Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

IKSZ Creative Commons License 2000.05.18 0 0 41
Na ne hogy már elsüllyedjen ez a topic!

20 ezerből megúsztam egy nagy szakszervizt (30 eKm-est). Ez nekem nem tűnik soknak, mert évente egyszer kibírom. Az egyéb felmerülő javításokat meg én magam elvégzem.
Seatosoknak ajánlom, hogy ha esedékes egy szerviz, akkor érdemes érdeklődni a szakszervizeknél a tavaszi szervizakció után! Amiről tudok: a pécsi SEAT-nál 06.15.-ig szervizakció van. Persze ezt ügyesen titkolják…
Amúgy ha nem olajcsere, vagy ellenőrző szervizt kell csinálni a kocsin, akkor megéri körbetelefonálni az alkatrészekért, és pár száz forintért beszereltetni valami szakival.

IKSZ Creative Commons License 2000.05.04 0 0 40
Macibb!
Óra szerint 79eKm van benne. Szervizkönyv 45e-ig vezetve. 5 ajtó, riasztó, rádiósmagnó, zöldített üvegek, új gumik +4 db alig használt téligumi gyári felnivel +dísztárcsával, kifogástalan állapot, friss műszaki. Mindez 1,23M-ért.
Azért elég sokban van még az átírás. Eredetvizsga 12e, illeték 8e, átírás14e. Tehát 34 ezret legombolnak az emberről a semmiért! Ha veszel egy trabit 60 ezerért, akkor még arra is plusz 20 ezret rászámolhatsz.
Na mindegy. Eddig minden OK a gépegységgel. De azért egy szervizt hamarosan megejtek.
Előzmény: Törölt nick (38)
SAMU Creative Commons License 2000.05.03 0 0 39
Macibb!

Örülök, hogy sikerült lenyomni a fogyasztást.

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.02 0 0 38
Mindenekelőtt gratulálok :-)

Hány km van benne? És hány ajtó? Mi volt az ára?

Macibb

Előzmény: IKSZ (37)
IKSZ Creative Commons License 2000.05.02 0 0 37
Hello!
Most járok itt először.
Pár napja van egy '94-es SEAT Ibiza 1,4i CLX-em.
Tapasztalatok? Köszi.
Egyelőre ennyi.
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.28 0 0 36
Jártam Székesfehérváron a Samu által ajánlott szerelőnél. Az utolsó 3 fogyasztási adat: 5,73 - 6,66 - 6,18 l/100 km. Érdemes összevetni a 7. sz. hozzászólásban szereplő számokkal. Szóval le a kalappal a pasas előtt.

Samunak köszönet ezúton is!

Macibb

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.14 0 0 35
Köszi a tippet. Közben kikerestem a telefonszámot, ha jól láttam, a Budai út külső részén székel ez az ember. Hamarosan fel is hívom.

"Emelkedőn indulás: fékről villámgyorsan le, gázra át. Igyexem nem megállni emelkedőn."
Ezt én is így csinálom, de ez azért nem állapot ...

Macibb

Előzmény: SAMU (34)
SAMU Creative Commons License 2000.04.14 0 0 34
Ha jól emlékszem olyan 3-4E forint körül.

Nem to'm pontosan hol kellene utánállítani, a kézifékkar alatt a bowden végén fityeg valami állító, de azt hiába csavargatom. Emelkedőn indulás: fékről villámgyorsan le, gázra át. Igyexem nem megállni emelkedőn.

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.13 0 0 33
1. köszi a tippet és a telefonszámot. Mit számol fel a varázslatáért?

2. próbáltál utánállítani a kéziféken? és hogy indulsz most el az emelkedőn? mert én elég szerencsétlenül.

Macibb

Előzmény: SAMU (32)
SAMU Creative Commons License 2000.04.13 0 0 32
Nekem elég szépen csökkent miután állított rajta a faszogány, igaz nem is volt túl jó. A bő 8 l-es étvágyat levitte 7.5 alá (nyári vegyes). Kicsit lomhább lett tőle a vas. Otthagytam nála egy napra, akkor bűvészkedett vele, késöbb utánállításra csak begurultam és az megvolt 5-10 perc alatt. A száma: (22) 337-615. Ne számíts valami szuper-felszerelt csoda műhelyre, de min. 15 éve foglalkozik porlasztóval, van tapasztalata.

A kézifékem ugyanazt csinálja, mint a tiéd. Kötélcsere, egy darabig OK, aztán madárfing...

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.12 0 0 31
Kíváncsian hallgatlak. A gyújtása be lett állítva, de a fogyasztás nem csökkent érdemileg. (adatok a 17. sz. hozzászólásban) Szóval kérem a szerelő-tipped. Az ő porlasztóvarázslata milyen hatású a fogyasztásra?

A kéziféked szar volta mit jelent? Mert az enyém az új kötéllel egy darabig fogott, most teljesen 0 (nulla).

Üdv

Macibb

Előzmény: SAMU (30)
SAMU Creative Commons License 2000.04.12 0 0 30
Halihó Macibb!

Bocs, de csak most tudtam jó ideje bekuksolni.
Látom találtál már szerelőt, de ha még érdekel a dolog jelezz!

A kézifékem nekem is trágya.

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.11 0 0 29
Köszi, megkaptam.

véletlenül pont chateltem.

Macibb

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.11 0 0 27
mondtam, elég zavaros az időbeosztásom a héten (3 óra alvás, ilyesmi). Telefonszámot nem tudsz küldeni teljesen véletlenül a cím mellé?

Persze, hogy szólok, ha intéztem valamit.

Macibb

Előzmény: Törölt nick (26)
MAMAhal Creative Commons License 2000.04.10 0 0 25
Szia macibb!
Az enyém fiatalabb: 1995-ös, és 1.6-os motorja van.Két éve az enyém ( illetve majd ha kifizettem a részleteket) 2 éves korában - szerelem volt az első látásra. Nem csalódtam benne.Mióta nekem megvan, két kollégám csatlakozott az Ibizások táborához)))
Láttátok a Seat honlapot? Sok hasznos információ , újdonságok,fejlsztések, stb.
www.seat.hu vagy www.seat.com
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.10 0 0 24
üdvözöllek! Milyen Sejjat Ibizád van?

Macibb

Előzmény: MAMAhal (23)
MAMAhal Creative Commons License 2000.04.10 0 0 23
Végre egy Ibizás topic. Juhéjjj.
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.09 0 0 22
Megkaptam, köszi. a jövő héten kevés esélyt adok magamnak, de utána, remélem, rá fogok érni egy ottani látogatásra.

köszi még 1x

Macibb

PS. nézz be ide máskor is :-)

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.09 0 0 20
Köszönet a szerelőért, várom a mailt.

Mit jelent az, hogy harap a kézifékkötélért? Éppen kérdezni akartam:

az újat beépítette a szerelő. anyázott rendesen, mert a tank felett van elvezetve. egy darabig fogott, aztán most megint sebességbe rakva lehet csak rögzíteni. hogyan lehet ezt a gyengeséget kiküszöbölni? miből áll az a "konstrukciós hiba"?

Macibb

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.09 0 0 18
Netán meg tudod adni a szerelő koordinátáit? Igaz, nekem fontosabb a gazdaságos és megbízható üzem. (Azért jólesik, ahogyan a Kis Dög ugrik a Formannal összehasonlítva ;-)

Macibb

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.09 0 0 16
Renault 9, üdvözöllek a topicban. Végre túlléptünk a dialógus formán :-)

Örülök, hogy te is _használod_ az autódat, hiszen az évi km-teljesítményed 38.000 km körül alakult.

A fogyasztásomról (illetve a Seatéról):

Országúton 95-100 km/h-val 8,8-9,2 liter
Budapesten, illetve országúton 110-120 km/h-val 10-10,5 liter.

A gyertya, légszűrő, egyéb trivilális cseréken túl vagyok. Mit segíthet egy jó porlasztóbeállítás? Samu ígért ehhez egy címet, azt várom.

A vezetési stílusomról annyit, hogy előtte Skoda Formanom volt (amíg el nem lopták), azzal ugyanilyen stílusban rendre 1,5-2 literrel kevesebből kijöttem.

Macibb

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.06 0 0 14
Azt hiszem, érdekelne az a szerelő. Mennyi időre fogja ott az autót?

Macibb

Előzmény: SAMU (13)
SAMU Creative Commons License 2000.03.17 0 0 13
Szigorúan csak munkaidőben.
Jó utat!
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.17 0 0 12
Ha a hétfői beavatkozás után nem lesz kielégítő az eredmény, akkor lehet, hogy kérni fogom. Most viszont búcsúzom, indulok a Dunántúlra.

Mikor szoktál benézni? Jó hétvégét!

Macibb

Előzmény: SAMU (11)
SAMU Creative Commons License 2000.03.17 0 0 11
Vele csak az a baj, hogy eddig még mindig ott kellett hagynom a verdát nála. Persze, biztos lehet vele beszélni, hogy másképp legyen. Ha érdekel, megadom a számát.
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.17 0 0 10
"Te jó ég, már Skodát is lopnak?" Nalátod, én is ezt mondtam. A székesfehérvári porlasztó-szakember egyébként nem olyan nagy kitolás nekem, mert Szombathely és Budapest között rendszeresen teszem meg a távot.

Macibb

Előzmény: SAMU (9)
SAMU Creative Commons License 2000.03.17 0 0 9
Szintén 85-ös a lelkem, és igen fehérvári vagyok.

A Skoda fogyasztását ennek is tudnia illene.
Te jó ég, már Skodát is lopnak?

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.17 0 0 8
Olaj és szűrő 2 hete volt (átvétel után rögtön), vezérműszíj a felsorolt cuccokkal együtt hétfőn esedékes. Akkor kiegészítem léxűrővel és gyertyákkal a bevásárlólistát.

Az előző autóm (ellopták :-( ) Skoda Forman volt, kicsit öregurasabb dinamikával és sokkal nagyobb szekrénnyel 1-1,5 literrel kevesebbet fogyasztott az említett értékeknél. Lehet, hogy elkényeztetett ezzel???

A te Seatod hány éves? Székesfehérvári lennél?

Macibb

Előzmény: SAMU (7)
SAMU Creative Commons License 2000.03.17 0 0 7
Ezen még biztosan. Kezdésként hajítsd ki a levegőszűrőt és a gyertyákat (+olaj, szűrő, és ellenőriztessed a vezérműszíjat), ki tudja mikor voltak cserélve. Esetleg gyujtás állítás. Ha ez sem segít, meg kell sasoltatni porlasztóra szakosodott szerelővel. Budapesten nem tudom hova érdemes vinni, Fehérváron viszont ismerek egy jót. Amúgy a városi fogyasztás nem tünik rossznak, az autópályáshoz nem igazán tudok szólni, mert ilyenkor csak autópályán nem használom a gépet, de úgy érzésre sokallom.
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.17 0 0 6
Akkor pontosítom a fogyasztást:

10 liter télen Budapesten
9,13 az autópályán 120-140 között
8,56 úgy, hogy 95 km/h-val, nagyon óvatosan mentem.

Szerintem ezen még lehet finomítani!

Macibb

Előzmény: SAMU (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!