Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2016.12.27 0 0 72837

Az az egy óra munka sok esetben egy fél napot vesz el a vállalkozótól. 

Előzmény: Dreamer (72835)
gergerg Creative Commons License 2016.12.27 -1 0 72836

Nem igazán értem az egészet, illetve igen, nem igazán van normális villanyszerelő már a szakmában. Max egy délelőtt alatt fel lehet deriteni a hibát, egy délután alatt meg el lehet háritani bármi is legyen az. Ez csak egy lakás, nem egy atomerőmű.

Előzmény: taormina001 (72834)
Dreamer Creative Commons License 2016.12.27 0 0 72835

Meglehetősen kellemetlen az érzés, meg tudlak érteni. A rokonom esetében mért fővezeték cserére (3 x 3m 10-es MKH), 6 darab érvéghüvelyre, esetleg 3 db fővezetéki sorkapocs mint anyag, valamint max. 1 óra munkavégzésre 20-25e Ftos árajánlatokat kaptam.

Ha leszámolom az anyagot, meg a kiszállást, akkor kb 10e Ft jön ki 1 órára (egész durva kerekítéssel).

 

Tudod ezen a fórumon az ár kérdés mindig is nagy indulatokat kelt (keltett) ami már onnan kezdődik, hogy egy műszaki szakmánál nem lehet megmondani a műszaki tartalmat egy-egy kivitelezésnél, ami akár 50-200%-os különbözetet is eredményezhet árban úgy, hogy mind két munkadíj megegyezik.

 

Summa, a legtöbb mester nagyon utálja, hogy ha a munka közben a munkadíjáról faggatják, itt azonban neked többször kellett volna egyeztetni, hogy ne így járj. Sajnálom, de ez már eső után köpönyeg :(.

 

Dreamer

 

Előzmény: taormina001 (72833)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 72834

Azért még egy dolog amit nem tudunk, hogy Te hogyan egyeztél meg az elején?

Személyesen csak egyszer találkoztunk az elején. Ekkor kikötött néhány konnektort és lekapta a villanyórát. Ezeket az akciókat akkor rögtön ki is fizettem.

Amiben megegyeztünk, az nagyjából két dolog volt:

1. Én eleve azt kértem, hogy ne óradíjban, hanem "teljesítménydíjban" fizethessek: nem tudhattam, milyen gyors, ügyes, sikeres lesz a munkában, tudtam viszont, hogy én személyesen nem leszek a helyszínen, és nem fogom tudni stopperrel mérni, hogy meddig volt ott.

2. Nem hagy magamra, míg meg nem találta / el nem hárította a hibát

Előzmény: taormina001 (72833)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 72833

Igen, ebben is igazad van, nem készült írásbeli megbízás, és igen, valóban nem tudta elöre megmondani, mennyibe fog kerülni, amit én egy bizonyos szintig el tudok fogadni, amennyiben a fáradozásokat végül siker koronázza. A megfogalmazás azonban eleve logikai hibás; sokszor ugyanis nem arról van szó, mire hajalandó az ügyfél, mit lehet még épp lenyomni a torkán, hanem föleg arról, mire képes. Ha az összeg nagyságrendekkel magasabb, mint amire számított, elöfordulhat, hogy egyszerüen nincs neki annyi.

Ha pedig az akció eredménytelenül zárul, de a megbízóról legombolnak annyit, amennyit összesen szánt az ügyre, akkor ezekután esélye sem marad arra, - még ha akadna is egy életunt vállakozó, aki ezek után hajlandó beszállni a ringbe és minden elölröl kezdeni-, azt meg tudja bízni.

Előzmény: Dreamer (72832)
Dreamer Creative Commons License 2016.12.27 0 0 72832

"Korán ittam a medve börére; most ugyanis épp ez történik. A szerelö elbúcsúzott, nem vállalja tovább az ügyet (ö volt a 3. ilyen különben), viszont a fáradozásaiért egy ötjegyü (!) számlát kíván benyújtani. Mi ilyenkor a helyzet?"

 

Tehát az összeg 10000 - 99999 Ft-ig terjedhet. Nem írtad a pontos összeget (gondolom nem véletlen), illetve mennyi munkaórába került az eddigi sikertelen vizsgálat!?

 

Ha az összeget elosztod a problémádra elhasznált idővel, kijön az óradíj. Ezzel már többet lehet kezdeni.

 

Egy párhuzam, sok autószerelő, 50-100-200 nagyságrendű összegeket képes eltorpedózni úgy, hogy nem tudja valóban mi okozza a problémát. Egy komolyabb diagnosztika 50-100e Ft, ami megmondja, hogy nagy eséllyel mi okozza a problémát.

 

Azért még egy dolog amit nem tudunk, hogy Te hogyan egyeztél meg az elején? Mert ha írásban megállapodtatok egy sikerdíjban (amit erősen kétlek), akkor meg lehet kérdőjelezni a számlát.

 

Dreamer

Előzmény: taormina001 (72827)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.27 -1 0 72829

Ez még mindig az a sztori ahol a szomszédból jön az áram? :)

 

Tépd ki az összes drótot a falból, minden konnektort hajíts ki, óra után tüntess el mindent a lakásodból.

A víz és a gázvezetéket vizes-gázos szakival csináltasd meg, elektromossal is ellenőriztesd. Gányolni tilos!

 

Ezután falon kívül csináltasd meg a villanyod egy villanyreszelővel.

 

De neked jó megoldás az is, ha bejelented mindenhová, kikapcsolnak, zárolnak mindent, mert életveszélyes. Legalább halad valamerre a dolog.

Előzmény: taormina001 (72827)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 72827

Jaj dehogynem!

Korán ittam a medve börére; most ugyanis épp ez történik. A szerelö elbúcsúzott, nem vállalja tovább az ügyet (ö volt a 3. ilyen különben), viszont a fáradozásaiért egy ötjegyü (!) számlát kíván benyújtani. Mi ilyenkor a helyzet?

 

Más: bocsánat, hogy eltüntem, nem mintha megoldódott volna bármi is, de idönként némi szünetet kell beiktatnom, hogy az élet egyéb területein fölnmerülö intéznivalóknak is egy kevés figyelmet tudjak szentelni. Azonkívül kénytelen voltam belátni, hogy a legutóbbi offal elég nagy bakot löttem, és elég nagy (nem épp ide tartozó) lavinát indítottam el, ami nem volt túl okos gondolat.

 

A probléma viszont él és virul, anélkül, hogy egy cm-rel is közelebb kerülnék a megoldáshoz.

 

Visszaolvasva az eddig kapott tanácsokat (remélem minden kérdést megválaszoltam) sajnos továbbra is bizonytalan vagyok és sok mindent nem értek, mert hozzáértökként sokszor inkább egymásnak írtok, egy dilettáns számára nem igazán megfogható dolgokat.

Az egyetlen számomra igazán világos ötlet, hogy a zuhanyzó csapjába is, meg a lefolyójába is EPH-t kellenene ki-(be-)építeni. Annak ellenére, hogy erröl se tudom, hogy ehhez pontosan mit kellen tenni, ez kivitelezhetö és számora átlátható ötletnek tünik, és így elkerülhetö lenne a hiba okának (immár lehetetlennek tünö) föltárása, és a pereskedés meg a hatósági cirkusz is. Valaki le tudná részletesen írni, hogy ehhez pontosan mit kell tenni?

 

Írtok még bontásról, további mérésröl, rendörségi bejelentésröl stb. is, de ezek egyikéröl se tudom, hogy hol ill. mit kellene bontani / mérni stb.

 

Viszont a napokban olvastam ezt a cikket itt: http://index.hu/gazdasag/energia/2016/12/22/gaz_futes_kikapcsolas_szerelo/

Nem képzelhetö el valami hasonló forgatókönyv az én esetemben is: kihívom az ELMÜT, bejelentem, hogy balesetveszélyes helyzet áll fönn, a közös képviselö nem kooperál, azok meg kikapcsolják a villanyt, míg a képviselö el nem hárította a hibát.

 

És végül az újra és újra visszatérö kérdés: Ismertek valakit személy szerint, aki vállakozna egy következö kísérletre az ügyben? (Budapest)

Előzmény: taormina001 (72666)
VILLÁMGYORS Creative Commons License 2016.12.27 0 0 72824

Köszi csak azért kérdem hogy tuti legyen már csak a vezeték hossza miatt is nehogy  leégjen a kecó mégegyszer köszi

Előzmény: NO HAB (72823)
NO HAB Creative Commons License 2016.12.27 0 0 72823

ne viccejjj,simán elviszi

Előzmény: VILLÁMGYORS (72822)
VILLÁMGYORS Creative Commons License 2016.12.27 0 0 72822

Szép napot! 15 méter háromeres 2.5 vezetékem van erről 3800w vagyis 3.8 kw teljesítmény folyik. Az érdekelne  hogy ez a kábel elbírja e ezt a terhelést vagy cseréljem vastagabbra válaszokat előre is köszönöm. A biztosíték 16 amperos és eddig bírta rendesen

Dreamer Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72821

"A vezérelt mérőre kapcsolt eszközöknek egy speciális berendezés segítségével (kapcsolóóra, hangfrekvenciás központi vezérlés) naponta legalább 8 órára biztosítunk villamos energiát, előre nem meghatározható időszakokban."

 

Holnap további nyomozás!

 

Dreamer

Előzmény: Dreamer (72820)
Dreamer Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72820

Az rémlik, hogy eon területen éjszaka (este) egybefüggően 6 óra, és nap közben pedig ahogy éppen völgyidőszak van, összesen kb. 8 óra.

 

Persze ezt megcáfolja amit Peti ír.

 

Holnap megtudakolom, hogy van "hivatalosan".

 

Dreamer

Előzmény: gepesz (72814)
peti.olah Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72819

Nálunk Debrecen mellett pl. hétvégén egész nap van vezérelt áram.

Hétközben este is változó időkben kapcsolják, délután is van kevés ideig.

Előzmény: cucu (72818)
cucu Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72818

Nem hiszem, hogy konkrét időhöz lenne kötve. Sokkal inkább a terheléshez van igazítva.

Előzmény: gepesz (72817)
gepesz Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72817

Kösz. Átbogarászom a szerződést. Hátha kiderül belőle valami. Nem szeretem feladat. :-(

Előzmény: kosztoglotov (72815)
Kisbocsika Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72816

Üdv Mindenkinek!

 

A következőkben kérném a segítségeket.

Nem régiben vettem egy házat és a villamos hálózatot fel akarom újítani!

Jelenleg oldalfali horoggal légkábelesen van a becsatlakozás ami már alapból sem szabályos a kiépítést illetően.Jelenleg csőben megy le az órához a fal közepében kb.

Tetőtartós becsatlakozás lenne a legjobb megoldás a villany vételezéshez számomra.

A kérdésem a következő lenne!

Milyen szabályai vannak az ilyen fajta kiépítésnek és nagyjából mik kellenek hozzá?

Segítségeket előre is köszönöm.

Tisztelettel Kisbocsika

kosztoglotov Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72815

Nálunk éjfél és reggel 7 között szokott lenni, meg este 6 óra körül 1 órán keresztül.

Köss rá egy fogyasztót, és másnap nézd meg az óraállást.

Előzmény: gepesz (72814)
gepesz Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72814

Üdvözlöm az urakat!

Vettünk egy lakást. Nem lakunk még ott. Rendbetenni járogatok oda.

A vezérelt (éjszakai) boyler vezetékére kötöttem egy próbalámpát, de még nem láttam világítani. Csak nappal dolgoztam ott és akkor sem azt lestem.

Az a kérdésem, hogy van valami meghatározott időpont, amikor mindenképp van benne áram vagy random?

Gáz volt fenn, de hibás. Visszaállnék villany boylerre.

laci710422 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72813

akkor nem földelés hanem védövezetö de a védövezetö megoldja a problémát

Előzmény: Törölt nick (72812)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.26 -2 1 72812

Védővezető kérem, védővezető. Azaz a zöldsárga!

 

Felejtsd el a "földelés"-t. Földelni a temetőben szokás.

Előzmény: laci710422 (72810)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72811

Zárlat esetén az összes megszakító általában lemegy tehát az új szabványos mérőhelyeken mindig van ilyenkor lámpával bandukolás."

 

A mérőhelyen alapesetben csak a szolgáltató kismegszakitója van, az meg extrém esetben megy csak le

 

"a biblia nem írja hogy milyen mélyre kell leásni, kell-e jelölni stb stb?? "

 

Hogyne írná!

 


"Nomeg belehet-e temetni mielőtt ideérnek?"

Saját tapasztalatbol irom, igen be lehet temetni. Amikor felrakják a mérőt , látni hogy milyen kábelt alkalmaztál, illetve a reg.szerelő nem fog valami tyúkbelet odarakni, mert az az ő felelőssége, + helyszinrajzot is kell a dokumentáciohoz mellékelni

A dokumentáció meg elég részletes kérdéseket tesz fel.

Előzmény: Csuklósbusz (72803)
laci710422 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72810

köszi akkor ha kötök a konektorba földelést megszünik ez a jelenség?

Előzmény: Szirty__ (72807)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72809

Elnézést a kikötés levegő/víz hőszivattyúra vonatkozik biztosan, a víz/víz nem tudom hogy alakul, de manapság már kevesen telepítenek ilyet?

Előzmény: Törölt nick (72808)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72808

B hez minek kell lakás maximális hőigénye?

B GEO-ról beszélünk ugyebár. Ott írj a EON, hogy a lakás teljes fűtésigényét a B-re kötött készüléknek el kell tudnia látnia. AZt, hogy EON melyik értket nézi a készülék adatlapjáról nem tudom, és azt sem hogy milyen minimális külső hőmérsékletnél érti. Tehát ha a házad kér 10kW hőigényt akkor a 12kW-os hőszipka bukta.

Bojlert meg alapból nem köthetsz rá.

B GEO

Előzmény: Peter atyuska (72788)
Szirty__ Creative Commons License 2016.12.26 0 0 72807

"a foldelesen is mutatja a fazisceruza a fazist es raz a mikro mi lehet a baj?"

 

Az, hogy az elosztóba védővezetőt is igénylő készüléket csatlakoztattál, ami feltehetőleg elektronikus tápegységgel rendelkezik.

Ezekre jellemző, hogy zavarszűrő kondenzátor van kötve a fázisról és a nulláról a készülék fém házra, GND-re.

Védővezető nélküli aljzatba dugva a két kondenzátor feszültség osztót képez és kb 110V-ot küld a készülék házára. Ez a feszültség ezután megjelenik minden más készüléken is, amit ugyanabba a védőérintkezős elosztóba dugsz bele ami nem kap védővezetőt a fali csatlakozóból.

 

Elég gyakori jelenség...

 

Előzmény: laci710422 (72798)
laci710422 Creative Commons License 2016.12.26 -1 0 72806

Szia a konektorba csak fazis es nulla van kotve a foldelesre nincs kotve semmi a fazisba van aram a nullaba nincs a foldelesbe nincs semmi ha bedugom a hoszabitot ott a foldelesbe is mutatja a fazis ceruza az aramot es bizserget a mikro masik hoszabito ugyan az a problema ha egy masik konektorba dugom a hoszabitot semmi gond minden jo

 

Előzmény: Teaway (72799)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.12.25 -1 0 72805

Regszerelőt hívtam, de mivelhogy a regszerelőt egy normál szerelő ajánlotta így azt a "normál" szerelőt bízom meg a mért oldallal.

Földbe földkábel? Ha védőcsőben van akkor is? Erre nem tér ki a biblia. 

A 3. órára a regszerelő azt mondta hogy 32 A-ig az is ingyen van. Tehát 32+32+32 amperem is lehet hálózatfejlesztési nélkül.
Ezt a regszerelő mondta így.

Ebbe is kételkedek, de ha tényleg ígyvan na épp azért akarom még most gyorsan felrakatni valami trükkel mind a 3 órát. :-)

De pl az ügyfélszolgálat szerint már a vezérelt minden amperára is fizetni kell - mellékeltem is a válaszukat a múltkor- .


Épp ezért vagyok itt és kérdezősködök.

A hálózatbővítés meg H tarifánál direkt ködösít a szolgáltató is, nade akkor azért kell-e fizetni vagy sem? :-) 

Előzmény: Lacivill (72804)
Lacivill Creative Commons License 2016.12.25 0 0 72804

Földbe, csak földkábel mehet. a 3. óra minden Amperére hálózatfejlesztési hozzájárulást kell fizetni. Kár hozzáfognod hozzá nem értés okán. Hívj ki regszerelőt.

Előzmény: Csuklósbusz (72803)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.12.25 -1 0 72803

A mérőhelyen úgyis lesz kismegszakító. Zárlat esetén az összes megszakító általában lemegy tehát az új szabványos mérőhelyeken mindig van ilyenkor lámpával bandukolás...

 

De vezérelthez, H tarifához a főelosztótól is megkövetelik a védőcsövet tehát 3 villanyórám lesz, két órához ígyis-úgyis kell a védőcső.. akkor a harmadik órát is érdemes már úgy csinálni és akkor ha csak a fi megy le akkor nem kell messzire bandukolni.

 

Nade ugye a mért részen nem követelnek meg nyomvonalat... tehát mehet célirányba is?

Illetve a biblia nem írja hogy milyen mélyre kell leásni, kell-e jelölni stb stb?? 
Nomeg belehet-e temetni mielőtt ideérnek?

Előzmény: King_of_Giants (72801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!