Keresés

Részletes keresés

andreja Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3694
ha beindult az ivarzás, akkor kb. 20 naponta van, január elejéig biztosan
Előzmény: borzli (3692)
kecskezdo Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3693
Még egyszer bedobom a témát, hátha: NEM KELL VALAKINEK SZARVATLAN BAK???1 éves? Árban megegyezhetünk...
borzli Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3692
Szerintetek ha 2 hétig van a bak nálam sikerül a fedeztetés? Hallottam, hogy ha nem is ivarzik akkor is a bak jelenlétére be tud indulni az ivarzás és sikeres is lehet akár a fedezetetés. nektek mi a véleményetek
kecskezdo Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3691

Akkor ez most a bak, akit el is akarsz adni (már megvolt az aktion?) és a vemhes anyakecs? S most pároztatod a Gizit is? vagy csak Tejeskávéhoz jött a fiúka?

Én még mindig izgatottan várom, hogy hány anya vette fel a bakot... a kicsi bak szopni próbálja azokat a lányokat, akik naptárilag ivarzanának, de más ivarzásjelet nem mutatnak. Tapasztaltak!: lehet a fiatal baknál azonos inger a szopás és a dugás? Hű, de durva ez így:))) Andreja, lehet dobni a poénokat:)

Előzmény: leraa (3690)
leraa Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3690

Hát hosszú a történet. Egy ismerős, aki kecskézett, ő ajánlotta ezt az embert hogy vihetem hozzá a lányokat. De szerintem qva sokat kért, abból a pénzből vehettem is egy bakot. Meg így utazgatás szempontból is kényelmesebb. Tehát anyagilag így volt a legjobb. Csak kérdés, hogy el tudom-e adni.

És igen, Gizi megvan még :( Azért sajnos, mert bántja a kicsit, folyton a szarván lóg, félek még kilukasztja szegényt. Meg ő nem olyan kezes, mint a többiek. Tudom hogy nem a szarvtól függ, de mégis csak vele, mint egyszem szarvalt kecskémmel van gond. Bár úgy néz ki, ő is kapott a baktól.

itt egy kép, hátha valakinek megtetszik :)

Előzmény: kecskezdo (3689)
kecskezdo Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3689

S végül miért nem csak pározni hoztatok? Lányok ivarzanak már? Gizi megvan még?

 

Előzmény: kecskezdo (3688)
kecskezdo Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3688

De ha nem tartod meg, akkor hiába szóltam volna két nappal ezelőtt:)

egyébként mos thallottam csak róluk én is.

A "bakszag" lassan elmúlik, nem? s következő őszig nem lesz büdi, nemdebár?

Vagy az én bakomra gondolsz, hogy szólhattunk volna? ő még kicsi, csak 6. hónapját tölti ezen a világon:)

 

Előzmény: leraa (3687)
leraa Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3687

Na szólhattatok volna 2 egész nappal ezelőtt :((

Én épp tegnapelőtt vettem egy bakot. Igen, erre a döntésre jutottunk. Kedd este megbeszéltem egy kecskéssel, akit ajánlottak, hogy viszem a lányokat, de reggelre megváltozott a terv és elhoztuk a fiatal bakját. Sajnos szarvalt, igen érdekesen előrehajlik, de nagyon szép rajzolata van. Nem tartjuk meg, többek közt, mert a ferjem nem bírja azt a kis szagát sem

Előzmény: kecskezdo (3686)
kecskezdo Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3686
oké, akkor ez az üzlet nem jön létre:), mert nekem is van bakom, s pont ezért nem veszem meg, mert gondolom, egymással is igen nagy afférjaik lennének.
Előzmény: boricska (3685)
boricska Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3685

Szia, érdekelne, de előbb ezt a bakot el kellene adnom, mert kettő bak azért túlzás. Most bak nélkül is ellennék, szóval nem sürgős nekem, vemhesek a lányok, jövőre is ráér a baksi.

Előzmény: kecskezdo (3684)
kecskezdo Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3684

Boricska,

 

ez azt jelenti, hogy vennél szarvatlan bakot, ha lenne? Mert van valaki, aki csak egyben akarja eladni a kecskéit, de nekem nem kell a bakja, de a lányait megvenném. 

Előzmény: boricska (3683)
boricska Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3683
Biztosan nagyot tüd ütni a puszta fejével is, de azért amikor a szarvával jól odabök, az egészen más. Az új bakom még soha nem bántott, de mert ugyanolyan fajta, mint az előző volt, nagyon félek tőle, és csak bottal merek a közelébe menni, fejéskor pedig először neki adok külön takarmányt, aztán utána békésen le tudom rendezni a lányokat. Nem is kell, hogy akarjon bántani, elég, ha csak véletlenül, mondjuk fordulás közben rosszul saccolja meg a távolságot...
Ha egyszer tudnék szerezni egy szarvatlan bakot, azt megtartanám élete végéig, de a mostanitól sajnos megint meg akarok szabadulni, mert csak a gond van vele. Meg kell kötni pl, mert úgy ugrik át a kerítésen, mintha ott se lenne, aztán garázdálkodik az udvaron. Legutóbb a száradni kiteregetett ruhák közül kiválasztott egy pólót, a szarvára vette és azzal rohangált, mint egy tébolyult. A járókelők nagy derültségére, természetesen.
Előzmény: andreja (3680)
borzli Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3682
A törpekecske fotó szerintem (ill. mások szerint) svájci és tiroli keverék lehet. Nálam is hasonló bak van vendégszereplésen. Sajna a kameruni abbahagyta az ivarzást. Szerintetek ha 2 hétig van a bak nálam sikerül a fedeztetés? Hallottam, hogy ha nem is ivarzik akkor is a bak jelenlétére be tud indulni az ivarzás és sikeres is lehet akár a fedezetetés. nektek mi a véleményetek?
borzli Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3681

Gödöllőn az egyetemen mondták, hogy van a kameruni kecskéjük ami törzskönyves.

Előzmény: andreja (3667)
andreja Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3680

A kecske homloka szarv nélkül is kész fegyver (ld. anatómia továbbá hierarchia-harcok), úgyhogy a gyerkőcöket sosem árt arra tanítani, hogy SOHA ne hajoljanak az állat feje fölé, legyen az bármilyen pózban.

Valahol hallottam, hogy a gyerekek balesetben kivert tejfogait azonnal vízbe kell rakni és rohanni fogorvoshoz, mert egy limitált (nagyon rövid) időn belül vissza lehet raknia helyére és rendbejön. De ez kevésbé biztos információ, mint amit egy kecske fogáról el tudnék mondani, viszont passzol az első mondathoz.

Előzmény: kecskezdo (3677)
andreja Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3679
Egy kecske akár harminc évig is élhet, de az átlagos kecskék nálunk ritkán élnek 10 évnél tovább, a tinédzsereket általában már öregnek tartja a nép. Ez is inkább a tartástól függ, mint a genetikától. Szerintem a 15-20at nem nehéz elérni, de nem intenzív árutermelés mellett.
Előzmény: Bubinko (3674)
kecskezdo Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3678
Sajnos én nem tudom a választ, csak nagyjából. Szerintem kb.14-18 év körül, de valami okosabb véleményére hallgass, én csak tippelek.
Előzmény: Bubinko (3674)
kecskezdo Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3677

Szia Sacili!

 

Nagy mázli, hogy így "megúsztad', most már teljesen jól vagy? Szörnyű, hogy mindig ilyen szarv balesetek történnek! S tényleg nem az állat  a hibás, számtalan téma volt már ilyen... de az ember mégsem elég óvatos. Azért örülök, hogy mindig hallok ilyen sztorikat, mert én a pici fiam és kicsi lányom miatt csak szarvatlan kecskét tartok, s mégis mindenki arra akar rábeszélni, hogy a szarvalt állat sem okoz semmit, higgyem el, szelíd, nyugodtan vegyek csak, én meg hiába magyarázom, hogy nem szándékos bántástól, hanem véletlen balesettől féltem a gyerekeket. Pedig van ilyen, itt sokat olvasok, és szerencsére ébren tartjátok az óvatosságomat, s mindig ilyenkor megfogadom, hogy nem hagyom magam... így úgy járnak kecskézni, mintha a homokozóba ülnének be, mert legfeljebb véletlen fölborítja, de a szarv véletlenül is rendkívül veszélyes.

Remélem, megint mindenki óvatosabb lesz, s hamar rendbejössz teljesen, ha még nem gyógyultál meg.

Előzmény: sacili (3675)
leraa Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3676

Szia! Gratula :)

Azért örülök, hogy rendben vagy. Nagy szerencséd van, a szem nagy kincs, még ha két szem luxus is, de jó ha mindkettő ép :)

Arról nem is beszélve, hogy folyton rád jár a rúd, ami a kecskékkel kapcsolatos dolgokat illeti

Előzmény: sacili (3675)
sacili Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3675

Sziasztok! Több mint egy hónap után ismét itt lehetek közöttetek, s ennek én örülök a legjobban. Tanulságképpen leírom mi történt velem:

 

Október 1-én este fél hét körül kimentem a kecskéimhez, s adtam nekik öszevagdalt hullott almát, aminek természetesen mindannyian mohón nekiestek. Az egyetlen szarvalt gödölyém a nagy kajálásban egyre távolab túrta magától az almát, ezért a háta  mögött állva odanyúltam a fejéhez, hogy közelebb kotorjam neki a kaját. Annyira el volt merülve az evésben, hogy ettől a hirtelen mozdulattól megijedt, felkapta a fejét, és a tűhegyes szarvával telibe találta a bal szemem sarkát. Hullára megijedtem, szerencsére a fiam és a menyem pont ott voltak nálunk, s így 15-20 percen belül kórházban voltam. Istennek hála a látásom nem sérült meg, de a szaruhártyámat 6 öltéssel varrták össze másnap reggel. Egy hét kórházzal, és valamivel több mint három hét betegállománnyal megúsztam.

 

Tanulság: sosem szabad szarvas kecskét hátulról megközelíteni, vagy oldalról lehajolni hozzá.

 

Üdv mindenkinek.  sacili

U.I.: mielőtt megkérdeznétek: a gödölye túléte a balesetet.

Bubinko Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3674

Egy laikus kérdése:

Mennyi egy átlagos kecske átlagos élettartama?

andreja Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3673

2680. hozzászólás környékén volt nagy eszmecsere a fölfúvódás körül, nézzétek meg, akit tényleg érdekel. kb. 4 hónapja.

andreja Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3672
többször ehet földet élete során, de ebből csak a pár napos korban történő a normális, akkor szedi össze a bendőflóra-starter-kitet, ha később ilyet csinál, akkor valami hiányzik neki a takarmányból. Az ember is szokott zabálni eztazt, ha valami hiányzik neki.
Előzmény: leraa (3670)
andreja Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3671
Nem értem minek kell egy állatba minden szart beletölteni, amitől tök szarul lehet. Van kifejezetten arra való orvosság (ráadásul hatásos is), ha meg valakinek valamiért nincs kedve olyat adni, akkor lehet tiszta étolajat borítani bele de se a tejnek se a pálinkának ott semmi keresnivalója se olyankor se máskor.
Előzmény: leraa (3669)
leraa Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3670
No csak azért kérdezem, mert gondolom baja nem lesz tőle, csak még nem hallottunk ilyet, hogy agyagot csemegézik egy, illetve több kecske is. Csak gondoltam felteszem a kérdést, hogy mi lehet az oka, ha van egyáltalán (azon kívűl, hogy kecske a jószág, és szinte mindent megeszik). Akár vitaminhiány vagy miegyéb.
Előzmény: andreja (3666)
leraa Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3669
Hát erre most mit is mondhatnék... Imádom a humorod :))) Köszi. Amúgy azt ajánlották (nem tudom ti mint szakik mit mondtok) hogy ha valóban fel van fújódva, akkor épp mint te mondtad, semmit nem csinál. Akkor viszont tej, növényi olaj keverék, és pálesz. Bár egy ismerősömnél bevált, csak az olajat felejtette ki első körben, akkor pedig a kecsből csacsi lett egy időre
Előzmény: andreja (3668)
andreja Creative Commons License 2006.10.31 0 0 3668
A heveny felfúvódást észre fogod venni (a többi nem érdekes, feltéve ha nem gyakran fordul elő), akkor bizony semmi olyat nem csinál, amit egyébként (evés, ivás, kérődzés, mászkálás, érdeklődés, ulti stb.). De ne legyen ilyenben részed, mert olyankor még arra sincs idő, hogy a windows felálljon, nemhogy levelet írjál, és már föl is borult szegény. Atympan + egy méteres gödör: a kérődző-házipatika kötelező darabjai.
Előzmény: leraa (3659)
andreja Creative Commons License 2006.10.31 0 0 3667
Mi az hogy törzskönyves? Ki/mi a fajta tenyésztőszervezete?
Előzmény: borzli (3663)
andreja Creative Commons License 2006.10.31 0 0 3666

Ötletem? Micélból?

Ha szereti az állat, nincs rosszul tőle, és bírja a pénztárca, akkor bármit megehet. Az agyag ebből a szempontból sokkal szerencsésebb választás, mint például a törtarany, hálás lehet a gazdi érte.

 

Előzmény: leraa (3651)
leraa Creative Commons License 2006.10.31 0 0 3665

törpeféle :)

Előzmény: padda (3664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!