Keresés

Részletes keresés

pbence2345 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 1758

http://www.ana.pt/portal/page/portal/ANA/AEROPORTO_LISBOA/

De ne felj, minden ki van irva, nem konnyu eltevedni. Erkezesnel eleg egyszeru, indulasnal meg eleg arra figyelni, hogy ne bameszkodjon az ember az utolso euroival a sok portugal termek kozott a tranzit boltokba, mert elmegy a gep...:-)))
Előzmény: TMKriszti (1757)
TMKriszti Creative Commons License 2006.10.29 0 0 1757
Sziasztok!

Újabb kérdés: a lisszaboni repülőtéren mennyire nehéz eligazodni? Remélem ki van írva minden angolul! Hol kell a csomagot feladni? Még sohasem repültünk, így kicsit félek mindentől, de talán nem lesz baj! Nem tudtok valamilyen honlapot, ahol a reptér térképe fent van? Ferihegyi térképet már találtam...:)
beuss69 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 1756

Szép reggelt  mindenkinek!

 

A héten  jöttünk  haza Portugáliából   és meggyőződésem, hogy a repteres   torturák  ellenére  mégegyszer  bevállalnám  ezt a hetet:)))  Az  első  nap  után  megjegyeztem,  esőkabát  nélkül  sehova!  Az  idő,  a  zivatarok  ellenére is  nagyon  kellemes  volt.      Autót  béreltünk  és úgy  jártuk  be úticéljainkat.  Liszabon, Fatima ,  Cabo de Roca,  Coimbra,  Mafra,  Porto és  Nazaré.  Szerencsére  az  autós  közlekedéssel  semmi  gonduk  nem  volt.  Én  nem  igazán  vagyok  ,,tengeri  herkentyű "  evős,  de most  úgy  gondoltam,  ha itt nem  kostolom  meg  soha  többé  nem lesz rá ilyen  lehetőségem.  És  örülök ,  mert nagyon  finom  ételeket ettem.  A  legjobban a tengeri  halak  grillen,  olvasztott vajjal  leöntve jöttek  be. Volt  valami  salátának  kiírt  étel,  ami  egy  sűrű leveshez  hasonlított rizzsel, rákkal, kagylóval  tele  és jó  csípős  volt.  És  akkor  még  a borok:))  Portóban   sikerült  részt  venni egy  pince  bemutatós  , kostolós  túrán.   Nekem   Portó  lopta  be  magát  a szívem  csücskébe.  És  számomra  ami  még  nagy öröm  volt,  bejutottam a Benfica  stadionba:)

 

nagyon  jó utat  kívánok  mindenkinek,  aki  most utazik. Sok  információt  olvastam  itt utazás  előtt és nagyon  jól  jöttek  alkalmakkor. További  szép  napot!

 

 

dudde Creative Commons License 2006.10.27 0 0 1755
olaszul a torrone nugátot jelent. nem lehet, hogy ilyesmi?
Előzmény: jijona (1730)
TMKriszti Creative Commons License 2006.10.27 0 0 1754
Szia linha!

Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm!
linha Creative Commons License 2006.10.26 0 0 1753

Kriszti, itt egy lista, mire jó a lisboa card:

www.pestana.com/NR/rdonlyres/5FD5E73B-225E-43BD-9C4B-BE82E0B3871A/0/LisboaCardDiscounts.pdf

Nem tudom, miért ilyen hosszú, de remélem, hogy ki tudod nyitni.

Előzmény: TMKriszti (1747)
TMKriszti Creative Commons License 2006.10.26 0 0 1752
Köszi az infókat mindenkinek!
quilla Creative Commons License 2006.10.26 0 0 1751

"a hatalmas akvárium középen ami több szinten is körbejárható"

 

fuuu, az milyen klassz, nekem nagyon tetszett, de szegeny 5 eves nom az elsore fraszt kapott es nem volt hajlando a kozelebe sem menni, csak hatralt, es minel tavolabb akart lenni az uvegtol eleinte :) A nagy 'repulo' rajak hoztak ra a fraszt, meg van egy jo nagy lapitott, elen uszo hal is, na az meg volt a fomumus :) De a pingvineket elsore is nagyon elvezte :)

Előzmény: szofi76 (1749)
quilla Creative Commons License 2006.10.26 0 0 1750

"az Ócenáriumba "

 

hianyzik belole egy a betu, vagy magyarul letezik a szo is igy mondjak? Na ezt nem tudom... mindenesetre itt Oceanario, itt meg is lehet lesni: www.oceanario.pt

Előzmény: TMKriszti (1747)
szofi76 Creative Commons License 2006.10.26 0 0 1749

Voltunk az Ócenáriumban, 10,50 a felnőtt belépő, helyszínen megveheted, nekünk még sorbanállás sem volt. Nagyon tetszett, igaz mi a komplexumot kicsit nagyobbnak képzeltük, de ami a különlegessége az a hatalmas akvárium középen ami több szinten is körbejárható, nagyon megéri, sok érdekes dolgot fogtok látni. Mi kimetróztunk a piros vonalon az Oriente megállóig (végállomás) átvágtunk a hatalmas bevásárlóközponton, és a part mentén végigsétáltunk az Ócenáriumig, közben jó kis képeket lehet készíteni a Vasco da Gama hídról.

 

A tőkehalhoz nem tudok hozzászólni, mi polipot ettünk (de azt is Algarveban), nagyon király volt!Liszabonban nem is ültünk be étterembe, így ilyen infoim nincsenek.

Szerintem érdemes lenne megérdeklődni melyik múzeumok belépőire él a kedvezmény a Lisboa carddal (pl.reptéri infonál), köv. árakat tudom modani: Castelo 5 euro, Alfamai katedrálisba nincs (kiv. kerengő, de mi oda nem mentünk), Jeromosok kolostora 4,50, és a tengerészeti múzeum is 4,50. Mi csak ezekre a helyekre fizettünk be, így inkább a 3,30-as "7 Colinas" napijegyet vettük meg amivel egész nap utazhatsz villamoson, metrón, buszon. Igaz az első nap megszívtuk, mert azt gondolván mint mindenhol máshol itt is 24 órás kártyáról van szó, este 6kor vettünk meg, aztán kiderült hogy csak aznap érvényes mikor megveszed!

A várba a 37-es busszal mentünk fel a Praca Figueraról, aztán lefele sétáltunk majd felszálltunk a 28-as villamosra és kimentünk a bazilikáig (parlament után 1 megálló), majd vissza, ezt a vonalat ne hagyjátok ki! Belémbe a 15-ös villamossal mentünk a Cais do Sodreról, de azt hiszem ez is a P.Figueraról indul. Jeromosok kolostora gyönyörű, legszebb amit valaha láttam. 

Előzmény: TMKriszti (1747)
szofi76 Creative Commons License 2006.10.26 0 0 1748

oké, bevallom mi pl. Liszabon belvárosába nem mentünk be autóval, inkább leadtuk a reptéren és metróztunk, villamosoztunk, ami egyébként is külön élmény Liszabonban, a 28-as vonala meg "kötelezően ajánlott"! És bár 1000km-et sikerült levezetni, de csak a Algarvet jártuk be autóval, ott meg tényleg nyugisnak tűnt a helyzet (talán mert nem főszezonban voltunk), bár nem egyszer találkoztunk intézkedő rendőrrel körforgalomnál 2 összetört autó mellett...

A gyalogosok iránti előzékenység minket is meglepett, ezek még akkor is képesek megállni neked ha a gyalogosátkelőnél piros a lámpa! Még a rendőrautó is megállt és átengedett, pedig neki volt zöld...

Előzmény: quilla (1745)
TMKriszti Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1747
Sziasztok!

Már írtam korábban, hogy (már csak) 16 nap és Lisszabonba repülünk. Addigis szeretnék sok-sok infót összegyűjteni, hogy a lehető legjobb idegenvezetője tudjak lenni drága férjemnek!
Szóval: a konyhával kapcsolatban lenne kérdésem: azt olvastam, hogy a tőkehal a potugálok egyik nemzeti étele, ezen kívül mi még?
+ közlekedéssel kapcsolatban: Lisboa Card-ot szeretnénk venni, ez mennyire éri meg? Milyen múzeumokba lehet bemenni vele?
+ az Ócenáriumba előre kell jegyet foglalni, vagy helyszínen lehet csak venni?
Köszi!
quilla Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1746
Tenyleg, es a konyha hogy tetszett??
Előzmény: szofi76 (1744)
quilla Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1745

"semmivel sem rosszabb mint a bp.-i forgalom"

 

hat-hat-hat...ezzel kapcsolatban vannak egeszen masfajta elmenyeim is, de ugye en eszakon lakom, es az biztos mas :) Vannak hatarozottan jo oldalai is az itteni soforkodesnek (inkabb varoson belul), de hogy neha egen arrogansak, orultek es utaljak betartani a kozlekedesi szabalyokat errefele, a sebessegi korlatozasokat mar nem is emlitve (ez meg apalyara jellemzo). De inkabb csak autos autosnak farkasa, gyalogosnak lenni portugaliaban olyan mint szent tehennek lenni indiaban :D:D

Előzmény: szofi76 (1744)
szofi76 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1744

Sziasztok!

 Mi tegnap éjjel érkeztünk meg az egyhetes nyaralásból, fantasztikus volt! Mi is féltünk a sok beígért eső miatt, de nagy szerencsénk volt, igaz autót béreltünk és leutaztunk Albufreiába. Általában minden nap borúsan kezdődött, aztán délre kisütött a nap és 23-25 fok volt. Megnéztük Sagrest, Lagost, Tavirát, Caroreiro körényékét, Villamura kikötőjét és 3x még az óceánban is fürödtünk! Vasárnap zuhogó esőben érkeztünk Liszabonba, kicsit meg is ijedtünk de másnap egész nap sütött a nap, így ott is szerencsénk lett. Kedden pedig pont csak addig esett amíg a Jeromosok kolostorában voltunk, utána megint kisütött a nap. Igaz délután ismét elkezdett esni, de mi akkor már a reptéren ültünk.

ne ijedjen meg senki aki most utazik, azt tapasztaltuk nagyon változatos tud lenni az idő, de még a borúsabb napokon is akadt 1-2 napsütéses óra és mindenképp jobb az idő mint itthon...

Amitől még tartottunk az az autóvezetés, de egyetlen karcolás nélkül megúsztuk, semmivel sem rosszabb mint a bp.-i forgalom, igaz közvetlen a reptéri 4 sávos körforgalom indításnak rémisztő, de de utána semmi gáz. Ja, az autópályadíj elég borsos, Liszabon-Albufreia szakasz 17 euro csak oda, majd vissza ugyanez még egyszer, de legalább lehet haladni!

Előzmény: quilla (1743)
quilla Creative Commons License 2006.10.18 0 0 1743

Hat ez a konkret jelen szitura (ahogy elnezem az idojarasterkepet) nem all sajna... vagyis hat az esely lehet, hogy nagyobb, csak a realizalodasat ott is eso formajaban mutatja :) persze lehet, hogy rossz csatornat nezek...

De kivanok en nektek oda verofenyes nyarat... no meg ide is persze :) Eselyes, legalabb fel oraja nem szakad mar :D

Előzmény: kölni (1742)
kölni Creative Commons License 2006.10.18 0 0 1742
Egy tuti, minél délebbre mész, annál nagyobb az esély a napsütésre.
Előzmény: TMKriszti (1741)
TMKriszti Creative Commons License 2006.10.18 0 0 1741
Sziasztok!
Én is köszönöm szépen az infókat! Remélem tényleg ha csak kicsit is, de napsütéses időt fogunk ki! Ez lesz a nászútunk!:)
quilla Creative Commons License 2006.10.18 0 0 1740
Szombat itt is szep volt (Porto es kornyeke) de vasrnap delutanra mar jott az aldas, hetfo ota meg ozonviz szeru esozeseink vannak :) De a par oras napsutesben en is remenykedem, tudom nem hiaba, de man akkoris elegem van... bar ma reggel csak labszarkozepig aztam szet :D
Előzmény: vtmgq8 (1739)
vtmgq8 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 1739
Azért lisszabonban kellemesebb volt ez a hét, nem volt özönviz, se zivatar a hétvége meg kánikulai volt különössen a szombat, szóval lehet reménykedni pár óra napsütés mindig várható.
Előzmény: quilla (1738)
quilla Creative Commons License 2006.10.18 0 0 1738

Igy valahogy :) De pl a mostani het kifejezetten kellemetlen lehet az ide latogatoknak, egyaltalan nem gyakori errefele a drogessel villamlassal kisert vihar (azert nem komoly erossegu szerencsere, csak az esoje) es a mostani hetunk ennek jegyeben telik mar megint... nem ertem, hetek ota csak esik meg szakad.

Tegnap sikerult szo szerint terdig elaznom... csak ugy hompolygott a viz az uttesten es a nemletezo jardan, esely sem volt kikerulni, ugy zubogott fenttrol meg szakadt, ugyhogy nem volt egy varosnezos ido, bar odonkent elallt es sutott is. Fura egy osz van :)

Előzmény: Varga G. Gábor (1737)
Varga G. Gábor Creative Commons License 2006.10.17 0 0 1737

Köszi az infokat!

Tehát akkor esőkabát és esernyő mindenképp, de van halvány esély arra, hogy nem lesz rá szükséged?

:-)

vgg

quilla Creative Commons License 2006.10.17 0 0 1736
Jaigen, csak az esore valaszoltam, de a homerseklet kimaradt. Hat minuszok nem eselyesek :D Valoszinuleg kellemesen tavasziasnak erzi az ember itt a novembert az otthoni utan. Es ha szerencsetek van van a szallason futes es ha szukseges be is kapcsoljak, kulonben jon az, hogy az ember hullo eletmodra valt es nappal kiul a parkba es egyeb szabadteri helyekre nappal melengetni es feltolteni magat :) Telen sokszor (altalaban) melegebb van kinn napkozben mint nalunk a lakasban, vagy kozel azonos, csak kinn sut a meleg napocska :)
Előzmény: Varga G. Gábor (1733)
quilla Creative Commons License 2006.10.17 0 0 1735

Adott esteben lehet nagyon esos is :) Iden pl az osz az, nem is ertem miert, kerem vissza a nyaramat! Azert en a szeptemberi nyarias es oktoberi lany«gyos es szaraz oszhoz vagyok szova, most meg szeptebertol szakad es esik es omlik... neha egy-ket nap szarazabb es sut a nap (itt eszakon most is, felhotlen eg, de mara is esot mondtak) aztan megint esik. De siman ki lehet fogni meg novemberben is kellemesen langyos hetet szikrazo (es meleg) napsutessel, egyetlen csepp eso nelkul. Ket eve az egesz tel ilyen volt, szaraz es napos...

Arra keszuljetek, hogy van az a tipusu eso errefele amit en odahaza nem ismertem, ami olyan kodszeruen terjeng a levegoben, szoval nem egyertelmuen felulrol esik lefele, hanem akar oldalrol is bele az ember kepebe, na ebben az esoben elkel az esokabat is, mert az esernyo az nem ved ellene. Olyan mintha vizet porlasztottak volna a levegobe... aztan elofordulhat, hogy nem lattok ilyet, de jo szamitani ra ha az ember varostnezni szanedkozik :)

Előzmény: TMKriszti (1734)
TMKriszti Creative Commons License 2006.10.17 0 0 1734
Sziasztok!
Mi november 11-től november 18-ig leszünk Lisszabonban, engem is érdekelne, milyen időre számítsunk? Mennyire esős arrafelé az idő?
Varga G. Gábor Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1733

Sziasztok,

azt szeretném megkérdezni, hogy portugáliában milyen idő van november végén-közepén? Találtam pár jó árú jegyet, gondoltam elmegyünk pár barátommal, de kérdés, hogy milyen az idő?

köszönöm

Gábor

beuss69 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1732

Szia  Szofi76!

 

mi  is 17-én  indulunk  Portugáliába:)))  Az  autóbérlést  mi itthonról  intéztük  el.  Autóval  szeretnénk  mi is  bejárni ami   időnkbe  belefér.   Melyik, azt  nem tudnám  megmondani:(  Nagyon   jó  utat  kivánok  nektek! 

 

Nagyon  jó  élménybeszámolókat  olvastam  és nagyon  kiváncsi  vagyok  már  erre az országra.

 

Előzmény: szofi76 (1717)
quilla Creative Commons License 2006.10.15 0 0 1731

Ha ismereteim nem tevesek, akkor a turron nem portugal, hanem spanyol specialitas, bar teny, hogy itt is lehet kapni... talan mandula, tojas, mez, valami ilyesmi massza, mint a marcipan...

 

itt is van, szoval Alicante, szoval ez spanyol dolog: http://www.jijona.com/

Előzmény: jijona (1730)
jijona Creative Commons License 2006.10.15 0 0 1730

Sziasztok!

Nemregen jottunk haza Portugaliabol. Ajandekba hoztunk egy Turron de Jijona nevu edesseget. Tudnatok segiteni, hogy pontosan mit is eszunk?

Ezen kivul fantasztikusan finomak voltak a peksutemenyeik. Talalok valahol az interneten recepteket?

Elore is koszonom  a segitseget!

Eavit Creative Commons License 2006.10.12 0 0 1729
sajnos nem tudom.
Előzmény: dismay (1728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!