Keresés

Részletes keresés

kod1111 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 265
Bőven elég egyszer, ilyenkor már jönnek a hűvösebb idők, valószínűleg igazán a tavasz lesz a fordulópont, ha nem sikerül most a megeredés az nem most fog látszódni, bizakodni kell.
Előzmény: Li-Em (264)
Li-Em Creative Commons License 2009.09.20 0 0 264

szia!

Hát az elég messze van még mármint a tavasz.

Az a baj hogy két betön fal közé voltak ültetve ami kb 30-40 cm széles volt,ezért nem tudtak nagy gyökereket növeszteni,és hát a kiszedésnél sem tudtak a férjemék elég nagy földlabdával kiszedni őket.

Előbb nem is fog látszani hogy megmarad e vagy sem.

Ezek szerint elég naponta 1* locsolni?

 

Előzmény: kod1111 (263)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 263
Ilyenkor már a locsolás nem fontos annyira sűrűn, kérdés hogy a gyökér mennyi maradt épp az ültetéskor, majd a tavasz megmutatja, hogy sikeres volt-e a dolog.
Előzmény: Li-Em (262)
Li-Em Creative Commons License 2009.09.20 0 0 262

Szia!

Gondoltam hogy nem szeded fel:))),de látod te is májusban szórtad ki és ugye kb fél év alatt bomlik le,na nekem ez a marhatrágya tőzeg keverék maradt el:(,azt vajon most is rá tudom tenni a tövére?

Tavasszal kapják már ők is a compot:).Az elől lévő 5-8 éves tujáim szárnyra kaptak tőle.

Csöpis nekünk csak tavasszal lesz most naponta kétszer elárasztjuk őket.

Remélem megmaradnak.

Előzmény: porondmester (261)
porondmester Creative Commons License 2009.09.20 0 0 261
Hello!

Mivel ez hosszúhatású, nekem most is alatta van!
Gondolod, hogy télire fölszedem? :-)
Májusban ültettem újakat 175/200-as méretben marhatrágya/tőzeg keverékkel, majd 2 hónappal később kiszórtam alájuk a compót! Imádták!
Mellette persze kapták a csöpis locsolást is szépen!
A doboza sajna most nincs előttem, de lehet benne vmi, hogy ősszel már nem trágyázunk, mert készülődnek a szunyához!
Előzmény: Li-Em (260)
Li-Em Creative Commons License 2009.09.20 0 0 260

Szia!

Ilyenünk van,de azt olvastam hogy ezt nem szabad ősszel alájuktenni majd csak áprilisban,mintha ez lenne a hátuljára írva asszem.

Előzmény: porondmester (258)
porondmester Creative Commons License 2009.09.20 0 0 259
Gyönyörűek a növényeid!
Gratula!
Előzmény: kod1111 (251)
porondmester Creative Commons License 2009.09.20 0 0 258
Üdv!

Szerintem inkább ezt tedd alá! Nekem nagyon bevált! Ráadásul ez hosszúhatású!

Előzmény: Li-Em (252)
zratkay Creative Commons License 2009.09.20 0 0 257
Ha a szomszed attol fel, hogy a te fad radol az o hazara... akkor neki kell a biztositast kotni/fizetni, nem neked.
Ha a te fad nincs a megadott hataron belul, nem vagy kotelezheto annak a kivagatasara. Tudod mennyi a hatar, ahova ultetheted a fat?
Nalunk azt az agat levaghatja a szomszed, ami atlog hozza.

Az en szomszedaimnak is (nekem is) magas faink vannak, es bizony egyik-masik eldol neha. A kart amit az o fajuk okozott az en hazamban az o biztositojuk fizette ki.
Viszont amikor a sajat fam aga dolt ra a kocsimra, senki sem fizetett - illetve en magam :((... mert az autobiztositas erre nem szol, es a hazbiztositas csak a hazra szol :((.

Előzmény: deVito Carlos (230)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 256
Évente 3-4-szer vágom.
kod1111 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 255
Jó lesz úgy(90 cm) a sárga substral-los is jó, oldjátok fel vízben és úgy locsoljátok be a gyökerekhez. Egy évben úgy 3-4-szer.
Előzmény: Li-Em (254)
Li-Em Creative Commons License 2009.09.19 0 0 254

Szia!

Semmi gond

Végül 90 cm-re ültettük őket:).

Marhatrágya akkor nem kell neki most szerinted,egy ismerősöm ezzel bombáz.

Még a substrál naracssárga zacskós trágyájára gondoltam kifejezetten fenyőfélékez akik szeretik a savanyú talajt,hogy azt beöntözöm a tövéhez.

A férjem azt találta ki hogy ledug csöveket a gyökér mellé,hogy oda menjen közvetlenül a  víz,mert így elfolydogál mindenfelé.

Szerinted abba a csőbe mehet bele az az öntözőlé  a gyökér mellé?

Még egy kérdés,mert gyönyörűű a sövényed és ilyet szeretnék én is mennyire szoktad csipkedni őket?Ja azt nem mondtam hogy ezek 2 éves példányok

Köszi

Előzmény: kod1111 (253)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 253
Sajnos nem tudok írni emailt, valamiért nem engedi a gép ezért nem tudtam válaszolni neked. Amiket a képen láttál azt hiszem 100-120cm-re lettek ültetve. Bár milyen örökzöld táp jó nekik, egy kis tőzeg jó lett volna nekik az ültetéskor, a savanyú talajt szeretik.
Előzmény: Li-Em (252)
Li-Em Creative Commons License 2009.09.19 0 0 252
 

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Ma elültettünk,pontosabban átültettünk 40 db leylandi ciprust kb 140-200 cm között vannak.

Meg tudnátok mondani hogy milyen trágyát adjak nekik.Az ültetőgödörbe sajna nem került semmi,de valamivel belocsolnám a tövüket,mindenképpen szeretnék tápanyagot juttatni nekik mert a föld elég vacak.

Előre is köszi

kod1111 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 251
Sziasztok!
Nem is tudtam, hogy van ilyen fórum is, nekem is van 3 és 6 éves leylandii sövényem.
Xaby Creative Commons License 2009.09.16 0 0 250

Sziasztok!

 

Nem ismeri valaki véletlenül a leylandi ciprus "blue jeans" fajtáját?

 

Láttuk egy kertészetben, tetszene, de mivel állítólag új fajtáról van szó, így a kertész sem tudta megmondani, hogy kb. mekkorára nő, és milyen széles lesz.

 

 

Köszönöm előre is!

atiTDI Creative Commons License 2009.07.23 0 0 249
Van 40db szépen fejlődő leylandim, amitől meg kell válnom. Lehetőleg egyben szeretném eladni, méretük 140-200cm között van.
Sajna a kutyák letörnek néha 1-1 ágat alulról, és a gyanta beleragad a szőrükbe.
Érd: Bp XVIII. 06-20-316-6100

Vikusz1977 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 248

Szia!

Lehet hogy hülyeség amit mondok, de egy próbát talán megér.

Egy biztosítót kéne megkérdezni hogy lehetne-e erre egy felelősségbiztosítást kötni.

Egy volt kárbecslő ismerőstől hallottam hogy sokmindenre lehet, olyanra is amire esetleg nem is gondolnánk.

Persze ha lehet, akkor is kérdés mennyibe kerülne.

Csak egy ötlet.

Vikusz

Előzmény: deVito Carlos (230)
Li-Em Creative Commons License 2009.04.28 0 0 247

Okés akkor azt is megveszem.

Megvettem a Compo hosszúhatásút kiszórtam hétvégén a tujaim alá mert elég gyatrán néznek ki kipróbálásra:),és belocsoltam utánna,az nem baj?

Köszi

Előzmény: natenedu (246)
natenedu Creative Commons License 2009.04.27 0 0 246
Szerintem az pont jó (mármint a savanyú talajt kedvel a ciprus)
Nem találtam, de ha a kertészet amelyik nem tudja megmondani mit árul, attól ne vegyél semmit.
Ha nem közvetlenül kapja a hideg vizet akkor természetesen nem sokkolod.

Sok sikert hozzá, elég igénytelen növény nem kell túl aggódnod.
Előzmény: Li-Em (245)
Li-Em Creative Commons License 2009.04.24 0 0 245

Szia!

Köszi a válaszokat:)

Meg tudod mondani a Substral trágyának a pontos nevét,mert csak olyt találtam amit olyan növényeknek ajánlanak akik a savanyú földet szeretik:(.

Hogyhogy ne sokkoljam a 10 fokos vízzel??Csöpögtető rendszer lesz alattuk abból pedig 10 fokos víz jön.

Akkor ezek szerint már mikor elültettem akkor meg lehet csipegetni?De ha ősszel ültetem akkor azt már nem lehet csipkedni?De akkor meg tavasszal nehéz lesz:((.

Na jó akkor viszont most kéne elültetnem,na ez ám a dilemma.

Nem találtam most a bauhaus internetes honlapján leylandit.

Sikerült utánnanézni hogy milyen fajta?

Én ma voltam a Hungaroplant diszkontjában és a 80/100 cm-ek kb 1800-2000 ft körül voltak,de baromira nnem tudták megmondani miylen fajta:((,pláne hogy ebből is vannak gyorsabb és lassabb növekedésűek.

Egyébként kitaláltam hogy 1 méter szélesen és 1 méter mélyen asszem kicserélem a talajt alattuk,plusz kapják amit megbeszéltünk:))

 

Előzmény: natenedu (244)
natenedu Creative Commons License 2009.04.24 0 0 244
Szia,

- Mehet rögtön a hosszú hatású, pont az a jó benne, hogy fény és eső hatására oldódik nem azonnal.
- A levéltrágyát akkor szoktam kipermetezni ha kezd a "sötétzöld" színe fakulni. Ez gyakorlatilag azonnal felszívódik. Még csak egy év tapasztalatom van, de 11 fára elég volt egy zacskó (~200l) permetvíz. Bár az elején locsolókannából öntöztem ki, akkor gazdaságtalanabb volt.... nem tudok egzakt választ adni, akkor kell használni amikor látod, hogy szükség van rá. Látni fogod ne félj.
- Kútvízed 99%, hogy kemény lesz neki. Nem fog tragédia történni ha azzal locsolsz sem, legfeljebb kicsit hajlamosabb lesz a barnulásra. De közvetlenül ne sokkold a 10 fokos kútvízzel, főleg majd nyáron vigyázz.
- Igen áprilistól júliusig lehet nyírni, később már elfagyhatnak az új hajtások. A élénkzöld részét (friss hajtást) lehet metszeni 2/3 részben. Tetejét ne bántsd. Jó lenne ha valaki megírná a fás rész metszésében szerzett tapasztalatait, mert szerintem szükség lenne rá és láttam is már olyat amit így metszettek egészen csecsemő kora óta és gyönyörű tömör sövény lett belőle. Felül is zárt. Csak én gyáva vagyok belevágni, mert sehol sem írják, hogy ez így "legális"

- Itt születtek: http://www.abelia-faiskola.atw.hu/ és itt vettem őket: http://www.bauhaus.hu/. Valahol megvan milyen fajta pontosan, ha megtalálom megírom, most nincs előttem. De nem a mérgező, arra figyeltem.
Előzmény: Li-Em (243)
Li-Em Creative Commons License 2009.04.23 0 0 243

Szia!

Nagíon örülök annak amit írtál:),mert nem nagyon szeretnék lemondani róluk:)))

Compot már néztem én is és a Substralt is alkalmazni fogom.

Ezek mehetnek rögtön az ületés után?Mennyi időnként permezeted őket?

 

 

 Így a 2008 tavaszán ültetett 80-90 centis fácskák jelenleg 2 méter körül vannak és szép sötétzöldek

 

Ez a növekedés meg bámulatos,én is ilyet szeretnék.,mondjuk én kútvízzel fogom őket locsolni,lesz nekik csöpögtető.Mennyi víz kell nekik napota kb?

Igen elvileg ha jól tudom márc-ápr-tól júliusig lehet nyírni őket.

Milyen fajtát vettél,és ha nem titok hol?

Köszi

Előzmény: natenedu (242)
natenedu Creative Commons License 2009.04.23 0 0 242
Nem akartam reklámot, mert több cég is gyárt. Amit én (elégedetten) használok:
Substral fenyőtáp. Narancssárga zacskóban van.

Vízben oldódó, így permetezhető is. Nekem is homokos (és ebből adódóan meszes is) a talaj, ezért hajlamos a barnulásra. Ez a táp kifejezetten meszes talajra való. 10 liter vízhez két teáskanál kell. Én permetezem vele a fákat, de locsolni is lehet.
Mellé Compo hosszúhatású műtrágyát kap. Esővízzel öntözöm, nem kútvízzel, mert az túl kemény. Így a 2008 tavaszán ültetett 80-90 centis fácskák jelenleg 2 méter körül vannak és szép sötétzöldek.
Én tavaly még az ültetés évében nem mertem őket megmetszeni, de idén április közepén az élénkzöld friss hajtásokat visszavágtam a barnás részig. A mai eszemmel már tavaly is metszeni kellett volna, mert nagyon megnőttek és befásultak az ágak, valószínűleg jobban jártam volna, ha a sűrűsödésre játszok és nem hagyom nőni a hajtásokat.

Ha valaki próbálta már úgy formázni, hogy a barna (fás) részekbe is belemetszett az jó lenne ha leírná a tapasztalatait.
Előzmény: Li-Em (241)
Li-Em Creative Commons License 2009.04.21 0 0 241

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat,így fogok eljárni:)

A folyékony műtrágyának nem tudod a nevét véletlenül?

Köszi

marimama51 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 240
Szia!Nálam is homokos a talaj,mégis szép a Leylandim.Olvasd el ezt.http://www.tuja.hu/leylandcyprus.htm     Itt is írja,hogy minden talajon megél.
Előzmény: Li-Em (238)
natenedu Creative Commons License 2009.04.20 0 0 239
A szokásosnál kétszer nagyobb ültetőgödör, komposzttal, érett trágyával kevert feketeföldet keverj bele. Ültetéskor iszaposítás, utána gyakori locsolás esővízzel (vagy lágyított csapvízzel). A talajt rendszeresen lugosítsd, van rá permetezhető műtrágya. Ültetéskor metszd vissza, minél kevesebbet kelljen a gyökérzetnek táplálnia.

Ha ezt betartod, homokba is ültetheted.
Előzmény: Li-Em (238)
Li-Em Creative Commons License 2009.04.19 0 0 238

Sziasztok!

Segítsetek nekem,leylandi ciprust ültetnék,de egy ismerősőm azt mondta hogy homokos talajon nem  fog megmaradi:(.

Na most ez elég nagy kérdés,mert nem vennék  30-40 db-ot ha nem jó neki a talaj.

Előre is köszi ha segítesz

 

fejenagykoma Creative Commons License 2009.03.22 0 0 237
...már érzik a tavaszt a picinyeim....látszik az ágvégeken...
ZsuR Creative Commons License 2009.03.14 0 0 236
Nezem a kepeidet - csodalatosak!!! Micsoda hatalmasok! Nagyom impozans!
Előzmény: krampuszka1 (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!