Keresés

Részletes keresés

Feyyaz TR Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2373

Evet,itt vagyok,csak kissé "szétmaradtunk" egymástól! :) Ide nem jártam,mert nem igazán elsődleges téma itt a török foci. :) :)

A törzshelyek továbbra is a Türkinfo,ill. az Isztambul.info

 

Valóban,a mai,Trabzon elleni rangadóra elvileg könnyebben lehetett jegyhez jutni,mert tényleg 80 ezer körül van az Atatürk befogadóképessége.

Előzmény: cassano71 (2354)
koteczki Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2372

étdrmrd = érdemes

Előzmény: koteczki (2371)
koteczki Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2371

Talán még annyit hozzátennék, hogy étdrmrd Kabatasből elindulni a busszal úgy nagyjából 9-kor. Rumeli Hisariig ( már hajszál pontosan nem emlékszem ) de az út időtartamára kell számolni majdnem egy órát. A várban is el lehet tölteni még egyet másfelet. Aztán a buszút Haci Ömer megaállóig ( a buszon majd segíteni fognak hol kell leszállni, de ha gondolod átküldöm mélben a megállókat ) szintén egy óra. Szóval a 13,30-as kompig még belefér egy ebéd is kényelmesen. Remélem, hogy összejön, majd írd meg!!!

 

Előzmény: nettomazsola (2370)
nettomazsola Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2370

nagyoin nagyon nagyon köszönöm!!!!!!

Előzmény: koteczki (2361)
sorriso6 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2369

Szerdán indulunk! :) 5 nap/4 éjszaka

A mecsetekbe be és egyéb nevezetességekbe be lehet menni rövidnadrágban a férfiaknak, illetve a nőknek, ha a fejet vállat kendővel eltakarjuk?Nem hiszem, hogy jövő héten hosszúnadrágos idő lenne...

 

koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2368

De az.

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2364)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2367

Ahhoz képest hány turista nézi meg a Kékmecsetet, ahhoz képest a Suleymaniyet sokkal kevesebben. Pedig ez a legnagyobb mecsetomplexum (ennek van a legnagyobb kupolája, de maga a komplexum, amit külliyének tereztek a mecseten kívül tartalmaz 4 medreszét, szegényeknek ingyenkonyhát, fürdőt, karavánszerájt, kis kórházat, és mauzóleumot) Isztambulban. És ez eredeti Mimar Sinan tervezte mecset, míg a Kékmecsetet már csak Sinan tanítványa tervezte (ez olyan mintha Olaszországban azt mondanánk, hogy az egyik épületet maga Michelangelo tervezte, a másikat meg csak Michelangelo egyik tanítványa). Ráadásul ezt maga Nagy Szulejmán, a birodalom legnagyobb uralkodója építtette, míg a másikat csak a dédunokája (ha jól számolom a rokonsági fokot).

Persze mindez a Kékmecset szépségéből nem von le semmit. Ráadásul elhelyezkedése a Hagia Sophiával szemben (és nem messze a Topkapi Seraytól) a hatalmas virágos és szökőkutas park túloldalán megkoronozza a Boszporusz, Aranyszarv-öböl és a Márványtenger találkozását. :)

Csupán a Suleymaniye olyan, mintha a Kékmecset árnyékában kellene tengődnie.

Előzmény: COOP (2365)
rolegy Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2366

Fantasztikus! Ezt végig kell csinálni!

Előzmény: koteczki (2362)
COOP Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2365

De igen az. Arról érdeklődtem:)

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2364)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2364

Ez nem a Suleymaniye mecset? :)

Hány minaretje volt? Ha 4 (kettő a mecset bejárati szélém és kettő az udvarának szélén, akkor az az)

Előzmény: koteczki (2360)
Balikaa Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2363

Üdv!

 

Jut eszembe: pancsolási célzattal a Herceg-szigetek melyikére érdemes kimenni?

 

Kösz

 

B.

koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2362

és itt van néhány fotó

 

Rumeli Hisari

 

Sariyer kikötő

 

Sariyer

 

R.Kavagi

 

A.Kavagi

 

A. Kavagi

 

Felfelé a romhoz

 

Felfelké a romhoz

 

Boszporusz

 

a híd

 

és egy palota

Előzmény: koteczki (2361)
koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2361

 

Szia, nekem van :-) ( ezt ajánlgatom mindenkinek, egyszer csak hasznos lesz valakinek :-)

El kell menni Kabatasig villamossal. Ott fel kell szállni a 25E buszra. Rumeli Hisarinál szálljatok le, menjetek fel a "vár/börtönbe" a kilátás a Boszporuszra csodás. Ha ott végeztetek, szálljatok vissza a 25E buszra és tovább egészen Saryerig. A buszút szintén csodás, végig kicsi öblök, parkok, nekem állatira tetszett. Sariyerben a Haci Ömer megállónél kell leszállni. Ott a kompkikötő és vannnak balik ekmekes éttermek, kávézók, me lehet ebédelni, a kilátás szintén gyönyörű.

Aztán komppal mejetek át A. Kavagiba.

Itt a kompmenetrend ( októberben lehet, hogy más lesz ) sztem a 13,30-al menjetek át.

http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/sariyer-anadolu-kavagi-366.html

 

Ott baktassatok fel a várhoz. Maga a rom nem valami nagy dolog, de a tetejéről a Fekete-tengert is látni. Visszafelé meg végig kimppal Eminönüig.

Annak meg itt a menetrendje.

http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/full-bosphorus-cruise-362.html

( majd a szombat és vasárnapokra figyelni kell )

 

Addigra besötétedik és a kivilágított part meg hidak... szóval ez nekem nagyon bejött.

 

 

Előzmény: nettomazsola (2358)
koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2360

a mecset " hátulja"

 

 

és a kilátás onnan

 

koteczki Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2359

Sztem arra gondolsz igen.  Ka térképet nézed, akkor Galata-hídtól balra és kicsit felfelé.

Hát ez nem a bejárattól készült, hanem a mecset háta mögött. Kár, hogy oda nem mentetek.

Előzmény: rolegy (2352)
nettomazsola Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2358

mi oktober 5-en indulunk.   1 het Istanbul aztan tovabb Kappadokia stb

 

van vkinek KONKRET, bevalt jo Boszporusz hajos programja? nem az az 1-2 oras, hanem ami messzebb elmegy ... ha szep idö lesz en elvagyok 1 napot vizen.

kerestem mar, de össze-vissza infok vannak.

 

köszönöm szepen.

 

 

nettomazsola Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2357

en itt eltem meg egyszer a ramadan veget. azt hittem, vmi filmben vagyok ... hatalmas buli! termeszetesen odahivtak egy asztalhoz. megetettek, megitattak, nagyon jot szorakoztunk. kezzel labbal ...

Előzmény: koteczki (2351)
COOP Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2356

Ez valahol az egyetem mögött van, Beyazit negyedben.

Mi meg tök sötétben jártunk arra, bár dombra fel és le -erre emlékszem:)

Meg szerintem a dombon ezt látni pl a Galata-hídról is:)

Előzmény: rolegy (2352)
COOP Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2355

Hú ez jó!

Előzmény: koteczki (2351)
cassano71 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2354

Üdv!:-) Téged is látni? Abból hogy az Inönüt bontják még akár jó is kisülhet annak aki mondjuk a Trabzon vagy a Galata ellen akar kimenni, mivel azért az Atatürk befogadóképessége ha jól tudom majdnem 80ezer. Ergo jó esély lehet jegyet szerezni oda akár a két rangadóra is míg az Inönübe ez szinte mission impossible lett volna.

Előzmény: Feyyaz TR (2353)
Feyyaz TR Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2353

 

Merhabalar! :)

És külön Merhaba Cassano arkadaşim,jó régen beszéltünk már! :)

 

Nos:a Beşiktaş valóban nem az eredeti otthonában játszik majd a szezonban,mert bontják az Inönü stadiont. A csapat hazai pályája a nagy rangadókon (tehát a ősszel a Trabzonspor és a Galatasaray) az Atatürk Olimpiai stadion lesz,de egyébként végig az idényben a Kasimpaşa stadionja lesz az albérlet! A Galata stadionja komolyan szóba sem jöhetett,viszont májusban folytak arról tárgyalások,hogy esetleg minden meccs Izmirben lenne!?!?!? Ezt a butaságot szerencsére azért elvetették!

 

Fanshop: mindenképpen a legújabbat javaslom,ami ugyanúgy Beşiktaş körzetben van,azon belül pedig Sinanpaşa kerület. Egy 7 emeletes toronyház,ami este 9-ig van nyitva! Egyébként 24 Beşiktaş bolt van a városban,úgyhogy beléjük lehet futni. :)

Az a Cevahir pláza Şişli körzetben van amúgy,eszerint kell keresni. És igen,van benne Galatasaray bolt is,a másik kettő mellett.

 

Az Atatürk Olimpiai stadion valóban nem látogatható,de az enyhe török tudásomnak,és a kőkemény török foci fanatizmusomnak köszönhetően én azért bejutottam.:) Még a stadion igazgatójánál is jártam,a saját irodájában.

 

En Büyük Beşiktaş!

 

Üdv:

Feyyaz

Előzmény: Borsos Daniel (2281)
rolegy Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2352

Kicsit rumlim van; Ez az a mecset ami Eminönü közelében van és elég sokat kell meredeken felfelé gyalogolni hozzá? Mert ha igen, akkor a képek alapján valamit nagyon elszúrtunk, hiszen voltunk ott - igaz már jó fáradtan az utolsó napon - , de ezzel a pazar kilátással nem találkoztunk. Vagy máshonnan fotóztad?

Előzmény: koteczki (2351)
koteczki Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2351

 

 

a látvány ilyesmi, imaidőben érdemes, mert állati, ahogy visszhangzik az egész város

Előzmény: COOP (2347)
koteczki Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2350

:-)))

Előzmény: rolegy (2349)
rolegy Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2349

Bocsánat ha nem fogalmaztam pontosan:

Természetesen a "valóban nem" a manapság ilyen nem fordul elő kitételre vonatkozott!

Kéretik nem félreérteni!

Köszönöm

Előzmény: rolegy (2348)
rolegy Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2348

Valóban nem.

(Persze a kezük sem a régi :-)))

Előzmény: koteczki (2346)
COOP Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2347

A Suleymaniye mecset az érdekel:)

De most hamam nélkül. Meg akkor késő este, sötétben, kivilágítva mentünk el mellette-oda és vissza is.

Most megnézném:)

Előzmény: koteczki (2346)
koteczki Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2346

Amikor legutóbb voltam, a csapatom 3 tagja lement a ciszternába, én meg ott a Kék mecset környékén fotóztam, sétálgattam egyedül. Azonnal kiszűrta egy srác, hogy egyedül vagyok. Totál udvariasan, de rám tapadt, kicsit dumáltam vele, aztán nagyon határozottan közöltem vele, hogy most már egyedül szeretnék maradni. El is ment, az első szóra.

 Egy másik alkalommal meg a Suleymaniye mecsetnél épp ketten maradtunk csajok ( a férfink fotózgatott távolabb ) ott is azonnal megjött a srác. Beszélgettünk, persze a 3. kérdés, hogy van-e férjem :-) aztán mikor odaért a férfink, el is köszönt.

25 évvel ezelőtt még a seggemet fogdosták a Nagy Bazárban, ilyen manapság sztem nem fordul elő. ( persze a seggem se a régi :-)))

 

Előzmény: Flower2000 (2343)
Flower2000 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2345

Ennek mindannyian örülünk szerintem.

Előzmény: Jóskabp (2344)
Jóskabp Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2344

Nemrég voltam Isztanbulban, de nagyon kellemes élményeim voltak. Nem tapasztaltam túlzott tolakodó magatartást, elég kedves és szép város.

Előzmény: Flower2000 (2343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!