Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10361

 Jól megnézted ?

Vályogtéglából kéményt?

 

Régen akármilyen szegények voltak, a kéményre azért jutott égetett agyagtégla !!

Előzmény: pf000 (10360)
pf000 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10360

Üdv!

 

Olvasgattam a bejegyzéseket és sok mindent megtudtam.
Adva van egy régi vert falú vályogház, közepén van a kémény.

Sajnos a padlástérben hosszában megrepedt, ezért félig már le is bontották.

A külső mérete  50x50 cm és vályogtéglából csinálták anno.

(még nem álltam neki lebontani a maradék 2 métert, mert a

hőség elviselhetetlen)

Na most, nekem ezt a kéményt őszre meg kellene csinálnom,
hogy szenes kályhát tudjak használni legalább két helyiségben.
Igazából 3 bekötés kellene "biztonsági" tartaléknak
(2 szoba és konyha az utóbbi), de ha jól olvasom, ehhez
nagyobb kéménybelső kellene. (viszont egyszerre csak 2

kályha lenne beállítva egyidőben)

A kéményt nem szeretném teljesen visszabontani, inkább valami
bélés kellene bele és a padlástértől valami külső burkolat,
szigetelés. Erre mit tudnátok ajánlani?

 

Hívott egy gödöllői cég, azok valami 120 ezer forintról beszéltek,

de a fickó kocsiból hívott útközben és semmit nem értettem.

A lényege, hogy semmit nem bontana a lakótérben, valami bélést

húzna be, amit szigetelne a tetőtértől. Jó lenne valami olcsóbb

megoldás, de félek, hogy nincs.

 

Új kémény lenne az igazi kandallónak, de az rengeteg munkával

járna.

 

Ferenc

KalásziM Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10359

 Mondám, hogy darabolva !

 

 de a pehelykönnyű alúcsöveket is csak  méteres darabokban tolták le a kéményemen - addig amig el nem akadtak !!

Előzmény: kandallókazános (10358)
kandallókazános Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10358

Nekem 88 jött ki.

De nem hiszem, hogy a 8 kg eltérés a lényeg.

Inkább az, hogy egy 80kg-os, 4m-es vascsővel nem fog az ember a tetőn "bideregni". :) Hacsak nem ön és közveszélyes az illető.

Előzmény: KalásziM (10357)
KalásziM Creative Commons License 2012.07.04 0 0 10357

 Bőven számolva is csak 80 kg egy 4 m-es darab, de a hulladékfelvásárlók   4500 ft -ot adnak darabjáért - jó esetben. Tehát a kéménybevalóért kapna  13 - 14 eft -ot.

Savállóból 1mm es csővel számolva kb. 50 kg az anyag, annak ára  100 eft. Vékonyabb lemeznél  valamivel ólcsóbb.

 Viszont a 2 m-es darabok már leereszthetők a kéménybe. Ha nincs elhúzás. Csak a tömítést kell valahogy megoldani.

 Mit szólnak a kéményseprők ?

Nem kell az orrukra kötni !!

 

Előzmény: kandallókazános (10355)
Tízenhármaska Creative Commons License 2012.07.04 0 0 10356

szia!

 

Akkor ez kétemberes darab:-))

A viccet félretéve, akkor most nyugodtan beépítheti?

Vagy adjuk le a MÉH-be a 4db-ot és az árrából majdnem kilesz a savállós?:-))

 

Üdv: Gyula

Előzmény: kandallókazános (10355)
kandallókazános Creative Commons License 2012.07.04 0 0 10355

Egy ekkora méretű cső 90kg!

Előzmény: Tízenhármaska (10354)
Tízenhármaska Creative Commons License 2012.07.03 0 0 10354

4 méteres hosszúságban van,biztos nem lesz könnyű úgysem.

Hát igen,szerintem is a kéményesek tiltakozni fognak,de ha jó lenne ezzel,akkor miért ne.

Előzmény: KalásziM (10353)
KalásziM Creative Commons License 2012.07.03 0 0 10353

 Hát ha belefér és elbirják/felbirják emelni a csövet akkor biztos jó !!

 Egy ilyen cső nagyon nehéz,  igaz darabokban  be lehet éppen emelni.

 Új építésnél,  amikor körbeépítik a csővet, szakmailag kitűnő, de utólag ??

 Monjuk a kéményseperők belekötnek - szerintük csak a saválló jó, monják ők !!

Előzmény: Tízenhármaska (10352)
Tízenhármaska Creative Commons License 2012.07.03 0 0 10352

Szép napot!

 

Komálós ismerősöm szeretné a téglakéményét 200-as és 5mm vastag vascsővel kibélelni, 12 méter hosszan, mivel vegyestűzelésre szeretne átállni,és tart attól hogy a kéményfalán keresztűl a kátrány és a füstszag átjönne.

Kérdésem a következő: kivitelezhető így?

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv: Gyula

 

kinizsi45 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 10351

Igen, mert a munkahelyemről (is) szól a dolog..........

Előzmény: Zöldár (10350)
Zöldár Creative Commons License 2012.06.19 0 0 10350

 Ilyen jól informált vagy ??

Előzmény: kinizsi45 (10349)
kinizsi45 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 10349

Aztán mégis tárgyalták.....aztán szépen megszavazták.....(a fityisz kérésére)...

Előzmény: Zöldár (10338)
Zöldár Creative Commons License 2012.06.15 0 0 10348

 Jó ha van /lesz huzat és a füstcső nem esik ki.

Előzmény: RangerJoe (10343)
RangerJoe Creative Commons License 2012.06.13 0 0 10347

Igen, miután elküldtem, rájöttem, hogy úgy nem jó, mert a kémény alja "kihasználatlan" marad.

 

Ezért is írtam a 10343-ast, mert annál csak egy sima bekötés van és a födémig lenne csak szűkebb a kémény.

 

Előzmény: Dunit (10346)
Dunit Creative Commons License 2012.06.13 0 0 10346

   " de azt mondják, hogy nem ajánlják. (Bár a 150-es cső területe kisebb, mint a 140*140-es négytéglás kémény területe."

 

  Ezért egyből szétverni a házat felesleges.

 A kátrányosodás biztos fellép, de az mindig a kémény felsőrészén indul meg, majd úgy halad szépen lefelé, hol lassabban, hol gyorsabban.

Előzmény: RangerJoe (10340)
Dunit Creative Commons License 2012.06.13 0 0 10345

 Szép ez a vonalas rajz, de kéményt így nem kötünk be - függetlenül attól, hogy lesz kátrányosodás vagy sem. Itt a bekötés alatti un. koromzsák elveszti a funkcióját, egyszerűen el lesz zárva. Tehát nincs hova hullani a koromnak, pernyének, a kémény seprő 'nem lát ki '

 az égre, stb. Ennél már az egy könyökös megoldás is jobb lenne.

 Ha már ennyit bontotok ( mint írtad a födémig ) akkor esetleg a becsatlakozásig lehetne  és onnan a kívánt szelvénnyel, természetesen megfeéelő béléssel. Vagy ha a belső térben nem akrtok rombolást, akkor azt a  szakasz valami felmarással bővíteni és a födém után menne az új megfelelően nagy szelvényű szakasz.

 Egyéként mi ez a nagy aggódás ?

 Egy 140 x 140 -es kéményre rá lehet kötni - én rákötöttem - egy 30 -35 kW-os kazánt - működött évekig.

 

 

 

 

Előzmény: RangerJoe (10340)
Bioatom Creative Commons License 2012.06.12 0 0 10344

Felénk 50 a putnoki és 110 a Leier. Több mint a duplája ezért maradtam a putnokinál, 1 teljes raklapon nem volt egy törött sem, holnap hozatok még kb. egy féllel. A tetőn kívüli részre megreszkírozom a szép Leiert, kifugázva jól fog mutatni.

Nagyjából összeszámoltam, hogy 100 ezer alatt meglesz a komplett kémény munkadíjastól mindenestől. Ennyiért egy szerelt Leier vagy Schiedel, de még Montel is a padlásig sem érne fel. Pontosabban lemérve az a 9 m inkább 10, így meg főleg.

Előzmény: Törölt nick (10342)
RangerJoe Creative Commons License 2012.06.12 0 0 10343

Ha bekötöm "rendesen" a födémig visszabontott négy téglásba, majd azt a födémtől öt téglásként újrarakom?

Így olyan 1 méter 150-es csö, 1 db 45 fokos, a bekötéstől a födémig 4 téglás (1-1,5 méter), onnan 5-6 méter magas öt téglás. Ez így jó lehet? Biztonságos? (A kémény teteje a földszinttől kb 7-8 méter.)

Előzmény: tűz_tér (10341)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 10342

(A múltkor putnokit láttam a tüzépen 65 Ft-ért és leier nagyszilárdságú válaszfal téglát 90-ért.. a putnoki csak annyira volt szar, hogy a raklapon több darabban hevert, így nem vettem meg, pedig csak szikkasztóhoz kellett volna.. egy kéménynél szerintem nem kérdés, hogy melyik tégla kell)

Előzmény: Bioatom (10339)
tűz_tér Creative Commons License 2012.06.12 0 0 10341

Kéményseprő nem fog örülni neki.

 

A 150-es csonkkal forgalmazott víztereseknek egy 6-7 m magas 4 téglás kémény huzat szempontjából, egy kisebb ellenállású légellátás mellett általában elég lenne. Ez a huzat az általad vázolt megoldással sem lenne lényegesen nagyobb.

 

A gond inkább az, hogy szinte biztos, hogy lesz kondenzáció, kátrányosodás. Emiatt bélelni kéne, ami már tényleg szűk. Létezik egy új, engedélyezett, műgyantás vakoló rendszer és (bontás mentes) technológia, mellyel felújítható a kürtő. Árban kb. a béleléssel egyezik. 

Előzmény: RangerJoe (10340)
RangerJoe Creative Commons License 2012.06.11 0 0 10340

Üdv!

 

Egy 150-es füstcsőátmérőjű vízteres kandallót szeretnénk bekötni egy négytéglás kéménybe, de azt mondják, hogy nem ajánlják. (Bár a 150-es cső területe kisebb, mint a 140*140-es négytéglás kémény területe. De ez csak matek, lehet, hogy ez mégis kevés.)

 

Azt találtam ki, hogy a meglévő négytéglás kéményt a födémig visszabontjuk, majd a kandallót bekötjük két 45 fokossal, a régi kéménybe a födémig betennénk egy darab 150-es egyenes füstcsövet, majd a födémtől 5 téglásnak újra felépítjük.

Bioatom Creative Commons License 2012.06.11 0 0 10339

Szeretném kérdezni tőletek (illetve akinek tapasztalata van benne) hogy milyen téglát használjunk az újonnan felépítendő kéményünkhöz. Egy fatüzelésű 38kW-os lemezkazán lesz belekötve 150-es füstcsővel. A magasság 9 m, és "5 téglás lesz" azaz egy kisméretű tégla méret lesz a kürtő.

Felénk nem lehet kapni az un. Baranyai téglát csak azt a Putnoki sárga égetettet és a Leier valamint Wienerberger nagyszilárdságú kisméretűit.

Jelentős árbéli különbség van köztük így nekem nem mindegy hogy melyiket veszem.

A másik kérdésem az lenne milyen "malter" kéne, mert egyik tüzépen sem ismernek olyat hogy HF30-as vagy jobb anyag. Általában van nekik falazó és vakoló habarcs aztán annyi.

 

A harmadik kérésem pedig az lenne, hogy kíméljenek meg a válaszaiktól azok akik azzal kezdik hogy bélelni kell, meg szakértő, meg tervezés meg engedély meg stb.

Tudom hogy már csak béleltet fogadnak el, de ez egy elbontott kémény helyére kerül amely bélelés nélkül működött 40 évig és úgy gondoltuk nem kell jobb, megfelel az elavult, sőt "életveszélyes" hagyományos téglakémény. Aki a régit építette már sajnos nem él így nem tudjuk vele újra megcsináltatni.

 

Zöldár Creative Commons License 2012.06.11 0 0 10338

"A Fidesz kérésére mégsem szavaznak ma a kéményseprőipari szolgáltatásról."

 

 

 

 Kár mert seprők nagyon várják már a szigorítást  a lakosságnak részére !! !!

Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.11 0 0 10337

 Elvileg bélelni kell a kéményt az élettartam nővelése céljából.

 Az más lapra tartozik hogy vannak kémények amiken 25 éve van ilyen  vizmelegítő és a kéménynek semmi baja.

 Persze néha  5 -8 év alatt szétfagyhat a kémény felső része.

 Két dolog lehet . elengeded afüled mellett, vagy visszakérdezel , hogy akkor mi is aprobléma ?

 Egyébként  felül megnézték a kéményt ? Ha nem, jó ok a panaszra.

Előzmény: szódás love (10335)
monkat Creative Commons License 2012.06.11 0 0 10336

Sziasztok!

 

 

Segítséget szeretnék kérni. Turbós kombi kazánra cseréljük a régi ÉTI-t, ehhez ugye bélelni kellett a kéményt. (2ág + 1 szellőző= 3 lyukú. ) Lebontották a régi beton fedlapot, új kellene, még azt vennünk kell. A kérdésem az, hogy ha ugye van fedlap,plusz lesz a kiscsövön madárvédő rács, akkor mi a francnak még kürtőfedél? Vagy az előírás és kötelező?

Előre is köszi!

szódás love Creative Commons License 2012.06.05 0 0 10335

Üdv!

 

Nagynéném átfolyós FÉG vízmelegítőjének nem kellett kéménybélelés.

Most ki lett cseréltetve BOSCH-ra, ami szintén átfolyós. 

Az előző 10 litert engedett át percenként, ez 11-et. 

A kéményseprő munkalapja szerint ennek már kéne bélelés, be is ikszelte, hogy ez hiányosság.

Ez egy 5 emeletes ház 3. emeleti lakása, gyűjtőkéményes.

Fölöttünk még 2 emelet, a kémény cca. 10-15 méter magasságban az égig.

Mennyiből úszhatja ezt meg valaki, ha tényleg kell?

A hiányosságok haladéktalan pótlását kérik, mert ha ebből gond lesz, az a mi felelősségünk, stb. (Nyilván egyébként.)

Fölhívjam őket?

Jelezzek, kérdezzek, legyek jófiú, vagy ráérek még? (Nyilván most nincs hirtelen és kapásból iksz százezrem erre az akcióra, annál csóróbbak vagyunk...) 

Mi a tapasztalat, mi a mozgástér?

Mit tegyek? 

Mire számítsak? 

Meddig lehet ezzel lapítani?

 

Előre is köszi!

 

Dunit Creative Commons License 2012.06.02 0 0 10334

 Sokba, nagyon sokba. De ha megfelelő a bélés, akkor a körítő fal mindegy milyen - műszaki szempontból.

Előzmény: Gomez71 (10332)
Snypie Creative Commons License 2012.05.30 0 0 10333

Adott egy kb 6 m hosszú kémény, ami eternit csővel van kibélelve. Milyen módszerrel lehetne eltávolítani a bélést a kémény lebontása nélkül?

A gond az, h 12-es eternittel van kibélelve és a leendő új kazánnak 150-es a kimenő füstcsöve. Ezáltal bélés nélkül pont megfelelne.

Gomez71 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 10332

Olyan kéréssel fordulok a hozzáértőkhöz, amivel a legtöbb új regisztráló szokott szerintem. Egy kb. 1 x 0.8 x 2 méteres téglakályhát tervezek építeni, amihez valamilyen kéménymegoldást kell találnom. A leier és shiedel kémények árai meglehetősen vaskosak, ezért azt szeretném tudni, hogy van-e lehetőség -a szabályok megengedik-e-  arra, hogy bontott téglából készíttessem el béléstesttel, szigeteléssel, illetve Debrecenben épít-e ilyen módon valaki és ez kb. mennyibe kerülne 6 méter magas kémény esetén. 

 

Remélem nem kérdeztem sokat és tud valaki segíteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!