Keresés

Részletes keresés

ménrot Creative Commons License 2006.11.30 0 0 3807
  Mindenkinek nagyon köszönöm a   segítséget. Üdv: ménrot
sacili Creative Commons License 2006.11.30 0 0 3806
Jó hogy szóbakerült a téma. Én kb. egy évig kerestem ezt a kis metszőollót, nem tudtam, hogy van szüretelő olló, s közben összevásároltam mindenfélét, de nem vált be. De vajon elég erős a pengéje a kecskekörömhöz? Ha igen, akkor lehet hogy beinvesztálok még ebbe (a szikétől és a kacortól kiráz a hideg)  mert azt tényleg úgy van, hogya metszőollót forgatni kell, attól függően, hogy a külső, vagy belső körmöt vágja az ember. üdv, sacili.
Előzmény: andreja (3805)
andreja Creative Commons License 2006.11.30 0 0 3805

A körmözés nem árt, ha biztonságos, mert ha olyankor sebet ejt az ember magán, az nem olyan, mint a borotválkozáskor a karcolás. Nem egy csíraszegény környezet.

Itten van tuti cucc hozzá, a hosszú vékony penge előnye, hogy kaparászni is lehet vele a szutykot kifele, de ami a legjobb benne, hogy a metszőollókkal ellentétben mindkét penge egyforma, így bármelyik kézbe fogva bármelyik irányból lehet közelíteni a körömhöz, mindig jól lehet vágni azt.

 

szüretelő olló

 

Szüretelő olló a becsületes neve, általában 1000 Ft alatti árral.

Előzmény: tomipapa (3804)
tomipapa Creative Commons License 2006.11.29 0 0 3804
ciasztok!
én egy sima szikével körmözöm őket, ami ugyebár elég éles, így viszonylag hamar és fájdalommentesen túlvannak rajta, maximum magam veszélyeztetem, mikor rúgkapál lemetszem egy picit a sajátomból is :) ja és összekötöm a lábait, és oldalra fektetem, mostmár annyira hozzászoktak, hogy nekiállnak közben kérődzni :) lehet nálunk naon puha a talaj, de ez évi 3-4 alkalom..
Előzmény: ménrot (3801)
sacili Creative Commons License 2006.11.29 0 0 3803

Szia ménrot!

 

Én is sokat keresgéltem, mire megtaláltam a megfelelő eszközt a körmöléshez. Késsel én nem merem csinálni. Hosszas próbálkozás után a helyi gazdaboltban kaptam egy kicsi metszőollót (kb.800 Ft volt), aminek a vágó része kb. 4cm-es és nem annyira görbe, mint a nagy metszőollóké. A kecskét a körmözéshez ki kell kötni, s legyen még egy ember ott, aki felügyel arra, hogy az állat ne fickándozzon. Én nem szoktam megvárni, hogy esős idő legyen (a körmök felpuhulása érdekében), hanem amikor eljött az ideje a körmözésnek, kiviszek egy fél vödör kézmeleg vizet, s ebben kicsit áztatom a kecs körmét, egy régi körömreszelővel óvatosan kitisztítom a koszt, s látom hogy hol kell levágni a körmöt. Az ollót a talppárnára vizszintesen kell helyezni, így biztosan nem vágok le többet a kelleténél. Ha nagyon visszapöndörödik a köröm a talp felé, akkor ezt természetesen több részletben kell levágni. Ez a visszapöndörödés bizony okozhatja azt, hogy a kecske nem szivesen álldogáll, nyomja a köröm a talpát, ezenkívül az összegyűlt trágya, vizelet stb. komoly gyulladást is okozhat.( ez anyáknál befolyásoljhatja a vemhesülést, a tejtermelést, bakoknál a termékenyítési készséget stb.)  Az ápolatlan körmök különböző izületi elváltozásokat is okozhatnak, amely maradandó elváltozáshoz vezetnek.

Elnézést kérek a hosszadalmas válaszért, akiket ez esetleg untat, vagy már tudják a fentieket.

 

Második kérdésed: bizony lehet !

 

Az amatőrségért ne kérj bocsánatot, mindenki kezdő volt valamikor. üdv. sacili.

Előzmény: ménrot (3801)
Coramora Creative Commons License 2006.11.28 0 0 3802
A körmölésnél sajnos nem tudok tanácsot adni. Nálunk a párom csinálja egy jó csípófogóval, de a szomszédba késsel vágják. A bakkal kapcsolatban nekem tavaly a márciusi bakom októberben szépen befedezte az összes lányomat pedig én is azt hittem hogy ő még fiatal. Viszont gyönyörű kisgidák lettek és volt olyan anyám amelyik hármat is ellet és fel is nevelte őket.
Előzmény: ménrot (3801)
ménrot Creative Commons License 2006.11.28 0 0 3801
              Sziasztok! Tud valaki nekem segíteni a kecskék körmözését illetően? Arra gondolok, hogy esetleg létezik valami szakirodalom arról,hogy miként álljunk neki melyik a legmegfelelőbb eszköz erre. Sajnos az egyik kis kecskémnek valami baj van a két első patájával, látni nem látunk rajta semmit csak a körmei nem olyanok mint a többi kecskénknek, állandóan térdel és nehezen áll fel aztán ha felállt már semmi baj a járásával. Szeretnék elhívni hozzá egy szakértő állatorvost de sajnos eddig még nem találtam. És azt szeretném még kérdezni,hogy létezik e az ,hogy a hét hónapos bakom ivarérett lenne? Mert beugrotta az egyik lánykecskémet, és az nem üzekedett vissza pedig már rég eltelt az egy hónap. Segítségeteket köszönöm előre is, és bocs az amatörségemért ha felbosszantottam valakit vele.
Kriszta721 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 3800

Szia Leraa!

Én shetlandi pónira nyomulok, tudod, amelyik pici és télen olyan nagyon szőrös. Lehet kapni sok helyen, nem egy különlegesség, csak körül kellene nézni. Na ez az, amire nekem most nincs időm. Azért köszönöm!

Andika, írok.

leraa Creative Commons License 2006.11.28 0 0 3799

Szia Kriszta!

Épp találkoztam az illetővel, és nem olyan olyan fajta van neki, mint amit keresel.

Előzmény: leraa (3798)
leraa Creative Commons License 2006.11.27 0 0 3798

Szép kis állattkáid vannak :) 

Kriszta! A pónikhoz nem értek, de van itt a közelünkben egy fekete-fehér tarka, és úgy hallottam eladó. Ha gondolod rákérdezek. Ne várj túl sokat a fajtameghatározást illetően, hisz a gazdája épp várja, hogy a kecskéje tejet adjon, de valaki megkönyörült rajta és közölte vele, hogy talán pároztatni sem ártana :)) De a póni szép. Meg gondozva is vannak az állatok, amiko ott vannak

Előzmény: Coramora (3794)
t.andika Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3797
Szia Kriszta!

Úgy látszik nem jutok el hozzátok! Ha lesznek 100% núbiaitok, egy fiucskára szeretnék jelentkezni!
Köszi!
A mail címed megint nincs meg, szarakodik a gépem. A tibca@freemailt használom, ide írhatsz!
Szió!
Előzmény: Kriszta721 (3795)
Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3796

Kriszta sajnos csak egy neveletlen aranyos Tündikém van meg 13 kecske meg .......

Pónit szeretnék még valamikor meg persze egy Láma csikót kb öt hónaposat,

mert azt én akarom elrontani mint a jelenlegi állataimat. A csikom és a kecskék úgy

követnek a karámba mint a kutyáim, néha azt sem tudom melyiket simogassam.

Legugolni nem lehet mert mind a nyakamba szalad.

Előzmény: Kriszta721 (3795)
Kriszta721 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3795

Andreja, ha olvasol, hívj fel légyszíves, valahol elvesztettem a számodat. Fontos lenne!!

Coramora, shetlandi pónid nincs? Néztem a képeket, lovat látok, de én shetlandit keresek. Szia.

Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3794
 A nyájam egy része
Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3793
Eszünk
Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3792
Panda megnőtt
Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3791
Panda kicsi kutyám
Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3790
A csapat
Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3789
ProbaBrutii
Előzmény: Coramora (3788)
Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3788
Bruti kép PRÓBA
Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3787

 

Nem elég hogy nem viszi el még közli hogy nem telt le a várakozási idő. Átharapom valakinek a torkát. :-)) Mit csinálok rosszul?? Még egyszer megpróbálom aztán megyek mert állatkáim nagyon várják a reggelit. Előre is bocsi ha nem sikerül feladom.

Coramora Creative Commons License 2006.11.26 0 0 3786
Sziasztok. Megpróbálom még egyszer.Remélem most hogy kisebb elviszi.
t.andika Creative Commons License 2006.11.25 0 0 3785
Üdv a klubban!
Előzmény: Coramora (3782)
leraa Creative Commons License 2006.11.25 0 0 3784

Szia

Üdvözlünk :)

Én is ezerszer nekifutottam, mire sikerült. Az apróbetűs szabály itt is áll, ha feltöltés megvan, bal oldalt a beszúrásra is katt rá. Aztán várjuk a képeket

Előzmény: Coramora (3783)
Coramora Creative Commons License 2006.11.25 0 0 3783
Coramora Creative Commons License 2006.11.25 0 0 3782
Sziasztok. Nem sikerült elküldenem a képet ezért ég egyszer próbálkozom. Remélem most összejön. Ha nem akkor elöre is bocsi érte.
Coramora Creative Commons License 2006.11.24 0 0 3781
Sziasztok.Coramora vagyok. Most találtam ezt a topicot. Remélem befogadtok ebbe a kis csapatba. Nagyon szeretem a kecskéket (bár ezért a faluban sokan lökötnek néznek :-)) ). Jelenleg 13 kecském van bakok nőstények vegyesen. Remélem sikerül elküldenem az egyik kedvenc gidámról a képet.
leraa Creative Commons License 2006.11.23 0 0 3780

A levágással kapcsolatban hasonló a véleményem. Ezek szerint mégsem a levegőbe "hisztiztem", amikor mondtam nekik a magamét, de persze megint le lettem hurrogva. Majd ők értik. Most persze utálnak a kecskéim, a tejet meg nézhetem. Fejésenként 1,5-2 decivel ad kevesebbet. Pedig kaja akad bőven, kukoricaszár, széna, sütőtök, karfiol, ... stb. 

Erről eszembe jutott, az Andreja által írt abrakkeverékkel semmi kecskeutóíz nincs, 2-3 napos tejben sem :) úgyhogy ezt is köszi

 

És köszi Sacili a tanácsot. Én is ilyesmire gondoltam, csak szükségem volt megerősítésre

Előzmény: sacili (3779)
sacili Creative Commons License 2006.11.23 0 0 3779

Ha szénarácsból eszik, s ő alacsonyabb mint a szénarács, könnyen megesik, hogy a szemébe hullik törek, por stb. ettől könnyezhet a szeme, s kicsit be is gyulladhat (az alsó szemhéj piros). Vegyél a gyógyszertárban gyulladáscsökkentő szemcseppet.

 

Más: a kecske emocionálisan fejlett állat, ezért nem szabad a selejtezésre szánt állatot a többiek előtt levágni. Most aztán eltelik egy kis idő, míg visszaszerzed a többiek bizalmát. A kecske haszonállat, ezért az ember levágja őket (sajnos), de ezt lehet emberségesen (vagy inkább állatságosan?) is csinálni. sacili

Előzmény: leraa (3773)
leraa Creative Commons License 2006.11.23 0 0 3778

Köszi.

Előzmény: andreja (3777)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!