Keresés

Részletes keresés

Gini Creative Commons License 1999.12.31 0 0 317
Na igen, a rest mindig kétszer dolgozik... kénytelen vagyok fordítani magamat:
SZÓVAL Socrates mindenképpen könyvtár közelében dolgozik...:))
Előzmény: Gini (316)
Gini Creative Commons License 1999.12.31 0 0 316
Hájsztok!
Egyre jobb szavak jönnek..teccik!:)
Szerintem Socrates nyelvész, de tuti hogy könyvát közelben dolgozik...:))
Új szavak:
CSÍNYÁN = óvatosan
LEBZSEL = lopja a napot
ÖMLENG = áradozik
kobak Creative Commons License 1999.12.30 0 0 315
a holnapi napra feldobnám a nevem... kobak!
Ril Creative Commons License 1999.12.30 0 0 314
Szerintem Mulan javaslatát is fontoljuk meg!

Amúgy meg kitaláltam Socrates foglalkozását.
Pszichológus.

Előzmény: Mulan (312)
Maaarjanka Creative Commons License 1999.12.30 0 0 313
Semmi gond Mulan, (eddig) senki nem mondta, hogy csak hozzászólók jöhetnek. Pláne, ha még dödöllét is tud fözni, ugye...

Az árat meg eleve úgy számoltam, hogy mertem remélni a teleházat, és úgy már mindjárt "csak" 1500/kopf/éj. Na meg a kaja.

Egyébként a jelenlegi állás szerint semmi sem végleges, úgyhogy akár rá is kérdezhetsz arra a vinnyei kulipintyóra.

Jelzem, ezúttal nem én kívánom kiválasztani a helyszínt, erröl sajna (vagy nem sajna) szavazni kell. Az összesítés Socratesre bízom, úgyis jó ebben (is). : )

Többiek?

Előzmény: Mulan (312)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 312
Bocs, Maaarjanka, én, ha megyek, akkor ketten. Egyemista a pici, és így hétközi nap nem paraktikus (viszont a gyermek is tud dödöllét főzni). De: nekem már a 12000 sem tűnt potomnak, 36000 még kevésbé - illetve nagyon sokfelé kellene osztani, hogy beleférjen a költségvetésembe.

Ellenben: van a cégnek egy kulipintyója Vinnyén (úgy a Vinnye-Sándormajor vasútállomás és Fenyőfő között félúton befelé az erdőbe - a sárga mellett -, de nem túl messze - és gépjárművel is jól megközelíthető). Tisztességes emeletes erdei ház, absz. összkomforttal, elég sok szobával, hogy akár ott aludjék, aki messzebb lakik - kérdezzem meg, hogy van-e szabad hétvégéjük, és mennyiért?

Előzmény: Maaarjanka (308)
Socrates Creative Commons License 1999.12.30 0 0 311
Abból, ahogy köztudatban tartod a versenyző szavaidat, nehogy feledésbe merüljenek, mindig emlékeztetsz rá, ismétled... ;-)
Előzmény: Ril (310)
Ril Creative Commons License 1999.12.30 0 0 310
Várgesztes részemrol ok.

Mibol gondolod, hogy marketinges vagyok?

Előzmény: Socrates (305)
nimfácska Creative Commons License 1999.12.30 0 0 309
+1 fő jelen a dödölle-partyra. :) Csak időben értesítsetek!
Előzmény: Socrates (305)
Maaarjanka Creative Commons License 1999.12.30 0 0 308
Ezennel egy választás erejéig visszaveszem a HTK-t.
Hát nem mondom, nem rosz a felhozatal...
Már szinte el is felejtettem milyen nehéz választani...

MNSz: 99.12.30: böszme, kulipintyó

Nekem legalábbis ezek tetszettek a leginkább.

Csatlakozom Socrates-hez és ezúton magamra vállalom Várgesztes szervezését is, ha lesz mit. ;)

Ja, még csak annyi adalék, hogy hétvégére min 3 napra kell a házikókat kibérelni, tehát úgy készüljetek.

Socrates Creative Commons License 1999.12.30 0 0 307
Nem vagy Te marketinges véletlenül? ;-) Ma Onlány Maaarjanka választ, annak örömére, hogy itt van.
Előzmény: Ril (304)
Socrates Creative Commons License 1999.12.30 0 0 306
Elírtam: Ladus, sorry!
Előzmény: Socrates (305)
Socrates Creative Commons License 1999.12.30 0 0 305
Nos, eddig Maaarjanka, Mulan és Gini hozzászólásából úgy vettem ki, hogy Várgesztes nyugtázva van. Én is mennék, tehát egy fél házikóravalóan már összegyűltünk!

Többiek? Bárki!

Ril, nimfácska, Som-Som, cinquecento, Vének Tanácsa TM (hányan vagytok, csak a foglalás miatt... ;-) ), valóságépítő technikum, Simf, vancs, Landus, Piskóta, November, BÉLA1 és aki még nem jutott eszembe, mind-mind! Gyertek Ti is!

Ril Creative Commons License 1999.12.30 0 0 304
Nemááá! Így hogy fogok nyerni?
Nem tartanátok meg a jobbnál-jobb szavaitokat 2000-re?
Herr Socratesnek emlékezteto
NYALKA
KÁMZSA
GYÜSZMÉKEL

+

UZ
DOZSÖL (így Szilveszter elott aktuális)

Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 303
SZVSZ a böszme nem határozozó, hanem melléknév, a jelentése kb. bugyuta, mamlasz (tényleg, ezek már voltak?)

Tkp. jól elbeszélgetek itt magammal, de azután három napig úgysem jövök.

Előzmény: cinquecento (281)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 302
Az eddigi felhozatalról beugrott még néhány neveznivaló szó

szalmakrumpli
kulipintyó
szöszmötöl
kolonc (kíváncsi lennék, ennek ki ismeri az eredeti jelentését - de ne ám a könyvből, mert úgy hol marad az izgalom?)

Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 301
A gyüszmékel sem rohangál, sőt, inkább toporog.
Előzmény: Ril (300)
Ril Creative Commons License 1999.12.30 0 0 300
De a mászkál nem annyira kifejezo.
(Mondjuk valaki fel s alá rohangál elotted.)
Na mindegy. Úgyis a nagy filozófus (vagy az onlány) dönt...
Előzmény: Mulan (297)
nimfácska Creative Commons License 1999.12.30 0 0 299
Így már nagyjából világossá vált az eredet. Sőt! Most már azt is tudom, miért nem t'ok moccanni sem lenyűgöztemben, amikor valami/valaki elbűvöl. :) Köszönöm, Mulan.
Előzmény: Mulan (296)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 298
Hát, ha elég sokan leszünk, kell is négy ember hagymát vágni - bár azt nem csak a konyhában lehet. Meg egy-két nagyobbacska kaszruly (az én dédmamám - Szombathely) meg így mondta.
Előzmény: Maaarjanka (290)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 297
Szerintem van szinonimája: mászkál, jön-megy
Előzmény: Ril (287)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 296
A "nyűg" eredetileg egy szíjhurok volt, amit a lovak mellső lábára tettek, hogy csak kicsikét tudjanak lépni, és így ne kódorogjanak el messzire.
Előzmény: nimfácska (294)
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 295
Szép magyar

Pedig még nem is kezdtem szilveszterezni:(((((

Előzmény: Mulan (293)
nimfácska Creative Commons License 1999.12.30 0 0 294
Sehol senki? Akkor is feldobom a mai napi ichletemet. Reggel - vagy éjjel? - hallottam a rádióban igen furcsa szövegkörnyezetben, így felkeltette az érdeklődésemet, hogy ugyan honnan eredhet a "lenyűgöz" szavunk.
Mulan Creative Commons License 1999.12.30 0 0 293
Én inkább a szápmagyar nevét javasolnám: boszorkánykrumpli.
Előzmény: steppenwolf (286)
Gini Creative Commons License 1999.12.29 0 0 292
Maaarjanka...a Várgesztesi vityillók nagyon vadállatok!!! Voltam ott és hűűűdejó volt... dödölle partyra jelentkezem ha ott lesz! Még Mulannak is a keze alá dolgozom! Na jó még mosogatok is..:((
Socrates: A kaszroly szót a nagyanyám használta Heves megyében..és így is irták LY-al..tényleg érdekes az eredete!
Na akkor stílszerűen a már fent említett:
VITYILLÓ = házikó
KETYERE = valamiféle szerkezet (?)
BIZGENTYŰ = szerintem ez is..:)
Socrates Creative Commons License 1999.12.29 0 0 291
Maaarjanka kérlek, íme:

hűbelebalázs = hű + bele + Balázs. Ebből is a hű szó a indulatszó, nógató jelentéssel. Eredete érdekes: a "hű, bele, Balázs, lovat ad az Isten!" mondásból ered, annak kezdő szavainak összetapadásából keletkezett. A Balázs keresztnév azért került bele, mert hajdan gyakori név volt, és alkalmas volt az emberek egyik típusának jelölésére. Ilyenek voltak még a satra-kata, szapora-margit, szél-gábor, szél-gáspár, szél-pál, vihar-jóska. A meggondolatlanul cselekvő emberek jellemzésére éltek a szólással, hiszen ők szoktak "majd az Isten megsegít" felkiáltással belefogni valamibe. 1808-ban fordul elő először, de elterjedésében nagy szerepet játszott Arany László "A délibábok hőse" című műve, melynek céltalan magyar nemes főszereplője történetesen a Hűbele Balázs nevet viseli.

Nem rossz...

Előzmény: Maaarjanka (289)
Maaarjanka Creative Commons License 1999.12.29 0 0 290
Bocseszka, mostanra olvastam csak végig mindazt, amiröl eddig lemaradtam, és látom, hogy meg lettem szólítva.

Hát dödölleparty... Majd jól elgondolkodom róla, és kö5lök valami helyszínfélét.

Már most is van egy javaslatom: Várgesztes, villapark.

Ki lehet bérelni teljes házikót egész potom összegért (12000 HUF/ház/éj), és van nekije 4 db kétágyas szobája, 2 emelete, emeletenként egy fördoszoba vécével, meg van egy jól felszerelt konyha-étkezoje meg egy nappalija csupa holland adót fogó tévével.
Ja, és még egy db garázsa is van. A telepen kb 150 ház áll. A luxusházak kicsit többe kerülnek, de azokban pezsifürdo is leledzik...

A helyszín Oroszlánytól pár km-re található.

Na?

Mulannak külön: ebben a konyhában akár 4-en is meg lehet fordulni gond nélkül, már jártam ott... :)

Én szólóttam, az Onlány

Maaarjanka Creative Commons License 1999.12.29 0 0 289
Kukucs,
Itt vagyok ezúttal mint Onlány.

Hála Socrates fögurunak, a topic nélkülem sem merült a feledés homályába.
Söt, az igazsághoz hozzá tartozik, ha Ö nincs, ez a topic sem születik meg.

Na ez volt a reklám helye.

Mulan kedves, neked külön köszönet, hogy felvetetted az iromba szót, amit már voltam oly bátor javasolni egyszer (elözö nap hallottam az Esti Broadway c. játékban), csak mint ülnök, nem választhattam meg a saját javaslatomat :))

Viszont olvastam egy olyat a korábbi hozzászólások között, hogy pertli, errol nekem eszembe jutott a pántlikaszó. Na milyen?

És ha már a megfejthetetlen eredetu szavaknál tartunk, meg tudja nekem mondani valaki, hogy miböl ered a hübelebalázs szavunk?

Na üdvözlet a hálón lógóknak.

Alfa Hold Creative Commons License 1999.12.29 0 0 288
Sziasztok
Én a KÖRTEPÁLINKA szóval nevezek be.
Udv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!