Keresés

Részletes keresés

ayoubowan Creative Commons License 2017.08.10 0 0 4184

Jó utazást, jó időt, alakuljon minden a terveiteknek megfelelően! :)

Üdv., A. !

Előzmény: bumiii (4183)
bumiii Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4183

Kedves Ayoubowan,

Köszönöm a megerősítést a kártyával kapcsolatban, igy rendben leszünk 😊 A telefonjaink természetesen függetlenek. 

A programot direkt hagytuk szellősre, több okból. Egyrészt sietni nem szeretnék sehol ☺, lehetnek "esőnapok", az utazásokkal is biztos sok idő elmegy (főleg, ha itt ott meg is állunk, egy-egy nap kirándulást betervezünk), na és persze a lényeg, a pihenés az utolsó pár napban. ☺ 

Előzmény: ayoubowan (4179)
ayoubowan Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4182

Köszönöm a kiegészítést, teljesen igazad van.

Számomra tök evidens a dolog, én alapból kétkártyás, szolgáltatótól független telefonokat használok, - ezért is maradhatott ki az információ a hozzászólásból. És persze azért is, mert legalább százszor leírtam már itt, és más helyeken, hogy aki Srí Lankán SIM - kártyát akar vásárolni, az kártyafüggetlen, vagy kikódolt mobilt vigyen magával.

Előzmény: Zs... (4181)
Zs... Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4181

Mármint ha kártyafüggetlen a telefon. Mert ha nem az, akkor ugyan nem fog működni, hiába azonos a szabvány.

Előzmény: ayoubowan (4179)
ayoubowan Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4180

Szuper! Örülök, hogy jól sikerült az utazás. :)

Előzmény: jacksly (4178)
ayoubowan Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4179

Szia Bumi!

A telefonotok tökéletesen fog működni a reptéren kapható SIM kártyával, hiszen azonos szabvány szerint működnek. Különböző összegű pre - paid csomagokat lehet vásárolni, ezeken hang, és az adatforgalmat lehet bonyolítani. Az eladó segíteni fog mindenben, ha szükséges behelyezi a telefonotokba a kártyát, és aktííválni is fogja. Nektek 14 napra alighanem elég lesz az 1 GB, mert a szálláshelyek 95 százalékán igaz, hogy egy kicsit lassú, de van wi - fi kapcsolat, ha pedig leürülne a kártya akkor sincs gond, mert 50 - 100 rúpiás feltöltőkártyát bárhol, még a legeldugottabb helyeken is lehet venni.

Az időjárással kapcsolatban azt tudom mondani, hogy szeptemberben bármi lehetséges, de nem kell kétségbeesnetek, mert országrészenként, és napszakonként is változhat az időjárás. Leginkább a magasabban fekvő vidékeken számolhattok csapadékkal, bár ott az év minden hónapjában belefuthat ez ember egy jó kis zuhéba, az óceánparton kevésbé jellemző a tartós eső.

Látván az itt leírt útitervet, ezeknek a helyeknek a meglátogatására bőven elég a rendelkezésetekre álló 14 nap, sőt ebben a formában egy kicsit szellősnek tűnik a program még akkor is, ha esetleg tömegközlekedéssel akartok az országban utazgatni.

Üdv., A.

 

Előzmény: bumiii (4177)
jacksly Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4178

Megoldottuk, persze, ma délben már haza is értünk (sajnos). 

Hihetetlen élmény volt, órák óta mesélünk, pedig már másfél napja nem aludtunk. :-) 

Előzmény: ayoubowan (4176)
bumiii Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4177

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam a fórumra, már végig is olvastam, rengeteg infó van fent. Mi is nagy készülődésben vagyunk, szeptember 8-22-ig leszünk kint, már alig várom :)

Ami picit most elbizonytalanított, az az időjárás... Valaki nyugtasson meg, hogy nem rossz döntés a szeptemberi időpontban utaznunk! :)

Mi saját szervezésben oldjuk meg a nyaralást, ráadásul úgy, hogy még sosem voltunk Európán kívül. Nagyon kalandos lesz gondolom :) Első körben nagyon hosszú volt a lista, amiket szerettünk volna megnézni, de tájékozódtam - itt is - és rájöttem, hogy kénytelenek leszünk pár programról lemondani, hogy ne egy rohanás legyen az egész.

Jelenlegi útitervünk: Colombo (Negombo) - Polonnaruwa - Sigiriya (Dambulla) - Kandy - Hikkaduwa. Ha lesz még rá időnk, akkor Udawalawe Nemzeti Park

Remélem így nem lesz túl zsúfolt. Szerintetek?

Ha valaki tudja, kérem segítsen abban, hogy a kinti telefonálásra milyen megoldást keressek. Ha jól tudom, a reptéren lehet kapni kinti SIM kártyát x összeg lebeszélhetőséggel és 1 GB nettel. Ez igaz? És a telefonunkkal kompatibilis a kártya? Bocs a buta kérdésért, de megnyugtatna, ha tudnánk majd használni a telefont.... Előre is köszönöm mindenki válaszát!

Bumi

ayoubowan Creative Commons License 2017.07.31 0 0 4176

Biztos vagyok benne, hogy megoldjátok a visszautazást is. :)

A külön felszámolt autópályadíjról írtam egy ezt megelőző hozzászólásomban, a felmerülő plusz költségektől függetlenül remélem, hogy minden rendben ment, jó időtök volt, és szép élményekkel tértek haza Srí Lankáról.

Üdv., A.

Előzmény: jacksly (4175)
jacksly Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4175

Köszi szépen, én is láttam, hogy újra működik az oldal, meg is néztem az árakat, mielőtt kijöttünk. Azt is láttam, hogy ezek 2015-ös árak, így bizony a valóság egy ezressel több. Mármint Rúpiában. + 350 Rúpia az autópálya díj, amit szintén nekem kellett kifizetni. 

A visszaút lesz még érdekes 3 nap múlva, mert hajnali 3:10-kor indul a gépünk. De már elkezdtünk szervezkedni... 

Előzmény: ayoubowan (4174)
ayoubowan Creative Commons License 2017.07.24 0 0 4174

Ha továbbra is aktuális, nézz rá még egyszer a repülőtér honlapjára. Ismét működik. :)

Sajnos a hasonló fuvardíjakból kiindulva egy kicsit alábecsültem az árat, mert most a klíma nélküli autó 6200, a klímás 6850 LKR.

http://airport.lk/passenger_guide/getting_arround/taxi_service.php

 

 

 

 

Előzmény: ayoubowan (4167)
jacksly Creative Commons License 2017.07.22 0 0 4173

Köszi szépen, én is erre számítottam, csak az asszony aggódós, és vinni akar, ahelyett, hogy ott vennénk fillérekért...

Előzmény: Gibs (4172)
Gibs Creative Commons License 2017.07.20 0 0 4172

Miért ne lehetne venni! Sri Lanka híres a textiliparáról. Akár egy szárit is csinálnak neked hipp-hopp, persze csak nagyobb településen, ahol van üzlet.

Előzmény: jacksly (4171)
jacksly Creative Commons License 2017.07.18 0 0 4171

Sziasztok,

 

Aki járt már kint, meg tudná mondani, hogy strandtörölközőt lehet kint venni?

Vagy vigyünk?

 

Köszi:  Kornél

Pumukli04 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 4170

Sziasztok!

 

Úgy tudom,hogy Hikkaduwán össze lehet futni a vízben teknősökkel. Velük melyik napszakban esélyesebb találkozni? Tudja esetleg valaki,hogy merrefelé keressük őket? :)

 

A reptérről Hikkaduwáig eljutni nagyon macerás vonattal? 

 

És egy kis infó, hátha valakinek segít. Eredetileg a Kuwait airwayssel repültünk volna. A jegyeket már hónapokkal ez előtt megvettük. Amikor először módosították a menetrendet még nem is volt semmi gond, csak pár órát buktunk volna rajta. Azóta még háromszor variálták meg és a végére összehozták, hogy az eredetileg másfél órás átszállási időből (a jó utazási idő miatt választottuk őket) 23óra 50perc lett. És persze már az indulást is csúsztatták néhány órával, így pikkpakk másfél napunkat elvették az amúgy is elég kevés tíz napból. E-mailekre egyáltalán nem reagáltak, telefonon 20perc várakoztatás után annyit tudtak mondani,hogy ez van. Úgyhogy gyorsan átfoglaltunk máshova (szerencsére olyan biztosításunk volt,hogy a pénzt teljes egészében visszaadták). Reméljük, hogy az Emiratessel nem lesz gond....

 

Szép napot!

 

ayoubowan Creative Commons License 2017.07.12 0 0 4169

Látom. Sajnos nálam sem jön fel. Nem tudom, hogy mi lehet a baj, sűrűn látogatom az oldalt az érkezés, indulási idők miatt is. Eddig tökéletesen működött, ha találok alternatív elérhetőséget, akkor elküldöm.

De ettől függetlenül a repülőtérről klímás autóval Beruwelára, ezt most a távolság ismeretében saccra mondom, úgy 3500 LKR lehet az út ára, az autópályadíjat 300 LKR körül van, ezt külön szokták kérni. Tehát olyan 7 - 8000 ezer forint az út háztól - házig.

Előzmény: jacksly (4168)
jacksly Creative Commons License 2017.07.11 0 0 4168

Köszönöm az infót!

A link sajnos nem működik... :-(

Előzmény: ayoubowan (4167)
ayoubowan Creative Commons License 2017.07.10 0 0 4167

Helló!

Lehet buszozni Colomboból, de ehhez a reptérről be kell utaznotok a városba a Central Bus Stand - re, és meg kell keresnetek a déli irányba induló, Beruwelát is érintő járatot. A Colombo Fort állomásról induló vonat némileg bonyolultabb, mert mindig nagyon zsúfolt, ráadásul menetrendhez kötött, és nem mondhatnám, hogy nagyon sűrűn közlekedik. Ezek az időigényes, de nagyon olcsó megoldások voltak. Némileg drágább, de a leggyorsabb, különösen ha az autópályán megy, ezért a legegyszerűbb a reptéri taxi. A taxi szolgáltató pultja az érkezési oldalon, a kijárat előtt van, ott veszik fel a kocsirendelést, majd a sofőr elkísér az autóhoz, és irány Beruwela. Ők háztól - házig szállítanak. Itt megtalálod az aktuális árakat.

http://www.airport.lk/passenger_guide/getting_arround/taxi_service.php

Üdv. A.!

Előzmény: jacksly (4166)
jacksly Creative Commons License 2017.07.09 0 0 4166

Sziasztok Sri Lanka fanok!

 

A colomboi reptérről mivel/hogyan érdemes/lehet eljutni Beruwela-ba? Ott lesz a szállásunk július 25-től.

 

Köszi előre is a segítséget!

 

Üdv.: jacksly

ayoubowan Creative Commons License 2017.07.03 0 0 4165

Örülök, hogy hasznosnak találtad. :) Üdv., A.!

Előzmény: Pumukli04 (4164)
Pumukli04 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 4164

Szia!

 

Köszönöm szépen a segítséget, nagyon hasznos volt, amiket írtál :)

Előzmény: ayoubowan (4163)
ayoubowan Creative Commons License 2017.06.30 0 0 4163

Szia! A vonattal nem lenne baj, mert normál esetben ugyan lehet némi késéssel számolni, de egyszer csak megérkezik a célállomásra, ellenben az időjárás okozhat váratlan meglepetéseket. A hegyvidéken a nagyobb esőzések idején előfordulhatnak földcsuszamlások, és mivel ez a vonat elég nagy távolságot tesz meg Trinco, és Colombo között, a pálya áthalad a veszélyeztetett területek egy részén. Előre sajnos nem lehet megjósolni, hogy az adott időpontban milyen lesz az időjárás, mert például az egyébként kutya meleg májusban elég durva esőzések, és földcsuszamlások voltak olyan területeken is, ahol erre az időszakra eddig nem volt jellemző. A rossz időben bizonytalan az autó + sofőr megoldás is, mert ha baj van, akkor az autóutakon sem lehet közlekedni, bár annyival jobb választás, hogy ugyan jó nagy kerülővel, ami persze plusz utazás, és pénz, de időben eljuthattok a reptérre, sőt, akár egy nappal előbbre is hozhatjátok a visszautazásotok időpontját. Ez természetesen csak vészhelyzet esetére értendő.

Ha ott lesztek, akkor meglátjátok, hogy milyen a szitu, és helyben eldönthetitek, hogy melyik megoldást érdemes választani.

Szóval az első feladat bízni a jó időben, és figyelni az időjárási előrejelzéseket, a második feladat pedig az, főleg ha biztosra akartok menni, hogy vigyetek virágot Buddhának, hátha meghallja a kéréseteket, és eljár a jó idő érdekében! :)))

Ezen a vonalon nincs helyjegy, mert a vonat 2., és 3. osztályú kocsikkal közlekedik, csak az Intercity szerelvényekre, és az 1. osztályú kocsikra adnak ki ilyet, de persze az is lehet, hogy szeptemberig változtatnak a kocsik összeállításán, azt majd ott fogjátok megtudni az állomáson.

Kilépési illeték nincs, eddig legalább is nem volt, csak a kis kártyát kell kitölteni, és az útlevélvizsgálónak kell leadni a kilépéskor.

 

 

Előzmény: Pumukli04 (4160)
Pumukli04 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 4162

És mi a véleményed arról az útról, amit én írtam? Az utolsó szállásunk már fix, szóval azt nem nagyon lehet módosítani és Gallet már meglátogatjuk korábban. 

Előzmény: Kenny___ (4161)
Kenny___ Creative Commons License 2017.06.29 0 0 4161

En a helyetekben megprobalnam valahogy atszerveznim hogy ne a sziget tulso oldalan vegezzetek. Ha az nem megy, akkor ejszakai vonat Mataraba? Onan Galle kevesebb mint egy ora, ott eltolteni a napot, majd esti vonattal/busszal vissza Colombo?

Előzmény: Pumukli04 (4160)
Pumukli04 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 4160

Sziasztok!

 

Szeptemberben indulunk Sri Lankára. Az utolsó szállásunk Nilaveliben lesz és onnan kell majd eljutnunk a reptérre. Két lehetőségen gondolkodom. Az egyik az a bérelt autó+sofőrös megoldás, a másik pedig a vonat lenne (Trincomale-Colombo). Ha jól gondolom, akkor autóval kb 7órát venne igénybe az út és vonattal a menetrend szerinte mindez 10 óra. Egyelőre a vonat szimpatikusabb, de a kérdésem az lenne, hogy mennyire megbízható? Olvastam olyat, hogy a vonat egyszercsak megáll és nem megy tovább meg ilyenek. A több órás késés sem lenne baj, csak az ha valahol elakad és nem érjük el a gépünket. Elméletileg 15óra körül érkezik a vonat Colomboba és a gépünk hajnali 2kor megy, szóval belefér elég sok késés. Szerintetek mennyire lenne rizikós? Át kell szállni valahol ezen az útvonalon? Létezik első osztályú kocsi ezen a vonalon? Mert ilyet nem találtam. Helyjegyet foglalni mennyivel előtte kell?

 

A másik kérdésem az lenne, hogy tényleg létezik náluk kilépési illeték az ország elhagyásakor? 

 

Köszönöm szépen a segítséget előre is.

Tojglius Creative Commons License 2017.06.14 0 0 4159

ha már megvan a jegyed, akkor a légitársaságod honlapján (vagy pl a checkmytrip.comoldalon) tudod ellenőrizni a foglalási kóddal, hogy változott-e valami... ha végig qatarral mész akkor esélyesen nem változik semmi...

Előzmény: Tétova.Teve (4156)
MTMTM Creative Commons License 2017.06.13 0 0 4158

Minden esetre a saját légitársaságodnál érdeklődj.

Előzmény: Tétova.Teve (4156)
Replay Creative Commons License 2017.06.13 0 0 4157

Nem igazán vagyok képben, de ha quatar-ral utazol, akkor szerintem nem igazán változik semmi, az Emirates viszont felfüggesztette a Dohától érkező vagy Doha-i járatokat.

Előzmény: Tétova.Teve (4156)
Tétova.Teve Creative Commons License 2017.06.13 0 0 4156

Üdv, Utazók!

A Katari válság mennyiben érinti a Dohán keresztűl történő utazást?

áttettél-e máshová az átszállást, 

áttették-e más légitársasághoz az utat, 

kaptok-e valamilyen értesítést az alakuló helyzetről?

 

egyáltalán:él-e még ez az útvonal?

Szatti87 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 4155

Köszönöm, a segítséget.

Előzmény: Tojglius (4154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!