Keresés

Részletes keresés

Tomi Filth Creative Commons License 2006.06.30 0 0 89

Én ezen nem nagyon tudtam eligazodni... Én azt hittem konkrétabban meg lehet jelölni, hogy merre szeretnék menni. De hiába számol autópályadíjakat, nem azon az útvonalon megy, ahol én szeretnék...

 

Minden esetre elmentem a többi közé :)

Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.29 0 0 88

szia, ez az útvonaltervező számol autópálya díjakat is mindenhol:

 

http://www.drive-alive.co.uk/route_planner.php 

Előzmény: azzurro (86)
Tittici Creative Commons License 2006.06.27 0 0 87
Olvasd vissza az 51, 64, 81 hozzászólást.
Előzmény: azzurro (86)
azzurro Creative Commons License 2006.06.26 0 0 86
Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek. Július 22.-én Grado-ba utazunk, és tavaly nagyon megszívtuk hazafelé az osztrák autópályán. Órákig álltunk az alagutaknál, és mosz szeretnénk ezt kikerülni. Tudtok valamilyen más útvonalat ajánlani Szlovénián áthaladva, és visszafelé szintén? Van autópálya , mennyi a matrica vagy pálydíj, ha leírnátok hogy hogyan kellene menni, azt nagyon megköszönném. Tudok segíteni Róma , Milánó, témában  ha valakit érdekel. Tavaly Bibionéban nyaraltunk és egy nap elmentönk Verona és Padovába, ha érdekel szívesen segítek. Engem még Trieszt érdekelne, most ahhoz leszünk közel.  sziasztok
Bacilus Benő Creative Commons License 2006.06.20 0 0 85

 

Ne vegyél térképet, ott bármelyik utazási iroda ad ingyen, asztalkönyöklő formátum, úgy tépik le, ha kérsz, mint egy jegyzettömb oldalát, tökéletes, jobb se kell.

Előzmény: Tomi Filth (84)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.06.09 0 0 84

Így már értem! :)

 

Mellesleg nem tudja valaki, hogy tudok venni Jesolo-i várostérképet itt Magyarországon? Egyre közelebb van már a határidő. :) Az Olasz LPG kutaknál akkor sztetek 0,7 Euro/l -rel számolhatok? Vagy az kevés?

Előzmény: Tittici (83)
Tittici Creative Commons License 2006.05.24 0 0 83

 Az aiscat.it weblapon jól látható felirat jelzi "Barriera Triest Lisert", ahonnét úgymond fizetős a pálya. Tehát Monfalcone az utolsó telelpülés Triest felől, ahová még ingyenesen le lehet hajtani.

Különben a zöld vonalacskák jelzik a fizetőkapukat!

Nálunk is vannak az M7-en olyan szakaszok, amik nem fizetősek. Valszeg ott is azért ingyenes, mert közel van a tengerpart és hatalmas dugók szoktak lenni Triest és Duino között az SS14 úton, mivel rögtön az út mellett van a keskeny strand és az út mellett kilóméter hosszan parkolnak az autók is.

Előzmény: Tomi Filth (82)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.05.24 0 0 82

Te Tittícsi!

 

Olaszban a pálya nem Monfalconeig ingyenes, hanem előtte valameddig. Már nem emlékszem pontosan, de tegnap meglestem az atlaszban. Pontosabban Autópálya jellegű útszakasznak volt jelölve... Magyarán pálya ugye, csak nem fizetős.

Előzmény: Tittici (81)
Tittici Creative Commons License 2006.05.23 0 0 81

www.autostrade.it itt találsz pályadíj kalkulációt tavaly Monfalcone utántól (Trisete Lisert-San Giorgio di Nogaro) 1,70€, ami 34km-es táv és kb. 20 perc. (Triest Lisert-Latisana) 2,50€, ami 50 km-es táv és kb. 30 perc autóút. De vigyázat a latisanai lehajtónál van, hogy 2 órát is kell várni, mivel ott kell lehajtani Lignanohoz, Bibionéhez, tehát az a 30 perces út nőhet 2'30 percre is. Azért kell kimenni San Giorgio di Nogaronál.

www.aiscat.it/InAutostrada/tot_autostrade/A4/a4-tratta7.htm itt pontosan megtalálod a kihajtókat és a pálya melletti szolgáltatásokat, mint pl. Autogrill, benzinkút stb.

 

 

Előzmény: Tomi Filth (76)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.05.23 0 0 80

Én Rédicsnél megyek át a határon, mert arra van közelebb. A Maribórtól viszont megköszönöm, ha leírod a tapasztalatokat! :) Mikor, hol, mennyit kellett fizetni, az olasz szakaszon mennyien vannak, kitáblázás és társai... :)

 

Tomesz

Előzmény: redbandy (79)
redbandy Creative Commons License 2006.05.22 0 0 79
Ahogy jónak látod. Én Győrből arra mennék, pedig nem vagyok autópályaimádó, az autómat sem arra találták ki. Csak ismerem a 85-ös, 86-os utak forgalmát, állapotát, és feltételeztem, hogy ennél csak jobb lehet osztrákia. :-)
Mi Szombathely mellől megyünk Bibioneba, Muraszombat-Maribor-Monfalcone útvonalat tervezek. Mariborig mi is főúton mennénk, nekünk a bajánsenyei átkelő van legközelebb. Olaszo-ban meg szintén főutak a pálya helyett. Júni 24-én indulunk, ha hazaértünk, majd közzé teszem a tapasztalatokat.
Előzmény: Tomi Filth (78)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.05.22 0 0 78

Most Mariborig lehet lemenni az osztrák pályán? És 10 napra 2200 Ft az osztrák matrinya? Nekem az kitérő, és plusz pénz kidobás lenne. Mariborig sima főútvonalon terveztem a menetelt. És csak onnan pályán az Olasz határig! Onnan pedig megint csak főúton...

 

 

Előzmény: redbandy (77)
redbandy Creative Commons License 2006.05.22 0 0 77
Mariborig le lehet szabni osztrák pályán, 2200 Ft körül van a tíznapos matricájuk.
Előzmény: Tomi Filth (76)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.05.22 0 0 76
Én csak azt tudom, amit itt is láttál, hogy Maribor-Olasz határ ~9-10 Euro. Az olasz pályákról nem tudok semmit, hogy mennyibe kerülnek! De drágák! :)
Előzmény: Crusader_ (75)
Crusader_ Creative Commons License 2006.05.21 0 0 75
sziasztok, lehetséges h én is hasonló útvonalas nyaralást terveznék nyárra. viszont semmit sem tudok az autópályákról :( tudna vki egy körülbelüli becslést adni arra, hogy mondjuk győr-velence vonalon mennyi lenne az autópályadíj összesen?:) kösz a válaszokat: balázs
csybee Creative Commons License 2006.05.18 0 0 74
Találtam Lignano mellett apartmant, 7éjszaka 4főre 74.600Ft, a lakókocsi helyett inkább ezt választottuk,mert így olcsóbb és rendes ágyban aludhatunk. Nem kell fizetni se kauciót,se takarítást. kb. 35 m2 az apartman +balkon.
Tomi Filth Creative Commons License 2006.05.18 0 0 73

Mi kitelepített lakókocsiban leszünk, de mivel augusztus vége még főszezon, ezért a 8 nap 7 éjszaka 73.000 Ft-ba kerül nekünk, de mi négyen megyünk. A Következő héten már ugyanez a lakókocsi csak 28.800 Ft-ba kerül.

 

De mi sem tudunk elmenni sajna később, barátnőm és öcsém barátnője most kezdik a fősulit...

 

A pár is Jesolóba készült, igen! :)

Előzmény: csybee (71)
Tittici Creative Commons License 2006.05.17 0 0 72
Nem tudom jobban, mint te, de mi mindig évnyitó előtt 1 héttel tartjuk az alakulót. Az igazgató meg elnézi azt, hogyha valaki nem jelenik meg, de szól előre hogy aznap jön haza a nyaralásból. Ahány ház, annyi szokás! Ezek szerint én baromi jó helyen dolgozom!
Előzmény: csybee (70)
csybee Creative Commons License 2006.05.17 0 0 71
Pl.: Cartour.hu, utazzon.hu, - ilyen helyeken néztem szállást + bementem katalógusért a különböző irodákba. A legolcsóbb,amit találtam,az 8.850ft/fő/éj- 88.500ft kettőnknek 5 napra,a lakókocsi (kitelepített)-61.500ft 4főre,5 napra. Úgy gondoltam,hogy elviszem a tesómat is és akkor mindent harmadolunk (kaja,utiköltség,szállásdíj),így marad pénzünk "szórakozni" is,mert a férjemnek nem program a tengerpart és abból is már "kinőtt" a kapcsolatunk,hogy magunkra zárjuk az ajtót és had szóljon...
Szóval,mindenképpen mozgalmas nyaralást kell szerveznem. Ezért gondoltam az Aquaparkra, az Állatkertre,de másról nagyon nem tudok,hogy mit csináljunk, Szerintem a férjem minden hülyeséget kipróbálna:ejtőernyőzés,búvárkodás,stb...
Az a pár,akiről írtál,ők is Jesolóba készültek?
csybee Creative Commons License 2006.05.17 0 0 70
Miért nem lehetne? Tavaly szept. 6án kezdtem el tanítani és aug.24én volt az első értekezlet. Vagy úgy gondolod,hogy Te jobban tudod,mint én?
Előzmény: Tittici (68)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.05.17 0 0 69

Egy kérdésem: Miért is nem magyarországi Utazási Irodán keresztül foglaltattátok a szállást? Habár nem tudom mennyibe került így nektek a szállás, meg azt sem, hogy ott monfalcone környékén van-e valakinek kihelyezett lakókocsija. De tény, hogyha kinti árakat nézed, akkor elég sokban van. Napi 15-20 Euro/koponya a gyengébbecske szállás.

 

Esetleg ha aug végén jönnétek, aug 24-31-ig, akkor lehet tudok embereket szerezni a kocsitokba még, mert van egy pár, akik jönni szerettek volna még, de a másikok meg visszamondták, akiknek meg kocsijuk lett volna... :)

 

Na szal érted. :)

Előzmény: csybee (67)
Tittici Creative Commons License 2006.05.17 0 0 68
21-én nem lehet alakuló értekezlet, mert 1-én pénteken kezdődik a tanév. Nem szoktak előtte szinte 2 héttel alakulót tartani.
Előzmény: csybee (67)
csybee Creative Commons License 2006.05.16 0 0 67
Mi is Jesoloba szerettünk volna menni,utólagos nászútra,de még a legolcsóbb szálloda is többe került,mint amennyi pénzünk volt. Társasággal meg nem tudunk menni,mert akinek lenne pénze az nem ér rá,aki jönne annak meg nincs pénze. Így maradt Monfalcone,lakókocsi 5 napra. Ez csak azért nagyon vacak,mert aug. 15-20ig van,nekem meg 21én már tanári értekezletem lesz.
Tomi Filth Creative Commons License 2006.05.16 0 0 66

Mit szeretnél olaszul elolvasni? :) Segíthetek ha gondolod! :) Én is néztem a Ligniano-i aquaparkot, nem olyan drága, és jónak tűnik. :D

 

Ha jól emlkszem egész napra 18 euró a belépő/koponya. De mi Jesoloba megyünk, az útvonal szinte ugyanolyan lesz, mint a Tietek úgy tűnik, zintén Tittícsi javallatára. :) Ti mikor terveztek menni?

Előzmény: csybee (65)
csybee Creative Commons License 2006.05.16 0 0 65
Köszönöm a segítséget!

Arra gondoltunk,ha már ott vagyunk,átugrunk Lignanoba (a térképen nincs túl messze :) ),olvastam,hogy van ott Aquasplash + vmilyen állatkert. Az árakat megtaláltam a Weboldalon. Járt már ott valaki? Nem volt túl sok kép róla,olaszul meg csak pár mondatot tudok,ezért nem tudtam elolvasni.


Előre is köszönöm!
Tittici Creative Commons License 2006.05.16 0 0 64

Én így mennék.

Letenye-Tornyiszentmiklós (M70)-Tornyiszentmiklósnál át a határon.

 

Szlovénia: Lendava-Murska Sobota-Maribor onnét pályán végig (A1 Maribor-Senozeceig Senozece után át kell menni az A3 pályára és onnét tovább az olasz határig Sezenaig. Nem kell megijedni ettől a bonyolult leírástól, mert Ljubljana után már végig jelzik a táblák a pályán, hogy Italy. Csak az Italy felíratú táblát kell követni és kész.

 

Olaszország: Sezenánál át a határon majd a zöld útjelző táblát követve rá  az (A4) pályára, ami ingyenes Monfalconeig. A Monfalcone feliratú kijáratnál kell kimenni róla. Ott nem tudom, hogy hol van a kemping.

 

Leírva bonyolult, de lehetetlenség eltéveszteni az utat, mert annyira ki van táblázva.

Előzmény: csybee (62)
redbandy Creative Commons License 2006.05.16 0 0 63
Szia!

A Michelin útvonaltervezője ezt ajánlja:
Letenye-Monfalcone

Olaszországban még én sem voltam, Ausztriába szoktunk menni vásárolni néhanapján. Ha Letenyén vagy a határ közelében laksz, ruccanj át egy hétvégén egy kis kirándulás erejéig a szomszédos országba. Nézzetek meg egy várost, vagy közeli nevezetességet! Nem kell félni a kinti vezetéstől, de érdemes figyelni a szabályokra, és betartani a sebességkorlátozásokat. Ezzel szerintem sokat lehet "spórolni".

Ja, és mégvalami. Ne spórolj a tíz perceken, hosszú úton álljatok meg többször pihenni öt-tíz percre!

Jó nyaralást!

redbandy
Előzmény: csybee (62)
csybee Creative Commons License 2006.05.15 0 0 62
Sziasztok!

Most készülünk Monfalconéba az Albatros kempingbe. Ott találtunk kis pénzből üdülési lehetőséget,lakókocsiban. Ha valaki pontosan le tudná írni Letenyétől az útvonalat,nagyon megköszönném,mert még sosem voltam külföldön kocsival és nincs sok rutinom. Ha valaki járt a kempingben és megosztaná velem az élményeit,azt is nagyon megköszönném!
Tittici Creative Commons License 2006.05.15 0 0 61

Na akkor még egyszer! Még szerencse, hogy 10 ujjal írok. Maribortól az olasz határig végig kész a pálya! Tágas jó minőségű, széles, www.dars.si webcam, ott akár meg is tekinthető.

Aki azt az információt mondta, hogy nincs meg az olasz határ előtt, illetve sokat kell várni az kb. 10 évvel ezelőtt járhatott arra.

Az utóbbi 3 évben mindig arra mentünk, kivétel egyszer, amikor Ausztria felé, de meg is szívtuk rendesen a Grácz utáni útépítést, visszafelé már  Szlovéniát választottuk.

Sosem tapasztaltunk dugót, vagy araszolást a határátkelőnél, pedig mindig a főszezon kellős közepén mentünk és természetesen szombati váltással.

 

Tomi Filth Creative Commons License 2006.05.15 0 0 60
Én úgy tudom, hogy végigi megvan a pálya, de majd megerősítik a srácok sztem mingyán! :)
Előzmény: Veraneni (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!