Keresés

Részletes keresés

Tummy Creative Commons License 2007.01.04 0 0 3919
Mostanában vannak furcsa évek és novemberben ivarzanak először a kecskék. Ők tudják miért. (akkor is ha bak van a közelben nem csak úgy parlagon heverve)
Előzmény: kecskezdo (3916)
leraa Creative Commons License 2007.01.04 0 0 3918

Emlékszem, a nyáron ellett a kecskéd, amelyiknek főldig ért a tőgye. Azzal mi a helyzet? Mennyi tejet adott? Abból nem tudtál kihozni napi 4 litert? Mert mondtad, hogy mindig jó tejelőnek vetted a kecskéid, és mégsem adnak jól.

Előzmény: kecskezdo (3916)
leraa Creative Commons License 2007.01.04 0 0 3917

Szia

Már azt hittem elvesztél :))

Szóval hasonló gondom van nekem is. Még nov 1-én hoztam a bakot, még a cucc is lógott a lány seggéből, erre tegnap rázogatta a farkát, de 2 hónapig semmit nem csinált, én is azt hittem okés. A Kicsi pedig pár napja ivarzott először (kis későn érő). Jól néz ki, mint akinek propellert építettek a farába :)) A vicces, hogy épp előtte 2 nappal vitte el az ismerősöm a bakot egy kis csajszizásra, gondolván 2 hónap alatt már végzett.

A vemhes kecskémen pedig még mindig nem látom jelét, hogy pár héten belül elleni fog (kb január közepe) Bár nem bánom, hogy nem a fagyba születik... Tényleg! most honnan a csudából fogom megtudni hogy vemhes-e? Persze azon kívül, hogy szembekukk a kiskecs. Nem ivarzik, de nem is tűnik úgy, mintha hasasodna. A kitőgyelés mennyivel ellés előtt következik be? Persze többször volt olyan eset, hogy nem látszott rajta hogy vemhes, nemrég is hallottunk ilyenről itt. Szóval most nem tudom mitévő legyek ezekkel. Most a bakkal van gond, vagy a lányokkal?

Előzmény: kecskezdo (3916)
kecskezdo Creative Commons License 2007.01.04 0 0 3916

Üdv Mindenkinek, Sikeres és boldog 2007-et!

Ki hogy áll gidailag? Született már valakinél?

Az egyik anyám, aki még ad egy kis tejcsit, napi 7-8 decit, azt hittük vemhes, mivel nem ugrotta a bak két hónapja egyiküket sem. Erre a minap azt látom, hogy egész nap ugrálja, kergeti, de szinte röptében a legyet, illetve a kecskét:))

Ezek szerint mégsem volt vemhes, csak azt nem tudom, miért nem ivarzott eddig?

Na, remélem, hamarosan beindul a gidaeső, s jönnek a tündéri fotól:)

Előzmény: Tummy (3915)
Tummy Creative Commons License 2007.01.03 0 0 3915
Sziasztok! Gépem rendben úgyhogy üdv Mindenkinek!
leraa Creative Commons License 2007.01.01 0 0 3914
Sziasztok! Sok örömet, békességet, és eredményekben gazdak Új Évet Kívánok Mindenkinek!!!2007 Malacai
Coramora Creative Commons License 2007.01.01 0 0 3913
Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok! Sok sok gidát és sok örömöt, kevés bánatot!
Qwikk Creative Commons License 2006.12.31 0 0 3912

Minden kecskésnek és kecskének problémamentes, eredményes, szépséges új évet kívánok. Sok gidát, sok szénát, minden legjobbat!

boricska

Mooni Creative Commons License 2006.12.27 0 0 3911

BÚÉK Mindenkinek!!

dudar Creative Commons License 2006.12.27 0 0 3910
leraa Creative Commons License 2006.12.25 0 0 3909
Örömökben gazdag, békés karácsonyt kívánok mindenkinek !!!
Gabinet Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3908
Boldog, Békés Karácsonyt mindenkinek!
esterella Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3907
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz: Békés, boldog Karácsonyt kívánok minden kedves kecskésnek!
tgbi Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3906
Békés, boldog ünnepeket kívánok, s termékeny újesztendőt!
Braccianese Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3905

Mint kezdő ezen a fórumon, kivánok minden kedves állatszerető barátomnak, BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT, ÉS SIKERES ÚJ ESZTENDŐT.

Barátságal:

Braccianese

t.andika Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3904

Békés Karácsonyt és gidában és tejben gazdag Boldog Új Esztendőt kívánok minden aktív és inaktív kecskézőnek!

Kriszta721 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3903

Szia Leraa!

Hát ez az  amit én keresek, ez a nagyon szőrös és kicsi. Köszönöm szépen. A dámgyerekről tennék fel képet, de valamiért nem megy, egyébként egész jól van. Azért majd sikerül. Mégegyszer köszönöm a címet, beszélek az emberrel. Most mennem kell, főzök mint az állat. Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok és rengeteg egészséges gidát a közeljövőben. Én már nagyon várom őket, sziasztok.

leraa Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3902

Szia Kriszta!

 

Ezt Neked találtam. Nem tarka, és talán nincs is olyan közel hozzátok...
Coramora Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3901
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek.
sacili Creative Commons License 2006.12.21 0 0 3900

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog újévet kívánok mindenkinek.

sacili

esterella Creative Commons License 2006.12.19 0 0 3899
Hasmenés kezelését én mindig a fenyőfáról leszedet ágakkal kezdem,  2 napig próbálkozo. Általában bejön!
Előzmény: leraa (3898)
leraa Creative Commons License 2006.12.19 0 0 3898
Nem lehetne egy képet kérni róla? Kíváncsi vagyok. :)
Előzmény: Kriszta721 (3895)
leraa Creative Commons License 2006.12.19 0 0 3897
Még szerencse, hogy épp elfogyott a korpa, így az hiányzik a keverékből :))
Előzmény: sacili (3896)
sacili Creative Commons License 2006.12.19 0 0 3896

Bocs, de szabadságon voltam. Nem tudok róla, hogy a vemhesség, vagy bármi más dolog kizáró oka lehet a vizsgálatnak. (Kivéve talán az, ha valami ismeretlen, heveny betegsége lenne). Igen ezt a 4 vizsgálatot kell kérni, a beutalót az állatorvos írja meg, a vért célszerű sk. felvinni Pestre-

A hasmenéses kecskédnek nem adnék 1/3 korpát az abrakba, mivel a korpa lazítja a székletet. Lehet hogy ő nem bírja úgy, mint a többiek.üdv. sacili

 

Előzmény: leraa (3873)
Kriszta721 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 3895

Budakeszin a fatemplomnál gyere el Telki felé, kb. 8 km és lesz a pátyi leágazás. Azon jössz 300 métert, jobbra van egy bejáró, le tudsz jönni a házig. Biztos idetalálsz.

A dámbaba tényleg nagyon aranyos, bár már nem is olyan baba, akkora mint egy kecske, persze sokkal vékonyabb. Ő is kecsketejen nőtt fel.

Coramora Creative Commons License 2006.12.19 0 0 3894
A lógó farokkal kapcsolatban. Nálam az a tapasztalat hogy akinek csüng a farkincája az nem érzi jól magát. Azzal mindig valami gond volt. Ez lehet hogy nem általános, de nálam ez a tapasztalat. Még a kicsi gidának is peckesen állt a farka mikor nem volt gond.
Előzmény: kecskezdo (3892)
Coramora Creative Commons License 2006.12.18 0 0 3893
Csuda helyesek a kisbárányk. Egyszer beindultam hogy nekem kell egy olyan amit a mami nem tud felnevelni és majd én cumisüveggel, de sajnos nem találtam akkor senkinél ilyet. Pedig kecsketejem volt tavasszal bőven. Aztán a párom ultimátumot adott hogy vesz inkább nekem búr kecskét, de akkor válaszak búr kell vagy bárány. Hát mit mondjak erre? Van három búrom, :-)) és imádom a hosszú lógó fülüket. Igaz azt hiszem el is rontottam őket. A bakok már nálam születtek és egy picit (nagyon) elkényeztettem őket. Viszont a dámszrvas bébi tündéri lehet, jó hogy túlélte a kutyákat. Persze nem azok a szerencsétlen kóbor kutyák tehetnek arról hogy ők kóborok hanem az aki kidobja őket. :-(
Előzmény: Kriszta721 (3889)
kecskezdo Creative Commons License 2006.12.18 0 0 3892

Sziasztok,

 

igen rég voltam itt, nem volt netünk:(, ahogy újra lett, az első dolgom az volt, hogy ezt a fórumot olvastam végig a lemaradásomtól, férjem csak nevet rajtam:)

Kriszta, minden ellés nagy hír szerintem, főleg ilyenkor, mikor még az idény első ellései, én legalábbis mind örömmel veszem.

Több apróság is foglalkoztat: mitől hideg a tőgye az egyik állatnak, s mitől meleg a másiké- talán fázik a hideg tőgyű? Vagy nincs jelentősége, mint az emberek kez, van, akinek hideg, van, akinek nem? Adjak rájuk tán tőgytyűt?

Remélem, nem fázás, hiszen sokan írjátok, hogy a kemény télben is szabad ég alatt vannak az állatok...

Téma volt a lógó farok: nekem egyiknek sem áll fel:((( mármint a gerincvégződésük. Leeht, hogy nagyon rosszul érzi mind magát? Nem típus kérdése?

A jól tejelő anyám elapasztott pár nap alatt 8 decire, a többi már szinte semmit nem ad, s tegnap óta felugrott 1,4-1,5 literre. Jól meglepődtem, mikor mentem a kis literes edénnyel, s nem fért bele. Mitől van ez? Kaja ugyanaz, s ugyanannyi...van-e valakinek olyan kecskéje, akit nem lehet elapasztani? NAgyon nagy baj-e?

köszi mindenkinek. 

Braccianese Creative Commons License 2006.12.18 0 0 3891

Köszönöm a kedves fogadtatást előre is.

Ha Keszi felől érkezem akkor hogyan tovább? Megírod?

Bracci

Előzmény: Kriszta721 (3890)
Kriszta721 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 3890
Gyere bármikor, egyszer nem is olyan régen Andreja felrakott egy pátyi térképet, azon pontosan látszunk. Szia.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!