Keresés

Részletes keresés

szp79 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 25
A Monori börzén vettem mindet. Az augusztusi, szeptemberi és októberi börzéken mindig van díszréce. Legközelebb aug. 12-én lesz börze Monoron.
silky Creative Commons License 2007.07.19 0 0 24

Szia szp79!

 

Megkérdezhetem,honnan szerezted a mandarinokat?Mert már egy éve keresek,de még mindig nem sikerült találnom.Előre is köszi.Üdv

 

 

Előzmény: szp79 (23)
szp79 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 23

Szia Silky!

 

Köszönöm a válaszodat. A négy párnak 8 oduja van, amit használtak is. (ide tojtak) Csak nem ültek el.

Talán jövőre!

Bady5 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 22

Sziasztok!!!!!

Tőletek kérem a véleményeket,hogy a bóbitás fürj elkotloik-e magától??

Üdv!!

silky Creative Commons License 2007.07.16 0 0 21

Szia!

Bár még annyira nem ismerem a fajtát(a közeljövőben szeretnék beszerezni egy párt),de lehet,hogy egy évesen még nem ivarérettek.Amit írtál hely,az elégnek kell hogy legyen,ráadásul ha csak ez a pár kacsa van csak benne,akkor pedig ideális költőhelynek kellene,hogy bizonyuljon.Említetted,hogy nem ültek el a tojók.Milyen helyet készítettél számukra?Mert a költéshez nyugodt környezetre(mondjuk egy ódura)van szükségük.(nálam a vadkacsáknál például nem volt odú és a földre össze-vissza tojta a tojásokat.)Szerintem a probléma az,hogy nem ivarérettek még.Talán jövőre több sikerrel jársz!!:)  Üdv

Előzmény: szp79 (20)
szp79 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 20

Sziasztok!

Mandarinrécét tart valaki? Ha igen, kérem adjon tanácsot. Van négy pár mandarinrécém (2006-osak), mind különböző helyről. A négy pár 35-40 m2-es területen van elhelyezve kis tóval. A párok szépen kialakultak tavaszra. Idén már tojtak is, de nem ültek el a tojásokon.  Néhány tojást kotló alá tettem, de egyik sem volt termékeny.

Mi az oka, hogy nem ülnek el a tojásokon, és egyik tojás sem termékeny? Sok a négy pár ekkora területre vagy még nem ivarérettek?

Adam18 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 19
Sziasztok!
Holnaptól elmegyek egy hétre nyaralni, majd utána leszek. Nemtom addig, hogy fogom kibírni a fórum nélkül, de majd csak kibírom. :)
Adam18 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 18
Hali!
Persze, a lehető legjobbkor lesznek a börzék! :) Nem eladni megyek, hanem inkább venni. A cochinokat innen otthonról adom el. Most 3 db vadászfácántyúkot, egy pávatyúkot és egy fehér törpefürj tyúkot akarok venni. A fürjnél is úgy volt, hogy a vadasszínű kakas mellé akartam venni egy fehér tyúkot, mert a régi, ami elpusztult az is fehér volt. A börzén vettem egy fehéret tyúkként, később kiderült, hogy kakas. Szóval nagyon oda kell figyelni, hogy mit veszünk. Az egyik ismerősömet meg rendesen átvágta egy eladó a börzén: Vett 2 fiatal récét, amire azt mondta az eladó, hogy az egy pár. A récék felnőttek, az ismerősöm meg persze nem jött rá, hogy az bizony nem egy pár. Ő annyira nem ismeri a récéket, csak díszként vette. Aztán, mivel rég voltam, elmentem hozzá megnézni milyen új szerzeményei vannak neki. Láttam hogy van neki egy mandarin récéje és egy karolin récéje, mindkettő gácsér volt. Kérdeztem is tőle, hogy hol vannak a tojók. Mire ő azt mondta, hogy ezeket párba vette a börzén. Végül elmagyaráztam neki, hogy azok nemhogy egy pár, de mégcsak egy fajba se tartoznak. A végén a feleségével egymásra néztek és az ismerősöm csak ennyit mondott: ezt jól kifogtuk, drágám. Ha gondolod összefuthatunk a börzén. Üdv.
Előzmény: silky (17)
silky Creative Commons License 2007.07.13 0 0 17

Cső!Akkor pont jó időpontokban lesznek a börzék,mi?:-)Nagyon sok ilyen eladó van és kiscsibékkel nagyon egyszerű átverni az embereket.Viszel fel esetleg vmi eladó állatot?A cochinokon kívül?Üdv

Előzmény: Adam18 (16)
Adam18 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 16
Helló!
Micsoda szemét eladók vannak manapság a börzén. Én meg kb. 1 éve vettem 1 törpe cochin kakast és mellé 3 tyúkot, amiről kiderült hogy fiatal kakasok. 600 Ft-ért adta őket az eladó, én meg néztem is, hogy milyen olcsón adja őket. De mostmár nagyon oda figyelek. Ezeket próbálom most eladni. Már egyet szerencsére elvittek. Idén az összes Monori börzére megyek. Ez a börze pont a szülinapomon van :) a következő meg pont a névnapomra esik. :D Üdv.
Előzmény: silky (15)
silky Creative Commons License 2007.07.13 0 0 15

Hali!

Én is jártam már így tojással,a márciusi monori börzén vettem tojást,elvileg német törpének kellett volna lenniük és japán csibék keltek ki belőlük.Jössz Monorra most augusztusban?Üdv

Adam18 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 14
Szia!
Annyira nem agresszív. Oda szoktam figyelni rá. Bár volt már olyan, hogy a börzéről hozott brahma tyúkot már egyből másnap úgy megrugta, hogy eltört a combcsontja és le kellett vágnunk. De csak ez az egy eset volt és csak tippre mondom hogy a pávakakas volt, mert nem láttam. Viszont a pávák nálunk békebírók szoktak lenni. Ha pl. két japánkakas vagy valamilyen más kakas harcba kezd, akkor a pávák azon nyomban ott teremnek és szétszedik őket, néhány fejre koppintás kiséretében. Aztán mintha misem történt volna mennek a dolgukra. Ennek én mindig örülök, mert helyettem végzik el a dolgot. :) Nekem is fehérkolumbián brahmám van 3db+1kakas nálam van megörzésre. Ill. van 2 keverék: a kakas kolumbián (de csupasz a lába, bóbitája és sima fürészes taraja van), a tyúk épp az ellentéte a kakasnak: minden brahma tulajdonsággal rendelkezik, csak a színe hamis (lacazszínű). Ezeket még tojás formában vettem a Monori börzén. Az eladó szerint fehér kolumbián brahma tojásai, 10-ből csak 3 kelt ki, de ez a kettő maradt meg. Bocsi ez hosszúra sikeredett. Üdv.
Előzmény: silky (13)
silky Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13
Hali!Úgy tudom,hogy a pávakakas agresszív szokott lenni.Nem bántja a többi állatod?Milyen brámád van?Mert nekem is van brámám,kolumbiánfehér.Üdv 
Előzmény: Adam18 (12)
Adam18 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 12
Hali!
Nagy nehezen befér, mostanában fogok rendezkedni: a nagyobbtestű tyúkok, kakasok kikerülnek a szabadba(kertbe). Igen, ez egy kinti volier. Van egy fedett helyük ami kb. 2,5x2,5 m és 2 méter magas. Ez volt pár éve a japán csirkéim lakhelye és csak utána lett ilyen nagyra bővítve a volier, ebből meg az ól lett. Az egyik képet a teraszról készítettem, mert így jobban belefér minden a képbe, de azért csináltam egyet a volierbe is. Csak kicsit homályos lett. A felülnézeti képen a fekete tetős az ól.
Előzmény: silky (11)
silky Creative Commons License 2007.07.12 0 0 11

Csövy!

Ennyi állatod befér 37 négyzetméterre?Ez egy kinti volier,igaz?Van vmi kőház is ahová be tudnak menni?(pl este) Üdv

Előzmény: Adam18 (10)
Adam18 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 10
Helló!
A fácánjaim együtt vannak közös udvarba pávákkal, vadkacsákkal, brahmákkal, törpe cochinokkal, japán és sima házi tyúkokkal. Ez az udvar kb. 37 négyzetméteres és hálóval fedett. Itt vannak az igért képek. Az udvarról is mindjárt csinálok egyet. Üdv.
Előzmény: silky (8)
Adam18 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 9
Helló!
Vadászfácán:1500-2000 Ft
Gyémántfácán: 3000-4000 Ft (vagy több)
Piros és sárga Aranyfácán: kb. 5000 Ft/pár (ahogy Silky írta)
A többi fácánfajta árait nemtudom, de gondolom drágábbak.
A cochinok eladóak lesznek őszig, ha addig nem viszi el senki. A szállítás attól függ, hogy hol laksz. Mert mondjuk Budapestre betudom vinni a kakast. Üdv.
Előzmény: Bady5 (6)
silky Creative Commons License 2007.07.12 0 0 8

Hali!

Tudnál esetleg képet felrakni a fácánjaid helyéről?Ahol laknak.Előre is köszi:)

Előzmény: Adam18 (4)
silky Creative Commons License 2007.07.12 0 0 7
Szia!A sárga és piros aranyfácánért 5000 Ft/pár jó ár.A királyfácán 10000 körül mozog.Ezeket tudom nagyjából.Üdv
Előzmény: Bady5 (3)
Bady5 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 6

Helllo!

Amúgy csak úgy kíváncsiságból kérdezném a fácánfajták árait.

Cochinokat meg őszre szeretnék.Vagy még akkor is eladó lesz?Meg a szállítás?

Üdv! 

Adam18 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 5
Helló!
Konkrétan melyekre gondoltál? Akkor a cochin kakas nem érdekel? Üdv.
Előzmény: Bady5 (3)
Adam18 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 4
Helló!
Szépek a vadkacsáid! Majd én is rakok fel képeket a kacsákról meg a fácánokról. Üdv.
Előzmény: silky (2)
Bady5 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 3

Üdv!!!

Mondjatok már egy pár díszfácán árakat.

Kösz!

silky Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2
Szia!A vadkacsát is idevehetjük természetesen:)Én is tartok vadkacsát,van köztük búbos is.
Adam18 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1
Helló!
Nekem ugyan díszrécéim nincsennek, de vannak vadkacsáim, nemtom ők is annak számítanak-e? És vannak vadászfácánjaim: a régi 6-ból már csak 3 van meg: 1 kakas, 2 tyúk. A másik 3 tyúkból kettő elpusztult, egy pedig eltűnt. Talán megszökött. De mivel érdekel szinte minden dísszárnyas, díszbaromfi és díszmadár, ezért ide is gyakran befogok nézni. :) Üdv.
Előzmény: silky (-)
sneci Creative Commons License 2007.07.11 0 0 0
0 ilyen topic volt eddig
Előzmény: silky (-)
silky Creative Commons License 2007.07.11 0 0 topiknyitó

sziasztok!

Sokáig keresgéltem a topikok között,de egyet sem találtam,ami a fácánokkal vagy díszrécékkel foglalkozna,pedig nagyon érdekes és szép állatokról van szó.Várok ide minden fácán és récebarátot,foglalkozzon akár hobbiszinten az állatokkal vagy legyen akár tenyésztő.

Üdv:Silky

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!