Keresés

Részletes keresés

Kaoka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25766
Akkor most kicsit büszke vagyok, mert van egy-két sk. tervezett mintám. Amúgy Én sem vagyok különb, mert kész mintáról szoktam babát varrogatni. :D Ez inkább a kényelem miatt van. A Fifikre sem mondhatom, hogy saját találmány, inkább utánzás. Viszont, ami most úton van gurulos, az sk. termék. Nem nagy durranás, de legalább egyszer tényleg a sajátomat varrom. :) Ha nyitok Meska boltot (már tervbe van) akkor fogom használni az sk. mintáimat. Sajnos a hasonlóság így sem elkerülhető.
Előzmény: szarvasmici (25752)
kdatta Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25765
Kdatta csak Colombussal festett micróban, de valahogy nem az igaziak ezek a festések, mert nem marad fixen az anyagban a festék. Legalábbis nekem minden fixálás és ecetezés ellenére is ereszti a színét. Ezért álltam rá a procionra, mert az eddig mindig bombabiztos volt. :o)
Csajok, most megpróbálok visszaolvasni. :o) Hát nem lesz kis feladat. :o)))
szarvasmici Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25764
A Trilli babájához hasonló. Szerintem sokkal nagyobb, és nem drótos, amit Violininél láttam. Azért gondoltam, hogy esetleg ő maga varrta meg.
A másik baba meg ez itten.
(Violini Trillababája)
Előzmény: Törölt nick (25760)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25763
Ági, Kdatta mikroban festett Procionnal, sajna, nem figyeltem hogyan, de itt mintha többen is próbálták volna.. persze nem nadrágot, de pl. táskának, pw-nek való anyagot sorozatban lehet csinálni.. :D
Előzmény: pági (prücsök) (25753)
szarvasmici Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25762
Ja, a nagy tervező a Tilda? Az tényleg viccesen hangzik.
Amúgy kezdő Meskásként én is azt gondoltam, hogy hűűű, mennyi tehetséges hobbyvarrónő. Aztán amikor feltűnt, hogy mindenki ugyan azt a nyurga angyalt varrja, akkor jobban szétnéztem, aztán meg nagyot. Én sem értettem, hogy miért. Aztán egy bárány erejéig én is elcsábultam a Tildák felé (persze szigorúan hangsúlyozva, hogy ez nem az én figurám!), de már elmúlt. Nekem az önmagam keresésének a fázisában volt ez. Ha majd mások is megtalálják azt, ahol és amiben a legszívesebben alkotnak, akkor talán majd kevesebb ilyen közkézen forgó minta alapján készített figura lesz látható a Meskán is. Bár mindig lesznek újak, és ugye újszülöttnek....
De azt azért tényleg nem értem, hogy ha valakinek nincsenek saját ötletei, akkor miért áll elő egy ilyen bolttal. Hiszen nagyon sokan vannak, akik a kész szm alapján gyönyörűen megvarrnak bármit.
Előzmény: Camea (25758)
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25761

Igen, teával.:-)

 

Nem hiszem, hogy én találnék ilyen szép csipkéket nálunk...:-(((

 

A babavarráshoz nem kell feltétlenül szm....:o))) Csak fej-test-kezek lábak, aztán variálod a formát!:-)))

Előzmény: pági (prücsök) (25753)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25760
Te melyikeket találtad meg? Én komolyan mondom, örülnék, ha a másolókat legalább egymás közt lelepleznénk, mert nekem komoly önértékelési problémát okoz, hogy mások ennnnnyire kreatívak, nekem meg alig van néhány saját ötletem.. Persze, nem sárdobálásra, gyűlölködésre gondoltam, csak arra, hogy képzeljétek, esse saját... vagy épp a gyanút hessegethetjük el, mint amit múltkor én elfelejtettem:

Mici mondta, Trilla (?) babáihoz hasonlót látott Violini blogján. Szerintem Vio azt a tündért úgy vásárolta a Meskáról. Én is vennék, vagy talán veszek is.. A lány már elég régen csinálja ezeket a figurákat, a kötős topicon már tavaly is láttam a munkáit, anyukája dicsekedett a szépségekkel (amúgy a topicunk nyitásakor itt is mutogatta a babáit a büszke mama, csak akkor még másfélékkel próbálkozott, nagyon tehetségesen. :D)
Előzmény: szarvasmici (25752)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25759
Értem én, de ne is beszéljünk róla:)
Előzmény: Camea (25758)
Camea Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25758
... rengeteg olyan alkotás van a Meskán, ami újságból innét-onnét van, szerintem ez nem gáz (annyira) ... egy újszülöttnek minden (vicc) cica új... meg minden egyéb is. Aki nem látta a mintát, annak semmit nem von le az élevezeti értékéből... aki meg látta, szerintem annak se. Ha megvan rá a vásárló, akkor nincs gond, mert mindkét fél jól járt. ... ennyi... :o)) Engem meg mosolyogtat inkább, mint a múltkor az a boltos, hogy nagy tervezőkkel dolgoztat...meg kreativitás meg húúúú meg haaaa..... miért nem írja, hogy varrónő, aztán kész. :o))))
Előzmény: bvedono-Szömörce (25754)
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25757
Mici, ez önkéntes alapon működik nálunk is...:-))) Sőt, ha odébbtessékelem őket, jön a hiszti...:-)))
Előzmény: szarvasmici (25750)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25756
De nem akarok vitát elindítani, már nem is vagyok dühös..:)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25754)
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25755

Ja, jól sikerült a festés, de "bevált" a módszer már párszor... mindig IKEA vásznat festek így..

 

Io, fantasztikusakat lehet alkotni!!! Ez a többszörös, rugós tű nagyon szuper!

Előzmény: Kaoka (25747)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25754
A blogomba feltettem egy cicamintát , ami nem saját, de akkor is..és az köszönt vissza...
Előzmény: szarvasmici (25752)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25753
Réka,
Már nem is olyan kicsik a fiúk! :) Vendus nagyon hasonlít rád.
Teával festenek?
Nekem is az lesz a jövő heti projekt. Nagyszerű lepedőket találtam hozzá. Na és persze a tegnapi festésem is felvillanyoz.

Azt hiszem, ha most hazamegyek anyuékhoz, nekem is csipkéket kell keresgélnem nagymamámnál... :)
Babát varrni egyelőre úgysem tudok, kéne hozzá nyomtatni szm-et.
Előzmény: illesreka (25738)
szarvasmici Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25752
Ezt én is akartam kérdezni, mármint hogy mi volt a Meskán, ami dühítette Szömörcét. Én nem dühös lettem, csak szomorú, mert az egyik csajszi helyes kis babákat varr, és én szentül meg voltam győződve arról, hogy ezeket ő találta ki, és annyira tetszenek. Aztán meg a Skippo belinkelte azt a sokat, és az egyik bonecás újságban megláttam azokat az édes babcikat...
Előzmény: Kaoka (25747)
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25751
Sziasztok! Köszönöm, lehet is irigyelni..:o)))))))))) A nagyobb 3 éves múlt, a kisebb másfél éves múlt.
szarvasmici Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25750
Te kis rabszolgatartó! :D Bár én is voltam már így, hogy befogtam a fiúkat. Dorián már szépen tömi a testeket, de Csabus pl. a steppelt vatelint szokta csíkokra vágni, és egyszer Dominik nem tűrte, hogy ő mindenből kimarad, tehát neki is ki kellett próbálnia a vatelin csíkozást, aztán a két kicsi feldarabolt 2 m-t, és a csíkokat csinos kis tekercsekbe tekerték, és szépen sorba belepakolták egy erre kijelölt dobozba. Na azóta nem jönnek olyan sűrűn a műhelybe. :) De mindenképpen ragadós az anyuci munkája, szóval a Te kicsikéid is nemsoká fognak majd érdemben is segíteni.

Az idő uraiban végül felfedeztem a lógó orrú lényt is, csak az nem a röpködős fajtából való, hanem egy nagytestű, nagyseggű, lószerű valami. Valószínűleg az édes kis röpködő mákvirágok, Gyula, és Jean, meg a lógóorr összekapcsolódtak az emlékeimben.
Előzmény: illesreka (25738)
Kaoka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25749
Ja! Még a végén kitaláljátok, hogy légy van benne. :))))
Előzmény: Camea (25748)
Camea Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25748
... és temperát? ... kávéügyileg! :DD
Előzmény: Kaoka (25747)
Kaoka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25747

Hi! Hozom a kávémat, de több képet nem kaptok kávéügyileg. :D

 

Réka édesek a gyerekek. Így könnyű festegetni. Amúgy, hogy sikerült?

 

Stigi örülök, higy előkerültél. Csipke nálam is van ömlesztve. :)

 

Szömörce! mit láttál a Meskán, ami feldühített?

bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25746
Mekkora fiaid vannak:))Hány évesek?
Előzmény: illesreka (25738)
Camea Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25745
Áh... bűbájosak... :o) ... nem is találok szavakat... hjaj, de irigyellek. :o)
Előzmény: illesreka (25738)
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25744

Köszönöm, tanulmányozom...:-)))

 

Előzmény: Törölt nick (25741)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25743
Már megittam, de még mindig csak kóválygok, mint az a bizonyos a levegőben..
Előzmény: Törölt nick (25739)
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25742
Persze, nyugodtan, azért hoztam, hogy büszkélkedjek velük, hogy még ksfiúkat is rá lehet venni a babaalkotásra...:-) (ha feliratoznád: Levi a cumis, Vendus a fürtöske)
Előzmény: Törölt nick (25740)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25741
Ha a Youtube keresőjébe beírod, hoyg felting vagy elt making és tutorial, rengeteg ismertetőt kidob.. :D
Előzmény: illesreka (25738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25740
Ezeket a képeket elvihetem a honlapra? Annyira tüneményesek!! :)
Előzmény: illesreka (25738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25739
Hali!! Kávézik valaki?

Stigi, a csipkeszivecskéd az utolsó csepp volt a pohárban Kustraera csodás táskája után.. most már muszáj megkeresnem a csipkéimet... (Az a baj, hogy még nálunk is vannak kicsomagolásra váró dobozok, örülök neki, hogy néhány inkább anyuéknál maradt még a padláson.. csak hát, pont ezekben vannak a kincsek.. :) )
illesreka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25738

Sziasztok!

Ahh, Az idő urai... mennyire szerettem...:-))) Egyébként nekem kicsit Csukás István- Sajdik F. figurájára, a Radírpókra emlékeztetnek a turcsiorrok.:-))) 

 

Stigi, szerintem én is "béna" lennék net nélkül... már annyira hozzászoktam, hogy ezen tartom a kapcsolatot a világgal.

A tűnemezelt haj nagyon tetszik Pjulcsy kék hajú babája óta. Imádom. Tegnap este elszaladtam Meseboltba (kellett egy kis felüdülés a nap után), és tesómnak megmutattam, hogy milyen eszközöket kérek hozzá a szülinapomra.:-))) Egyébként ehhez kell valamilyen spec. gyapjú, és maga technika hogy működik? Aledi már magyarázta a talin, de hogy lesz belőle olyan szép frizura, mint Julcsi zöld hajú Felicityjének? Valaki fel tudna homályosítani a témában?

 

Képzeljétek, tegnap elkezdtem Rageddy Ann-t, és ha ilyen segítőim akadnak továbbra is a kisfiam személyében, akkor nagyon hamar kész is leszek vele!:-)

 

Camea Creative Commons License 2010.02.26 0 0 25737
off: Hahóóóó! Pihe! Ma jött be 4 leveled, amit tegnapelőtt reggel írtál... írtam tegnap és ma is... légyszi idevakarni, hogy kimennek-e tőlünk a levelek hozzád. Pusz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!