Keresés

Részletes keresés

pg54 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 25857

Minden relatív! -:)))

Előzmény: Érembazár (25856)
Érembazár Creative Commons License 2013.05.27 0 0 25856
Laszlo Kuni Creative Commons License 2013.05.27 0 0 25855

Nem megy a ki igazodás itt a fórumon írom a cimemet brutusz74@gmail.com

Előzmény: Laszlo Kuni (25854)
Laszlo Kuni Creative Commons License 2013.05.27 0 0 25854

Sziasztok nem rég regiztem ide szeretném eladni gyűjteményemet vannak minden kor pénz nemei,és országé,ha sikerül felttöltenem a fotót akkor azt is melékelek mellé,és külön még annyit szeretnék mondani ha van érdeklődő az Orosz Cári pénzek után azok is vannak,és Kopekek,és Rubelek ha valakit érdekel akkor a választ privátba várom erre a címre brutusz74@gmail.com

 

W_B Creative Commons License 2013.05.25 0 0 25853

Helló !

 

Ezek az érmék (hacsak nem valami spéci évszám, vagy verdejegy) nem rendelkeznek jelentős numizmatikai értékkel, az értékük a benne lévő arany mindenkori ára, plusz kb. 10%:

Magyar 10-20 koronás, osztrák 10-20 coronás, svájci, francia 20 frankos, olasz 20 lírás, brit Sovereign, USA 10-20 dolláros, Cservonyec, stb.

 

Az általad belinkelt lap (arany-alap.hu) drága, az 1 unciás Pandát 385e Ft-ért árulják, amikor ugyanez az aranypiac.hu-n 338e Ft.

A 4 dukát utánveret is 175e Ft, ami az aranypiacon 146e Ft.

 

Tehát hogy ők mennyiért árulják a dupla sast, az nem azt jelenti, hogy annyit ér; de ha gondolod hívd fel őket, hogy mennyiért veszik meg tőled.

 

A legjobb barátomnak is azt tanácsolnám, hogy érdeklődje meg minél több helyen, mennyit adnának érte.

Előzmény: Törölt nick (25851)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.25 0 0 25852

Bocs, a 4. mondatból a link kimaradt: itt.

Előzmény: Törölt nick (25851)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.25 0 0 25851

Kicsit talán félreérthetően fogalmaztam és összefolytak benne a dolgok. Amit Te linkelsz, az egy sima mai befektetési aranyérme. A 20 dolláros pedig valódi régi aranypénz, ami jellegéből adódóan egyúttal befektetési érme is. Itt 388 ezerért árulják. Értelemszerűen ebben az árban benne van az a plusz érték, hogy ez nem csak egy szimpla mai aranyérme (hogy ezt a plusz értéket mennyire árazták túl vagy alul, az most mindegy). A másik dolog pedig, amiről beszéltem, az más ügy: a 20 dollárosban egész pontosan 0,9675 uncia arany van. Épp emiatt ütköztem meg annyira a 270 ezres ajánlaton. Mert az gyakorlatilag pont annyi, mintha törtaranyként adnám el akármelyik zaciban. Szóval érted, ez az, amire álmomban sem számítottam épp egy numizmatikai bolttól. (De tökmindegy, kár is rá több szót pazarolni, mert másik helyen azért jóval korrektebb ajánlatot kaptam - nekem mondjuk némileg az is kevésnek tűnt, de azok alapján, amiket elmondtatok, alighanem az azért már mégsem volt annyira elrugaszkodott.)

@advocatusdiaboli: ez tök világos és jó kis összefoglaló volt, köszi!

Előzmény: W_B (25849)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.05.25 0 0 25850

Sajnos az ár nem teljesen irreális. Az arany ára óriásit esett az elmúlt egy hónapban, ráadásul a piacban egyértelműen további esési várakozás van. Ezért venni inkább már csak áron alul mer mindenki - a potenciális kockázat miatt. Most simán benne van a pakliban, hogy a mostani 1380 körüli unciánkénti árról 1000-1200 közötti szintekre esik tovább az ár - ráadásul akár gyorsan, akár hónapokon belül - ahogy persze vissza is pattanhat, de a lényeg az, hogy az arany stabil befektetési célpontból a szó legszorosabb értelmében vett spekulatív termékké változott, ahol csak rövid távon érdemes vele kalkulálni, hosszú távon jelentős felértékelődés most kevésbé valószínű, mint további áresés...

 

És egy double-eagle érme bizony nem ritkaság, így számottevő numizmatikai értéke nincs, és egy aranykereskedő sem fogja olyan áron megvenni, amilyen áron alkalmasint eladni próbálná utána... További aranyár-esésnél pedig arra is számítanod kell, hogy a piac el fog fordulni a befektetési célú aranyvásárlástól (nem tekintik már biztos, értékőrző beruházásnak), és ez esetben az ilyen aranyérmék szinte eladhatatlanná is válhatnak, a végén a napi törtarany-áron lehet csak őket biztosan elsütni... Nem lenne ebben amúgy semmi csoda, a 2004/5-ös nagy aranyár-boom előtt nagyjából így működött a piac, az ilyen érméket nem egyszer tört ár alatt picivel meg lehetett venni, ha az eladónak nem volt kedve utána járni a dolgoknak...

Előzmény: Törölt nick (25848)
W_B Creative Commons License 2013.05.25 0 0 25849

"jelenleg Mo.-on 390 ezer körül lehet ilyen érmét vásárolni befektetési cégtől"

 

Ezt régen nézhetted, azóta alaposan lement;

Aranypiac.hu: az 1 unciás American Eeagle eladási ára: 338e Ft; visszavásárlási ára: 298e Ft

(http://www.aranypiac.hu/arfolyamok/befektetesi-arany-ermek van is raktáron)

 

Ez egy unciás, míg a Double Eagle-ben kevesebb a színarany, 0.96 oz. körül.

Számold ki az arany értékét pontosan (a színarany tartalmat szorozd be az arany árával; ne a befektetési érme eladási árával számolj, hanem a tényleges aranyárral!), és adj még hozzá 10%-ot.

Előzmény: Törölt nick (25848)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25848

Köszi mindenkinek az észrevételeket! Azért gondoltam bolti eladásra, mert a hirdetősdihez annyira nem fűlik a fogam. Szóval tudom én, hogy semmilyen bolt nem fog annyit adni érte, mint amennyit meghirdetve kaphatnék, de ez a 270 ezres ajánlat igencsak meglepett (hozzáteszem, másik boltban azért már egy fokkal korrektebb árat mondtak). Az ebay-t egyébként pont a Hal Ace által említettek miatt lőttem ki, pedig alapjában véve nyilván az lenne a legnormálisabb megoldás. Lényeg a lényeg, nem vagyok én elszállva, tudom, hogy a kereskedők haszonkulccsal dolgoznak, és irreális elvárásaim sincsenek egyáltalán, egyszerűen csak támpontként az aranyárat veszem figyelembe, ill. azt, hogy jelenleg Mo.-on 390 ezer körül lehet ilyen érmét vásárolni befektetési cégtől, ill. hogy az efféle cégek aranyvétel-eladás között kb. olyan 5-8 százalék réssel dolgoznak. Azt gondoltam, hogy érdemesebb numizmaboltban megválni tőle, mint egy aranykereskedőnél, mert ott a plusz eszmei érték talán valamivel mégiscsak jobban materializálódik. Mondjuk azt valóban nem vettem számításba, hogy Mo.-on az USA-érméknek kicsi lehet a gyűjtői tábora (ezért a numizmatikai értékük viszonylag csekély), de azért azt álmomban sem gondoltam volna, hogy egy numizmatikai boltban "arany-visszavásárlási ár" alatti árat mondjanak. (Persze az is lehet, hogy csak amolyan "bepróbálkozásként" mondták, nem tudom.)

petike23: hétvégén küldök mailt, ki tudja, még az is lehet, hogy megegyezünk.

Előzmény: kisautós váltógomb (25847)
kisautós váltógomb Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25847

Jó, én a legjobb esetből indultam ki, és még úgy is jó az ajánlat amit kapott, ha az 1600-ast nézzük akkor meg azonnal le kellett volna csapnia, mert aukción sem kapna érte annyit.

Előzmény: Hal Ace (25846)
Hal Ace Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25846

Annyit tegyünk hozzá, hogy az ebayen (amit be is linkeltél), 1601 $-ért kelt el legutoljára ilyen érme, USA eladótól.

A régebbi eladásokat nem érdemes nézni, mert folyamatosan ment lefelé az arany ára.

Magyar eladó árujára, főleg első eladással nem fognak túl sokan/sokat licitálni.

 

Előzmény: kisautós váltógomb (25845)
kisautós váltógomb Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25845

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=1899+20+dollars+gold&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=0&_okw=&_oexkw=&_adv=1&LH_Complete=1&LH_Sold=1&_udlo=&_udhi=&_samilow=&_samihi=&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50

 

Nem igazán értelek, fel kell tenni az ebayre, és 1600-1800 között el fog menni. Kifizetsz belőle 190 dollár jutalékot az ebaynek, a paypal jutaléka kb 50 dollár lesz, ha paypalról le akarod szedni a pénzed az még kb 60-70 dollárodban lesz. ha sikerülne 1800-ig eltornászni az árát akkor végül marad kb 1500 dollárod. Azaz a kereskedőnek is kb ennyi maradna ha ő adja el majd. Mennyiért kéne megvennie?

Előzmény: Törölt nick (25840)
Sz.F. Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25844

Igen, szépen összefoglaltad a lényeget!

Előzmény: furcsagomba (25842)
Sz.F. Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25843

Én a helyedben az ebay-en adnám el, talán annál jobban mint hogy ott eladd, nem jönnél ki semelyik érmebolttal.

Előzmény: Törölt nick (25840)
furcsagomba Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25842

A boltok nem gyűjtők, ők a költségeik (bér, adók, helyiség fenntartása stb.) kigazdálkodásán felül mellett hasznot is szeretnének, ez így normális. Ha többért szeretnéd eladni, biztosan van már egy elképzelésed, tedd fel annyi fixért a vaterán (jutalékot is vedd számításba) és meglátod, hogy van-e rá kereslet. Az üzletek többet szeretnének fogni, mint amit a vatera kér.  Ezt most nem a vatera reklámozására írtam, hanem tanácsként. De az Ebay is ugyanígy szóba jöhet. Megjegyzem, hogy itthon azért az USA érméknek nem olyan nagy a gyűjtői tábora, szóval a numizmatikai érték inkább az ebay-en jöhet ki.

Előzmény: Törölt nick (25840)
petike23 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25841

Szervusz,

 

pont két napja írtam ebben a topicban, hogy egy barátomnak keresek ilyen érmét, VP ár plusz 10% áron.

Szerintem ennyi a reális.

Publikus az email címem.

 

Üdv; Péter

Előzmény: Törölt nick (25840)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25840

Üdv! Tudnátok tippet adni korrekt numizmatikai boltra, ahol érdemes eladással próbálkoznom? Egy elég szép állapotú 1899-es S jelű arany 20 dollárost szeretnék eladni. Találomra 3 boltot kérdeztem meg eddig, de értelmes ajánlatot egyiknél sem kaptam. Az egyik pl. képes volt 270 ezer forintos összeget mondani, ami még számomra (laikusnak) is elég mulatságosan hangzik, tekintve hogy csupán befektetési aranyérmeként is 1300-1400 dollár közti értéket képvisel. Valahogy azt hittem, erre még némi numizmatikai érték is rájön, na de azt nem gondoltam volna, hogy az mínusz 10%-ot jelent. :) Ezek szerint érdemesebb egy sima aranykereskedő céghez menni vele? Nekem nagyon furcsa dolog ez.

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.24 0 0 25839

Nekem az a kedvencem amikor valki könyörög azért hogy add már el nekem. De a következő mondatában már a sárga földig lehúzza a cuccot hogy minél olcsóbb legyen. :o) Enneg is csak annyit kellett volna odaírni:- Ide a pénzt és dugulj el. Egyre több hasonló figura van.

Előzmény: W_B (25838)
W_B Creative Commons License 2013.05.23 0 0 25838

Kérdezd meg tőle. :-)

 

Igazából csak a súlyt, és a karátszámot nem hajlandó megadni.

Egyik sem lényeges egy aránytárgynál, nem igaz ? :)

Előzmény: Törölt nick (25833)
Lajszer Creative Commons License 2013.05.23 0 0 25837

 

  • 3 db Emlékérem első királyunk Szent István halálának 950. évfordulójára (1988) EGYBEN!
    • A turul balra néző fejjel / Szent István kettőskeresztet tartó jobb keze
      • Papp László
      • patinázott ezüst, limitált (1200 pld.)
      • sorszáma: 890 pld.
    • Szent István szembenéző félalakos baljában lovának kantárát fogja, jobbjában Krisztogramot tart / „Készült első királyunk Szent István …. (szöveg)
      • Papp László
      • patinázott vörösréz, többszínű tűzzománc betéttel, limitált (600 pld.)
      • sorszáma: 411 pld.
    • Szent István kesztyűs bal kezén ülő, balra néző turul / „Készült első királyunk Szent István… (szöveg)
      • Papp László
      • patinázott vörösréz, többszínű tűzzománc betéttel, limitált (600 pld.)
      • sorszáma: 354 pld.

Mindegyik érme tartóban, tökéletes, megkímélt állapotban, tanusítvánnyal!

 

Ár: 5000 Ft (egyben a 3 db!)

 

kraftwerk88@gmail.com

furcsagomba Creative Commons License 2013.05.23 0 0 25836

Ez akár frankó is lehet. Április 6-i elkelés volt 100 euroért. Nyerne rajta egy huszast, ha ennyiért elmenne.

Előzmény: Sz.F. (25835)
Sz.F. Creative Commons License 2013.05.23 0 0 25835
Sz.F. Creative Commons License 2013.05.23 0 0 25834

Jah, bontva jobban viszik :)

Előzmény: suncipoci (25831)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 25833

Egy nem agresszív vevő: A lánc marad a nyakadba a pénz marad a zsebembe és marad a családom tulajdona. Csak egyet nem értek. Miért adod el ? Allergiás vagy az aranyra?

Előzmény: W_B (25827)
kisautós váltógomb Creative Commons License 2013.05.22 0 0 25832

Abszolút egyetértek, a modern csinálmányokat, hamisítványokat szerepeltetni katalógusban félrevezető.

Előzmény: kose (25830)
suncipoci Creative Commons License 2013.05.22 0 0 25831
Előzmény: Sz.F. (25828)
kose Creative Commons License 2013.05.22 0 0 25830

Igen nagy hibának tartom a katalógus készítőktől, hogy ilyen és ehez hasonló tételeket is szerepeltetnek, árral meg egyebekkel. Ez akkor is könyvből kivágott illusztráció, ha eredeti klisével készült.

Ugyanígy teljesen hibás - szerintem - a sarló-kalapácsos pengők szerepeltetése és beárazása.

 

Előzmény: Sz.F. (25828)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.21 0 0 25829

Ez egyben a vatera hibája is de aki ennyire sükepék az megérdemli, hogy több jutalékot fizessen.

Előzmény: Sz.F. (25828)
Sz.F. Creative Commons License 2013.05.21 0 0 25828

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!