Keresés

Részletes keresés

Coramora Creative Commons License 2007.01.09 0 0 3957
Látom sokan "menekültek el" Pestről. Anyu nálam is csodálkozot hogy tözsgyökeres pesti létemre ennyire vidékre mentem a fővárostól 130 kilométerre. Viszont egy percig sem bántam meg a döntésemet. :-))
Előzmény: Kriszta721 (3954)
Coramora Creative Commons License 2007.01.09 0 0 3956

Bevallom én sem szeretem"lemészárolni" az állatot. Mikor az idén vágattam két bakok bőgtem mikor a férjem elvitte őket a háztól. Viszont elfogadom azt hogy végül is haszonállatok. Gondolom te sem vagy vege és szereted a hús. A disznónak, a csirkének, pulykának ugyan úgy fontos az élete és mégsem gondol rájuk senki miközben esszük őket. Pedig a disznó is egy csuda helyes állat csak ezt kevesen tudják. Ahhoz hogy tejed legyen ahhoz kell kiskecske is. Mit csinálsz a gidával? Eladod? Valószínűleg ott is levágásra megy. Ez szerintem csak struccpolitika. Én azt mondom hogy addig amíg az állat él kapjon meg mindent ami kell. Legyen szeretve, becsülve, legyen becsülettel etetve abrakkal, szénával (nem penészessel hogy majd ő kiválogatja mint olyan sok helyen ezt csinálják) legyen helye ahová lefekhet, védett biztonságos istállója, ha beteg akkor kapjon állatorvost és mikor eljön az ideje akkor minnél gyorsabb és könnyebb halála. Imádom a kecskéimet és úgy gondolom hogy ők is szeretnek engem, de megpróbálom egy percig sem elfelejteni hogy azért vannak hogy engem hússal és tejjel lássanak el. Persze ez nem azt jelenti hogy nincsenek köztük kedvencek vagy nincsenek olyanok akiket soha nem vágatnék le, de aki bizonyított már nekem és "dolgozott" annak én ismegprobálom  biztosítani a békés öreg kort. Naplopókat és  ingyenélőket nem tartok, de aki hozott már le nekem kisgidát vagy csinált már az maradhat. :-)) Viszont a gidákat nem mindig tartom meg. Eladni nem nagyon szoktam, csak ha valaki meg akarja tartani. Levágatni én is tudom. Levágásra nálam nem lehet állatot kapni.  

Előzmény: leraa (3950)
Coramora Creative Commons License 2007.01.09 0 0 3955
Nálatok hogy vannak az állatok? Gondolom azért van valami fedett hely vagy akol ahová a hideg és az eső ellen be tudnak menni. Nem félsz éjszaka a kóbor kutyáktól?
Előzmény: andreja (3943)
Kriszta721 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3954
Én is pesti lány voltam, csodálkozom is magamon, de hidd el, életem legjobb döntése volt.
leraa Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3953
Ezzel azt akarod tehát mondani, hogy 100%-ost csak nagy keresgéléssel, és elsősorban külföldről hozathatok. De átgondolva ezt, marha nagy falat lenne egy 100%-osba belevágnom. Lehet, hogy az lesz tényleg, hogy Andrájától szerzek be keresztezettet. Viszont ha nem núbiaival pároztatom, akkor ott nagy kutyulás lenne, nem? Na mindegy egy utunk úgyis lesz valamelyikőtökhöz, ezt megígérte nekem a párom :)) Akkor majd személyesen jobban bele lehet mélyedni a kérdésbe. Azért pesti lányként sosem gondoltam volna, hogy ennyire beleszeretek a kecskézésbe :))
Előzmény: Kriszta721 (3952)
Kriszta721 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3952
Andrejának igaza van, núbiait vehetsz bárhol és bármikor, de azért szerintem nem ennyire egyszerű a helyzet. Nekünk nagyon sok időbe telt, amire találtunk eladót. Aztán oda el is kell menni, lebeszélni, hazahozatni stb. Aztán pedig pénz, pénz és mégegyszer pénz.  Ha pedig odamész, az ember azt mondja,ez és ez eladó, nem válogatsz, fiksz az ár. És majd utána megtudod, hogy a magyar takarmányon mire képes az állat. Én tudok Neked adni címeket, ha érdekel. Tej pedig a magyar kecskében is van, nem akarlak lebeszélni róla, én ímádom őket, beszélj Andrejával. Neki vannak keresztezettjei, lehet hogy azok már jobban bírják a magyar viszonyokat, mint a hollandok. Az ár sem mellékes.
leraa Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3951
Jaa, Kriszta, most olvastam el mégegyszer, ti adtatok már el bakot. Minden esetre gondolom a ritkasága miatt spórolhatok egy kecskepárra, meg fűzhetem az embert hogy még, még kecsi. Szép ólat már kapok tavasszal :))
Előzmény: leraa (3950)
leraa Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3950

Éppen ez az, hogy a núbiai a tejben igazán jó, de húsban is, mint a búr. Búrt nem szeretnék, mert nem a húsa kellene, hanem a "kecskebáj" és a tej. (Úúúútálom lemészárolni a kecskét) Tehát szeretnék egyszer egy núbiait, mert jópofa, és mindenben másban is jó. De az eddigiek alapján, csak az említett helyeken lehetne beszerezni. És ez eddig ok. De ha tejet szeretnék, akkor pároztatnom is kéne, de ha nem adtok el nemzőképes bakot, akkor csak más fajta bakkal tudna pározni. Volt már itt téma a "zugbakolás" :) meg hasonlók. Akkor ezzel most mi is a helyzet? Csak ti hárman (vagy talán már négyen) tenyésztitek, a "hétköznapi" kecskések pedig csak hobbicélból, vagy korcsosítani való kecskének tarthatja? Tehát pároztatni csak hozzátok lehetne visszavinni. Persze a megfelelő egészségügyi előírásokat betartva. Bocs ha hülyeségeket hordok itt össze-vissza, de valahogy ez állt össze bennem.

Előzmény: Kriszta721 (3947)
Braccianese Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3949

Mind a kettő vemhes amiket vennék. Tehát akkor jó lesz vigyáznom. Külön tegyem őket egymás mellé?

 

Előzmény: andreja (3945)
andreja Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3948
Bárki bárhol vehet núbiait most is, nem kell várni éveket.
Előzmény: leraa (3946)
Kriszta721 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3947

Szaporulat nálunk tavaly nem nagyon volt, többek között ez is egy probléma velük kapcsolatban. Azért én reménykedem... talán majd most. Pasikat mi azért már adtunk el, úgy tudom, hogy azok fedeznek is. Egyébként ha jók a híreim, mostanában Bajára is hoztak néhány lányt valahonnan.

Leraa, a búrok is gyönyörűek, de azt mindenki maga dönti el, hogy neki tej kell vagy inkább hús.

leraa Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3946
És mi van az ittszületett  ill születendő núbiaiakkal? Ha jól vettem ki, őket nem adjátok el. Ha ilyen lógófülű tüneményt szertnénk, akkor elégedjünk meg a búrral, vagy még évek kérdése, és lehet bárkinek núbiaija?
Előzmény: andreja (3944)
andreja Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3945
Ha nem vemhesek, még a közepes verekedésből sem szokott gond lenni.
Előzmény: Braccianese (3941)
andreja Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3944
A harmadik hely Izsák, ott ugyan van istálló, de a kecskék csak idén ősszel érkeztek, tehát még nem láthatta őket senki sem dideregve, mert azóta még nem volt hideg.
Előzmény: kecskezdo (3937)
andreja Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3943
Igen, nálunk nincs istálló.
Előzmény: leraa (3942)
leraa Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3942

Tehát Pátyon vannak istállóban núbiaiak, Andrejánál meg nem istállóban vannak, de ott is vannak? Most jól össze lettünk zavarva :))

 

Hát pedig nálam a kicsi is, meg a fejősöm is kicsit didergett. Persze ez utóbbinak a nedves rongy nem feküdt abban a minusz pár fokban. A kicsinek pedig a fagypont alatti hőmérséklet. Ja, és ez a baknál is előfordult, de ő inkább csak a félt. Hát csak nem betegek, nem hinném. Ha a felfelé álló farok pedig a jólétet jelenti, akkor ezek szerint nem érzik rosszul magukat. 

Előzmény: Braccianese (3941)
Braccianese Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3941

Köszönöm a válaszodat. Remélem nem sérülnek meg közben.

Köszönettel:

Braccianese

Előzmény: kecskezdo (3940)
kecskezdo Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3940

Akárhonnan való a kecske, mindenképp rangsort alakítanak ki, tudomásom szerint.

De ez semmilyen negatív hatással nem jár, legfeljebb az evésnél. Amúgy később nincs már ebből vita.

Előzmény: Braccianese (3938)
Kriszta721 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3939

Ha Pátyon, akkor nálunk. De továbbra is azt mondom, hogy nem reszketnek a kecskék, legfeljebb ha valamelyik beteg. Egyébként pedig bárkinek szívesen megmutatom őket. Andreja és mi két különálló dolog vagyunk, de ismerjük egymást, éppen a núbiaiak kapcsán.

 

Braccianese Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3938

Szisztok!

Kérdezném, hogy ha két külömböző helyről származó kecskét hozok haza, akkor várható olyan helyzet mint a lovaknál a rangsor vita?

Köszi:

Braccianese

kecskezdo Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3937

Ezt most nem értem, akkor Andrja és Kriszta egy ugyanazon "kecskéktől valósi"? Korábban úgy tűnt , külön állományokról beszéltek. De ha csak egy helyen van, Andrejánál, akkor a többi említett núbiai? Vagy az anglo núbiai s a núbiai nem ugyanaz? Sőt, mintha még egy harmadik emberről is lett volna szó, akinék bakok voltak, s bajok voltak velük, mármint betegségileg.

 

Úgy látom, az egyik anyám, aki idekerülése óta elég különc életet él a többiektől, nencs rendben. A pérája mintha kifelé tolulna. Ez mi leeht? Betegség, vagy normális. Elvileg lehetne vemhes, de nem látszik rajta semmi, csak a bak nem ugorja, pedig együtt vannak.

andreja Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3936
Máshol nem is láthatta, mert ez az egyetlen hely, ahol anglo-núbiai van nálunk istállóban.
Előzmény: Coramora (3935)
Coramora Creative Commons License 2007.01.08 0 0 3935
Ha jól emlékszem Pátyon,de ez nem biztos. Igazság az hogy nem figyeltem a helységnévre, mert azon csodálkoztam amit mondott
Előzmény: andreja (3934)
andreja Creative Commons License 2007.01.07 0 0 3934
Hol látta, Magyarországon?
Előzmény: Coramora (3930)
kecskezdo Creative Commons License 2007.01.07 0 0 3933
Reszketni még én sem láttam soha egyiküket sem, csak összebújva ácsorognak, ha hideg van. Az is igaz, hogy mi minden este betereljük őket az ólba, s zárjuk őket, ha hideg, ha meelg van, merthogy nekem már ellopták az állataimat...:(
Előzmény: Kriszta721 (3932)
Kriszta721 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 3932

Nem tudom, ki az a házaspár, és hol látott núbiaiakat, de én látom őket minden nap. Tényleg nem bírják a hideget, de ha fáznak, összefekszenek. Reszketni még soha nem láttam őket. A mostani idő nagyon tetszik nekik, baromi jókedvűek. Higgyétek el, az összes probléma ellenére ők a legjobbak. Gyönyörűek, aranyosak és akik itt születnek, már talán akklimatizálódni is tudnak. 

 

leraa Creative Commons License 2007.01.07 0 0 3931
Az núbiaihoz nem tudok hozzászólni, de nálam most is éjszaka kint fekszenek a szabad ég alatt. Csak tudnám, minek van nekik ott az ól :) Volt pár nap az idén, amikor fagy volt korareggel, akkor az 5-ből kettő didergett, de egy pár óra múlva már ők sem. Ha az én kecském vemhes, akkor igencsak hidegbe fog elleni. Én inkább attól tartok, hogy a mostani tavaszias időnek még meglesz a böjtje.
Előzmény: Coramora (3930)
Coramora Creative Commons License 2007.01.07 0 0 3930
Volna egy kérdésem, hátha ti tudjátok rá a választ. Volt nálunk egy házaspár és szentül azt állította hogy az anglo-núbiai fajta sokkal fázósabbak a többinél. Rácsodálkozott hogy az én búrjaim kint vannak és nem az istállóban fekszenek. Állítólag volt valakinél és nála az istállóban remegtek. Nektek mi a tapasztalaitok? Nálam ha minden igaz (és nem vernek át az anyák) január végén születnek az első kicsik. :-) Már nagyon várom őket. Imádom a kisgidákat.
leraa Creative Commons License 2007.01.06 0 0 3929
Ilyen pici kutyit én is, én is ... :))
Előzmény: kecskezdo (3928)
kecskezdo Creative Commons License 2007.01.06 0 0 3928
Bár gidáink még nem születtek, de azért vannak új babáink.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!