Keresés

Részletes keresés

74 Misi Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31687

Sziasztok!

 

Még új vagyok a fórúmon de lenne egy kérdésem. Látom ,hogy elég sokk hozzáértő ember van közöttetek. Van egy három szintes házam ( Pince, földszint, tetőtér kb 160m2) a pincében van egy kemencém amiben van egy kazántest ez rádolgozik egy 1,5 m2 puffer tartályra a, a tartály és a kemence között van egy keringető amit egy cső termosztát vezérel, a kemence kb 2m*1,5 m vályog téglából van kirakva. Eddig csak egyszer kellett naponta begyújtani de most már naponta kétszer, ha ég a kemence a vályog külső hőmérséklete 50-70 celziusz. Az jutott az eszembe mi van ha a kemencét 800-az aluminiun gégecsővel letekerem utána le szigetelem és a csövet be vezetem a lakásba és egy kis ventilátorral keringetem a levegőt. Szerintetek érdemes kipróbálni vagy hülyeség?

Ja és ha ez beválna a Puffert is becsövezném.

 

A véleményeket előre is köszi.

kingoftailor Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31686

A 97 fokoson én nem látok semmilyen állítási lehetőséget.

Előzmény: WendelkeS (31685)
WendelkeS Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31685

Erre emlékszem, akkor ezek szerint korábban valamikor te írtad, hogy állítgatni kellet. Bár akkor lehet, hogy 97 C fokost is lehet feljebb tornászni.

 

Illetve kérdezném mindenkitől, hogy zárt rendszerben van-e létjogosultsága mondjuk a 103 C fokos termikus elfolyónak, mert én pld a TS 130-s 95 C fokosat néha kevésnek érzem?

 

A 90 C fokos előremenőnél már bele szoktam szaladni a 92-94 C fokba elég könnyedén, és ilyenkor a már szivárog a termikus elfolyó. Ha magasabb lenne a nyitási érték, akkor talán kevésbé lenne problémás a dolog.

Előzmény: moonshadow (31682)
kingoftailor Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31684

Így igaz. Én ilyet vettem a celsius kazánomhoz. A kazánwebáruházban.

Pár nap alatt kihozták a füstcsővel együtt.

Előzmény: t.zsolti (31679)
WendelkeS Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31683

Köszi!

 

A Gienger-nél van ismertségem nekem is, akkor majd megérdeklődöm ott. Érdekes, hogy a neten nem találtam ilyent, bár lehet, hogy nem elég jól kerestem.

Előzmény: t.zsolti (31678)
moonshadow Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31682

Ezeket érdemes leellenőrizni vízforralóba lógatott szondával, mert az enyém 97 C fokos nem nyitott (a szerelő csak felszerelte ahogy kivette a dobozból).

A tetején a piros gomb kupakja tartja a benne lévő rugót, azt kellett befelé tekerni úgy tudtam állítani, be is állítottam 99 C fokra. lehet hogy ugyanígy be lehet állítani 103 C -ra is, csak kintebb kell tekerni.

Előzmény: WendelkeS (31677)
tibcsi42 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31681

Látod nem olvastad el amit 31353 ban írtam „Jena307” nek.

 

Viszont miért kell elzárni a puffertetején a csapot? Azért, hogy legközelebb elfeleted majd kinyitni? Hisz onan sziv meleget a renszered ha áll a kazán.

Jena307  31353

Előzmény: t.zsolti (31679)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31680

sts20/85

Előzmény: WendelkeS (31677)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31679

az sts 20 az 97 fokos nincs jelölve

a sts 20/103 az 103fokos

Előzmény: WendelkeS (31677)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31678

igen van 4 féle

60 körül , 80 körül, 97 fok, és 103fok

az első kettőre nem emlékszem pontosan,

csak a 97-es nincs külön / jellel megjelölve a többi mögé oda van írva az érték.

a gienger-nél rendeltek egyet nekem ( jóban vagyok a boltvezetővel ) amúgy azt mondják nincs, így is 4-5 hetet mondtak mire lessz

Előzmény: WendelkeS (31677)
WendelkeS Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31677

Szia Zsolti!

 

Már kerestem a fórumban ezt az STS 20/103-t.  Ezek szerint az STS 20-ban létezik 103 C fokos is? Vagy félreértelmeztem?

Előzmény: t.zsolti (31651)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31676

kérem szépen :-)

Előzmény: gmkiev (31669)
WendelkeS Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31675

Hali!

 

Ha még nem nézted meg, akkor itt megtalálsz róla mindent.

 

http://www.sarkanykazan.hu/index.php?lap=sarkany_kazan_30

 

Bár én még 187.500 Ft-ért vettem.

Előzmény: mediterro (31579)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31674

nekem a kiszedés nem ment volna, mert úgy lett belefogatva a fa.

kazán huzatszabályzó lezár, felsőajtó kinyit egésszen "jól le hűlt" ,

ez neked is működött volna , csak az öntvény nem szeresse ha hideggel töltik, ott többet kellene várni méglassabban tölteni amíg a kazán megtelik vízzel mert nekem már a felső részében csak gőz lehetett mivel kifújta a vizet.

a tágulási bekötését is lehet át kellene rakni máshova

Előzmény: kod1111 (31673)
kod1111 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31673

Nálam is volt hasonló, de azt más okozta, kevés volt a csőkígyó hőleadó felülete így nem hűlt le kellően és a vísszatérőben, 120-130 fokos lett a víz, a keringető gözös lett. Vastag bőrkesztyű, fémvödör, gyors kiszedés és Vinyisztó túl élte, meg mi is.

Előzmény: t.zsolti (31651)
kod1111 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31672

Tegnap voltam egy ismerősnél és látom hogy pakolják le a teherautóról, kérdem honnét és mennyiért, a szomszéd faluból hozta Kiskunlcházáról.

Előzmény: Atus65 (31654)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31671

Arra gondoltam, hogy én küldök annak aki kér, természetesen. :)))

 

Előzmény: t.zsolti (31670)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31670

neked minek küldjem el a TE könyvedet

Előzmény: gmkiev (31669)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31669

Az enyém publikus, aki kéri elküldöm.

Előzmény: joevagyok68 (31668)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31668

az enyém publikus  ! :-)

Előzmény: t.zsolti (31667)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31667

mivel nem pubikus az emil címed így nem tudom elküldeni a könyvét

Előzmény: kék1 (31662)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31666

a szallonna/kolbász sűtést állom de lehet főzni is van bogrács kb 15 l-es és lehet tárcsán is ügyködni , ha szeretne jönni más is szívesen látom, de inkább nyáron

Előzmény: gmkiev (31660)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31665

Ez valójában egy 2006-ban megjelent könyv első fejezetéből egy szakasz. Ha érdekel benneteket pár fejezetet bemásolhatok.

A könyv nagyon eretnek című. :)

 

Előzmény: kék1 (31662)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31664

Itt mindent ki tudsz számolni:

http://apps.biosolar.hu/tank_heatloss_v1/

 

A többi számláló is ott van.

Előzmény: nowomennocry (31661)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31663

Hát itt a hideg szó se róla. Tegnap 21:00-ra lett a puffer tele (90/89/88) és reggel 9:30-kor már a gázcirkó bekapcsolt. 12 órára elég már csak a pufferem. Most -10 van és fúj a szél, hordja a havat.

13:00-körül gyújtottam be, lassan megint tele a puffer. Reggelre lehet már nem lesz elég.

kék1 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31662

Nagyon jó ez az írás, emberi történet, én várom a folytatást.

 

:-)

Előzmény: gmkiev (31660)
nowomennocry Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31661

Szia Blue!

 

Azt szeretném megtudni, hogy mennyi energia kell 2000 liter 40/40/40 -es vizet feltolni 80/80/80-ra?

20 kg száraz fa, és 15 kg /6900 kcal/ szénnek mennyire kellene feltornáznia ?

 

Kerestem már a hatásfokszámításod, de nem találom.....

Előzmény: Blue_Sky_007 (31653)
gmkiev Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31660

Bocs, de ezt mindenkinek megmondom minden esetben.

Ha te voltál, akkor lelked rajta, legalább nem kell mást okolni.

A szalonna sütésben benne vagyok.

Éppen azt tervezgetem, hogy mivel ez a negyvenedik tél, amit szervizesként élek meg, és az évforduló nyárra esik kellene egy nagy bográcsot főzni.

Természetesen égésbiztosító nélküli gázzsámolyon! :))

 

És a kezdet, egy kis vidámság e hidegben.

 

Hogyan születtem, ,,szervizes”-nek?

 

Így!

1972. július. 12. reggel.

 

Megjelenés a számomra nem ismeretlen, új, és egyben első igazi munkahelyemen. A fogadtatás az ismerősök részéről barátságos, szinte családias. A gyár, ahová belépni szándékozom, nem ismeretlen. Korábban két nyáron, mint általános iskolás diák, dolgoztam a gyár különböző részlegeiben. De ez most más.

Én, mint műszerész szakmunkás kérek bebocsátást, nem holmi kisdiák.

Mit mondjak, nem így képzeltem. Minőségellenőrző osztály mogorva vezetője, „Mi fiatalember, nem keresünk műszerészt, főképpen nem szervizest. A MEO-ra keresünk széria terméket átvevő minőségellenőrt”. Akkoriban ez volt az üzemnek a legrosszabbul fizetett, legtöbbet dolgoztatott, szinte segédmunkás sorba taszított csapata.

Ezt nem igazán szerettem volna, hiszen én szervizesnek jöttem. Gondoltam talán még nem tudják, én ott szinte nélkülözhetetlen vagyok. Nem tudták.

A gyárban régóta dolgozó rokonom, és egy igen rendes személyzetis közreműködésével a gázkonvektor-szereldébe kerültem, mondván másnap majd meglátjuk sorsom alakulását. Akkor még nem tudtam, ez három hónapot jelent.

Ma pályafutásomnak, mint egyik legszebb szakaszára emlékezem erre az időre.

De hogy kerültem én, a frissen szabadult ifjú varrógépműszerész-segéd egy zománc gyárba? Most elmondom.

Általános iskola hetedik osztály. Nem voltam rosszképességű gyerek, de rettenetes lusta a tanuláshoz. Azt tartottam, hogy amit az ember nem tanul vagy jegyez meg első hallásra, azt kár biflázni, olvasgatni. De következetes emberpalánta lévén, azt is vallottam, ha feleléskor, később különböző vizsgák tételeinél a kérdés elhangzásának végére nem jut a tárgyról minden mondanivaló eszembe, azt én nem tudom.

Én műszerész akartam lenni. Ezért még képes voltam tanulni is! Így a nyolcadik osztály végére, az osztály jó tanulói közzé tartoztam. Abban az időben vezették be a szakközépiskolai képzést, illetve iskolaformát, de én nem akartam olyan iskolába menni, ahol orosz nyelvet is tanítanak. Hagyományos szakmunkásképzőbe tanultam tovább. Általános iskolai osztályfőnököm hiába fáradozott — szegény — elhatározásom megváltoztatásán, nem volt sikeres a munkája.

Így kerültem a jó általános iskolai bizonyítványommal, egy olyan osztályba a szakmunkásképző iskolába, ahol a következő legjobb eredményű tanuló is csak 3,3 átlaggal került oda.

Mi tagadás itt ebben az iskolában, nem volt nehéz dolgom. Az iskoláról annyit, mindent megadott, mit egy akkori, jó szakmunkásképző iskola adhatott. Első évben igen jó baráti kapcsolatba kerültem a reszelővel, a hozzá rendelt szép, méretes vasdarabokkal. Dolgozni már akkor is időhúzás nélkül szerettem, ennek jutalma első mesteremtől az lett, hogy a lassan dolgozó társaim munkadarabjait előszeretettel velem fejeztette be. Ezenkívül belekóstoltattak minket, a gépforgácsolás, sőt még a kovácsmesterség alapjaiba is. Az egy esztendő hamar eltelt.

 

A második év kezdésekor mindenki új munkahelyen találta magát. Akinek volt szerződött helye, az abban az üzemben, vagy annál az iparosnál folytatta a szakmai ismeretek elsajátítását. Akinek nem volt gyakorlati helye, azt az iskola elhelyezte különböző nagyobb cégekhez. Nekem volt helyem!

Édesapám, területi telefonszerelő volt kerületünkben, és az ő segédletével én abban az időben jól menő, főképpen a Szovjetuniónak női fehérnemüket gyártó céghez kerültem. Munkahelyem a gyárban, gyakorlati képzésem színhelye a fejlesztési műhely. Csupa aránylag fiatal segéd közé kerültem. Itt aztán minden munkát el kellett sajátítani. A varrógépjavítástól, az alapásáson át, a kocsikisérésig.

A segédek izzig­vérig csupa tősgyökeres budafoki magyar fiúk, pl.: Bayer, Elsasser, Schmidka, Krehova, stb. Lehetett tőlük mit tanulni.

 

Eredeti humorukat életemben sokszor felidéztem és előveszem ma is. A szakmán kívül is sokat köszönhetek ennek a csapatnak. Harmadikban már, mint a segédek, úgy dolgozhattam. Igazából ebben az írásban nem akartam neveket, élő vagy esetleg közben elhunytakat nevén nevezni, de egy jó tanácsot elfogadva ezt a gondolatot elvetettem.

 

Így, talán nem haragszik meg az örök varrógépműszerész, Elsasser Ferenc, nevének leírása miatt.

 

Ő volt az az ember, aki engem először szakmunkásként, munkatársként kezelt és ezt követelte meg mindenkitől. Egyszerű ember volt, egyszerű életmagyarázatokkal. Történetéről annyit, tizennégy évesen, mint mondta, olyan vékonyka gyerekvolt, hogy hentes tanulónak nem vették fel. Javaslat, legyen esztergályos. Lett. Nem szerette. Így megtanulta gyáron belül a varrógép-műszerészséget nem is akár milyen szinten.

 

Persze mikor én megismertem, már nem volt vékonyka ember, magát a hentességet is elsajátította és ő volt akkoriban a környék legkeresettebb böllére. Minden szabadságát, téli szabad napját erre, — talán nem is —áldozta.

Ő volt az, aki meg tudta értetni a jó zene fogalmát. Nevezetesen a jó zene az, amelynek a hallgatása közben az ember hátán enyhe, de szinte állandó bizsergés fut végig. Igaza volt. Zenehallgatás közben ma is eszembe jut.

 

Az optimista és a pesszimista ember közötti különbség érzékeltetésére is egyedi magyarázata volt. Felhasználta a dohányzás szokását. Szerinte a pesszimista ember a frissen felbontott cigarettás dobozból először a legpuhább szálat szívja el, majd mindig ezt a minőséget választja belőle, míg ki nem ürül a doboz. Tehát egy jó szál cigarettát sem talált, hiszen végig a rosszat kereste.

Az optimista — ő mindig az volt —, az elsőtől az utolsóig, a dobozban található legjobbat választja, így kizárólag jó szálakat tudott elszívni.

Ilyen egyszerű, életre szóló magyarázatai voltak. Sajnos fiatalon elhunyt. Nagyon fájt, hogy haláláról csak később szereztem tudomást, így egy utolsó tiszteletadásra nem volt módom.

 

Vissza az élőkhöz. Ez a csapat találta ki azt is, hogy a ruhák szélén lévő, cikk-cakk varrógéppel varrt szegélyt valószínűleg cikknek kellene nevezni. Miért? Mert a szélét vágó gépet cakkvágónak hívják. Tehát mi marad a ruha szélén? A cikk!

Ezek a napok így teltek. Jó volt! Jó emlékezni rá. Sajnos ez a világ nem teremt ilyen emlékeket a fiataloknak. De lehet, hogy tévedek.

A szakmunkás bizonyítványomat 1972. július 10-én kaptam kézhez. Másnap elbúcsúztam mestereimtől, és 12-én megjelentem új, illetve első munkahelyemen.

Előzmény: t.zsolti (31659)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31659

eljössz és egy szalonnasütés közben óvatlanúl seggberúgsz, hogy nem fejeztem be rendesen

Előzmény: gmkiev (31652)
t.zsolti Creative Commons License 2012.02.04 0 0 31658

meglessz,

a 97-fokos szelep a dobozban van

Előzmény: Blue_Sky_007 (31653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!