Keresés

Részletes keresés

taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73124

Nem jól értetted; többek közt az is rajta van.

Én mindenképp azt tenném, hogy az utolsó ponton, ahol még tetten érhetö az az L3-as fázisvezetö, ott elvágnám, és onnantól kezdve a lépcsöház falán egy elegáns, diszkrét sínben vezetve új kábelt húznék az ilymódon áram nélkül maradt lakásokig, onnan pedig a szokott módon becsatlakoznék a meglevö házi áramkörökbe.

Szól ez ellen valami?

Előzmény: peterch (73110)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73123

Simán lehet a lakás komplett fordítvakötve, vagy akármi.

Innentől meg kaphat mégis bentről fázist a padló, stb...

 

Erre hogyan lehet fényt deríteni?

Előzmény: Törölt nick (73116)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73122

A dobozban levö kék vezetékek úgy láttam, eléggé hozzáférhetök és szétválaszthatók, de ez a doboz csak néhány méterre van a kapunál levö föelosztótól, és szerintem nem sokat nyernénk vele, ha ott meg is találnánk újra azt az L3 fázisvezetöt, amit a kapunál már azonosítottunk, mint a hiba okozóját.

Előzmény: 0l0 (73118)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73121

Az a "nemfeladó szerelő" nemrég még állítólag "elköszönt" és "számlát állított ki".

 

Ez sajnos még mindig fönnáll, és nem tudom hogy bújhatnék ki alóla, hiszen ma ugye ismét kiszállt...

...és ismét tanúja lehettünk neki, hogy miért nincs kedve ebbe még mélyebben belebonyolodni...

Előzmény: Törölt nick (73119)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73120

Akit az, hogy mi a vezeték színe(!) zavarbahoz....

 

ez jutott. A munka meg továbbra is kiadó, ha tudtok ennél fölkészültebb jelöltet.

Előzmény: Törölt nick (73119)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73119

Az a "nemfeladó szerelő" nemrég még állítólag "elköszönt" és "számlát állított ki".

Ezeket taormina írta, nem én találtam ki.

 

Nincs kivel és miért "harcolni", megfelelő műszerekkel és szakismerettel meg kell a hibát találni. Ez nem napok, hetek, hónapok, hanem órákban mérhető.

 

Akit az, hogy mi a vezeték színe(!) zavarbahoz....

 

...hagyjuk.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (73117)
0l0 Creative Commons License 2017.01.04 -1 0 73118

 "A szinektöl függetlenül le lehet tesztelni melyik kábel fázis vagy nulla

 

Hogyan?"

 

Például érintés nélküli feszültségkémlelővel vagy lakatfogóval. Ezekhez csak arra van szükség, hogy a vezetékek bizonyos mértékig szétválaszthatóak és hozzáférhetőek legyenek.

Előzmény: taormina001 (73109)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73117

Ez egy ezeréves ház valami extra gányolással, plusz baromarcú lakókkal és egy vélhetően hasonló kaliberű közös képviselővel. A szerelő nem adja fel a harcot, és addig keres, viszont immár sokkal óvatosabban amíg meg nem leli az üdvösséget.

 

Előzmény: Törölt nick (73116)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73116

"A szerelőd okés!"

 

 

Az a "szerelő", aki azt mondja: "nem tudom melyik kék kábel nulla melyik fázis, nem merek elvágni semmit", sőt egyátlalán elvagdosás módszerrel keres ilyen hibát, az "okés"??

 

NE legyünk már tökhülyék!!

 

20éve meg meg kellett volna pucolnom (szúrnom) feszültség alatt azt a vezetéket, manapság egy mozdulat megmondani, minden bontás nélkül, valamelyik vezeték fázis-e vagy nulla.

 

Simán lehet a lakás komplett fordítvakötve, vagy akármi.

Innentől meg kaphat mégis bentről fázist a padló, stb...

 

Aki ugye a szinekre tud támaszkodni és semmi több nincs a fejében, az vajon ilyen alapvető dolgot ellenőrzött-e?

vagy lecsapta, nem tünt el a hiba, "jóvan, akkor nem óra után van", holott a túrókat.

 

 

Előzmény: Törölt nick (73111)
peterch Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73115

Oreg hazakban a bejarati ajtonal vannak a fobiztositekok es onnan csak valahogyan elkell jutnia a villanynak a lakasok oratablajaig. En ugy gondolom, hogy a fobiztitol indulo vezetekrol van szo, igy logikus, hogy a kismegszakitok semmiben sem befolyasoljak a hiba megletet, vagy megszuneset. Vagy megint nem ertem jol?

Előzmény: C20NE (73114)
C20NE Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73114

A lakásokban nincs méretlen vezeték ideális esetben. Valamelyik korábbi hozzászólásban írta, hogy a szomszédok kismegszakítójának sincs hatása a hibára. Így én a pince födémre gyanakszom. Ha nincs pince akkor passz!

Előzmény: peterch (73113)
peterch Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73113

Mivel ezt olvastam: " A ház föelosztójában lévö három fázis közül az utolsó lekapcsolásakor a hiba mexünik. " Igy nekem az jott le, hogy nem a lakas megtaplalasaul szolgalo vezetek a hiba forrasa, hanem a falban huzodo kabel hibaja, amirol valamelyik szomszed van megtaplalva. Ezert irtam, hogy kikell keresni a hibaforras helyet es akar egy darab csempezes felbontasaval megszuntetni. Valoban lehet, hogy felderiteskor kiderulne, hogy a pince felol jobban elerheto ez a pont. Igy tavolbol nehez konkretan megirni a tutit.:(

Előzmény: C20NE (73112)
C20NE Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73112

Szerintem nem jól érted!

 

Ha lekapcsolja az összes kismegszakítót az óránál akkor is fennáll a hiba.

 

Azt a leágazást kell végigvizsgálni amelyik lekapcsolásával előjön a hiba. Vagy valamelyik lakásban van a gond amiket a földszinten még ez a fázis lát el, vagy van egy kötés a plafonban a pincénél, esetleg egy lámpakampó vagy csavar megsértett egy vezetéket ami hozzáér valamihez, pl. a vasaláshoz a födémben. Mint korábban írta a lakások áramtalanítása nem hoz eredményt így nem gondolom, hogy a mért részeken lenne a probléma.

 

A Zuhany nem biztos, hogy bármit is áztat. Minden kerámia felvesz valamennyi nedvességet és kapacitíven a vízszigetelés 1~2mm vastagságán simán okozhat csípő érzést hibátlan szigetelés mellet is. Azt, hogy tényleg szivárog-e azt egy  falnedvesség mérővel lehet hamar kideríteni. Ha szivárog érdemes megcsinálni mert a kárt amit évek alatt ez okozni fog Neki kell majd megtérítenie.

 

A közös képviselőnek kellene ezt az ügyet rendezni, hiszen azért fizetik! Ha nem lép megfenyegetni egy feljelentéssel miszerint nem hajlandó egy akár életveszélyt is okozó hibát elháríttatni! Készséges lesz, hidd el!

Előzmény: peterch (73110)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73111

A szerelőd okés!
VISZONT ha a hiba a lakásajtón kívül van, az a közös költség terhére kéne, hogy fizetődjön. Az a kirohanós barom is hozzáteszi a részét ugyanúgy. :)

Előzmény: taormina001 (73108)
peterch Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73110

Ha jol ertettem, nem a Te lakasod van azon a vezeteken. Igy nem tudom ilyen tavolbol megitelni, hogy konnyebb-e uj vezeteket kiepiteni, vagy nalad kibontani egy 50x50cm-es darabot es ujrakotni a vezeteket vizmentesen. Azzal, hogy foldszinti vagy es teged nem zavarna, hogy azik a fal, az mar a Te lelkiismereden mulik. Viszont azt irtad, hogy egyre jobban terjed a feluletileg a feszultseg. Igy mindenhogyan azt gondolom, hogy egyre jobban azik a fal. Tehat dontsd el, mi neked szived szerint az elfogadhato. Vagy ujra csinaltatod az egesz zuhanyt a kivitelezo koltsegere, kozben meg eltavolittatod az elektromos hibat ( en ezt tennem), vagy csak felmegoldast eszkozolsz, ami akar egy idozitett bomba is lehet a jovobe nezve. Nekem tobb hozzafuznivalom a temahoz nincs. Ennyi.  

Előzmény: taormina001 (73107)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73109

Ha a nullát vágja el akkor lesz nagyobb feszültség

 

Igen, elnézést!

 

 A szinektöl függetlenül le lehet tesztelni melyik kábel fázis vagy nulla

 

Hogyan?

 

Végig kellene követni azt a fesz.mentes vezetéket, merre hova megy

 

és ezt hogy?

 

Az én lakásomban és a mellettem levöben definitiv mexünt; a többiben szerintem nem voltak otthon. De ezeket (és még más) lakásokat már elötte teszteltük: a hiba egyikük saját áramkörével sem állt kapcsolatban.

A lakó viszont háborogva kirohant, és kígyóval-békával fenyegetözött, ha nem hagyjuk végre abba ezt a fél éve tartó ámokfutást, ami a szerelö vállalkozo kedvét persze ismét rendkívül kedvezöen befolyásolta.

 

 

Előzmény: King_of_Giants (73104)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73108

De az a megtoldás valahogy nem "nálam a falban" van, hanem valahol még elötte: a lakásba bevezetö vezeték kiiktatásától/kikötésétöl nem szünik meg a hiba.

Előzmény: peterch (73105)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73107

Nincsen hanggenerátoros müszere.

A zuhany csempézöjével most nem beszéltem (még régen kérdeztem, hogy nem falazott-e be ilyen vezetéket), mert nem tudom, mit mondhatnék neki, azonkívül, hogy kezdje az egészet elölröl. Úgy látom, hogy ez az épített zuhany kb. annyira bonyolult eljárás, mint ha egy medencét építenék. Minthogy azonban a lejtése jó és az egész nagyon kicsi, nem áll meg a víz, és úgy gondolom, hogy ha a feszültség eltünne, nem tudna igazán komoly problémát okozni; a lakás, mint mondtam földszinti.

 

Úgy gondolod, hogy ha egy hanggenerátoros müszer megtalálná a vezetéket, érdemesebb lenne a fürdöszoba falát vagy padlóját lebontani? Nem egyszerübb a meglévö végtöl, tehát a 3. fázis kezdetétöl fogva azt a vezetéket kiiktatni, és helyébe esetleg vésés nélkül a fal fölszínén másikat fektetni?

 

 

Előzmény: peterch (73105)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73106

Igen; elnézést

Előzmény: Mekk Elek ezermester (73102)
peterch Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73105

Akkor a harmadik fazis volt az oskorban megtoldva nalad a falban es az akkori szigeteloszalag mar elrevult. Amit multkor irtam, nem mondtad a szerelodnek? Hanggenerátoros muszerrel rakereshetett volna a vezetekre nalad. Igy csak egyhelyben tapogas van, az ido meg mulik. A zuhany csempezojevel nem beszeltel? Azt is meg kell oldani, mert most esetleg sikerul megoldani a feszultseg eltuneset, de holnap meg majd jonnek a szomszedok, hogy aztatod oket.

Előzmény: taormina001 (73101)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73104

"fázisnak" feketének kellene lennie, míg a "föld" kék.

Míg a föl zöld/sárga, bár egy öreg háznál mit tudni.

 

'ha esetleg a földet vágja el, a többiek 230 V-t lényegesen meghaladó feszültséget produkálhatnak,'"

 

Ha a nullát vágja el akkor lesz nagyobb feszültség

Lényeg hogy ő értette mit mondott mit akart ezzel.

 

"Ezért nem tudja a kísérletezést saját felelösségére folytatni."

 

 A szinektöl függetlenül le lehet tesztelni melyik kábel fázis vagy nulla, föld, főleg ha a főkapcsolót is lekapcsolja

Vajon melyik lakásokban szünt meg a feszültség amikor azt az egy fázist lekapcsolta?

A te frontodon/lakásodban, vagy más fronton?

Végig kellene követni azt a fesz.mentes vezetéket, merre hova megy, csak adódik akkor már valami hibahely.

 

Azért ez már haladás!

Előzmény: taormina001 (73101)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73103

"definitiv a padló!"

 

Hrütkés mrotyka závatag.

Előzmény: taormina001 (73100)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73102

"ha esetleg a földet vágja el,"

 

A szerelőd valószínűleg ezt mondta: ...ha esetleg a nullát vágja el...

Előzmény: taormina001 (73101)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73101

A mai napon a szerelömmel egyetemben személyesen fáradtam a helyszínre, ahol a követkzöket állapítottuk meg:

1. A hiba fokozódik és terjed: a feszültség növexik és immár a zuhanyzón kívül is elöfordul nedves kö esetén

2. A ház föelosztójában lévö három fázis közül az utolsó lekapcsolásakor a hiba mexünik.

 

3. (Ezt már nem értettem pontosan, de ti biztos fogjátok): a bejárat mellett levö elosztó szekrényböl kivonuló kábelek legközelebbi megközelítési pontja egy a plafon alatt elhelyezkedö kötödobozban van. Ebben a dobozban azonban az összes vezeték kék, holott az ún. "fázisnak" feketének kellene lennie, míg a "föld" kék. A szerelö úgy magyarázta el, hogy kísérletképpen nem kötheti ki egymás után a kábeleket, mert ha esetleg a földet vágja el, a többiek 230 V-t lényegesen meghaladó feszültséget produkálhatnak, ami a lakások elektromos berendezéseiben súlyos károkat okozhat. Ezért nem tudja a kísérletezést saját felelösségére folytatni.

Előzmény: taormina001 (73032)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73100

De igen; definitiv a padló!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (73097)
Teaway Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73099

Holnap van! :)

Van már pozitív eredmény?

Előzmény: Scholl4 (73086)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73098

Ha hegyen lax simán összejöhet akkor is, ha a lengeruhás nénik melegebbet mondanak a királyi hír adón.

Előzmény: Scholl4 (73092)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73097

"Természetes, vagy kóros jelenség az, hogy egy vizes helységben, épített zuhany esetén bizonyos mennyiségü nedvesség átdiffundál a kövön/fugákon?"

 

Szerintem naivitás azt gondolni, hogy a nedves padló vezetőképessége teljesen megszűnik csak attól, ha a fugákat szigetelő anyagra cserélteted. Ha a kerámiában vezetőképes szennyezés/adalék van, és/vagy mikrorepedések/kapilláris vízjáratok, akkor lehet, hogy alig lesz különbség a fuga-csere után.

 

"EPH bármilyen módszerrel történö utólagos kiépítése vezethet-e eredményre?"

 

Ha a vízcső van feszültségen, akkor a vízcső leföldelése (bekötése az EPH-ba) akár teljesen megszüntetheti a jelenséget.

De ha a padló van magasabb feszültségen, akkor a vízcső földelése csak tovább ront a helyzeten.

...mert gondolom azt még senki nem mérte meg, hogy a vízcső és a padló közül esetleg nem-e a padló-e van feszültség alatt. Igen kicsi az esély erre, de nem nulla.

Előzmény: taormina001 (73046)
ötfelezős Creative Commons License 2017.01.03 0 0 73096

És akkor még nagyon nem beszéltünk arról, hogy a hőntartás igényénél jóval több kell a felmelegedéshez. Ha a sarkon a szomszéd megcsúszik a terepjáróval és kiveri az oszlopot, és 2 napig nem lesz villany, májusra fog visszamelegedni a házad.

Előzmény: Scholl4 (73091)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.01.03 0 0 73095

Az ne zavarja a cikk íróját, hogy ezt rendelet szabályozza :)

 

idézek az egyik szolgáltató honlapjáról:

"2017. január 1-től a villamos energia egyetemes szolgáltatás árképzéséről szóló 4/2011 (I. 31.) számú NFM rendelet alapján - amelyet a nemzeti fejlesztési miniszter 68/2016. (XII. 29.) NFM rendelete módosított - továbbá a 2017. január 1-tőlhatályos a villamos energia rendszerhasználati díjak, csatlakozási díjak és külön díjak mértékéről szóló 15/2016. (XII. 20.) MEKH rendelet alapján, az alábbi villamos energia- és (rendszerhasználati) díjakat alkalmazza."

Előzmény: cucu (73087)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!