Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73184

Ja, hogy még 3 fázis is van pókhálóban a házban? :))))

 

Na ha a szerelő írt papírt, és a közöskedvencnek is eljuttatta akkor okésabb a dolog, innentől lehet őt is baszogatni. Az az áramszolgáltatós kikapcsolás-befenyítés- vizsgálat csak beijesztésnek kell. A gány rendszer nem maradhat úgy, akár a szabolcsi brigádos szaki aki állítólag azonnal és tuttifrankóra megcsinálja, akár más vállalja, meg kell csinálni.

Előzmény: taormina001 (73156)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73183

Rosszul gondolod, de erről is oldalak szóltak, mi a közösképviselő dolga és mi nem.

 

A közösképviselő egy megválasztott, vizsgával, iskolával rendelkező személy csomó helyen, nem egy IKV, vagy házkezelő iroda-cég (igen olyan is van). 

Néha semmiféle "alválalkozója" nincs, és egyébként (még ha iroda is) nem is kell, hogy legyen.

 

Majd bekér a társasház költségére(!) árajánlatokat, független villanyszerelő vállalkozásoktól HA megszavazza a közgyűlés, hogy ő tegyen így. 

HA nem, ő széttárja a kezét. Namost a közgyűlés miért szavazna meg bármiféle munkát, költséget, mert másnál csíp a padló?

"Vegyen papucsot, mit érdekel.."

 

Ha le akar szakadni a folyosó, kijön a statikus, szakvéleményt ad, kijön a hatóság, intézkedik.Ereszt a közös gázcső, ugyanez...ömlik a víz..egyértlemű..ugyanez.

 

De arra ,hogy lakáson belül mi van, senki nem fog semmit csinálni.Még ha páran azt is képzelik, hogy igen.

 

De tényleg leíródott ez már 22x, sőt végigment, volt közgyűlés, és ahogy le is írtam, meg még jópár nick, semmi sem történt, ahogyan az várható is volt.

 

 

 

 

Előzmény: 2ozzmexy (73181)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73182

Sokszor és sokan kérdeztek okosakat, lényegeseket, nem válaszoltál, kértek képet, kifogásokat írtál, kértek információkat, avval válaszoltál, hogy nem tudod, nem vagy ott, vagy semmit nem reagáltál.

 

 

Ami tényleg segítene, azok olyan dolgok, hogy pl alaprajz, ez alapvető lenne.

Ha már fényképek nincsenek.

Legalább a földszint _lényeges_ részét érintő móricka skicc (ha más nincs)

 

Szomszédok  lakásainak legalább a kb körvonala, folyosók lerajzolva, te lakásod elrendezése, ilyesmik.

 

Azon látszana, melyik fal melyik, hová esik a rázós helyiség, külső fal, belső fal, van-e a közelben szomszéd, hol a mérőd, abból ki lehetne logikázni mennyit és (vélhetően) milyen nyomon megy oda a vezeték, hol a kapu, a főelosztó, stb.

 

Fontos lenne az is, vannak-e méretlen kötődobozok kint minden villanyóra előtt az ajtók mellett, vagy összevissza, vagy néha van, néha nincs, hogy néznek ki ezek a dobozok -ha egyáltalán vannak-.

Pl, ha kis kerek tetejű valamik a plafon alatt, az 99.9% nem a méretlen, hanem házvilágítás...stb,stb.

 

Ezek hirtelen csak amik eszembe jutottak, és amit ha valaki odamegy fizikailag, egy pillantással felmér.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: taormina001 (73174)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73181

Ez esetben elnézést kérek, bár akkor nem tudom mi végett szaporítjuk a szót, amennyiben a lakáson belüli dolgokat kizártátok, akkor egyszerű az irány, arccal előre a közös képviselet felé. Nekik ezt nem kell, hanem KÖTELEZŐ kivizsgáltatniuk, biztosan van villanyszerelő alvállalkozójuk.

Előzmény: Törölt nick (73180)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 1 73180

Köszönjük emese, mivel nem olvastad az előzményeket TE is írtál csupa olyasmit, kismegszakítókról, elosztótáblákról, lakáson belüli dolgoról, amit itt rég kizártunk -elméletben-.

 

 

Előzmény: 2ozzmexy (73178)
cucu Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73179

Van egy mondás, így hangzik: a mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi...

 

taormina is így lehet ezzel, mert a meddően eltelt hónapok ezt támasztják alá.

Előzmény: 2ozzmexy (73178)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.01.05 -1 0 73178

Szia!

 

Remélem nem haragszotok meg ha eme "rövidke diskurzust" nem mazsolázom végig...

A fórumon történő segítségnyújtás az pont a "Józsi bácsi, a disznó mennyit fog fialni?" ékes példája.

 

A javaslatom a következő:

30V ha váltóban jelenik meg, az kb bármi lehet (és ezt itt most szó szerint vedd). Lehet a kaputelefon tápja, amennyiben ez digitális rendszer, lehet egy kábel TV-s cég vacakul földelt kínai antenna erősítője, de akár egy a pincében dohogó LEHEL ** fagyasztó láda, de még a sufni tuning áramlopásból származó elcseszett kötés is.

Remélem így már érted miért írtam hogy BÁRMI lehet. Egy helyszíni szemle, némi doboz fedél felcsapkodás és egy multimeter sokat segítene a szitun.

Gondolom nem osztatlanul van ez a fázis hozzád behúzva, így első körben és tutira elkezdeném lenyomkodni a kismegszakító tábla elemeit egyesével. Ha meg van a megszakajtó, akkor levenni az elosztó tábla tetejét és megnézni melyik áramkör csinálja a cirkuszt. Ezután feszmentes állapotban meg lehet keresni az ominózus hiba forrást, DE MINDEHHEZ SZAKEMBER KELL és persze idő ami ugye pénz. Ha pedig nem a te lakásodból jön a kóboráram, akkor közös képviselő, ha nem tesz semmit akkor nyugodtan fel lehet jelenteni, mert ez gondatlan veszélyeztetés, és ha mondjuk a burkolót járólapozás közben megba***a az áram, akkor gondatlanságból elkövetet emberölés.

 

Ez nem játék, és legyél hálás a villanyszerelőnek, mert ha ezt az elmű vesz észre, akkor úgy elviszi az órádat, hogy ügyvéd legyen a talpán aki visszapereli tőlük.

 

És ezúton kérek elnézést mindenkitől a hangnemért, de kissé felhúznak az ilyen esetek.

Javasolnám a hiba elhárítását követően az egész épületre egy érintésvédelmi felülvizsgálat elvégzést, amit ugye adott időközönként amúgy is kellene...

Előzmény: taormina001 (73174)
Zs:) Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73177

Én a felvetődő mindig újabb mit nem tudunk kifogásaidra gondoltam, de mindegy amúgy :).

 

De mivel nincs fénykép és helyi ismeret senkinél (lehet nem is létezik a hely :) ), ezért csak vaktában lehet, akinek van kedve hozzá.

 

Na, ha ezt a minősítő sorodat kihagytad volna, egész jó hozzászólás lett volna. ("Eddig rengeteg...")

 

Én nagyjából végig olvastam, de én sem emlékszek már mindenre, annyi minden került leírásra, szerintem ez érthető is, amúgy igazad van.

Előzmény: Törölt nick (73173)
cucu Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73176

Így igaz. 

Előzmény: Törölt nick (73173)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73175

Sziasztok!

 

Tudja valaki esetleg, hogy milyen kábelt lehet bevakolni cső nélkül? H05VV-F esetleg?

Az MM fal-at hanyagolnám (most is az van, csak Al sajnos...)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73174

Mit szeretnél még tudni?

Előzmény: Törölt nick (73173)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73173

Kifogásokat jelenleg az ott lévő szerelő gyártja, miért nem lehet megmondani mi micsoda, miért nem lehet egy hibásnak vélt vezetéket áthidalni, miért nem lehet a nyomvonalat megkeresni, miért nem lehet semmit és sehogyan.

 

Az ötletelés akkor lenne hatékony ,ha lennének alapinformációk, amik segítenek látatlanban (neadjiten fényképekről) ésszerű tippeket adni.

 

Eddig rengeteg zavaros, ellentétes és szánalmasan nevetséges dolog íródott le.

 

Miközben hónapok óta folymatosan megy a fórumon belüli hirig is ezen, mindeki kussoltat mindekit ,hogy milyen hülye meg minek szól bele, meg mennyire nem ért semmihez, majd inkább ő ontja a fals tippeket hasból, és kezdi a kérdezgetést és ötletgyártást ugyanarról, ádám-évátol,  ami 2000 oldallal azelőtt 50x leírodott már.

 

 

 

 

Előzmény: Zs:) (73164)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73172

??

Előzmény: Zs:) (73170)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73171

Nem nagyon látok fikázást; köszönöm az ötleteket!

A tiedet is; a burkoló nem emlékszik ilyen eseményre. Ha mégis volt, azt magával fogja vinni a sírba.

Én inkább arra gyanaxom, hogy az akrilkád helyére épített zuhanyzó került, gondolom müanyag bekötö idomokkal, ami által mexünt az addig "érvényes" szigetelés.

Előzmény: Zs:) (73164)
Zs:) Creative Commons License 2017.01.05 0 1 73170

Talán nem kellene ilyeneket írni:

"b. kiváltó okát sikerült nagyjából megbízhatóan elkülöníteni"

Előzmény: taormina001 (73168)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73169

Nincs alatta pince, mint mondtam.

Előzmény: cucu (73167)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73168

Igy van. És?

Előzmény: Zs:) (73165)
cucu Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73167

A lakás alatt lévő pince világítása nem jöhet szóba, mint a probléma előidézője?

Előzmény: taormina001 (73163)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73166

Már kisebb regényt írtál, de ilyen alapinformációk nem jelentek meg itt.

Eddig "azonosíthatatlan szines drótokról" és nem szakszerű megnevezéssel L1 (2,3?) fázisokról volt szó.

 

Igen, ez jogos; az információ egészen új, csak tegnap tettem föl a 73101-es hozzászólásban: az L3 nevü fázisról van szó.

 

Sehol nem szerepel, hogy a lakásod a rákötött első úgymond a főelosztó után, és az sem, hogy "véletlenül" mégis ugyanez  a fázis látja el.

(tehát még mindig lehet a hiba lakáson belül)

 

Pontosan nem lehet tudni, hogy hanyadik, mert nem lehet tudni, hogy merre megy, de biztosan nem elsö egyik irányba se. Biztosan nem véletlenül, de ugyanaz.

 

Az áram az odavissza folyik, ha a lakásodat megtáplálja a főelosztóból, remek, lesz nálad áram, és senki másnál ,aki ugyanezen a fázison van. Ha visszajuttatja ezt a fázist a ház hálózatába, a hiba ugyanugy visszatér-elvileg-.

 

Igen, és ez mire magyarázat?

 

Nyilván, ha vannak szépen kötődobozok, és követhető mi hol merre megy, bármi átköthető, kiiktatható, akkor más a helyzet, de ezesetben teljesen érthetetlen az egész bohózat.

 

Nincsenek.

 

A "bejelentés" is egy marha komolyan vehető dolog, mégis mit jelentenél és hol?

Gondolod a katasztrófavédelem üvöltő szirénákkal kiszáll arra ,hogy nálad kicsit ráz a padló? Esetleg bemész az elmű ügyfélszolgálatra, majd vállvonogatva leszedik-leplombálják a Te órádat ,(úgy is imádnak órát leszedetni bármire, képzelt tartozásra, kötbérre, mindenre), a hiba ugyan nem lesz megoldva, de már áramod sem lesz.

 

Sajnos már nem kicsit és nem engem, ezért nem szeretném vállalni tovább érte a felelösséget.

Előzmény: Törölt nick (73162)
Zs:) Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73165

Már páran leírták, de ha már ennyit írogatok, leírom én is. Nálad nincs meg a hiba oka! Ha meglenne, akkor egyszerűen javítani kellene és kész.

Előzmény: taormina001 (73163)
Zs:) Creative Commons License 2017.01.05 0 1 73164

Lesz olyan hozzászólásod, amiben nem fikázás, okoskodás és újabb kifogás lesz?

Ha nem tudok érdemben hozzászólni (márpedig távolról csak ötletelni lehet), akkor csendben maradok.

De gondolom erre is lesz válaszod :).

 

De hogy mondjak én is valami "okosat": A felújításnál gondolom bontás is volt, nem ártana elbeszélgetni a bontó "szakemberekkel", hátha sikeresen feltártak egy kábelt, amit gyorsan el is tüntettek nem túl szakszerűen (ha már egyszer a felújítás óta jelentkezik a hiba).

Előzmény: Törölt nick (73162)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73163

megértem.

1. Nem mindig, de ugy tünik megbízhatóan lehet mesterségesen generálni. Ennek két oka lehet:

a. A hiba fokozódik/terjed

b. kiváltó okát sikerült nagyjából megbízhatóan elkülöníteni

2. igen

 

Előzmény: ötfelezős (73161)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73162

Már kisebb regényt írtál, de ilyen alapinformációk nem jelentek meg itt.

Eddig "azonosíthatatlan szines drótokról" és nem szakszerű megnevezéssel L1 (2,3?) fázisokról volt szó.

 

Sehol nem szerepel, hogy a lakásod a rákötött első úgymond a főelosztó után, és az sem, hogy "véletlenül" mégis ugyanez  a fázis látja el.

(tehát még mindig lehet a hiba lakáson belül)

 

Az áram az odavissza folyik, ha a lakásodat megtáplálja a főelosztóból, remek, lesz nálad áram, és senki másnál ,aki ugyanezen a fázison van. Ha visszajuttatja ezt a fázist a ház hálózatába, a hiba ugyanugy visszatér-elvileg-.

 

Nyilván, ha vannak szépen kötődobozok, és követhető mi hol merre megy, bármi átköthető, kiiktatható, akkor más a helyzet, de ezesetben teljesen érthetetlen az egész bohózat.

 

A "bejelentés" is egy marha komolyan vehető dolog, mégis mit jelentenél és hol?

Gondolod a katasztrófavédelem üvöltő szirénákkal kiszáll arra ,hogy nálad kicsit ráz a padló? Esetleg bemész az elmű ügyfélszolgálatra, majd vállvonogatva leszedik-leplombálják a Te órádat ,(úgy is imádnak órát leszedetni bármire, képzelt tartozásra, kötbérre, mindenre), a hiba ugyan nem lesz megoldva, de már áramod sem lesz.

 

 

 

Előzmény: taormina001 (73154)
ötfelezős Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73161

Érdeklődéssel figyelném az eseményeket, ha véges számú bejegyzés lenne csak, de már a másfél végtelennél járunk, így hát hadd kérdezzem meg:

1. jelen pillanatban az a helyzet, hogy a hiba mindig fennáll?

2. egyértelműen mindig megszűnik, ha ama harmadik fázist a főelosztóban lekapcsolják, és visszatér, ha a vezetéket újra bekapcsolják?

Előzmény: taormina001 (73160)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73160

"5. A lakás földszinten van, márpedig egy házban a belső, mérőköz menő, még méretlen vezeték (pláne ha pince sincsen) semmi okból nem lehetne a talajban egy lakás alatt.

6. HA a probléma a falban futó szabályos vezetékből származik (tegyük fel) a vezetéknek a fal külső oldalán kellene lenni. Viszont, ha teljesen hibás a szigetelése sem rázhatna tőle bent a lakás, mert a száraz tégla, vakolat stb ehhez túl jó szigetelő

7. Ha a fal át lenne ázva(?) akár a zuhanytól, akár a vízcsőtől, akár talajvíztől, bármitől, és ettől mégis odavezetné a máretlen vezetékből az áramot, az azért látszana (folt)."

 

Igen, ezen én is sokat gondolkodtam már: ez a három dolog egyszerre nem lehet igaz. A fövezetékek a lépcsöházban szemlátomást fölül, a plafon alatt futnak.

...kivéve, ha: a szerelö elmélete szerint a fövezetékröl valahol, valahogy leágazó, valószinüleg idöközben használaton kívülre került vezetékdarab okozhatja a problémát. Ez bárhol, bármin keresztülvezethet, fönt vagy lent, mélyen a falban, vagy a padló alatt, ezt nem tudhatjuk. Emiatt eröltetem annyira, hogy a problémamegoldást a meglevö végtöl indulva kezdjük el, ne a lakás random lebontásával.

 

Az, hogy megvan a főelosztóban a vezeték, csak nagyon kis "eremény" kb azt lehet ezáltal tudni, nem az elmű ház alatt húzódó földkábele, vagy mittudomén a troli, a 4es 6os villamos, a fél km mélyen levő metro (LOL) vagy hasonló teljesen külső hiba miatt van probléma.

 

Önmagában az ,hogy egy vezeték vége megvan valahol, az semmit nem jelent, a vezetéknek egy másik "vége" megvan a körzeti trafón, ha ott lekötöm akkor is elmúlik a baj, és elláthat ez a fázis kéttucat lakást abban a házban.

 

Igen, ezt a szerelö is mondta, emiatt nem végezte el ezt a tesztet eddig. De azért olyan sok lakás nincs a házban, szerintem ez a fázis 3-4 lakásnál többet nem lát el.

 

Előzmény: Törölt nick (73131)
wolfman} Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73159

Hát, nálam sajnos csak 1x16A van egyelőre. Ha 3x16 lenne, nem fájna az én fejem sem... ;)

Előzmény: tfe_tng (73147)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73158

Nekem minden -vélt vagy valódi- hiányossága ellenére az lenne az egyszerübb, ha ez a szerelö maradt volna, mert ha -szerencses esetben- a ház végül mégis fizet, be lehetne számítani az eddig fölmerült költségeket is. Más setben mégse hagyhatom, hogy teljesen fizetség nélkül távozzon...

 

Igy lehet -legegyszerűbben- megmondani egy vezetékről, fázis vagy sem.

 

Öszinten szólva ennek nem nagyon látom a jelentöségét. Az a doboz csak néhány méterre van a föelosztótól, és nem használna sokat, ha ott ismét meglelnénk az L3-at. Onnantól kezdve a lakásba bemenö dobozig pedig további fölszíni fölbukkanás nem tapasztalható.

Előzmény: Törölt nick (73131)
Teaway Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73157

Odáig el se jutottunk, hogy a kábelt cserélni kéne, mert egyelőre se a vezeték anyagát, se a keresztmetszetét nem tudjuk, mindössze a hossza ismert.

Előzmény: tfe_tng (73153)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73156

Ez is megtörtént: a szerelö szakvéleményt adott az általa eddig észleltekröl, a képviselönek tértivevényes levél ment 48 órás határidövel.

Sok reményt nem füzök hozzá, mert ez már a második ilyen, és már az elsö után sem történt semmi se, a lakógyülésen pedig megjelent édesanyám, a lakásban lakó, és a szerelö is, de még csak napirendre vetetni sem sikerült az ügyet.

Előzmény: Törölt nick (73133)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73155

Köszönöm az ajánatot, alkalomadtán visszatérek rá;

(már vissza is tértem: a jelenlegi szerelöt is az általad említett versenyzök ajánlották.)

Sajnos jövö héten nem leszek itt.

Előzmény: Tízenhármaska (73134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!