Keresés

Részletes keresés

Putyika007 Creative Commons License 2020.01.16 -20 5 27557

De ha már gumis topik legyen olyan is, ami 100%-ban ON.:-)

 

Putyika007 Creative Commons License 2020.01.16 -6 19 27556

" Párbaj!......🤣🤣🤣.......Baj az van rendesen...De odaát!...

Sok kalandregényt olvastál,-és olyan kis romantikus lettél..🤭 "

 

Szövegértelmezés!!!!

Hogy elsőre nem értetted meg, már az is furcsa, de hogy miután újra el lett magyarázva a gyengébbek kedvéért és így sem ment át, .....hát tényleg van baj rendesen!

 

A hozzászólásodból meg egyértelműen látszik, hogy fingod nincs a magyarországi gáz-riasztó fegyverek piacáról, a gáz-riasztó fegyverekről és a hozzájuk tartozó egyéb dolgokról, csak okoskodni és kötözködni jöttél át a légesből!

Hány gáz-riasztó fegyvered van?

Hány gumizható gáz-riasztó fegyvered van?

Hány típust próbáltál már ki belőlük?

Hányféle gáz és hányféle riasztó töltényt próbáltál már ki?

Jaaaaaaaa..................................

 

" Ha a Wadie fos,-akkor mást kell megvenni "

 

Revolverbe való CS gáztöltény csak WADIE márkában kapható így kizárt, hogy mást tudjál venni ebből a hatóanyagból. De sokáig még PV töltetűből is csak a WADIE márka volt kapható amiknél 99%-ból kimozdult a csappantyú, vagy kiszakadt a műanyag fojtás és beállt a csőfar és dob közé, totálisan elakasztva a dobot, néha olyan szinten, hogy csak roncsolással volt megoldható.

És nagyjából ezek a rossz töltények tettek rá, hogy spiáter, vagy full acél a fegyver amibe betárazták őket, elakasztották, bármennyire is megbízható egy forgó.

Máskor olvass kicsit vissza a témával kapcsolatosan, mielőtt elkezded osztani az észt, amivel még a szövegértelmezés is nehezedre esik!

Előzmény: python 357 (27553)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.16 0 0 27555

Sziasztok! Nincs véletlenül valakinek eladó rubber protectorja? 

LAR-533 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 27554

Változtatok az áron: 26.000ft! 

Előzmény: LAR-533 (27493)
python 357 Creative Commons License 2020.01.16 -20 2 27553

Párbaj!......🤣🤣🤣.......Baj az van rendesen...De odaát!...

Sok kalandregényt olvastál,-és olyan kis romantikus lettél..🤭

 

A forgókkal kapcsolatban:

Ha a Wadie fos,-akkor mást kell megvenni,-és nem azzal érvelni,hogy a forgó megbízhatatlan....

A töltény lehet megbízhatatlan de egy  forgó szinte sohasem,-főleg ha acélból készül!....;)

 

Előzmény: Putyika007 (27547)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2020.01.16 -18 2 27552

Dehogynem, ehhez is, de inkább a fegyverekről beszélek :).

 

Élesem nincs, csak engedélymentes játékok. Nem tudom, mitől lenne alsó kategóriás az OFF Pedersoli, a kidolgozása, anyagminősége, pontossága nem ezt sugallja. Németh Balázs EB és VB-érmei se ezt bizonyítják :). Szív

Előzmény: python 357 (27550)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2020.01.16 -18 2 27551

Én is anyagminőségről beszéltem, nem az olvtársat szekáltam :))).

 

Jó példa most a török élesből átalakított betétcsöves gumis, na az tényleg alsó kategóriás. Viszont a spiáter hulladékokat még mindig messze megelőzi, nincs élettartamra gyengítés bennük. Rendeltetésszerűen használva örök élet és még egy nap.

 

Steinerék árulnak eleve gr-nek gyártott HS Produkt pisztolyt. Az anyag és a kidolgozás a lőfegyverekével azonos, épp emiatt az áruk is. Gumisban most az új Keserű a top, föladta a leckét a két konkurensnek :).

Előzmény: python 357 (27549)
python 357 Creative Commons License 2020.01.16 -20 1 27550

Semmire nem alapoz semmit,nem ért hozzá!...

Se éles fegyvere,-se fekete lőporosa nincsen...:)))

 

Előzmény: Blekk Rájgó (27546)
python 357 Creative Commons License 2020.01.16 -21 2 27549

🙂....Szia!...

Néha benézek ide is!...:)

Látom putyesz nem fér a bőrébe,bekóstolt téged,-hát gondoltam eligazitom egy kicsit!..

Szokása szerint mellé beszél,mert az anyagminőségről volt szó,-hogy melyik jobb anyag,-a cinköntvény vagy az acél és a aluminium...:)

Erre azzal érvel,-hogy alig gyártanak acélból gázfegyvert,és hogy spiáterből készül a piacon levő gázfegyverek túlnyomó többsége!!!..🤣🤣🤣

Szóval nincs képben a "szakértő",-én azt mondom jobb anyag az acél,-erre ő azt mondja,-hogy több a spiáter pisztoly..🤭🤭🤭.

Nyílván sokkal kisebb az előállítási költsége a spiáter gázosoknak,-ezért abból csinálják hogy nagy széria szám legyen,-és vegye a jónép..

Ha acélból lenne,-semmivel se lenne olcsóbb,-mint az éles változatuk...:)))

Azt meg pár "elvetemült" gyűjtő kivételével senki nem venné meg..:))

Előzmény: Blekk Rájgó (27545)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.16 -8 11 27548

Nekem a Pedersoli nem képviseli a minőséget és a jól csengő márkanevet az elöltöltős piac szereplői között.

Tucatárú gyár, mint a gáz-riasztók között a török spiáter-fosadékok gyártói.

Előzmény: Blekk Rájgó (27546)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.16 -4 19 27547

Látom, a szövegértelmezés még mindig nem megy, csak a piszkálódás, meg a nagyarcúskodás!

A "párbaj" egy megbízhatósági tesztről szólt, na de hát neked magyarázni is kár.

Az önvédelemre meg forgót szisztéma pár évvel ezelőtt alaposan dugába dőlt, mióta a Wadie gázpatronaiból kimozdul a csappantyú megszorítva a revolver dobját.

De, hát ezt is fölösleges neked magyarázni, mert nem is akarod megérteni.

Előzmény: python 357 (27544)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2020.01.16 -19 3 27546

gázpisztolyok  nemzetközi szakértője!!!.

 

Ez tetszik!

 

Amúgy kíváncsi lennék, a topiktárs mire alapozza a Pedersoli fegyverre a kategória legalja-jelzőt. Roncsolásmentes anyagvizsgálat alapján nem úgy tűnik :))).

 

Önvédelemre csak forgót,ez aranyszabály,-ami az éles fegyverekre is vonatkozik,-ezért van Rossim!...;)

 

Pont erről volt szó a kibeszélőben! Páran végig az önvédelemről beszéltek, én pedig a szilveszteri durrogtatást említettem, több tárból. Viselősnek egy HW88SA van, gumist az erős szürkezóna-jelleg miatt inkább csak otthonra, meg a lőtérre játszani.

Előzmény: python 357 (27542)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2020.01.16 -19 4 27545

Jóreggelt, hohohó, maga itt? :))))

 

Komoly gyártó acélból csinál gázriasztót vagy alumíniumból,-és semmi esetre sem cinköntvényből...

 

Egyetértek!

 

A Weihrauch csinál 38-as Special-t spiáterből,-de azt a céget koránt sem nevezném nevesnek!...

 

Megintcsak egyetértek! Más is csinál élest is spiáterből, az mind a kategória legeslegalja!

 

Ha már a gumis topikban vagyunk, az Alfa G-ről indult el ez a vita. Gyönyörű, precíz kidolgozás, fantasztikus elsütés - de a fődarabjai az említett szemétből vannak. Hiába csomagolod a szart aranyba, attól még szar marad! :)))

 

A cinköntvény egy szempont miatt jó,-a súlya az acéllal majdnem azonos,-ezért valóságos fegyver érzetét kelti,-ha kézbe veszik!..

 

Marketingmese. Leginkább a gyártónak jó, olcsón, automata gépsoron nagy tömegben tudják fosni. Mert amúgy nagyon jól önthető anyag.

 

 

Előzmény: python 357 (27536)
python 357 Creative Commons License 2020.01.16 -20 3 27544

Persze nem az 1800-as években vagyunk,ígyhát nyilván

gondolati felvetés volt részemről a pisztoly párbaj..

de légpuskával bármikor bárhol bármilyen távon kiállok veled 8A-s lőlapra lőve!!..😃

Nevezd meg a segédeidet!....😁😁😁

 

Előzmény: python 357 (27543)
python 357 Creative Commons License 2020.01.16 -20 4 27543

🤣...Te választanád ki,- hogy mivel párbajozzak veled?.

Ó,-mindenki azzal,- ami van neki....:)))

Nos?..

Húsz lépés megtétele egymásnak háttal állva kiinduló helyzetből,aztán megfordulunk!...Lőhetsz először....

Aztán én!.....

🤣🤣🤭🤭🤭....

Végrendelet legyen a belső zsebedben!!!..😉

40 lépésről öklömnyi szórást lővök a Sig Sauerrel!....☝️🤗

 

Előzmény: Putyika007 (27539)
python 357 Creative Commons License 2020.01.16 -20 5 27542

🤣🤣🤣.....Hozzád szóltam?...

Nem,-akkor?...

Nézd meg hány mínuszt kaptál!..:))

Amikor a csattogós falepkét tologattad pelusban,nekem már akkor Browning GPDA-m volt...

Ha butaságot írsz,akkor reagálok putyesz,persze kultúráltan,

ahogy a topic leírás engedi!..:))

Önvédelemre csak forgót,ez aranyszabály,-ami az éles fegyverekre is vonatkozik,-ezért van Rossim!...;)

Ezt azért igazán tudhatnád gázpisztolyok  nemzetközi szakértője!!!..🤭🤭🤭

 

Előzmény: Putyika007 (27537)
izsakig Creative Commons License 2020.01.16 0 0 27541

Talán Te is tudsz gyártani? Vagy van már ilyened? Engem is érdekelne.

Előzmény: LAR-533 (27524)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.16 -7 15 27540

Hány full-acél gáz-riasztó fegyvert ismersz, amit komolyabb mennyiségben forgalmazott valaha is gyártó?

Saccold meg mennyi a világszerte eladott gáz-riasztó fegyverek száma és ebből hány százalék a full acél?

Na ugye, hogy ugye.

Okoskodni ott kell, ahol nem tudnak tényekkel és számokkal szembesíteni! 

Előzmény: python 357 (27536)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.16 -8 16 27539

De ha van éles-konverzió gáz-riasztó öntöltőd veled szemben is állom a fogadást (párbajt) az általam kiválasztott légpuskád ellen, hasonló értékben.:-)

Előzmény: python 357 (27536)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.15 -7 0 27538

Már csak megpróbáltam úgy reagálni, ahogy te szoktál!

Előzmény: Putyika007 (27537)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.15 -9 16 27537

Mennyé vissza légesbe okoskodni az a te helyed!:-DDD

Gázosba nagy nulla vagy!:-DDDD

Előzmény: python 357 (27536)
python 357 Creative Commons License 2020.01.15 -19 2 27536

🤣🤣🤣.....Nagyon kiakasztottad Putyeszt,-úgylátom!...

Komoly gyártó acélból csinál gázriasztót vagy alumíniumból,-és semmi esetre sem cinköntvényből...

 A Weihrauch csinál 38-as Special-t spiáterből,-de azt a céget koránt sem nevezném nevesnek!...

Legalábbis az éles fegyvereket illetően!..:)))

Légfegyverek területén a legjobbak között van,-de ugye ott nem spiáter az alapanyag,-habár a HW 77-es célgömbháza abból van,-ha jól tudom!.....

A cinköntvény egy szempont miatt jó,-a súlya az acéllal majdnem azonos,-ezért valóságos fegyver érzetét kelti,-ha kézbe veszik!..

A megszűnt ERMA cég csinált viszonylag jó minőségű forgókat cinköntvényből, de az igazi a 66X volt rozsdamentes acélból!...

De az ára annyi volt mint az éles S&Wesson 60-as modell két és fél colos stainless forgója.

No azt elfogadnám a Rossi  acél konverzió mellé..:))

Előzmény: Blekk Rájgó (27530)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.15 -6 16 27535

" de még nem produkált akadást! "

 

Erről próbálok értelmes keretek között elfogulatlanul társalogni, nem kis alap-tapasztalatokkal!

A topiktárs szerint pedig csak egy szar "spiáter-fosadék"!

Csak arra lennék kíváncsi, hogy egy elképzelt, vagy akár valós éles helyzetben vajon mi lenne a prioritás?

Egy full-acél, ki tudja mit tud konverzió (plusz seggbekuki, vagy agyonverés), esetleg egy tutira megbízható "spiáter-fosadék", tuti működéssel taknyukban fetrengő támadókkal (a seggbekuki, vagy agyonverés helyett) és laza sértetlenül továbbállási lehetőséggel!

Nem tudom ki mit választana, kinek mi a kedvére való!:-DDDDDDDDDDD

Előzmény: matador01 (27532)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.15 -12 15 27534

Fel kellet, hogy adjam azt a régi elvet, hogy Úriember biztosban nem fogad, mert már kiütötte a biztosítékomat a topiktárs kényszeres fikázása a spiáter fegyverek iránt.

Holott nem egy neves gyártó készít spiáter tokkal és dobbal akár .38-as fegyvert is, igen hosszú élettartammal, amiből mint értelmes, logikusan gondolkodó ember leszűrhet egy dolgot, hogy többszöröse az igénybevétel, mint a hozzá képest lepkefing erejű "legbrutálisabb" riasztó patronnak is.

Előzmény: matador01 (27532)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.15 -14 5 27533

Ja és nekem tényleg volna okom nagyképűen nyilatkozni a full-acél, vagy alu-acél "gyűjteményről", mert volt időszak, mikor 50 db fölött volt azon fegyvereim száma, amik nem tartalmaztak spiátert, a fekaporos fegyvereimeken és a légfegyvereimeken felül is!

Előzmény: Putyika007 (27531)
matador01 Creative Commons License 2020.01.15 0 15 27532

Hajrá! Na erre a "párbajra" kíváncsi lennék! Látok rá esélyt hogy a zoraki megállja a helyét! Nekem évek óta Z 914 van de még nem produkált akadást!

Előzmény: Putyika007 (27531)
Putyika007 Creative Commons License 2020.01.15 -13 19 27531

Qrvára unom már ezt a nagyképű spiáter- fosadék dumát, amikor a fekaporosokból is csak a legolcsóbb, legalját veszed a minőség helyett, mert ugye full-acél és full acél közt is van ám nem kicsi különbség!

Nagyon szívesen kihívom a legjobb szuper, full acél, ingyom-bingyom, vagy bánom is Én miből készült gáz-riasztónak vizsgáztatott fegyveredet, egy a közel 1000 lövést megélt "spiáter-fosadék" Zoraki 917 ellen, dokumentáltan, tanuk előtti megbízhatósági párbajra, bármilyen hivatalosan beszerezhető P.A.K. tölténnyel, legyen az szimpla riasztó, vagy valamelyik gyártó, valamelyik gáz töltényével, legyen az akár lejárt szavatosságú. Egyetlen feltételem, hogy bármelyik és bármilyen tölténnyel azonos arányban vessük össze a két fegyvert!

Ha úgy gondolod akár 6 számjegyű pénzösszeggel letétben fogadásképpen!

Előzmény: Blekk Rájgó (27530)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2020.01.15 -16 0 27530

de hát a spiáter az spiáter

 

Röviden fos, bármennyire is gyönyörű a kidolgozása. Nem csak én vagyok így vele? Üdv a klubban!

Előzmény: CONOR50 (27529)
CONOR50 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 27529

Bocs, hogy nem reagáltam kellő időben, de eü problémáim akadtak (sic EÜ). Köszönöm az utbaigazitást, segítettél, töb szem töbet lát. Nem minde áron akarok ilyet de nagyon szép darabnak tűnnek. Azért erdeklődtem az anyaga iránt mert hát egy valódihoz legközelebb álló anyagut gondoltam. Lehet , hogy olyan meg nincs is. Néha a szivem szakad meg amikor látom a sok átalakitott " megcsonkitott"  fegyvert mert ugye azok állnak legközelebb a valódiakhoz. Ez a darab amit mutattál nem átalakított, tehát nem csonkított, de hát a spiáter az spiáter. Én azért gyűjtöm a replikákat, az az utánzatokat ,mert nosztalgiám van. 0,22 -es - től az 50-ig szinte mindent volt alkalmam kipróbálni. Hát ezért koszálok néha ezen a forumon is. Kösz mindent és sok szerencsét a gyüjtéshez.Üdv. CONOR50 nick.

Előzmény: asus43 (27412)
Lucky133 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 27528

Meg van még?

Előzmény: Armaprime (27469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!