Keresés

Részletes keresés

cfoto Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73197

Ha most a szűk a hely a dugaljnak felvetésemre reagáltál, sajnos a kábel újrahúzás jelenleg nem opció (bármennyire is kívánatos lenne ilyen meg olyan okból is).

Viszont egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy a flexibilis kábel vs. drágább aljzat közül a flexibilis kábel összességében a drágább. Az az aljzat ami egyben megoldja a leágazást is annyival drágább mint egy sima aljzat, hogy abból jópár méter flexibilis kábel is kitelik.

Egyébként azt az újabb oldható WAGO-t használtam ami a képed bal oldalán is van (bár a tömör vezető miatt használhattam volna nem oldható WAGO-t is, helyben minimális lett volna a nyereség és volt egy olyan érzésem, hogy nem ez lesz a végleges megoldás szóval inkább hanyagoltam ezt a próbát).

 

Viszont globálisan ezt az alternatívát is betettem a megfontolandók közzé, szóval neked is köszi az ötletet.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (73194)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73196

És az új rézvezetéket hogyan kötöd majd az aluval? Ha csak "beteszed csokiba", és "jól megszorítod", idővel elég az egész, esetleg emiatt (megnövekedett átmeneti ellenállás) tűz lesz és leég a lakás.

 

Bele van öntve a vezeték a betonba, ragasztva van, vagy miért _kellene_ vésni?

A beton panelokat egyébként nem is szokás és nem egészséges kivésni, csak végesetben vésegetnek panelházban,  és nagyon óvatosan.

 

A fi relét egyébként úgy kell bekötni, ahogyan írod.

 

Viszont ott kiemelten fokozott veszélyt jelent majd, ( a relativ nagy átfolyó áramerrőség miatt),hogy a csavaros kapcsai rézből, a vastag bejövő vezetéked meg aluból van.

 

ld a témát bővebben:

 

http://www.villanyszaklap.hu/component/content/article/659-csatlakozastechnikai-kerdesek

 

 

 

 

Előzmény: kakukkos (73195)
kakukkos Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73195

Sziasztok!

 

Az alábbi képen láthatóak szerint van kötve egy pécsi panelban a villany.  Alu vezetékekkel. A panel a pécsi kertváros első paneljei közül az egyik.

 

A konyha,fürdő,előszoba elektromos vezetékeit cserélem. Kivéve egy konyhai földelt fali konnektort, és egy fürdő fali földelt konnektort. Mert azok olyan helyen vannak, hogy semmi kedvem falat vésni. A Hűtő földelt konnektora új vezetékeket kap.

A kérdésem, hogy a Fi relét hogyan kössem be? Simán egyik oldalra a bejövő fázist és a bejövő nullát a másik oldalra pedig a kimenő fázist a kismegszakítókra, és a kimenő nullát? A piros vezetékeket meg egyszerűen a fi relétől függetlenül a testre?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73194

Úgy tudom, hogy bármilyen kettős szigetelésű kábelt be lehet védőcső nélkül a falba építeni.

Ha szűk a hely a dobozban, akkor okos dolog (habár drágább) inkább flexibilis erekkel dolgozni.

Az újfajta nyithatós (221-es) lapos WAGO-k nagyon kis helyen elférnek, flexibilis kábellel (és némi ésszel+türelemmel) valószínűleg könnyen el fog férni három hármas WAGO a dugalj mögött a dobozban.

 

Előzmény: 2ozzmexy (73192)
C20NE Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73193

Lehetni lehet, az MM fal az lapossága folytán jobban eldugható a vakolatban.

Előzmény: 2ozzmexy (73192)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73192

Azért sok pénzben ne fogadj rá, hogy az aljzat nem teszi lehetővé... 

Ha piros akkor több mint 27 éves alhangon és gondolom alu. 

 

Be lehet vakolni cső nélkül a H05VV-F kábelt? 

Előzmény: cfoto (73191)
cfoto Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73191

Nem zöld-sárga az, hanem piros (szóval látszik nem mai a cucc), de igen rögtön átfutott az agyamon, hogy azt lehet nem a dugaljon kellene leágaztatni, aztán el is hessegettem a gondolatot, hogy rákérdezzek itt (lehet eleve a dugalj sem teszi ezt lehetővé, szóval lehet eleve nem lett volna értelmes a kérdés), de tökéletesen igazad van, nekem sem lenne szimpatikus, ha a védőföld a dugaljon lenne leágaztatva...

Előzmény: Zs:) (73190)
Zs:) Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73190

Viszont a z/s-át mindenképpen kötőelemmel ágaztasd le!!

Előzmény: cfoto (73189)
cfoto Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73189

Ok, köszi, ez jó ötlet.

A vezeték még elfér, a kötéssel nem tudtam mit kezdeni.

Akkor megpróbálok 1 ilyet beszerezni, bár úgy tűnik nem sok helyen kapható.

Előzmény: tfe_tng (73188)
tfe_tng Creative Commons License 2017.01.05 -1 0 73188

Ha elfer a 3x2,5-es kabel akkor olyan konnektort kell venni amibe eleve ket vezeteket lehet dugni mindenhova, igy nem kell kulon elagazni. 

GIRA System 55 konnektorok ilyenek (gyakorlatilag barmelyik gira konnektor). 

Ha igy - kotes nelkul - el tudod szuszakolni a vezetekeket akkor nem kell melyiteni a dobozt.

Előzmény: cfoto (73187)
cfoto Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73187

Ismertek olyan (süllyesztett) dugaljat ami elég helyet hagy 3x2.5-es átmenő kábelnek ami 3 db 3-as WAGO-val van leágaztatva?

Eredetileg lambériára volt szerelve, az átmenő kábel csak csupaszítva volt csokival leágaztatva. Reméltem, ha WAGO-val csinálom a leágaztatást több helyem lesz, de nem...

Neten a Visaga-t találtam ami esetleg jó lehet, de eddig még nem volt dolgom vele.

Vagy ilyenkor elkerülhetetlen, hogy mélyíteni kell a dobozt???

King_of_Giants Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73186

Azért ne felejtsük el, taormina nem hozzáértő. Rengeteg szakkérdés merült fel amire nyilván nem tud korrektül válaszolni. Ő megtette amit tudott, hívott villanyszerelőt/szerelőket

Max tolmácsolni tudja, jól-rosszúl, amit a szerelő megállapított.

 

De teszem hozzá, a nagy "nyomozás" mellett egy bp-i szerelő sem ajánlkozott hogy elmegy és megnézi, mint több szem többet lát

Ha azt kérded én miért nem :), mert minden szerszámom elcsomagolva költözés közben vagyok, szerelő társam nincs.

És felmerült korábban hogy csak reg.szerelő macerálhatja a hálózatot  mert méretlen, és valszeg mérőt kellene bontani, vagy bontották is már

 

Előzmény: cucu (73179)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.01.05 0 1 73185

Navazze, jól berugtad a kocsmaajtót és lehülyéztél egy kivételével mindenkit

 

"Eleg szanalmas amit irosgatnak itt Neked az onjelolt "villanyszerelok"

Egyedul Gergely irasa hiteles."

 

Ha nem igy kezded, akkor semmi gond nem lett volna

A tahó persze én vagyok

King_of_Giants szakmai összeset meg rakd a könyvespolcodra, oszt olvasgasd ha elakacc a munkádban.

Ha válaszolsz, de felesleges, szinessel rajzold a betüket.

Előzmény: Tízenhármaska (73144)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73184

Ja, hogy még 3 fázis is van pókhálóban a házban? :))))

 

Na ha a szerelő írt papírt, és a közöskedvencnek is eljuttatta akkor okésabb a dolog, innentől lehet őt is baszogatni. Az az áramszolgáltatós kikapcsolás-befenyítés- vizsgálat csak beijesztésnek kell. A gány rendszer nem maradhat úgy, akár a szabolcsi brigádos szaki aki állítólag azonnal és tuttifrankóra megcsinálja, akár más vállalja, meg kell csinálni.

Előzmény: taormina001 (73156)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73183

Rosszul gondolod, de erről is oldalak szóltak, mi a közösképviselő dolga és mi nem.

 

A közösképviselő egy megválasztott, vizsgával, iskolával rendelkező személy csomó helyen, nem egy IKV, vagy házkezelő iroda-cég (igen olyan is van). 

Néha semmiféle "alválalkozója" nincs, és egyébként (még ha iroda is) nem is kell, hogy legyen.

 

Majd bekér a társasház költségére(!) árajánlatokat, független villanyszerelő vállalkozásoktól HA megszavazza a közgyűlés, hogy ő tegyen így. 

HA nem, ő széttárja a kezét. Namost a közgyűlés miért szavazna meg bármiféle munkát, költséget, mert másnál csíp a padló?

"Vegyen papucsot, mit érdekel.."

 

Ha le akar szakadni a folyosó, kijön a statikus, szakvéleményt ad, kijön a hatóság, intézkedik.Ereszt a közös gázcső, ugyanez...ömlik a víz..egyértlemű..ugyanez.

 

De arra ,hogy lakáson belül mi van, senki nem fog semmit csinálni.Még ha páran azt is képzelik, hogy igen.

 

De tényleg leíródott ez már 22x, sőt végigment, volt közgyűlés, és ahogy le is írtam, meg még jópár nick, semmi sem történt, ahogyan az várható is volt.

 

 

 

 

Előzmény: 2ozzmexy (73181)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73182

Sokszor és sokan kérdeztek okosakat, lényegeseket, nem válaszoltál, kértek képet, kifogásokat írtál, kértek információkat, avval válaszoltál, hogy nem tudod, nem vagy ott, vagy semmit nem reagáltál.

 

 

Ami tényleg segítene, azok olyan dolgok, hogy pl alaprajz, ez alapvető lenne.

Ha már fényképek nincsenek.

Legalább a földszint _lényeges_ részét érintő móricka skicc (ha más nincs)

 

Szomszédok  lakásainak legalább a kb körvonala, folyosók lerajzolva, te lakásod elrendezése, ilyesmik.

 

Azon látszana, melyik fal melyik, hová esik a rázós helyiség, külső fal, belső fal, van-e a közelben szomszéd, hol a mérőd, abból ki lehetne logikázni mennyit és (vélhetően) milyen nyomon megy oda a vezeték, hol a kapu, a főelosztó, stb.

 

Fontos lenne az is, vannak-e méretlen kötődobozok kint minden villanyóra előtt az ajtók mellett, vagy összevissza, vagy néha van, néha nincs, hogy néznek ki ezek a dobozok -ha egyáltalán vannak-.

Pl, ha kis kerek tetejű valamik a plafon alatt, az 99.9% nem a méretlen, hanem házvilágítás...stb,stb.

 

Ezek hirtelen csak amik eszembe jutottak, és amit ha valaki odamegy fizikailag, egy pillantással felmér.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: taormina001 (73174)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73181

Ez esetben elnézést kérek, bár akkor nem tudom mi végett szaporítjuk a szót, amennyiben a lakáson belüli dolgokat kizártátok, akkor egyszerű az irány, arccal előre a közös képviselet felé. Nekik ezt nem kell, hanem KÖTELEZŐ kivizsgáltatniuk, biztosan van villanyszerelő alvállalkozójuk.

Előzmény: Törölt nick (73180)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 1 73180

Köszönjük emese, mivel nem olvastad az előzményeket TE is írtál csupa olyasmit, kismegszakítókról, elosztótáblákról, lakáson belüli dolgoról, amit itt rég kizártunk -elméletben-.

 

 

Előzmény: 2ozzmexy (73178)
cucu Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73179

Van egy mondás, így hangzik: a mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi...

 

taormina is így lehet ezzel, mert a meddően eltelt hónapok ezt támasztják alá.

Előzmény: 2ozzmexy (73178)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.01.05 -1 0 73178

Szia!

 

Remélem nem haragszotok meg ha eme "rövidke diskurzust" nem mazsolázom végig...

A fórumon történő segítségnyújtás az pont a "Józsi bácsi, a disznó mennyit fog fialni?" ékes példája.

 

A javaslatom a következő:

30V ha váltóban jelenik meg, az kb bármi lehet (és ezt itt most szó szerint vedd). Lehet a kaputelefon tápja, amennyiben ez digitális rendszer, lehet egy kábel TV-s cég vacakul földelt kínai antenna erősítője, de akár egy a pincében dohogó LEHEL ** fagyasztó láda, de még a sufni tuning áramlopásból származó elcseszett kötés is.

Remélem így már érted miért írtam hogy BÁRMI lehet. Egy helyszíni szemle, némi doboz fedél felcsapkodás és egy multimeter sokat segítene a szitun.

Gondolom nem osztatlanul van ez a fázis hozzád behúzva, így első körben és tutira elkezdeném lenyomkodni a kismegszakító tábla elemeit egyesével. Ha meg van a megszakajtó, akkor levenni az elosztó tábla tetejét és megnézni melyik áramkör csinálja a cirkuszt. Ezután feszmentes állapotban meg lehet keresni az ominózus hiba forrást, DE MINDEHHEZ SZAKEMBER KELL és persze idő ami ugye pénz. Ha pedig nem a te lakásodból jön a kóboráram, akkor közös képviselő, ha nem tesz semmit akkor nyugodtan fel lehet jelenteni, mert ez gondatlan veszélyeztetés, és ha mondjuk a burkolót járólapozás közben megba***a az áram, akkor gondatlanságból elkövetet emberölés.

 

Ez nem játék, és legyél hálás a villanyszerelőnek, mert ha ezt az elmű vesz észre, akkor úgy elviszi az órádat, hogy ügyvéd legyen a talpán aki visszapereli tőlük.

 

És ezúton kérek elnézést mindenkitől a hangnemért, de kissé felhúznak az ilyen esetek.

Javasolnám a hiba elhárítását követően az egész épületre egy érintésvédelmi felülvizsgálat elvégzést, amit ugye adott időközönként amúgy is kellene...

Előzmény: taormina001 (73174)
Zs:) Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73177

Én a felvetődő mindig újabb mit nem tudunk kifogásaidra gondoltam, de mindegy amúgy :).

 

De mivel nincs fénykép és helyi ismeret senkinél (lehet nem is létezik a hely :) ), ezért csak vaktában lehet, akinek van kedve hozzá.

 

Na, ha ezt a minősítő sorodat kihagytad volna, egész jó hozzászólás lett volna. ("Eddig rengeteg...")

 

Én nagyjából végig olvastam, de én sem emlékszek már mindenre, annyi minden került leírásra, szerintem ez érthető is, amúgy igazad van.

Előzmény: Törölt nick (73173)
cucu Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73176

Így igaz. 

Előzmény: Törölt nick (73173)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73175

Sziasztok!

 

Tudja valaki esetleg, hogy milyen kábelt lehet bevakolni cső nélkül? H05VV-F esetleg?

Az MM fal-at hanyagolnám (most is az van, csak Al sajnos...)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73174

Mit szeretnél még tudni?

Előzmény: Törölt nick (73173)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73173

Kifogásokat jelenleg az ott lévő szerelő gyártja, miért nem lehet megmondani mi micsoda, miért nem lehet egy hibásnak vélt vezetéket áthidalni, miért nem lehet a nyomvonalat megkeresni, miért nem lehet semmit és sehogyan.

 

Az ötletelés akkor lenne hatékony ,ha lennének alapinformációk, amik segítenek látatlanban (neadjiten fényképekről) ésszerű tippeket adni.

 

Eddig rengeteg zavaros, ellentétes és szánalmasan nevetséges dolog íródott le.

 

Miközben hónapok óta folymatosan megy a fórumon belüli hirig is ezen, mindeki kussoltat mindekit ,hogy milyen hülye meg minek szól bele, meg mennyire nem ért semmihez, majd inkább ő ontja a fals tippeket hasból, és kezdi a kérdezgetést és ötletgyártást ugyanarról, ádám-évátol,  ami 2000 oldallal azelőtt 50x leírodott már.

 

 

 

 

Előzmény: Zs:) (73164)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73172

??

Előzmény: Zs:) (73170)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73171

Nem nagyon látok fikázást; köszönöm az ötleteket!

A tiedet is; a burkoló nem emlékszik ilyen eseményre. Ha mégis volt, azt magával fogja vinni a sírba.

Én inkább arra gyanaxom, hogy az akrilkád helyére épített zuhanyzó került, gondolom müanyag bekötö idomokkal, ami által mexünt az addig "érvényes" szigetelés.

Előzmény: Zs:) (73164)
Zs:) Creative Commons License 2017.01.05 0 1 73170

Talán nem kellene ilyeneket írni:

"b. kiváltó okát sikerült nagyjából megbízhatóan elkülöníteni"

Előzmény: taormina001 (73168)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73169

Nincs alatta pince, mint mondtam.

Előzmény: cucu (73167)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73168

Igy van. És?

Előzmény: Zs:) (73165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!