Keresés

Részletes keresés

bandika_75 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 10391

Ezt a kéményt nézegetem, (bár még nincs meg rá az anyagi forrás, de idővel spórolgatunk majd):

http://hazcentrum.com/termek/1261/schiedel-sr-komplett-kemeny-16666fm.html

Ezt szerintem én is fel tudnám húzni, bár gondolom ennek sem árt kb 1m3-es alap.

 

De most kell valami engedély, vagy nem?

És az mibe fáj és hogy zajlik?

 

Előzmény: bandika_75 (10390)
bandika_75 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 10390

Üdv mindenkinek.

 

A segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen kéményt (kb 7-8m) építsek vegyeskazánomhoz (totya s33)- ezt vennék ami szerintetek jó vegyeskazán?

Eddig gázzal fűtöttünk, (Éti-t 25) de már nem bírjuk anyagilag.

Tehát melyik a legolcsóbb kémény, ami szóba jöhet?

 

tronik Creative Commons License 2012.07.25 0 0 10389

Az ács megcsinálja a helyét a tetőnkben. Nem olyan nehéz szerelni, nem kell vakolni se, mert a garázsban lesz. Monolit födém van és benne ott az áttörés. Ami kicsit problémásabb, hogy 30-as falon megy majd át a kéménycső és 45 fokos a bekötés. Lehet, hogy kérek inkább majd geotarifát, és akkor nem kell egyenlőre a kémény mert az ELMŰ akkor már tud majd kiadni igazolást, hogy velük is megoldható az épület fűtése.

Előzmény: Mr.V. (10386)
zhivagodr Creative Commons License 2012.07.24 0 0 10387

Konzultáltam egy gépésszel, és azt a választ kaptam, hogy  a kémény szabvány előírja, hogy a kémény csak önálló kürtőben mehet, épületszerkezettel nem érintkezhet, és beltérben legalább 12 cm, kültérben 25 cm téglával egyenértékű hőszigetelésű legyen. 

A kéményseprő szakvéleményen meg azt írják:

"A tervezett mesterséges égéstermék-elvezető berendezés tetőtéri szakaszának 90 perces tűzállósági határértékű tömör falazattal egyenértékű anyaggal történő elburkolásáról gondoskodni szükséges." 

 

Most erősen gondolkodok az újratervezésen, megerősítjük a gipszkarton falat a tetőtérben, hogy oda kerüljön a kazán, a melegvíztároló meg a pincébe. Ilyen rövid távon már jó lesz a koncentrikus 60/100-as füstgázelvezetés is.

 

Előzmény: Émile (10385)
Mr.V. Creative Commons License 2012.07.24 0 0 10386

tavaly csináltam egy 10,5 m-es Leier LSK és Leier Turbo dupla kéményt (folyómétere 210 kg), ami négy fél napig tartott.

az a baj, hogy a beton elemből egy nap max 8-at szabad felrakni, mivel nincs kötés és a betonon lassan köt a habarcs, így az egész nagyon mozgékony. nálad 23 elem van, tehát szintén jobb lenne minimum 3 félnapos munkával számolni, mivel az állványozás, anyagmozgatás szintén időbe telik. arról meg nem is szólva, hogy vakoltatni akarod-e vagy lesz-e konzol a tetőnél, ki fog bádogozni, stb. egy 50 eFt-os munkadíj szerintem teljesen reális. 

Előzmény: tronik (10379)
Émile Creative Commons License 2012.07.24 0 0 10385

 Ja az más.

 Node egy ilyen hosszú kéménynél  (  Az építész azt ajánlja, hogy a füstgázt a házon belül szerelt 80/150 cm-es kőr keresztmetszetű, hőszigetelt saválló acélt kéménnyel oldjuk meg úgy, hogy a készülékből a házba az alapon keresztül átvezetjük, majd ott a sarokban vinnénk fel a tetőtérbe, ahol a kb. 45°-os tetősíkkal párhuzamosan elhúzva menne feljebb, végül egy 1,5 m-es függőleges kitorkolással érné el a tetőgerinc magasságát. )

 

 az a 35 mm-es szigetelés számít valamit ?

 ha kondenzációs a kazán a füstgáz hőmérséklet nem valami magas ezen a hosszú úton felveszi a környezet hőmérsékletét -igaz nagyrészt lakott térben halad, de megy azért a szabadban is.

 Elfagyás ? hát ha nem tökéletes a kondenzáció van minek elfagyni, ha tökéletes, akkor nincs mi elfagyjon.

 A kérdés, a probléma egyébként a műanyag - kontra saválló acél volt.

Előzmény: pjotrkolja (10384)
pjotrkolja Creative Commons License 2012.07.24 0 0 10384

Szerintem nincs. Egy 80/80-as szétválasztott rendszerről van szó, amelynek az égéstermék elvezető ágát az elfagyás ellen 80/150 (35 mm hőszigeteléssel ellátott) szigetelt túlnyomásos szerelt kéménnyel kellene megoldani, légbevezető ága klasszikus 80-as sima rendszer.

Előzmény: Émile (10383)
Émile Creative Commons License 2012.07.23 0 0 10383

 

Nincs itt valami ellentmondás ?

Korábban a pincéből egy 80/150 -es csőrendszerról beszéltél most meg szétválasztottról ?

 

"80/150 cm-es kőr keresztmetszetű, hőszigetelt saválló acélt kéménnyel oldjuk meg úgy - 2012.07.22 11:09:45 © (10374 "

 

 

És nem kevered véletlenül a zártégésterű kazánok füst elvezetésével ??

Ott elvileg magasabb a hőmérséklet ezért nem jó a műanyag, de a kondenzációs kazánnál alacsonynak kell lenni.

habár éppen a napokban mértek egy kazánomnál füstgáz hőmérsékletet és meglepően alacsony értékre jött ki.

Ott melegvíz vételezéskor 55 fok ( ha jól mértek ). Sőt halálosztó véleménye szerint fűtésnél még alacsonyabb a füstgát hőmérséklet

 

 

Ez hol van : ?

 

 "hogy a korábbi postomban található terven szereplő füstgázelvezetéshez"

Előzmény: zhivagodr (10381)
Gandolfíni Creative Commons License 2012.07.23 0 0 10382

Nem a Leier kalkulátorát hanem http://nap-kollektor.hu/

Itt többféle fütéssel kapcsolatos kalkulátor is van

Előzmény: joevagyok68 (10371)
zhivagodr Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10381

Nem tudom, a kéményseprők így adták az engedélyt. A kémény hossza miatt szétválasztott rendszerű kell legyen és hőszigetelt. A főkétüsz oldalán elolvastam a segédleteket de abból nem tudom kitalálni, hogy miért. A szabványokhoz meg nincs hozzáférésem, és azt sem tudom, melyik foglalkozik érdemben kondenzációs kazánok füstgázelvezetésével.

Hagy kérdezzek meg egy hozzáértőt, hogy a korábbi postomban található terven szereplő füstgázelvezetéshez milyen lehetőségeim lennének?

Előre is köszönöm.

Előzmény: Meister (10380)
Meister Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10380

Kondenzációshoz miért nem jó a műanyag?

Előzmény: zhivagodr (10376)
tronik Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10379

Van alapja. Az alapozás eleve úgy készült.

Előzmény: mrkiki (10378)
mrkiki Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10378

Huhúúú! Az a gyanúm, hogy belőled akarnak nyugdíjba menni! Bár alappal, mindennel együtt nem egy nap, de a 60+ azért az túlzás!

Előzmény: tronik (10377)
tronik Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10377

Sziasztok!

 

Lenne itt valaki aki egy 7,6m magas Leier LK kéményt összerakna ls papírja is van?

A kőmüvesem 60e-ért rakná össze amit soknak találok 1 napi munkáért. De volt ma már 13e/m-es ajánlatom is.

zhivagodr Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10376

Itt egy kép a tervről. 

A tetőtérben csak gipszkarton falak vannak, arra nem lehet a kazánt felszerelni.

A pincébe helyezés vonzónak tűnt, mert így nem a lakótérben éktelenkedik a kazán, és akkor még arról volt szó, hogy sima PPS füstcső elég, ami nem túl drága. Most a gázterv készítésekor derül ki, hogy csak hőszigetelt saválló acél kémény jöhet szóba, ami jóval borsosabb árú. 

 

Előzmény: SolnesN (10375)
SolnesN Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10375

 Valami rajz féleség ? Lehetséges ?

 de miért nem atetőtérbe kerül az akazán ?

 akkor akár  2 m -es csővel is megoldható a kémény - egyenesen, függőlegesen a szabadba !!

Előzmény: zhivagodr (10374)
zhivagodr Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10374

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni egy közvetlenül a ház mellé épített pincébe kerülő kondenzációs gázkazán füstgázelvezetéséhez. Az építész azt ajánlja, hogy a füstgázt a házon belül szerelt 80/150 cm-es kőr keresztmetszetű, hőszigetelt saválló acélt kéménnyel oldjuk meg úgy, hogy a készülékből a házba az alapon keresztül átvezetjük, majd ott a sarokban vinnénk fel a tetőtérbe, ahol a kb. 45°-os tetősíkkal párhuzamosan elhúzva menne feljebb, végül egy 1,5 m-es függőleges kitorkolással érné el a tetőgerinc magasságát.

Mi a véleményetek a megoldásról? Milyen más kéményrendszer jöhetne számításba?

 

 

kingoftailor Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10373

A téglák kiváló állapotban vannak, mert az egyik kéményt egyáltaláln nem használták, a másikba meg alumínium bélés volt, idén februárig. 3-5mm korom volt a kéményben.

Csak a tető feletti rész volt szétfagyva, azért bontottuk vissza. A rossz téglákat a nem használt kémény tégláiból pótoljuk.

 

Falazó és vakoló habarccsal fogjuk visszaépíteni. Bélelve nem lesz, ahogy 1900 évig jó volt. Vegyestüzeléshez nem kell bélelni.

Kéményseprőnek is csak a tető feletti rész nem tetszett, de főleg a lóvé érdekelte.

 

A vörös porfesték jó ötlet. Köszi.

 

Én arra gondoltam, hogy a legvégén lekenem szintelen lakkal. 

 

Előzmény: Zoltanuss (10372)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.07.22 0 0 10372

 Hát időtálló nem a festéstől lesz hanem a tégla anyagától.

 Magyarul nagyszilárdságú, fagyálló tégla kell oda.

 kérdés , hogy az újgyártásuk között van é ilyen minőség ?

 de : a régi bontásból való téglák általában jók ide,

  tudják ezt a minőséget.

 

 És csak az utólsó -6 -10 sor a kritikus.

 A kéményfej befejező részének a felületképzése ,  jóminőségű cementes habarcsba rakás, majd  dörzsölés pl. juta zsákkal.

 És lehet csinosítani festéssel.

 A vörös porfesték jó erre a célra, Ső ha ráér az ember, akár a fugákat is ráfestheti.

 és ha mán újra építed a bélésről ne fedkezzél meg ! 

 A megfelelőt, de a saválló acél minden füsthöz jó.

 Anno 8 - vagy 10 éve én is reparáltam a kéményem. A bélelést bélelők készítették és meg a külsejét, mivel a nagyhangú kémény bélelők (ők nem nyertek mivel  csipőből mondták , hogy át kell építeni , de nem nálam ), kéményseprők mindig belekötöttek a kémény külsejébe (mintha közük lett volna hozzá ).

 Tehát az én technológiám . Fehércement megfestve vörös festékkel és a hibák kijavítva. A fehércement lényegesen szilárdabb a normál portland cementnél.

 A hiba egyénbént jelentéktelen volt . Az évek során lefagyott talán egy vödörnyi tégla a külsejéről. Honnan tudom ? hát annyit tettem vissza. Azóta szép a kéményem és a kibiceknek sincs bajuk vele. .

 Végül, hogy szép fényes legyen,  be lehet kenni lenolajjal vagy parafin olajjal - általában 2 évig fényes. Mán hanyagolom, a fene mászkál oda fel !!

Előzmény: kingoftailor (10370)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 10371

"Találtam egy kémény kalkulátort,"

Tán csak nem a leierét ? 

Ne csodálkozz ! A 220-ason többet keres , mint a 160-ason ! :-))

 

Függhet a helyi adottságoktól is, (szomszéd házak, fák, kémény túlnyúlás, gerinctől távolsága), de a 9méteres 160-as  elég kell legyen. 

Előzmény: Gandolfíni (10367)
kingoftailor Creative Commons License 2012.07.21 0 0 10370

Ma lebontottuk a téglakéményünk a talajtól 1,3 méteres magasságig. Jövő hét végén újrarakjuk. 

Arra gondoltam, hogy a tető feletti részen a téglákat lefesteném valamivel szép téglavörösre és lelakkoznám, hogy időtállóbb legyen és szép.

Új téglát nem vehetek oda, mert a tégláim jóval nagyobbak, mint a klinker.

 

Csinált vagy látott már valaki ilyet? Milyen festéket vegyek, ha lehet festeni?

 

A fedlap új lesz, meg az ajtók is rozsdamentes lemezajtók.

Gandolfíni Creative Commons License 2012.07.18 0 0 10369

Az mondta aki csinálni fogja. Állítása szerint pont jó lesz ekkora méret, és fölösleges a nagyobb. A kémény amúgy 9 m hosszú lesz, és állítása szerint " akkora lesz a huzata, hogy még a kezemet is kiviszi ha belenyúlok "

Előzmény: Émile (10368)
Émile Creative Commons License 2012.07.18 0 0 10368

 Az arany középút !

Azért a kémény szelvénynek soha sem árt egy picit nagyobnak lenni  mint a csatlakozó tüzelőberendezés csonk szelvényének.

 Objektiv számítás sem létezik, hiszen az álladókkal mindig lehet egy kicsit manipulálni.

 De az infót kitől kaptad ??

 Válasz egy 190 - 200 -as szelvényt !!

Előzmény: Gandolfíni (10367)
Gandolfíni Creative Commons License 2012.07.18 0 0 10367

28 kw- os vegyes tüzelésű kazánt szeretnék beépíteni, füstcső kivezetése 160 mm. Azt az infót kaptam, hogy a 160 as Leier szerelt kémény jó lesz hozzá. Találtam egy kémény kalkulátort, ahol pedig legalább 220 mm-es kéményt írnak ehhez a kazánhoz. Tudja-e estleg valaki a pontos igazságot ebben a kérdésben. Túlméretezni sem akarom, mert az se jó, ha padig kicsi akkor meg főleg nem jó.   

pjotrkolja Creative Commons License 2012.07.13 0 0 10366
Azért ez nem teljesen igaz!
A FuranFlex RWV fatüzelésre is alkalmazható.

pjotrkolja
Előzmény: Törölt nick (10365)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.13 0 0 10365

 A furánflex bélelés csak gáztüzelés esetén megengedett és csak az elhúzott kéményekben indokolt.

 Ott ahol a merev cső nem megy be !!

pf000 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 10364

Köszi! Közben olvasgattam, a Furanflex kiesik, tehát tényleg csak az acél marad.

Előzmény: KalásziM (10363)
KalásziM Creative Commons License 2012.07.09 0 0 10363

 Ólcsóbb nem lesz. A fára és szénre pedig nem valamelyik, hanem csak a vasfém bélés a jó-  a megfelelő. Ami saválló acélt jelent.

 Gázra pl. jó a merev aluminium is, de nem mindig.

Előzmény: pf000 (10362)
pf000 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 10362

Megnéztem a hétvégén, szépen málló sártégla! A kezemben

széttörik. De most nem is az a lényeg, hogy miből van, hanem

miképpen lehetne a legolcsóbban kijavítani. A födémig lebontani

nem nagy ügy, onnan kezdődnek a "bajok".

 

Az újraépítést javasolják a környezetemben téglából. Egyébként

ez lenne valóban a legolcsóbb, csak nem nagyon akarom szétbombázni

a ház közepét :-(  De 150 ezret sem tudok kiadni egy lego kéményre.

 

Vagyis maradna valamelyik béléscsöves megoldás, ami FA és SZÉN

fűtésre megfelel.

KalásziM Creative Commons License 2012.07.05 0 0 10361

 Jól megnézted ?

Vályogtéglából kéményt?

 

Régen akármilyen szegények voltak, a kéményre azért jutott égetett agyagtégla !!

Előzmény: pf000 (10360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!