Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66952

Festés nélkül is tök jó lenne egy ilyen. Festés már megoldható. Pláne, hogy valakinek Volános kell, valakinek meg BKV-s.

Előzmény: jocccsa (66949)
RCM-HUN Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66951

Ezt 1 db formára mondta vagy mind a 4db-ra?

Annyi szerintem kelleni fog.

Fehér,fekete,átlátszó és a gumikhoz.

Előzmény: jocccsa (66943)
Steve Vegas Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66950

Szerintem (és itt kiemelném a szerintem szót) festéssel egész jó modell lenne, és megállná a helyét a piacon.

Előzmény: jocccsa (66949)
jocccsa Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66949

1:43 festett müanyag és a képen látható lenne a minimum minőség.

Előzmény: Steve Vegas (66948)
Steve Vegas Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66948

nem nagyon szóltam bele, nem is értek hozzá, sőt bevallom, nem is olvastam el az összes hozzászólást. De azért azt megkérdezem, h kb. mien minőség lenne? Mármint fém lenne vagy műanyag, méretarány, úgy lesz mihez hasonlítani (hpogy kb így fog kinézni)?

Előzmény: jocccsa (66943)
jocccsa Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66947

"Kb. ezt írtuk le mi is pár kommenttel korábban." Tudom olvastam de nem bírtam magammal.

:-((((

Előzmény: Flakvierling (66946)
Flakvierling Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66946

Kb. ezt írtuk le mi is pár kommenttel korábban. Sajna én is hasonlót tapasztaltam. De ne legyél már ennyire véresszájúan negatív károgó, mert a kollégánk mindjárt leharapja a fejedet! :D

 

A gyártás maga nem drága, ahogy írtam, egy modell összerakva, mindennel együtt akár 10-12 ezerből is kijönne (fém). Ezen még keresni is lehet valamennyit. Ami drága, az az előkészület, a formák. Ezen nem szabad spórolni. Viszont ez így is több milliós tétel. Ez van.

Előzmény: jocccsa (66943)
jocccsa Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66945

Ja és nem kell ez a feszültség.

Flakvierling Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66944

Januártól nem leszek Magyarországon egy fél évig, aztán még egy évig. Közben lesz egy nyár, de addig még nem látok.

Előzmény: Törölt nick (66940)
jocccsa Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66943

Voltam , kérdeztem és megtudtam hogy műanyagból könnyen egyszerüen olcsón, méreg drága előkészületekkel és festéssel lehet amit csak akarok. Itt Nyíregyházán van egy fröccsöntő üzem ismerem a nagykutyát ami annyit tesz ki a lányával jártam négy évig általános iskolába és kijelentette ez semmilyen előnnyel és kedvezménnyel nem jár :-((( pedig bíztam benne.

Elmondta hogy egy játék vagyis modell gyártása semmivel nem drágább mint egy homokozó szett pár száz forint (de van minimum mennyiség). Csak az előkészületek (szerszámgyártás)és utómunkálatok (festés stb) a sok pénz. Ha festve lesz akkor lehet minden fekete, olcsó regranulátumból kivéve a szintelen víztiszta dolgok pl. szélvédő.Mondjuk ülés korlát stb apróságok jó lenne szines müanyag. Ha valóban jó és ( kicsi a piacunk) európában eladható terméket akarok profi tervezőbrigáddal bíró szerszámkészitőt fogadjak meg (tud ilyet többet is) általában itt nem kell addig fizetni amig meg nem felel a legyártott minta de ez 1%, nem semmiért van saját tervező brigád. A szerszám gyártásban annál drágább egy szerszám minnél részletgazdagabb kell hogy legyen a vele gyártott termék. Veke.hu oldalon nézegettük az Ikarus 30 és Rigómodell  Mávag N2-39 buszokat. Mikor ezeket meglátta azt mondta ezek még kutatással is járnak de a profik megoldják. Classic minőséget is néztünk ha megközelitő minőséget szeretnék nem akar elkeseriteni de drága a szerszám és azt nem szabad elspórolni mert azon múllik és innentől már inkább lebeszélni szeretett volna ahogy észrevettem.

A szerszám szerinte és kihangsúlyozta szerinte 1,5-3 millió de akár ennek többszöröse is lehet.

Flakvierling Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66942

Nem értem, miről beszélsz, szerintem Genezist senki nem szidta (nem is tudom most miért kevered őt ide állandóan), egyszerűen megállapítottuk, hogy a körülmények mennyire nem kedvezőek egy ilyen modell kisszériás gyártásához és ezt a tapasztalatunk alapján, tényekkel támasztottuk alá. Lehet hogy rosszul esik, hogy ez a helyzet, de nem mi találtuk ki, szerintem itt aki próbált hasonlót, mind végigszenvedte (én is). Mivel az okos a másik kárán tanul, ezért célszerű volt, hogy beírjuk az eddigi rossz tapasztalatunkat a dologgal kapcsolatban, tényekkel alátámasztva. Nem tudom, ezen mi nem tetszik.

 

Erre jöttél te a hozzászólásoddal és mindekit le-károgóztál és becsméretél aki eddig hozzászólt. Azzal a hozzászólásoddal volt probléma, ha még mindig nem érted, nem tudok segíteni. Szomorú, hogy valaki mindig csinálja a feszkót. Tiszta kocsma-hangulat. :D

Előzmény: Pijotr76 (66937)
RCM-HUN Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66941

Látod megint felületessen olvastál egy kommentet és reagáltál rá.

Nem Te mondtad a Gen-ről amit írtál, hanem szerinted mi vagyunk azokkal akik megpróbálják az olcsó Ikarusz gyártást "Véresszájú,fikázó,szarozó."-k.

Aztán itt van ebből nekem is elegem.

Ha valaki megértette a mondandómból amit akartam akkor jó, ha nem hát nem.

Ha valaki belekezd annak sok szerencsét (tényleg!!) és ha szép 12000.-Ft-ért biztos veszek tőle többet is magamnak!

Előzmény: Pijotr76 (66937)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66940

Rossz szó a rendelni, inkább csináltatni vagy átalakíttatni. Na nem találok szavakat :-)

Előzmény: Törölt nick (66939)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66939

Akkor már abszolút nem lehet nálad rendelni? kár, na mind1...

Előzmény: Flakvierling (66933)
Flakvierling Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66938

Csak ki ne derüljön, hogy te vagy az apám, Wader. :D

Előzmény: RCM-HUN (66936)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66937

Hol olvastad,h.en azt mondtam Gen átvert valakit,nem jól csinálja?????????????Én soha semmi rosszat nem mondtam és nem is fogok róla mondani!!!!!!!Én sokáig vettem nála autókat amíg foglalkozott ezzel!!!!!!

Én vele beszéltem erről,amit már írtam!De leírom mégegyszer,hátha 2.olvasatra értelmezésre kerűl!!!!!!Röviden:

Én nagy örömmel fogattam a hírt,h.megpróbál/nak csinálni Ikaruszokat.Amiben tudtam sgítettem.

De Ő mondta,h.nem egyszerű a dolog.Tervek,gyártók,anyag költség stb.találni,csinálni stb.!!!

Meg hát az emberek fogadtatása a végtermék iránt.Lásd az előző felkavaró írásaimat.

 

Szóval én itt be is fejeztem a mondanivalóm,részvételemet!

 

Sziasztok

Előzmény: RCM-HUN (66931)
RCM-HUN Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66936

Látod Luke, évekkel ezelőtt mondtam ,hogy térj át a sötét oldalra mellém!:-))))

Előzmény: Flakvierling (66934)
Flakvierling Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66935

Ja, pedig az ellenfél csapatát egy bíró is erősítette. :D

Előzmény: poiuyt172 (66932)
Flakvierling Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66934

100%-ig egyetértek, ez pontosan így van.

Előzmény: RCM-HUN (66931)
Flakvierling Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66933

Végül is azt látsz bele, amit szeretnél, elég szomrú, hogy neked ez jött le. Én mások hozzászólásaiért nem vagyok felelős, de azt tartom, hogy ide senki nem azzal a céllal írt be az Ikarus projekttel kapcsolatban, mert ellenzi vagy fujjolja azt. Én biztos nem írtam semmi ilyet. Valójában te köpködöd le durván a többiek hozzászólását, csak észre sem veszed.

 

Ismét igazolódott az a feltevésem, hogy tapasztalatot, tanácsot megosztani nyilvános fórumon nem lehet, mert mindig lesz aki megtámad miatta, mondván, hogy ellene vagyok bárminek is. Jobb lett volna, ha személyesen írom meg a kollégánknak, mit is érdemes fontolóra vennie, mielőtt tényleg komolyan belekezd és napokat, heteket és százezreket áldoz olyasmire, ami esetleg végül nem úgy sül el ahogy első látásra kinéz a dolog.

 

((Az pedig, hogy én miért akartam félbehagyni a modellezést fél éve, legyen az én dolgom, de röviden csak annyit róla, hogy azóta nem vállaltam semmit. És nem is fogok, mert abba fogom hagyni. De ez legyen az én dolgom.))

Előzmény: Pijotr76 (66929)
poiuyt172 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66932

OFF

 

(Feszültségoldóként) 

 

Óriási, soha nem látott fantasztikus szuper hero(ikus) csatában továbbjutottunk a férfi kézilabda elődöntőbe!!!!!

 

ON 

 

RCM-HUN Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66931

Az a baj,hogy lövésed sincs a modell "gyártásról" csak muszály megint írni valamit!

Ha egy picit figyeltél volna akkor látnád, hogy nem ellene vagyunk a dolognak csak próbáltuk ezt a "legyen olcsó Ikarusz" álmot egy picit a realitás talajára terelni!

Tudom ,hogy jóban vagy Gennel és Te mindenáron azt akartad ebből kiolvasni ,hogy Ő nem csinálja jól vagy átvert bárkit is!Ez nem így van,ha leveszed a napellenzőt és mégegyszer végig olvasod a kommenteket akkor rájösz magadtól is!

Gen megkeresett engem is az elején csak én nemet mondtam mert legalább 10 sebből vérzett a dolog.Akkor megkért ,hogy segítsek neki abban ,hogy a buktatókat és azokat a gyártási hibákat amiket szerintem nem kellene bebukni  írjam össze.

Megtettem bár szerintem ezt itthon egy modell gyártó sem tette volna meg (nem divat segíteni).A mai napig még egy köszönömöt sem kaptam érte!

Úgyhogy hagyjuk ezeket a kirohanásokat mert tudom mit beszélek.

 

 

Előzmény: Pijotr76 (66925)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66930

Ja...csak,hogy tudd.Én is benne vagyok dolgokba....gyártásba...tervezésbe...marketingbe,stb.Csak egy kicsit más termékben.Szóval képpbe vagyok a kinai,taiwan stb. gyártókkal.És a mi termékünket is csak a magyar felhasználó fikázza,szarozza,köpködi!!!!!Európában meg istenítik,imádják.Európában,nem itt.

Előzmény: Flakvierling (66927)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66929

...hát látom Te sem a lényeget vetted ki a szöszenetemből!!!!!!!!Bár lehet,h.nem tudok olyan szépen írni mint Te!:-)

 

1.Nem szóltam le az Ikarusz projectet.Sőt!!!!Én segítettem/nem felhánytorgatásképp/ Gyurinak bejutni a Bkv garázyba,h.nyugottan méricskéljen,fénképezgessen.Alkatrészeket gyüjtsön,stb.!

 

2.Nem minősítettem senkit.Lehet,h.durván fogalmaztam!?lásd. 3-as pont.

 

3.Olvasgasd vissza a hozzászólásokat/megint nem akarok senkit megbántani/Atlassal/szar méretek,arányok,szín/,Retróautókkal/nem volt nálunk,szín,forma,stb./,Tűzverdák/méret,kidolgozásstb./,fényképminőség,átalakítás/festés,forma,stb./ és a többi dologgal kapcsolatban.

 

4.Te voltál nem olyan nagyon rég aki az én álltalam leírt vélemény alkotó/k miatt akartad abba hagyni a "szakmát"!?!?

 

Továbbra is azt mondom,h./mostmár ideírom,h. nehogy meg bántódás legyen bellőle/,tisztelettel a kivételnek,h.itt,ebben az országban tök mindegy milyen téren.Soha semmi sem lesz jó.Mindig valamit köpködni fognak az emberek....

Előzmény: Flakvierling (66928)
Flakvierling Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66928

"Ha itt lenne/lesz "olcsóért"akkor mi lesz a nagy modellezőkből rögtön?Véresszájú,fikázó,szarozó."

 

És kérlek, mutatsd meg, hol fikáztunk, szaroztunk véres szájjal! Tök jó ismeretlenül baromságokkal sértegetni másokat nem?

Előzmény: Pijotr76 (66925)
Flakvierling Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66927

Akkor hadd gratuláljak, te vagy az első aki épp csak a lényeget nem értette meg. Itt senki sem károg, mert azt olyanok szokták, akiknek halvány lila segédfogalmuk nincs az egészhez. Én, amint mondtam 2 évet szántam erre és elég jól belemélyedtem a dologba, de ha nekem nem hiszel, hidd el a többieknek, akik most is gyártanak modellt és sok-sok év, netán évtized tapasztalatuk van a témában. Inkább csak a lehetséges buktatókat írtam-írtuk le, mint tanácsot olyan embernek, aki most kezd neki. Nem feltétlenül kell így az 1-2 éves kínlódást végigvinni, amiben nekem is részem volt. Ez nem azt jelenti, hogy ellene vagyunk, szerintem itt mindenki szeretné, ha lenne olcsó Ikarus, Csepelek, stb. (Szerinted most miért nincs? Nyilván mert mégsem olyan egyszerű és olcsó, mint hinnéd.) Persze lehetne. De ehhez egy kisebbfajta csoda kell, vagy nagyobbfajta vagyon. Csak a lehetőségeket vázoltuk fel, ami nem hinném, hogy mesés, de ahogy oda is íram, járjon szerencsével. Hibátlan modell ráadásul soha nem lesz én nem is lehet, illetve más munkáját leszóló emberek mindig is lesznek. Ezek megint olyan emberek jellemzően akik semmit vagy csak nagyon keveset tettek le az asztalra, és ezt kompenzálják az állandó beszólogatással, a mindent jobbantudással. Ilyen minden téren létezik, és én a lehető legnagyobb távolságot tartom az ilyen emberektől (veteránautós téren is létezik ilyen, sajna tapasztalatból tudom). Szerintem aki alkot valamit és ide feltölti, vagy esetleg eladásra kínálja, mind tisztában van azzal, hogy lesznek ilyen beszólogatások és túlteszi magát ezen. Akinek ez jelenti a gátat, hogy bármit is letegyen az asztalra, azt őszintén sajnálom. Szóval csak hogy értsd: nem szól senki az Ikarus-projekt ellen (inkább maguk a makacs tények vannak ellene, de megfelelő anyagi háttérrel le lehet küzdeni ezt is), ha készen lesz valaha is egy, biztos lesznek beszólások, de ez nem jelenti azt, hogy attól még rossz. Mint ahogy a retróautók sorozat sem rossz, csak mindig vannak örök fanyalgók.

Előzmény: Pijotr76 (66925)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66926

Ez így igaz is lenne, csakhogy!

 

Ha valaki azt ígérné, hogy Ikarusokat fog csinálni, az valószínűleg nem Setrákat, vagy Van Hoolokat nyomna a sorozatban...

Ehhez képest mit kapunk az Atlas-sorban: Garant, S4000, Horch (mondjuk ez utóbbival nekem nincs semmi bajom), de szóval ezek nem is igazán retró teherautók, inkább valami retrókor előtti valamik.

Előzmény: Pijotr76 (66925)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66925

Én ehez a "gyártós" bulihot szeretnék hozzászólni.

 

Jómúltkorában beszélgettünk erről Gyurival.Igazaából most mindenki Ikaruszt szeretne/szépet.jót,olcsót/.Eddig mindenki teherautót akart/szépet,jót.olcsót/.Megjött az Atlas a maga kis teherautóival...és mi lett a vége????Hát ez nem is olyan,nem is szép,nem is jó,drága,stb.

A Retróautók sorozattal szintén ugyanez van.Ennyi pénzért ajándék szerintem.

Valaki/k hozzáfogtak/nak csinálni/tatni Ikaruszokat.Még igazából a tervek sincsenek meg,de már vannak "Varjak".

Ha itt lenne/lesz "olcsóért"akkor mi lesz a nagy modellezőkből rögtön?Véresszájú,fikázó,szarozó.

Sajnos,ha egy eredeti Ikaruszt valami csoda folytán le tudna kicsinyíteni az ember ami müködne meg tökéletes lenne,akkor is jönnének a fentebb említett figurák.

 

Ezzel nem szeretnék senkit megbántani csak nekem ez a véleményem.

TLBY Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66924

Ennek folyományaképp, amit ragasztani kellene azt csak odanyomják, majd a Van-der-Waals erők megtartják, legfeljebb elvész.

Aminek forrcsonkja van, azt ragasztják, hogy jó vastagon végig lehessen b-ni a modellt ragaccsal, és ne tudd kijavítani a hátsó lámpát, meg a tükröt festékleszakítás nélkül, ha ferdén, meg fejjel lefelé gányolták rá.

Amit festeni kellene, azt matricázzák.

Amit meg csillaggal kellene csavarozni, azt 3szög imbusszal nyomják, gondolom, hogy nehezebben tudd megbontani

a burkolatot a PS3-on, amikor csippeled a modellt, meg elvesszen a gar ugyei, a PS3, meg gondolom egy kallantyúval bontható, mint a HP gépek...

:>

Előzmény: TLBY (66923)
TLBY Creative Commons License 2012.08.08 0 0 66923

Nem lett volna, mert a kínai hangya típusú ember, katonás nép: ami kerek azt viszik, ami szögletes, azt gurítják, és ügyelnek, hogy a határon ne jöjjön be a logika:I

Előzmény: charlie b (66920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!