Keresés

Részletes keresés

V43 1277 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 14

Tiszteletem!

Nékem is van egy gépem a SZOVJETUNIÓBÓL! Igaz ez nem túl öreg, de azért nem mai.

Gyártási év: 1983

Felújítva: 2004

Típusa: MMB3 (MMVZ)= Minsk Moto-Velo Zavod

 

Zeman Creative Commons License 2005.02.01 0 0 13

Sziasztok!

Valakinek van tippje mikori lehet a "Super Granat" feliratú bicikli alkatrész?

A képen látható cuccok gazdát keresnek....

Üdv: Zeman

maci124 Creative Commons License 2005.01.29 0 0 12
http://sophegyi.freeweb.hu/album/index.html A második lapon találhattok egy albumot, Veterán kerékpáros taliról, sztem tetszeni fog. üdv:maci
Zeman Creative Commons License 2005.01.28 0 0 11

Hello Vonat!

Épp most lettem sárga ahogy olvasom a biciklidről irottakat.

Biztos nagyon jó kis gép,várom a képet...

Addig is egy virtuális ajándék neked és a bringádnak. Torpedó csengő.

Üdv: Zeman

vonat35 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 10

Szia zeman!

 

Hát itt is találkozunk?

 

Én 3 éve vettem 20.000 Ft-ért egy eredeti fényezésű német férfivázas háború előtti bringát. Márkája nem mond sokat (most hirtelen eszembe sem jut:)), viszont gyönyörű a gép. Torpedo hátsó agy, Bosch világítás (kapcsolható, hogy laposelemről,  vagy a dinamóról megy). Időközben tuningoltam, kapott egy olyan -meghúzom a kart, kis excenter kerék a gumihoz ér, és berregtetni kezdi a harangot, mint egy villamos - csengőt, plussz egy szép mélynyomott feliratos csomagtartót.

Majd lefotózom, és kiteszek képet.

Egy időben mindannapos használatban volt, és remek érzés 70 évnyi történelmen karikázni munkába.

 

Üdv:

 

vonat

 

Zeman Creative Commons License 2005.01.25 0 0 9

Tudna segiteni valaki mikori lehet a "Super granat" feliratú kerékpár alkatrész?

Előre is köszi : Zeman

Zeman Creative Commons License 2005.01.25 0 0 8

Szerintem meg azért "nem olcsó" mert azt sem tudjuk milyen állapotban van.

A napokban volt szerencsém egy nagyon szép,akár napi használatra is alkalmas 1950 évekbeli Steyr kerékpárhoz nem sokkal drágábban mint ez a Wanderer.

De azért egy kicsit  izgat a dolog :)

Üdv: Zeman

H_G Creative Commons License 2005.01.25 0 0 7
Szerintem méltányos ár; különösen, hogy a Wanderert nemrég újraindították Münchenben. Egy létező luxusmárka őse méltó a figyelemre.

Előzmény: Postás2 (4)
trek1 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 6
Az régi bicajokhoz érteni kell, hogy kimondjuk sok-e vagy kevés. LEhet hogy semmit nem ér, lehet, hogy felújítva több százezret! Persze nem feltétlen nálunk, mert itt nincs nagyon piaca. És a felújítás is művészet, mint a restaurálás, meg vadászat is, mert azért nem lehet rátenni Shimano hajtóművet egy 60 éves járgányra.
Előzmény: Postás2 (4)
Zeman Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5
hüm hüm, nem olcsó..... bár a mai világban :)
Postás2 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 4
Olyan 30-40 ezer forintban gondolkodik. Én soknak tartom.
Előzmény: Zeman (3)
Zeman Creative Commons License 2005.01.22 0 0 3

Ez a bicikli sem piskóta.....

/1945 Italy /

Zeman Creative Commons License 2005.01.22 0 0 2

Helló Postás2

 

Vajon mennyi az a "rengeteg pénz" ?

Ha megtudod ird meg légyszi.

Üdv: Zeman

Előzmény: Postás2 (1)
Postás2 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 1

Bár én azért jobban szeretem, ha nem nekem kell tekerni. ---> Motorkerékpár !

De azért rendszeresen bicajozom, hivatalból is.

Szóval amiért írtam, az egy Wanderer kerékpár, rettenetesen rozsdás, de felújítható állapotban. Csillaghegyen van egy régi kollégámnál. A baj, hogy kereskedő a koma és rengeteg pénzt szeretne érte kapni.  Szerinte a háborúban katonai bringa volt, ezt el is hiszem, masszív szerkezet. De a lényeg: kétfokozatú sebességváltó is van rajta, mely a pedáltengelybe van beépítve ! Igazi különlegesség. Sajnos képet nem tudok mutatni róla, mert elég messzire kerültem onnét már több mint egy éve.

 

bindera Creative Commons License 2005.01.22 0 0 0
zéro
Zeman Creative Commons License 2005.01.22 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Üdvözlet mindenkinek a topicban!

 

Szeretem a régi bicikliket,biztos más is van így.Próbáljunk meg információkat megosztani egymással műhelyek,alkatrészek,börzékkel kapcsolatban.

Nekem is van egy régi biciklim (kép) próbálom rendbehozni de nem megy könnyen...

de azért már egy-két kört mentem vele. HUUU... ez az igazi..pedig volt már pár bringám.

Ha van érdekes képetek,azt is rakjátok fel. 

Üdv mindenkinek:  Zeman

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!