Keresés

Részletes keresés

Hooliboy Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32057

Valaki tud válaszolni a kérdéseimre?

sur5al Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32056

Blue írta így. Nem fojtja és nem megy 155 fölé.

 

Amúgy meg neki már elpusztult asszem, szóval én nem flexelném szét a füstcsövet miatt:)

 

Nézegetem, emésztgetem...

Előzmény: joevagyok68 (32050)
tibcsi42 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32055

Sajnos belepte a hó a solarcsőveket, pedig most is jól süt a nap, multhéten volt, hogy 65°viz jött le most meg -10°van fent.

tibcsi42 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32054

Ne sajnáld, hogy elveszet a jagyzeted, mert hatékonyságot sacra nemlehet végezni. Így sajátmagadat viszed be az erdőbe, valahány literes puffer, bálványfa vajon hány kW/kg ad le.

50-100L eltérés már 5-10% os eltérést is eredményezhet.

Előzmény: WendelkeS (32046)
abohka Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32053

Van időm meg kedvem is az ilyenekhez.....próbáltam sokat tanulmányozni a témát mert az anyagokat is országos szinten vásároltam össze hozzá igaz lista alapján :) büszkeségem a 2 db grundfos 25-50 keringető volt 12200 ft darabáron,vadi újként garanciával és az eredeti nem a gagyi utánzata és boltból :))) ez volt az egyetlen amire azt mondta a szerelő,hogy ügyes vagyok és nagyon jó árba vettem...egyébként mindig csak legyingetve volt rám mert nő vagyok ne okoskodjak.Hát 0 ismerettel azért nem könnyű a dolog és az egyéb opciok is a férjemmel lettek megbeszélve aki minden nélkülözhető dologra azt mondta nem kell és utánna se nézett,de még a szerelőtől se érdeklődte meg miért is lenne az jó csak simán azt mondta nem kell.Miután nem lett valami igazi a fűtésünk azért leüllt a gép elé és kiderűlt,hogy a keverőszelep amit nem rakatott be nagyon jó lett volna így újratervezés képpen most nyáron be lesz  rakatva.Ha csak a tartályt fűtjük semmi gond nincs mert úgy a kazán képes elérni a 70 fokot is a tartályt is szépen felfűti,de ha már az egész rendszerre rá van kapcsolva akkor kb megáll az élet....pl 55 fokos a tartályba a víz olyankor a kazán többnyire 50 fokos bekapcsol a tartálynál a keringető a radiátorok felé aztán úgy átlag 5-10 percen belűl a kazán hőmérséklete 10 fokkal biztos vissza esik és a tartályba lévő víz is szépen lassan elkezd hülni.Ha elkezdjük a teljes rendszert fűteni úgy,hogy már a hideg vizet is keringesse mind 2 szivattyú akkor közel 8-9 óra alatt sikerűl elérni a max 65 fokot a tartálynál és a kb 60 fokot a kazánnál....de itt úgy megáll az élet mert ennél feljebb nem igazán lehet vinni.A papír szerint az a jó a kazánnak ha 60 fok felett megy...hát az nem könnyű dolog így van lerakódás stb benne igaz most vettünk bele ilyen tisztítót,de már nem volt alkalmunk kipróbálni.A másik amire menetközbe rájöttünk,hogy miután közel 150 méter cső van a házba és 70%-ba alúl és 90%-ba külső falon megy ami hát elég hüvös és  szigetelés nélkül hát nem meglepő,hogy kinlódunk a fűtéssel. Kazán javítás,keverőszelep,csövekre szigetelés és remélem már élmény lesz kazánnal fűteni mert eddig úgy utáltam az egészet ahogy kellet és lehetőség szerint inkább nem is azzal fűtöttem.

Menike Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32052

A ma reggeli begyújtás már tökéletesen ment... fel is fűtötte a puffert ahogy illik. Csak azt nem tudomhogy akinek alapból mondjuk épp elég a huzat az ilyenkor nem tud begyújtani... elképesztő mit tesz a természet...

Menike Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32051
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32050

"a pillangószelepet el is felejtheted."

 

aztazé má mégse !

Szerintem anélkül ők se boldogulnának !

 

 

 

lejjebb láttad a relés-öntartós javaslatot a riasztód reteszelésére ?

Előzmény: sur5al (32049)
sur5al Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32049

Miért nem szeded szét normálisan a füstcsövet és pucolod ki/javítod meg a pillangót? Csinálj már egy képet, elég nehéz így elképzelni a kazánod és a kéménybekötés részt...

 

Ezt írtad:

"Mostanában hogy gyakorlatilag állandóan fűtünk borzalmasan megnőtt a kátránykiválás a kazánban, meg sztem a kéményben is sok rakódik le. Csak nyárfával fűtök jelenleg mert most az van. Mit tudok csinálni hogy ne ragadjak bele ebbe a nyúlós sz'rba. A pillangó most résnyire van nyitva hogy nehogy korán ellobbanjon a fa és tovább tartsa a meleget."

 

Több dolog is lehet.

 

1. A fa száraz? Mérd meg! Max. 15-20% lehet a víztartalma.

2. A visszatérő hőmérséklete mennyi? Mérd meg! 50-60 körül legyen.

3. Nyitott pillangónál a füstgáz hőmérséklete mennyi? Mérd meg! Kéménytől függ, de ha nem 250-300 vagy több, akkor nem szabad zárnod rajta.

4. Ha lefolytod a tüzet (nem adsz neki levegőt és/vagy elzárod a pillangót) az égés korai fázisában, akkor a fa senyvedve, oxigénhiányosan "ég". A meleg nem rohan ki a kéményen, de a fából felszabaduló fagáz elégés helyett a fában lévő párával együtt képezi ezt a fekete-nyúlós lerakódást. Ha a kéményedből sötétszürke-fekete füst jön, akkor a fában lévő szént eregeted a levegőbe ahelyett, hogy elégetnéd.

 

Vannak itt ügyes mesterek, akik a pillangós folytás helyett mindenféle terelőlemezekkel, zártszelvény-betétekkel jól megjáratják a láng és füst útját a kazánban, így az elégett fagáz a hőcserélőket melegíti. Ha ezt tökélyre fejleszted, a pillangószelepet el is felejtheted. Olvass vissza! Ajánlom Blue_Sky_007 beírásait.

Előzmény: djkriss (32043)
mediterro Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32048

Szia!

 

Ez igaz amit írtál, mert én is ilyeneket méregettem. A 2m3 meddig elég neked? Szig? m2? Direktbe vagy hőcserélőn keresztül fűtöd? Padló vagy radiátor fűtés?

 

Kösz

Előzmény: WendelkeS (32046)
mediterro Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32047

Szia!

 

Ez igaz amit írtál, mert én is ilyeneket méregettem. A 2m3 meddig elég neked? Szig? m2? Direktbe vagy hőcserélőn keresztül fűtöd? Padló vagy radiátor fűtés?

 

Kösz

Előzmény: WendelkeS (32046)
WendelkeS Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32046

Szia!

 

Természetesen próbáltam mérni hatásfokot, hiszen "megfertőződtem" én is  itt a topicban.:)

 

Viszont korrekt eredményt nem tudtam volna felmutatni.

 

A pufferes topicban írtam ezt:

 

"Hali!

 

Sajna elveszítettem a "mérési jegyzőkönyvemet", de pár hete végeztem egy ilyen irányú mérést. 

 

1900(valahány) literes a pufferem, és ezt egy 35 kW-os lemezkazánnal nyomom. Nem keményfával, és nem kimondottan szárazzal, nyári vágású bálványfát tüzeltem benne.

 

69 kg fával nyomtam fel a puffert az induló 26-26-44 C fokról, 80-85-87 fokra, az időre már pontosan nem emlékszem.

 

Ekkor én is kb. 130 kWh körüli energiát számoltam ki a puffer tárolókapacitására."

 

Alapvetően az volt a gond, hogy nem tudtam pontosan belőni, hogy milyen a nedvesség tartalma a fának, mert volt benne lábon száradt, ami tényleg száraz volt. Illetve a friss vágásun a küső "szárazabb" részeken 20-30 %-os  víztartalmat mértem, míg a friss hasítású belső részeken, ki is akadt, tehát 44% körüli,feletti víztartalom lehetett. 

 

Mivel a lábon száradt volt a kevesebb, és a nagytöbbség a nyári vágású élőfa, így számolgattam különféle fűtőértékekkel a nedvességtartalom függvényében, de mivel ennek a pontos behatárolása nem volt lehetséges, így teljesen felesleges hatásfokot számolgatni.

Előzmény: fázunk (32032)
Mihok55 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32045
sipinick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32044

Sziasztok,

 

Szerintetetk Laddomat 21-60 vagy VTC511+keringető?

djkriss Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32043

Na sziasztok !

Aszittem tudtok valamit javasolni a tegnapi problémámra. Tegnap mérgemben televágtam konixxal, hátul állítgattam a pillangót közbe, egyszercsak nagyon könnyen tudtam mozgatni. NNa gondoltam magamban letört a lemezke .Gyakorlatilag semennyire sem tudom jelenleg lezárni a kazánt. Mivel mostanában nyárfa van benn igy rövid idő alatt sikerül a kéményen kizavarni a meleg nagy részét! Most mivel mást nem tudok megvárom míg lehűl a kazán megnyitom flexxel oldalt a kazán"csövet"(ami ugye téglalap) egy lemezzel megpróbálom lehatárolni a huzatot. Csak azt nem tudom még hogy mekkora nyílást tudok vágni mert max 2mm kéne hogy legyen. Ráadásul a keletkező füst hogy fog az esetleges résen kifelé jönni. Abban reménykedek hogy lesz olyan huzat alul hogy ne füstöljön tele..:-) Csináltatok már valami hasonlót? (Ja a kazánomon alul jön ki a füst majd egy "Z" alakú csövön keresztül megy felfelé a kürtőbe borzalmas konstrukció "ATRAMA")

Előzmény: djkriss (31972)
kod1111 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32042

Le a kalappal előtted, úgy látom nálatok te hordod, van egy hölgy ismerősöm aki a villanyt szereli, ha baj van. Igen a heggesztés is jó lehet, ha van olyan aki öntvényt tud gyógyítani.

Előzmény: abohka (32028)
ja nyugi Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32041

Nekem is hasonló észleleteim vannak vissza is tettem ma reggel a kisebb terelő tárcsámat,

Üdv:

Józsi

Előzmény: Menike (32020)
peti.olah Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32040

A relé értelemszerűen arra a feszre legyen méretezve, amivel a csengő is megy.

Előzmény: peti.olah (32039)
peti.olah Creative Commons License 2012.02.08 0 0 32039

Ezt találtam ki.

Alaphelyzetben feszültség mentes minden. Ahogy megjön a riasztó fesz, a relé alapban zárt érintkezőjén keresztül megszólal a csengő(bármi). Ha a nyomógombot megnyomod, a relé behúz, öntartóvá válik, ha elengeded a nyomót, akkor is úgy marad. És megszakítja a csengő áramát. Ha megszűnik a riasztó fesz, akkor visszaáll minden alapba, a következő riasztásnál megint először a csengő indul el. Esetleg annyit lehet hozzátenni, h a bejövő riasztó fesz.szel párhuzamosan tennék vmi villogót (villogó LEDet), h a vizuális riasztás folyamatosan meglegyen.

Remélem, érthető.

Előzmény: sur5al (32001)
Menike Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32038

biztos ami biztos az ajtókat azért lelakatolnám... :)

Előzmény: peti.olah (32036)
Menike Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32037

Semmi. Épp 2 napja pucoltam (nem kellett akkor se csak belenéztem és úgy csináltam :)

 

Amikor már a fa 3/4-e elégett rádobtam 3-4 nagyobb darabot és kinyitottam az alsó ajtót. Dübörgött ahogy illik. Lehet lehűlt nagyon a kémény :S vagy nemtom.

 

Az viszont biztos hogy szenvedve égett el a fa zöme és alig nyomta fel a puffert...

Előzmény: kod1111 (32025)
peti.olah Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32036

Fel kell fűteni, célszerűen 800 fok környékére, és és akkor érdemes berakni. Utána sok primerlevegő kell, akkor nem füstöl, és szag sincsen. :)

Előzmény: Sanyi 65 (32031)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32035

Valaki tudna nekem tanácsot adni?

A kazánomban kapilláriscsöves hő és nyomásmérő van. 57 mm átmérőjű.

A hőmérő része tönkrement. Nem mozog a mutatója.

Hol kaphatok másikat Budapesten? Neten már kerestem, egy helyet találtam, ahol ilyet árulnának, de most ott sincs.

joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32034

"Melyik begyújtás az előnyösebb az alsó,vagy felső?"

Anyósnál ??  :-))

Vagy az ujságpapírnál - fahulladéknál ??

Előzmény: Sanyi 65 (32031)
sur5al Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32033

Krematórium ügyben peti.olah az illetékes:)

Előzmény: Sanyi 65 (32031)
fázunk Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32032

Régebben "beszéltünk",nem próbáltál azóta valamiféle hatásfokot mérni?

Előzmény: WendelkeS (32026)
Sanyi 65 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32031

Srácok már hónapok óta olvasgatlak titeket,és látom némelyikőtök igazán profi. Én is vegyes kazános vagyok de én apríték égetővel fűtök. De most a hétvégén kihúzom az égetőt,és hagyományosan fűtök mert némi papír és fahulladék összegyűlt.Na és itt kezdődik a gond, anyósom a vén ganyéj már annyira kiagyal,hogy most már őt is eltüzelem. Melyik begyújtás az előnyösebb az alsó,vagy felső?

Hooliboy Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32030

Pár kérdésre szeretnék választ kapni!

1, A keverőszelepet milyen állásba kell állítani (1-10ig) eddig 10 ment de lehet ha lentebb veszem nem kever annyi "hideg" vizet az elmenőre.

2, Meglehet valahogy oldani, ha a kazánban a hőfok eléri a 65° fokot akkor valami jelezzen nekem a lakásban?

3, Melyk éri meg jobban frissvágásu akác 16000/erdei m3 vagy a lignit 1800ft/q?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32029

Ha van a környéken öntvényhegesztő kisiparos, lehet vele olcsóbban megúszod, mint a tagcserével.

Így is lehet szét kell szedni a kazánt, úgyhogy nem lesz olcsó.

Előzmény: abohka (32028)
abohka Creative Commons License 2012.02.07 0 0 32028

Sikerűlt szétkapnom a kazán borítását....a hátsó tagon kb 15 centis hajszálrepedés :(

Előzmény: ronkovik (31978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!