Keresés

Részletes keresés

moineau Creative Commons License 2001.04.09 0 0 102
Szivesen! A korte fa nem a mienk de nincs bekeritve :-))
m
Előzmény: fönök (101)
fönök Creative Commons License 2001.04.09 0 0 101
Csak akkor, amikor már nagy érett sárga körték lógnak arról a bizonyos fáról!
Előzmény: moineau (100)
moineau Creative Commons License 2001.04.09 0 0 100
Nem tudom a hazszamot csak azt hogy ez a sarok utani masodik telek es a sarkon ures telek van egy nagy kortefaval.
Vasarnap mar en is otthon leszek, en is vegre megnezem. De jo, hogy mar vannak szomszedok itt ;-)))
Egyszer csinalhatnank egy Godolloi talit nyaron!
moineau
Előzmény: Riza (98)
fönök Creative Commons License 2001.04.09 0 0 99
Most szégyelem magam, mert apám sokáig a Fenyvesi Nagyúton lakott pont abban a házban, amelyik az Ora kápolna mellett van. Előtte áll az a fa, amelyikbe belecsapott a villám. Meg van még?
Mondd csak a HÉV mitől kulturált? Talán már más vonatok járnak, mint tíz éve?
Előzmény: Riza (98)
Riza Creative Commons License 2001.04.09 0 0 98
Kedves leendő gödöllői!
Kb három utcára hozzánk fogsz költözni Máriabesnyőre.
Gödöllő fenyvesi része.
Közel lesz hozzátok a besnyői vasútállomás, amellyel 40 perc alatt érsz a Keletibe.
Óránként jár kulturált elővárosi vonat.
A buszmegálló is közel van.
Van hozzátok közel egy kis kápolna, de nincs messze a besnyői kegyhely sem.
A kapusinusok rendháza és a lelkigyakorlatos ház.
A Waldorf iskolába járt a szomszédom kislánya, az a város másik végén van. Jó iskola.
HA megmondod a házszámot /esetleg emilben/ elmegyek megnézem a leendő otthonodat kívűlről.
Bármi érdekel szivesen válaszolok.
Csendes jó levegőjű helyre fogsz költözni.
Várunk szeretettel!
Előzmény: moineau (90)
fönök Creative Commons License 2001.04.06 0 0 97
Igyekszem hamar küldeni!
Előzmény: moineau (96)
moineau Creative Commons License 2001.04.06 0 0 96
Johet, kivancsian varom.
Előzmény: fönök (95)
fönök Creative Commons License 2001.04.06 0 0 95
Azt hiszem témát tévesztettünk, de ha akarod elmesélem emilben.
Előzmény: moineau (94)
moineau Creative Commons License 2001.04.06 0 0 94
Jo :-)))
Ha ennyire hianyzik, miert nem mesz haza?
Előzmény: fönök (93)
fönök Creative Commons License 2001.04.06 0 0 93
Ne is folytasd!
Előzmény: moineau (92)
moineau Creative Commons License 2001.04.06 0 0 92
Ha muszaj akkor nem baj de nem biztos, hogy szukseg lesz ra.
En nagyon orulok, hogy haza mehetek mar nagyon ideje volt. Ez a tiz ev sok volt nekem. Lindenutt jo de....
Előzmény: fönök (91)
fönök Creative Commons License 2001.04.06 0 0 91
Akkor talán még nem késtél el. Nem baj, hogy esetleg ezáltal évet veszítenek? Egyébként irigyellek, hogy hazamehetsz!
Előzmény: moineau (90)
moineau Creative Commons License 2001.04.06 0 0 90
6, 9, es 10 evesek es mind lanyok :-))
Előzmény: fönök (89)
fönök Creative Commons License 2001.04.06 0 0 89
Az az igazság, hogy én bár gödöllői vagyok, de elég régen jártam otthon, így aztán a mostani plébánost sem ismerem. Az Alma utcát sem tudom hol van, mert mi az Alvégen laktunk, és ott ilyen nevű nincs. A Waldorf iskola valahol a város szélén van, ha jól tudom. Mennyi idősek a lányaid? Majd valamikor én is szeretném, ha a gyermekek magyarul írni-olvasni tanulnának, de ők még kicsik.
Előzmény: moineau (88)
moineau Creative Commons License 2001.04.06 0 0 88
Nem tudom igazan, mert igazibol meg nem lattam a hazat csak fenykepen, most fogom megnezni. A baratom intez mindent egyedul szegeny. Annyit tudok Alma utca de hogy merre van azt nem,majd kiderul.
Igazabol a Waldorf iskola erdekelne de nagyon, mert az itteni sulik kicsit le vannak maradva az otthoniakhoz kepest. A lanyaim beszelnek es olvasnak is magyarul de irni nem tudnak, magyar tortenelmet sem tanuktak eddig csak amirol beszelgettunk veluk es kornyezetbol is mas dolgokat tanultak, mint otthon. Szerintem ertelmes normalis gyerekek de akkor is be kell hozniuk eleg nagy lemaradast es erre a waldorf iskola a legalkalmasabb. Azert a tobbi is erdekelne. Ja a nagybatyam Godollon pap. Sajnos csak evente egyszer latom max. mert nagyon elfoglalt es akkor is csak mint a huzat csak jon-megy talan ha majd ott lakunk.
Előzmény: fönök (87)
fönök Creative Commons License 2001.04.06 0 0 87
Jó, jó, de Gödöllő melyik részére?
off
ezt láttad már?
on
Előzmény: moineau (86)
moineau Creative Commons License 2001.04.06 0 0 86
Godollore fogok koltozni es mindenre kivancsi vagyok de foleg az iskolakra es mindenre, ami gyerekekkel kapcsolatos. Mivel most meg Franciaorszagban lakom es egy het mulva is csak egy hetre tudok haza menni, nem sok idom lesz nezelodni foleg, hogy mindenfele festek meg csempe problemak vannak es juliusra jo lenne ha kesz lenne a haz es be tudnank koltozni mire jonnek a gyerekek.
Előzmény: fönök (85)
fönök Creative Commons License 2001.04.06 0 0 85
Hova akarsz költözni, és mire vagy kiváncsi?
Előzmény: moineau (84)
moineau Creative Commons License 2001.04.06 0 0 84
En juliusban fogok oda koltozni. A jovo heten megyek es majd joooool megnezek mindent. Augusztus elejen pedig a gyerekeim is oda koltoznek. Irjatok sokat, hogy kepben legyek.
koszi
moineau
fönök Creative Commons License 2001.04.06 0 0 83
A kettő nem zárja ki egymást.
Előzmény: Riza (82)
Riza Creative Commons License 2001.04.06 0 0 82
Nagyon bízom benne, hogy a jó jónak marad meg.
Jelenleg jól működő műv.házunk van.
Kívánom, hogy az is maradjon!
Előzmény: fönök (81)
fönök Creative Commons License 2001.04.06 0 0 81
Azt hiszem ez nem tőle jön, hanem országosan átalakítják a támogatási rendszert. Egyébként én nem látok abban semmi kivetnivalót, ha valaki a pénzt adja, akkor megszabja, hogy mit csináljanak vele.
Előzmény: Bumburnyák (80)
Bumburnyák Creative Commons License 2001.04.05 0 0 80
Az új hírek szerint bajban a város szoc-reál stílusban fogant művelődési háza.
Az önkormányzat, élén a világhírű Gémesi Györggyel eddig a művelődési ház költségvetésének felét biztosította (másik felét maguk teremtették elő),de feladatokat nem írt elő a számára. Az új koncepció (!?) szerint a művház kht társasággá alakulna, tulaj az önkormányzat, és célzottan adna csak pénzt, vagyis azt kellene tenni amit ők diktálnak.
Ez a Gémesi egyre arrogánsabb, az utak állapotának javításában lenne ilyen szorgalmas...
Devil Inside Creative Commons License 2001.04.03 0 0 79
Na igen, egy 33 méteres medence nem tűnik túlzásnak egy 25ezres (vagy már nem tudom mekkora) városnak, az utóbbi években már nem is jártam ott.
(Elmondani is szégyellem, de délelőtt nem jutott eszembe Lona néni neve. :-))
Előzmény: MrBean (78)
MrBean Creative Commons License 2001.04.03 0 0 78
De, megvan az egyetemi strand. Egy jólmenő vállalkozó bérli (bérelte?), kicsit kipofozta, beleszerelt modern technológiát, hozott oda büfét, kipaterolta Lona nénit (van-e ki e nevet nem ismeri? :o) ), szóval kicsit felvirágoztatta, de attól még nem lett profi, főleg nem nagy területű strand... Amit ez a város igazán megérdemelne. Most láttam, hogy kiirtották a bozótot meg a kisebb fákat a blahai strand környékén. Tud valaki erről valamit? A fent említett vállalkozó már évtizedek óta tárgyal a város vezetőségével (előbb még a tanácselnökkel, utóbb Gémesiékkel), hogy szívesen rendbehozná és csinálna ott strandot, stb stb, de nem akartak hallani róla. Pedig állítólag vannak feltáratlan víz/hőforrások Gödöllő határában, amiből gond nélkül fenn lehetne tartani egy strandot.
Előzmény: agresszívmalac (76)
fönök Creative Commons License 2001.04.03 0 0 77
Azt nem tudom, de először ott úsztam mély vízben.
Előzmény: agresszívmalac (76)
agresszívmalac Creative Commons License 2001.04.03 0 0 76
De háááát ott van az a nyitott feszített víztükru medence is nem messze az egyetemtol. Vagy már nem megvan ?
Előzmény: fönök (75)
fönök Creative Commons License 2001.04.03 0 0 75
Ez az amit a gödöllőiek régóta hiányolnak. Mostmár van, de sokáig volt "város", amikor még szálloda sem volt, nemhogy uszoda, vagy strand. Pedig tavak vannak dögivel, de vagy horgásztanya, vagy derítőnek használják, mint pl. az Úr réti tavat. Én az egyetemen tanultam úszni. Van az alagsorban egy nagyra méretezett fürdőkád.
Előzmény: Riza (74)
Riza Creative Commons License 2001.04.02 0 0 74
Versegyházánek gyógyvize is van.
A tó persze most is látogatható.
Mivel a Tisza közvetlen közelében nőttem fel, idetelepülésem után kb. 10 évig vízhiányom volt.
Főleg nyáron.
Állandóan ki voltam tikkadva.
Aztán hozzászoktam.
Szóval jó strandok, uszodák bizony hiányzanak itt.
Előzmény: fönök (73)
fönök Creative Commons License 2001.04.02 0 0 73
Mi mindig Veresegyházára jártunk, mert amikor Blahán még strand volt, akkor én 1. kicsi voltam, 2. mi az Alvégen laktunk.
Előzmény: Riza (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!