Keresés

Részletes keresés

NoGun Creative Commons License 2007.01.18 0 0 3850
Sziasztok, Van egy vadiúj DMR-EH55-öm és keresnék hozzá valami gyorstalpalót, hátha készítettek hozzá. Nem vagyok analfabéta, csak elég összetett a leírás, amiben el lehet nézni pár dolgot és nem szeretnék az archiválás közepén rájönni valami fontos paraméter bekapcsolására.
Most alapvetően 90 perces kazettákat szeretnék felrakni dvd-re, köztük 10 éves családi videókat, mentésként.
Az első gondom a minőség beállítása, a másik gondom a vágással kapcsolatos dolgok átnézése egy hozzáértővel.
Szóval ezért keresnék valami írott anyagot, ami nem a leírás, hanem praktikusan elmondja mit érdemes és mihez ne nyúljak mert nincs értelme, eddig néhány összefüggés még nem állt össze ... ilyen pl. hogy lesz a feldarabolt fejezetekből DVD menü a DVD-n, miért kell a listákat másolni, mert azzal sokat foglalkozik a leírás ...stb.
Legyetek velem türelmesek! Köszi.
hattori mackó Creative Commons License 2007.01.17 0 0 3849

Online vásárlás: én eddig egyszer műveltem ilyet. Előtte x héten keresztül fórumokat olvastam és kutakodtam. Megrendeltem a cuccot, amit a vállalt határidőre, sérülésmentesen, papírokkal kihoztak. Ment minden, mint az ágybaß$#&¤... Amíg össze nem raktam, mert akkor kiderült, hogy egy apró részletről elfelejtettek tájékoztatni. Telefon az ügyfélszolgálatnak, felvették (!), kompetens személyhez kapcsoltak (!!), aki elismerte (!!!), hogy a tájékoztatás nem volt teljeskörű. Ezen úgy meglepődtem, hogy minden dühöm azonnal elpárolgott. A cuccot azóta is használom, valószínűleg most nagyon bánnám, ha akkor visszaküldtem volna.

 

A tuner egyébként sztereó? Ahogy nézegettem a vinyó nélküli felvevőiket, azokba azt szerelnek.

Előzmény: fulopg (3843)
hattori mackó Creative Commons License 2007.01.17 0 0 3848

Gondolom, másodpercre gondoltál...

 

:)

 

Ööö, izé. Igen. :)

 

 

Előzmény: Gyulus (3845)
Vebber Creative Commons License 2007.01.17 0 0 3847

"Amit megtudtam a témáról, hogy a Pana rögzítők kivételével szinte mindegyik rögzítő tud 16:9-s forrásból 16:9-be rögzíteni, max 1-2 tipus rosszul kodolja a headerbe az infot és ezt kézzel kell javítani"

 

Pana is tudja.

Előzmény: compot (3846)
compot Creative Commons License 2007.01.17 0 0 3846

Nem szeretnék okoskodni, de a sima dvd lejátszók megolják azt a problémát, hogy a 1,85:1 vagy 2,35:1 arányú kép 720x576-ba (pal verzió esetén) (2,35:1 -nél fekete csíkkal). Ettől anamorf az anamorf.

 

Amit megtudtam a témáról, hogy a Pana rögzítők kivételével szinte mindegyik rögzítő tud 16:9-s forrásból 16:9-be rögzíteni, max 1-2 tipus rosszul kodolja a headerbe az infot és ezt kézzel kell javítani.

 

Amit én keresek az a letterboxing ellentetje. Miért értelmetlen az a funkció, hogy a tv-k által, a 1,85:1 ill. 2,35:1 képre rátett csikokat lecroppolja a készülék (a plazma tv-k megteszik ezt)? Jelenleg ha felveszek a tvből vmit tvkártyával és az fekete csíkos, első dolgom cropolni és 16:9-sre alakítani.

Előzmény: Gyulus (3844)
Gyulus Creative Commons License 2007.01.17 0 0 3845

"a szerkesztés pontossága fél perc"

 

Gondolom, másodpercre gondoltál... A GOP-ok mérete is csak ekkora, és hát fél perc az baromi sok, szerencsétlen esetben akár 1 percnyi reklám nézésre is kárhoztathatja a felhasználót. :-)

Előzmény: hattori mackó (3842)
Gyulus Creative Commons License 2007.01.17 0 0 3844

Nekem LG RH-7500-am van. Ez tud 16:9-ben felvenni, legalábbis úgy emlékszem, hogy a menüjében beállítható a rögzített kép aránya.

 

CSAKHOGY ez nem azt jelenti, amiről te írsz. A digitális PAL kép mérete teljes felbontás esetén minden esetben 720x576 képpont. Tehát akkor is 720 a szélesége, ha 4:3-as a kép oldalaránya, és akkor is, ha 16:9. A készüléknél tehát csak azt állítjuk be, hogy hogyan értelmezze ezt a jelet, bár tudomásom szerint ez is felesleges lenne, ha mindenki kihasználná a szabványok adta lehetőségeket, ugyanis már az ős régi scart csatlakozónál is továbbítható a képarány infó, és bizony a megfelelő készülékek okosan le is kezelik azt.

 

Az általad említett funkció már csak azért is kizárt, mert vagy értelmetlen, vagy nem szabványos képméretet eredményez. A 720x576 4:3-as kép 16:9-es területe ugyanis mindössze 720x432 képpont, ami teljesen szabványtalan. Az anamorf képhez ezt függőlegesen meg kellene nyújtani 720x576-ra, ami viszont nem termelne plusz képi információt, ezért értelmetlen.

 

A válasz tehát röviden annyi, hogy nem fogsz az elképzeléseidnek megfelelő készüléket találni.

Előzmény: compot (3838)
fulopg Creative Commons License 2007.01.16 0 0 3843
Megvettem végül a Dimarsont.
Én is nézegettem még neten is, de bevallom őszintén, ilyen ár mellett én egy kicsit félek az online vásárlástól. Valahogy úgy érzem, hogy az egyébként is kockázatos választást ez egy kicsit még kockázatosabbá teszi.
Első benyomásból nincs problémám, a venti sem hangos, majd idővel elválik, ez meddig lesz így. Most jön a próbálgatás időszaka, ha valamivel nagyon megszívnám, majd jelzem itt, nehogy más is úgy járjon.
Előzmény: hattori mackó (3842)
hattori mackó Creative Commons License 2007.01.16 0 0 3842

A legjobb dolog, amit tenni tudsz, hogy elmégy és kipróbálod. A forgatással szemben ne legyenek averzióid, én is ezt tettem. A vinyóval kapcsolatos döntésedhez ezúton is gratulálok, nem fogod megbánni.

 

Átolvastam a használatiját a gépnek, kissé hiányosnak tartom a szerkesztési funkciókat. Nem látok lehetőséget pl. fejezetjelölők kézi elhelyezésére, továbbá részek kivágására sem, csak elrejtésre. Igaz, hogy aztán az elrejtett részek a DVD-re íráskor már nem kerülnek át, tehát az utóbbi megállapítás csak a vinyóra igaz. Az, hogy a szerkesztés pontossága fél perc, arra enged következtetni, hogy csak GOP-határon tud vágni, nincs tehát mód reklámok "sebészi pontosságú" eltávolítására. Ezzel kapcsolatban érdemes lenne a tulajok véleményét kikérni: a használati a pontatlan, vagy ennyit tud a készülék.

 

Néztem az ittveddmeg.hu-n további készülékeket, a Yakumokon van 5.1-es analóg kimenet (szintén kissé karcsú szerkesztési lehetőségekkel), és van egy Sigmatek író, amin szintén van (ez csak +R/RW lemezeket ír).

Előzmény: fulopg (3841)
fulopg Creative Commons License 2007.01.16 0 0 3841
No, hát van egy elég kimerítő fórum direkt ezzel a típussal kapcsolatban. Ahogy olvasgattam a fontosabb hibáit a legtöbb tulajnál kijavította a szoftverfrissítés, egyet kivéve: hangos a ventije. De ezt is különbözőképp írták le, volt aki azt mondta, hogy kicsit hangos, de nem vészes, volt aki azt, hogy bazi hangos :)
Na most aztán döntsek :)
Asszem kipróbáltatom a boltban.
Előzmény: fulopg (3840)
fulopg Creative Commons License 2007.01.16 0 0 3840
Köszi az ötleteket. Mivel elég szegényes a kínálat e téren, rebeszéltem magam, hogy egy kicsit többet szánjak, rá, így szóba jöttek a merevlemezesek is. 63-ért van az elektropontban akciósan egy Dimarson DM-R956-160GB. Böngészem a leírását, de sehol nem találom, hogy sztereó, vagy monó. Pedig ez tényleg fontos szempont lehet.
Ez az oldal tényleg nagyon jó, nem tudom, eddig hogy nem találtam rá.
Az a baj, hogy a legtöbb boltban az eladók is tájékozatlanok, meg ki sem írják a tulajdonságokat, az meg ciki, hogy mindeegyiket levegyem a polcról, megforgassam, és megsasoljam, hogy milye van neki hátul...
Egy példa: felhívtam a media marktot, hogy milyen felvevőjük van 5.1-es analóg kimenettel, és azt mondta, hogy nekik olyan nincs. Nem tudom elhinni. Szerintem, csak rávágta, mert nem volt kedve utánanézni.
Erről a dimarsonról van vélemény?
Előzmény: hattori mackó (3836)
previa696 Creative Commons License 2007.01.16 0 0 3839
 Üdv.      Nézz be egy bizományi boltba,pár éve még külön álló nagyon jó minőségü dekodereket készitetek. Így használtan meglehetősen olcsók. Sokan megvették az erősitőbe integrált rendszereket, ezeket meg eladták.
Előzmény: fulopg (3830)
compot Creative Commons License 2007.01.16 0 0 3838
Látezik olyan dvd-felvevő amelyik 16:9-ben tud felvenni? Ugy értem, hogy a tv adásban lévő fekete csíkot levágja (mint pl a plazma tv-k) és csak a maradékot rögzíti?
hattori mackó Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3837
Lehet, hogy annyira mégsem jó kiindulópont? A Daewoo DRX2102 adatlapja szerint van rajta 5.1 analóg, a kapcsolódó fórum szerint nincs.
Előzmény: hattori mackó (3836)
hattori mackó Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3836

Bocsi, csak most néztem, hogy nem akarsz HDD-t, én meg csak a vinyós felvevőkről beszélek. Szerintem nézd meg az www.mpeg4-players.info oldalt, ott - bár csak DivX-képes készülékek szerepelnek - minden gépre van adatlap és egy fórum. Jó kiindulópont, hogy egyáltalán mely márkáknál lehet 5.1-es analóg kimenetre számítani. Arról mindenképpen győződj meg (nekem legalábbis fontos szempont), hogy a tuner sztereó legyen. A Packard Bell összes (HDD-s és nem HDD-s) írója mono tunerrel volt kis hazánkban forgalmazva, ugyanez derült ki a Yamada 8400-as írójáról is, sőt a vinyós író egyik változata is csak mono hangot tud felvenni TV-ből (én azt szűrtem le, hogy attól függ, Philips- vagy Samsung-tuner van-e benne).

Előzmény: fulopg (3821)
Szabi87 Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3835

Most már értem.

Köszi a segítséget!!

Előzmény: Jeff.Lebowski (3824)
Vebber Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3834

 

A Yamadának több felvevője is rendelkezik 5.1-es kimenettel.

Elfogadható áron, elég jó készülékek.

Előzmény: fulopg (3821)
mrqb Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3833
Ez jó 5let! Akkor kikapcsolom az automatikus óraállítást. Köszi!
Előzmény: Rlaci (3832)
Rlaci Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3832
Korábban többen írták már, hogy a Sony-k időnként órát állítanak, eközben bekapcsolják a készüléket. Lehet, hogy ezt hallod.
Előzmény: mrqb (3831)
mrqb Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3831

Sony RDR-HX520-as DVD íróm olyat produkál, hogy időnként kikapcsolt állapotában néhány kisebb kattanás szerű hangot hallok, aztán újra csöndben marad. Olyasmi a hang, mint mikor egy HDD parkoló állásba viszi a fejét, aztán visszahúzza beljebb, és mindezt többször egymás után.

Ez valami normális dolog (vinyó termál rekalibráció, beépített lemeztartalom karbantartás), vagy valami hibája lehet? Egy éjszaka 3x is hallottam, napközben nem veszem észre, annyira nem hangos.

fulopg Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3830
Értem, tehát több, mint a sztereó, de mégsem 5.1.
Kutyafáját, csak szeretném használni azt az 5.1-es hangfalszettet, ha már megvan.
Előzmény: wpepi (3829)
wpepi Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3829
PLII = Dolby ProLogic II azaz a sorround egyik formája mely mezei 2 csatornás rendszereknél van.
Előzmény: fulopg (3828)
fulopg Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3828
A PLII mit jelent? Sztereó?
Azt azért sajnálnám, mert elég jó kis hangfalam van, és miután a TV-n fogok filmeket nézni, sem a számítógépen nem használnám ki, sem a DVD lejátszóval. Bosszantó...
Még kutakodok egy kicsit.
Előzmény: hattori mackó (3823)
waltertrout Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3827
Na tessék, az enyémben is van, úgy látszik akkor, hogy ez automatikus.Kimondottan ellenszenves megoldás.
Előzmény: waltertrout (3826)
waltertrout Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3826
Nem teljesen a fórum témája, de érdekelne, hogyan kerülnek bele a szövegbe ezek a reklám feliratok?
Fizeti ezt valaki?
Előzmény: hattori mackó (3823)
roki-37 Creative Commons License 2007.01.15 0 0 3825
Sziasztok!
A Sony RDR-HX710 géppel van problémám. Ha a vinyóra felvett filmből PLAYLIST segítségével kivágom a reklámokat, visszanézve teljesen jó, de ha kiírom lemezre (+R, +RW),  a vágás helyén marad egy-két felesleges képkocka. Mi lehet a probléma? Tud valaki valami megoldást? A válaszokat előre is köszi!
Jeff.Lebowski Creative Commons License 2007.01.14 0 0 3824
Gondolom a TMPGEnc DVD Authorról kérdezed. Chapter cut edit menüpontban a betöltött filmnél a csúszkával, ill. a lejátszásvezérlőkkel kiválasztod a vágás kezdőpontját. Ekkor nyomd meg a set as start frame gombot a kijelöléshez. Keresd meg az utánalévő jelenetet, ami már kell, szintén a csúszkával, ill. a lejátszásvezérlőkkel, majd nyomd meg a set as end frame gombot. Ekkkor kijelölésre kerül a kívánt időtartam. Nyomd meg a cut gombot, és készen van.
Minden szerkesztő progis vágásra igaz, hogy először ki kell jelölni a vágási helyet (itt az elejét-végét), utána lehet vágni(kivágni). Próbálj először egy néhány perces darabon gyakorolni, kiismerni az adott progit.
Előzmény: Szabi87 (3822)
hattori mackó Creative Commons License 2007.01.14 0 0 3823

Amikor tavaly vettem a felvevőmet, én is ilyet kerestem, mert az erősítőm csak analóg 6 csatornás hangot tud fogadni, de elfogadható árú és minőségű gépet nem találtam. Volt ez EW-ben forgalmazott Packard Bell mono (!) tunerrel kb. 70.000-ért, meg a Panasonic DMR-E500H, 400GB vinyóval, Ethernet-csatlakozóval 300.000-nél is többért. Ezek után vettem egy Pioneer DVR-530H-t és elfogadtam, hogy csak PLII-ben fogom tudni hallgatni.

 

A másik megoldás, hogy veszel egy külső processzort, ami a digitális jelből megcsinálja neked az 5.1-es analóg hangot (pl. Creative DDTS-100, ha még kapható), de ennek a hangminőségéről nem tudok nyilatkozni, soha nem hallottam ilyet.

 

Üdv,

 

hm

Előzmény: fulopg (3821)
Szabi87 Creative Commons License 2007.01.14 0 0 3822
Meg tudnád mondani hogy hogy kell egy adott részt kivágni egy műsorból?Mert az elejéből és a végéből már tudok vágni,de ha egy adott részt kell kivágni azt hogy kell?
Előzmény: Jeff.Lebowski (3817)
fulopg Creative Commons License 2007.01.14 0 0 3821
Sziasztok!
DVD felvevőt szeretnék venni, ehhez kérnék tanácsot. A legfontosabb, hogy a számítógépemhez használt 5.1-es hangfalszettet össze tudjam vele kötni. Eddig összesen egy olyan készüléket láttam, amin van 5 csatornás analóg kimenet, ez egy orion volt tescoban... Nem mertem megvenni :)
Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha nem találok olyat, amin nincs 5.1 analóg kimenet, akkor össze tudom-e hozni a hangfalammal. Általában olyanokat látok, hogy optikai, vagy digitális audio out, de ez mindig 1 db lyuk a készüléken. Az én hangfalamhoz meg van egy hármas, meg egy ötös csatlakozó.
Egyébként meg bármilyen tanácsot szívesen fogadok, pl melyik márkát érdemes választani, melyiket nem, tudnak -e hiba nélkül jó minőségben közvetlen lemezre írni, stb. A hard diskesek elég drágák, inkább csak simát szeretnék venni, mert valószínűleg nagyon ritkán fogok tv-ből felvenni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!