Keresés

Részletes keresés

Hellfeld Creative Commons License 2020.01.19 0 1 2618

 

Mindenkinek, akinek problémája van az FP30 + Piano Partner 2 bluetooth-os indítással:

Zongorát bekapcsolni, FUNCTION gombot lenyomva tartani + A0 billentyűt leütni (legelső fehér balra).

Menni fog az. Nyugi.

Ha az android eszköz kódot kér, egyszerüen 0000-t beírni (négyszer nulla).

Bár ha jól emlékszem, nekem nem kért ilyesmit.

Előzmény: 1979Balázs (2613)
Peter atyuska Creative Commons License 2020.01.19 0 0 2617

exr-3 hoz a PC-n kívül lehet tabletett csatolni erről sehol sem találok infót USB-n.

Cooperx Creative Commons License 2020.01.19 0 0 2616

Szia, csak most olvastam a hozzászólásodat azzal kapcsolatban, hogy a zongora "nem is igazi hangszer"...:)))

 

"Degradálni a zongorát, mert hogy a szavai ezt tükrözik! Ettől már szerinte értéktelen minden ilyen hangszeren előadott mű?"

"Ilyen filozófiai alapon eljuthatunk odáig is ugyanis, hogy hangszereket alacsonyabb rendűnek kiáltunk ki és vele együtt a megszólaltató zenészt is!"

 

Megértem a "felháborodásodat" minden tekintetben.

(Egyébként nem Szentpéteri Csilla mondta amit említettem, hanem egy zongoraművésznő a Mezzo-n, de tényleg nem érdekes.)

A ZENÉSZ szó filozófiája.

A zenész-el kapcsolatban van egy olyan, az elmúlt évszázadokból eredő kollektív tudati beidegződés, hogy "az csak zenél, nem "csinál pénzt"". Mert az ipari társadalom kialakulásával a tudomány háttérbe szorította a "lelki értékeket". (De a vendéglátós "cigány zenész" kifejezés az méginkább mutatja, hogy aki zenél az csak "kiszolgál valakit".)

Én műszaki, "reál tudományt tanult" ember vagyok, imádom a mérnöki munkámat. De ez csak az egyik felem.

Van egy sokkal erősebb vonzalmam: a HANG. (Köszönöm, hogy nem születtem süketnek.)

Nincs olyan életszituáció, amikor ne nyugtatna meg, nem bátorítana, nem erősítene, ha hangszerhez nyúlok.

Én évtizedekig "monofon" hangszereken játszottam, hegedű, klarinét, fuvola - és gitár (ez nem monofon, de mégsem zongora:)).

Szóval, hogy rövidre fogjam, egy hangszer számomra egy "dimenziót átlépő portál" innen oda.

De honnan hova? A zaklatott, anyagi központú világunkból egy olyan világba, ahol nem tudod, hogy miért, de érzed, hogy jó.

Nekem a zongora billentyűzete egy ilyen "portál". Innen oda.

---

Tehát vagyok én, aki leül a zongorához.

Felnyitom a zongora fedelét. (Belépek a "szentélybe".)

Ott van a 88 billentyű, az "oltár". (Nekem az, pedig ne vagyok zongorista, csak botcsinálta.)

Fetisizálom a hangszert? Nem.

Csak élvezem annak a lehetőségét, hogy a billentyűkkel bármilyen világot teremthetek magamnak és másoknak egyaránt.

És itt bátorítom a zongorával ismerkedőket, hogy ne törje le őket az, hogy a virtuózok milyen fenomenálisan futkosnak újaikkal ezen a hangszeren.

Liszt Ferenc kihozta ebből a hangszerből technikailag amit lehetett. Halljuk, ahogy előadják ezt varázslatosan. Ettől én bátortalanodjak el? Hogy jövök én ahhoz, hogy zongorához üljek?!

Ne, ne bátortalanodj el! Csak üss le egy hangot, és a zongora beszél hozzád.:) Tényleg.

Üssd le a C hangot kétszer. Mi jut eszedbe? Valószínűleg semmi.

Webber-nek eszébe jutott, hogy milyen hangokat üssön a C hang mellé. És megszületett a Macskák egyik világ slágere, a Midnight.

Miért írtam ezt le? Mert a hangszerekben az a varázslatos, hogy reprodukálni tudod azt, ami másnak jutott eszébe. Akár 10, 50, 100, 300 éve!

(Egyébként én Bach fan vagyok, de ez az én "titkom":))

 

Hogyan tudod lejátszani a csendet?

Bartók: Este a székelyeknél.

Én ezzel szoktam bemutatni a zongora iránt érdeklődőknek a hangszert.

"A zongorával lehet csendet is játszani." És eljátszom. A lassú rész a csend, a gyors rész a tűz lobogása.

----

Szintén a Mezzo csatornán hallottam: "A dallam a test, de a vért, a vérkeringést az akkordok adják a zenéhez."

Ez nagyon találó duma, nagyon örültem, hogy hallottam.

Térjünk vissza az éjfélhez, azaz midnight-hoz!

Jobb kézzel a dallamát azért nem nagy történet eljátszani.

Néhány egyszerű akkordot hozzá fogsz, és "életre kel" a dal.

 

Vásáry Tamás mondta: "Zongorázni kicsit is érdemes."

 

Elnézést, a hosszas szövegelésért. 

 

 

   

 

 

 

 

  

    

 

 

Előzmény: djuice (2605)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.18 0 0 2615

a Piano Partner 2. leírásában az van, hogy azon keresztül kell párosítani a Bluetooth eszközt:

"Even if the model name of your piano is shown in the “Available devices” list, don’t tap it. "
https://www.roland.com/hu/support/by_product/piano_partner_2/owners_manuals/c380fc0e-ed5c-4b8c-a6d4-8ecafdf93603/

 

itt is azt írják:

https://rolandus.zendesk.com/hc/en-us/articles/212527966-FP-30-BLUETOOTH-MIDI-CONNECTION-WITH-PIANO-PARTNER-2-APP

 

amúgy meg legyen fent az utolsó driver a zongorához :) - mit szólt volna Liszt ehhez?

https://www.roland.com/global/support/by_product/fp-30/updates_drivers/fb1900b9-9aea-4653-b94e-6c4f806151ea/

Előzmény: 1979Balázs (2613)
djuice Creative Commons License 2020.01.18 0 0 2614

Roland Zenegalériával kell felvenni a kapcsolatot, ahol tudnak ebben segíteni műszakilag.

Előzmény: 1979Balázs (2613)
1979Balázs Creative Commons License 2020.01.18 0 0 2613

Sziasztok !

 

Jézuska hozott egy Roland FP30-at. Nagyon elégedett vagyok vele, egy problémám van, amiben kérném a hozzáértők segítségét. Letöltöttem két alkalmazást (a Piano Partner 2-t, valamint a Piano Every Day-t), a zongora kapcsolódott a tabletemhez bluetooth-on keresztül (androidos a telóm).

 

Eddig minden ok. A probléma ott kezdődik,hogy amikor az alkalmazásokat megnyitom, nem akarnak kapcsolódni a zongorához, egyszerűen használhatatlan mind két alkalmazás. 

 

Olvastam néhány helyen a neten, hogy másnak sem működik. Ha valaki tud rá megoldást, vagy más, hasonló alkalmazást, ami működik, azt megköszönném. 

 

Üdv.

 

Balázs

djuice Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2612

Ebben csak az a meglepő, hogy már napokkal ezelőtt kibújt 2 termék a paplanuk alól saját promóciójuk alapján, egy YC61 nevű orgona/zongora/szinti kombináció és egy kis PSR gyerek szinti, de állítólag 75 új terméket akarnak bejelenteni Yamaháék (persze ebbe dobok, gitárok is vannak...)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2611)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2611

Látom, szép... remélem nem a tavalyi termékeket fogják mutatni ;)

Előzmény: djuice (2610)
djuice Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2610

A Yamaha ismét hozza a formáját! :)

Újdonság bejelentő oldaluk már negatívba számol, újdonság meg sehol! :D

Előzmény: ÁsítóSárkány (2609)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2609

Jaja, itt a NAMM, órákon belül többet tudunk :)

A Kawai részéről eddig a CA79, CA99 bejelentésére bukkantam, benne  egyebek mellett az új GF-III billentéssel: https://www.kawai-global.com/news/kawai-announces-new-concert-artist-ca99-ca79-digital-pianos/

A CASIO részéről ott az új GP-310, GP-510 és AP-710: https://www.prnewswire.com/news-releases/casio-takes-center-stage-at-the-2020-namm-show-with-expansion-of-celviano-grand-hybrid-piano-line-300987726.html

A Yamaha NAMM-mal kapcsoltos oldala még visszaszámol, mi időnk szerint de. 10 óra körül várható a részükről a bejelentés.


Csendben azt remélem, hogy lesznek újdönságok a középkategóriában, illetve a belépő szint teteje környékén is...

Előzmény: djuice (2608)
djuice Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2608

Új középkategóriás Roland RD88 hangszórós ...

slim zongora érkezik...

https://www.roland.com/hu/products/rd-88/

 

https://m.thomann.de/hu/roland_rd_88.htm

djuice Creative Commons License 2020.01.09 0 0 2607

Egy gitárhúr megpendítésében nincs semmilyen mérnöki bravúr és mellette egy zongora is tud annyira szenzitív lenni mint az. Az eredmény tekintetében, hogy a művész képes vele érzelmeket kelteni és közvetíteni nincs különbség. De itt van mégnagyobb kedvencem, a Hammond orgona. Elektromechanikus, elvében primitív hangkeltés és mindössze 9 felhang és 1 hangerőpedál. Aztán mégis extra libabőrös tőle az ember pozitív értelemben amikor megszólal. Mi az hogy!

Előzmény: ÁsítóSárkány (2606)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.09 0 0 2606

Én inkább viccelődésnek veszem, mint megbélyegzésnek.

Amúgy meg persze, hogy van a dologban valami. Épp a közvetettség és a billentésmechanikában megbúvó mérnöki bravúr teszi lehetővé, hogy a zongora olyan hangszer lehet, és úgy lehet rajta játszani, ahogy :)

Előzmény: Cooperx (2604)
djuice Creative Commons License 2020.01.09 0 0 2605

Valami hasonlót én is láttam, pl. hegedű vagy trombita példáját felhozva, utóbbinál a zenész a lényét leheli bele...

De mire is jó ilyen különbségtétel? Degradálni a zongorát, mert hogy a szavai ezt tükrözik! Ettől már szerinte értéktelen minden ilyen hangszeren előadott mű? Különben az ezerféleképp eljátszható Chopin művek például nem attól másak hogy az előadőművész elsősorban milyen felkészültségű és mi a lelki, zenei mondanivalója? Ennek kapcsán meg milyen kontextusba kerül a zongorával?

Én leegyszerűsíteném: ember nélkül nincs hangképzés még sokkal kisarkítottabb esetben, egy dj pult mögött sem! Magától ugyanis semmi nem szól, max a szélharang.

Az egész elvonatkoztató kérdés szerintem mély szakmai dilettantizmust tükröz a "művésznőről" (én amúgy Szentpéteri Csillára gondolok), de hagyjuk is.

Ilyen filozófiai alapon eljuthatunk odáig is ugyanis, hogy hangszereket alacsonyabb rendűnek kiáltunk ki és vele együtt a megszólaltató zenészt is! Ismert mondás a beat korszak hajnaláról: "hagyd már, az nem is zenész csak egy dobos!"

Na az ilyen megbélyegzéseket én inkább kerülném.

Előzmény: Cooperx (2604)
Cooperx Creative Commons License 2020.01.09 0 0 2604

Sziasztok, egy érdekes megnyilvánulást hallottam egy világhírű zongora művésznőtől.

A neve nem érdekes.

Azt mondta: "A zongora nem is valódi hangszer, csak egy virtuális hangképző eszköz."

Hogyan indokolta ezt a kijelentését?

"Nézzék meg! Minden hangszer esetében a zenész kapcsolatban van a hangképzéssel. Bármelyik hangszerről beszélhetek a billentyűs hangszereken kívül. Csak nézzenek meg minden hangszert, hogy igazam van!"

---

Szerintem van egy kis igazsága.

 

Peter atyuska Creative Commons License 2019.12.29 0 0 2603

Köszönöm sokat segítettél rendbe tenni a dolgokat is a fejembe.

Előzmény: djuice (2602)
djuice Creative Commons License 2019.12.28 0 0 2602

Élethűbb a billentyűzete használtba?

Akkor nem tudom mire gondolsz. Egy zongorának teljesen más billentyűzete van mint a szintetizátoroknak.

Azon felül ilyen lakodalmas lestrapált hangszereket nem tudom mennyire érdemes nézegetni, ki tudja hány cigánylagzit járt már meg ütve verve...

De használtan száz alatt akár már egy régebbi csúcskategóriás dolog is kifogható ha az kell.

https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Technics_KN_5000_Nagy_Szines_kepernyos_elado__elcserelheto_97916952.htm

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Technics_sx_KN_1500_szintetizator_jo_allapotban_elado__99576248.htm

Előzmény: Peter atyuska (2601)
Peter atyuska Creative Commons License 2019.12.28 0 0 2601

Amit ajánlottál attól hirtelen hátast dobtam, tudom ez lenne az optimális de inkább hajlanék egy szintetizátor felé ami egy kicsit élethűbb a billentyűzete akár használtba, mert azzal jobban lehet játszani és van egy 4 éves lányom is aki szintén zenész :) ezért kérdeztem ezt a típust mit kifizetnék még. Használtba meg nem könnyű keresgélés de abban is inkább szintetizátoros.

Előzmény: djuice (2600)
djuice Creative Commons License 2019.12.28 0 0 2600

Érthetőbben fogalmazva?

Előzmény: Peter atyuska (2599)
Peter atyuska Creative Commons License 2019.12.27 0 0 2599

Köszönöm, erről vélemény mert ez többet tud és "játékra" is alkalmasabbnak néz ki yamaha psr e363

Előzmény: djuice (2598)
djuice Creative Commons License 2019.12.26 0 1 2598
Előzmény: Peter atyuska (2596)
djuice Creative Commons License 2019.12.26 0 0 2597
Előzmény: Peter atyuska (2596)
Peter atyuska Creative Commons License 2019.12.26 0 0 2596

Szeretném a gyerekemet meglepni egy zongorához közelítő szintivel most 6 éves és van egy gagyi lild es. Max 100e szánnák rá. Azért mert zenei iskolába jár és láthatóan érdekli, meg a szüleimnél van egy hagyományos nagy zongora is és azt is szeretné használni de oda ritkán jutunk el.

Neti1 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 2595
Köszönöm a válaszokat
Hellfeld Creative Commons License 2019.12.10 0 0 2594

Jó videó, mondjuk ami inkább meglepett, hogy ezek szerint akadémiai körökben a zongorát ütöhangszerként tartják számon. Egy üstdobra mondanám, esetleg egy xilofonra, de zongorára fene tudja, nem ez jutna eszembe.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2589)
Hellfeld Creative Commons License 2019.12.10 0 0 2593

A Casio AP460-ról (ill. jelenleg AP470 kapható) én is lebeszélnélek. Nagyon komoly hangszernek néz ki, sok funkcióval, és a minöségre sem lehet panasz, de butuska (értsd lapos, nem dinamikus) zongorahangokkal. Kiábrándító, amikor tudod, hogy nna itt most egy lendületnek kell jönnie, beleadsz ráfekszel, és nem jön a hangszerböl semmi. Vagyis valami igen, de nem sok.

Előzmény: Neti1 (2590)
Neti1 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 2592
ÁsitóSárkány

Köszi a választ
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.09 0 0 2591

Ezen a szinten a Casiot már nem ajánlanám, például a half-pedalling korlátozottsága miatt sem.

A felsoroltakon kívül a Kawai CN29 és a Yamaha YDP-163/164 és CLP-625 zongorákat ajánlanám még próbálni.

Előzmény: Neti1 (2590)
Neti1 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 2590

Üdv mindenkinek.  Roland DP 501 vagy Korg C 340 vagy Casió AP 460 ? Tapasztalat vélemény? Jó tanács? Köszönöm.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.08 0 0 2589

Tudtommal a zongora és orgona a hangszerek királya és királynője -- már ha nem Mozartot idézzük, ő valóban az orgonát nevezte a hangszerek királyának... Ezen tényleg ne vesszünk össze :)

Ha érdekel a produkció (amúgy a tini kategóriában) és Kesselyák reakciója, itt megnézheted: https://www.youtube.com/watch?v=TQEZQ9EJhho

 

Előzmény: djuice (2588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!