Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2011.05.27 0 0 375

 Hát én elég rugalmas vagyok , de ha az a kazán egy olyan füdőszobában van amely a szabaddal sehogy nem érintkezik - mind akét részről szoba határolja - ott a nyilt égésterű eléggé veszélyes.

 Nálam  a kazánom egy konyhába van  - a konyha  szabadba nyílik, de az ajtón át is először egy hatalmas  10 m2 -es előszobába majd csak így juthatunk az egyik lakószobába - és mégis erősen a zárt égésterű felé hajlok.

Előzmény: o+a_SM_BA (373)
Émile Creative Commons License 2011.05.27 0 0 374

  köszönömkedves válaszod  , de  nem nekem volt az 500 eft.

 Sőpt vacilláltam egy régi pesti bérháznál szintén a turbós kazán bettétellel. Csakhogy ott a probléma :  - volt felettem még 15 m - 4 emelet + a padlás , mármint a fűstcsőnek. Na erre konkrétan senki nem tudta megmondani, hogy létezik e olyan rendszer - mármint kazán, ami legyőzi ezt a magasságot. A levegő simán bejött volna egy 2 m-es csővön - ezt lett volna a szétválasztott. Addig addig nyomoztam amig a lakást más vitte el.

 Most is van egy hasonló - itt felül lennék - tehát magaság nincs kölönösebben nagy , de itt meg van konvektor - igaz kevesebb mint kellene, na de ezt megoldjuk - itt meg más probléma van.

Előzmény: pjotrkolja (372)
o+a_SM_BA Creative Commons License 2011.05.27 0 0 373

Koszi a válaszokat, akkor kicsit pontosítok.

 

Van egyszer kazán 150-200, tervezés 60, gázszerelő 50-60 (ez is elég durva, leveszi régi felteszi új), 40+10 kéményseprő vélemény és engedély meg úgy 100-130 a kéménybe az új cső. Ezzel kapcsolatban érdekelt volna, hogy a 80-s amit belehúznának koncentrikusan a meglévő csőbe 20eFt/m-rt az menniyre reális. A fürdőszoba a két szoba között van, úgyhogy bármerre is indulnék ell, kéne jópár méter mire kiveztnék egy plussz csövet, az esztétikumról nem beszélve, a harmadik oldal meg a szomszéd lakás.

 

Ha ugyanezte eljátszom azzal a megkötéssel, hogy marad nyílt égésterű, nuku bejelentés akkor van kazán meg gázszerelő költségem, csak nem tudom mikor bukna ki a dolog...

Előzmény: pjotrkolja (372)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.27 0 0 372

Pontosan ezt akartam javasolni ... szétválasztott rendszer a megoldás... a legközelebbi homlokzati falig kivinni biztosan olcsóbb, mint az általad említett félmillás kivitel ...szétválasztott 80/80 alu rendszer az kb 60-70.000.-+áfa (3 könyök, 7m cső, egyenes v T ellenőrző idom, tartósínes becsatlakozó, két madárvédő, kondenzleválasztó idom), de 100.000+ból ki kell jöjjön extrákkal is!

Előzmény: Émile (371)
Émile Creative Commons License 2011.05.27 0 0 371

 Hasoló cipőben járok !

 

 Tán ha sorolnád a tételeket,  miből jön ki az az 500 píz.

 és az járhatalan , hogy a levegő külön jön be ?

 A fiaméknák un. osztott csöves a rendszer - a levegő 80 -as csövönjön akazánhoz  egy légudvarból - jó nagy 3 x 3m , az égéstermék meg egy bélelt kéményen kifelé !! szintén 80 -as a cső !!

 És talján a kazán !!

Előzmény: o+a_SM_BA (370)
o+a_SM_BA Creative Commons License 2011.05.27 0 0 370

Sziasztok,

 

mint sok másik fórumozó, cirkó csere előtt állok. Mivel nem hermetikusan elzárt helységban van a kazán, ezért nyílt égésterűt már nem lehet beletolni, csak turbót (kondenzhöz nem elég nagyok a fűtőtestek). Van kb 4-5 méter kémény - bélelet (2001-s épület), viszont bele kell húzni a plussz csövet a turbó lélegeztetéséhez. Erre mondtak egy kb 20eFt/m díjat meg könyöklők miegymás. Ez mennyire reális, keressek tovább?

 

(csak zárójelben, hogy a 150 eFt-s kazán beépítése durván 500-ra jön ki hivatalosan az tervezéssel engedélyekkel együtt. erősen gondolkodom, hogy simán beüzemelek egy másik nyílt égésterűt minden nélkül, a kéményseprők csak a készülék fajtáját nézik, vagy a típusát is jegyzik?)

 

Előre is köszönöm

Gyurco78 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 369

Jaja, kell perkálni, pedig a tisztítóajtó is el lett glettelve nálam cserépkályha sincs már, viszont a tartalékfűtéses baromság miatt nem lehett megszűntetni. Úgyhogy inkább rákötöttem a konyhai páraelszívót :) Ha már fizetek érte, használjam is valamire...

 

Előzmény: Zoltanuss (367)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 368

Akkor nálunk a "szerethetőbb" fajta jár.....:-))  bár lehet nem kéne "elkiabálni"

Mióta ideköltöztünk-2001- nem járt nálunk, értesítőt sem hagyott soha.

Én nem erőltettem.

3 éve gázkazán megszűnt, kéményből furánt kicimbáltam, vegyes lett rákötve.

Idén értesítőt hagyott, mikor jön. Lehet kiadták nekik, pang a gazdaság, recepció van , köll a bevétel.

Egy picit fostam,hogy most akkor mi lesz.

Történetet elmeséltem neki-, hogy má vegyes van azon a kéményen- erre azt mondta, hogy "jó akkor átírja a listában vegyesre."

 

Volt 1 másik kémény is, -használaton kívül, tánmég sosem volt használva, alul nem voltak "nyílások" , de jól szétfagyotta teteje, mert lukacsos téglából rakatta a tetejét az előző tulaj, "mert az olyan széép piros"....

Mondtam neki, hogy azt visszabontanám, mert most még elég bátor vagyok oda felmenni...

Úgyhogy arra nem is kellett fizetnem.

 

Előzmény: Zoltanuss (367)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.26 0 0 367

  Bizony fizet, ha elfelejtette üzemen kivül helyeztetni.

 

 A procedura  : befalazni a csatlakozó nyilásokat, a kéménytetőre meg egy betonfedlap és írásban bejelenteni.

 Nálam egy nem használt kémény után 26 évig fizezzem díjat. A kijővő seprő ezt soha nem seperte, de nem is  szólt , hogy van ilyen lehetőség.

 Na például ezért se szeretem őket és még 12 dolog amiért a legundírítóbb szolgáltatóknak tartom őket !! 

Előzmény: joevagyok68 (364)
maszibmw Creative Commons License 2011.05.25 0 0 366

Köszi !

 

A másik gáztüzelő az egy külön alsó szuterén lakás.

 

Még egy kérdés, látom otthon vagy a dologban:

 

A jelenlegi gázkémény, amibe a kondenzációs lesz kötve, béleletlen 14*14-es. Az új kazán C53-as elvezetést enged meg többek között, ahol a jelenlegi kéményaknában futna a flexi cső ( azért flexi, mert van egy kis elhúzás is ), és az égési levegő a kéményaknán jönne. Volt aki azt mondta, hogy ez így nem lehetséges, ki kell előbb bélelni a kéményaknát, hogy ne szívhasson port a kazán. Mi az igazság ? A kazánkatalógus nem tér ki erre, csak azt írja, ha a légellátásra szolgáló kéménykürtőt előtte szilárd, olaj, vagy gáztüzelésre használták, akkor a bekötés előtt ezt ki kell tisztítani.

 

Köszi Jani

Előzmény: pjotrkolja (365)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.25 0 0 365

Becsatlakozást elfalazni és az már nem kémény ... az Isten sem kérhet az ellenőrzéséért díjat. A cserépkályha és annak a kéménye megfelel a
"tartalék" fűtés elvárásasinak. Nem mellesleg, de a kondenz kazánod gondolom kombi, akkor meg a másik gáztüzelő minek?

Béleltetni minek ... Egyáltalán mi köze a turbóssal nem érintett, meglévő kéményeknek, a turbós átvételéhez? Ez megrendelésre végzett tevékenység, amelyet te rendelsz meg arra a kéményedre amelyikre akarod / amelyikre szükséged van.

 

Előzmény: maszibmw (363)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 364

És a béleletlen/luknélküli után is fizettek éves kéményseprő díjat?

Előzmény: maszibmw (363)
maszibmw Creative Commons License 2011.05.25 0 0 363

Sziasztok !

 

Nálunk összesen 4 kémény van. Az egyikbe van bekötve a cirkó, ez még béleletlen. Ebbe lesz most kondenzációs kazán bekötve flexi műanyaggal bélelve. Ezt kell majd átvetetnünk. A második kéménybe szintén van egy alagsori cirkó, ez alulval bélelve. A harmadik egy cserépkályha kandalló kéménye, ez 150 es koracéllal bélelve. Viszont van egy negyedik, ami se bélelve se semmi. Alul nincs is kaminajtó, se lyuk, ez sosem volt használva, nem is lesz. Kérdésem, akkor ezt is ki kell béleltetni hogy átvegyék a turbós kéményemet, vagy elegendő a cserépkályha kéménye mint tartalék kémény. Gondolom nem követelnek meg 2 tartalékkéményt :)

Családi ház...

 

 

 

 

Köszi Jani

Gyurco78 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 362

Az hibátlan...nálam vígan szedik a pénzt a béleletlen kémény után, amit persze használni nem tudok így (és nem is tervezem...), azért ha eszükbe jutna, hogy béleltessem ki, megkérdezném tőlük, hogy honnan vegyek úgy 200 ezer forintot egy 7 méteres kémény bélelésére...

 

Előzmény: zenezsalu (360)
Zöldár Creative Commons License 2011.05.23 0 0 361

   "Itt a fórumon simán megmondták, hogy mi a gondja a kéménynek,"

 

 

 Ok. itt a fórumom azért lehet ezt is azt is mondogatni/ írogatni -nem biztos, hogy stimmel.

 Nem is ez a célja a fórumnak.

 Minden kéménynél mindig konkrét problémák lehetnek.

 

 Pl. nálam volt egy  viszonylag új kb. 20 éves kémény, akkor.

 Itt a gáz fűtés miatt a kéményfej átalában 5 -7 évenként szétfagyott - (ez inkább esztétikai jelenség, ateljes tönkremenetelhez  még legalább 10 év kellett volna. )

 Nos kibéleltettem.  Először jött egy 'szélhámos', aki kapásból rávágta, hogy azt csak  a furánflex -szel lehet - gondolta behúz a csőbe. Hát nem sikerült nekie.  Ő ebben az üzletben utazott - Ez kb. 30 % -kal több lett volna mint az eleve jó merev alúcső- Még azért rendes volt ajánlotta a kollégáját - aki kijött, felmért, ajánlatot adott - megyegyeztünk a 130 -as  merev alucsőben. Jöttek a segédei és  bele akarták gyömöszölni a 130 -ast. Nem ment. Volt egy enyhe szükület a födémnél - egy fert gerenda  kereámiapapucsa egy picit belógott. Na aztán 1 hét múlva megcsinálták a 110 -es csővel , ami 6 éve kifogástalan.

 És jönnek a seperők évente  - szedik a pénzt gyakorlatilag a semmiért !

Előzmény: csiba00 (359)
zenezsalu Creative Commons License 2011.05.22 0 0 360

A kémény úgy kerül a tetőfelújításba, hogy létesül egy új kémény a kondenzációs gázkészüléké és ilyenkor minden kéményt vizsgálnak. Ez nyilván egy lehúzás, már máshol is olvastam, hogy csak a fővárosban kérik, hogy a tartalék kémény bélelve legyen.

Előzmény: csiba00 (353)
csiba00 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 359

Nem haragszom, de azokra, akik nálunk jártak simán mondom ezt. Itt a fórumon simán megmondták, hogy mi a gondja a kéménynek, a kéményseprők meg semmit nem tudtak mondani. Széttárták a kezüket, meg hablatyoltak.

Előzmény: Zöldár (357)
Zöldár Creative Commons License 2011.05.22 0 0 358

 Folytatnám : a pénzlehúzáshoz senki más jobban nem ért mint ez a társaság.

 Minden erre megy ki : a lakosság marokban tartására. Ha egyszer a látókörükbe kerülsz könnyen nem szabadulsz tőlük !!

Előzmény: Zöldár (357)
Zöldár Creative Commons License 2011.05.22 0 0 357

 Már neharagudj, de ezzel egyetérteni nem tudok :

 

 "ritkán találkoztam eddig hozzá nem értőbb emberekkel, mint ők."

Előzmény: csiba00 (353)
csiba00 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 356

Na még csak egy dolgot a kerületiekről:

 

Nálunk amióta gáz kazán van, egyszer sem szóltak, hogy nem lehet belevezetni ugyan abba a kéménybe, amelyikbe a vegyes megy. Lényegében úgy nézett ki a rendszer, hogy volt a savállóval bélelt kémény. Abba bele volt kötve a vegyes kazán, majd fölötte kb 60cm-re a gáz kazán és bojler. Megvan majdnem 10 évre visszamenőleg az éves ellenőrzési papír, és mindenhol ok-volt. Tavaly egyszer ügyeletet hívtam mi, mert hétvégén gond volt a fűtéssel, és akkor egy másik kerületből jöttek ki, és ők mondták, hogy ez szabálytalan, és meg is írták a papírt. A XVI kerületből egy főzseni később, mikor már kikötöttük a gázt a kéményből, azt mondta, hogy túl szigorúak a kollégák, és simán mehetne egy kéménybe a két készülék.

 

Egyébként kb 3 éve vettül elő újra a vegyest, mert elviselhetetlen volt a gáz ára, és most már kizárólag csak az megy. Igazából minden évben volt vele problémám, mert sokszor visszafüstölt, volt, hogy be i sgyulladt a kéményem... Amióta a plusz  rákötés megszűnt, azóta szuperul működik. A kazán előremenő hőfoka is 80-90 lett a 60-65 helyett, semmi visszafüstölés, teljesen tiszta belső több hónapos használat után.

Előzmény: zenezsalu (347)
csiba00 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 355

utolsó bekezdés sztornó

Előzmény: csiba00 (353)
csiba00 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 354

"Sziasztok! Bp XVI ker, eddig létező tégla tartalékkéménynek acélcsővel való bélelését kérik"  Ha tőlem ilyen kérnének én biztos megkérdezném tőlük, hogy ezt szabad? Hiszen tudtommal ez életveszélyes, különböző anyagokból rendszert építeni???

 

Ja, hogy ez egy régi tégla kémény, és ilyenkor mindenki boldog, hogy hú de sokat tettél a biztosnágodért, de ha ezt én egy új építésű kéménynél szeretém megcsinálni, akkor tilos.

Előzmény: csiba00 (353)
csiba00 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 353

XVI kerület, BP:D Csak azért röhögök, mert én is kerületi vagyok, és a 2010/2011-es fűséti szezonban volt dolgom a kéményseprőkkel, és ritkán találkoztam eddig hozzá nem értőbb emberekkel, mint ők. Még a reklámújság kihordó is sokkal többet tud a kéményről, működésükről mint ezek az állítólagos "szakemberek". Kb semmihez nem értenek. Én többet a kéményem közelébe nem engedem őket. Max csak akkor ha jön az éves ellenőrzésre, és akkor örülhet a szája, mert ráteheti a matricáját. Mást úgy sem csinált.

 

Nekem van egy két lyukú kéményem. Pincében vagy a vegyes kazán, és a két lyukból csak az egyik megy le a pincébe, a másik csak a földszinten kezdődik. Soha nem nézték meg a tartalék kéményt, magasról tesznek rá, de kb a használt kéményre is magasról tesznek. Ha már kormos lesz, kb visít, mint egy két éves lány.

A használt kémény ki van bélelve egy 130-as csővel, de a másik csak tégla.

 

De az engem is érdekelne, hogy egy tető felújításhoz mi köze van a FÖKETUSZ-nek? Ha a kéményhez nem nyúlsz, nem változtatsz rajta semmit, akkor mit akarnak?

Előzmény: zenezsalu (347)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.21 0 0 352

 Marhaság az egész.

 Mo. -on , közelebbről Bp-en. lakások tizezrei vannak tartalék kémény , mit tartalék kémény - tartalék fűtés nélkül.

 Ezekben a lakásokban  vagy konvektor(ok) vannak vagy valami gázkazán.

 Ha valami vészhelyzet lenne, pl. tartós áram hiány  - a gázkazánok már állnánk,  ( a konvektorok még nem ), ha gáz hiány lenne  semmilyen gázkészülék nem menne.  A lakosságnak nincs tartalék tüzelője,  nincs pót tüzelő berendezése , ha van a kettő,  a tüzelőt úgyis ellopják. Ez lenne az emeletes házaknál.A földszintes házak még tán ellennének - habár  nem tudom hirtelen honnan vennének ennyi tüzelő berendezést.

 Ez a tartalék kéményelőírás tán még mint javaslat nem egy haszontalan dolog, de erre előírni egy saválló bélelést,  egyszerűen etikátlan,  genyó dolog ! 

 Amúgy a tartalék kémény is egy jó bevétel ezeknek az amúgy sem korrekt kéményes cégeknek. Felénk 15 éve még meg se nézték ! 

Előzmény: zenezsalu (349)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.21 0 0 351

 Egy megfelelő méretű kályhához elegendő. Az nyilván nem fűti ki az egész házat, de  a cél nem is ez !

 

 Mond méretezést nem kértek ? Pl. a cserélendő gázkészülék kéményéről ?

Ha igen  két üveg pezsgőt kapsz tőlem ha elküldöd !!

 A randi helyét majd megbeszéljük, de ha ide felteszed a netre/ a fórumra az sem baj.

Előzmény: zenezsalu (350)
zenezsalu Creative Commons License 2011.05.21 0 0 350

Ja, és elfelejtettem írni: családi ház, gázkészülékcsere is zajlik, így az összes kéményt vizsgálják. Kérik a tartalék kémény koracéllal való bélelését, ha 110-l béleletetnénk, az mire elegendő?

Előzmény: KalásziM (348)
zenezsalu Creative Commons License 2011.05.21 0 0 349

Köszi a választ, én is így gondolom, de már más is belefutott, íme:

" A fővárosban a FŐKÉTÜSz úgy értelmezi az előírásokat, hogy a tartalék kémény célja, hogy bármikor, azonnal használatba lehessen venni, kéményt pedig csak akkor engednek használatba venni, ha az megfelelő béléscsővel van ellátva. Ebben az értelmezésben a megfelelő béléscsövön a samott rendszereket, koromátégésre minősített rozsdamentes béléscsövet, vagy ezekkel egyenértékű kialakítást kell érteni."

Előzmény: KalásziM (348)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.21 0 0 348

 Hali !

 Mióta foglakozik a Főkétüsz tető felújítással ??

 És egy tartalékkéményt miért kéne béleletetni ??

 Nem egy társasházról van szó ??

 Szerintem a főkétüszös a sógorának akar valami megbízást szerezni  !

 Jelentsd fel korrupció, hivatali hatalommal való visszaélés stb. miatt !!

 

 Az viszont lehet , hogy az a 130 cső nem megy beléje . Akkor menjen a kisebb, valószinű elhúzás szükület ven abban a kéményben.

 de mintírtam annak kell utána járni milyen felhatalmazás alapján modja , hogy béleleni kell. majd ha használva lesz akkor esetelg.

 A tartalék kémény lényege : nem üzemel !!

Előzmény: zenezsalu (347)
zenezsalu Creative Commons License 2011.05.21 0 0 347

Sziasztok! Bp XVI ker, eddig létező tégla tartalékkéménynek acélcsővel való bélelését kérik , tetőfelújítás kapcsán (FÖKETUSZ). Jogos?  Kölső mérete a kéménynek: 38x38 cm tégla. Szakik mondták, hogy nem megy bele a 130 koracél. a 110-s meg semmire nem lehet használni, ahogy körbenéztem. Javaslatok?

SolnesMM Creative Commons License 2011.05.16 0 0 346

 A másikon már írtam. De most látom így írtad : 

 

 

  "cirkó csere történik nálunk", azaz pont most van folyamatban

 

 . Hát ha így uis van  - egy kondenzációs kazánnál csak megérné egy tervező bevonása (sőt tudtommal kell is )

 Na most akkor ez olyan tervező legyen aki nem csak a hőteljesítmény megválasztásához ért (ami nem nagy kunszt ) a 24 kW -os kazán majd minden átlagos lakáshoz elég - sőt kondenzációsnál a kisebb is -tehát egy lényegtelen dolog. Tehát ő majd megmondaj neked, hogy átveszi e a seperő vagy sem, meg azt is , hogy a sapka kell e rá vagy sem.

 Egyébként nem kell oda sapka. Mint írtam  az eső esik jobra, esik balra - nagyritkán függőlegesen. De ha bele is esik a kéményedbe mi történik ?

 

 Semmi !!

 Egy kondenzációs kazánban amúgy is az összes égéstermék víze lecsapódik, amit el kell vezetni. Hát egy picit több vizet vezetsz el és ezzel higul az amúgy se tömény savas kondenzátumod !

 Persze ,hogy átveszik e seprők azt nem tudhatom  - eléggé kiszámíthatatlanok.

 Mint írtam   a tervező, tán még nem késő !!

Előzmény: maszibmw (345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!