Keresés

Részletes keresés

mcord Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1667
próbáld meg az air seych. müncheni irodájánál...
Air Seychelles Deutschland - MÜNCHEN - Tel +49 89 55253338
Előzmény: mozi75 (1666)
mozi75 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1666

Üdv Mindenkinek!

Információt szeretnék kérni: áprilisban Szigetlakó vendégszeretetét fogom élvezni, repjegy megvan Mahéig, de az utazási iroda Mahé és Praslin közötti repülőre nem tud jegyet intézni mert nem náluk rendeltem meg a szállást. Szerintetek van olyan utazási iroda, aki bevállalja csak a Mahé-Praslin repjegy beszerzését? Esetleg megoldható úgy hogy ha már kinn vagyunk, akkor egy ottani utazási irodában vásároljuk meg "melegében" a repjegyet? vagy várjunk meg egy arrajáró hajót?

Csak van vmi megoldás.....de nincs,akkor légpárnázom a bőröndömet és beszerzek egy evezőt:-)

búvárAni Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1665

Szia Őszibarack!

 

Mi a Coral Strand Hotelben laktunk. Ez egy *** hotel, se nem jobb se nem rosszabb a kategóriájánál. A szobák tiszták és rattanbútorokkal berendezettek. légkondicionált, de hűtőgép nem volt a szobában, se Tv ( nem is hiányzott ).

Közvetlen tengerparti a Beau Vallon-i parton. Bázis helynek szerintem tökéletes. Helyben lehet autót bérelni, van saját búvárközpontja, isteni Indiai étterme. A közelben vannak olcsó és nagyon jó étkezési lehetőségek pl: Boat House és a Boabab. Ha szerettek jönni-menni és a szállás csak alvásra kell, akkor nem szükséges magasabb kategóriájú hotel. Szerintem. Egy éjszakát eltöltöttünk a Plantation Club hotelben,  - mivel a gépünk technikai okok miatt egy napot késett - na az már egy igazán kényelmes, nagyon izléses és jól felszerelt hotel. Gondolom ez az árban is megmutatkozik. / még nem néztem utána /

Előzmény: OSZIBARACK (1664)
OSZIBARACK Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1664

Szia BúvárAni!

 

hol laktatok Mahe-n? Jó volt a szállás? vélemény bármilyen érdekel a hotelokról!

 

Köszi előre is,

 

Üdv,

Őszibarack

Előzmény: búvárAni (1653)
szigetlakó01 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1663
Szia Ákos!
Június nem rossz, kevés az eső, szép idő van általában.
Előzmény: johi72 (1646)
szigetlakó01 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1662
Szia Ani! Örülök hogy jól éreztétek magatokat!:)
Előzmény: búvárAni (1653)
búvárAni Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1661
Valóban nincs kilépési díj, nem kell fizetni semmit. Mi egy kis Suzuki Jimmy-t béreltünk és nagyon jól szuperált. Felment mindenhova, ami ránézésre szinte lehetetlennek tünt, oda is.
mcord Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1660
nem kell fizetni kilepeskor... nincs kilepesi illetek

nekunk nyaron 50 dolcsi volt a kocsiberles, lehet hogy kevesbe volt szezon, illetve nagyobb kocsit vettetek ki akkor, Praslinon hatalmas elony, ha minel kisebb az auto, be lehet venni lazio meg zimbabwe fele a jo kis kanyarokat... foleg amikor jon a tata busz szembe:)
mozi75 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1659
Szia Búvárani! Kilépésnél kellett fizetnetek 40 dollárt? az itthoni utazási irodákban azt mondják hogy kell, Szigetlakó azt mondta hogy már 5 éve eltörölték. Végülis Szigetlakó lakik ott és ő már csak tudja:-)
Előzmény: búvárAni (1657)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1658
Köszönöm. A 9x1,3 az majdnem 12, ezért nem érdemes váltogatni valóban. Akkor a rasztafiús váltás a menő, és ezekszerint csak azért, mert fehér a bőröd még fizethetsz rúpiával.
Előzmény: búvárAni (1657)
búvárAni Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1657

A valuta-helyzet jelenleg a következő. Az eurót hivatalosan 8, nem hivatalosan 12-ben váltják. A dollárt 5.5, illetve 9-ben. Tehát az ero erősebb ott is és szívesebben látják, de a dollárt is mindenhol elfogadják. Inkább arra kell figyelni, hogy ha átváltod "rasztafiúnál" a dollárodat rúpiára, akkor azzal fizess mindig. így jársz a legjobban!

Képeket amint tudom felteszem, bár nem volt polárszűrönk és így nem tudom, hogy a szinek mennyire lesznek valódiak.

Praslinra két jegyet, oda-vissza 288 dollárért tudtunk venni, egy helyi utazási irodánál. Az autó bérlés szinte mindenhol egységes áron működött, ( Mahe, Praslin ) egy napra 70 dollár.

Egy merülés egy főre felszereléssel ( alapfelszerelés nélkül ), hajóról: 75 dollár.

A sör olcsóbb, mint a víz és nagyon jó!

Előzmény: Törölt nick (1656)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1656
Hello,szívesen látnánk az útról készített több ezer kép közül néhányszázat.
Előzmény: búvárAni (1653)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1655
Szia! Ez a $ euró kérdés nagyon felcsigázott! Az 1,3$=1eurohoz képest mennyire tolódik ez el?
Én már felkészültem dolcsival, de ha azt mondod váltok euróra.

Előre is köszönöm válaszod!
Előzmény: búvárAni (1653)
igus Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1654
Szevasz Ani !
Örülök, hogy ilyen klasz benyomásaid lettek, ez pompás !
Esetleg néhány fotóval nem tudnád illusztrálni itt, hogy merre jártál ott ?
Előzmény: búvárAni (1653)
búvárAni Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1653

Szia Szigetlakó, és Mindenki!

 

Üdv itthonról. Egy nap késéssel ugyan, de szerencsésen hazaértünk. 7-én technikai okok miatt törölték a járatunkat, így kaptunk egy bónusz napot Seychelles-n. Annyira nem bántuk.:))

Tele vagyunk csodálatos élményekkel és van egy két hasznos tanácsunk a közeljövőben utazóknak.

Mi Mahén szálltunk meg és autót béreltünk, így jártuk körbe a szigetet. Szerintem nem sok olyan öböl van, amit ne láttunk volna. A jobb oldali közlekedést hamar meg lehet szokni, és nem olyan elvetemült a közlekedési morál, mint amit beharangoztak. Valóban szűkek és meredekek az utak, de jól és rutinosan vezetnek a helyiek.

Repülővel átmentünk Praslinra és meglátogattuk Szigetlakót. Lenyűgöző a látvány a tágas, szellős teraszról. Remélem legközelebb hosszabb ideig élvezhetjük vendégszeretetét!

Sikerült többször merülnünk is. Láttunk teknősöket, cápát, murénát, ráját, bohóc halakat, kőhalat, tűhalakat stb... Nem annyira gazdag és színes az élővilág, mint a Vöröstengeren vagy a Maldív-szigeteknél, de minden pillanata élvezetes és izgalmas volt. Jól felszerelt, profin szervezett volt a búvárbázis. ( PADI )

Az előzetes véleményekkel ellentétben, most a helyiek az eurót szeretik jobban. Mi dollárt vittünk, amit hivatalosan 5.5-ben váltják, nem hivatalosan 9-10-ben. A szállodában ha a fogyasztásodat mindig a szobaszámra iratod, akkor a végén csak euróban, vagy dollárban rendezheted  a számlát. Nem fizethetsz rúpiában. Nekünk is majdnem a nyakunkon maradt egy csomó ropi. Ha rögtön a fogyasztás után fizetsz, akkor elfogadják a rúpiát is. Erre érdemes figyelni!

Ha összegezném, hogy mi volt a legszebb akkor:

1. A poszter jellegű öblök, csak mi fílinggel.

2. A növényzet. Buja, virágzó, különleges, hatalmas és még fokozhatnám.

3. A víz alatti világ.

4. A kreol ételek. Igen jó és nem túl drága éttermek.

5. A madár vircsaft. Színes és általam nem ismert dalos madárkák tömkelege.

6. Biztonság és kedves, barátságos emberek.

 

mozi75 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1652
Én már szervezkedek:-)
Előzmény: Törölt nick (1651)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1651
Megnéztem én is, hát mit mondjak fantasztikus egy hely, csodálatos minden., jó lenne eljutni oda.De miért is ne.
Előzmény: mozi75 (1650)
mozi75 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1650
Megnéztem. Szuper hely.  A zenei aláfestés annyira hatásos volt , hogy a jurassic park jutott az eszembe:-)
Előzmény: Törölt nick (1649)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1649
Nézzük az Álomhotelt és reméljük,hogy minél többet mutatnak a Seychelles-szigetekből.
Előzmény: somi55 (1648)
somi55 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1648

 

Ma 2O.1O-kor Álomhotel  a TV2 műsorán.

isaac Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1647
Már elfogyott: ápr 20-28-ig lett volna... (sajna most sem tudunk menni...)
Előzmény: szigetlakó01 (1645)
johi72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1646

Szia szigetlakó!

 

(Ákos vagyok, aki kint volt novemberben)

Nézd Frankfurton kersztül!

 

Egyébként lehet hogy mennénk júniusban? Milyen akkor az időjárás?

 

 

szigetlakó01 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1645
Milyen dátumra hozott ilyen jó árat? Nekem nem sikerült kicsikarnom belőle.:)
Előzmény: isaac (1644)
isaac Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1644
Talán érdekel valakit: Condor-nál ma 10 óta ujabb repjegyakció.
Pl. Seychelle (Münchenből) áprilisra 300 EUR oda-vissza illetékkel...
ipek Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1643
Kedves Missanonimiss, Budapestről - szigetrajongóként - azt javasolnám, hogy a kitelepedésről - ha egyáltalán ez lehetséges -, illetve a feltételeiről érdemes tájékozódni Seychelles budapesti tiszteletbeli konzulátusán (Bp.1143. Ilka utca 61. Tel: 352-25-20). Bár véhletően inkább a befektetőket várják, s amennyire lehet, védik a munkaerőpiacukat. Üdv: Ipek
Előzmény: missanonimiss (1642)
missanonimiss Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1642

Üdv mindenkinek!

Egy olyan elvetemült, de leginkább még gyerekcipőben járó terv miatt írok ide, hogy megfordult a fejünkben, talán kivándorolhatnánk a szigetekre. Nagyon örülnék, ha valaki elmondaná pár szóban, hogy van e erre egyáltalán lehetőség. Engedik-e a szigeteken, hgoy egy magyar család odatelepüljön, kell e letelepedési engedély, van e valamilyen akadálya. És ha van rá mód, akkor milyen eséllyel tudunk munkát vállalni, a megélhetés mennyire nehéz...

Ha van ott élő magyar, kérem írjon ide néhány sort. Én tanárnő vagyok beszélek franciául, és agolul is lassan :) A párom felszolgáló, biztonsági őr. A felvilágosítást előre is köszönöm!

 

 

blumpen Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1641
Bocs!
Előzmény: szigetlakó01 (1635)
blumpen Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1640

Köszönöm szépen! 

Végül is elérhető! Csak egy kicsit össze kell ráznom magamat anyagilag!

 

Előzmény: OSZIBARACK (1636)
somi55 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1639
Film a szigetekről,most a Travelen!!!
mozi75 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1638
Utoljára a kisterenyei viztározóban fenekeztem, kárászokra vadásztam. Nem ez volt a tó cápája, de sokszor kifárasztottuk egymást egy-egy nagyobb példánnyal:-) Minden országnak megvannak a maga halai, csak győzzük kifogni őket:-) Nagyobb élményt jelent a Maconkai tó, a Duna, a Balcsi , a Szelidi tó, stb...de az óceán az óceán:-)))
Előzmény: szigetlakó01 (1634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!