Keresés

Részletes keresés

jbercike Creative Commons License 2007.04.10 0 0 34
remélem sikerült szétnézned mert nagyon jó idő volt. Nagyon sokan kirándultak a faluebeliek és idegenek is.
Nem tudom milyen volt a faluban a locsolkodás erre felénk a szomszédok átmentek egymás feleségét lányát megöntözni, amiből arra gondolok a faluban szokás a locsolkodás, de lehet, hogy a jottmenteknél volt divat.
Előzmény: tenni01 (33)
tenni01 Creative Commons License 2007.04.09 0 0 33
Milyen a Húsvét elmegyek ma és szétnézek én is, de biztos nem látok mindent.
Az nagyon szimpi hogy sok gyerek van a faluban akkor biztos jó az óvoda, iskola.
Előzmény: jbercike (32)
jbercike Creative Commons License 2007.04.07 0 0 32
a falu elhelyezkedését látod. természeti szépségét minden évszakban megcsodálhatod.
nem régen élek itt és még nem látom a teljes valóságot, de feltünő jelenségeket már észleltem.
van egy elég aktiv köszösségi élet: vallási, kulturális, sport, karitativ stb.
van egy lanyhább, kiforratlanabb közélet, konfliktusokkal.
sokan jöttek és járnak el továbbra is a városokba dolgozni, akik még nem falusiak, de már megtapasztalták a vidéki élet szépségét és nehézségét.
aztán itt van a modern világ az internet, amit biztos sokan használnak, de pl ide még nem sokan irnak, nem tudom miért?
igaz, hogy a falu honlapja is valamiért halódik!!!!!!!
sok a fiatal gyerekkel, ami jó irányt jelent.
majd folytatom meg hátha valaki jobban tudja és meg is irja a véleményét.
Előzmény: tenni01 (29)
jbercike Creative Commons License 2007.04.06 0 0 31
Repülőről készült sajnos egy kicsit árnyékos a falu fele rajta
Előzmény: Vagdalthús (30)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.04.05 0 0 30
De jó ez a kép! Honnan készült? Biztos nem a Naszályon lévő geotoronyból :-)) Ahhoz túlságosan madártávlatnak tűnik...
Előzmény: zentai istván (14)
tenni01 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 29
szia! jó hogy megtaláltalak benneteket, mert telket keresek Vác környékén és minél többet szeretnék megtudni a leendő lakóhelyemről.
Egyelőre nem tudok sokat a faluról de a környezete tetszik.
Van a afalunak valami különlegessége?
Előzmény: jbercike (26)
jbercike Creative Commons License 2007.04.03 0 0 28
kutyaprobléma megoldására milyen elképzelés van?
mi van azokkal akik nm tartják be az ebtartási szabályokat. Egyébként mennyire jogkövető a falu? És mennyire a hivatal, meg a testület?
Előzmény: zentai istván (23)
jbercike Creative Commons License 2007.04.01 0 0 27
itt is megjelentek a motorosok az erdőben!
jbercike Creative Commons License 2007.03.30 0 0 26
lemaradt a szöveg
az első kép a falu határától szilárdabb út vezet a mezőgazdasági müvelésű területhez
ami már majdnem európai
a második kép a község mobilizálható vagyonát képező földterület a vagyongyarapodási döntés után
Előzmény: jbercike (25)
jbercike Creative Commons License 2007.03.30 0 0 25
Egy kis adalék a gondolkodásom megvilágításáraépülő magánút  a falu határábana község vagyonát képező földterület a döntés után
Előzmény: jbercike (24)
jbercike Creative Commons License 2007.03.29 0 0 24
Hát nem sikerül.
A jelenét kezdem látni a településnek, de a mai napi tapasztalatok szerint a jövőjét én nem tudom meghatározni.
Előzmény: jbercike (22)
zentai istván Creative Commons License 2007.03.28 0 0 23
Az ebtartásról a 9./2004 (VIII. 26.) sz. "A helyi állattartás szabályairól" című önkormányzati rendelet emlékezik meg. Ennek rendelkezései szerint, a családi házak udvarán háztartásonként fajtától és kortól függetlenül 2 eb tartható, valamint annak szaporulata legfeljebb 3 hónapos korig. A többlakásos épületekben lakásonként tartható ugyanennyi. Ugyanilyen számadatok vonatkoznak a macskákra is.
Ennyit a számokról és a szabályzatokról.
Tapasztalataim alapján, Vácdukán nem a házaknál tartott kedvencek okozzák a problémákat, mert azok hovatartozása kivétel nélkül ismerhető vagy felderíthető, a tulajdonosok tehát elérhetők, a konfliktusok kezelhetők. Sokkal nagyobb bajt okoznak a településen "felejtett" kóbor jövevények, pontosabban a gazdáik. Évente kb 10 kutya tűnik fel Dukán, akiket többnyire autósok tesznek ki a faluban. Ezeknek az ebeknek a problémája önkormányzati szinten teljesen megoldatlan, többnyire a helyiek fogadják be őket, vagy szereznek nekik gazdát. Ritka, de azért előfordul, hogy egy-egy kutya hónapokig kóborol a faluban.
Érdekes módon, Vácdukán elég kevés a macska, már a rágcsálókhoz képest mindenképpen. Kóbor macskát nem nagyon látni, akik feltűnnek, azok dagadtak és elégedettek, tehát valamelyik házhoz tartoznak. Én macska-problémáról még nem hallottam a faluban.
Előzmény: jbercike (15)
jbercike Creative Commons License 2007.03.28 0 0 22
A korábbi kérdéseim még élnek.

A holnapi testületi ülésen remélem sikerül - egy klasszikust idézek - érdemi vitát folytatni " egy adott kérdés legfontosabb összefüggéseiről" megismerjük "egy probléma releváns ténybeli körülményeit" és nem fecsérlődik el a döntésre szánt idő, "mert az korlátozott"
Előzmény: zentai istván (13)
jbercike Creative Commons License 2007.03.28 0 0 21
szia vadonyka!
Ezek szerint Neked már vannak tapasztalataid a helyről. Hallottam, hogy komoly fejlesztések lesznek a faluban. Lesz út, csatorna épités, elkészül az egészségház felújitása.
Mit tudsz arról, hogy mennyi embernek van internetje otthon? Majd kérdezek még csak nem akarlak kisajátitani
Előzmény: vadonyka (18)
jbercike Creative Commons License 2007.03.28 0 0 20
Vagy mindenki alszik, vagy tényleg nincs egy jó bádogos!!!!!!
jbercike Creative Commons License 2007.03.27 0 0 19
Van a faluban egy jó bádogos? vagy a környékről ismer valaki ilyet?
vadonyka Creative Commons License 2007.03.26 0 0 18
Pestről jöttem, a Szivárvány utca 15 be .Írj a házadról, biztos mindenkit érdekelhet, hogyan kell energiatakarékosan építkezni.Üdv.
Előzmény: jbercike (17)
jbercike Creative Commons License 2007.03.26 0 0 17
egy kis izelitő merre élsz honnan jöttél és miért ajánlod?
Előzmény: vadonyka (16)
vadonyka Creative Commons License 2007.03.26 0 0 16
Üdv, mindenkinek. Új lakos vagyok Vácdukán, mindenkinek ajánlom.
jbercike Creative Commons License 2007.03.25 0 0 15
egy kérdésem már volt itt megismétlem, hány kutyát macskát lehet egy háznál tartani?
Előzmény: zentai istván (13)
zentai istván Creative Commons License 2007.03.25 0 0 14
Vácduka 2006 nyarán
zentai istván Creative Commons License 2007.03.25 0 0 13

Kedves Mindenki,

Önkormányzati képviselőként tisztelettel várom mindannyiótok kérdését észrevételét Vácdukával kapcsolatban, s ha tudok, igyekszem válaszolni is, akár a fórumon, akár e-mailben. A fórum ötlete szuper, mindannyiunknak jó időtöltést kívánok hozzá.

testona Creative Commons License 2007.03.25 0 0 12
Az az igazsag hogy a videki ember sokkal normalisabb ,egyszerubb gondolkodasu es segitokeszebb a masikkal szemben.Es ez sokszorozodik minel tavolabb vagy a fovarostol.Ez az en velemenyem,de gondolom masok is tapasztaltak mar.
Előzmény: jbercike (11)
jbercike Creative Commons License 2007.03.25 0 0 11
egy kép 2004 évvégéről
jbercike Creative Commons License 2007.03.24 0 0 10
Örülök, hogy onnan is igy látni. Tényleg szép falu és most indult fejlődésnek, hogy ideköltözött jó pár fiatal, de a helybeliek között sok a fiatal
Előzmény: testona (8)
jbercike Creative Commons License 2007.03.24 0 0 9
az még semmi de nagy szél volt az éjjel és borogatott is
Előzmény: ilja (7)
testona Creative Commons License 2007.03.24 0 0 8
Fel a fejjel biztos hogy jo lesz a topik.Vacduka egy kedves vackozeli falu ahol szeretett volt osztalytarsam lakik,valamint Vacrol odakoltozott kedves ismeroseim.En igaz hogy most Angliaban vagyok de rendszeresen latogatom a vaci topikot is,mivel ez egy jo elfoglaltsag nekem is.
Előzmény: jbercike (-)
ilja Creative Commons License 2007.03.24 0 0 7
Milyen most az idő Vácdukán? Nagy a sár?
jbercike Creative Commons License 2007.03.24 0 0 6
hány kutya macska tartható Vácdukán egy háznál?
jbercike Creative Commons License 2007.03.23 0 0 5
miért költözött be a városba ? de lehet, hogy szivesen élne tobábbra is ott
Előzmény: Meretei Péter (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!