Keresés

Részletes keresés

partus-pf Creative Commons License 2008.01.18 0 0 304
Igen!!!

Én sem gondoltam volt, hogy azt a húst a"sebről" megeszik, csak "gyógyászati segédeszköz" volt.
Biztos vagyok benne, hogy a manapság használt "gel pood"-ot ennek alapján fejlesztették ki.
Előzmény: Motun (297)
Motun Creative Commons License 2008.01.18 0 0 303
Köszi...
Előzmény: Törölt nick (301)
Galgadio Creative Commons License 2008.01.18 0 0 302

"Szerintem az átlag magyar diák sem tudja megkülönböztetni Washington államot Washington DC-től..."

Pedig elég messze esik a kettő egymástól....

Előzmény: Törölt nick (299)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 301
District of Columbia = Columbia körzet
Előzmény: Motun (300)
Motun Creative Commons License 2008.01.18 0 0 300
Ott a pont....egyébként mit is jelent a DC?
Előzmény: Törölt nick (299)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 299
Akkor még az amerikai iskolásokról nem is szóltam akik nem tudják megkülönböztetni Budapestet Bukaresttől.

Szerintem az átlag magyar diák sem tudja megkülönböztetni Washington államot Washington DC-től...
Előzmény: Motun (297)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.18 0 0 298
Arra talán nem szorultak rá akkor sem, hogy megegyék az ilyen gyógyhúst. Szerintem ez a szelet hús úgy működött a sebhelyen, mint manapság egy Scholl-cucc. Odarakják a tyúkszemre, rögzítik, a közepe üres, így a cipő (nyereg) nem nyomja a sebet közvetlenül. Puha,kényelmesebb, mint egy darab bőr vagy nemez, nem töri tovább annyira a sebet, nem ragad bele és ilyesmik...
Előzmény: Motun (297)
Motun Creative Commons License 2008.01.18 0 0 297
Na igen... köszi a szakszerü kiigazítást...
De minden esetre a húst nem evés elött megpuhítandó rakták a nyereg alá mint azt Jordanes "úr" volt szíves írni a krónikájában.
Aztán tőlünk nyugatra kb. 1000-1200 km-re már azt sem tudják mit beszélnek.
Akkor még az amerikai iskolásokról nem is szóltam akik nem tudják megkülönböztetni Budapestet Bukaresttől.
De hát sajnos ők a "kulturnemzetek".
Előzmény: partus-pf (296)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.17 0 0 296
Amit itt írtál, csak részben igaz!

Igaz, hogy a húsban levő nedvek gyógyították a "nyereg feltörésaket", de feltört hátú lovat nem lehet "nyergelni", és használni. Ebből következik, hogy a nyereg alá megelőzési szándékkal tették a húst a kritikus területre, - a "markamrára" - hogy ne törjön fel a lovaglás folytán, és tovább lehessen használni a jószágot.
Egy kb. 3-5 cm-es átmérőjü "nyeregnyomás", ami a mi "vízhólyagunkkal" azonos, min egy hét teljes pihenőt igényel. Ha ezt nem vesszük észre, és "rádolgozunk", másnap már "nyeregtörés", - nyíit seb - , ami viszont sebtől függően 5-8 hét teljes pihenőt,és kezelést igényel.
Ezt azonban nem biztos, hogy "bevállalták" Őseink, inkább megelőzték a bajt, mint hogy hetekig "helybenjárjanak". Ha viszont megtörtént a baj, inkább lovat cseréltek.
Előzmény: Motun (289)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.16 0 0 295
Logikus. A legyek beköpik a sebet, kész a baj. Ha egy ilyen gyógy-hússzeletbe petéznek, azt eldobja másnap-harmadnap a lovas és mehetnek a nyűvek a bánatba, nem a hátasba.
Előzmény: Motun (289)
Motun Creative Commons License 2008.01.16 0 0 294
Motun Creative Commons License 2008.01.16 0 0 293
Motun Creative Commons License 2008.01.16 0 0 292

1511-1514. Raffaello készített festményt a hunokról Attiláról és I.Leóról, "Nagy Leó

találkozása Attilával" címen.

Innentől egy kicsit zavaros a történet.....

 

" Raffaello csak a pápát és a kísérőit festette saját kezüleg, a többi alakot a tanitvá-

nyai köztük a pánikba esett Attilát is.

I. Leó eredetileg II. Gyula pápa képében jelent volna meg a festményen, hiszen ő rendelte meg a képet. Amikor Gyula pápa meghalt, Raffaello Gyula portréját utód-

jának X. Leónak az arcképmásával helyettesítette, I. Leó szerepében.

Így tehát X. Leó kétszer jelenik meg a festményen: egyszer mint pápa, egyszer pedig mint a kíséret tagja..."

 

Ezek szerint X. Leó pápa (akkor még nem pápaként) is szerepelt a képen. Azt nem tudni Raffaello miért nem festette át a kíséretben levő későbbi X. Leó arcát.

Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 291

Még mindig nem pontos ezt a linket "Besnye" olvtárs volt szíves felrakni...

Köszi...

Előzmény: turtur (287)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 290
Bocs ott a pont máskor jobban figyelek...
Előzmény: turtur (287)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 289

Erre nagyon jó példa Attila halála után száz évvel élt kikeresztelkedett gót Jordanes,

sokak által hitelesnek és  szakértőnek mondott feljegyzései, amit a hunokról írt....

 

De ezek a ferdítések nem csak anno. keletkeztek. Még most a mai korban sem lehet

pl. amerikai gimnazistát meggyőzni arról hogy a magyarok és hunok nem azért rakták a nyershúst a lovak hátára a nyereg alá, hogy megpuhuljon és jobban fogyasztható legyen, hanem a sebes állat hátát kezelték ezzel a módszerrel.

Lennt a Hortobágyon öreg csikós mesélte hogy ismert és jó módszer ez még ma is.

A nyers húsban lévő nedvek ásványi anyagok gyógyítják és egyben fedik is mint a kötszer a lovak nyereg okozta sebeit.

Előzmény: zabfaló (286)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.15 0 0 288
Észak-Pakisztán?:)
Előzmény: turtur (287)
turtur Creative Commons License 2008.01.15 0 0 287

Én bizony odaírtam volna, honnét emelted át. Nem szégyen az, egy másik hun topikból.

Éljenek a szerzői jogok!

Arra is felfigyeltem volna, hogy egy lehetséges Atilla-érmét miért egy Gandhara-i verdében állítottak elő? Tudod merre van Gandhara?

Előzmény: Motun (275)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.15 0 0 286
Ez így van. Azaz, nem mindig a győztesek írják a történelmet, hanem a vesztesek. És ők abban érdekeltek, hogy minél feketébbre fessék a volt legyőzőjüket, akár egy főördögöt a pokol mélységes fenekéről...
Előzmény: Motun (283)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 285

Király ez a plakát, ez megvolt nekem filmen csak nem tudom mi lett vele...

Anno vetítették a tv-ben, nem tudom melyik adón de onnan vettem fel VHS-re.. az-

tán elkallódott...

Előzmény: - duplagondol - (282)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 284

Az amerikai kormánypropagandának ez az I. világháborus plakátja arra buzdítja az állampolgárokat hogy vegyenek államkötvényeket...

 

Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 283

Nem tudom, erről nem találtam semmit, de rendesen kockásra nyomták satuban.

 

Egy másik érdekesség.

Az tudott dolog elöttünk hogy Attila és a hunok a barbárság megtestesítőiként éltek tovább nyugaton (hála pl.Jordanesnek). Az 1870-es években a franciák ( mert ugye ők a műveltek ) az ujraegyesült Németországot csúfolták ezzel a rosszalló összeha-sonlítással.

De jégre futottak mert a németek nem vették rossz néven, még hízelgett is nekik.

Az I.világháború idején az angolok is átvették a franciáktól a németeket gyalázó "hun" jelzőt, és plakátokon ujságokban hirdették.

A császári hadipropaganda pedig a saját katonáit buzdította falragaszokon ujsá-

gokban hogy harcoljanak a "hunokhoz" méltón, hasonlatosan.

De még Amerikában is a "hun" jelzőt használták a németekre.

A vicc a dologban, hogy amig Európában nagyjából tudták ki Attila és a hunok ( a né-

metekre csak a brutalitásuk miatt ragasztották a jelzőt) addig Amerikában azt sem tudták miről van szó, kik a hunok ki Attila,...

a németeknek ez melyik része... stb...

Előzmény: zabfaló (280)
- duplagondol - Creative Commons License 2008.01.15 0 0 282
Előzmény: - duplagondol - (281)
- duplagondol - Creative Commons License 2008.01.15 0 0 281

Überf..a filmplakát, már az újabb korból..

 

 

Előzmény: Motun (279)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.15 0 0 280
Olyan tipikus nordikus feje van. Nem kínai származású volt az anyja..:)
Előzmény: Motun (279)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 279

  Így nézett ki a nevezett színész megformálásában

                                          

zabfaló Creative Commons License 2008.01.15 0 0 278
Helyes, csak féljenek is az emlékétől is! Elvégre az ura és parancsolója volt Attila az alávetett germánoknak!
Előzmény: Motun (277)
Motun Creative Commons License 2008.01.15 0 0 277
Nagyon érdekes dolgokról olvastam, a hunok és németek kapcsán. Fritz Lang kétrészes filmeposza a "Die Nibelungen" 1924.-ben készült. Attilát az ördög megtestesülésének ábrázolja ( Klein Rogge a szinész).
Érdekesség hogy Hitler és építésze Albert Speer kedvelte az alkotást, és a nürnbergi nagygyülésekhez a filmből kölcsönözte a látványtervet, és fényeffektusokat.
zabfaló Creative Commons License 2008.01.13 0 0 276
Helyes, még Ruga nagybácsi is benne van a szövegben...:)
Előzmény: Motun (275)
Motun Creative Commons License 2008.01.13 0 0 275

Atilla érmét találtak.....

I inform that i have find that it could be the first Atilla Coin, with his portrait, mint in Gandhara.
On the obverse : Atilla left, Atilla write in Greek
On the reverse : His oncle, rex RUGA, and RUGA write.
The module is like an as in Bronze.

You have the sheet on :

http://monnaie.chez-alice.fr/huns.htm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!