Keresés

Részletes keresés

szro Creative Commons License 2016.09.05 0 0 25308

Sziasztok!

 

A deceuninck ablakról milyen tapasztalatokkal rendelkeztek, mi a véleményetek róla?

kiss_atti Creative Commons License 2016.09.05 0 0 25307

Gyártható egy szerkezetben,

 

akár kétszárnyú tokosztós, akár háromszárnyú ( NYB ablak + Kétsz NY+NYB kivitelben).

Probléma nélkül.

Előzmény: Humanoid5 (25306)
Humanoid5 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 25306

Köszönöm a válaszotokat, tehát hozzá kell szoknom...

Az ablak teljes mérete egyébként 213cm x 172cm lesz.

Üdv

Előzmény: ganser (25300)
LandCruiser Creative Commons License 2016.09.04 0 0 25305

Mögé tettem az öngyújtót. :) 

Megkérdezem üvegest. Többet csinált ilyet, mint én. 

Kösz.

Előzmény: 0l0 (25304)
0l0 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 25304

Az öngyújtót ne mögé tedd, hanem arra az oldalra, ahonnan nézed. Sötétben csináld, akkor jobban látszik.

Ha gáztöltetes low-E-s üvegek, akkor duplán igen jó lesz a hőszigetelési értékük. Ha hőtechnikai, vagy hanggátlási szempontból megéri ilyen szinten megcsinálni, akár meg lehet kérdezni az üvegest, hogy mennyiért ragasztana belőlük négyrétegűt. Megfelelő távtartó, ragasztó és tiszta, páraszegény körülmények kellenek hozzá, meg nyilván némi rutin. Épp annyi munka neki, mint összeragasztani egy kétrétegű üveget. Nyilván a középső rés nem kell gáztöltetes legyen. 

Előzmény: LandCruiser (25303)
LandCruiser Creative Commons License 2016.09.02 0 0 25303

Erre a 16 mm. a legideálisabb méretre nem is gondoltam. Jó hogy mondod. Akkor nem véletlen ez a standard méret. 

A kettényitható megoldás is elgondolkodtató, mert ha hibázok, az csak működés közben (kívül hideg - belül meleg) derül ki. 

Ha azt mondod, hogy nem sokat javít rajta, akkor lehet nem is érdemes bohóckodni vele. 

4-16-4 Protexit gyártmányú üvegek. Szerintem valami gázzal lehet töltve, mert szabályos furatok vannak a távtartón. 

Az esetleges lágyfém bevonatot még nem sikerült beazonosítanom az öngyújtós módszerrel, mert ha mögé teszem az öngyújtót, nem 4 lángja van, hanem 44 (túlzással) de vélek felfedezni közöttük más színű lángot is, de nem egyértelmű. Megmutatom hozzáértő üvegesnek, mert én csak bámulni tudom, hogy mi ez a sok láng tükörkép. 

Köszönöm.

Előzmény: 0l0 (25298)
LandCruiser Creative Commons License 2016.09.02 0 0 25302

Köszöntem. :)

Előzmény: joevagyok68 (25297)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.02 0 0 25301

Hát - ugye -, kinek, mi a nagy...

Mekkora a méret pontosan ?

Előzmény: Humanoid5 (25299)
ganser Creative Commons License 2016.09.02 0 0 25300

Tényleg nem lehet.

Előzmény: Humanoid5 (25299)
Humanoid5 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 25299

Üdv!

 

Egy nagyméretű hármas ablakot szeretnék műanyagra cseréltetni (Aluplast Ideal 4000 New, 85x70 a kiszemelt profil),

s most szembesülök a kellemetlen ténnyel, hogy tulajdonképpen két keretet (egyszárnyú + kétszárnyú) ajánlanak, egymás mellé rakva.

A bajom ezzel, hogy a találkozásnál mintegy 22 cm szélességre adódik az átlátszatlan műanyag rész, szemben a mostani fa megoldással (12 cm).

 

Tényleg nem lehet olyan megoldást készíttetni, ahol az egyes és kettes rész szűkebben van összetalálkoztatva? Köszönöm

0l0 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 25298

A légrésre a 16 mm környéke ideális, mert ott még nem tud megfordulni konvekciósan a levegő. Nagyobb légrésnél hiába vastagabb a levegőréteg a belső légmozgás miatt nem igazán javul tovább a szigetelési érték, talán még romlik is.

A két tábla összerakásánál vagy kettényithatóra, szétszedhetőre csinálod a szerkezetet, hogy a kettő közti rés takarítható legyen, vagy megpróbálod légmentesen lezárni valamilyen távtartóval, amit az üvegesek is használnak.

Azt azért megjegyzem, hogy egy ilyen négy rétegű szerkezet számításaim szerint nemigen lesz jobb hőszigetelési szempontból, mint egy modern kétrétegű üvegezés, persze ezen kívül vannak egyéb előnyei és hátrányai...

Előzmény: LandCruiser (25292)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 25297

"hogy a két gyári üvegszerkezet közötti harmadik légrés minél nagyobb legyen ?"

Úgy, hogy "minél nagyobb" távtartót raksz közé ! :-)

 

CSak azért merem leírni, mert írtad, hogy

"hogyan tudom házilag"

 

A mérete/súlya miatt necces..

DE akár fából otthon is könnyen kivitelezhető !

És akár a helyén is berakható a 2 üveg !

Megfelelő szélességű anyag kell "keretnek"

Pont olyan széles legyen, hogy kiadja a külső "takaró" + üveg + "minél nagyobb távtartó" + üveg + belső "takaró" méretet !

Így síkba lesz kívül-belül takarólécezés után..

Mondjuk érdemes minél nagyobb melegbe és/vagy alacsony páratartalom mellett csinálni és a középső távtartónak a gyári "páraelnyelős" (tán silica gél van benne ) használni..

A külső-belső takarót meg ragasztani is és kiszilózni körbe.

 

Előzmény: LandCruiser (25292)
kem0001 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 25296

Szia! Én a JOLA-t ajánlom neked. Ők tényleg korrekt árban, és szépen dolgoztak. Nálam egy konyhaablakot kicseréltek már, ás holnap cserélik az erkélyablakot, erkélyfalat és a hozzá tartozó erkélyajtót is.

Előzmény: Mila0604 (25295)
Mila0604 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 25295

Üdv!

 

Tudnátok Budapesten ajánlani egy-két megbízható, korrekt ablakos céget?

Panellakásban szeretném kicseréltetni az ablakokat és az erkélyajtót. Plusz ehhez jönnének a szúnyoghálók és a redőnyök is.

 

+ kérdés: Stadúrra valóban nem lehet rögzíteni a radiátort?

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 25294

Szegeden két "panellakó" ismerősömnek dolgoztak tavaly,szerintük gyors,pontos,szép,tiszta munka volt a beépítés, így én is a társasházi lakásomhoz kértem árajánlatot tőlük(is). A Hevestermmel hasonló minőségű,és árú,igen jó terméket ajánlottak a tapasztalatom szerint,viszont az összes általam felkeresett ablakos cég közül itt volt az ügyintéző hölgy a leges~legcsinosabb=D,-sőt felkészültségben,kommunikációban is "ott volt".

Előzmény: Norbyd (25289)
firpo1 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 25293

Sziasztok

Az ablakland.hu weboldalon reklámozott céggel dolgoztatott már valaki....esetleg hallottatok róluk valamit?

köszönöm

 

 

LandCruiser Creative Commons License 2016.08.29 0 0 25292

Sziasztok ! 

Van egy csomó 2 rétegű thermó üvegem, amik szerencsére egyforma méretűek. A kérdésem, hogy hogyan tudom házilag 2x2 tehát 4 rétegűvé tenni úgy, hogy a két gyári üvegszerkezet közötti harmadik légrés minél nagyobb legyen ? Nem feltétel, hogy nagy legyen a légrés, de gondolom annál jobban szigetel, de egyelőre örülnék, ha kapnék valami tanácsot hogyan, milyen távtartóval, milyen ragasztóval, és technikával lehet ezt kivitelezni. Az üvegek 96x170 cm. méretűek. Nem ablak lesz belőle, csak fixen beépített világítóablak. 

Norbyd Creative Commons License 2016.08.28 0 0 25291

HUN Harmony 84mm profil  uw:0.93w(m2*K)(ez lemaradt)

Előzmény: Norbyd (25290)
Norbyd Creative Commons License 2016.08.28 0 0 25290

Pl egy 900*1500 két oldalon színes tölgy bevonattal siegena aubi vasalattal 4-15,5-4-15,5-4 low-e bukó-nyíló bronz kilincsel barna kétoldali toldóval párkányfogadóval 54400-ft/db

Előzmény: Norbyd (25289)
Norbyd Creative Commons License 2016.08.28 0 0 25289

Üdv! És a HUNtherm consulting kft? Ismeri valaki őket? onnan kértem még ajánlatot, mivel a szülőknek ők csinálták a nyílászáró cserét, amivel elégedettek, és alapvetően jó ajánlatot adtak.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25288)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.08.28 0 0 25288

Sok barátom és ismerősöm dogozik vagy dolgozott náluk, és elég rossz véleménnyel voltak, illetve, sok olyan dolgot meséltek, ami számomra elfogadhatatlan. (Persze, lehet máshol is vannak kutya dolgok)

Valamint az elmúlt évek tulajdonos és vezetőségi változások eléggé elvitték a minőséget rossz irányba.

Előzmény: gabeeen (25285)
Norbyd Creative Commons License 2016.08.28 0 0 25287

Üdvözöllek! Köszönöm a választ. Gondolkodunk a 3 rétegűn is,  sőt kaptam rá ajánlatot, nem is egyet, de elsősorban az ár érték arány a fontos. Nem egy esetben a 2 és 3 rétegű üvegezés között annyira minimális különbségek voltak, az ajánlatokon,  hogy elgondolkodtunk azon, hogy kell e egyáltalán az akkora árkülönbség mellett. ( pl:rehau) vasalat szempontjából ami szóba jöhet, az a RotoNT. Kipróbáltam több nyílászárón, és számomra egyértelmű, hogy a RotoNT- volna az amit naponta szívesen nyitogatnék, zárnék egyértelműen jobb mint a Maco.(a vélemény szubjektív, sok kipróbált nyílászáró után vált biztossá, hogy nekünk ez jobbnak tűnik, és tartósabbnak)  Látom, hogy nektek is van oldalatok, írnék privátot, vagy az oldalatokra.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25284)
puha Creative Commons License 2016.08.28 0 0 25286

Csak most jártam erre😀

 

A legnagyobb problémám, hogy nem akartak az ablakról számlát adni, pedig kifejezetten kértem. Nettóban pedig bárki legyártja ennyiért. Érthetetlen ez számomra, pedig beltéri ajtót, laminált padlót is kell még vennem, de én nem fogok küzdeni velük, ugyan, adjatok már számlát.

 

Viszont a határidőt pontosan betartották, erre egy rossz szavam sem lehet. A beépítés határeset, itt is olyan volt, mintha napalmot dobtak volna a lakásba, kell dolgoznia kívűl-belűl a festőknek rendesen. Nagy pusztítást csináltak, ha a lakásban laknék, nem engedtem volna ezt. Még jönnek vissza javítani, meglátjuk hogy sikerül.

Előzmény: Kisfiatal (25113)
gabeeen Creative Commons License 2016.08.28 0 0 25285

Fensthermel volt valami személyes konfliktusod?

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25284)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.08.28 0 0 25284

Kedves Norbert!

Én az ön helyében 2 rétegű üvegben nem is gondolkodnék! Mindenképpen 3 rétegű üveg javasolt, legyen az 44mm vagy 48mm szélességű.

Van itt a topikon belül egy olyan hozzászólás, hogy nyílászáró vásárlók 1*1-e. Abban jól leírják ezeket.

Javasolt profilok: Veka, Rehau, Gealan, Kommerling, Inoutic, Schüco, ezeknek mind vannak 80mm feletti profiljaik, melyeket jelen esetben választanod érdemes!

Vasalatban RotoNT vagy Maco Multimatic-ot érdemes választani!

 

Gyártónál már nehezebb a dolog. Mindenki a saját gyártóját fogja mondani a legjobbnak, de ez így természetes. Mindenképpen a garancia időt vedd figyelembe, és hogy mire terjed ki a garancia.

Nézz utána a cégnek, van-e normális honlapra, milyen gyártósorral dolgozik, mennyire megbízható (feketelista.hu), de ezt a legnehezebb megítélni, még forgalmazóként is. Én személy szerint egyedül Fenstherm West-et nem ajánlom, a többi cégről nem tudok véleményt mondani, csak akitől én rendelek, és ők ma elég jó névnek számítanak a piacon.

 

A többit majd a többiek leírják.

Előzmény: Norbyd (25283)
Norbyd Creative Commons License 2016.08.27 0 0 25283

Tiszteletem mindenkinek, Norbi vagyok! Örömmel találtam rá erre a fórumra, amit bőszen olvasgatok, mivel  épp nyílászáró vásárlás előtt állunk. Ár-érték arányban keresek a számunkra legjobb termékeket, egy építés alatt álló házra. Egy ideje elég sokat olvasgatok a témáról, de sokszor bele szaladok olyanba, ami adott esetben elbizonytalanít,(mármint nem a vásárlást illetően, hanem egy-egy  terméket illetően), ezért az volna a kérésem, hogy a fórumra visszajáró szakik, vagy hozzáértők, tudnának e nekem egy objektív rangsort írni,  hogy milyen terméket, milyen gyártmányt, mely gyártóktól, milyen vasalattal szabad, vagy érdemes  megvenni, és adott esetben korrekt viszonteladóval, kivitelező megjelölésével ezt leírja nekem azt nagyon megköszönöm. Természetesen olvasgattam a fórumon, viszont sokat segítenétek, ha lenne itt objektív rangsor, az előbb felsoroltakkal, mind külföldi és-vagy magyar gyártókkal termékekkel együtt.  Csak műanyag nyílászáróról van szó. Adott esetben ha tudtok olyan érvet, ellenérvet, amit célszerű figyelembe venni, azt is szívesen elolvasom. Amit szeretnénk a házzal kapcsolatosan, hogy megközelítőleg tudja a passzív ház minősítést(azért megközelítőleg, mert nem szeretnénk azzá minősíttetni, viszont az eddig felhasznált alapokkal azt akár el is tudnánk érni, de nem ez a cél, hanem az összhang minden beépített, és felhasznált termékkel, anyaggal kapcsolatosan). Amennyire nézegettem, ezt már egy közép-felső kategória  vagy a felső kategória  belépő szint aktív résztvevői is tudják, mind profil, mind ablak tekintetében, a hozzá társított vasalatok minőségi szintjével együtt. Amit még segítség képp megadnék az az, hogy 75-85mm a profil  vastagság ebből kiindulva a hozzá adott kamraszám, 2 vagy 3 rétegű üveg  A Tégla, amivel a ház készül POROTHERM PROFI 30 K DRYFIX aminek Hőátbocsátási tényezője : 0,28 Wm²K ezért olyan nyílászáró profil, vagy ablak ami 1.0-1,1 Wm² K feletti értékkel rendelkeznek, nem szeretnénk(vagy azon gyártók akik ezt nem tudják  megfelelő minőségben gyártani, úgy olvastam voltak olyan közép európai gyárak, gyártók ahol nem volt megfelelő a minőség).  Természetesen ezek a számok semmit nem érnek, ha fél év jótállást adnak, mert annyit tud tartósság szempontjából :)  A segítségeteket, segítő hozzászólásotokat, véleményeiteket előre is köszönöm, és további szép napot kívánok mindenkinek. 

joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 25282

Oszt tengered, olyan kilátásod van/lesz- e ?

A 2 képet nem igazán lehet összehasonlítani !

Mert ugye mindent "nézel"...beállítást, perspektívát, "hátteret'..

Ha mondjuk az ablakodon " túl' 5 méterre a szomszéd ház falát látod majd...mennyit számít az a 20 cm...

Előzmény: Miros (25279)
Nyekkk Creative Commons License 2016.08.26 0 0 25281

Ehh...más nyomorán ne élvezkedj :P

Előzmény: gabeeen (25278)
kiss_atti Creative Commons License 2016.08.26 0 0 25280

A 250 tetejét már majdnem elérem a kezemmel, a 270 sokkal szebb lenne... 

--

Akkor bele kell nyúlni a zsebbe, kolléga.

Fa-aluból gyártható.

Előzmény: Miros (25279)
Miros Creative Commons License 2016.08.26 0 0 25279

Már beszéltem a tervezővel, ő reménykedett abban hogy belefér a fa-alu a keretünkbe, de mivel nem, azt javasolta hogy vigyük le az ablak magasságokat 250-re. De én nem szeretném, félek hogy a 3méteres belmagasság mellett kicsinek tűnne mint például itt Én inkább ilyen hatásban reménykedem és szerintem  az a 20cm sokat számítana. A 250 tetejét már majdnem elérem a kezemmel, a 270 sokkal szebb lenne... Valakinek nincs esetleg hasonló belmagasság mellett 250-es ajtaja amit lefotózhatna nekem...?

Előzmény: Kisdi (25276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!