Keresés

Részletes keresés

stika Creative Commons License 2001.10.21 0 0 346
Sziasztok,
30 éves bp-i lét után a közelbe költöztünk, nekem most Gödöllő a legközelebbi város. Dolgoztam is ott, amíg az AVON informatikai főokosa puccsszerűen 2 perc alatt ki nem rúgott.(Most sem tudom, hogy miért,de már nem bánom, sokkal jobban jártam.)
Tipp #1: kétféle ember van, aki bevallja és aki nem, hogy szereti a hasát. (Én bevallom.) A Napsugár éttermet bűn kihagyni. Még Pestről is járnak ide gasztronómiai túrára. (A Sonyval szemben balra fordulni, az út végén baloldalon.)
Tipp #: van egy lejárat a sztrádáról, ahol nincs kapu. Pest felől a mogyóródi Hungaring kapu után a 18-as km-nél van egy parkoló (szemben is van párja), onnan lejutsz a ring bejáratához, aztán Szilasligeten keresztül a hármasra, így Kerepestarcsa nagy részét ki lehet kerülni.
Bumburnyák Creative Commons License 2001.10.21 0 0 345
Milyen rendezvény volt ez, és mesélj egy kicsit bővebben az esetről!
Előzmény: Riza (344)
Riza Creative Commons License 2001.10.20 0 0 344
Tegnap érdekes módon kisebbfajta tüntetés alakult ki a műv. központ egyik előadás közben. Kecskés József mellett!
Ez jelent valami, nem? Szórakozás közben, mikor a neve szóbakerült, akkor szűnni nem akaró taps hallatszott.
Ez mit jelenthet Gémesinek?
Lesz ő még polgármester a választás után?
Grasi Creative Commons License 2001.10.20 0 0 343
Mikor Kecskés Gödöllőre jött 1979-ben, már több éves művközponti vezetés volt mögötte Balmazújvárosban. (Éppen a teljesítménye miatt hívták.) A megfelelő egyetemi végzettsége természetesen volt, sőt külön szociológiát is végzett. Lényegében az ő irányításával (nem építészi, hanem szakmai) emelték az új művelődési központot. A házat a '80-as években az ország legjobb ilyen intézményének minősítették. Tehát sajnos nem áll, amit mondasz, Főnök.
Előzmény: fönök (342)
fönök Creative Commons License 2001.10.19 0 0 342
Amikor Kecskés Gödöllőre került, akkor neki se volt, mégis jól csinálta a dolgát.
Előzmény: labeo (338)
szega Creative Commons License 2001.10.18 0 0 341
"...busz valaha följebb fog menni a Hegy utcánál, vagy csak hiú ábránd..."

Az utóbbi. Mondom, a tömegközlekedést el lehet felejteni! Régebben pl. a Rögesből egy busszal el lehetett jutni az állomásra, ma csak a buszpályaudvarig mehetsz, de csúcsban jobb, ha gyalog indulsz...
Gödöllő csakis korlátlan kocsihasználattal viselhető el! A hegyen persze marha szép minden, de tél is van ám!

Előzmény: felpillantó küllő (335)
Grasi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 340
A Magyar Narancs múlt heti számában van is egy igazán jó írás erről, s azt hiszem, ez fönn van a Mancs honlapján is.
Előzmény: labeo (338)
Bumburnyák Creative Commons License 2001.10.18 0 0 339
Ezt nem hallottam, de róla mindent el tudok képzelni.
Előzmény: labeo (338)
labeo Creative Commons License 2001.10.17 0 0 338
Tévedsz Kékharisnya. Nem Kecskésnek lett elege a melóból, hanem a városvezetőknek Kecskésből. Kecskés mellesleg (még) nem lépett le. Az ifjú titánnal egyébként nincs más baj, mint az, hogy nincs szakirányú végzettsége, népművelői gyakorlata, vezetői tapasztalata, nincs kötődése Gödöllőhöz és nem ér rá. A többi oké!
Azt hallottátok, hogy Gémesi kirugatta a Magyar Narancs újságírónőjét a a városi TV-től, mert nem az Ő ízlésének megfelelő cikket írt a tüntetésről?
Előzmény: kékbarisnya (329)
gGAbesz Creative Commons License 2001.10.17 0 0 337
Pedig milyen egészséges a lovaglás! Ajánlom neked is.
Más.
Nézz be ide is, rég láttunk:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9031727.
Előzmény: Dolányi Gábor (336)
Dolányi Gábor Creative Commons License 2001.10.17 0 0 336
Kedves MrBEAN.

Igazad van arra hogy van lovaglási lehetőség el is felejtettem, bocsás meg de kissé feledékeny vagyok mostanába. Patak térre ne menj ha jót akkarsz múltkor ott billiárdoztunk és a kisebbség ott már többségben voltak és nagyon vigyáztunk a értékeinkre. Még hozzá tenném a Patak térri presszóba a wc-be gázálarcal kellett be menni. az volt kb másfél éve, és rosszab lett mivel úgyan az a tulaj és nem csinál semmit, hogy a igényesebb legyen a hely.

Előzmény: MrBean (320)
felpillantó küllő Creative Commons License 2001.10.17 0 0 335
Köszönöm, de azért ennyire nem drámai a helyzet szerintem. Az autópálya tompa zaja nekem a Nyugati tér után majdhogynem madárcsicsergés, ráadásul - ha minden igaz - nagyon olcsón tudok telekhez jutni a hegyen. A kilátás, meg hogy egy köpés az erdő, nagyon sok mindenért kárpótol. Viszont az, hogy gyalog közel 20 perc a legközelebbi buszjárat, elég riasztó. Elképzelhető, hogy a busz valaha följebb fog menni a Hegy utcánál, vagy csak hiú ábránd (először is rendes út kéne hozzá)? Infrastruktúra... víz, villany, gáz, telefon van, még az említett normális út kéne.
Előzmény: labeo (327)
szega Creative Commons License 2001.10.17 0 0 334
Tekintettel az azóta eltelt idő rövidségére, szerintem senki sem tudhatja, milyen lesz az új. Én is azért tettem hozzá, hogy "valszeg". Nem vetted észre? Az ember próbál spekulálni, mire számíthat. Ami számomra aggasztó: Gödöllőn sok művészember él, akik úgymond speciális gondolkodásmóddal rendelkeznek. :)))) Érteni kell a nyelvükön, és akkor remek emberek! Kecskés szót tudott velük érteni, ami mindenképp a város hasznára vált. Szkeptikus vagyok az ifjú titánnal kapcsolatban, mert nehezen tudom elképzelni, hogy ne foghegyről beszéljen velük...
De majd meglátjuk.
Előzmény: fönök (330)
szega Creative Commons License 2001.10.17 0 0 333
Azt hallottam másodkézből, hogy Kecskés elképzelései nem egyeztek a város vezetésével, és ő ennek többször hangot is adott. Ettől kezdve tökmindegy, hogy kirúgták, vagy lehetetlenné tették, és ő hagyta abba. Ha egy intézmény színvonalasan működik, akkor azt támogatni kell. Szerinted ez egy döglődő, ócska művház volt? Kiváncsi leszek az elkövetkező évekre...
Előzmény: kékbarisnya (329)
Grasi Creative Commons License 2001.10.17 0 0 332
Kedves Kékharisnya, kifejtenéd röviden: mi a régi és mi az új módszer?
Előzmény: kékbarisnya (329)
fönök Creative Commons License 2001.10.17 0 0 331
Most olvastam, hogy Nagy Feró lesz az egyetemen ma este.
Érdekel valakit?
Előzmény: fönök (330)
fönök Creative Commons License 2001.10.17 0 0 330
Honnan tudod milyen az új?
Az autóval kapcsolatban egyet értünk.
Előzmény: szega (326)
kékbarisnya Creative Commons License 2001.10.17 0 0 329
Kecskéssel az történt, hogy elege lett. Magam is népművelőként végeztem valaha az ánti világban. Hiába próbálkozik vki a régi módszerekkel a népművelésben, az új világban ez nem megy. Ó maga is belátta ezt, és lelépett a porondról. Mi a felháborító?
Előzmény: szega (326)
Bumburnyák Creative Commons License 2001.10.17 0 0 328
Tedd hozzá, hogy négyzetméterét....
Előzmény: labeo (327)
labeo Creative Commons License 2001.10.16 0 0 327
Kedves F.K.! Nem értem, miért akarsz a torony környékén építkezni? Egyrészt drága, másrészt hiányzik a megfelelő infrastruktúra, harmadrészt közel van az autópálya, minden hátrányával (zaj, bűz) együtt. Végy inkább telket az Őz utcában. Potom 10.000,- Ft-ért adja az önkormányzat.
Előzmény: felpillantó küllő (325)
szega Creative Commons License 2001.10.16 0 0 326
Felháborító, ami Kecskés Jóskával, és a Művházzal történt. Évekig éltem Gödöllőn egyetemistaként, majd egyetemi dolgozóként, a kollégiumi Fotókör vezetőjeként több kiállítást szerveztünk közösen a Művházban, és elmondhatom, hogy nála lelkiismeretesebb, toleránsabb, hozzáértőbb, elhivatottabb igazgatót ELKÉPZELNI SEM TUDOK!!! Csak jót tudok mondani róla, minden elismerésem az évtizedek óta végzett munkájáért! A Művház valszeg át fog alakulni, újgazdag arcok fogják odavinni a gyerkőcöket a fizetős programokra (jó menedzsment! :(((( A "nonproduktív" programoknak meg huggyoztak. Bár ne lenne igazam!
Amúgy Gödöllőről az a véleményem, hogy csak annak való, aki megengedheti magának, hogy még a budira is kocsival járjon. Meg a felesége is, saját kocsival. Meg a gyerekei is.
felpillantó küllő Creative Commons License 2001.10.16 0 0 325
Elnézést, hogy eltérek a témától, de nem tudja valaki, hogy Gödöllőn az adótorony környékén nagyságrendileg mennyiért lehet egy 150 négyszögöl körüli telket venni? Másfelől a tisztelt jelenlevők szerint elvakult ötlet arrafele építkezni? (az egyértelmű, hogy autó(k) nélkül igen)
kékbarisnya Creative Commons License 2001.10.16 0 0 324
Nem feltétlenül szórakozás, de annak is felfogható. Jógatorna keddd-szzerda-csütörtökön a Műv. Házban, a gyerekeknek pedig azt hiszem szerdán játszóház ugyanott. Torna több iskolában és az egyetemen is van, külsősöknek is.
Előzmény: Tandy (317)
fönök Creative Commons License 2001.10.15 0 0 323
Viszont úszni, azt nem lehet. Az összes, zárt körű, lehetőség az egyetemi "uszoda" ( ha még meg van), valamint nyáron az egyetemi strand. Nem sok!
Előzmény: MrBean (320)
Grasi Creative Commons License 2001.10.15 0 0 322
Az előzőekhez hozzá tenném, hogy a müllődési házban is akad jó pár olyan nívós szórakozási alkalom, amelyet két gyermekkel is lehet űzni. Legalább is addig, amíg Kecskésék ott vannak.
Előzmény: Tandy (317)
gGAbesz Creative Commons License 2001.10.13 0 0 321
Támogatom hozzászólásodat!
Előzmény: Bumburnyák (316)
MrBean Creative Commons License 2001.10.13 0 0 320
Welcome back, Tandy! :o)
Azért annál több lehetőség is van ám szeretett szülővárosomban, mint amennyit Dolányi Úr felsorolt. Lehet pl lovagolni járni a Both-tanyára a repülőtér tőszomszédságában. Vagy ha arra hajlamos az ember lánya, akár ejtőernyőzni, siklóernyőzni is beállhat. A Hamvay-n kívül már nyílt egy - állítólag - hasonlóan színvonalas hely a Patak téren, bár ott még nem voltam, garanciát nem vállalok. Mire a házatok felépül, kész lesz az új könyvtár is, ahol szintén színvonalas kultúrális programokat ígérnek (ld. önkiSzolgálat múlt heti száma). És persze ha jó az idő, lehet nagyokat kirándulni a környék dombjai közt az erdőben. Nem feltétlen kell a teniszpálya foglaltsága esetén rögvest a videotékába rohanni :o) Amúgy merre építkeztek?
Előzmény: Tandy (317)
Dolányi Gábor Creative Commons License 2001.10.13 0 0 319
Szia Tandy.

Üdvözlünk itt a kis körben, itt Gödöllőn szórakózni szeretnél a TRAFÓ Klub valamint a Hamvay kávézó van programokat a újságokból elolvashatod, sportlehetőség csak egy van az a tenisz, vagy elmész egy video kölcsönzőbe és kiveszel egy jó filmet.

Előzmény: Tandy (317)
Grasi Creative Commons License 2001.10.12 0 0 318
Kedves MrBean, tán hihetetlen, de örülök, hogy Te másképp látod. Nem volna ellenemre, ha csak egy keserű öreg pali sirámának lehetne tekinteni azt, amit mondtam. Sajnos azonban nem olyan könnyű elköltözni onnan, ahol egyszer megtelepedtünk, talán egyszer Te is leszel így. De azért nem kívánnám ezt, inkább hogy találd meg a helyed.
Előzmény: MrBean (314)
Tandy Creative Commons License 2001.10.12 0 0 317
Sziasztok!
Új vagyok itt, de Gödöllőt viszonylag jól ismerem, hiszen kb.15 évig laktam ott, majd kis szünet és most ismét visszakerülök. Ott vettünk telket és tavasszal belevágunk egy gödöllői épitkezésbe.
Kettős érzésekkel megyek vissza, várom is (régi jól ismert helyek, emberek, nyugalom, szép környezet, szülők), félek is tőle (kis város - Pécshez képest legalábbis, ahol a köztes időt töltöttem, nemigen ismerek jó szórakozóhelyeket és sportlehetőségeket). Ha ilyesmiben tudtok segiteni, szivesen fogadnék javaslatokat (29 éves, férjezett, 2 kisfiú édesanyja vagyok, de szeretünk szórakozni).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!