Keresés

Részletes keresés

confiance Creative Commons License 2010.09.25 0 0 895
szia ,petit annonces, ezt kell nézned kijiji ,vagy vivasreet ,ezek jó oldalak ,amit te keresel munka az macon ,vagy peintre ,vezetni nem fogsz max ha nem mész el iskolába saját költségeden és,fizeted ki a fimo nevű tanfolyamot ,ez kb 2000 euro a teherszálitásra ,de személy mint busz nem tudom menyi !marseille -ben nincs ismeretségem épitőiparban ,de tudod expressz.hu oldalt érdemes nézegesd mert sok magyar már keres embereket kinti melora.....de jó tanács keruld a magyarokat ...!
Előzmény: bugyantka friki (882)
piupiup Creative Commons License 2010.09.21 0 0 894
Francia-magyar családhoz megbízható, lelkiismeretes 20 és 27 év közötti magyar au-pairt keresünk Issy les Moulineux-ban, Párizs külvárosában egy 2 és fél éves kisfiú mellé, a kistestvér februárban érkezik. Elvárás legalább minimális francia vagy angol nyelvtudás. Szállás (külön szoba, fürdőszoba), ellátás biztosított. Kezdés megbeszélés szerint, minimum 6 hónapra, maximum 1 év. Elérhetőség: katalinhamrit@gmail.com
Earles Creative Commons License 2010.09.16 0 0 893

franciaországban lehet ugyanúgy másodállásban vállalkozni, mint magyarországon? (tehát ki tudok váltani egyéni vállalkozói igazolványt az alkalmazotti fő állásom mellett?) vannak valakinek ezirányú tapasztalatai? gondolom elég gyenge próbálkozás minderről magyar nyelvű weboldalt keresni... mert sajnos az ilyesmi francia oldalak mesés megfogalmazásaiba hamar beletöt a nyelvtudásom...

Kata050 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 892
Nem leányok adunk el, hanem növényeket, de hát persze azok is élőlények.
Kata
Előzmény: Dobri (891)
Dobri Creative Commons License 2010.09.11 0 0 891
Üdv!

"Európa tíz országában sikeresen működő, Magyarország székhelyű cég Franciaországban partnert keres internetalapú értékesítésre. A forgalmazott termék Franciaországban konkurencia mentes tömegtermék."
....................................
Most így elsőre a lánykereskedelem ugrik be,mint sikeres magyar export nyugatra.
Arányokat nézve több a szebb magyar lány mint franciában,tehát menne az üzlet.:))
Előzmény: Kata050 (890)
Kata050 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 890
Kapcsolatot keresek Franciaországban élő magyarokkal. Hátha pont Ön az vagy valamelyik ismerőse, akit ez a lehetőség érdekel!
Európa tíz országában sikeresen működő, Magyarország székhelyű cég Franciaországban partnert keres internetalapú értékesítésre. A forgalmazott termék Franciaországban konkurencia mentes tömegtermék.
A kereskedelem csomagküldő rendszerű, a csomagolás az anyaországban történik, az ügyfélszerzést az anyacég végzi. A leendő partner feladata az ügyfelekkel való kapcsolattartás, és a szállítások ütemezése. A finn partnerünk számára finanszírozást nem igényel. Elvárásaink partnerünk felé:
működő vállalkozás, uniós adószám, jó szintű számítógép, illetve internet felhasználási ismeret, magyar nyelv ismerete, vagy tolmács biztosítása rendszeres kapcsolattartás biztosítása. Jövedelem: kimagaslóan magas nyereség hányad. mottot2008@gmail.com
Earles Creative Commons License 2010.09.07 0 0 889

Akinek van valakinek kedve októberben Corse-Magyarország-Corse útvonalra betársulni, az privátban keressen. Néhány nap, gyors oda-vissza.

Nunni Creative Commons License 2010.09.07 0 0 888
Sziasztok!
Két hete vagyok Párizsban. Hoztam magammal egy laptopot, amely nem képes a wifit működtetni, pedig azt írja, hogy csatlakoztatva. Ha jel kiváló, akkor sem kapcsol, akkor azt írja ki, hogy a kiszolgáló nem található. Nem értem, már mindent ellenőriztem. Valakinek van-e valami javaslata? Köszönöm!!!!
tessloff Creative Commons License 2010.09.02 0 0 887
Itt nezz korbe lakastamogatas ugyben, vagy ha valami nem vilagos menj be hozzajuk szemelyesen (sok turelem kell hozza mert rendszeres a sorbanallas....
Előzmény: zsüsztinxd (886)
zsüsztinxd Creative Commons License 2010.09.02 0 0 886
Sziasztok!én kicsit több mint2hete vagyok Franszéban,és még2évig biztos maradok ameddig a sulim tart.utánna majd meglátjuk:)esetleg nincs valaki vendée megyében?szivesen találkoznék magyarokkal.eddig mindig volt velem valaki akárhányszor voltam itt,de most 20évesen egyedül indultam neki,nekem kifejezetten rossz magyarok nélkül:(:)lenne 1-2 kérdésem.Van ez a CAF lakástámogatás.valaki tud róla valamit?Hogy hány %ot támogat,és hogy hol kell igényelni?Én megvettem 15€ért ezt a kertel nevű telefonkártyát de csak 40percet tudtam vele beszélni.Van 7€ért is azzal meg annyit se.hát az agyvérzés kerülgetett.Billy ezt a king phonet hol vetted?telebutik vagy tabac?A leírtak nagyon jól hangzanak:)vagy valaki tud más normális telefonkártyát esetleg?a válaszokat előre is köszönöm!!
Előzmény: Törölt nick (861)
Rufella Creative Commons License 2010.08.19 0 0 885
Szia!
Hàt ha szereted az épitôipari munkàkat (kômûvesség, festés, csempézés..stb), akkor esetleg talàlhatsz munkàt, mert az egyetlen terület, ahol munkaerôhiàny van Fr.-ban.
De legalàbb értened kell franciàul, aztàn aprodonként meg lehet tanulni beszélni is, meg olvasni. A volt férjem is igy kezdte 30 évvel ezelôtt, aztàn amikor màr jobban beszélt, buszsöfôr lett, majd pedig kamionos. De mindez Pàrizsban és környékén. Nem tudom, hogy Marseilles-ben milyen lehetôségek lehetnek. nem igen ismerem. (azt tudom csak, hogy a vàros el van arabosodva...)
Előzmény: bugyantka friki (882)
ASHTONKA Creative Commons License 2010.08.14 0 0 884

Sziasztok!

 

Francia földön, Párizsban szeretnék munkát vállalni. Jelenleg egy McDonald's-ben dolgozom és ezt az elfoglaltságot, mint pénzkereseti lehetőséget , kint sem szertném kihagyni. Október elsején utazom. Egy árva kukkot sem beszélek Franciául, de azt mondják a mekiben nem is kell a nyelvtudás. A párommal kettesben próbálunk majd boldogulni valami albérletben, amiért 600 euronál lehetőleg nem kérnek el többet. A 6, 5, 14. 13. kerületben keresünk szállást. A párom ösztöndíjat nyert az orvosin....szóval ezért a költözés....és a helyszín.....maximálisan csórók vagyunk. Minden ötletet szívesen olvasok és megköszönök. Valaki dolgozik mekiben? Jól jönne néhány info, miként lehet, ha egyáltalán lehet egy ilyen gyorsétteremben elhelyezkedni. Azt tudom, hogy 1350 euro körül van a minimálbér a 35 napos munkahét mellet, de a pontosabb adatok sokat segítenének. Milyen kint az élet. Főleg, ami az anyagi részét illeti. Mennyibe kerük egy havi "BKV" bérlet.....kb mennyibe jön egy hónapra az étkezés...olvastam valahol, hogy piszok drága minden.....érdemes egyáltál megpróbálnom nyelvtudás nélkül az ilyesmit vagy inkább olvassak meséket lefekvés előtt....a válaszokat őszintés köszönöm!

 

Gabi :)

benojeno Creative Commons License 2010.08.10 0 0 883
Nekünk sikerült nyitvatartási időn kívül is használni, bár inkább kora reggel próbáltuk így. Érdemes megpróbálni. Csak nem elfelejteni: a Mekis wifihez csatlakozás után meg kell próbálni kinyitni egy weboldalt, akkor jön be a Meki belépési oldala, ott meg kattints a connexion-re, majd az J'accepte-re, és már megy is.
Előzmény: batoritunde (881)
bugyantka friki Creative Commons License 2010.08.09 0 0 882
ukrajnai magyarok vagyunk marseillèben franciaorszàgban,nejemmel ès kèt gyerekkel jelenleg mèg munka nèlkuli vagyok ès munkàt keresek a szakmàm ezermester kedvenc teruletem a falrakàs,vakolàs,csempèzès.meg van jogsim is ikaruszon kivul bàrmit vezethetek.ha tudtok segitsetek a tel:0631885757.zoltàn
batoritunde Creative Commons License 2010.08.07 0 0 881

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy a francia Mcdonalds-okban használható ingyenes Wifi akkor is használható-e, ha az étterem már bezárt, vagyis este tíz után.

Nagyon fontos lenne, mert a párom kamionnal van kint és még nem tudtam vele beszélni csak telefonon az pedig elég költséges.

Válaszotokat mielőbb várnám és előre is köszönöm!

tessloff Creative Commons License 2010.08.02 0 0 880
Esetleg valami villaban megprobalhatod kerteszkent-ezermesterkent de ahhoz az angliai referenciaid tuti kerni fogjak, illetve ha a korabbi munkaadoiddal jo viszonyban valtatok el hatha nekik van valami ismeretseguk. Sok angol tulajdonban levo villa a Côte d'Azure-on illetve Bretagne-ban. Van olyan hely ahol ott lakhatsz karbantartas fejeben viszont fizut nem kapsz vagy csak minimalisat, ha pedig nincs kulon nyari lak a szemelyzetnek akkor a tulaj megmondja, hogy o mikor nyaral neked pedig akkor koccolni kell. Az ilyen ottlakos helyeken altalaban a lany takarit, haztartast vezet, a fiu pedig kerteszkedik es karbantart. es ketten kapnak 1 fizetest + lakhatast. Probalj meg elindulni ezen a vonalon
Előzmény: vigec (879)
vigec Creative Commons License 2010.07.26 0 0 879

Jelenleg a munkanélküliek táborát erősítem idehaza. Tavaly szeptemberben jöttünk haza a párommal Angliából. 3 évet töltöttünk kint. Én kertészként és ezermesterként dolgoztam kint. Megpróbáltuk az életet ismét itthon, de ez nem igazán működik. Ezért van az, hogy megint kifelé kacsingatunk valamerre.
Nem igazán ragaszkodunk Angliához, mert egy időre elég volt a szélsőséges időjárásból. De persze ha nem lesz más választásunk akkor irány vissza. De előbb még gondoltam körülkérdezlek benneteket mint más országbeli magyarokat. Neme van valami lehetős másfelé is. Habár tudom, ez nem egyszerű dolog ebben a nagy gazdasági válságban és a folyamatosan növekvő munkavállalókkal szemben.
Persze ha van valami jó tanácsotok, azt szívesen fogadom.

Üdv. Gábor
Előzmény: tessloff (878)
tessloff Creative Commons License 2010.07.26 0 0 878
Milyen munkateruleten dolgozol? Anno mikor meg Sophia-Antipolis-ban dolgoztam alkalmi meloskent voltak olyan kutato illetve IT cegek ahol angol eleg volt de nagyon ott kell lenni a szeren, hogy elnezzek a francia hianyossagokat. Illetve a kikotok kornyeken is eleg lehet az angol, ha sikerul elszegodnod valami matrozfelenek egy yachtra, vagy valami "matrozkocsmaban" mosogatokent.
Előzmény: vigec (875)
MmeErrant Creative Commons License 2010.07.25 0 0 877
Első kérdéseden kicsit elgondolkodtam. Angolul, németül sokan beszélnek, így ezeken a nyelvterületeken sokkal több a magyar, így vegyesebb az "emberanyag" összetétel.
Előzmény: vigec (875)
MmeErrant Creative Commons License 2010.07.25 0 0 876
Szia!
Többen leírták már, én is, hogy nem boldogulsz csak a francia nyelvvel.
Előzmény: vigec (875)
vigec Creative Commons License 2010.07.25 0 0 875
Sziasztok!

Én teljesen új vagyok itt. Olvasgattam a fórumokat és azon tűnődtem, hogy hogy van az hogy az emberek ezeken a normálisabb fórumokon olyan jól el tudnak beszélgetni, segíteni egymásnak. Másik oldalakon meg folyton azt lehet olvasni hogy így meg úgy ne bízzunk honfitársainkban. Valaki tud erre választ?
Na nem is ez a lényeg. Egy kérdést intéznék hozzátok ha nem gond.
Egy kicsit hülyén fog hangzani, de meg kell kérdeznem. Szóval, lehet e franciában dolgozni angol nyelvtudással? Mert csak az angolt beszélgetem. Ugyan is, olvastam már arról hogy valahová elég az angol is. Szóval erről lenne szó.

A válaszokat előre is köszönöm.

További szép napot mindenkinek.

Üdv. Vigh Gábor
M_János Creative Commons License 2010.07.23 0 0 874
Sziasztok!
Párizs belsejében egy kis szállodában szeretnénk megszállni egy éjszakára és a kocsinkat biztonságban szeretnénk tudni. A hotel utcája a rue Taylor és Annexe ex Louxor-nak hívják a hotelt. Aki esetleg ismerős a környéken az tudna ajánlani egy biztonságos örzött parkolót vagy parkolóházat a közelében? Az sem baj ha cseppet drága de tényleg megbízható legyen.
Várom gyors válaszotokat.
Köszönettel: Jani
tessloff Creative Commons License 2010.07.14 0 0 873
Mobil internet Q--va drága (3G USB modem) 30€ USB vacak + feltöltés 5-6 óra kb 10-15€ szolgáltatól függően

Sima telefonos előfizetésre meg kell 1 év hűségnyilatkozat + internet opció alsó hangon 25€ vagyis 300€ ennyiért inkább keress akár egy fizetős hot-spot-ot ráadásul nem kell beszerezned egy kártyafüggetlen okos-telefont sem...
Előzmény: benojeno (870)
confiance Creative Commons License 2010.07.10 0 0 872
mcdonálds nagy részt mind ingyenes -kávéházak is azok nagy részt csak legyél elég közel .de ha van pár forintod és a gépedre szánod -csináltass egy feltörő programot akár hol vagy pl-egy lakáshoz közel rá kattintasz keresés -és feltöri ha van internet a közelben .
Dobri Creative Commons License 2010.07.10 0 0 871
Üdv!

McDonalds-ban esetek nagyon nagy részében van wifi.Találkoztam olyannal ahol ingyenes volt,de olyannal is hogy a blokkon volt a wifi kódja.Elég gyakori a nyilvános ingyenes wifi a városokban,és egyre több az olyan kemping ahol van.
Mobilos dolgot nem tudom.Előfizetésest biztos nem,de feltöltő kártyást szerintem igen.Ha nem felejtem el akor ma megkérdezem mert épp mobilinternetet akarok intézni,mert mostanában többet utazom mint a vándorcigányok.
Postákon szoktam látni olyan dobozokat amiben a mobil is benne van,feltöltve egy bizonyos összeggel.Szerintem ennek megvásárlása se kötött francia papírokhoz.
Mobilinternetet mostanában elég gyakran nézegettem,de csak előfizetésest találtam.Az szerintem francia dolgokhoz van kötve(okmány,cím,fizetési papír) és 1-2 éves hűségnyilatkozathoz.Sajnos nem találtam olyat mint a volt pannonnál most megjelent feltöltőkártyás mobilinternet.:(
Előzmény: benojeno (870)
benojeno Creative Commons License 2010.07.10 0 0 870
Sziasztok!

Lenne tippetek arra, hogy milyen módon lehet wifit használni Franciaországban. Főleg vidéken leszünk, délen, a laptopot szeretném netezésre használni.
Mennyire gyakoriak az ingyenes wifik? A McDonalds-ban pl. ingyenes? Olaszországban igen, de ott regisztrációhoz kötött, amihez olasz telefonszám kell. Mi a helyzet Franciaországban? Külföldiként egyszerű-e mobilszámhoz jutni, és van-e olyan mobilinternet csomag, amit jó szívvel ajánlanátok? (Emailek ellenőrzése, illetve kisebb méretű képek feltöltéséhez kell a net.)

Köszönettel!
Jenő
confiance Creative Commons License 2010.07.07 0 0 869
hát igen a szállás albérlet.
nos ahogy ez ott működik kint az .3 bérpapír szerződés cdi minimum vagy cdd plus 1 ans .mellé egy papir hogy a cdd -végén lesz cdi .
ha a lakás 600 euro neked minimum kell keres 2500 at rajta !
e ha nincs ennyi ,a bérpapíron ,szerezni kell garancia társat ,neki is jól kell keresnie,ha te nem fizetnéd tőlle veszik le.
régen sokat kötözködtek de ma már más .a carte du sejour .még arra is szóltak ha 1 éven belül le fog járni.
de ha van egy jó ismerősötök vagy főnökötök szóltok neki ki kell adja ha segítőkész ember ,max ráteloznak itt dolgozol-e ,és ennyit keresel-e!
............
de vannak ma már hotelek rezidenciák 1 hónap+1 kaució elég amit azonnal kiadnak ha elmész vagy 5 napon belül.
montpellier- 3 tudok-abitel zac tournezy rue joseph sebastien pons.
másik montpellier rezidencia bon sejour.de ez picike szobák.
a 3 dik a korháznál van neve sun valley,ide ugy tudom belépő +2 hónap kell drága hely de szép mindennel felszerelve.
............
abitel az bourdeux -ban is van egy de hogy hol nézd meg neten .
confiance Creative Commons License 2010.07.07 0 0 868
sziasztok új vagyok ide fent.
99juniustol--2009 szeptemberig éltem franciában ,szakmámat is ott szereztem kint.
már csak dolgozni járok ki de lehet vissza költözöm még.
telokártyát-araboknál kell venni telebutikba,7.50 euro-sokat lehet vele telefonálni,és olcsó.
ha segíthetek és tudok írjatok.
Rufella Creative Commons License 2010.07.03 0 0 867
Szia!
Gratulàlok a pàlyafutàsodért! Igy Te màr ezermester lehetsz! Nem lehetett könnyû, de kitartottàl. Csak azt nem értem, hogy mindezt egy làny miatt? (ràadàsul francia...). Ne haragudj meg a nyiltsàgomért, de én ilyen vagyok. Nem szeretek semmit elkendôzni, vagy külsôleg jopofàt vàgni (belsôleg pedig màst gondolni).
Ezek szerint te ugy dötöttél, hogy gyökeret eresztesz itt? S a két "rossz-csont" fiad értenek, beszélnek majd magyarul? Ritka a vegyes hàzassàgokban - ha az apa a magyar szàrmazàsu -, hogy sikerül àtadnia a magyar nyelvet és kulturàt a gyerekeinek. Volt egy nagyon jò baràtom, akinek apja erdélyi szàrmazàsu volt, anyja pedig belga. Alig tudott pàr szòt magyarul, ennek ellenére nagyon ragaszkodott a magyarokhoz. Mi is ugy ismerkedtünk meg vele, hogy a Sacré Coeur-nél portré-rajzolò volt, s mikor meghallotta, hogy magyarul beszélünk, megszòlitott bennünket.
Szoval te most Clermont-ban laksz, - ez még annàl is messzebb van Pàrizstòl, mint ahol én lakom. Hàny oràig tart a munkàba menet naponta? Viszont az egész csalàd ingyen utazhat vonaton, ez jò.
Ha az anya a magyar szàrmazàsu, akkor gyakoribb és természetesebb, hogy a gyerekek megtanulnak magyarul, mivel ôk töltenek velük több idôt; s az elsô 6 év a meghatàrozò. (én többek között emiatt sajnàlkozom a vegyes hàzassàgokon :(
(S sajnos nem hiszek a "coup de foudre"-ban sem, hogy két személy az elsô làtàsra egymàsba szeressen.)
Amugy nem sok valami történik ebben a topicban, én is csak ritkàn nézek ide...

üdv.
Rufella
Előzmény: tessloff (866)
tessloff Creative Commons License 2010.07.02 0 0 866
Szep estet, napot mindenkinek!

(olvasas idopontatol fuggoen)

Ma talaltam ra erre a topikra, sikerult is atragnom magam a hozzaszolasokon, ugyhogy nagyjabol sikerult megismerni az allando(bb) lakokat. Magamrol egy kicsit: '99-ben Jenaban (NemetO.) megismerkedtem egy villamosmegalloban egy francia lannyal, egy kis tavkapcsolat utan ugy dontottem, hogy hatrahagyok csapot-papot es kikoltozom hozza, igy erkeztem 2001-ben Antibes-ba. A kezdeti nehezsegek utan (francia nyelvtudasom kimerult egy laza Bonjour es Merçi, Au-revoir-ban) alkalmi meloskent dolgoztam 4 evig. Ezalatt az ido alatt voltam koltoztetoember, pizzafutar, muholdalkatreszcsomagolo, targoncas, tablettavalogato gyogyszergyarban, tetuirtosampondobozolo, mosogatolegeny, postakihordo torpedo es szonargyarban, Navigo-kartya nyomtato, autokolcsonzo es meg egynehany foglakozas ami hirtelen nem jut eszembe. Mindez az ADECCO, Manpower, meg nehany kissebb kozvetitoceg kozremukodesevel. Aztan egy sikeres felveteli elbeszelgetes utan bekerultem a vasuthoz, a kozlekedesi reszlegre. A kozlekedesbiztonsagi alapvizsgak letetele utan Menton, Monaco, Nizza, Cagnes-sur-Mer es Antibes allomasain tevekenykedtem mint Chef de Service (A fehersapkas joember aki osszevissza sipol es integet a vonatoknak) 2006-ban meg mindig ugyanaz a francia lany miatt (aki menetkozben a felesegem lett) megint koltoztem 1000 km-t es kikotottem a Gare de l'Est-en ugyanolyan munkakorben, ahova Clermont-bol (Oise 60) jarok be dolgozni. Most van 2 rosszcsont fiunk 3 es 5 evesek illetve menetkozben sikerult feljebbmaszni a rangletran a megfelelo vizsgak utan, igy szeptembertol az allomas operativ erroforraskezelojekent dolgozom majd (Responsable Suivie Ressource) - na ezt a melot mar kicsit komplexebb leirni, ha valakit erdekel majd elmeselem. Gyakran irogatok a parizs nevu topikban, ahol mindig mas jatssza az idegenvezeto szerepet en inkabb a kozlekedesi reszbe szoktam belekotyogni. Az idetlen munkabeosztasombol kifolyolag sokszor csak read only modban vagyok, de ha alaki nagyon meg akar talalni az eler egy kis keresgeles utan kozossegi oldalakon, forumokon

tessloff

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!