Keresés

Részletes keresés

babydevil Creative Commons License 2003.01.02 0 0 397
BUÉK mindenkinek!
Nagyon szépek voltak a tüzijátékok éjfél után.
KTa Creative Commons License 2003.01.01 0 0 396
BUÉK mindenkinek!
Árpi Creative Commons License 2003.01.01 0 0 395
Boldog új évet kívánok mindenkinek, remélem, idén városunk is gyorsabban fejlődik végre, és egyre jobban érezheti magát mindenki, akit idevetett és később idevet a sorsa!
rrroka Creative Commons License 2002.12.31 0 0 394
No akkor viszlát mindenkinek, és jó bulizást, nomeg a BUÉK!
rrróka
feszoj Creative Commons License 2002.12.31 0 0 393
rrroka kössz az infót utána nézek B.U.É.K. Mindenkinek.
Árpi Creative Commons License 2002.12.31 0 0 392
Asszem, itt az ideje felülvizsgálni a komposztálással kapcsolatos ismereteimet.:o))) Köszi!
Előzmény: Törölt nick (381)
KTa Creative Commons License 2002.12.30 0 0 391
Trencsényi 35. Ha hozod, még jobb, köszönöm. De remélem nem használsz kétszikűek elleni gyomirtót a gyepre, mert én azokra is teszem.
Előzmény: nikonaprofi (390)
nikonaprofi Creative Commons License 2002.12.30 0 0 390
Kta !

Melyik részén laksz kies városunknak? Tavasztól házhoz szállítanám.

Előzmény: KTa (378)
nikonaprofi Creative Commons License 2002.12.30 0 0 389
Én szívesen kertészkedem a hétvégeken, de a komposztálás nekem sem fekszik. emiatt is ajánlottam fel könnyű szívvel a komposztálandó hulladékomat.
Előzmény: rrroka (388)
rrroka Creative Commons License 2002.12.30 0 0 388
Ez a baj, hogy folyton piszkálni meg pátyolgatni kell őket holott az mebernek más dolga is van, pl nőzni, tanulni ilyesmik :) én szertek a hétvégén semmittenni.
Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 387
Előzmény: rrroka (383)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 386
Előzmény: rrroka (384)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 385
Ha van egy-ket tucat gyumolcsfatok, akkor egy kaptar mehecske egyaltalan nem haszontalan dolog. persze az se ugy mukodik, hogy kirakom a sarokba, oszt jol elvannak magukba. A haziallatokkal merettol fuggetlenul torodni kell. De az emberrel ellentetben azok halasak.
Előzmény: rrroka (384)
rrroka Creative Commons License 2002.12.30 0 0 384
Á tényleg selyemkóró lesz, legalábis a talált képekkel (selyemkóró.lap.hu... :)))) ) eléggé eggyezik.
Megtudtam hogy "dísz- és mézelő növény". Dísz. Kinek kell? tavasszal jöher érte, viheti százszámra! olcsón! :))))
Méz. Meg is őrülnéneka szomszédok ha lenne szép méhkaptráunk is :)
Előzmény: rrroka (383)
rrroka Creative Commons License 2002.12.30 0 0 383
Köszi az infókat!
Az úgy jó. hogy mondjuka cserkófa alá rakok gödröt? márminta fának.
Nektek is kirohadt az összes meggyfa? viszont a cserkófánkon két nagy kád cseresznye termett, pedig alig 4-5 éves a fa, felére se számítottam. egész délutána fán lógtunk a nőmmel mire leszedtük :))))

Annaka gaznak nem nagyon van termése... vagy csak nem vártam még meg sose? majd ha megin nőnek ki csinálok szép fotót. :)

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 382
errol jut eszembe a pocegodor-arokba-kilocsolasa valamint a frissen-vagott-vizes-fu-minel-fustolosebb-elegetese melletti harmadik erdi nepszokas:
a nyari poros utca faradtolajjal valo follocsolgatasa. Ez is cseppfertozessel terjed, ezert az endemias teruleten pillantok alatt tocsog az egesz utca. Izgalmas utojatek a kerekekkel behordott illatos es szines materia kapirgalasa a kocsibejaro es a garazs padozatarol.
Előzmény: KTa (380)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 381
A szakszeru komposztalas nem budos (ahogy egy loistallo sem budos), mert ha budos, akkor nem erik, hanem rothad, es az mar nem kedvezo folyamat a komposzt keletkezese szempontjabol sem, meg persze a szomszedebol sem. A komposztalas aerob folyamat, levego kell hozza, ennelfogva egyszerubb es egyebkent is praktikusabb fold felett csinalni.
Előzmény: rrroka (379)
KTa Creative Commons License 2002.12.30 0 0 380
Ha rákeresel itt az indexen a komposzt szóra találsz róla egy témát a kertészet rovatban. Nem túl hosszú, de a lényeg benne van.
Az említett növény talán a selyemkóró alias gumipitypang. Annak termései kb. 10 cm-esek, szúrósak, elvékonyodó görbe uborka szerűek. A gázolaj egy kicsit (nagyon) durva.
Előzmény: rrroka (379)
rrroka Creative Commons License 2002.12.30 0 0 379
feszoj: nemtom pontosan de ki van táblázva, meg gondoloma környéken lakók is tudják, meg kell őket kérdezni amikor arra mész.

komposztálás: ez tulképpen mit rejt magába? ások egy gödröt, és ami nem műanyag és el tud rohadni beleteszem? Kutyuskám biztos örülne, imád mindent ami büdös :))))

Nemtom felétek van e olyan gaz, ami ilyen nádszerü törzzsel rendelkezik, csak zöld, levedzős, megnő vagy 3-4 méterre és bazinagy levelei vannak. a gyökere a köves részt szereti és képes a betonrepedésből kinőni. szóval mivel kéne kigyepálni? Már arra is gondoltam hogy fellocsolom gázolajjal, meg besózóm se szerintem nem érekelné ezse, viszont az udvar végén jól nézne ki egy mini atomsivatag amiből csak ezek merdeznek...

KTa Creative Commons License 2002.12.30 0 0 378
Köszönöm. Tényleg érdekel.
Előzmény: nikonaprofi (377)
nikonaprofi Creative Commons License 2002.12.30 0 0 377
Én szívesen neked adom jövőre a frissen lenyírt füvet, ha tényleg kevés. Nálunk heti 3-5 zsáknyi termelődik szezonban.
Előzmény: KTa (373)
KTa Creative Commons License 2002.12.30 0 0 376
Lehet föld alatt és föld fölött. Mindenképp van szaga, amikor beindul. A friss fűtől kb. olyan, mint egy lóistállóé. Más anyagok ennél keményebbek lehetnek. Ha kicsi a kert vagy közel a kényes szomszéd, akkor tényleg nem javasolható megoldás. Nekünk csak nyaralós szomszédaink vannak.
Árpi Creative Commons License 2002.12.30 0 0 375
Elnézést, de komposztálni nem a föld alatt szokás? És ha lefedem, talán nem jön ki a bűz...
Előzmény: n0ri (374)
n0ri Creative Commons License 2002.12.29 0 0 374
az a baj, hogy nincs olyan távoli pontja a kertnek, ami vagy nekünk vagy a szomszédnak nem szaglik (kb. 10X10 m), pedig én is szívesen komposztálnék, a szívem szakad meg a jó kis tápanyagért. Egyébként három gyümölcsfa, orgonák, rózsák és málna is van, ami avart csinál.
Előzmény: KTa (373)
KTa Creative Commons License 2002.12.29 0 0 373
Mi mindent komposztálunk, ezzel kevesebb a szemét is valamivel. És nem a kukában bűzlik, hanem a kert végében. A füvet még a konténer mellől is bevittem, oda hordták ugyanis zsákokban. Még így is nagyon kevés lett belőle. Kb. a tizedrészére megy össze.
KTa Creative Commons License 2002.12.29 0 0 372
Nálunk a riasztó távfelügyelettel eddig bevált. Amikor megvettük a házat másnap már benn volt. Előtte háromszor pakolták ki a lakást, még a régi tulajdonosnak, aki üresen hagyta.
Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.29 0 0 371
akinek olyan kicsi kertje van, hogy nem tud egy 1m x 1m-es komposztalot csinalni benne, annak olyan keves kerti hulladekja keletkezik, hogy az nem zavarja a szemetszallitokat sem szerzodesileg sem gyakorlatilag.
Előzmény: n0ri (370)
n0ri Creative Commons License 2002.12.29 0 0 370
Mellinda,

nem mindenki tud komposztálni, pl. az én kertem túl pici, sorházban lakunk, azonkívül pl. a dióleveleket nem is lehet, tehát, amellett, hogy már csak saját érdekünkben is igyekszünk csökkenteni a szemét mennyiségét, az elszállításról gondoskodni kell

Előzmény: Törölt nick (367)
feszoj Creative Commons License 2002.12.29 0 0 369
Sziasztok hogy is van eza Zámori szemét lerakó?
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.29 0 0 368
A MonitorAlarm valoban visszatartja a profikat, es a hazat nem fogjak valoszinuleg kiramolni, de egy egeszseges ovatossag nem art, mert a kissebbek beprobalkoznak. 2-3 perc alatt osszeszedik ami a kezuk ugyebe akad, es beerik annyival. Egy video, magno, mikro nehany aprosag amivel annyi penzt kereshet, amennyit munkaval 1 honap alatt. Mire a monitor kier, mar hult helyuk. Ezen leginkabb ket dolog enyhit a biztositas meg az, hogy nem tartasz kulonosebb erteket otthon (azt amugy is nehezebb biztositani). Meg talan meg egy horgosebb kutya, ami mar akkor felveri a szomszedokat, amikor a delikvensek meg keritesen kivul vannak.
Mondok egy extremet: szombat delelott, mindeki otthon es ugy vittek el a kert kozepen kulon lekeritett reszbol a ket japanpipit (meg egy jo ebedre sem eleg, ellenben a gyerek szive meghasadt), hogy egyszeruen szetvagtak minden keritest, ami az utjukba akadt.
Előzmény: nikonaprofi (362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!