Keresés

Részletes keresés

fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72659

Tudtam, hogy valamit elfelejtek. Csak tegnap este annyi másról is szó volt itt, amikor visszaolvastam, hogy bocs, kimaradtál a szórásból.

Én most legutóbb 4-et kaptam vissza. Ebből egy biokémai sikeredett.

De a tapolcai intézet honlapján ezt írják a többes visszaültetésről:

 

Magyarországon törvény szabályozza a visszahelyezhető embriók maximális számát, egy ciklusban négy embrió helyezhető vissza. Négy embrió visszahelyezésével a terhesség valószínűsége kb. 32%, azonban az esetek kb. harmadánál ikerterhesség, kb 5%-ban hármas iker, 1-2%-ban négyes ikerterhesség fordul elő. Három embrió visszahelyezése esetén egyes terhességre kb.30%, ikerterhességre kb.10%, hármas ikerterhességre kb.2% esély van. Két embrió visszahelyezésével egyes terhességre kb.15%, iker terhességre kb.2% esély van. Egy embrió visszahelyezésekor csupán 5-10% az esély terhesség létrejöttére.

 

 

Előzmény: manci28 (72657)
rose35 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72658
Nekem a long 90-ben volt Gonal pennel és progi szurival együtt. 
Előzmény: lucreziaborgia (72652)
manci28 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72657

Sziasztok lányok!

Bocs a reklamálásért, de nekem nem válaszol senki?

Emlékeztetőül: 4-5 embrió beültetés.

Köszi

 

szrjudit Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72656
Nálunk a nővéremnek sikerült másodszorra. És azóta van egy spontán babájuk is már! Úgyhogy hajrá, biztos sikerülni fog!!!
Előzmény: Andrea23 (72608)
lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72655

jim köszi:) örülök, hogy még nem hülyültem el teljesen:)

komolyra fordítbva: köszi a tájékoztatást, a tudásszomj kicsit legyűri bennem a kétségbeesést.

nálam amúgy termelődik ilyen LH hormon, mármint általában, ugyanis a férjem herevisszér miatt kialakult rossz spermaképe (vagy minek hívják) következtében kezdtük a lombikot, de nem vonom kétségbe, hogy a luveris is biztos kell(het) majd, amúgy a dokim is utoljára, mintegy "mellékesen" írta fel. Az ő szakértelmével kapcsolatban nincsenek is kétségeim, nagyon fontos volt számomra az orvos személye, a maximális bizalom, amikor az egészet elkzdtük, így aztán nem is zavar az érdekes stílusa:)

Előzmény: jim32 (72653)
lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72654

szia muzsa, de jó, hogy ezt a témát felvetetted, mármint hogy ti jártok pszichiáterhez, nekem is megfordult a fejemben, ugyanis a barátaimnak családomnak nem tudok beszélni a dologról de talán ilyen jellegű segítséget igénybe vennék...a férjem is hajlandó lenne rá, hogy eljön velem, szegény amúgy szinte bármire hajlandó már, csak kicsit feldobódjak:( neked a meddőségi centrumban ajánlották vagy magadtól találtad?

 

Előzmény: muzsa (72630)
jim32 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72653
Jól értelmezed a dolgokat.
A luveris az LH - sárgatestserkentő-hormon. Van, aki szerint kell a stimulációhoz, van, aki szerint jó, ha van, és van, aki azt mondja, felesleges. Az elég biztos, hogy a tüszőn csak a ciklus vége felé van hozzá receptor.
(Normálisan valamennyit termel a szervezet, tehát nem kell adni. Orgalutran mellett viszont nem termel - érdemes adni. Meg vannak olyan betegek, akiknek azért nem lehet gyermekük, mert eleve nem termelnek ilyen hormont - nekik KELL adni, másképp nem is lesz. Orvosod biztosan tudja, hogy miért adja. Feleslegesen nem fog költségekbe verni, ez biztos.)
Előzmény: lucreziaborgia (72652)
lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72652

szóval akkor most a puregon amivel kezdek felturbózza az fsh-t, és az orgalutrán meg kézben tartja a dolgot? még kapok luverist is majd, az melyik kategóriába esik?

 

egyébként mindent lehet kapni a déli gyógyszertárban, tegnap voltam ott, és azt mondták, hogy ott mindig minden van. eddig 150 ezernél tartok és a progeszteront meg a hüvelykúpokat meg a férjem gyógyszerét, vitaminját, ilyesmit nem számoltam. mindenkinek ilyen sok? akkor a long ezek szerint még többe kerül?? hát nem semmi!!!

Előzmény: fr.uzsi (72641)
Andrea23 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72651

IbeD és Cauliflower!

 

Köszönöm szépen a válaszokat és a drukkokat! Majd jelentkezem az eredménnyel!

Sok sikert Mindenkinek!

lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72650
köszönöm mindenkinek a tájékoztatást és a biztatást, nagyon sokat megértettem belőle, a dokim állítólag nagyon szuper, de nem magyarázza-lelkizi túl a dolgokat, mondjuk nem is ez a dolga, hanem a gyerekcsinálás... azért nekem jó érzés tudni mi történik a szervezetemben... az önsajnálat sajnos stimmel, ezért is próbálom meg másra terelni a figyelmemet. sajnos nem vagyok olyan típus, aki úgy megy oda, hogy "kihaénnem" de nagyon tetszik ez a hozzáállás:) én sajnos úgy megyek oda, hogy nem igazán hiszek a dologban, de titeket olvasva már egy fokkal jobb...
Előzmény: fr.uzsi (72641)
csajé Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72649
Bár nekem "csak" inszemem volt , mekem is a Gonal-f mellett a Clostilbegytet kellett szednem a ciklus 3. napjától . Sok szerencét , mindenkinek nagyon szorítok .
Előzmény: dtamika (72648)
dtamika Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72648

köszönöm, ez így egy kicsit már érthetőbb. mondjuk, rendes ciklusról szerintem nem beszélhetünk, mert fogamzásgátlóval felfüggesztették azt, csak megvonásos vérzés lenne. viszont ehhez képest meg baromira fáj, pedig még nem is jött meg... most épp attól rettegek, hogy a fogigátló abbahagyása utáni 5 napon vérzés nélkül megjelent-e esetleg az oly gyakori funkcionális cisztám. nem az fáj-e ennyire? Jim, UH utoljára 2 hete volt, s majd 6 nap múlva lesz (elvben, mert lehet, hogy ma megpróbálok kiharcolni egyet).

 

Fruzsi, a párom is ezt mondja, hogy nagyon tetszik neki a formabontás, mert legalább látszik a gondolkodás. legyen nektek igazatok!:)

Előzmény: jim32 (72647)
jim32 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72647
Ha tényleg nagyon magas volt az FSH-d, akkor orvosod így próbál megóvni attól, hogy még több hormont kelljen injekcióban beadnod magadnak.
Az, hogy mikor kezdi a stimulációt az orvos, az az UH eredményen is múlik. Sajnos, a rendes ciklus 3. napja körül kiválasztódik egy, domináns tüsző - és utána már nem lehet elérni azt, hogy 3-4-8 stb petesejted legyen.
Ezt kell megelőzni a korai kezdéssel.
Előzmény: dtamika (72644)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72646

dtamika!

Már miért lennél betolakodó? :)

Hát ez tényleg elég érdekes egy stimu. :) Így hirtelenjében nem emlékszem hasonlóra itt a medlombosok között. De szerintem a legtöbb, amit most ebben a helyzetben tehetsz, hogy ráhagyod magad az orvosra. Nekem megmondom őszintén, mindig szimpatikus a formabontás :), mert ebből látszik, hogy nem rutinból, egy szabásmintára dolgozik a doki. És ez jó! Nekem is az a bajom, hogy hajlamos vagyok a stimuk idején túlagyalni a dolgokat. És mindig találok aktuális paráznivalót, még ha nem is lenne min, nekem akkor is sikerül. :) Aztán olyankor Kinga szokott jól seggbe rúgni. :))))  

Előzmény: dtamika (72644)
dtamika Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72645
és köszönöm a biztatást, lányok. nagyon - nagyon - nagyon jólesik, hogy "betolakodóként" így fogadtok és segítetek. tényleg köszönöm.
dtamika Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72644

bár nem igazán vagyok híve annak, hogy az orvosomat ill. az általa alkalmazott módszert kontrollálgatni kezdjem - hiszen én is csak mérsékelten szeretem, ha a kedves ügyfeleim a hátam mögött ellenőrzik a tudásomat... - azért mégis megkérdezem:

volt már közületek bárkinek olyan short protokollja, ahol a Gonal és Merional mellé az első 5 napon Clostilbegytet is kellett szedni???? nekem a legutóbbi találkozáskor állította át erre a gyógyszereimet a doki, mondván, ennyire horror-magas FSH-szintnél ez célravezetőbb. biztos nem egyéni "buherálás", mert volt ilyen előre nyomtatott kezelési lap a Kaáliban, de mégis... akármennyit keresgéltem, sehol nem láttam, hogy az ősi Clostit használták volna lombiknál. valaki hallott már ilyet??

 

és _tényleg_ normális az, hogy el sem kezdődött a megvonásos vérzésem, amikor már kezdjük a stimulációt? azért az megjön még közben?

jim32 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72643
Tökéletesen jól tudod.
Az antagonistát nem végig adják, a stimuláció kezdetétől, hanem annak csak az utolsó pár napján (nehogy a beteg "elovuláljon")
Egyébként a "beteg" szót itt nagyon utálom... mert nem is az.
Előzmény: fr.uzsi (72641)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72642
ha meg sem próbálod, akkor biztos nem. :-((((
Előzmény: ibeD (72622)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72641

Az én ismereteim szerint, az antagonista protokollnál maga a stimuláció gyakorlatilag a saját hormontermelésre épít, illetve azt turbózza meg FSH-val, aztán amikor az E2 illetve az LH elér egy bizonyos szintet illetve arányt, akkor adják a GnRh antagonista szereket, cumbájspil Cetrotide, Orgalutran. Ezzel tartják kézben, hogy úgymond ne szálljon el a rendszer.

Az agonistánál meg a Decapeptyllel vagy Suprefacttal (ezek a GnRh analógok)gyakorlatilag "kikapcsolják" a hipofízist. Akkor ezek a cuccok úgy hatnak, hogy annyira túlpörgetik a hipofízist, hogy leáll? Mert egyébként akár rövid, akár hosszú agonista protokollról van szó, aztán ugyanúgy FSH-t (pl.Gonal F, Puregon) adagolnak, mint az antagonistánál. Illetve mindhárom esetben van, hogy a sima FSH mellé, még esetleg egy kis FSH+LH (pl. Menogon, Menopur) kombót adnak, a megfelelő arányok tartása miatt.

Akkor összefoglalva, az antagonistánál menet közben teszik át kézivezérlésre a rendszert, az agonistánál meg eleve a kézivezérlés működik, főleg a longnál, ahol már a stimut megelőző ciklusban megy a GnRh analóg.

Előzmény: jim32 (72639)
kinga71 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72640
Luci, az én három évvel ezelőtti 194 ezres első adagomhoz képest is megúsztad ;)
Előzmény: Lucilla (72620)
jim32 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72639
Nem egszerű ám ez az antagonista protokoll.
Az agyalapi mirigyed rendesen termel tüszőérésserkentő ill. sárgatestserkentő hormonokat (FSH ill. LH) - ha az agy bizonyos részeiből egy GnRH (gonadotropin releasing hormon) nevű vegyület erre ingert ad neki. Ha beadunk a betegnek egy olyan szert, ami ezt a hormont nem engedi az agyalapi mirigy receptoraihoz kötődni (GnRH antagonista gyógyszer) - akkor az nem termel FSH-t illetve LH-t. Ilyenkor csak az injekcióban beadott hormonok hatnak, jól szabályozható tehát a hatásuk - és elkerülhető a petesejtek idő előtti spontán kilökődése. Ezzel lehet egy szép stimulációt elérni.
(Az agonista protokoll is hasonló képpen működik, csak hosszabb, folyton csak serkenti az agyalapi mirigyet, mire az kifullad és nem termel tovább)
Bocs, de ennél érthetőbben ezt nem lehet megfogalmazni :-(((
Előzmény: muzsa (72630)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72638

Minden nap úgy kell odamenni, hogy "kihaénnem?". 

 

Az özönvíz előtti időkig visszanyúló lombikos pályafutásom során azt hiszem ez a leghasznosabb gondolat, amit eddig olvastam. De tényleg! A következőnél ez lesz a mantrám. :))) Köszi noaaa!

Előzmény: noaaa (72636)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72637

Hát én nem tudom. Szerintem baromi nagy egyéni különbségek vannak, hogy ki hogyan reagál a hírre, és utána hogyan illetve mennyi idő alatt dolgozza fel, hogy természetes úton nem lehet gyereke.

Én nem feltétlenül nevezném önsajnálatnak, ha valaki az első pár hónapot átpityergi. Mert kevés olyan dilis van mint én, hogy örültem a lombik hírének. :))) Mondjuk az is igaz, hogy én annyira fostam már akkor attól, hogy esetleg egyáltalán nem lehet, hogy kifejezetten megkönnyebültem, amikor közölték, hogy lombikkal lehet.

És közben is vannak nehéz időszakok. Nekem is volt olyan lombikom, amit úgy csináltam végig mint dtamika, és pont abból lett a terhesség. Aztán volt, hogy akkora elánnal és olyan mérhetetlen hittel vetettem bele magamat, hogy az optimizmus szobrát rólam lehetett volna megmintázni, aztán a beültetés után 5 nappal már véreztem. Szóval egy a lényeg nincs tuti recept. Persze nem árt, ha az ember kiegyensúlyozott, meg egy nagy adag humorérzék is jól jön, de kiborulva is lehet teherbe esni. :)

noaaa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72636
Jaj, de nagyon nem jó így! Vigyázz, ez az állapot nem visz közelebb a sikerhez. Lehet és kell az embernek treníroznia magát az optimizmusra és tökéletesen, maradéktalanul hinni a sikerben. Minden nap úgy kell odamenni, hogy "kihaénnem?".  Amikor ez nem megy, inkább várj. Persze vannak napok, amikor itt a lélekben a világvége, de állíndósulni nem szabad a fásultságnak. A hullámvasút, a sírás kell, de a fásultság veszélyes.
Előzmény: dtamika (72634)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72635
Igen tudom én is, hogy jobb ha kijön a dolog, de egy idő után már mással nem tudtam/tudom magyarázni, hogy miért sírok. Nehéz ez, és beletörődni sem szabad a dologba, de ha ezerszer teszem fel azt a kérdést, hogy MIÉRT, ezeregyedszerre sem tudom rá a választ. Gyerekekkel foglalkozó emberként pedig aztán tényleg nehéz, hidd el! Na jó, nem sajnálkozok itt tovább magamon! :)) Vigyázz magadra! Hajrá! Pussz: Cauli.
Előzmény: dtamika (72634)
dtamika Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72634

hát, nem tudom... nem biztos, hogy önsajnálat. én a fogigátló (és sok viszontagság, friss lapar +hisztero, drámai hormon-leletek) után holnap kezdem a szurkálást és csak azért nem bőgök meg rettegek, mert teljesen fásult lettem. a sok bőgéstől, kiborulástól, érzelmi hullámvasúttól... annyira és annyiszor kiborultam már az elmúlt hónapokban, hogy egyszerűen nem maradt bennem érzelem - legalábbis most így érzem. mintha egy gép menne fel holnap a Kaáliba, kötelességszerűen...

én _már_ nem sírok egy ideje, de jobb volt az. 

szerintem bármilyen tünete lehet egy valódi kiborulásnak is, sőt az önsajnálat is lehet egy tünet...

ettől persze még nincs felmentésünk és tenni kell tovább.

Előzmény: cauliflower (72633)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72633

Szia!

 

Hihetetlennek és kissé túlzásnak tűnik, de soraidat olvasva, mintha magamat olvasnám! Az önsajnálat csapdájába estél te is. Bocsánat, ha túl durva ez a kifejezés! Én így billentem magam hátsón, ha a béka seneke alatt vagyok pár méterrel. Tudom nehéz, de fel kell állni és tovább kell menni! Hajrá! Bármilyen kérdésed van, vagy ha csak egy kis megértésre és fenékbe billentésre vágysz írj! Kívánom, hogy minél hamarabb rendeződjenek a dolgok körülötted! Szóval miharábbi pocakosodást! Üdv: Cauli.

Előzmény: lucreziaborgia (72619)
dtamika Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72632
egy másik fórumban olvastam, hogy a János Kórház "belső" , tehát csak az ott felírt receptek kiváltására szolgáló patikájában lehet kapni az összes stimuláló gyógyszert. viszont csak rövid munkaidőben, talán 4-ig van nyitva - dehát nyilván nem este mennél az orvoshoz sem... szóval _elvben_ ott helyben kapható minden, azonnal. remélem, gyakorlatban is.
Előzmény: muzsa (72623)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72631

Andrea!

 

Én több olyan embert is ismerek, akiknek másodszorra sikerült. Az egyik közülük a kolléganőm, akinek gyönyörű szép kék szemű kislánya született augusztusban. Drukkolok neked! Hajrá! Cauli.

Előzmény: Andrea23 (72628)
muzsa Creative Commons License 2007.01.03 0 0 72630

Szia lucreziaborgia, nekem is a napokban kezdődik az antagonista protokoll, és én sem mondhatom, hogy túl vagyok tájékoztatva a dologról, amit az itteniek meséltek meg amit a neten olvastam, abból okosodtam valamennyire ki.

Az antagonista protokoll esetén általában a stimuláció a menstruáció 2. napján kezdődik, és 11-14 napig tart, majd ezt követi a petesejtek leszívása. Ezután 2-3-5 nap múlva helyezik vissza az embriót/embriókat a méhbe. Kérdezz konkrétan, és biztos lesz valaki, aki tudja a választ.

A sírásról meg: nekem is szinte mindennapos a dolog, úgy szeptember körül derülhetett ki, hogy csak lombikkal lehet gyerekünk, és azóta jó, ha egy-két nap eltelt úgy, hogy ne itattam volna az egereket. Járunk terápiára is pszichiáterhez a pasimmal, hogy valamennyire könnyebb legyen. Nehogy bármit is szégyellj, nincs mit.

Előzmény: lucreziaborgia (72619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!