Keresés

Részletes keresés

p.g.m. Creative Commons License 2006.04.08 0 0 138

 

Szia!

Én nem éreztem mást a kérdéseidben, csak természetes kiváncsiságot az új iránt, amit az ember az összekuporgatott szabadságából és pénzéből lehetősége szerint ki tud hozni. Azt mindenképpen úgy gondolom én is, hogy az ember térképezze fel a terepet, szedje össze az infókat, határozottan én is így szoktam. Értettem, hogy meg akarod vitatni a lehetőségeket, hogy a legjobbat válaszd.

Panka írásait visszanézve, szerintem Ő is. Többször olvastam az írásait, nagyon-nagyon sokat tud mindenféléről. Lehet, hogy csak egy rossz nap volt mögötte, nem gondolom, hogy szándékosan mag akart bántani.

Én szoktam ügy lenni, hogy ha stresszes napom van és a türelmem már fogytán van estére, néha nem úgy szólok, ahogy normális esetben szólnék.

Szóval ezért gondoltam, hogy küldök pár filinges képet a jobb kedvre derítés végett.

Ne végy búcsút Rómától, sajnálnám, ha ez jelent valamit.

Szép napot, p.g.m.

Előzmény: anblock_italia (137)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.08 0 0 137
Mégis kinek volt rossz napja? Neked, mert figyelmetlenül olvastál, vagy nekem, aki talán túl vehemensen bizonygattam az igazam, vagy Pankának, aki...? A neki adott válaszom után néhány gombnyomással búcsút vettem Rómától:-( , ez van.
Előzmény: p.g.m. (136)
p.g.m. Creative Commons License 2006.04.07 0 0 136

 

Szia!

Már megijedtem, hogy eltűntél. Mindenkinek lehet rossz napja.

Fátylat rá.

Előzmény: anblock_italia (135)
anblock_italia Creative Commons License 2006.04.07 0 0 135
A suszter maradjon a kaptafánál..., bár Dél Olaszország marad számomra, de egyébként virágokról fórumozok. Itt a szezon:-)
Előzmény: p.g.m. (134)
p.g.m. Creative Commons License 2006.04.07 0 0 134

 

Szia!

 

Hova tűntél? Küldtem neked filinges képeket a másik topicban, hogy jobb kedved legyen! Ne add fel...

Üdv, p.g.m.

 

Előzmény: anblock_italia (130)
olivam Creative Commons License 2006.04.04 0 0 133
jókor szólsz :-)
Előzmény: gyzozo (132)
gyzozo Creative Commons License 2006.04.04 0 0 132
 Igen én már ezeket látam a travel csatornán. Érdemes megnézni, föleg az Amalfi utat bemutatot, meg sorrento is lessz benne. A stromboli vulkánt meg megfogják mászni, ha jól emlékszem! NÉZZÉTEK MEG!
Előzmény: kdb (131)
kdb Creative Commons License 2006.03.27 0 0 131
2006. március 28. kedd 13:30 Travel Channel: Utazótáska, Olaszország - Nápoly és az Amalfi-part.

Lesz még utána Stromboli és Szirakúza, Dél-Olaszország is.
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.22 0 0 130
Kedves vagy, és sajnálom, hogy mostanában olyan keveset tudok írni ide, de sajnos kifogytam a mondanivalóból. Az én ott eltöltött óráim száma nincs arányban a leírt soraimmal, hát még a lelkesedésemmel. Gyakorlati tanávsot azért nem tudok adni, mi Capriba, Amalfiba csak kirándultunk, a bázisunk Marateában volt. De biztos rengeteg jó hely van arrafelé, ha nekem ilyen terveim lennének, vsz. hasonlóan választanék helyszíneket kempingeléshez, mint ahogy Te írod. Sokan nem mernek olyan messzire autózni, de nehéz nem autóval menni, mert annyi érdekes látnivaló van a környéken, tömegközlekedéssel elég nehéz lehet. Biztos csodaszép napok várnak Rád, és majd ránk is, ha a fényképeiddel megörvendeztetsz minket. Én nap, mint nap leülök az albumom mellé, sajnos akkor még nem volt digit. gépem, de rengeteget videóztam. Igaz, azon lehetett fényképet is csinálni, csináltam is, de nem tudom elérni, hogy a számítógéphez jobban értő lányaim felvarázsolják a képeimet. Ami konkrétumot tudtam, azt alant megírtam, de ha esetleg kérdezel és konkrétan tudok válaszolni, szívesen:-))))))
Előzmény: p.g.m. (129)
p.g.m. Creative Commons License 2006.03.20 0 0 129

Szia!

Már egy ideje olvasgatom ezt a fórumot és úgy látom, Te tartod életben a topicot. Gyakorlati tanácsokat szeretnék kérni Tőled, ha lehet. Tervezünk egy Róma - Nápoly - Sorrentó körutat, kb. 2 hét. Milyen útvonalat javasolsz, hol érdemes campinget keresni bázishelynek. Első nekifutásra gondultunk egy Róma melletti campinget és egyet Nápoly alatt valahol, mindenképpen tengerparton, hogy fürdés is legyen, de lássunk is valamit. Mit javasolsz?

Előzmény: anblock_italia (127)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.17 0 0 128
Persze azért lehet, hogy a strand nem ott volt, csak filmtrükk.
Előzmény: gyzozo (126)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.17 0 0 127
Igazad van, én is ezekért a jelenetekért néztem már meg néhányszor, fel is vettem videóra, mert annak ellenére, hogy semmi köze szinte a könyvhöz, kellemes látványt nyújt. Bizony, azt mondhatom, az én életem is teljesen megváltozott azóta, hogy ezeket láthattam, de szinte még most is alig hiszem el, hogy megtörtént.
Előzmény: gyzozo (126)
gyzozo Creative Commons License 2006.03.17 0 0 126
 Ma müsorváltozás volt a HBO-n, délelött. Mikor a Positanora vezető utat mutatták, még a hideg is kirázot, milyen magassan mentek az autóval és milyen csodállatos volt a látvány. A strand hol voltak itt kivételessen homokos volt. A hegyoldalon a házak hol a Nő kiált az erkélyre és a kilátást a tengerre elevenitették fel az szintén lenyügözö volt. Érdemes ezért élni, ha az ember az életében egy ilyen csodás helyre tudja, hogy valaha eljuthat.
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.17 0 0 125
Tényleg, erről a strandjelenetről el is felejtkeztem!!! De most már  a könyvet is olvasd el, az sokkal jobb.
Előzmény: gyzozo (124)
gyzozo Creative Commons License 2006.03.17 0 0 124
 Ma volt a HBO-n a Napsütötte Toscana film. Amikor Positanoban voltak a szereplök ott van egy jelenet a strandon is Természetessen Sorrentot is mutatják benne. Ha valakit érdekel, nagyon ajánlom, egyébként a film is nagyon jó!
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.17 0 0 123
Hát, nem lehet itt könnyű strandolni.
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.17 0 0 122
Sajnos erről nem tudok semmit, én csak a kikötőben voltam és nem is néztem vissza a hajóból, annyira vonzott Capri. Visszafelé meg annyira fáradt voltam, nem néztem a partot. De láttam szép képeket a neten sorrentói strandról. Az igaz, hogy a kikötőhöz is jócskán lefelé kellett menni.
Előzmény: kdb (120)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.17 0 0 121
Nem válaszoltál, megfelel-e a kinézett szállás:-))))))
Előzmény: pécsi hornet (113)
kdb Creative Commons License 2006.03.16 0 0 120
Meg tudja mondani valaki, hogy milyen (ingyenes) strandok vannak Sorrentoban? Jól látom, hogy eléggé sziklás, dimbes-dombos a környék? Okoz ez nehézséget a strandok megközelítésénél (vagy a hazamenetelnél :)?
gyzozo Creative Commons License 2006.03.14 0 0 119
 Talán érdemes lenne kimenni szétnézni az utazaskiállitásra. Találtam egy irodát a www.anacapritravel.hu oldalon. Ha valaki szállást keres érdemes megnézni!!!
Előzmény: anblock_italia (118)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.07 0 0 118
Ügyes voltam, a zu den Ferienhausern im Ortot megnyomva a Villa Mazzeo az.
Előzmény: anblock_italia (117)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.07 0 0 117
Időmilliomos lévén már kerestem is nektek szállást.Na jó, igazából magamnak találtam, de Ti is mehettek. Ha közelebbről is érdekel, talán itt meglesz: http://www.cilento-ferien.de/cilento/orte.marat.html  vagy jó, vagy nem.
Előzmény: pécsi hornet (107)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.06 0 0 116
Az alábbi elég bonyolult, talán így könnyebb www.esperia.it/respianetamarateaeng.htm , talán sikerült.
Előzmény: pécsi hornet (113)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.06 0 0 115
Tegnap nem találtam a honlapját, de most igen. www.esperia.it , szóval itt voltunk, talán éppen abban a házban, így örködött felettünk a szobor.
Előzmény: anblock_italia (114)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.06 0 0 114
Egy appartmanokból álló hotelszerűségben. Tervezve volt Szicilia, a Taormináig, de nem vállalkoztunk rá mégsem, mert ki tudja, hogy ment volna időben a kompozás. Első nap reggel, szokásom szerint a lehető legkorábban kimentem körülnézni, videózgatni, örömködni, távcsövezni. Rajtunk kívül, mert a férjem is jött, csak egy ember sétálgatott a parkban, vagy minek nevezzem. Távcsővel néztük az igen meredek hegyoldalban kolompoló teheneket, a pasi ott sertepertélt, én meg gondoltam, udvarias leszek, és odanyújtottam neki a távcsövet, mire a legnagyobb meglepetésemre azt válaszolta, Köszönöm. Elég jól összebarátkoztunk, ők voltak Reggio Calabriában, de azt mondta, nem volt szép az út.
Előzmény: pécsi hornet (113)
pécsi hornet Creative Commons License 2006.03.06 0 0 113

hol volt a szállásotok?Marateában?

délebbre, a csizma orrában voltatok?

 

Előzmény: anblock_italia (112)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.06 0 0 112
Ezek még mindig Marateák, köztük az a különleges út, ami felvisz a hegyre, ahol az a fehér ott a hegy szélén egy húsz méteres márvány Krisztus szobor. Ez a látvány magasodik a városka fölé, azt az utat és azt a szobrot zarándokok kedvéért építették, a szobor alatt egy elhagyott városka épületeinek romjai is kivehetők.
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.06 0 0 111
Bocs, Marateát akartam írni az előző írásom elejére, mert mint ítram, Materában nem voltunk. Matera közelebb van ahhoz a területhez, ahol Ti nyaraltatok, de azért jóval délebbre. valójában egy  romváros, már nem élnek benne, legalábbis a világhíres részében, ahol egykor sziklába vájt lakásokban éltek az emberek, de a homlokzatuk normális volt. Az egész egy domboldalban van, a tetején pedig áll egy régi dóm, hogy az működik e azt nem tudom. Manapság arról híres, hogy ott forgatták Mel Gibson Passio című filmjét. Majd keresek róla képet holnap. Na, mindig rávesztek a szövegelésre.
Előzmény: anblock_italia (110)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.06 0 0 110
Matarea kicsit ridegebb, szegényebb város, de talán a turizmus kicsit fellendítí, de voltunk olyan városkában, nevezetesen Lagonegróban, ahol kicsit szégyeltem is magam a videómmal, persze rajtunk kívül nemigen volt arra idegen, a helyiek szerencsére szieztáztak, így nem keltettünk nagy feltűnést. Ott kifejezetten azok a filmek jutottak eszembe, amik a sziciliai szegényekről szóltak. És az volt még nagyon érdekes, hogy éppen búcsú volt, a vallási részén már túl voltak, de álltak a sátrak mindenféle vásári kacattal, és nem fogjátok elhinni, ott, majd a világ végén, csak kinai árusok voltak. Az itt ott méis sétálgató férfiak és fiúk, nőneműt nem láttunk, mind a kopottas, kinőtt sötét öltönyben.
Előzmény: gyzozo (108)
anblock_italia Creative Commons License 2006.03.06 0 0 109
Egy régebbi hozzászólásomban beszámoltam arról, hogy az egyik legnagyobb, és nagy valószínűséggel helyrehozhatatlan hibát követtük el akkor, amikor a Jón tengerhez kirándulva kb. ötven kilométerre Matera mellett továbbmentünk, mert "rossz volt a hangulat" a  nem túl sikeres kirándulás miatt. Az, hogy én miként voltam ott nem érdekes, de pont tegnap nézegettem a googlén, hogy csinos kis villákat lehet kivenni, majd megkeresem a honlapot. Tényleg nagyon szép volt, ahogy már írtam, mint Amalfi, csak szegényebb kivitelben. Nagyon különleges vidék, nagy, komor hegyek, némely hegytetőn, hegyoldalon városok, de nem olyanok mint az etruszk városok, inkább görögös hatásúak, hiszen itt is görögök éltek régen. Majd még teszek fel képeket.
Előzmény: pécsi hornet (107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!