Keresés

Részletes keresés

muzsa Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72719

Sziasztok elméletileg tegnap kellett volna megjönnie és ma kezdtem volna az antagonista protokollal az első mókát, de persze nem jött meg. Kicsit aggódva, hogy biztos majd ma este jön meg és mit csinálok akkor a második napon a hétvégén gyógyszer nélkül, bementem a kórházba, kunyerálni, hátha felírják nekem az adagot. Nem írták, mert az FSH-mat még gyorsan az első szuri beadása napján szeretné megmérni a doktor, így magánakcióba nem kezdhetek, még ha van is aki beadja (lévén én még nem tudom, hogy kell.)

 

Na de a lényeg: a 2db 1cm körüli miómám helyett minimum 3-4et látott, és igen jól látta őket, amiből méretnövekedésre is következtetek (ezt ugyan nem mondta, hogy nagyok, vagy nagyobbak, de én úgy gondolom, ha a múltkor erős rábeszélés után látta csak őket, most meg azonnal és nyilvánvalóan, akkor nagyobbnak kell lenniük...)

Szerintetek mi esélyem van így?

Ő azt mondta, hogy most már nem törődünk ezzel, belevágunk. De eléggé csóválta közben a fejét:(

Inkább lottószelvényt vegyek a hormonok helyett?

fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72718

Na szóval :)

Elméletileg a luteális fázisnak, tehát a tüszőrepedés utáni időszaknak két hétnek kell lennie a ciklusban. Ha rövidebb, az sárgatest elégtelenségre utalhat. Ha ki tudsz sírni valahol egy UH-s cikluskövetést, akkor nem is feltétlenül szükséges szerintem a tüszőrepesztő, ha a jelek szerint magától is van ovuláció. Inkább a progipótlás lenne fontos. Nagyon fontos! Szóval szerintem úgy lenne jó, ha a ciklus kb 12. napján csinálnának egy UH-t és attól függően, hogy akkor látszik-e domináns tüsző, és az mekkora, utána 2-3-4 nappal egy újabb UH, és ha esetleg akkor már olyan 20-as körül van a tüsző, akkor esetleg tüszőrepi, de mindenképpen fontos, hogy a tüsző elég nagy legyen, mert sokra mész a tüszőrepesztővel, ha nem elég érett a benne lévő sejt. De ha működik magától is a rendszer, akkor szvsz még a tüszőrepi sem feltétlenül fontos. Annyiban persze lehet jelentősége, hogy akkor szinte órára pontosan tudjátok, hogy mikor érdemes akciózni.

Az inszemnél meg nem zavarodnak ám úgy össze a srácok. :) Mert előtte az élettani feltételeket szimuláló közegben kezelik őket, és bent meg már nagyon jól tudják, hogy mi a dolguk, mert ott is olyan "erők" hatnak rájuk, hogy nagyon jól tudják, hogy merre kell menniük.

Előzmény: krisina (72715)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72717

Krisina!

Később válaszolok, de most rohannom kell. Ne haragudj! De alapból jól gondolod, csak a tüszőrepit szerintem ne naphoz kösd, hanem tüszőmérethez, tehát több UH-ra van szükség.

Előzmény: krisina (72715)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72716

Bocsi Fruzsi!

 

Ismerjük egymást személyesen a Mancival! Nem úgy gondoltam, hogy jöjjön át, hanem csak nézzen be oda is! Imádlak titeket is, és ezt a topikot, csak rosszul fejeztem ki magam! Ne hari! Pussz: Cauli. 

Előzmény: fr.uzsi (72709)
krisina Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72715

Figyi Fr.uzsi!

 

Nekem a 18-20. napon szokott lenni pé-m, és a 30-31 napra szokott megjönni. Egyszer egy doki azt mondta, hogy azért nem sikerül teherbeesni, mert ha meg is reped a tüszőm, már nincs ideje a rendes beágyazódásra. Tudod volt most nem is olyan rég, előző hónapban egy biokémiaim. És egy hét késés után megjött. A tüszőm a 18. napom 32-es volt, de ezek szerint akkor megrepedt és terhes is lettem. Azon agyalok most, hogy mi lenne, ha kapnék a 16. napon egy tüszőrepesztő szurit, + egy kis progipótlást, hogy erősítsük a "kis" sárga testemet.:-) Mi a véleményed?

A normál nődokik nem akarnak adni persze repesztőszurit, azt mondják menjek a Kaáliba, de lehet, hogy ott bepróbálkoznék vele. Én az inszeminációban nem nagyon hiszek, mert azt vettem a fejembe, hogy ott a fickók nem igazán tudják már, hogy most mi van, összevissza teszik őket lombikból fecskendőbe, aztán csőbe. :-) Szóval inkább akkor természetesen úton vagy lombik. :-)

Előzmény: fr.uzsi (72705)
rose35 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72714
Köszi!!
Előzmény: fr.uzsi (72708)
manci28 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72713
A sztorit nem ismerem, de azt az oldalt már régóta keresem. Valószínűnek tartom, hogy ott is lesz olyan téma, ami engem is érint, vagy érdekel, és lehet, hogy ti már itt ezerszer kitárgyaltátok. Más emberek, más sorsok, más gondok.
Előzmény: fr.uzsi (72712)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72712

Nem, nem dehogy is, nehogy magadra vedd! :)

Ez egy régi sztori, talán még cauli sem ismeri az előzményeket, és természetesen mindenki oda ír, ahova akar, meg ahol jól érzi magát. :)))

 

Előzmény: manci28 (72711)
manci28 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72711
Tudod Fr.uzsi, én még kicsil kívülállónak érzem magam köztetek, még csak keresem a helyem. Ne vedd sértésnek, ez nem átpártolás:))
Előzmény: fr.uzsi (72709)
manci28 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72710
Köszi megtaláltam:)
Előzmény: cauliflower (72707)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72709
Bocs, tényleg sem kötekedni nem akarok, sem megbántani nem akarlak, de én sem írogatok be az optiba az új tagoknak, hogy gyere át a medlombba.
Előzmény: cauliflower (72707)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72708

Ja, értem :)

Nem, akkor már megjött volna. :) Nekem úgy volt a harmadik lombikomnál, akkor még Győrbe jártunk, hogy teszteltem egy atom pozitívat, és a teszthez képest két hét múlva kellett mennem UH-ra. De a teszt után nem egész egy héttel már barnázgattam. Akkor megemeltették velem a progi adagot, akkor az átmenetileg segített, aztán mielőtt mennem kellett volna UH-ra, előtte két nappal el kezdett dőlni belőlem a vér, akkor kb 5+3-4 napos lehettem. Szóval hét hétig még progival sem lehet elvinni, ha nincs élő terhesség, szerintem.

Előzmény: rose35 (72706)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72707
Rákattintasz itt felül a "Szülői munkaközösség" fejlécre, és kapsz több oldalnyi topik címet. Azok között keresd meg az "Optimizmus, avagy lombikosok pozitívan" címűt. Bocsi, hogy csak most válaszolok! Közben eljöttem dolgozni.
Előzmény: manci28 (72702)
rose35 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72706
Igen, körülbelül ezt akartam kifejezni. Vagyis az ember elmegy az első UH-ra a 7. héten és érheti-e ilyesmi meglepetés? Annyi mindentől kell tartani, nehogy rossz helyen legyen, biokémiai legyen, stb..én ilyenektől parázom.
Előzmény: fr.uzsi (72705)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72705

Bocs, de ezt most nem értem pontosan, hogy mire vagy kíváncsi. :)

Mondjuk a klasszikus biokémiainál, ha most a lombikos terhességeket veszem alapul, akkor ott általában azért már a vérvételkor az elvárhatónál alacsonyabb szokott lenni az érték, persze vannak kivételek, mint pl csillag esete az ősszel. Egy ennyire korai stádiumban elhalt terhesség nem tudja fenntartani a sárgatest virágzását, és megakadályozni a nyálkahártya lelökődését. Ha nincs jelen hcg vagy csak nagyon alacsony értékben, akkor más ok miatt nem jelentkezik a vérzés szerintem.

Előzmény: rose35 (72704)
rose35 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72704
Fruzsi! Ezek szerint a biokémiai terhesség magától végetér? Úgy értem, ilyenkor mindig megjön a mensi? Vagy elképzelhető, hogy hetekig még nem jön meg és az ember azt hiszi, hogy terhes?
Előzmény: fr.uzsi (72703)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72703
Tulajdonképpen minden terhesség biokémai mindaddig, amíg csak biokémiai módszerekkel igazolható a léte. Tehát vérvétel vagy vizeletteszt alapján. Amikor már UH-on is egyértelműen látszik onnantól számít klinikai terhességnek. :) A hátterében jellemzően vagy kóros osztódás vagy nem megfelelő beágyazódás áll, és emiatt nem tudnak aztán továbbfejlődni. Ilyen spontán is nagyon gyakran, sokkal gyakrabban, mint azt gondolnánk, előfordul, csak arról nem is tud a nő, mert rendes időben vagy egy-két napos késéssel megjön a menstruáció.
Előzmény: ani0227 (72696)
manci28 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72702

Cauli!

 

Azt hol találom? Már mindennel próbálkoztam. Délben elmegyek dolgozmi, Csak este 8-kor érek haza.

Előzmény: cauliflower (72701)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72701

Manci!

 

Küldtem levelet! Jó, hogy itt vagy!:)))) Gyere át majd az "Optimizmus ...."-ba is.Pusza: Cauli.

Előzmény: manci28 (72698)
kinga71 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72700

Amúgy meg eléggé anakronisztikus helyzet, hogy a medlombon az ikresség vagy nem ikresség között vacillálunk. Egy csomó legjobb dolog van a világon, szerintem mondjuk anyának lenni, a férjem szerint meg apának lenni, a négy éves unokahúgom szerint meg sebesült oroszlánokat gyógyítani :)

 

Itt mindenki elmondta a véleményét, ahogy nézem, akiknek elsőre sikerült, azok szerint ok a négy, akiknek többedszerre, vagy még nem, azok szerint nem ok a négy. Ennyi. Ettől mi itt még nem ásunk lövészárkot.

kinga71 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72699

egypetéjűeknél viszi, sajnos.

 

 

Előzmény: Törölt nick (72694)
manci28 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72698

Az első két alkalommal nem maradt élö, a harmadiknál 2 maradt élve,de valamiért nem fagyasztották le. Tovább fejlődtek, de valami nem stimmelt velük, ezért nem ajánlották a fagyit. Ezért írtam, hogy inkább többet kérek vissza, az a biztos. Vagy nem biztos. Ez majd akkor dől el.

Előzmény: cauliflower (72697)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72697

Kedves Manci28!

 

Egyetértek én is Fruzsi véleményével. Én is inkább fagyasztanám, hogy legyen lehetőség a továbbiakban. Persze, ha ilyen sok petikét tudtak leszívni eddig is akkor négy beültetése esetén is marad bőven.:)) Drukkolok, hogy minden jól alakuljon! Vigyázz magadra! Cauli.

Előzmény: manci28 (72692)
ani0227 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72696
Szia fr.uzsi!
Tudnál nekem egy kicsit többet írni a biokémiai terhességről?Nekem is ez volt azt mondta doki,de nem tértünk ki rá részletesen,hogy miért alakul ez ki...stb.
Köszi!
Előzmény: fr.uzsi (72693)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72695
írok mailt neked az itt megadott email címedre. :-)
Előzmény: manci28 (72692)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72694

nem értesz.

 

igen, elhalhat a második is, de nem az elsőtől. egy spontán elhalt magzat nem visz sehova senkit, ezt mondom. ha a második is elmegy, annak oka van, és nem az első az oka.

Előzmény: szrjudit (72691)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72693

Lehet, hogy félreértettem manci felvetését, de alapból ő azért gondolkodik a négy embriós transzferen, mert a támogatási rendszer változása miatt, szeretné maximalizálni a siker esélyét. Mivel a lombik eddig is keményen pénz kérdés is volt, ezután meg méginkább, én biztos inkább úgy próbálnék meg sakkozni az adott körülmények között, hogy gyúrnék a fagyasztott embriókra. Az optimista verzió szerint, hogy maradjon kistesóra való, a kevésbé optimista verzió szerint, pedig így bónusz lehetőség(ek)hez jutatthatom magam.

Amikor én terhes lettem, kettőt ültettek vissza, most a négynél is csak biokémiaiig jutottam. Szóval a négy sem garancia a sikerre. Persze sok múlik a sejtek a minőségén is. Tegyük fel négy visszaültethető és jó minőségű embriót sikerül produkálni, akkor érdemes az orvos és a biológus tanácsa alapján dönteni, hogy vissza mind a négyet, vagy csak kettőt, a másik kettőt pedig fagyasztani. Mert mi van, ha a fagyasztásból nem jönnek vissza? Szóval ez nehéz kérdés.

manci28 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72692

malena

 

Nem vagyok rutinos a gépen, csak pár hete van. Hogy lehet megoldani a magánbeszélgetést?

Előzmény: Törölt nick (72686)
szrjudit Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72691

De, gyakran előfordul, akár lombiknál, akár spontán esetben, hogy az egyik magzat(bár akkor még inkább embrió), elhal, felszívódik, vagy akármi, de nem marad meg, és csak egy baba marad. De az is előfor(HAT), hogy ilyenkor megváltozik valami a testben a hormonok, a méh, vagy akármi miatt és emiatt a másikat is elveszíti a kismama. És spontánnál nincs se redukció, se más, és mégis van ilyen. Ezt nem én állítom, hanem az orvosok.

 

Persze, számolni mindenki számol vele, de szerintem mindenki csak akkor döbben rá, amikor meg is történik, és vele történik, hogy ikreket vár.

 

(Te számoltál vele anno, hogy 10 sikeres beültetésből/terhességből csak 3 élveszületés lesz(most ez csak egy példa, nem tudom az igazi statisztikát), mert én persze, de amikor velem történt, nem éreztem magam úgy, hogy én esek bele abba a maradék 7-be és mégis bele estem sajnos. Azóta máshogy nézek minden satisztikát, nem vagyok optimista, sem pesszimista, csak reális...)

 

Ikrek:  Mert ez így kívülről nekem is távoli volt. De nem bántam, sőt, nagyon örültem, és sajnálom, hogy elvesztettem őket, most már ikrekre gyúrunk legközelebb! És ezért már most eldöntöttük, hogy ha lehet, minden érv és ellenérvet figyelembe véve, mi 3-at kérünk vissza legközelebb is, ha lesz rá lehetőség. Szóval felőlem hajrá ikrek! De azért egy babucinak is nagyon-nagyon fogunk örülni, ha végre egyszer lesz! 

Előzmény: Törölt nick (72690)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72690

ez nem egészen így van. ha magától megy el egy magzat, az nem visz magával senkit. azért hal el, mert valami nem stimmel vele. redukciónál (ami eleve egy nagyon kemény döntési helyzet) fordulhat elő, hogy a szelektív abortusz során megsérül valami és sajnos a másik embrió is elmegy.

 

a lombikban mindig ott van az ikerterhesség lehetősége. ezzel igenis számolnia kell annak, aki lombikozik. és elég rossz olvasni ikres mamaként azt, hogy ilyen negatív az ikerterhesség. pedig ikresnek lenni a legjobb dolog a világon. :-)

Előzmény: szrjudit (72682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!