Keresés

Részletes keresés

debre281 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 25352

Sziasztok,

 

Tudom hogy nem műanyag, de esetleg találkoztatok Fekete Ablak féle termékekkel? http://www.feketeablak.hu/hoszigetelt%20ablakok.htm

 

EXCLUSIVE 92
- 92 mm-es eurofalcos rendszer
- Hossztoldott, rétegben ragasztott fenyő alapanyagból
- Hőhídmentes vízvetővel és szárnytakaróval alapáron
- Ug = 0.5 W/m2K, argon gázzal töltött torzítás mentes   
  üveg +   MELEGPEREM
- Háromszoros körbefutó damilerősítésű gumitömítés 
  alapáron- ROTO NT alapbiztonsági vasalat,
  hibásműködtetés gátlóval,
- HOPPE Tokyo kilinccsel (több színben alapáron)
-  4 rétegű felületkezeléssel, akár 10 ÉV GARANCIÁVAL!

Köszi

szro Creative Commons License 2016.09.12 0 0 25351

Köszi a választ.

 

Van egy ajánlatom, amiben Gealan S8000 iq és MACO vasalat van (talán M-OC a fantázianeve), Marshall a gyártója. A válaszod alapján lehet, hogy ez lesz a favorit. Jó gyártó a Marshall?

Előzmény: kiss_atti (25350)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.12 0 0 25350

Gealan s8000 iq,  Roto Nt-vel.

Előzmény: szro (25349)
szro Creative Commons License 2016.09.12 0 0 25349

Sziasztok!

 

Szigetelt panelben szeretnénk ablakcserét a közeljövőben. Kétrétegű üvegezésű 150*240-es középen felnyíló nyíló-bukónyíló ablakokat szeretnénk beépíttetni. Több ajánlatot is kértem a helyi ablakos cégektől, elég széles és vegyes a felhozatal mind a profilok, mind a vasalatok terén.

 

Az alábbi profilok közül melyik(ek)et javasoljátok:

Gealan S8000IQ

Decco 70

Salamander Standard

Hevestherm Standard 70

Brügmann Art-Line

Rehau ES 70

Kömmerling EuroFutur Classic 70

Spectrum prémium 6 kamrás

 

Az alábbi vasalatok közül melyik(ek)et javasoljátok:

Roto NT

GU

MACO

Siegenia

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

 

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25348

Sajnos tudom, de még reménykedtem, hátha itt valaki tudja a titkot.... ezek szerint nincs titok. Rendben. Azért köszönöm.

Előzmény: ganser (25347)
ganser Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25347

Az az ajtógyártó akit Te keresel,az egy tisztességes,korrekt gyártó.

Azok pedig pedig árversenyben nem tudják felvenni a versenyt azokkal,akikkel teli van a hócipőd.

Pontosan azért nem,mert tisztességes.

Ezért már régen tönkrement....

Kontraszelektív piac.

 

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25343)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25346

Nem a sima Porta Doors ajtók ezek?

Előzmény: kiss_atti (25344)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25345

Mondjuk akkor az sincs itt 3 hét alatt.

 

Miből szűrted le, hogy jobb az itthon gyártott ajtóknál?

Előzmény: kiss_atti (25344)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25344

Interrajto OK,

 

de nem akartam megtanulni az árazását. Lengyel ajtók.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25343)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25343

Sajnos kicsit hasomló válaszokra számítottam.

Esküszöm, beltéri ajtót kellene gyártani.

 

Imodifa?

Interajtó?

 

Felejtősek?

0l0 Creative Commons License 2016.09.11 -1 0 25342

Ha jól értem könnyűszerkezetes ház lesz 15 cm a szerkezetben +20 cm rajta. Nincs azzal semmi gond, legalább évek múlva is korszerűnek minősül. Az ablakoknál is lehet értelmes kompromisszumot találni bizonyára.

A toktoldásnál kb jól gondolkodsz szerintem.

Előzmény: zlota (25337)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25341

Mert amit a szolnoki és százhalombattai cég csinál, az már sok!

---

 

Ezért nem foglalkozom beltéri ajtóval 2014 januárja óta.

Az összes ********.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25339)
ganser Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25340

Álmodsz királylány?

Ébredj fel!

2016, Közép-Európa,Magyarország

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25339)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25339

Kereskedő társak!

 

Tudtok ajánlani normális, megbízható Laminált beltéri ajtó gyártó céget? Olyat, aki sima dekor és CPL fóliás ajtókat is gyárt? És nem 5-6 hétre?

Jó minőségben, és normális árakon persze!

Mert amit a szolnoki és százhalombattai cég csinál, az már sok!

 

Köszönöm előre is.

 

Privátban is írhattok.

zlota Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25338

Valaki tudja esetleg, hogy beépíthető redőnytok esetén (20cm szigetelésbe elfér) ha pl 120x120as ablakot választasz a függőlegesbe mennyire nyúlik bele? Arra lennék kíváncsi, hogy hány centivel kellene nagyobb falnyílás, ha nettó pl 120x120 ablakot szeretnél.

 

Oldalra 2x3cm toktoldó kell, tehát az azt jelenti, hogy 120cm+6cm+2cm(beépítési hézag)+2x5cm XPS körben- nagyban csökkentve a hőhídat... Tehát 138cm a méret a 120cm ablaknál. 130 ablak-> 148, 150 ablak -> 168; 180 ablak -> 196cm stb

Ilyenre gondolok  - ha jól elmélkedem és ha érthető a kérdésem

zlota Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25337

Igen- valóban a 10-15cm szigetelés amit választanék, de a dolog adott...

Pozítív alap van az épület alatt, ami kb 12-15cm.Ezért ha alul 3-5cm menne körbe akkor kell fentre a 20.Biztos meg lehetne faragni , meg vágni stb, de nem tartom jó 5-letnek, ráadásul az az energia+ költség amibe kerülne nem biztos olcsóbb mint az a +5cm szigetelés ami "helyrehozza" a hibát.

Értéknővelő szempontból is jobb, ha eladáskor a 20cm-tert mondod (hanyatt esnek mint az ablakosnál a vevők.... : )) mintha 15cm + visszabontott/vágott alappal lenne helyrehozva.

Bár jobban belegondolva a sávalapról így lelógna a ház stb, stb... Jobb nem hozzányúlni szerintem

Előzmény: 0l0 (25334)
zlota Creative Commons License 2016.09.11 0 0 25336

:D

:(...

Előzmény: Törölt nick (25330)
0l0 Creative Commons License 2016.09.09 -1 0 25335

Ha kívül már van szigetelés a toktoldón, akkor belülre nem feltétlenül indokolt további. Ha esztétikai oka van, az meg ízlés kérdése, ártani nem árt az XPS oda.

Előzmény: Rihi11 (25333)
0l0 Creative Commons License 2016.09.09 -1 0 25334

No akkor fel lehet tenni azt a kérdést is, hogy a 15 centin felüli 20 centi szigetelés hány év alatt térül meg. Félreértés ne essék, nem ellenzem a dolgot, de a relatív megtérülése hasonlóan sok, mint egy kétrétegű alap profilú ablakhoz képest egy háromrétegű vastagabb, jobban szigetelő tokszerkezetűé.

Azzal nem vitatkozom, hogy korántsem egyértelmű az ablakok közül melyik a legkifizetődőbb, valahol a felvetés jogos és megvitatásra alkalmas, de 35-40 centis hőszigetelés mellé, ha nem is az alaphoz képest háromszor drágább, de egy középszintű tfh. másfélszeres árú ablak azért elmenne.

Előzmény: zlota (25328)
Rihi11 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25333

urak,

 

A függöleges toktoldót eltakarjam belül egy xps lappal, vagy csak vakolással elég eltüntetni a szerelési purhabot.

 

(újépítésü ház)

debre281 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25332

Sziasztok,

 

Épülő házunkhoz lassan-lassan rendelném a nyílászárókat, és Veszprém megyében vagy a szomszédos megyékben keresnék megbízható gyártót illetve beszerelő céget. Akinek van tudomása ilyen cégről és jó szívvel ajánlja az kérem tegye meg akár nyilvánosan is mert gondolom mást is érdekel.

 

köszi a segítséget!

 

debre

Gábor85721 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25331

Szisztok!

 

Az ABLAKWEB-ről:

Az általuk kínált ablakok minősége jó, viszont a "szakemberek" - én hatalmasat csalódtam bennük! 

 

 

Előzmény: firpo1 (4533)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25330

Az üvegen korábban lecsapódó pára a szoba más részén csapódik le azóta.

Előzmény: epitkezes1 (25329)
epitkezes1 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25329

Nem, ezen kevesebb fény jön be :D

Viszont: nem kell azon aggódj, hogy télen az üvegen folyik a víz (páralecsapódás, törölgetheted, mint a güzü, de közben örömködhetsz, hogy "annyuk, emmán behozta az 1 ft-ot, huha (valami ilyesmit írtál)). Nem lesz hideg érzésed, ha az ablak mellé mész, ülsz. zajgátlás: minél több/vastagabb üveg, annál jobb. Ezek azok a komfort dolgok, amik miatt én 3 rétetűt választottam. az energetikai költségmérleg nem annyira érdekel.

Előzmény: zlota (25327)
zlota Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25328

Látod, ha ezt így megírod másként értelmezem!

A mostaniakat mindenképpen kicserélem, mert a legrosszabbak fajtájúak. Azért is írtam, hogy csere. Abban a leírásban valami 3,5 - 4 értéket emleget. Nekem pech, de pont az van a házban. Tehát csere. A huzatos keretről nem is beszélve.Viszont abban nem vagyok biztos - és ezért jöttem ide - hogy valaha is megéri-e egy nem közepes hatékonyságú ablakot vennem, még akkor sem, ha jelenleg úgy néz ki 35cm szigetelésem lesz a házban + tetőfödém 40+

Előzmény: kiss_atti (25326)
zlota Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25327

"pénzügyileg tényleg nincs értelme. ezzel érvelnek a trabant vásárlók is. ha azonban vannak más szempontjaid is, a pénzügyin kívül, akkor lehet, valami jobb, de persze drágább autót veszel."

 

Fordítsuk meg- mivel én kérdeztem- mi az értelme a drágább ablaknak?(autónak)?

Autónál tudom.Pont ezért nem a trabant topikban érdeklődtem, sem a jurta topikban!

 

Én úgy gondolom a drágább ablaknak az energiamegtakarítás az értelme - energia=pénz- ezért fizetnek ki az emberek 3szor többet- legalábbis a 98%ukat ezzel "csapják" be. Viszont azt nem mondják el, hogy ez a különbség már nem 17 év alatt, de 40 év alatt sem térül meg nekik, ha új közepes vagy új nagyon jó ablak közötti energiát számolunk ki - ergo pénzmegtakarítást.

 

Vagy mi még az előnye az extra profi 90+ profilú ablaknak az energiamegtakarításon kívűl? Több fény jön be ?Előbb világos van reggelente egy órával ha ilyen ablakot veszek? Előbb megfő a kávé? 1 vagy X év helyett pl a Rehau 75 profilhoz képest a Rehau 90+ profilra  plusz 30 év garanciát vállal, mert annyival jobb minőségű??

Előzmény: epitkezes1 (25325)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25326

Még mindig nem érted, ezért utolsó postom a témádban.

 

Megragadtál azon a ponton, hogy mikor gazdaságos.

Ha csak a megtérülés, energiamegtakarítás miatt cserélnél, akkor ne tedd.

 

Emberi időn belül nem fog megtérülni. ( Így kezdtem: " akkor Te ne cserélj ablakot" és komolyan gondoltam, csak nem értetted)

 

Ha más is számít - komfortérzet, minőség, huzatmentesség, egyéb műszaki követelmények ( egy A++-osnak, vagy passzívnak készülő ház soha nem fog működni az Általad preferált alapablakokkal), kényelem,  karbantartásra szánt idő, stb, stb- mint az, hogy "mennyi idő alatt térül meg" , akkor viszont el kell gondolkodni, hogy melyik rendszert válasszad.

 

Mivel - úgy látom -, hogy Neked semmi más nem számít, ezért tényleg komolyan írom és írtam korábban is, hogy hagyd békén a mostani nyílászáróidat.

Előzmény: zlota (25324)
epitkezes1 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25325

Egyszerűen nem látom, hogy 4-5 db 75mm profilú 2 rétegű ablak sacc 150e forintos ára helyett miért van értelme -pénzügyileg- 90mm+ os kerettel rendelkező 3 rétegű üveggel szerelt műanyag nyílászárót venni 500e forintért ha- és itt a lényeges a belinket oldalon- a régi fa ablak és a mostani 75 profilú ablaknál sokszor rosszabb ablak cseréje esetén is 17 évről beszélünk mint megtérülésről. A garancia 1év az ablakra + szavatosság 5 év.

 

pénzügyileg tényleg nincs értelme. ezzel érvelnek a trabant vásárlók is. ha azonban vannak más szempontjaid is, a pénzügyin kívül, akkor lehet, valami jobb, de persze drágább autót veszel.

Előzmény: zlota (25324)
zlota Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25324

Azt hiszem Te nem érted!

Komoly szövegértési problémáid vannak és pont a legelején tévedtél el sajnos!

 

zlota 23 órája 0 0 25316

"Ablakot szeretnék vásárolni, és a meglévőket cserélni."

 

Ebből indulj ki!

Nem a duplozásról van szó! Hol írtam én ilyet??? Ne azon lovagolj amit senki nem kérdezett.

Az a leírás nagyon jó- a régi ablakokra vonatkozó része!De cáfold meg!Én úgy látom ez a leírás sokkal jobb mint amit eddig találtam bárhol  a régi ablakokra vonatkozóan. DE -Régi maga a leírás is így az új ablakoknál már nem teljesen fedi a valóságot! Attól viszont még a régi ablakokra vonatkozó része tökéletes! Az nem változik.Most találtam hasonló értékeket más oldalokon is. A megtérülés volt a lényegi kérdésem, nem a jurta meg ilyen hülyeségek aminek köze nincs a témához.A baltát is a kőkorszak óta használjuk, nem volt fejlesztésre szükség ennyi ideig, de azt sikeresen elértük, hogy a 40 évvel ezelőtti többet bír mint a mai. Rengeteg pro és kontra érv, példa stb van. Nem érdemes belemenni nem idevágó dolgokba. Itt arról van szó ami a topik címe - Műanyag nyílászárók. Esetünkben ablakról.

Annak a megtérülését kérdeztem, mert én úgy látom, hogy nem éri meg a legjobb ablakokat megvenni ha az összehasonlítási alap egy mostani alap műanyag ablak, akkor meg pláne nem. Egyszerűen nem látom, hogy 4-5 db 75mm profilú 2 rétegű ablak sacc 150e forintos ára helyett miért van értelme -pénzügyileg- 90mm+ os kerettel rendelkező 3 rétegű üveggel szerelt műanyag nyílászárót venni 500e forintért ha- és itt a lényeges a belinket oldalon- a régi fa ablak és a mostani 75 profilú ablaknál sokszor rosszabb ablak cseréje esetén is 17 évről beszélünk mint megtérülésről. A garancia 1év az ablakra + szavatosság 5 év.

 

Ez a link itt megint alátámasztja a tegnapi linkelésemet:

 pl 4 db régi 120*120 ablak cseréje 20 év befektetés!(ott 17 év volt!) 

 

Azaz 20 év múlva lesz az első hónap mikor majd azt tudod mondani:

-Igen mama megérte... látod már spórolunk vazze!!

!

http://www.inoutic.hu/hu/ujdonsagok/szamolja-ki-az-energiamegtakartas-merteket.html

 

de ha valaki ennél is okosabb számolgathat:

 

Nálam 4 ablakra 30 évet hozott ki....

Persze, ha valaki elavult fűtéssel rendelkezik, vagy pl villannyal fűt, neki lehet már 10 év után megéri.

Úgy látom az ablakcsere ( minnél profibb annál inkább) az egyik leginkább nem kifizetődő, leginkább hosszútávú befektetés.

Előzmény: kiss_atti (25321)
gabeeen Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25323

Egy másik "okosság":

Kiváló a három rétegű termo-üveg 4-12-4-12-4 rétegrendben, a külső és belső üveg hővisszaverő és a légpárnák Krypton gázzal töltve, amelynek hőszigetelő-képessége k = 0.5 W/m2 K.

 

Minek kéne kryptonra költeni egy vagyont amikor az Ug=0,5-ös érték elérhető 4-18-4-18-4mm-es low-e +argon üvegezéssel is?

 

Legalább valami fogalma lenne a nyílászárókról és azok üvegezéséről mielőtt neki áll ilyen tanulmányokat írni a laikusok részére.

Előzmény: kiss_atti (25321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!