Keresés

Részletes keresés

Adrii94 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 55888
Sziasztok!

Juditka21, grat, ez aztán a nagy mopszi:)

Ezeken a képeken Beni a hugommal ismerkedik:):)
>Itt még nagyon picurka<









Szép napot Mindekinek!
Adrii94
tabitabi Creative Commons License 2009.07.24 0 0 55887
Szia Juditka. Berry mellé érkezett a kis jövevény?

Hogy hívják ( lehet hogy írtad! )

Na most kicsit felborul Berry nyugodt élete, néha sok a két mopsz,,de néha kevés is!

Most majd kétfelé kell figyelned.

Nálunk ugye mint azz idősebb Leila a domináns nőstény, pisi közben még emeli a lábát is!:):)
Előzmény: juditka21 (55884)
Henry mackó Creative Commons License 2009.07.24 0 0 55886

Gratulálok!!!:))

"meglepő" hasonlóság;o)))

 

Előzmény: juditka21 (55884)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.24 0 0 55885

Úristen! Egy Berrynél is nagyobb óriásmopsz(várományos)!:-))

És akkor most Elvis nyomja majd Berrynek a Blue Berry Hill-t, vagy az Are You Lonesome Tonight-ot?:-))

Nagyon szép kis mopsz!Gratulálok hozzá!Na majd most megtudjátok, mi a Magyarok istene...két mopsz istene....hi-hi!:-))) 

juditka21 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 55884
Sziasztok!
A hőségriadóban sikerült új családomhoz kerülni. Van egy nagy tesóm, aki egyfolytában bújt a fenekembe és kicsit féltem tőle (ma még a maminál maradt), de aztán belecsíptem az orrába:)
Ma nagyon sok dolog történt velem... szundizok egy fél órát, hogy utána újult erővel vonszoljam jobbra-balra a kakasomat:))
Puszilok mindenkit: Elvis
Adrii94 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 55883
Sziasztok!
Aranyos86, Zsazska, köszönöm a segítséget!
Mi is kipróbáltunk már egy módszert, amikor harap, akkor rászólunk, majd pedig elmegyünk tőle, hogy egyedül maradjon.
Egyenlőre játéknak veszi az egészet, de hát ki tudja, mi lesz belőle!! :))
Hoztam Nektek egy képet Beniről!
Egyébként egyik nap átesett élete első fürdetésén. Mondanám, hogy élvezte, de nem láttam rajta, hogy különösebben érdekelné a dolog.. :))
Majd arról is hozok képet!
Szép estét Mindenkinek!
Adrii94

zsazska Creative Commons License 2009.07.23 0 0 55882

Szia Adri!

 

Üdv ezen a fórumon:-)))

Bár ebben a korban még az is aranyos, amikor mindent megrág, és harap, de erről még most kellene leszoktatni: Amikor a kezedbe harap, akkor haladéktalanul szólj rá erélyesen, de ne kiabálj, koppints az orrára, és vezesd ki őt egy másik helységbe, és zárd el vagy 5 percre! Ha letelt az idő, akkor menj érte, és engedd ki! Ha újból harapni kezd, ismételd meg a leírtakat, míg le nem csillapodik! Hidd el, működni fog! 

 

Aranyos! Nagyon helyes Béci a képen, ahogy a melegben szellőzteti a pöcörőjét!:-)

 

Tabitabi! Bizony jó, hogy kéznél volt a masina:-)) Nagyon édes ez a kis kábszeres:-))

 

Előzmény: Adrii94 (55879)
aranyos86 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 55881

Szia Adrii94!

 

Béci is hasonló dolgokat csinál a mai napig,amikor kicsi volt és kezdtek kialakulni a végleges fogai,jó pár papucsot átküldött a "túlvilágra",de rengeteg mindent,amit csak ért.A mai napig a cipőfűző,a ZOKNI,a lábujj szintén a kedvence,ő is gyakran felébreszt engem, sőt,az előbb általam feltett képen is az én egyik zoknimmal látható Béci :-) Van egy-két játéka,ami nem is érdekli annyira,az általunk használt dolgok sokkal érdekesebbek :-) Bécinek van egy érdekes szokása egyébként,nem tudom,a többi mopinak van-e ilyesmi.Amikor megyünk sétálni,nem nyugszik addig,amíg a szájába nem veszi a póráz egy darabját,így tulajdonképpen úgy néz ki,mintha ő húzna engem maga után!:-)

Üdvözlet mindenkinek!

Előzmény: Adrii94 (55879)
aranyos86 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 55880

Szia Zsazska!

 

Köszönöm az internetes címeket,megnéztem és a hagyma ezentúl nem jöhet majd szóba,még a nagy könyörgő szemek láttán sem! :-)

Béci tegnap ebben a pózban szúnyókált:

BéciSajnos a kép nem sikerült a legjobban.
Előzmény: zsazska (55875)
Adrii94 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 55879
Sziasztok!
Sanya67 lánya vagyok, Ő mondta, h ez a legjobb Mopsz fórum:)
A mi kis Benink lassan már 11 hetes lesz, lassan igazi nagyfiú lesz!
Nagyon jól érzi magát, mikor vele vagyunk folyton röfög:P
Már nem is használok ébresztőórát, mert ő kelt engem:)
Viszont eléggé harapós. Mostanában, mintha kezdene kevesebbet a lábujjamon lógni, de még mindig nagyon harap!:P
Ha bemegyek hozzá játszani, kb fél óra után vérszemet kap, és le se lehet szedni az ujjaimról!
Minden mopszi ilyen kiskorában, vagy csak a miénk ilyen őrült??:P
Amúgy akkor is megőrül, ha zoknit lát, vagy konyharuhát.
Képes a sütő oldaláról lecibálni az összes rongyot, aztán meg eldugja a takarója alá..

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!
További szép napot mindenkinek!
Adrii94
Maomopsz Creative Commons License 2009.07.23 0 0 55878

Nálunk is járt a szombati vihar.

Utólag már nem örültünk neki annyira. Az egyik melléképületünk tetejét gerendástól lebontotta.

A garázs elé pakolta le, mázli hogy nem voltunk ott.

A kutyák, de még a macskák is bejöttek a házba a vihar elől.

Henry mackó Creative Commons License 2009.07.23 0 0 55877

szegénkém! hát megzabbantom!!:))

Nekem most már nagyon hiányzik kicsi Henry, de hát valakinek dolgozni kell, valaki meg nyarahat..... igazi dunai mopó lett már belőle!:)

Előzmény: tabitabi (55876)
tabitabi Creative Commons License 2009.07.23 0 0 55876
Én aaz eladó kutyusokra gondoltam. Láttam tegnap egy gazdi után elsétáló, majd a gazdi kosarában húzott mopszot.... Az hittem elfáradt, de kiderült a fülét nézték és bekábították, szegénykém, majd csatolom a képeket is...Milyen jó ha a helyszínelőnek mindig ott a fényképezőgépe!!!:)


Amógy gyönyörű kan!
Előzmény: juditka21 (55872)
zsazska Creative Commons License 2009.07.22 0 0 55875
Szia Aranyos!

Vannak gyümölcsök, zöldségek, amik gond nélkül adhatók, de vannak tiltólistásak is: mint pl. a hagyma! Sajnos ezt nem szabad kutyának adni! Betallózok pár linket erről:
http://www.kutyatippek.hu/Mergezo_etelek

http://hungaropet.com/gazditudasbazis/2009/02/22/karacsonyi-veszelyek-kutyakra-es-macskakra/


Előzmény: aranyos86 (55874)
aranyos86 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 55874

Szia Zsazska!

 

Köszönöm szépen az információkat.Gyümölcsöt is ritkán adok neki,általában inkább kikönyörgi tőlem :-) Viszont a nyers hagymát mádja,egyenesen eksztázisba esik amikor nekiállok hagymát vágni.Mi fél éve vagyunk külföldön a párommal,Hollandiában,itt dolgozunk,lakunk,és természetesen Béci is itt van velünk,nélküle nem mozdultam volna otthonról!

Juditka21!Nagyon aranyosak a kismopszok! :-)

További kellemes estét kívánok mindenkinek!

Előzmény: zsazska (55855)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.22 0 0 55873
Fellendíteni?Lassan a lábam sem tudom, nemhogy a 25 ezer forintos táskák piacát, pedig Zsófi erősen szerette volna, ha ezt teszem, de neeeem!:-)
Előzmény: juditka21 (55872)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55872
Ha már Toma is fellendíti itt a mopszos táskák piacát...:) gondoltam hátha valaki épp most szeretne.
Előzmény: tabitabi (55871)
tabitabi Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55871
Ez itt a reklám helye???:) jó erős szőrzetű kiskutyák
Előzmény: juditka21 (55856)
zsazska Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55870
Akkor tényleg az lesz a legjobb, ha megnézeted!
bébyke Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55869
Muszáj neki kitörölni, mert nem kis csipákról van szó! Rendes méretes, aminek a látványa sem valami guszta. Könnyezik a szeme és szokott hunyorogni, azt észre vettem. Azt hiszem, hogy megnézetem az állatorvossal. Köszönöm a tanácsot, most megint kezdem az aggódást!
Előzmény: zsazska (55865)
zsazska Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55868
Sajnos lehet ez allergia jele is:-( Cleonál is észrevettem....nála a Pedigree volt a hunyó. Senki másnál nem okozott tüneteket, csak nála. Ő is vakarózott, és a lábait nyaldosta. El ne kiabáljam, de tápváltás után megszűnt.
Bszandra Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55867

Szia!

 

Lufinál úgy szoktam észrevenni, hogy hunyorog, és könnyezik a szeme. Aztán - általában a sérülést követő napon - egy kékes-opálos réteg kezd kialakulni a szaruhártyán, ahogy a szem reagál, és gyógyítani kezdi önmagát. (Nálunk eddig csak szaruhártya-sérülés fordult elő, és ezeket a tüneteket produkálta a csaj.)

Ilyenkor azonnal doki, szaruhártya-festés, és szemcseppezés nagy erőkkel, hetekig.

 

De lehet, hogy csak allergiás valamire. Egyébként lehet, hogy Lufinak is van valami allergiája, mert vakargatja a mellső lába tövét, mert a fülét, pedig múltkor megnézettem azt is a dokival, és ki is tisztította neki...Most figyelem a kajáit, nyomozok.

 

Toma, ezek borzasztóak...! :)

Előzmény: bébyke (55863)
Bszandra Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55866

...mossatok fel... :D

Előzmény: juditka21 (55856)
zsazska Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55865
Szia Bébyke!
Minden relatív. Én pl. sohasem törölgetem a szemüket, és nem is kell! Az egészséges szem csak minimálisan lehet csipás ébredés után, de aztán ez megszűnik. Ha viszont folyton belepiszkálunk, akkor azzal könnyen árthatunk is. Jobb nem bolygatni!
Ha viszont gyulladt a szem, akkor azzal orvoshoz kell fordulni, és nem szabad kisérletezgetni! Hamar a szemük világába kerülhet! Ismerek jópár allergiás kutyát, akiknek valóban csupa csipa reggelente a szemük, azt már valóban törölgetni kell, és csepegtetni is! Előfordul, hogy csak valami por, kosz kerül a szemükbe, és attól lesz vörös, és váladékos. Ilyenkor meg lehet próbálni borvízzel vagy szemkörnyék ápoló cseppekkel megtisztítani, és bele is lehet cseppenteni, de ha másnapra sem jobb, akkor irány a doki!
Előzmény: bébyke (55863)
zsazska Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55864
:-))) Toma! Már megint eltűntél egy időre, de úgy látom, pihent aggyal tértél vissza!:-)
Előzmény: Tomahawk_ (55861)
bébyke Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55863
Sziasztok!
Carlos szeme is csipásodik rendesen. Egy nap 2-3× ki kell törölnöm neki, főleg reggel.
Ez normális nem?
Miből veszitek észre ha szem problémája van a mopinak?

juditka21 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55862
Ez azért kicsit erős:DD Azonnal takticba mártani!!
Előzmény: Tomahawk_ (55861)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55861
Más klinikai esetek...skarlátos mopsz, nagyon atkás mopsz!

http://www.beauregardsdoggiewindow.com/

http://www.fuzzynation.com/fall08/fn_brochure_080922_post2.pdf
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55860
Ez a szegény kis mopsz nagyon beteg lett, de az állatorvostudomány mai állása szerinti legmodernebb eljárással orvosolták a gerincproblémáját és a harmadik képen már szerencsére gyógyultan látható!:-)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 55859
hátőőő...
Előzmény: Tomahawk_ (55857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!