Keresés

Részletes keresés

Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59353

Értem. Azt vettem észre, hogy polgártársaim jó része másba fektet be. Ezt családi szinten 50 éve is akár. Cigi, alkohol, drog, ékszer, utazgatás, divat, bulik, tévéelőfizetés nálunk nincs, így tellett anyagra, a kivitelezés sk. Pláne, ha már 10 éve nekifogtam volna, nem csak 2.

Előzmény: halaloszto (59351)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59352

"a házamban ma nem is kell fűteni már."

 

bővebben esetleg ? Miért ?

- csak a benapozás miatt ?

- vagy van napkoli is ?

- nyáron mi van ? medence ?  :-))

- este sem ??? Mert ugye a ma már megint félreérthető...a nap 24h-ig tart! :-))

 

Akkor kijelenzhetjük, hogy napkolit (túlméretezett) és medencét minden átlag falusi házba !

A négy kerék és 3 szoba mellé.....:-))

Előzmény: Prefetto (59350)
halaloszto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59351

hat az atlagba viszont sajnos mindenki beletartozik. 

 

az atlag jolszigetelt ujepitesu haz, az egy masik fogalom.

 

vajk

Előzmény: Prefetto (59350)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59350

Bocs, ha tévedésekre adhatnak okot irományaim!

Nem gondoltam azokra, akik négyszerannyit fűtenek el, mert kétsoros téglafaluk, pórfödémük, huzatos ablakaik vannak, és nincs befektetnivalójuk semmilyen korszerűsítésbe.


Azokra gondoltam - jelesül a fűtőfilm kapcsán jöttek a gondolatok - akik valamit változtatni akarnak, készek némi pénzt befektetni és filóznak a jobb megoldásokon.

Azért egy egész fal tud déli lenni, vagy két tetősík kap annyi napot, amiből már közel elfűtöget egy rendesen megcsinált ház. Legjobban sajnálom azokat - köztük korábbi, kevésbé tájékoztatott önmagam -, akik a reklámok hatására mindenféle, soha meg nem térülő költségekbe verik magukat. NEM vagyok fűtésguru, de pl. a házamban ma nem is kell fűteni már.

Előzmény: joevagyok68 (59349)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59349

Én azért kérdeztem mert azt írtad :

"egy átlag falusi háznak"

Nagyanyámék falujában 1500-an, laknak, lehet vagy 500 ház.

Abból lehet vagy 2 új építésű, normálisan hőszigetelt !

A többi szar.

 

Akkor most milyen is egy ÁTLAGOS falusi ház ???  :-))

Ez volt furcsa ....

 

És esetleg, még az is, hogy a régebben parcellázott, keskeny, telekhatárra építhető épületeknél miként is  tudnál délre tájolni ?

 

 

Előzmény: Prefetto (59347)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59348

2012 van, üsd fel a lexikont a passzívház vagy az alacsony energiás ház résznél.

Előzmény: Dunit (59343)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59347

Tájolását meg lehet oldani dél felé, vagy a tető jó része déli napot kap, benapozottsága jelentős, nem úgy, mint a városi zártsorú épületeknek. Filózásom nem azon alapul, hogy a koldusszegény ember ingyen fűthetne, hanem azon, hogyha mindenképpen sokat kell elkölteni, akkor csináljunk takarékosabbat.

Előzmény: joevagyok68 (59342)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59346

Akkor a kosz nem jutott vissza a csapig, hanem megállt a kifolyócső tövénél belül.

Előzmény: csak1kerdes (59345)
csak1kerdes Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59345

Köszi a tanácsod, ez alapján ízekre szedtem a csapot, de a probléma nem szünt meg (kicsi vízhozam, elzárás utáni folyás). Behoztam a csaptelepet a munkahelyemre, ahol a teakonyhában ugyanolyan rendszer van. Rákötöttem az itteni bojlerre és itt tökéletesen működik a csap. Ezek szerint az otthoni bojlerben van a részleges dugulás!? Lehetséges ez? Melyik része lehet a „tettes”? Üdv Zoli

Előzmény: Prefetto (59311)
bpavideki Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59344

Köszi a választ, de nem:-(

kívülről elég megbonthatatlannak tűnik a köpeny, felül csak a "kémény" van középen, amiből, ha kiszedem a "kéményt" , akkor a gázzsámolyt látom.

2001-es a bojler.

 

Esetleg valami más 5let?

 

Köszi

Előzmény: sjohn (59335)
Dunit Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59343

  Egy ember elfér bőven 6 m2 -en ( a tyúkok még kevesebben is ), a többi terület fűtése pocséklás - főleg ha más csinálja !!

Előzmény: Prefetto (59340)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59342

"Ma már pl. semmi szüksége egy átlag falusi háznak gázfűtésre, mert lazán olcsóbban lehet kollektorokból megoldani az egészet."

 

Mit is nevezel Te átlag falusi háznak ??

 

 

Előzmény: Prefetto (59340)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59341

Korrekt, félrevezetés nélküli weblap a fűtőfilmről.

 

http://www.padlofutes.hu/Innovativ-padlofutes-avagy-a-futofilm/1/7/0

Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59340

A fő probléma, hogy az emberek többsége kuka a fizikához. Ez nem baj.

A baj az, hogy az ipari lobbi és a kereskedelem ott vezeti meg őket, ahol akarja. Ma már pl. semmi szüksége egy átlag falusi háznak gázfűtésre, mert lazán olcsóbban lehet kollektorokból megoldani az egészet. Ha összeszámolod, tényleg sokmillió a gázfűtés egészét kiépíteni, és akkor még a gáz árát is ki kell fizetni. Telepakolni üvegfelületekkel, ügyes zsaluzíákkal egy épületet, jól leszigetelni sem olcsóbb, de már csak egész borult minusz 10 alatti időkben fűtesz egy keveset villannyal.

 

Na ez a nem mindegy, hogy mindenféle kazánt, szivattyút, csövet, radiátort, sugárzót, automatikát, kéményt, mérnököt, tervezőt, szakvéleményt vetetnek meg veled, vagy üveget, szigetelést. Az elsőkben több a profit és jobban pörög a pénz.

Előzmény: ha4nz (59334)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59339

A kvarccsöves hősugárzónk 1200 wattos, és kb 2 méterig érdemes használni. Ha 4 nm-enként van belőle egy, akkor az átlaglakásban 12 kell, az 14,2 kW. Az már ad hőérzetet. 

Előzmény: _ZE (59336)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59338

Ismertem olyat, aki aukciós oldalakon beírta mindenkinek a valóságot az ilyen átverésekről, fizikai képtelenségekről. Az egyik ilyen dolog a villanyfogyasztás-csökkentő kütyü, amit bedugsz a konnektorba. Senki nem tudott róla technikailag semmi meggyőzőt elmondani, de azért ráírták a szövegeket és eladták.

 

Az egyik ilyen kedvencem gyerekkoromból: árulgattak olyan fotómasinát a piacokon, ami hasonlított a profi tükörreflexes zoomos nagyvakus kamerákhoz, persze ecsak egy egyszerű fix fókuszos szmena technika volt benne, meg persze a vaku is villant. Nos, egy ember a piacon megvette 12 ezerért (vagy 20 éve) és leült egy padra nézegetni. Sajnáltam, mert én már kiskoromban pontosan ismertem ezeknek a működését, tehát tudható volt, hog ycsoda nincs. Akkor egy frissebb Zenit volt 5 ezres.

Prefetto Creative Commons License 2012.02.21 0 0 59337

Az illetőnek feltettem pár kérdést, hogy képzeli a félretájékoztatást. Persze a kérdéseket törölte. Akkor írtam egy szép alapos levelet, de már addigra tiltott.

 

Azt nem írja le, hogy akinek nincs lehetősége gázt bevezetni, a tartályos gázt sem viszik ki neki, a hőszivattyú sem tetszik az ízlésének, SŐT, nem szeretné a normál elektromos fűtőtesteket sem nézegetni, nos annak épp megfelelő. Valóban, számítások szerint egy megfelelően szigetelt falazat esetén 10%-kal kevesebb energiával lehet sugárzófűtést üzemeltetni. Ez azt jelenti, hogy aki leszigetelteti a házát, levereti a vakolatot vagy gipszkartonnal felfalaztat vagy ronda egyéb felületeket képez és beleépíti ezt a csodasugárzót, annak esetleg olcsóbban kiépül a rendszere. Természetesen az átlag-villanyórát és elektromos rendszert is háromszorosára kell bővíttetni, mert nem bír el csak 2-3 kW-ot.

Ha a ház hőigénye pl. 5 kw, akkor az havi 120000 ft villanyszámla. Ha kombicirkó lenne, kevésből megúszná a család melegvizét, de így az plusz 7-14 ezer.

 

A hirdető másik hirdetésében "olcsóbb mint a gáz" jeligével hiteget.

 

Megjegyzem, egész pontosan felismerhető az illető a helyesírásából, elütéseiből, magyartalanságából, pongyolaságából, gyakorlott szólamaiból.

 

 

 

 

 

_ZE Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59336

A hőigény a felfűtésre vonatkozik, ez az "izé" meg csak és kizárólag a hőérzetetünkre hat... Mint egy szimpla infrás hősugárzó. Szerintem...

Előzmény: ha4nz (59334)
sjohn Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59335

Az anód a tetején van, egy asszem 27-es hatlapfejű csavaron.

Vízkövet kiszedni csak úgy lehet, ha öntesz bele 5 liter vízkőoldót /jó a Tecsós is/ meg 5 liter 20%-os ecetet. Hagyod benne állni vagy fél napot, kiöntöd a trutyit, kimosod és már kész is.

Előzmény: bpavideki (59333)
ha4nz Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59334

Egyik ismerősöm sztorija erről:

"Lehetnek is kételyeid.
Ősszel egy hölgynél szereltünk fel 9 db-ot a kereskedő számításai, tervei alapján. Már akkor mondtuk neki, hogy kevés lesz a teljesítmény. A hölgy( a kereskedővel történt egyeztetés után) azt mondta elég lesz mivel ez 150%-al fűt. Na ezen jót nevettünk. Hiába bizonygattuk neki hogy a lakása számított hőleadása 8Kw azt nem lehet 5,5 Kw-al kifűteni nem hitt nekünk. Decemberben már visszarakatta a gázkonvektorokat.

Lehet hogy jó, csak normálisan kell méretezni mint minden fűtést.

ui.: egyébként Ő is árulja  "

Előzmény: Prefetto (59329)
bpavideki Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59333

Sziasztok!

 

Vettem használtan egy qaudriga gázbojlert (kémény nélküli q9 30GFKN), tudnátok segíteni abban, hogy hogyan lehet megnézni, mekkorra az anód bene és esetleg megtisztitani a vízkőtöl, ha van benne?

Sem felülről, sem alulról nem látom, h hol lehet az anód helye.

Esetleg rajz, használati leírás....

 

Köszi

Zoltanuss Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59332

 A zemberek maradiak !

Előzmény: gazcenter (59331)
gazcenter Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59331

Hm... szerintem ez nem mond semmit ami ott levan írva, aki meg beleugrik,  hm....no comment. De ha benne van akkor csináljon Ö ebből ügyet. Szeirtem lehet fontosabb dolga is az embernek, mint másokkal foglalkozni.

 

Előzmény: Prefetto (59329)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59330

ez a legjobb..

" tudom kuldeni ugy is hogy egyben az egesz es on levagja meretre!"

És ha nekem nem kell az eleje és a vége...mint a parizernél ? 

Úgy is kérhetem ?   :-))

 

És ez ??

" a fogyasztasa korulbelul a gaz es a fa kozott van"

 

A kérdésed nem sokáig lesz fenn...az biztos !

Előzmény: Prefetto (59328)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59329

Szeretném, ha mindenki leírná a véleményét a lenti linkről. ÉNSZERINTEM ez ilyen formában országos átbaszás, rendőrségi ügyet kéne csinálni belőle.

Prefetto Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59328
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59327

No mostmár kár magyarázkodni...:-))

DE

Ő bizonyítván, hogy rá lehet kötni , belinkelte a déges oldalt, hogy a tároló csak úgy hipp-hopp ráköthető a kazánjára.

Az oldalon nem az volt!

Én arra írtam, hogy....

 

Előzmény: halaloszto (59325)
Catman Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59326

Tenyleg, ezen a reszen atsiklottam... Tehat csak ugyeskedessel oldhato meg a dolog. Mennyi helyet foglalnak a plusz szerelvenyek?

Előzmény: joevagyok68 (59322)
halaloszto Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59325

ezt irtad: "Tehát a tédhez NEM építhető be !!"

 

vajk

Előzmény: joevagyok68 (59324)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 59324

Miért én mit írtam ??

 

"Kell hozzá némi buhera és egy váltószelep ."

Előzmény: halaloszto (59323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!