Keresés

Részletes keresés

Szega Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7964
"Hány éves kortól lehet elkezdeni a gyereket nevelni a fegyverek tiszteletére és a játékpisztoly és komolyabb társai közötti különbségre?"

Az én fiam most 14 éves. Kb. 6 éves korában lőtt először légpisztollyal és légpuskával (meglepően jó érzékkel) - természetesen az én felügyeletem alatt és oktatásom szerint. Volt neki játékpisztolya is, szeretett is játszani vele, de kezdettől fogva tudta (és érezte) a különbséget a játék és a "valódi" között.
Valószínűleg nem lehet általánosítani. Hogy mikor kezdjük el az "ismerkedést", függ az illető gyermek érdeklődési, felfogási "szintjétől", ez pedig mindenkinél más és más lehet. Finoman próbálkozni kell. Szerintem nagyjából a 6 éves kor az, amitől már érdemes...
Előzmény: termin8 (7958)
telefongyula Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7963

Viszont később nem is tartoztam azok közé, akik tockost kaptak az MHSZ lőtéren az edzőtől, mert forgolódtak a fegyverrel. :-)))

 

tgy

Előzmény: Magnat (7960)
Magnat Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7962
Sajna én sem ... azért nem lehet az olyan rossz. :-)
Előzmény: telefongyula (7961)
telefongyula Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7961

Sose játszottam. Egyébként igazság szerint tényleg viszolygok tőle kicsit, bár talán kipróbálnám, ha lenne rá alkalmam.

 

tgy

Előzmény: Magnat (7960)
Magnat Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7960
Nem is voltál eredményes a paintballban, ugyi? :-)))
Előzmény: telefongyula (7959)
telefongyula Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7959

Hány éves kortól lehet elkezdeni a gyereket nevelni a fegyverek tiszteletére és a játékpisztoly és komolyabb társai közötti különbségre?

 

Nekem nincs még saját lurkóm, de úgy emléxem, engem kezdettől arra neveltek, hogy játékpisztolyt se fogjak soha senkire. Szóval alapból beidegződött, hogy fegyvernek látszó tárggyal nem fenyegetünk senkit, ez nem olyan játék.

 

tgy

Előzmény: termin8 (7958)
termin8 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7958
U.a. bútorszéf falra szerelve van nálam is. Csak a gyerekek miatt. Megfér benne a gr + üzemanyaga + off: junker "tár" (mert az elsütőszerkezet is abban van) + üzemanyaga. eszköz természetesen a falon :) :on a gr a késöbbiekben elöl lesz, de a kisebbik még túl kicsi. BTW körkérdezek én is :) Hány éves kortól lehet elkezdeni a gyereket nevelni a fegyverek tiszteletére és a játékpisztoly és komolyabb társai közötti különbségre?
Előzmény: bauci (7954)
Szega Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7957
"Betörőt ugyan egyik sem tartja vissza, csak a kislányom."

Talpraesett kislányod lehet, ha még a betörőt is vissza tudja tartani... :-)))
Előzmény: bauci (7954)
Magnat Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7956
Hali, ha a bútorszéfet le tudod rögzíteni, akkor azért van visszatartó ereje ... sőt, ha nem, akkor sem feltétlen viszik el ... szomszédomhoz betörtek tavaly, és neki sem nyúltak hozzá. Én a sajátomat 2 U alakú köracéllal rögzítettem 1ébként, 4 lyukat fúrtam a falba és hátulról, a másik helységből toltam át a vasakat, a széfen belül meg anyákkal rögzítettem. A vakolatot szépen leszedtem egy fúróval a vasak alatt, aztán gipsszel rájavítottam. Persze egy szépen hengerelt szobában ez nem túl esztétikus, de az egy kevésbé fontos helységben van. Azért nincsenek illúzióim, egy flex ellen túl sokáig nem tartaná magát a széf, de a bejárati ajtóval 1ütt (az is páncélozott darab), már vmennyire megnyugtató védelmet nyújt.
Előzmény: bauci (7954)
kivi000 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7955
Úgy tűnik meggyőződtem, hogy egy revolver lesz a nyerő. Mégpedig az RG89-et nézetm, hogy az ár/teljesítményre idális.
Viszont GunBoxban épp nincs. :( Mikor lesz? Holnap lehet, hogy járok arra, van esélyem? :)
bauci Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7954
Nagyobb áruházakban (Auchan, Cora, Brico) lehet kapni bútorszéfet. cc. 9-10.000.-Ft. Én ebben, plusz pénzkazettában a töltényeket. Azaz külön-külön, mintha éles fegyver lenne, bár tudom, hogy nincs ilyen előírás. Betörőt ugyan egyik sem tartja vissza, csak a kislányom. Nálam viszont ez alapvető cél.
Előzmény: Törölt nick (7949)
mrkevin Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7953
Bocs a dupláért
mrkevin Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7952
Nekem van egy szekrényem kifejezetten erre. Szürke szivacs van a polcokon (olyan, mint a dobozban), oda pakolom le a fegyvereket. A szekrényajtó meg zárható. Bár asszem 10 fegyver fölött már pácél kellene :).
Előzmény: Törölt nick (7949)
mrkevin Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7951
Nekem van egy szekrényem kifejezetten erre. Szürke szivacs van a polcokon (olyan, mint a dobozban), oda pakolom le a fegyvereket. A szekrényajtó meg zárható. Bár asszem 10 fegyver fölött már pácél kellene.
Előzmény: Törölt nick (7949)
.Mike. Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7950
Az pc asztalomon
Előzmény: Törölt nick (7949)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7949

"Azt mondta, ő így intézi."

 

Marha jó. Akkor majd én is teszek a szabályokra és "úgy intézem", ahogy akarom. Mi lenne ha holnap azt mondanám, hogy mostantól úgy vizsgáztatok, ahogy akarok? Az lenne az első, hogy kirúgnának. Ezeket miért nem rúgja ki senki?

 

Nem kell bevizsgálás. Rendőrségnek már én is írtam (a kapitányság parancsnokának meg az orfk-hoz). A választ várom most intenzíven. Engedélyt természetesen még nem láttam. Van egy olyan érzésem, hogy a közeljövőben nem is fogok.

 

Más: ki hogyan tárolja eszközeit? Erre kíváncsi lennék nagyon.

 

 

Előzmény: RedMage (7922)
Zoller.45ACP Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7948
Ha egy gr revolveren csökkentem a dob és a csőfar közötti hézagot, kb 0.15-0.20mm
re, lehet belőle "problémám"?
condriXM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7947

Orvosi nem kell, a konyv ervenyessegi idejeig ugyanugy funkcional mint az uj tehat viselheti nyugodtan a gazpinyot, de ha akarja lecserelheti az uj fajtara is.

(En ezt tettem, 2000 penzt megert az a kis muanyag szar, a barna konyv mar ugyis megazott egyszer-ketszer)

Előzmény: Rijswand (7946)
Rijswand Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7946
felhoznám a kérdésem:)
Előzmény: Rijswand (7928)
mrkevin Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7945
Juteszembe. Egyik haverom szeretne gázpisztolyt, de régebben megrótta az ügyészség. Akkor a megrovástól számított három év után kérhet viselésit?
mrkevin Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7944
Ne hagyd magad! Velem is ez volt (nem értem, én voltam az első Dunakeszin, vagy mindenkit átb*sztak). Felolvastam nekik a kritikus részt a joxabályból, majd 2 óra múlva (láss csodát) már nem is kellett MKH tanúsítvány.
Előzmény: RedMage (7937)
BigDaddyZ Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7943
Bocsesz, alírtam... gr REVKÓ 2.300- Öntöltő passz. Látom, figyelsz.:)
Előzmény: Szega (7942)
Szega Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7942

"Gáz-riasztó csúzli bevizsgálása az MKH-nál 2300 ft. Öntöltő passz..."

 

Csak a rend kedvéért:

Gáz-riasztó is lehet öntöltő, és az öntöltő is lehet gáz-riasztó! Ezek nem független kategóriák! :-))

Előzmény: BigDaddyZ (7940)
Szega Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7941

"...ha a fegyverről nem állapítható meg, illetve a kérelmező nem tudja igazolni
a gáz- és riasztófegyver gyártmányát, típusát, kaliberét."

Ha a HW88-asról van szó, akkor minden adat rajta van a fegyveren!!! Ha az adott fegyverhez egyértelműen hozzárendelhető a jótállási jegy (pl. a gyári szám alapján), akkor ez bőven elegendő!!! Nincs joguk másra kötelezni!

Nyugodtan hivatkozz a Kincses állásfoglalásra! Ne hagyd lerázni magad!

Előzmény: RedMage (7938)
BigDaddyZ Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7940
Gáz-riasztó csúzli bevizsgálása az MKH-nál 2300 ft. Öntöltő passz, de nézd meg a www.mkh.hu oldalon.
Előzmény: RedMage (7938)
vargaur Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7939
"os, az ügyintéző pont erre hivatkozott, azaz azt mondta, hogy a jótállásból nem derül ki a gyártó, a típus és a kaliber.
Ha időm lenne rá, bevizsgáltatnám. :( Mennyi, tudja valaki?"

Miért vizsgáltatnád be?
Ha a fegyveren ott vannak az adatok akkor onnan is le kell hogy tudja olvasni.
Nálunk nem is kérték a garanciapapirt, ha minden ott van a fegyveren ( tipus, kaliber, gyártó, sorszám, érvényesség dátuma) akkor minek is ?
Ne hagyd hogy packázzon veled, ezzel az erővel az MKH tanusitványába is beleköthet, hogy nem tudja értelmezni az adatokat.
V

Előzmény: RedMage (7938)
RedMage Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7938
Elolvastam Kincses levelét és találtam benne egy bekezdést, mely szerint:
"Természetesen nem kizárt a hatóság részéről az egyedi vizsgálatra kötelezés azokban
az esetekben, ha a fegyverről nem állapítható meg, illetve a kérelmező nem tudja igazolni
a gáz- és riasztófegyver gyártmányát, típusát, kaliberét."
Nos, az ügyintéző pont erre hivatkozott, azaz azt mondta, hogy a jótállásból nem derül ki a gyártó, a típus és a kaliber. (megyek haza, megnézem.) Ezért kell bevizsgáltatni, mert ő csak az alapján tudja kiállítani az engedélyt.
Ha időm lenne rá, bevizsgáltatnám. :( Mennyi, tudja valaki?
Üdv
RM
RedMage Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7937
Köszönöm mindenkinek a segítséget, írtam levelet a rendőröknek, ha van fejlemény, írok.
Üdv
condriXM Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7936

Torok szamlaval se kertek bevizsgalast itt nalunk, sot Kanizsan sem, pedig azok a stukik meg csak nem is CIP allambol szarmaztak (Torokorszag ugye nem az? Legalabb is semmifele beutes nincs azokon a csuzlikon.)

De gondolj bele: barmilyen szart megvehetsz, hasznalhatod home defencre, tarthatod a kocsiban, lovoldozhetsz vele, a kutyat nem erdekli. Ha tokba rakod akkor meg mar hudeveszelyes???? Rendben hogy lenyulnak egy valag lovet meg basztatjak az embert idougyileg, de ami sok az sok...

Előzmény: bauci (7933)
Szega Creative Commons License 2005.03.21 0 0 7935

Szia!

 

Mailt küldtem a Kincses levéllel! :-)

Üdv!

Előzmény: RedMage (7932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!