Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10506

Így már világos ! értem az érveket...pár dologra nem is gondoltam sajnos...főleg arra, hogy az alolról jövő sung, lehűtheti a kémény. Mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsokat ! ( azt hiszem hogy ezután, gyakran foglak benneteket olvasni )

deszegregator Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10505

A lukacsos kisméretű téglát be lehet építeni a kémény szabadba eső részére? Kéménytéglaként árultták, pár éve vettem, semmi baja, nem volt beépítve, a lukak négyzetes alakúak benne.

csiba00 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10504

Én úgy tudom, hogy egy kéményre egy valami lehet rákötve. Tehát, ha a cserépkályha megy, akkor a másik nyílást meg kell szüntetni.

De ha nem lesz megszüntetve, akkor is tartsad zárva! Az onnan szívott levegővel úgy le tudja hűteni magát a kémény, hogy csak na. aztán majd lesz jó kis kátránygyár.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10501)
gmkiev Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10503

egy csatlakozási nyílás, egy-két zárható tisztító ajtó = egy kémény.

Tehát az egyenleten nem szerepelhet szabad nyílás!

Előzmény: Törölt nick (10501)
Vezo228 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10502

Szerintem mindenképpen zárd le, hogy ne kapjon fals levegőt a kémény.

Ha nem végleges a dolog, akkor véss be egy ajtót abba a lyukba és így csak ideiglenes lesz a lezárás.

Előzmény: Törölt nick (10501)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10501

Sziasztok !  bemásolnák én ide, egy másik topikba írt hozzászólásomat, ( lusta vagyok egy újat írni :-) talán ti tudtok valamit mondani a problémámra...                    "Elkészült a kémény...elég fasza lett, de a cserépkályha ajtajánál, mégsem érzek huzatot.....viszont lent az alaksorba, ahol a kazán volt bekötve, ott behúzza az újságpapírt ! :-) talán majd ha befűtök, jobban fog dolgozni a levegő...Most azt nem tudom, hogy azt az alaksori lenti lyukat lezárjam ,vagy hagyjam nyitva ? a cserépkályha huzatjának a szempontjából, melyik megoldás lenne az előnyösebb ? Vagy lehet hogy az öreg mester, olyan katakombát épített a cserépkályhába, hogy a levegő sem talál ki belőle ? :-)) "                                                                                                                                                                  

deszegregator Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10500

Szólj az öreg Szalókinak (ha él még), vagy pl. a Szilágyi Robi gyereknek! ...:D

Előzmény: csupika (10490)
ilias Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10499

Szia!

 

Köszi, megnyugtattál!!!! :)

A vakolással nem lesz gond. Szerencsére egy kisebb létráról elérem a felső részét is.

A falazó nem fog mögötte utána tovább málni? És esetleg később a vakoló? Gondolom egy 1.5-2 centis vakolat elég rá.

Mi lehet egyébként a málás oka?

Akkor szigetelni nem fogom feleslegesen.

Köszi.

Előzmény: Vernichter (10493)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10498

nekünk az utóbbi van, az, amiről képet is raktam

Előzmény: gmkiev (10497)
gmkiev Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10497

A tárcsa és az esővédő sapka nem ugyan az!

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10496

ez nekünk 200-as schiedel kéményen van (fatüzelésre), csupán abból a célból, hogy legalább az eső egy részét kivédje, ne zuhogjon bele annyi.

gmkiev Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10495

Ez a tárcsa valóban "hunbuk"-nak kinéző dolog, mint a minden esetben felszereltetett tetőjárda, amit csak és kizárólag az időjárás viszontagsága vesz igénybe. lehet, hogy a kéményseperőknek visszább kellene venni a kívánalmakból, illetve az előírásaikból, melyeket ők maguk kreálnak periódusos rendszerben mindig költségesebb kialakításokkal.

Megjegyzem, a fogyasztóknak van módjuk ezeket az előírt tartozékokat használtatni is a szakemberekkel. Pl.: minden esetben ki lehet sétálni a tetőre!

Kérdés: minek?

Szinte minden kémény tisztítható (beleértve főleg a turbó tető égéstermék elvezetőket melyekben szennyeződés általában nincs) a rajtuk lévő tisztító ajtókon keresztül, ahogy tették ezt a "klasszikus" kéményseprő szakemberek évszázadon keresztül.

Sajnos ez valahogy nem szempont. Szempont a lakásba való bejutás, az előírt új dolgok kikényszerítése, majd ha nem mutatkozik fogyasztói hajlandóság akkor fel, illetve bejelentés.

És ha már itt tartunk. Miért nem választhatjuk meg a kéményseprőnket úgy, mint pl.: a villanyszerelőt, televízió, hűtő szekrény javítót, vagy a gázkészülék szerelőt.

Talán ez is lehetne az egyik útja a fogyasztó barátabb szolgáltatásnak.

Végezetül.

Nem vagyok ellene a kéményseprő ellenőrzés szükségessgének és nem is kérdőjelezném meg soha.

De azt szeretném megérni, hogy a kialakult már-már "antagónisztikus" ellentét a fogyasztó, gépész ilettve a másik oldalon a kéményseprők között megszűnjöm.

Talán abban az esetben újra, a kéményseprők láttán a gombunkat keresnénk és nem a kalandjainkra emlékeznénk velük kapcsolatban.

Előzmény: Vernichter (10494)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10494

 Ugyan az  a kettő !

 

 

  A meidinger féle tárcsa aminek egzakt  magyarázata  a hasznára nincs, ugyan az mint az esővédő .

 Persze tudós elmék magyarázatot adnak ennek is.

 Ott vannak pl. a bélelt  kiskazán kémények - másnéven a háztartási kazánok kéményei.

 Gáznál, de már talán mindenütt bélelést írnak elő.

 Gáznál mindre előírják a  tárcsát föléje - ezt az esővédőt.

 Van szabály is rá (szabályt mindenre lehet alkotni ) Na szóval a szabál az, hogy  a tárcsa átmérő 1,5 D , már ahol nálam pl.  pont a duplája . 80 mm es a cső és 160 mm a tárcsa átmérő. Aztán van a magasságra is egy szabál, hogy mennyi,  nem tudom, nyiván túl közel nem lehet.

 De az a szabály se szentírás.

  A tavasszal konstatáltam, hogy az én turbós kéményemre feltették ezt tárcsát  még az összel, majd a szomszédéra  - társasház  - 5 m-rel arrébb a kémény,   nem tették.

 Hogy megváltoztak  a szabályok ? Kamú !  A lányom 6 éve épült kéményére se tettek.

 

    Még a rendszerek is azonosak - mind a  3 zártégésterű,   szétválasztott rendszer.

 Sőt a kerület is azonos.

Előzmény: tunderlala-3 (10489)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10493

 Semmi baj !

 

 

 Ezek a problémák még a bélelés előtt keletkeztek.

 Rendbe kell tenni !

 Alaposan megtisztítod a kéményfalat, majd  bevakolod.

 Kell vagy 3 -5 vödör habarcs,  kb  1,6  - 1,9 méterig kényelmesen eléred a fölött állást csinálsz.

 Pl.  2 db. hokkedli,  rajta  palló.

 Ha sok időd van le is szigetelheted - habár  egy bélelt kéménynél annak sok jelentősége nincs.

 Nem véletlen, hogy nem szólt a kéményseprő.

 Itt az idő egyébként a vakolás megtanulására,   ez egy jó gyakorló felület !!

Előzmény: ilias (10492)
ilias Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10492

Sziasztok!

 

Van egy téglából épített kéményünk (ami bélelve is van) és a 24 kW-os cirkó van belekötve. A padlástéren kb 3 méter magas (összesen jó ha 4,5 méter az egész), utána már megy a szabadba. Tavaly vettük a házat. A problémám/észrevételem az, hogy a falazott kémény téglái közül málik ki a falazó (nem centis mélységben). A téglák amúgy állagra jó állapotúak, de el vannak szineződve (olyan kivirágzás szerűen) és vakolat is csak kb. 40 centi magasan van rajta, fölötte semmi.

Kb. három hete volt a kéményseprő kötelező ellenőrzésen, nem mondott rá semmit, minden rendben.

 

Van egy használaton kívüli kémény is, az teljesen fel van vakolva. Gondolom a problémás is teljesen vakolt volt valamikor.

 

Mi lehet a gond? Szigetelnem kellene?

 

Hogyan tudnám orvosolni a dolgot, így tél előtt?

 

Köszi előre is a válaszokat.

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10491

Szia!

 

Mi Egerszalókon lakunk, nem vagyunk messze... ha gondolod, megadom annak a kőművesnek a számát, aki nálunk építette a kéményt. Publikus vagyok, írj egy mailt.

schiedel vizsgája van, a ter. képviselőjük ajánlotta nekünk, bár ez nálad nem lényeges, inkább csak amiatt írom, hogy megbízható szaki... dolgoztak, mint a gép, a régi kémény visszabontása és az új kémény építése 1,5 nap alatt megvolt.

Előzmény: csupika (10490)
csupika Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10490

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy tudtok-e valakit ajánlani, aki a búbos kemencémhez tartozó kéményemet megjavítaná. A padláson lévő rész itt-ott "szétnyílt", jön ki a füst a padlásra is, és úgy látom, hogy nem lenne elég csak befoltozgatni a réseket, hanem azt a részt újra kéne építeni. Nem merek hozzákezdeni, szakemberre, vagy gyakorlott, hozzáértő emberre lenne szükségem.

 

Borsod megyében, Négyesen lakom, ez egy Mezőkövesd környéki pici falu.

 

Köszönöm előre is!

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10489

nem tudom, az mi, ez esővédő sapka

Előzmény: Vernichter (10486)
Mr.V. Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10488

szerintem ez az íves is csak azért van, hogy ne essen bele az eső a kéménybe. a szél pedig minden irányból tud fújni.

annyit talán tudsz tenni, hogy tapasztalati úton a jellemző szélirányra keresztbe rakod fel

Előzmény: deszegregator (10487)
deszegregator Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10487

Kössz a választ! Hát én is tartok tőle, mert fogalmam sincs jobb e mint a másik, vki azt mondta nem ázik úgy a kémény...Nekem az igazi célom az a megoldás hogy a szél ne tudjon úgy belekavarni. Ehhez a tetőgerinc fölé nyújtózkodás biztató tétel lehet. A szomszédomnál két hatalmas fa van, és csodálkozik hogy az udvara tele van füsttel, megítélésem szerint az sokat lefog - lekavar a légáramlásból. Azon fák fölé képtelenség a kéményt emelni, de ha a gerinc fölé emelem a kémény tetejét tudomásom szerint az sokat segíthet a problémán. A műkő fedlap gondolom jó, időtálló, hiszen nem reped? Mindenesetre várom az ötleteket ha van valakinek e problémára.

Előzmény: tunderlala-3 (10484)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10486

 Ez a Meidinger féle tárcsa. Hatása nem bizonyított.

Inkább divat !!

 És 10 eft /db.

Előzmény: tunderlala-3 (10485)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10485

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10484

Szia!

 

NÁlunk egy hete építették az új schiedel kéményt, és szintén kérdés volt, hogy ilyen íves dolog legyen rajta, vagy pedig az origi sch. esővédő sapka... vagy mi.

A kandallósunk azt mondta, hogy annak az íves cuccnak megvan az a veszélye, ha véletlenül úgy van a kéményre helyezve, hogy "lefogja a szelet" (rossz irányban van), akkor annyira nem lesz huzata a kéménynek, hogy problémákat okozhat. Emiatt sok helyen már nem is engedik a kéményesek ezt a fajta "fedést".

Így az origi esővédőt vettük rá.

Előzmény: deszegregator (10483)
deszegregator Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10483

Üdv!

Némileg emelnék a kéményem magasságán, mert eléggé lekotorja a füstöt a légáramlás....Új kéményfedlapot is rakok, szerintetek az íves tetővel ellátott fedlap nem segíthet abban, hogy a szél ne tudjon a kéménybe kotorni annyira? Melyik a jobb megoldás, az előnyösebb fedlap,  ezen probléma, és más szempontokat figyelembe véve is ?

 

Illetve ha valakinek van más ötlete a problémára örömmel olvasnám. A kéménykürtő a tetőgerinc alatt van , ennek a magasságát a gerinc fölé fogom emelni.

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 10482

lejtése legyen meg, nálunk emiatt nem rögtön az alapról indították a schiedelt, hanem két sorban téglával kezdtek és azután jött maga a kémény. ha ehhez magas a pet-palack, akkor valami laposabb tál...

Előzmény: Törölt nick (10481)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.14 0 0 10481

Köszi a tanácsokat, a beüzemelő sem ellenezte, így 700 Ft-ból megvolt a 2 méteres mipoláncső és a két bilincs (+ kis szigszalag és PET palack).

 

KalásziM Creative Commons License 2012.09.14 0 0 10480

 Annak a kondenznek a koncentrációja azonos a szódavíz koncentrációjával.

 Gyakorlatilag szódavíz ( csak gáz elégetésénél )

Előzmény: Törölt nick (10472)
KalásziM Creative Commons License 2012.09.14 0 0 10479

 

 

Helló !

 

 

 

 

 

 

 

Tavaly volt nálam egy kémény bélelés. Egy zárt égésterű kazán szétválasztott rendszerének a kiépítése. két ajánlatot kértem.

 

 

 

Az egyik szarakodott, emigyen :

 

 

 

 

 

"Megjegyzések:

 

 

 

A kivitelezés előfeltétele, hogy az új készülék már fel legyen szerelve a véleges helyére! (gázbekötés még nem szüséges)

 

 

 

Amennyiben a munkát két "lépcsően” csinájuk, úgy a kivitelezéi kötség 15.000,- Ft + Áfa-val nő (bruttó 18.750,- Ft)

 

 

 

Ajálatunk a kondenzátum lefolyóba történő bekötésének kötségét nem tartalmazza.

 

 

 

 

 

 

A munka természetéből adódóan előfordulhat, hogy a kivitelezés során egyes elemekre mégsem ......"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A munka egy lépcsőben elkészíthető mondtam nekik és a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kondenzátum elvezetésre miért nem adtak ajánlatot Végül nem fogadtam fel őket. A másik ajánlattévő nem támasztott holmi feltételekt és a kondenz elvzetést is egoldotta a csomag árban. Egy átlátszó műanyagcsovet ráhúzott a kondenz kivezetésre és azt belevezette a kádba ( a kazán majdnem a kádfölött van. .)

 

 

 

 

 

 

Az idom amit feltettél az az un. indító idom, azon kell elenni a kondenz kivezetésnek. Arra rá egy cső és belevezetni a csatornába.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10472)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.14 0 0 10478

Otthon megnézem a menetet, talán még van zuhanygégecsövel is, azt belelógatom egy átlátszó műanyag flakonba, aztán csocsesz.

Ma beugrom a beüzemelőhöz, azért rákérdezek.

 

Előzmény: tunderlala-3 (10477)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 10477

nyilván az a lényeg, hogy a kéméynben is a kondenzvíz elvezetés megoldott legyen, tehát ne maradjon így "eldugózva".

 

Majd csak jönnek hozzáértők is, akik tudnak neked adekvát választ adni arra, ha nem csatornába vezeted el, akkor hogyan oldd meg, hogy jó legyen. Laikus logika mentén nekem is jónak tűnik a csővel egy edénybe elvezetés, csak fiygelni kell, nehogy megteljen az az edény, mert akkor eláztat.

Előzmény: Törölt nick (10476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!