Keresés

Részletes keresés

linha Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1908
Én is adtam már fel a böröndben borosüveget, csak újságpapírba volt betekerve és úgy a ruhák közé, nem tört össze. Ha meg becsavarod buborékos nejlon csomagolóba is, akkor nem lehet baja. A ferihegyi böröndkipakolás miatt meg azért talán meg lehet kockáztatni.
Előzmény: quilla (1903)
quilla Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1907
De mint ugye a topikbol kiderult en Portoban lakom :DD Porto meg legnagyobb szomorusagomra (mar legalabbis repules temaban szomoru ) nem egyenlo Lisboaval :o(( Nincs alternativank... illetve gondolkodtam mar a lohaton utazasban, de egyszer meg egy autozas is befigyelhet, szigoruan nyari idoszakban :)
Előzmény: kölni (1906)
kölni Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1906

Hetente ötször Lisszabon - Budapest.

Előzmény: quilla (1905)
quilla Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1905
Nincsen TAP kozvetlen jarat.
Előzmény: kölni (1904)
kölni Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1904
Menjetek inbább a TAP-pal közvetlenül Budapestre. Nem kell átszállni, nincs se ilyen, se olyan ellenörzés és a jegy ára is nagyon jó.
Előzmény: quilla (1903)
quilla Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1903

Na ezt jo tudni, hogy Frankfurt is beallt a sorba, mert amiota az uj rendelkezesek elnek en meg nem jartam arra, de hamarosan fogok.

En nem vagyok olyan bator mint az emberem, hogy a ruhak koztt a feladott borondben szallitsak uvegeket, ugyhogy asszem mostantol senki nem kap semmit :) (foleg azota nem erzem magam batprnak miota itt az indexen olvastam, hogy fosztjak ki kedves rakodo honfitarsaink a beerkezett borondoket Ferihegyen :( )

Előzmény: certaldo (1900)
quilla Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1902
Hogyne lenne atszallaskor biztonsagi ellenorzes!!?? Frankfurtban, a parizsi CDG-n sot meg Palman is at kell menni egy ujabb ellenorzesen, femkapun, taskakat atvilagitjak. Mindezt a tranzit resz elhagyasa nelkul. Igaz Frankfurtban elofordult mar velem, hogy ez kimaradt, de nem ez a jellemzo.
Előzmény: kölni (1901)
kölni Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1901

Nem értem egészen a kérdésedet. Egy hete voltam a lisszaboni reptéren, ott semmi sem változott, csak nem szabad folyadékot vinned magaddal az utastérbe. Út közben a szomjas utasok majdnem kitépték a purser kezéböl a vizes üveget.

 

Ha Brüsszelben át kell szállnotok, akkor ott valószínü már nem lesz biztonsági ellenörzés, illetve csak akkor, ha elhagynátok a tranzit várót.

 

Előzmény: certaldo (1898)
certaldo Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1900
Most beszéltem velük telefonon, megnyugtattak, hogy csak és kizárólag a londoni és a frankfurti reptéren van ilyen "elvakult szigorúság". Rá is kérdeztem és a csaj megerősítette abbéli vélekedésemet, hogy pont ez a kettő azért, mert itt a legnagyobb a terrorfenyegetettség.
Előzmény: quilla (1899)
quilla Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1899

Eppen tegnap jartam a portoi repteren, mi meg a hazautat tervezgetjuk... es hoztam prosit errol, de ugye Brusszelrol nem szolnak.

Annyit tudok a temahoz erdemben hozzatenni, hogy innen Parizson at haza utazo szulei itt lako ismerosunknek hasonlo problemaba utkoztek a CDG-on Parizsban, pedig az itteni tranzitban vettek meg a bort. De vegul sikeresen atmentettek az uvegeket, nem tudom mivel gyozve meg az ottani szemelyzetet.

Szerintem a legitarsasagot hivd fel es kerdezd meg oket... mondjuk meg praktikusabb lenne, ha irasban, esetleg mailben konkret szemely altal 'alairva' lenne errol allasfoglalasotok.

En az ivovizen vagyok kiakadva amugy... jo ertem en, de akkor is. Egy decis ivoviz zart kiszerelesben nincsen. Aki csak felul aztan a vegen leszall arepurolor az tuleli, hogy csak a gepen iszik, de pl kestunk mi mar le csatlakozast Frankfurtban es 8 orat ultem a 3 evessel a repteren... es mar akkor egy kis palack viz benn valahol 2 euro korul volt, mennyi lehet most?? Na engem ez bosszant :( de hat ez van...

 

Ja, amugy vegre lattam hol a metro a repteren... pont az epulet elott, az erkezesi szinten, de az odajutashoz le kell menni egyet a parkolo szintre es ott lehet atjutni a metrohoz. Rogton ahol kijon az ember, azzal szemben van a kijarat meg a liftek, es ott menni egyet lefele :)

Előzmény: certaldo (1898)
certaldo Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1898
Sziasztok!
Ahogy közeleg az időőpont, egyre többet csüngök a neten. Tegnap pl. eszembe jutott megnézni, mik a biztonsági intézkedések, amik pillanatnyilag érvényesek repülés-ügyben.
Háááát, nem vagyok teljesen boldog. Azt írja, hogy:

"A biztonsági átvizsgálás után, az utasok nagy többsége ugyanúgy vásárolhat, mint eddig. Az ellenőrzési pontokon túl, az utasok továbbra is bármilyen folyadékot (italt, parfümöt, stb) vásárolhatnak a repülőtéri boltokban. Az EU majdnem mindegyik reptéren történő átszállás esetén a vásárolt folyadékokat az utas magával is viheti, de csak azzal a feltétellel, hogy a boltban speciálisan lezárt zacskót nem nyitja ki az átszálló reptér utasbiztonsági átvilágítása előtt.

Ugyanakkor az EU néhány repülőterén átszálló utasok nem vihetnek tovább magukkal folyadékot, még olyat sem, amit a reptéri boltokban vásároltak. Részletes információkért kérjük utasainkat, forduljanak a reptéri boltok személyzetéhez."

Na most. Mi ugye Brüsszelben fogunk "tranzitvárni" nehány órácskát. Tudja valaki, hogy "az EU néhány repterén"-be mi számít bele? Biztosan megőrülök, ha a portóik biztonsági okokból nem jöhetnek haza. :(((
quilla Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1897

Hat ahogy nezem ez erosen fugg tobb mindentol: a szakmadtol, a nyelvtudasodtol, melyik regioban akarsz probalkozni, valamint a szerencsedtol is :) Ezeknek az optimalis egyuttalasakor nem remenytelen a dolog azert teljesen. Nalam pl elegge az, de pont az elozok nem adnak egy olyan osszkepet ami konnyitene a helyzetemet.

Hogy otthonrol mi modon lehet errefele munkat talalni azt nem tudom, talan az eures oldalak segithetnek, de ebben nem vagyok biztos. http://www.europa.eu.int/eures/main.jsp?lang=en&acro=job&catId=482&parentCategory=482

Ha meg szemelyesen itt keresed akkor meg kell ugye alberlet, nemi penzmag a kezdeshez, tartozkodasi engedely (ez csak a beszerzes miatt macera, adjak, csak ugye sorban allas meg intezes), bankszamla, adoszam... de kivitelezheto mindegyik.

Előzmény: pestike (1896)
pestike Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1896

Sziasztok!

teljesen új vagyok errefelé, ezért először is szeretetteljes üdv mindenkinek. másrészt tanácsot kérnék, nagy álmom kint élni portugáliában, de sejtelmem sincs hogyan lehetne hozzáfogni a kereséshez. munka ügyben tényleg olyan kilátástalan a  helyzet, mint azt hallani lehet? segítsetek valami ötlettel, ha tudtok :)

DeNzNlPt Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1895
Nekem kifejezetten izlik a francezinha. Apamnak is izlett. Azonban azt elismerem hogy nagyon nehez. Ettol fuggetlenul szerintem a magyar szajnak kulonleges hiszen ehhez hasonlo izo ennivalo otthon tudtommal nincs nagyon. Ez szinten termeszetesen subjectiv velemeny.
certaldo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1894
Hurrá!

Jövünk, jövünk, már befogtuk a szelet a vitorlákba:
Előzmény: quilla (1893)
quilla Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1893
Teregettem, megmertem, 22 fok van az erkelyen... persze odasut a nap, de a 22 az 22 :)
Előzmény: certaldo (1892)
certaldo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1892
Légyszi, nagyon vigyázzatok erre a csodás állapotra! Kösz.
Előzmény: quilla (1890)
certaldo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1891



Hűha, valóban!
Előzmény: kölni (1887)
quilla Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1890
Szikrazoan verofenyes napsutes van es eltevedt kocos baranyfelhok SEM jarnak eppen erre. Szal egysegesen kek egbolt. Bar tegnap mintha a a Lisboai baratnem azt mondta volna, hogy ott esik... mindenesetre itt nem tervezi, ugy latom :)
Előzmény: certaldo (1889)
certaldo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1889
Igen, igen. tavasz van, és megerősíthetem, hogy az ember lányának mehetnékje van. Nekem pl. Portoba.
Eső, nem esik, ugye?
Előzmény: quilla (1888)
quilla Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1888
En mar nagyon tervezgetem, hogy arra vigyen a jobbsors, de meg valami enyhebb idot varok. (fuuu, odahaza ezt a mostanit mar teljesen tavasznak ereznem es mehetnekem lenne :D)
Előzmény: kölni (1887)
kölni Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1887

Bragában a templom mellett van Európa tudtommal egyetlen vízzel hajtott sikló vasútja. Ezt úgy kell elképzelni, hogy két vágány van egymás mellett a hegy oldalába beépítve. Mindkét vágányon ott van egy kocsi,  az egyik fönt, a másik lent. A fönti tartályába vizet töltenek és mikor ez nehezebbé válik, mint az alsó, akkor az egyszerüen felhúzza azt. Izgalmas, praktikus és környzetbarát.

 

De ha valaki arra jár, akkor ne felejtse el megnézni a Penedo Gérés nemzeti parkot sem.

Előzmény: DeNzNlPt (1878)
certaldo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1886
Persze, persze. Tudom én. és azóta már számtalan hasonló helyzetben találtuk magunkat. Pl. zsenge korú gyermekeinknek évekkel ezelőtt, amikor még nálunk alig-alig volt feltalálható egzotikus gyümölcs, nagyon nehezen tudtuk elmagyarázni egy egyiptomi tengerparti szállodában, hogy a 100 %-os, a szemük láttára préselt mangólé, amiért annyira odavoltak, miért kerül kb. 30 forintnak megfeleő fontba, míg ugyanannyi fanta szénsavas üdítőital pontosan a húszszorosába.
Igen, ami ott van, és terem mint a dudva, az nekünk különleges és fordítva. Még egy ilyen, aztán eldugulok: barátnőméket vártuk novemberben, orrodig-nem-látsz ködben, dideregve Ferihegyen, a Kanári szg-ről jöttek haza. Nyílik a fotocella, Enikő kilép barnán, vigyorogva és a kezembe nyom egy hatalmas csokor strelíciát (Itthon, üzletben ezer ft felett szálja): szedtem neked az út mellett, mert tudom, hogy szereted. Az ott a "gaz". Hát így.
Előzmény: linha (1884)
quilla Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1885
Vagy mert nem esznek belsosegeket egyebkent? Tul nagy mintaveteli alapom nincsen, ugyhogy ez csak egy felvetes, de nekem ugy tunik, hogy a delebbi, latin nepek nem annyira eszik az ilyesmit mint pl mi. Kilengesek persze vannak, mint a portugal pacal is :) A felvetesemet pedig arra alapozom, hogy van egy delamerikai exferjem, hugomnak meg kozepamerikai es francia expasijai, es egyiket sem lehetett ravenni, hogy akar csak megkostoljon olyasmit, ami az allat belsejebol jott ki :) Erdekes modon a parom aki portugal, no ö meg emlitesere is rosszul van ennek, szoval meg vagyok en aldva, mert en pl szeretem(szertnem) a majat nagyon.
Előzmény: linha (1884)
linha Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1884
Szerintem az a velencei "resztelt máj" azért különlegesség, mert azok, akik annak nevezték nem a magyarok voltak, hanem olyan ország lakói, ahol bizony nincs jó kis resztelt máj. Szerencsénk, hogy nálunk van ilyen! Persze teljesen megértem a "kaland"-beli csalódást, föleg a költségek tekintetében... És nagyon jól teszed, hogy ilyen alaposan utána nézel elöre mindennek, rendkívül motivált vagy!
Előzmény: certaldo (1883)
certaldo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1883
Köszi!
Cserébe, hogy így megosztottad velem/velünk az "élményt" e kajával, elmesélem, hogy hogy jártunk egyszer régen.
Említettem már, hogy nagy gasztronómia-fanok vagyunk, ahol járunk, ott szeretjük megkóstolni az ott autentikus dolgokat. Ez már akkor is így volt, amikor még sem internet, sem nyelvtudás, sem lóvé, csak a nagy lelkesedés vitt minket a világban. Az egyik első utunk (fiatalok, szerelmesek) Velencébe vitt minket. Akkoriban tényleg nem álltunk fényesen, tehát csak egy utikönyvet vettünk, vonatoztunk, szóval minimál ktg. Olvastam az egyetlen könyvünkben, hogy aki Velencében jár, el ne mulassza megkóstolni, az évszázados recept szerint készülő helyi különlegességet, a velencei májat. No, jártuk a várost, olcsó szendvicsek, semmi luxus, turistamenü, de aztán egyik délben meglátom a bűvös szavakat egy étterem tábláján. Lesz ami lesz, menjünk, kóstoljuk meg. Nem ragozom tovább, hosszan röhögtünk este a szálláson kedvesemmel magunkon, hogy tényleg sikerült kiadnunk egy kisebb vagyont /saját korlátainkhoz képest/ egy teljesen egyszerű, minden sallangot nélkülöző reszteltmájért. :)))))
Így mióta módomban áll előre tájékozódni, azért meg szoktam próbálni megtudni, mi is az a híres, nevezetes csodakaja, ami az adott régió jellegzetessége.
Előzmény: quilla (1881)
quilla Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1882

Egy idoben mi relative kozel laktunk az Estadio de Dragão-hoz... pont ott, ahol certaldoeknak a szallasa lesz. Nem a szomszedsag de kozel van. No es eppen akkor volt a bajnoksag vege tavasszal, es pechemre (lathatoan nem vagyok nagy futballfun, bar semmi bajom veluk) a Porto nyert :oDD Azert pech ez ilyenkor, mert a szurkolok kozul eleg sok elottunk ment autoval hazafele... vagy csak oromkanyarokra,a lenyeg, hogy ejjel 11-tol mint az orult eszement csurhe teptek kocsikkal fel es ala az utcan, dudaltak ahogy a dudan kifert, orditoztak es futyultek hozza, aki eppen nem sofor volt az derekig kihajolva a kocsi ablakan lengette az FC Porto zaszlojat... szal nagy unneples volt ami ertheto, csak egy 3 eves gyereknek akit az almabol vernek fel ezzel a csatazajjal eleg nehez ezt elmagyarazni :) De megbekeltem veluk, errefele meg mar nem jarnak :)

De teny, hogy huliganizmust en sem lattam, csak ezt a masokra nem tekintettel levo zajos unneplest... es ha minden heten jatszottak akkor minden heten :)

Előzmény: DeNzNlPt (1879)
quilla Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1881

Szerintem szornyu :o))) De ez private velemenyem... egy kisse kapatos szakacs talalmanya lehet, aki mindent egybehordott amit eppen a hutoben es a spejzben talalt :) Hogy ebben mi a kulonleges arra nem birtam rajonni, de hogy nehez etel az biztos. De emberem szereti, viszont ot a genjei vezerelik ebben :o))

Van benne minden: sonka, virsli, hus, szalami, sajt...es mindez bevarazsolva ket toast kenyerszelet koze es leontve a speci szosszal, ami csipos is. Szerintem szornyu, de ez nagyon szubjektiv es privat velemeny, mindenki koztolgassa kedvere :DD

Előzmény: certaldo (1880)
certaldo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1880
"francezinha-t ajanlom"

Megpróbáltam megnézni, mi ez, de sajnos csak egyetlen fotót találtam (lásd alább), amit hiába nagyitgattam, sokat nem mondott, valamint recepteket portugálul. Hehe. Így valahogy:

Ingredientes:
# 2 fatias Queijo flamengo em barra
# 1 Linguiça Fresca
# 1 Salsicha fresca
# 1 fatia Fiambre
# 1 fatia Salame com pimentos verdes
# 2 fatias Pão de forma
# Molho de Francesinha
Como fazer:
Colocar uma fatia de pão de forma com o fiambre, o salame, a salsicha e a linguiça fresca a grelhar na prensa.
Colocar a outra fatia de pão de forma por cima e deixar tostar.
Cobrir a tampa com as fatias de queijo e deixar gratinar.
Colocar a francesinha num prato e regar com o molho.

Segítség! Meg szeretném kóstolni a micsodát is?
Előzmény: DeNzNlPt (1878)
DeNzNlPt Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1879

Futball rajongoknak:

 

Ajanlom barkinek barmely elso osztalyu meccs megtekinteset. Nem vagyok egy fanatikus szurkolo de a meccsek alltalaban akkor is izgalmasak ha nem a Benfica, Porto vagy a Sporting jatszik. A 3 meccsen voltam es semmi huliganizmust vagy rendbontast nem eszleltem. Bar nehanyan egy kicsit tulzasba viszik a szurkolast. Mondjuk 3 nagyon fontos meccset neztem (a csapatok szempontjabol).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!