Keresés

Részletes keresés

Dreamer Creative Commons License 2017.02.04 0 0 73901

Ne turkáljunk senkinek se a zsebébe, de sok mérőhely még alkalmas lehetne, de az anyagilag nem kifizetődő, max akkor ha a megbízó haver.

 

A mérőhely alkalmasságát pedig a regisztrált szerelő állapítja meg, bizonyos feltételek alapján.

 

Dreamer

Előzmény: Törölt nick (73899)
Dreamer Creative Commons License 2017.02.04 0 0 73900

Megértettem, köszönöm. Műszaki emberként azonban, úgy gondolom, hogy nem feltétlen lehet így eldönteni, hogy egy egy fényforrás milyen. Mert a kamerának és a kijelzőnek van egy frissítési frekvenciája, ha ez a frekvencia nem passzol össze a led fényforrás tápfrekijével, akkor villogni fog. De ez olyan frekin történik, hogy nem kellene, hogy zavarjon minket humanoidokat :)

 

Ez az elméletem, amit fenntartással kell kezelni, mert nem foglalkoztam világítástechnikával.

 

Azt meg szerintem Te is tudod, hogy táp kialakításának függvénye, hogy mennyi puffer van benne magyarán, kikapcsolás után mennyi ideig világít még.

 

Dreamer

Előzmény: Törölt nick (73897)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.04 -1 0 73899

"Max ha nem akarsz HFH-t fizetni mondjuk, vagy nem engedélyezik a bővítést, bár utóbbi esetben erre nyomós okuk szokott lenni..."

 

 

Nem kell mérőhely szabványosítás.

 

Amit mostmár 99.9%ban a hivatalos bővítéshez is kérnek, minden esetben.

 

Óracserekor lehet talán ilyet, azt aki csinálja, területenként változik, alválalkozó vagy milyen jogállású, de kétlem ,hogy ilyesmiről egyáltalán beszélni hajlandóak.

 

Az meg az önsorsrontás maximuma, amikor kijön valami overálos hókuszpók "regszerelő".., és hoz valami plombát, cimkét, stb, ami a nyilvántartottal köszönő viszonyban nincs.

 

Ami a legdöbbenetesebb az ilyenben, hogy evvel sosem ritkán az ""okos"" szemétláda bukik meg, hanem majd a 2-vel utána X évek mulva ingatlan tulajdonos nyugdíjas marinéni, aki sírva fogja providentből fizetni a 600ezret ,hogy legyen árama, mert az óraátírásnál mindenki tudja mi megy "ellenőrzés" címen.

 

 

 

Előzmény: 2ozzmexy (73877)
Jahno Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73898

Főleg ha a fényképező rögtön kompenzálja is, vagy hasonló. Én hamar látom, de megpörgetek egy kábelt magam előtt, aztán kész, ha diafilm, akkor az vibrál. De már egyszerű mozdulatoktól is ki tudok borulni.

Előzmény: Törölt nick (73897)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73897

A gagyi ledeknek vibrál a fénye, ezt aki érzékeny rá azonnal kiszúrja, megérzi. Ha egy ilyen lámpába belenézel digit kamerával a kijelzőn villódzni fog, vibrál a lámpa. Ha ugyanezzel megnézel egy normális búrás led égőt, az nem fog vibrálni, és sokkal kellemesebb a fénye is. A vibrálós led egyébként lassan is huny ki, a normális meg gyakorlatilag azonnal.

Előzmény: Dreamer (73896)
Dreamer Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73896

Kerlek magyarazd mar el, hogy a fenykepezo villogasa es a led lampa minosege/josaga hogyan fugg ossze?

Előzmény: Törölt nick (73878)
ötfelezős Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73895

Egyetlen mérési eredményből visszaépíteni egy olyan spektrumot, ami semmilyen törvényszerűségnek nem felel meg, az még az emberiség előtt álló feladat.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (73881)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73894

Köszii, lecsekkolom!

Előzmény: s_tibor13 (73891)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 1 73893

Azokra gondolsz akik trombinálnak, meg teázót nyitnak? Egyszer minden lemez lejár...

Előzmény: 2ozzmexy (73888)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73892

Egy multitaszkos kisgyerekes nő egyedül is simán kiakasztja a 32A-t :)

Előzmény: Lacivill (73889)
s_tibor13 Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73891

Androis app:

White balance color temp

Előzmény: Törölt nick (73873)
ötfelezős Creative Commons License 2017.02.03 0 1 73890

Már eddig sem értettem, mit nem értesz ezen...

Először is a 32 A csak szabványos mérőhelyre jár. A környékünkön legalábbis.

Másodszor is, ha valakinek anyagi előnye lesz törvénytelenül, arról miért tételezed fel, hogy bármiben is más szempont is vezérelné, mint a sajátja?

Mi köze van a villanyszámlának ahhoz, hogy most ki kéne adnom egy százast, de megúszhatom egy húszassal?

Előzmény: 2ozzmexy (73888)
Lacivill Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73889

Hát a 32A nem kevés, lakásokban jellemzően elég is. De egy nagyobb házban,  4-8 fős háztartásban már kevés.

Előzmény: 2ozzmexy (73888)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.02.03 -1 0 73888

Tudod, "értem én róka hogy villanymotor..." :)

 

Miért jó ez bárkinek is? A villanyszámla nem lesz kevesebb, jelenleg 32 Amper jár alanyi jogon egy fázisra, az akinek nem elég... (230*32= 7,36 kW teljesítmény)

Háztartásban szerintem (egy átlagosban, most az 5kW-os kerámialapos tűzhelytől -ami amúgy hőkezelőkemencének is elmenne lassan- tekintsünk el), bőven elégnek kell lennie.

 

Persze, értem én, akad akinek ez kevés, csak nekem az a tapasztalatom, hogy pont ezek azok az emberek, akik a villanyszerelő (aki a kismegszakítót "meghekkelte") távozása után mennek tüntetni, hogy zárják be az atomerőműveket... (holott Paks az ország energiaellátásának több mint 40%-át adja. Rendben zárjuk be, de akkor mindenkinek a 16-os helyett alapból 4-es kismegszakító jár, a 32 helyett pedig 10 amper alanyi jogon, tehát klímától, -korábban már emlegetett- kerámialapos tűzhelytől el lehet búcsúzni, lévén hogy a szél nem fúj örökké, télen kevesebb a napsütés és egy medencében élünk, ahol a folyók sodrása a hangya pukihoz hasonlítható erejű...)

Előzmény: ötfelezős (73887)
ötfelezős Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73887

Max ha nem akarsz HFH-t fizetni mondjuk, vagy nem engedélyezik a bővítést...

 

Hát ez a kettő. :)

A belét annak nem lehetett kicserélni, ahhoz szét kellett volna fúrni és újra szegecselni, ezt inkább csak a KGB vagy a CIA vállalta volna, de az elején bele lehetett nyúlni a szerkezetbe alulról, egy kis műanyag lapot kipattintva, és a festékkel helyben rögzített csavart tekergetni, ami a bimetállnál volt. A későbbieknél már azt sem.

 

 

Előzmény: 2ozzmexy (73877)
Jahno Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73886

CRI persze, de én a színhőt írtam.

Előzmény: cfoto (73880)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73885

Köszönöm a fényvilágosítást :)

 

Leltem egy megoldást az RCD-t igényelhető cuccokra. A viccesen hangzó tripping currentnél 10-30mA-ír, namost, hogy ez alatt pontosan szórást, vagy szabályozhatóságot értenek azt nem látom, de a lap alján bepillantást engednek a gyártósori biorobotok közé.

https://www.alibaba.com/product-detail/RCD-Euro-right-angle-plug-RCD_60127672097.html?s=p

Szirty__ Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73884

És hogy még "teljesebb" legyen a kép, itt az emberi szem érzékenységének a grafikonja is :)

 

http://www-energie.arch.ucl.ac.be/materiaux/Rapport%20final/Images%20web%20jpg/XYZ.jpg

 

Előzmény: Törölt nick (73883)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73883

Aha, a CRI az a színvisszaadás: Color Rendering Index

 

"a fényforrás azon képességét méri, hogy különféle tárgyakat megvilágítva vele, mennyire képes azok színét visszaadni.

Ennek a nehezen számszerűsíthető értéknek mérési módszerét a Nemzetközi Világítástechnikai Bizottság (CIE) szabványosította. Habár ez egy elfogadott, objektív index, nem minden fényforrás és beállítás esetén korrelál az színvisszaadásérzettel. Ezért ezt az adatot inkább csak tájékoztató jellegűnek tekintik."

 

https://www.ledker.hu/hirek/cikkek/a-szinvisszaadasi-indexrol-ra-cri-94

 

Egyébként mindig eszembe jut, hogy a mosógépporiparban UV reagens anyaggal parasztvakítanak fehérítenek, az meg a led-ből nem igazán táplálkozik.

 

Annyira nem akarom túlkombinálni a dolgot, az Elek féle verziós összehasonlításos-alaphoz hasonló lesz a nyerő, de nem napfényre, mert az most is másodpercenként változik.

 

Egy lakásnál szerintem a lényeg, hogy lehetőleg azonos gyártású ledlámpák legyenek, azoknak egyforma a színképük, és ne vibráljanak. Különfélék kevergetése már látható eltérést tud adni.

Előzmény: cfoto (73880)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73882

Hopp, már ilyen is van? Milyen masina az?

Előzmény: Jahno (73879)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73881

Ha van egy etalon képed egy etalon felületről, amit egy etalon fényforrás mellet készítettél, ahhoz bármilyen fényforrást viszonyítani tudsz. Ez persze nem lesz hivatalos mérés, de arra jó lehet, hogy egymással összevesd a különböző fényforrásokat.

Tehát pl kisétálsz a napfényre délben egy okostelefonnal és készítesz egy fotót egy fehér papírlapról. Ennek a képnek a spektruma lesz az etalon. A napfény spektruma eléggé ismert, egy szoftver ebből ki tudja számolni, hogy kb milyen lehet a fény spektruma ha UGYANAZZAL A KAMERÁVAL nézed (mert így kompenzálva van a CCD hullámossága is).

Tehát attól kezdve ha mesterséges fényben ugyanarra a fehér papírlapra irányítod az okostelefon kameráját, a szoftver a képernyőn meg tudja jeleníteni a napfényből kiszámolt etalon-spektrum és az éppen most látott kép eltéréseit a különböző színeknél, tehát a mesterséges világítás spektrumát.

Azt nem tudom, hogy a valóságban létezik-e ilyen szoftver, ha nincs, akkor készítse el valaki, én megelégszem 5% jutalékkal :)

 

Előzmény: cfoto (73880)
cfoto Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73880

Ha most azt szeretnétek meghatározni, hogy az innen-onnan behozott gagyi LED-es lámpáknak pl. mi a CRI-je, azért ahhoz a fényképező kevés lesz.

Googlinak beadtam keresésnek a "cmos spectral response" és ime az első grafikon:

http://www.maxmax.com/spectral_response.htm

 

Na most ebből a három átfedő bumszliból sok sikert annak meghatározására, hogy mennyire vonalas a LED lámpa spektruma.

Persze biztos van erre is készülék, sok-sok fényképező áráért, de lehet érdemesebb minőségi LED-es cuccokat venni (pl. Philips, CRI > 90%) megbízható forrásból.

 

A LED-eket nagyon be lehet bukni.

Előzmény: Törölt nick (73878)
Jahno Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73879

Ha nincs fényképező, akkor mindegy. Enyém mondjuk fehérre kalibrálva kelvint is mutat, de amelyik nem, annál utólag még tudod nézni.

Előzmény: Törölt nick (73878)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73878

Fényképezővel a vibrálás jól látszik a gagyi led-eknél. Ezek nem is hunynak ki azonnal, picit lassan oltódnak el.

A "fehéregyensúlyt" kell leszedni a lámpáról, csak a módszer nem világos.

A fényképezőn egy fehér lappal (szürkelappal) illene belőni, akkor azt a papírszínt annál a konkrét fénynél fehérnek fogja látni. Nade nekem pont nem ez kell, hanem az, hogy az aktuális fényt lássam milyen színű.

 

Ezt otthon csakis valami "etalon" égőhöz képest lehet viszonyítani, ha arra rákalibrálok egy "etalon" lap és egy "etalon" távolság segítségével, majd kicserélem a lámpát és egy másikat kapcsolok be pontosan ugyanabban a pozícióban.

 

Előnyben vannak azok a gépek amelyek nem csak jpg-t gyártanak, hát az enyém nem ilyen, érik a csere egy raw képesre.

 

Van esetleg épkézlábabb ötleted a lámpák csekkolására, színkép-elemzésére, vibrálás-detektálásra?

Előzmény: Jahno (73875)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73877

Az odáig nagyon rendben van, hogy nagyobb kismegszakító kerül be, mint amekkorára szerződésed van, csak azt nem vágom még, hogy ez miért jó?

Ha mondjuk egy 15-ösbe 20-as belsőt rakok, akkor az nekem hol éri meg? Úgyis az elfogyasztott kWh-ra fizetünk, nemde?

Max ha nem akarsz HFH-t fizetni mondjuk, vagy nem engedélyezik a bővítést, bár utóbbi esetben erre nyomós okuk szokott lenni...

Előzmény: DJ Szegecs (73876)
DJ Szegecs Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73876

A mókolt kismegszakítóhoz természetesen kell egy reg.szerelő is, aki "megcsinálja okosba", de mint azt tudjuk, kis hazánkban nem nehéz ilyet találni. 
Az elékötés simán lebuktatható, de egy kismegszakítót aligha fognak laborba vinni, és kimérni, hogy tényleg a ráírt áramerősségnél kapcsol-e le, vagy sem.

Előzmény: Törölt nick (73874)
Jahno Creative Commons License 2017.02.03 0 0 73875

Én mondjuk erre a legjobb cuccokat a GEben és hasonló helyeken láttam, csak ahhoz nem olyan egyszerű hozzájutni. Azt mondom, hogy egy értelmes fényképezőnél már azért jól látszódik, hogy melyik merre húz és mi az összetétele.

Előzmény: Törölt nick (73873)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.02 0 0 73874

Aligha van a mérő előtt bármi amin nincsen jogi zár.

Innentől meg olyan, mintha bármennyi ampert bármeddig lazán  lopott volna, de igy még balek módon fizetett+barkácsolt is azért, amit más sima elékötéssel ellop.

Következménye meg ugyanaz lesz..

 

 

Előzmény: DJ Szegecs (73871)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.02 0 0 73873

Tudtok valami jó módszert a lámpák színhőmérsékletének, színspektrumának, színének lecsekkolására?

 

A fényerejét egy kínai luxmeterrel tökéletesen tudom kontrollálni-összehasonlítani, pont annyira amennyire szükséges, de hát ezek nem egyforma színűek, hiába van ugyanaz az érték ráírva.

 

Vegyek egy prizmát? :) Mondjuk azt mindenképpen, bármikor jól jöhet.

 

Nincs esetleg a kínai luxmeterhez hasonló kaliberű kész dolog, csak nem tudok róla? Nem kell sokszázezer hiperszuper csillagászati pontosságra kalibrált, csak egyszerű home használatú.

gepesz Creative Commons License 2017.02.02 0 1 73872

Akkor keresek a kollégának. Azt hiszem van talán két darab. Közönséges kapcsolónak hoztam őket a hajóról. Hogy Bakony-e? De elég régi. Gondolom 20, 30 évvel ezelőtt nem is igen volt más.

Előzmény: DJ Szegecs (73871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!