Keresés

Részletes keresés

fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.11 0 0 72839

hatalmas tévedés :) én nem haragudtam :) meg egyébként is :)

Előzmény: cauliflower (72838)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.11 0 0 72838

Fruszi!

 

Haragszol még? Ne haragudj, lécci-lécci! Tudod, hogy bírlak!!!!!!!!!!!!!! Pussz: Cauli.

Előzmény: fr.uzsi (72832)
cauliflower Creative Commons License 2007.01.11 0 0 72837

Lucilla!

 

Igazán nincs mit köszönni! Én is hozzátok fordulok, ha valamilyen kérdésem van (ugye Fruzsi). Vigyázz magadra! Üdv!

Előzmény: Lucilla (72831)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72836
Cuna,
elvileg ezeket az injekciókat bármelyik szakorvos felírhatja, próbálkozz meg esetleg a helyi nőgyógyásznál.
Előzmény: cuna1989 (72826)
dtamika Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72835

Köszönöm mindenkinek... Nem igazán tudok most hinni a dologban, de péntekig kitartok még, mást úgysem tehetek.

 

mullyka, az hogy nem sikerült megplasztikázni a petevezetékemet, a műtét közben derült ki, emiatt, ezután fordultunk meddőségi intézethez.

a műtét előtt (részlegesen nyitott laparoszkópia+hiszteroszkópia volt, kivettek egy polipot, szétszedték a méhemmel és a már kivett petevezeték csonkjával összenőtt beleimet), szóval eközben megnézték, hogy átjárható-e a maradék petevezeték és megpróbálták oldani, de nem sikerült, mert teljes hosszában hegesen összetapadt. amennyire tudom, ez csak műtét közben derülhet ki.

Előzmény: mullyka (72829)
szrjudit Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72834
Szorulunk mi még a te tanácsaidra is, szó se essék róla többet. Ezért van itt mindenki!:-)))) Legalább mi segítsünk egymásnak, ha már mást nem tehetünk!
Előzmény: Lucilla (72831)
kinga71 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72833

cuna, eszem megáll... ehh...

 

dtamika, nyugi, még bármi lehet, ahogy a többiek is írják :)

fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72832
Ugyanmá! :) Én meg tanácsodat követve, és kedvenc asszisztensem unszolására, holnap megyek feliratni a cuccot. Szóval péntekre rendesen megugrik a hűtőszekrényem FSH-szintje. :D
Előzmény: Lucilla (72831)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72831
Kifinomult modorom jeléül meg sem köszöntem a sok-sok választ a kérdéseimre: fr.uzsi, szrjudit, cauli, ideB: köszi a válaszokat!
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72830

Szia, ne add fel, vigasztaltam én már nem egy-két lányt ilyen esetben, akinek le akarták állítani a stimut, van közöttük boldog anyuka is. Hány naposak amúgy a ciklusaid, lehet, hogy csak későn indulnak be a tüszőid. Mindenestre mi lélekben veled vagyunk, és ne érezd magadat rosszul, hogy "így  félig ismeretlenül" velünk osztottad meg a problémádat, mi itt mindannyian sorstársak vagyunk, ha valaki meg tud érteni téged, akkor azok mi vagyunk. Fel a fejjel.

 

Szomorúan olvastam, hogy Győrben nem ennyire "ember és pénztárca barátok", mint Tapolcán.

 

Gaspi

Előzmény: dtamika (72823)
mullyka Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72829
dtamika!Szurkolok és ne add fel.Péntekig még bármi lehet.Viszont lenne egy kérdésem.Mikor derült ki hogy nem tudják plasztikázni az elzárodásod?lombik elött vagy után? Csak mert 6 sikertelen lombik után erre készülök,hogy megmütsék az elzárodásom. 
Előzmény: dtamika (72823)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72828
:( Hát úgy látszik nem tudnak mindenhol olyan jófejek lenni, mint Tapolcán. Pedig ott is iszonyú hajtás van ezekben a hetekben.
Előzmény: cuna1989 (72826)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72827
Dtamika! Annyira megértem, hogy kiborultál! De teljesen egyetértek a Fruzsival, adj még időt a kicsikéknek! Ha spontán volt tüszőérésed miért ne idulnának most be?!? Próbálj nem a múlton rágóni, hanem előre nézni.Most úgy elszégyelltem magam, hogy itt kínlódok. Nekem az a rémálmom, hogy sorban megrepednek a tüszőim idő előtt. Pedig csak marad péntekig!
Előzmény: dtamika (72823)
cuna1989 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72826
szia felhivtam á györi kálit és és nem irják fel majd akkor menjek mikor idöpontot kaptam nincs szabad idöpont szoval igy jártam a drága gyogyszert kell megvennem
Előzmény: kinga71 (72815)
dtamika Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72825
Ó, kettővel én simán kiegyeznék, sőt eredetileg is örültem volna ennyinek! Próbáltam azért a realitások talaján maradni. De nem ennyire...
Előzmény: fr.uzsi (72824)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72824

Nem feladni! Még nem! Nekem is volt már ilyen, hogy nem indult be, aztán ugyanez a pánik, sírógörcs, stb... aztán mégiscsak lett, igaz csak kettő érett, de lett. Szóval még péntekig adj magadnak időt, ne temesd ezt a stimut!

Előzmény: dtamika (72823)
dtamika Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72823

Jajjaj, lányok, baj van: a 7 napon vagyok, eddig 2x1 Clostilbegyt, napi 150 NE Gonal, eleinte napi 2, majd 3, mától 4 Merional - és semmi. Egy árva tüsző sincs, semmi sincs... Péntekig még folytatjuk, aztán  alighanem ennyi volt... Más kérdés, hogy a 2. és 3. napon, amikor még én bénáztam az injekciókkal kb. a Gonal felét adtam csak be, hogy a fene enné meg.

 

Egyszer azért még megpróbáljuk, abban maradtunk, de mégsincsenek csodák. 45 évesen (ill. csak a jövő héten leszek annyi:)), 30 feletti FSH-val már nem jön a csoda.

 

Ami különösen fáj, hogy júliusban még 8,1 volt az FSH-m, minden rendben lévőnek tűnt, csak akkoriban a párom nem szánta még el magát teljesen a gyerekre, pláne a lombikra. Meg hát a végleges és plasztikázhatatlan elzáródásom csak szeptemberre derült ki egyértelműen, addig spontán próbálkoztunk, én egyre fogyó reménnyel... Októberre viszont  már "összeomlott a rendszer", az akkori FSH 33,4 lett, de azt hittük, ez egyszeri dráma csak. Hát, úgy tűnik, nem...

Közben meg minden UH szerint van spontán tüszőérésem, a 2-vel ezelőtti ciklusban még a Kaáliban is látták, azóta a múlt hónapban fogamzásgátló, most meg a nagy semmi. Én ezt nem értem.

 

És bocs, hogy szinte ismeretlenül rátok öntöttem ezt...

fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72822

Bocs, de konkrétan mire vagy kiváncsi?

Arra, hogy most akkor terhes vagy-e?

Mint magad is írtad, a choragon hcg-t tartalmaz. Attól függően mikor kaptad az utolsó adagot és mennyit, az még egy jó ideig pozitívvá varázsolhatja a terhességi tesztet és a menstruációt is késleltetheti amíg ki nem ürül szervezetből, még akkor is, ha esetleg mégsem jött létre terhesség. 

Előzmény: NYÜMIKE (72819)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72821
Choragon

(persze, hogy nem jól linkeltem az elébb...)
Előzmény: Lucilla (72820)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72820
Nyümike,
a Choragon HCG hormont tartalmaz, ami éppen maga a terheshormon, amit a terhesteszt kimutat, tehát teljesen rendben van ha kimutatta, na meg az is, ha késik a mensi, ugyanis a terheshormon fenntartja a sárgatestműködést, így nem indul meg a mensi. Persze kérdés, hogy mikor volt az utolsó injekció, egy idő után már nem lesz kimutatható, hacsaknem éppen valami babácska termeli azt odabenn a HCG-t:)
Előzmény: NYÜMIKE (72819)
NYÜMIKE Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72819

Sziasztok!

Csak érdeklődni szeretnék,hogy előfordult-e veletek,hogy choragon injekció után késett a havitok,és a terhességi tesztetek pedig pozitív lett!(choragon-terhes nők vizeletéből készült)Ez velem most történt meg másodszor,orvosom meg csak annyit mondott,hogy "hormonok"!

mullyka Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72818
fr.uzsi!Köszönöm a választ.Én is csak azért gondoltam,mert mikor kivették a jobb petevezetöm az akkori doki mondta hogy ha indulok a lombikon elképzelhetö hogy javasolják majd a mütétet.Ő is probálkozott de anyi vért vesztettem a méhen kívülinél hogy nem mertek tovább altatni mert nagyon gyenge voltam.Tehát már akkor megcsinálták volna.Mindenképp megkérdezem hátha bejön.Te hogy állsz most?
Előzmény: fr.uzsi (72817)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72817

mullyka!

Kérdezd! Az nem kerül semmibe, és mindent, de mindent meg kell próbálni. Legfeljebb elhajt, de legalább megkérdezted. Nekem az ötödik lombikom után volt egy inszemem, hogy hátha... mielőtt a fizetős lombikot elkezdtük, és maga a doki javasolta. Szóval ne habozz, próbálkozz be, hátha bejön, akár a kérdés, akár a beavatkozás. :)

 

muzsa

emlékeim szerint, és a többi sikeres lombikos tapasztalata, no meg tankönyvi ismereteim szerint is, ilyenkor ez a normális, ez a "minthamegakarnajönni" érzés. Nyugi! :) Ez jó jel! :)

Előzmény: mullyka (72816)
mullyka Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72816

Fruzsi!töled szeretnék kérdezni,de persze más véleménye is érdekel.6 lombikom volt sikertelen,mint már irtam vagy 1000x/ezért bocsi/.Most elhatároztam hogy megkérdezem az orvosom mi lenne,ha megnézné a bal oldali elzárodásom,lehetne-e vele valamit kezdeni.Szerinted kiröhög ha ezzel elé állok?ha csökkentik a támogatást tuti nem tudom kifizetni az 500-800 ezret,ezért gondoltam.Köszi a választ,válaszokat.

kinga71 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 72815
cuna, hívd fel a Kaálit és kérdezz rá. Szerintem felírják neked még a héten a gyógyszereket és gyorsan váltsátok ki őket.
Előzmény: cuna1989 (72810)
szrjudit Creative Commons License 2007.01.09 0 0 72814
Ja, és nekem a 14. napon volt a punkcióm, de ez teljesen kiszámíthatatlan szerintem, attól függ, hogy hogyan reagálsz majd a szurikra.
Előzmény: szrjudit (72813)
szrjudit Creative Commons License 2007.01.09 0 0 72813
Én szúrtam gonalt(volt hogy két külön tollból egyszerre többfélét is) és suprefactot egy időben, majdnem hogy egy helyre is pár centi eltéréssel, szóval szerintem mindegy, hogy egyszerre, vagy külön időpontokban adod a gonalt és a suprefactot, csak az, hogy kb. 24 óránként tedd(1-2 óra ide vagy oda még elmegy szerintem) mindkettőt. Ha a szuri helyén nagy kék-zöld foltjaid lesznek, inkább ellentétes oldalon add felváltva, hogy tudjon addig gyógyulni egy-egy nap alatt. Mellékhatás? Igen, hangulatingadozás a letargiától a jókedvig, és én nekem állandó alhatnékom volt még.
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.01.09 0 0 72812
Nem tudom Bp-en hogy megy, Tapolcán nagyon korrektek, a február-márciusi ciklusosakat behívják e hét csütörtök-péntekre, és felírják nekik az összes gyógyszert, amit csak lehet. (Remélem ezzel nem csináltam kárt az intézetnek:)
Előzmény: cuna1989 (72810)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 72811
Olyan jó olvasni ezekről a csodákról. Gratulálok én is, sok boldogságot a pocakhoz!!!
cuna1989 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 72810
sziasztol lányok˘. most olvasom hogy milyen mértékben drágulnak a gyogyszerek ez borzaszto igy is drága volt,csak sajna én jan 31re kaptam idöpontot a káliba szerintetek a sima nögyogyász is felirhatja?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!