Keresés

Részletes keresés

kivi000 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8084
OK, jó ez a sok féle meghatározás...
Előzmény: gvass1 (8082)
kivi000 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8083
A pécsi néni azt mondta, hogy majd érdeklődjek és ott lehet átvenni.
Előzmény: gvass1 (8080)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8082

"A gázriogató tűzfegyver?"

 

Mar hogy lehetne az?

Tuzfegyver=lofegyver (engedelykoteles) az uj tv. alapján.

Előzmény: kivi000 (8081)
kivi000 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8081
A gázriogató tűzfegyver? Ha nem akkor ebből nem derül ki mi a helyzet vele.
Előzmény: gvass1 (8079)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8080

hi,

erdekesseg: egy kollegam ma kapta meg a gaz-viselesijet.

(2,5 het alatt:-)), BRFK)

 

A dolog szepseghibaja viszont, hogy nem ajanlott, hanem mezei levelkent adtak fel neki. Namost azok meg el szoktak veszni, es az elveszes tenyet nem lehet bizonyitani, kerhet potlast az ember 2k-ert.

 

 

gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8079

A 24/2004 tv. alapjan:

 

"

(5) Tűzfegyvernek az Európai Unió valamely tagállamába történő - nem kereskedelmi vagy elidegenítési célú - kiviteléhez európai lőfegyvertartási engedély szükséges. Európai lőfegyvertartási engedély annak a természetes személynek adható, aki a tűzfegyver megszerzésére és tartására érvényes engedéllyel rendelkezik. "

Előzmény: kivi000 (8078)
kivi000 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8078
Az LOfegyverutlevel szerintem, ez a cucc meg nem az.

Nem csak lőfegyver. Legalábbis elővett vmi kisokost s abból azt sütötte ki, hogy a gázriogatóhoz is ilyen kell.
Előzmény: gvass1 (8065)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8077

OFF

 

"Itt is irt már sok, agresszivnak tünő ember, akit jó lenne távoltartani, még a nem halálos hatásu fegyverektől is."

 

Ehem, azon meg el lehet filozofalni, hogy kinek a kezeben van jobb helyen a fegyver, annak aki agresszivan _ir_, vagy aki par leirt mondattol egybol verig sertodik, es lelkileg osszeomlik?

 

" Azért mert nem halálos, támadásra, a potenciális áldozat kirabohatóvá tételére kivállóak V "

 

A nemi szerved is alkalmas nemi eroszakra, nemde?

 

Azert mert idonkent X szazezer felnott ferfibol nehany nemi eroszakot kovet el, azert meg nem kellene orszagos kasztralasi programot forszirozni.

 

Reszemrol tema lezarva.

 

ON.

Előzmény: vargaur (8073)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8076

"Nem viszek magammal pénzt, taperolok. "

 

Nagyon helyes, az igazi a sajat kezbol/szemmel szerzett informacio.

Meg senkit nem dobtak ki a GunBoxbol, mert meg akarta gusztalni a harceszkozoket.

Előzmény: P9R (8075)
P9R Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8075

Na ez a GunBoxba lejárós fegyverfogdosás... olyankor derül ki mindig, hogy nagyon kevés pénz a fizetésem, és tkp. teljesen felesleges és haszontalan dolgokra költöm.

Gun-ba csak konkrét pénzösszeggel szabad menni, nem rögtön fizu után. (Vektor is pihen azóta... GRP átszabási projektem sem indult el....)

 

(Amúgy meg egy kis kritika: lehet hogy az üzlet elhelyezkedéséből fakad, hogy sok ősbunkó-kőparaszt megy be taperolni mindent + okoskodik; de az ott az üzletben tartozkodó eladók eléggi "hidegek + barátságtalanok". Bár... szal. anno még Balázsékhoz jártam le kb. fél évente az Intermodulba... jókedv, beszélgetés, mindeneladás (én mindentmegvevés)...)

 

Amit akartam írni eredetileg az az, hogy köxi az infót. Nem viszek magammal pénzt, taperolok. Aztán majd igyexem hideg fejjel dönteni, oszt veszek mán valami szép forgót is...

 

Előzmény: gvass1 (8071)
J.P.Montoya Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8074

Köszi! Azt hiszem én is elviszem a flóbertjeimet becserélni gázra.

Előzmény: banjo82 (8037)
vargaur Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8073
"Igaza van! "hasonlo eszkoz forgalmazasi korlatozasanak orultel." Hülyén írtam, vagy nagyon férreérthetően! Én is szeretném, ha (mint az amcsiknál) lehetne hordani önvédelemre. Csak volt néhány tapasztalatom, néhány ex " Figyu, ha visszaolvasol megláthatod, hogy itt csak szép lehetsz okos nem :)) Van pár ember ekinek nem lehett ellentmonani mert okosabbak. Én személy szerint nagyon is egyetértek veled. Itt is irt már sok, agresszivnak tünő ember, akit jó lenne távoltartani, még a nem halálos hatásu fegyverektől is. Azért mert nem halálos, támadásra, a potenciális áldozat kirabohatóvá tételére kivállóak V
Előzmény: unisol7 (8066)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8072
"Hajra, ezek utan mehetnel akar rendornek is, a fegyverbetiltasi osztalyokon ket kezzel kapnanak erted." Marhaság! Miért szívok ennyit, egy átgondoltatlan mondat miatt??! Én is egyetértek, mikor azt olvasom, hogy itthon a hülyék miatt illegális...és miért nem lehet nálink is úgy, mint a normális országokban? Soxor idegesít is. Sajnos férreismert, a fenti mondat csaknem annyira távol áll tőlem, mint magától. Évek óta vártam, hogy vizsga, meg a többi nélkül viselhessek gázfegyvert. (2* majdnem nekiugrottam a vizsgának). Mind1, eleget kaptam mára. Hi.
Előzmény: gvass1 (8067)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8071

"El is terelem a szót: az újabb pot. gyűjteményi darabomnak HW88SA nikkel - a felületkezelése mennyire szépséges?  (Tökéletesen légyseggrelülősen síma és szép?)"

 

Szep, de pl. a Rohm RG69 nikkelezese ketsegtelenul szebb, simabb. Spiaterre jobban tudjak tenni az anyagot, mint az alura?

 

Ha nem hordani, hanem gyonyorkodni kell, akkor ugyanannyiert a 2,5x nehezebb (aceldobos, spiatertokos) RG69Ni imho mutatosabb.

 

Ha benezel a GunBoxba (www.gunbox.axelero.net), lehet kezbol gusztalni mindkettot egymas mellett.

Előzmény: P9R (8069)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8070
Világos! Kösz az infót! Sértegetni meg felesleges(illetve mégsem, mert nagyon rosszul viselem, inkább ne is írt volna semmit!)
Előzmény: P9R (8064)
P9R Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8069

Na... mégiscsak OFFolok, ráérek...

 

gvass... te is maraggyámán.

 

ON

 

Beszélgessünk mán pisztolyokról.

 

El is terelem a szót: az újabb pot. gyűjteményi darabomnak HW88SA nikkel - a felületkezelése mennyire szépséges?  (Tökéletesen légyseggrelülősen síma és szép?)

 

Thx.

 

Előzmény: gvass1 (8067)
P9R Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8068

Nem szoktam sajna diszkóba járni... de egy-két ilyen viccessokkolós emberkét szívesen fogadnék egy rövid továbbképzésre....

 

Nnna.... befejeztem az OFFolást.

 

Előzmény: unisol7 (8066)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8067

" És higgye el, ismerek olyat, aki megtenné"

 

Akkor ezt tekinthetjuk tudomanyos igenyu statisztikai felmeresnek, amivel a dolog tiltasa remekul alatamaszthato.

 

Hajra, ezek utan mehetnel akar rendornek is, a fegyverbetiltasi osztalyokon ket kezzel kapnanak erted.

 

De azert latom, kapisgalod mar mire akadtam ki.

Előzmény: unisol7 (8066)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8066
Igaza van! "hasonlo eszkoz forgalmazasi korlatozasanak orultel." Hülyén írtam, vagy nagyon férreérthetően! Én is szeretném, ha (mint az amcsiknál) lehetne hordani önvédelemre. Csak volt néhány tapasztalatom, néhány ex haverral, akiknek pl. nem való a kezébe(de rohadtul nem ám), de ha lehetne, tuti lenne is !"Ha iylen a felfogasod ("az emberek hulyek, csak bajt tudnak csinalni egy onvedlemi eszkozzel")" -mert akikre gondoltam, azokra illik ez a leírás!Nem magamból iondulok ki, csak azokból, akikkel kapcsolatban álltam. De tévedtem! (Legnagyobbat akkor, mikor jóhiszeműen kértem segítséget!) Amúgy ha valika engedéllyel is, nem jogos önvédelemre használja a fegyvert, úgyis megszívja. De pl. egy discoban, az ezen élvezkedők feltűnésmentesen sokkolhatnának bárkit, csak mert pl. ugyanazon csajra hajtott, és ő nyert. És higgye el, ismerek olyat, aki megtenné.
Előzmény: gvass1 (8063)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8065

" Azt mondta, hogy ez országonként változhat, de ez EU-ra lehet kérni európai engedélyt. Ez 4000 pénz + 2 fénykép. "

 

Az LOfegyverutlevel szerintem, ez a cucc meg nem az.

 

Kivitele, behozatala sem eng. kot.

 

AZ EU-tagok tobbsegeben szabadon tarthato a gazfegyver, es a legtobb helyen a viseles is papirmentes.

 

En mindig viszek iylet magammal. A legrosszabb esetben is szabsertessel meguszhato. Ne mond, hogy gyorshajtast meg nem vegeztel mas EU-orszagbanű:-))

Előzmény: kivi000 (8062)
P9R Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8064

Háteznemigaz.... azt hittem ennél mélyebbre nem tudsz menni... tévedtem.

 

Miért akarsz te agyonsokkolni-szétáramozni valakit, amíg a rendőrség a helyszínre ér? Önvédelem ember...! Önvédelem....!

 

(Bazz - csak holnap lesz telihold... most mér van ez???)

 

 

Na... a lényeg kimazsolázva. (Ma kb. huszönötödször.)

 

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet

2. § E rendelet alkalmazásában
1. forgalmazás: a közbiztonságra veszélyes eszköz továbbadására irányuló tevékenység, ideértve a kereskedelmi tevékenységet is;
2. jármű: a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendeletben meghatározott közúti szállító vagy vontató eszköz;
3. közforgalmú közlekedési eszköz: bárki által azonos feltétellel igénybe vehető közlekedési eszköz;
4. közterület: a közhasználatra szolgáló minden olyan magán-, állami vagy önkormányzati tulajdonban álló terület, amely mindenki számára korlátozás nélkül igénybe vehető, ideértve a közterületnek a közútként szolgáló és a magánterületnek a közforgalom elől el nem zárt részét;
5. nyilvános hely: a közterületnek nem tekinthető, mindenki számára nyitva álló hely.
3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.
(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom
d) a legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázspray-re, kivéve a közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényeket.
(3) Gázspray, íj, számszeríj, szigonypuska csomagküldő szolgálat, ügynöki tevékenység, házalás és az információs társadalommal összefüggő szolgáltatás útján nem forgalmazható.
5. § Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában gázspray közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön csak tokban, dobozban, zárt tároló eszközben vagy ruházat alá rejtve birtokolható (szállítható).

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:
a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);
b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);
c) a lánccal vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek;
d) az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);
e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);
f) az olyan eszköz, amely elektromos feszültség útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas (elektromos sokkoló).

Előzmény: unisol7 (8059)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8063

"Köszi!! Egyébként miért is???!! "Esetleg gondold at mekkora ostobasagot irtal." Talán segíthetne rájönnöm, én nem értem miért marhaság amit írtam?!!"

 

Azert, mert egy nem halalos eszkozrol szolo topikban, egy masik, hasonlo eszkoz forgalmazasi korlatozasanak orultel.

 

Pont ugyanazt az agybeteg "logikat" kovetve, amiert a kocsog politikusaink, rendoreink engedelyhez kotve tartottak a gaz-riaszto fegyvert.

 

Tipikus hulyepacifista duma, mint amikor azok azt vizionaltak, hogy "ha felszabaditjak a gazpisztolyt, akkor uton-utfelen mindenki egymast fogja veluk lovoldozni".

 

Ha iylen a felfogasod ("az emberek hulyek, csak bajt tudnak csinalni egy onvedlemi eszkozzel"), akkor en meg azt mondom, hogy neked nem kellene gazpisztolyt tartanod/viselned. Sot, autot meg plane nem kene vezetned, mert az meg sokkal veszelyesebb.

 

Ha masokat eretlennek tekintesz egy embereltre veszelytelen eszkoz tartasara, akkor velhetoen te magadbol indulsz ki.

Előzmény: unisol7 (8059)
kivi000 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8062
Ma voltam a viselésit kérni (Pécs), hamar ment a dolog, 20 perc alatt végeztem, ebből 10 perc a séta volt a Postára. :) A rendőrnéni a fegyvert is megnézegette. Nagyon kézséges volt rákérdeztem, hogy mi a helyzet a külföldre vitellel. Azt mondta, hogy ez országonként változhat, de ez EU-ra lehet kérni európai engedélyt. Ez 4000 pénz + 2 fénykép. Meg is mutatta, hogy ez egy milyen csúnya, sehova se können elrakható papíros. :) (Kb. mint az autók biztosítós zöldkártyája.)

Ja, amire kértem az meg egy tegnap beszerzett RG 59-es. ;)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8061
Á, ez valamivel nagyobb segítség, mint gvass kollégáé (bár nem esik sokkal jobban)! Hol találom ezt a rendeletet? Az új évkönyvben rengeteg dolog van, de ilyesmivel nem találkoztam. Kösz!
Előzmény: P9R (8060)
P9R Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8060

Unisol...

 

a 175/2003. sz. kormányrendelet ami ugye a sokkolókkal foglalkozik, az elég rövid és tömör -ráadásul közérthető.

Tedd mán meg azt a szívességet, hogy elolvasod és tájékozódsz, mielőtt iszonyatos süketségeket beszélsz...!

Előzmény: unisol7 (8056)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8059
Köszi!! Egyébként miért is???!! "Esetleg gondold at mekkora ostobasagot irtal." Talán segíthetne rájönnöm, én nem értem miért marhaság amit írtam?!! Kösz! Amúgy arra gondoltam, hogy ismerek sok barmot, akik totál részegen játszadoznának azzal egy buliban. Akár poénból is. Ezért konkrétan annak nem örülnék, ha a hasonlóknak lenne. De én szívesen viselnék, ha lehetne. (Mondjuk a gázpisztollyal elhárítom a támadást, de míg kiér a rendőrség, hosszabb távon mozgásképtelenné kell tenni!) Mind1, már nem merek semmit írni, mert ismét kapok 1 le...ást!
Előzmény: gvass1 (8057)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8058
LOL :-) :-) ! Ja! Telefongyula: kösz a linket, annyira már nem is kell... :-) (amúgy gvass1 linkjében még tűrhetően fest, de inkább csak a gagyi kaliber, és "régi" technika tetszett benne!) "Röhögéstől fulldokolva!" Hát ez állat!!! :-)
Előzmény: .Mike. (8051)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8057

"Kár, hogy nem lehet arra is viselési engedélyt szerezni, bár örülök, hogy nem lehet bárki kezébe ilyesmi. "

 

B+.

Ezert a hozzaallasert legyszives vagd kette a viselesidet, es tepd ossze a jogositvanyodat. Majd szorj hamut a fejedre.

 

Esetleg gondold at mekkora ostobasagot irtal.

 

Koszi.

Előzmény: unisol7 (8056)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8056
Aha, thanx. Én is így gondoltam, hogy elkobzás, és úgy rémlett, hogy 100 ezerig büntethető. Nekem amúgy van engedélyem. Ez egy elképzelt szitu, mert 1 ismerős pedzegette, hogy 1* kölcsönadhatnám, mondtam, hogy kizárt, de ha megint próbálkozik, konkrétumokkal is szolgálhatok neki, hogy miért is küldöm el a fenébe!Thanx a sokkolókról való tájékoztatást, gvass1 úrnak szintén. Kár, hogy nem lehet arra is viselési engedélyt szerezni, bár örülök, hogy nem lehet bárki kezébe ilyesmi. Ahh, elfelejtettem, ugye még mindig úgy áll a dolog, hogy gépjármű közterületen magánterület, szóval ott lehet sokkoló(mint gázstuki engedély nélkül)? És nem csak az ottlétébe, de a származásába se kötnek bele? Szóval mondjuk külföldről behozható (legálisan)? Köszi.
Előzmény: P9R (8039)
telefongyula Creative Commons License 2005.03.24 0 0 8055

Ez a legjobb non-lethal.... próbáltál már röhögéstől fuldokolva verekedni? :-)))

 

tgy

Előzmény: .Mike. (8051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!