Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

stigglinnc 2010.02.27 Creative Commons License 25863

Most jóóól lebuktál!:-) Kiderült ám, hogy hetek óta felénk se néztél, mert ha megtetted volna, láttad volna, mennyiszer kapacitáltak mindenkit a részvételre:-) Engem is befogadtak, méghozzá nagyon-nagyon kedvesen, pedig én is új vagyok itt. Sajnálom, hogy lemaradtál, tényleg szuper volt, de úgy látom a lányok már a következőn agyalnak, majd csak figyelj!

Ez az apáca k....jó, bár a kipontozott szó valószínűleg nem annyira illik az ő hivatásához:-))) Imádom az arcát, hihetetlenül ügyesen megcsináltad... az a tsókos száj...

Nem tudom mekkora, meg hogy milyen keményre tömted, meg a ruhája alá se látok, ezért nem tudok hozzászólni, milyen cipő tartaná meg.

Én talán úgy oldanám meg, hogy erősebb drótból hajlítanék egy akkora hegyes V alakot (V, csak fejjel lefelé képzeld el), ami a fejéig felér, a két szára végére meg egy-egy talp formát, ezeket derékszögben előre görbíteném. A V tetejét bedugnám a hátá felől a ruhája alá, a "talpakat" meg a cipőkkel hozzáfognám a lábához - nemtom érthető-e, amit gagyogok?

Előzmény: Andrea1972 (25862)
Andrea1972 2010.02.27 Creative Commons License 25862

Szép jó reggel mindenkinek! Szeretnék kérdezni valamit. Az oldalon láttam, hogy szoktatok találkozókat rendezni, ide újak is mehetnek, vagy inkább ez olyan összeszokott társaságnak való? Néztem a képeket és olyan családias, hangulatos, hogy kedvem lett volna ott lenni.

Szeretnék megmutatni nektek egy babát amin épp dolgozom. Nagyjából kész van, csak a cipőjét nem tudom elkészíteni, hogy meg tudjon állni rajta. Van erre valami ötletetek, hogy miből készítsem?

A fej és a fityula miatt nehezen tartják meg a lábai.

PaJulcsi 2010.02.26 Creative Commons License 25861
Édes:) Egy maci, aki már várja a tavaszt, de még egy kicsit fázik:)
Előzmény: Aledi (25856)
PaJulcsi 2010.02.26 Creative Commons License 25860
Stigi! A férjem megáll felettem és kérdezi: A Stigglinnc egy pasi, hogy tiéd a szíve?!:)))))
A nemeztűről: nekem két napig volt gyulladt a tű helye Felicity után, még mindig látszik két kis pötty:)
Előzmény: stigglinnc (25852)
PaJulcsi 2010.02.26 Creative Commons License 25859
Valamire biztosan használni fogom. Vagy nem:)
Valaki írta a blogon, hogy talán subázó tű.
Előzmény: 4Hópihe (25849)
Skippo 2010.02.26 Creative Commons License 25858
Mindenkinek jó szórakozást a varrós talihoz, aki megy! :)

Őrá gondoltál? Runo nagyon jó tutorialjai vannak, s még szm-eket is megadja. Nagyon korrekt, bár kissé elborult. :D
Előzmény: A maranta (25854)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25857
Előzmény: ejjkukk (25855)
Aledi 2010.02.26 Creative Commons License 25856
4Hópihe,
Hehehe! Ilyen csinos a 30 cm-s Zsuzska babám lába, neki való a cipellő, nem kell pöttöm babát varrnom : )
De itt egy 12 cm-s macika, kárpótlásul : )

Azért meg tudom érteni a vonzódásod hozzájuk, élőben tényleg aranyosabbak az apró babák.
A gumis futtert Mici ajánlotta W. test anyagnak, ma ki is próbáltam, és jónak tűnik.
Előzmény: 4Hópihe (25850)
ejjkukk 2010.02.26 Creative Commons License 25855

Annyira pörögnek itt a lányok, hogy simán el lehet olvasgatni őket 1-2 órán keresztül, hogyha az ember nem figyel.

MIci: Esküszöm nem találtam meg, pedig már vagy 3x mentem visza 10 oldalt: de gratulálok a sikeredhez.

Julcsi: néztem a blogodon csudi szép dolgokat találtatok. Most nálam is volt nemrég egy-két ilyen kérdés, mert mamám dobozát leszedtük a padlásról, na ott is voltak érdekességek. (.... és nem utolsó sorban kaptam pár olyan könyvet, ami tele van régi hímzés technikákkal, azokhoz lehet a nálatok is talált eszközökből használni....)

Szfehérvár: júj, de jó lenne oda is menni, de sajna nagyon mocsok mostanában velünk a sors, gyakorlatilag mindenki beteg. Pedig nagyon kíváncsi vagyok, hogy mik lesznek ott.

Baba: kész és úton van: Camea készülj!

És megint baba: volt Idi blogján ez a Tatzuko akármicsoda, ahol olyan nagyon életszerű babák voltak....... Nem találkozott valaki véletlenül ilyesmivel a képtárak között?

http://idi4.blogspot.com/2009/03/tazuko-hayano.html

Előzmény: A maranta (25854)
A maranta 2010.02.26 Creative Commons License 25854

Alig bírtím visszaolvasni, közben a felét elfelejtettem annak, amit  írni akartam.

Mici! Gratula a szerződéshez!

Csajok!

Melyik ujjatok megy szét varrás közben? Nekem a középső szokott, legutóbb a Betlehemesnél volt ez kihívás, de nem véletlenül találták ki a gyűszűt, ami ilyenkor bevetek, bár régebben nem szerettem. Egyébként nagyanyai örökség.

Ki mikor lesz ott holnap Szfváron? mert kb. csak két órám lesz, és minél többetekkel szeretnék majd találkozni!

4Hópihe 2010.02.26 Creative Commons License 25853

drága vagy,hogy neked jutott eszedbe felajánlani,

most még itt hever azóta is a közelemben ,mert gyönyörködöm benne..

köszönöm és majd lesz helye ebben biztos vagyok)))

Előzmény: stigglinnc (25852)
stigglinnc 2010.02.26 Creative Commons License 25852

Ma se pihentetek, lányok:-)

PaJulcsi, tiéd a szívem, tégy vele, amit akarsz:-)))) (=koppinthatod)

A tűnemezelés tényleg nem bonyolult, csak veszélyes, eleinte folyton az ujjamba böktem azzal a szakállas tűvel, ami nem volt jó érzés.

A blogodban a teklagyöngyös tűket én is kalaptűnek nézném, a mellette levőket pedig kárpitos tűnek. A kárpitosok ilyet használnak gombostű helyett. Csodásak a kincseid és rajtuk látom, hogy Erzsi néni is milyen aranyos lehetett.

IO, azért abban ne bízzál, hogy egy gyerek nem tudja elszakítani a baba varrásait! Épp most kellett reparálnom az egyik unokababát, de már én is pattintottam el egynek a varrását. El is határoztam, hogy én is többször végigvarrom, vagy a legkisebb cikkcakk öltéssel fogom csinálni ezentúl, mert a nyúlós anyag nyúlását nem bírja követni a cérna, amikor két testvér a végtagoknál fogva éppen szét akarja tépni a babát:-)))

Pihe, már akartam mondani, hogy ismervén az affinitásodat a kis babákhoz, te azt a cipőt nem fogod tudni használni, ami a pakkodban volt: nyugodtan ajándékozd vagy cseréld el!

szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25851
Megnézte a figuráimat, és azt írta tetszik neki, ez volt a referencia. Szerintem nem veszi magát annyira komolyan, mint ahogyan tehetné. Ne egy komoly szerződést képzelj el, csak egy írásbeli beleegyezést. A feltételei is inkább barátságosak.
Előzmény: 4Hópihe (25850)
4Hópihe 2010.02.26 Creative Commons License 25850

el vagyok alélva.. és mivel a babák általában nagy tappancsosok ehhez kis mini babócára lesz szükség.. én meg örvendezni fogok ha majd bemutatod..

tényleg a miniségek okoznak esztétikai élvezetetés akkor elkezdek vágyakozni...

én a fanni angyallal is igy voltam két hétig bambultam,hogy ilyen picit nem tudok aztán csak összejött az  a 14centis változat....

mi az a gumis futter????

--------------------------------------

szarvasmici reggel csak bekukk már hiába olvasok ujra mindent nem találom azt hsz-d ,ezért csak ugy spontán reagálnám le,hogy gratulálok az uj szerzödéshez)))

kérdésem is volna csak ugy látatlanban igent mondott a fickó agy összedobtál egy minta darabot?hogy igy ültetted 3d-be és hozzájárul -e????

------------------------------------

másolás kérdéshez annyit füznék én is másolok,mert a rajzkészségem nem fedezi a biztos pontos szabásmintát, amit amugy is azért gyártanak,hogy használjuk...viszont a munkába belerakom magam ...készségeim szintjén..

Előzmény: Aledi (25774)
4Hópihe 2010.02.26 Creative Commons License 25849

volt olyan grilltü készletem amiben több féle hosszuságuak voltak.....

és ez éppen ugy néz ki,mint a legrövidebb tüje a készletnek...

2D-s sókerámiák rögzitésére is javasolják a szakirodalomban...

Előzmény: PaJulcsi (25846)
Skippo 2010.02.26 Creative Commons License 25848
Majd visszatérünk rá! Még most csinálom az első nagy W-babám. Majd meglátom utána mennyire lesz kedvenc ez a fajta babakészítés. Szóval majd akkor tudom, hogy nem-e használom fel... Meg még kísérletezek mi mindenre lehet használni... Parókaalap... hümm... *Aktív fejvakarászás.* Ki kell próbálni ezeket, majd meglátom! :)
Előzmény: Kaoka (25844)
Skippo 2010.02.26 Creative Commons License 25847
A hústű nem olyan hosszú. Vagyis van rövidebb verziója is. De hogy a néni mire használhatta, hogy a varrós dobzában volt? Arra lennék igazán kíváncsi. :)
Előzmény: PaJulcsi (25846)
PaJulcsi 2010.02.26 Creative Commons License 25846
Erre gondoltam én is, de a kalaptűhöz túl vékony és hegyes. Inkább egy hatalmas gombostűhöz tudnám hasonlítani.
A hústű megintcsak nem jó, mert rövid és vastagabb, mint a hústű.
Előzmény: 4Hópihe (25845)
4Hópihe 2010.02.26 Creative Commons License 25845

a nemtudomhanyas képen a bogyóstü és a hurkolt tü.

a bogyós lehet sáltü vagy diszes gombostü-nekem van ilyen.

a másikból szintén van az grilltű.

Előzmény: PaJulcsi (25835)
Kaoka 2010.02.26 Creative Commons License 25844

Ez a bosszú a számítógépezésért. :))) Az unokám ököllel ütötte a billentyűzetet kisebb korában. :))) Ha csőgéz van eladó, jelentkeztem. :)

Mici ok. majd írd meg az árát, küldök címet.

Előzmény: Skippo (25843)
Skippo 2010.02.26 Creative Commons License 25843
Nos, már majdnem két-két és fél órával ezelőt is írtam, hogy a fütty fütty mán belétek, megint ideragadtam, s a gyerek reggelije fél órát késett. Jó nem, halt éhen, de akkor is! Aztán erőt vettem magamon, s fellálltam, menni dolgomra. Jajj, de nehéz volt. :( Muszáj lezizzennem kicsit innen, mert a gyerek még ellátatlan marad a végén! :(
Úgyhogy amíg gyereket el nem láttam, ki nem takarítottam nem is ültem ide vissza.
Másolásról én már kifejtettem a véleményem a blogon. Nincs vele gond, míg nem sajátként adják el. Ezért tetszik Mici hozzáállása, hogy egyeztet az alkotóval, s nem sért szerzői jogot, nem mondja hogy az ő találmánya. Így tiszta.
Csőgéz nekem is van. Nagy tekercsekben. Férjuram korábban gyógyszertárban dolgozott, akkor hordta zacskószám haza a kötszereket, gyógyszerreklámos tollakat, jegyzetfüzeteket. Én meg mindent elraktam, hogy jó lesz majd valamire. Legalább mostmár tudom mire használhatom. Már használgattam is belőle. :)
Banyek. Gyerek most rugdossa vissza az ágy alá a sok játékot, amit kínkeservesen szedegettem ki negyedórán keresztül. :( Brühühü....
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25842
Na elmegyek, elmegyek, felöltöztetem végre azt a két csupasz manómat. Harmadik napja...
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25841
Oké, megfelezem és Kao meg Adél megkapja. Asszem fél-fél méter lesz. Jó lesz úgy?
Előzmény: Kaoka (25838)
bvedono-Szömörce 2010.02.26 Creative Commons License 25840
De jó lesz nektek holnap...
Előzmény: ezkriszti2 (25836)
Aledi 2010.02.26 Creative Commons License 25839
Hát, én hasznát tudnám venni : )
Előzmény: szarvasmici (25837)
Kaoka 2010.02.26 Creative Commons License 25838
Megveszem. :)
Előzmény: szarvasmici (25837)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25837
Jut eszembe! Amikor elkezdtem babát varrni, arra gondoltam, hogy waldorf-jellegű fejeket készítek majd, és vettem egy kis kötött csövet a hobbyboltban. Most már látom, hogy én azt nem fogom felhasználni. Kell valakinek?
ezkriszti2 2010.02.26 Creative Commons License 25836
Egymás másolása, ki másol kitől, saját utak keresése, jogdíjak, mi volt előbb tyúk vagy a tojás. Ezekről. Azt a foltos könyökű babát hozd el holnap, megszakértjük.
Előzmény: IOkaste (25831)
PaJulcsi 2010.02.26 Creative Commons License 25835
Megdolgoztatnálak benneteket a csipkékért!
Önreklám:)))
Aledi 2010.02.26 Creative Commons License 25834
Van úgy, hogy az ember nem tud kibontakozni. Rólam anyósom azt hiszi csendes, visszahúzódó, halk szavú, szerény nőszemély vagyok. Amúgy persze, ilyen is vagyok, vagy nem : )
Előzmény: szarvasmici (25807)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25833
Magamba szálltam, el is húzok.. Kijavítom a babócámat is.
Előzmény: IOkaste (25831)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25832
Olyan jó, hogy itt vagyok,és történik is valami. Remélem, hogy most, miután megvolt a KV, a reggeli, és már az ebéd is veletek, és végre elkezdek dolgozni, most már Ti is csendben maradtok. Csak amíg én nem érek rá.
Előzmény: ezkriszti2 (25829)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25831
MIlyen másoláshoz meg kereséshez?

MIci: elméleteket gyártunk ahhoz, hogyan tudnánk jobban beosztani az időnket.. erre meg MIND ITT LEBZSELÜNK!!
Előzmény: ezkriszti2 (25829)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25830
Mi az az FL?
Előzmény: IOkaste (25825)
ezkriszti2 2010.02.26 Creative Commons License 25829
Megint elbohóckodjuk az időt. Pedig a másoláshoz, meg a keresgéléshez akartam írni. Fogok is. Csak összeszedem a gondolataimat.
Előzmény: IOkaste (25828)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25828
:DDDD
Előzmény: Camea (25824)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25827
Na azért annyira neeeem.
Előzmény: Camea (25824)
ezkriszti2 2010.02.26 Creative Commons License 25826
Tényleg.... Mondjuk itt is az az egy üveg pezsgő volt emlegetve, amire voltunk 20-an és a fele kiömlött. Az a nagy torta, bezzeg amit megettünk, és isteni volt arról bezzeg hallgatás. Titkos bűnök ugye. Skippó almása is de jó volt. Ugye, Kaoka? :D
Előzmény: Camea (25820)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25825
Igazi FL-ként viselkedtek.. :PP
Előzmény: ezkriszti2 (25812)
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25824
Elképzelem a nappalitokat... amikor a házigazdák és a vendégek pucéran ugrálnak egy kalitka előtt.... ííííííííííííííí....naggggyon vizuális típus vagyok... :o))) Tetszik a kép! :o)))))
Előzmény: szarvasmici (25821)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25823
Szerinted nem fogyott volna el itt a sok édesszájú pasi között? De amúgy tényleg készültem, csak féltem tőletek.
Előzmény: Camea (25820)
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25822
...... nemtom mivel alapoztam meg ezt az elvárást.... de még nem akarok annyira.... még most jön a második lyánykorom. :o)) Tudod, gyerekek felnőve... szabadság... szerelem.... és Petőfi.... kell nekem! :D :D
Előzmény: szarvasmici (25819)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25821
Szeretjük hallgatni, amikor röhög. Hát most mit tehetnénk. Az a gáz, ha a vendégeink is szeretnék esetleg hallani...
Előzmény: Camea (25818)
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25820
Áh... készült ezerrel.... mi lett volna a fincsi tortával? :o))
Előzmény: ezkriszti2 (25817)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25819
Há mondtam Neked, öreganyókának. :D
Előzmény: Camea (25816)
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25818
... mindenkinek van valami heppje.... Ti pucéron ugráltok a madár előtt, hogy röhögjön? ....:O Óóóóóóóóóóó..... :D :D
Előzmény: szarvasmici (25815)
ezkriszti2 2010.02.26 Creative Commons License 25817
Ne piszkáljátok már Micit. Persze hogy kicsit visszafogottabb volt a talin, mikor még reggel is hezitációzott hogy jöjjön e. Még szerencse hogy hoznia kellett Pajulcsit, mert biztos megfutamodik, amilyen szerény. Na.
Előzmény: szarvasmici (25805)
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25816
wow... jól esett! :o)) ... de ha belegondolok, hogy akkor milyennek képzelhettél...... áááááááááááááá.....:D :D
Előzmény: szarvasmici (25814)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25815
De se előtte, se azóta nem, csak akkor, amikor én is várandós voltam. Biztosan megkívánta tőlem. És a röhögése... kizárólagosan amikor pucéran megjelenünk előtte. :DDD
Előzmény: IOkaste (25813)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25814
Te pont olyan bolondos vagy élőben, mint itt a topikon, csak sokkal jobban nézel ki, mint ahogyan elképzeltelek! :)
Előzmény: Camea (25810)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25813
Hát, a madarak tojnak steril tojásokat is.. ők így ovulálnak.. :D a vegák nagy örömére (tápanyag benne, csirekgyilkolás nélkül.. :D)
Előzmény: szarvasmici (25809)
ezkriszti2 2010.02.26 Creative Commons License 25812
Csipke? milyen csipke? Nekem is kell. Még nem tudom miről van szó, de kell nekem is. :-)
Előzmény: PaJulcsi (25803)
Kaoka 2010.02.26 Creative Commons License 25811
Ne tessék már szerénykedni. :D Úgyis tudjuk. :)))
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25810
... nah de rólam senki se gondolta, hogy fehér lelkű, visszafogott, finom urinő vagyok (mint ugye Kiskegyedről.... ééén) . :o))))))
Előzmény: szarvasmici (25807)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25809
IO! Mert nem hagytál ott sem kibontakozni, és a galambról (ami voltaképpen kacagó gerle) mondottakat félreértetted. Nem én kívánom szegény pára halálát, hanem a természet törvényei szerint, az élettartama sokkal-sokkal rövidebb, mint amennyi ideje ott él nálunk. És olyan dolgokra képes... Amikor Dominikot vártam, ez a lökött madár tojt két tojást. Pedig egyedül van évek óta. És kotlott rajta. Szóval én szeretem őt, és tök jó, hogy van, és most már azt is tudom, hogy a tollhullásásnak lesz értelme, de csodával határos, hogy még közöttünk van! ÉÉÉÉÉted már????
Előzmény: IOkaste (25808)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25808
Ne zargasd már! Hagyd, hogy kibontakozzon az igazi egyénisége.. :D Legfeljebb kimoderáltatjuk majd.. :D
(Micikém, nekem ez igazibb, mint amit a talin sejtettek rólad a többiek.. mert ők nem hallották, miket mondtál a galambotokról.. Mg amúgy is, én a többit hozzádgondoltam.. ;D)
Előzmény: Camea (25806)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25807
Drága! Hidd el én voltam ott, én aki a természetes közegemben akár egy kocsist is meg tudnék szégyeníteni. De amúgy persze egy érzékeny, finom lelkű csajszi vagyok. Nem skizo, csak lassan oldódó. Sajnálom, de a talin még nem sikerült teljesen belazulnom. De mi a baj a baccátokmeggel? Pont olyan édesen hangzik, mint amiket Te is szoktál írni. :)
Előzmény: Camea (25806)
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25806

Micíííííííííííííííííííííííííííí! Mi ez a baccátok meg? Neked ilyent még gondolni se szabad! Most már jó lenne, ha elárulnád végre, ki volt helyetted a babatalin! :o)

Én a nevedről lemondok egyefene... de a műhelyedet... aaaaaaaaaaaaaaazt nagyon celetném. :o))))

szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25805
Baccátok meg, míg hajat mostam, lemaradtam egy csomó hsz-ról.
Kakoka ne izéjj má! És már Néma is kiakasztott valami hasonló dologgal, meg Aledi is. Én egyáltalán nem hiszem azt, hogy egy mákszemnyivel is büszkébbnek kellene lennem arra amit csinálok, mint itt a topikon bármelyikőtöknek. Nevem van? Hol? Persze jólesik,hogy ezt írjátok, mondjátok, de nem adok igazat Neketk! Bocsánat. De azért szeretlek Benneteket! :)
Előzmény: Kaoka (25772)
pági (prücsök) 2010.02.26 Creative Commons License 25804
IO,
Színfogó kendővel sem próbálnád meg mosógépben? Hátha...
Én mindent azzal mosok, így nem fog meg semmi semmit. Rossmannban, dm-ben 2 féle is szokott lenni. (És én 5-10x is használok egy kendőt.)
És legközelebb ne tessék kérem varrós balesetekről írni!!! Épp most estem át egy kötözésen, doktornő. :)
Előzmény: IOkaste (25793)
PaJulcsi 2010.02.26 Creative Commons License 25803
A blogomon megnézhetitek a kincseimet.
Réka! Szívesen küldök csipkét, amint látod van elég. Annál is inkább, mert hétvégén kaptam egy halommal anyukámtól is:)
Persze az ajánlat szól másnak is!
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25802
Ja, és kukába az arányérzékemmel! :DDD
Előzmény: szarvasmici (25801)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25801
Hurrá! Köszi. Amúgy nem mardosott a kétely, szerintem késbe sem dőltem volna, ha nem ez a történet vége, csak egyszer ez feltűnt. Nem is kiabáltam azonnal a nagyvilágba, de most szóba került.
Előzmény: IOkaste (25798)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25800
Bibis volt maga az anyag, mert a hajtás mentén megszívta a nap, és világosabb lett. Amikor szabtam a fonák oldal felől, akkor nem láttam a csíkot, csak amikor felvarrtam a lábat. Gyakorlatilag teljes hosszában ott éktelenkedett a csík, és így nem akartam forgalomba helyezni. A fiúk piszkáltak folyton, hogy fejezzem be, és ajándékozzam el, vagy tegyem fel a Meskára, ne szomorkodjon szegény a polcon.
És a vásárlójának is egy ilyen egész láb hosszában éktelenkedő műtéti hege van. :)
Előzmény: IOkaste (25784)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25799
Én is ebben reménykedem. Egyszerűen magukkal ragadtak rögtön azok a kis tünemények. :)
Előzmény: kdatta (25785)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25798
Így történt. :) Vio megírta, h. a Wampon vette.. :D

De a "mardosó kételynél" nem sokkal jobb, hogy tisztáztuk a dolgot? :D
Előzmény: kdatta (25785)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25797
Mázlista vagy Te is a szomszéd nénivel!!!
Előzmény: PaJulcsi (25778)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25796
Köszönöm!!! Majd mutatom, az eredményt.:-)))
Előzmény: PaJulcsi (25795)
PaJulcsi 2010.02.26 Creative Commons License 25795
Nem gyapjúval tömöm a fejet, hanem JYSK-es párnatöltelékkel:) A hajat rásimítom a fejére, az első réteget jól beledöfködöm, a második réteg pedig a frizurája lesz.
Előzmény: illesreka (25788)
Kaoka 2010.02.26 Creative Commons License 25794
Nem tudom lehet, még beszerezni keresedésekben Haemopont? Szerintem érdemes lenne ilyen balesetekhez használni, kis vattát belemártani az oldatba és azzal megdörzsölni, ahol szükséges.  Én ujjam is szita babavarrásnál. :(
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25793
Nem lehet gépben mosni... egybe van varrva a PIROS ruhájával... :(( A karja korrigálható egyszerűen, hisz csak újra össze kell varrnom a cérnát, nem hinném, hogy mármilyen gyerek ilyen irányű és erejű rángatásokat végezne még egyszer rajta.. :D

OKé, akkor most teszteltem a babámat és nem életképes ez a konstrukció.. :( (Bár nem tudom, melyik másikat küldeném be a mosógépbe.. :S)
Előzmény: Kaoka (25789)
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25792

A figurkás királylányt (vagy hasonlót) CAMEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaa fogja megcsinálni... hm... legalábbis előbb! :O))

Bár tegnap-tegnapelőtt 2 másikat készítettem, de nem mutatom meg, mert a kisfiam akarja üzemeltetni a Meskát... (majd utána megmutatom). A Drága vaterázik a mama neve alatt, több mint 100 eladást produkált és olyaaaaaaaaan cépeket írnak neki, hogy mennyire kedves, meg mennyire figyelmes.... meg miiiinden. Tiszta annnnnnyja ez a gyerek. :oDDD

Én is jártam már úgy... mivel allergiás vagyok minden hibára, megy a rongyoszsákba vissza. Amúgy pedig rájöttem, hogy meg kell csinálnom a babákat... aztán kicsit elrakni őket 2-3 hétre, aztán előszedni és már fogalmam nincs mi volt a hibája... és tökjónak látom őket. :o))

Előzmény: IOkaste (25779)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25791

Igen, a figurkásra gondoltam!:-)

Az ötleteimet én sem tudom utolérni, de tegnap apukám bölcsen megjegyezte, hogy addig örüljek, amíg ez így van!:-))) PErsze az más kérdés, hogy van olyan, ami nem saját ötlet, de szeretném megcsinálni, meg van olyan saját ötlet, amit még nem merek elkezdeni... Én éppen még a (ön)keresgélés fázisánál tartok...:-)))

Io, nem tudom, mit lehet kezdeni a bibis babáddal... A vérre az azonnali tiszta hideg vizes mosás az egyetlen tuti módszer, vagy, ha már alattabb, akkor a jégkocka...

illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25790
Azt nem tudom - mármint a címét, valami olyan, ami természetfilmhez hasonló, és rárajzolják ezeket a trilliket a rendes filmre... Még azt sem tudom, melyik adón ment...:-(((
Előzmény: IOkaste (25777)
Kaoka 2010.02.26 Creative Commons License 25789
Dobd bele egy kispárnahuzatba és  a mosógépbe. Már semmit sem veszítesz. :) A karját cseréld ki és kész. Jobb ötletem nincs. A haja, ha mosható, tekerd fel és öltögesd össze. Ha nem mosható, akkor passz. :D
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25788
Köszi Julcsi - jövő hét végén már kipróbálhatom...:-)) Még nagyon bután hangzó kérdés: a baba fejét tömöd ki a gyapjúval, és azokat húzkodod ki, vagy rásimítod a gyapjút, és úgy szorkodod a fejébe... (bocsi, konkrétan hajkészítést még nem találtam a youtbe-on...(pirulós smiley a buta kérdésért)) 
Előzmény: PaJulcsi (25773)
pági (prücsök) 2010.02.26 Creative Commons License 25787
Legközelebb maradjon az a folt, szexepilnek.
A mostani foltos szakadt babához meg varrj egy szörnyeteg farkast, aki fel akarta falni. :) Menthetetlen? Nem tudod gépben egyben kimosni?
pági (prücsök) 2010.02.26 Creative Commons License 25786
Mázlista. :)
Előzmény: PaJulcsi (25778)
kdatta 2010.02.26 Creative Commons License 25785
Szinte biztos vagyok benne, hogy a meskás lányé a baba, amit Violininél láttál, amit akár a Wampon is vehetett tőle. A Trilla babákat a hétvégi Wampon épp a mögöttünk lévő asztalon árulta a csaj, és tüneményesek voltak, és tényleg nem nagyobbak 15cm-nél. :o) Violini blogján a fotó azért csalhat, mert gyerekágy mellett lett fotózva. Legalábbis szerintem. ;o)
Előzmény: szarvasmici (25780)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25784
:D Mi az, hogy bibis lett?

Amúgy már szerettem volna kérdezni tőletek: ha varrás közben megszúrjátok az ujjatokat mit csináltok? A munkán lévő folttal, és az ujjatokkal, hogy mihamarább lehessen újra dolgozni.. én gyorsan egy zsebkendőt szorítok rá, de ha sokat varrok egyszerre, szinte teljesen berepedezik az ujjhegyem, akkor bármelyik pillanatban vérezhet újra... A ragtapasz meg szinte meg sem marad ezen a részen ... Még a timsón gondolkodom, talán még lehet kapni a gyógyszertárban..
Előzmény: szarvasmici (25783)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25783
Nekem volt egy teknősöm, aki bibis lett, mire elkészült. Aztán hónapokig ült a polcomon, és plasztikázni akartam, de nem volt szívem bántani. Végül föltettem a Meskára akciós áron, leírtam mi a hibája, kiemeltem fotóval is, és megvette egy lány, aki már régóta kereste a tekimet, és képzeljétek, épp olyan sérülés van a lábán, mint ami a teknősén. Megtalálta a zsák a foltját. :)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25782
Ja, és megkérdeztem Violinit mélben.. :D
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25781
Szerintem ebben a kérdésben ugyanúgy gondolkodunk.. :)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25780
A Trillák 15 cm-esek. Szerintem a Violinié nagyobb. Persze sokszor csalódtam már a méretarányokban. És nem mondtam, hogy csúnya dolog saját részre lemásolni. Nem ezzel van a baj. Illetve nincs is semmi baj. Megmondom mi játszódott le bennem. Megláttam ezeket az édes kis tündéreket, és szerelembe estem veük. És irgykedtem, hogy ezek nem az én agyamból pattantak ki. Aztán megláttam Violininél, és az jutott eszembe, hogy valaki más is csinált már ilyeneket. Nem tudom ki volt hamarabb, de sajnálnám, ha a Meskás tündérkék másolatok lennének. Mint ahogyan a másik belinkelt baba miatt is csalódott vagyok, mert hittem, hogy a készítő saját ötlete, de itt egyértelmű, hogy mi volt előbb.
Egyébként én nem vagyok harcos ebben a kérdésben, mert minden sk alkotást nagyra tartok, függetlenül attól, hogy közzétett szm, vagy fotó alapján saját szm-val, de mégiscsak másolt figura születik. Mindig azt mondom, hogy lehet űberelni a másolókat is, és azután pampogni. De a korrektséget is nagyra tartom, és ha másolunk, akkor azt vállaljuk föl, ne ékeskedjünk mások tollaival. Egy link, egy hivatkozás, egy megemlítés és máris szebb színben tűnik fel a dolog. Különösen ha forgalmazni szándékozik valaki az ilyesmit.
Előzmény: IOkaste (25770)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25779
Ó, melyik királylány? A figurkás?

Annyi saját ötletem van, előbb azokat szeretném már anyagba öntve látni..

ÉS egy kis siránkozás: képzeljétek, tegnap befejeztem egy babámat, amit eladásra szántam, már csak egy pici szoknyát kellett volna varrni neki. Ekkor észrevettem, hogy a könyökén van egy pici folt. Nem tudom, mi lehet, mintha ott erősebben kijött volna rajta a tea vagy talán megszúrtam az ujjam és egy picit véres lett?? (Eladásra blee...) Víz alá tartottam a karját, mostam, dörzsöltem, de alig lett halványabb.. Viszont annyira megdörzsöltem, hogy egy részen elszakadt a cérna és kibomlott a varrás.... abba kellett hagynom a folteltávolítást, radiátorra tettem száradni. Mosás közben vizes lett az arca is egy kis helyen, és most már AZ IS FOLTOS!!! :((((
Az a dög 2 mm-es folt meg ugyanúgy ott van.. MÉg decemberben kezdtem ezt a babát, a hajával egy csomót tököltem, emiatt sokáig nem volt kedvem befejezni.. s most meg a cél előtt... :( Szerintetek micsinájjjak??? :((
Előzmény: illesreka (25776)
PaJulcsi 2010.02.26 Creative Commons License 25778
:) Én most jöttem a szomszéd néni lakásából, mindjárt felteszem a blogomra, mennyi csipkét gyűjtöttem és egy régi varrósdobozt, tele kincsekkel, amit még át sem bogarásztam. Azt mondta az örökös (aki hétvégén mindent a Vöröskeresztnek ad:S), hogy van valahol egy varrógép is...
Előzmény: pági (prücsök) (25753)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25777
Téééényleg??? :oo Milyen mese??
IO , az újszülött.. :D
Előzmény: illesreka (25771)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25776
Io, erről jut eszembe, készül a királylány? ;-))) Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyenre csinálod!!!
Előzmény: IOkaste (25770)
bvedono-Szömörce 2010.02.26 Creative Commons License 25775
Én is vállalom hogy másolok, mert a rajz tudásom egy óvodáséval van egy szinten:))
Előzmény: pági (prücsök) (25768)
Aledi 2010.02.26 Creative Commons License 25774
De jó beszélőkétek van : ) Valahogy meg kellene oldani, hogy a gép hangosan mondja a hsz-t, hogy közben lehessen dolgozni.
Én is horgoltam cipellőt, csak nem találtam hirtelen a videót, ezért nem pont úgy van, ahogy kéne. Most már újranéztem a videót is, a következő jobb lesz. Azért mutatom, főleg Pihének :), ugyanis alig több, mint 3 cm, ez talán nem nagy.

Vettem gumis futtert a Minitexnél. Mindkét árnyalat tetszik, majd mutatom, hogy milyen lesz megvarrva.
PaJulcsi 2010.02.26 Creative Commons License 25773
Ó, egyáltalán nem bonyolult dolog. Igaz, Stigi?:)) (A Csipkés szívecskéd gyönyörű! Koppinthatom?)
Szóval jó keményre kell tömni a baba fejét és böködni, böködni, böködni. Ha már jó erősen tart, jöhet maga a frizura. Beigazítod és egy kicsit megbökdösöd.
:))) Ugye mindent értettél?:))))))
Nálam is van készülőben baba, megpróbálok tutorialt csinálni róla és szólok ha kész.
Előzmény: illesreka (25738)
Kaoka 2010.02.26 Creative Commons License 25772

Aha értem..... hát nem tudom mi lesz azzal a bolttal, mert oda biztosítani kell a folyamatosságot, vagy semmi értelme. Azért kivárom, hogy elő tudjak rá készülni. :)

Aztán, ha nem megy, akkor jön a B terv. :D Mici, Te már varrhatsz bármit, mert neved van és nem is akármilyen. :)))) Büszke lehetsz magadra, megdolgoztál érte.:)

Előzmény: szarvasmici (25767)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25771
Egyéként ez a trillababa valami mesefigura, múltkor láttam a tv-ben.
Előzmény: szarvasmici (25769)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25770
Még csak véletlenül sem kötözködni akarok, de sztem a meskás képeken nincs semmi viszonyítási alap, hogy mekkorák a babák, vagy legalábbis én nem emlékszem ilyenre.. És amúgy abban sem találok smmi kivetnivalót, ha valaki saját használatra lemásolja azt, ami szép.. :)
Előzmény: szarvasmici (25769)
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25769
Ja, a hasonlósággal kapcsolatban. Persze, hogy előfordul, hogy valami emlékeztet valamire. De engem az egyértelmű azonosság lep meg. Nem vetem meg azt, aki ezt csinálja, csak csodálkozom, főleg amikor feltételezhető valakiről hogy tényleg a sajátját varrja.

És a félreértések elkerülése végett a Trillababa másolásával nem Violinit vádolom, csak mivel méretben más az a baba, mint a Meskás Trillák, ezért úgy éreztem, hogy nem abból az alomból származik. Persze lehet, hogy egy korábbi verziója annak a készítőnek.
Előzmény: Kaoka (25766)
pági (prücsök) 2010.02.26 Creative Commons License 25768
Na nekem nincsenek másolási gondjaim, gyakorlatilag ugyanis csak másolni tudok. :) Rajzolni és tervezni nem. De még nem késő, múltkor láttam egy könyvet, aminek az volt a címe, hogy Tanuljunk rajzolni. Hátha lesz egyszer egy saját tervezésű babám, addig pedig boldog vagyok a ti és mások ötleteivel.

IO,
Neked pedig csak ne legyen önértékelési zavarod két zsűrizett baba után! Hagyd, hadd legyen másnak.

Én most épp a ragasztós közbéléssel szívok, nem ragad. :( Úúúúútálom.
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25767
Nincsen azzal semmi gond, ha másét varrod, ha nem írod azt, hogy a Te találmányod. Megérdemli az eredeti is a hivatkozást. Én is csinálok olyat, amit nem én terveztem, de nem mondom azt, hogy az én szellemi termékem. Ezért levelezgetek illetékesekkel, hogy legalább a jogdíjas rész tisztázva legyen mindenfelé.
Előzmény: Kaoka (25766)
Kaoka 2010.02.26 Creative Commons License 25766
Akkor most kicsit büszke vagyok, mert van egy-két sk. tervezett mintám. Amúgy Én sem vagyok különb, mert kész mintáról szoktam babát varrogatni. :D Ez inkább a kényelem miatt van. A Fifikre sem mondhatom, hogy saját találmány, inkább utánzás. Viszont, ami most úton van gurulos, az sk. termék. Nem nagy durranás, de legalább egyszer tényleg a sajátomat varrom. :) Ha nyitok Meska boltot (már tervbe van) akkor fogom használni az sk. mintáimat. Sajnos a hasonlóság így sem elkerülhető.
Előzmény: szarvasmici (25752)
kdatta 2010.02.26 Creative Commons License 25765
Kdatta csak Colombussal festett micróban, de valahogy nem az igaziak ezek a festések, mert nem marad fixen az anyagban a festék. Legalábbis nekem minden fixálás és ecetezés ellenére is ereszti a színét. Ezért álltam rá a procionra, mert az eddig mindig bombabiztos volt. :o)
Csajok, most megpróbálok visszaolvasni. :o) Hát nem lesz kis feladat. :o)))
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25764
A Trilli babájához hasonló. Szerintem sokkal nagyobb, és nem drótos, amit Violininél láttam. Azért gondoltam, hogy esetleg ő maga varrta meg.
A másik baba meg ez itten.
(Violini Trillababája)
Előzmény: IOkaste (25760)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25763
Ági, Kdatta mikroban festett Procionnal, sajna, nem figyeltem hogyan, de itt mintha többen is próbálták volna.. persze nem nadrágot, de pl. táskának, pw-nek való anyagot sorozatban lehet csinálni.. :D
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25762
Ja, a nagy tervező a Tilda? Az tényleg viccesen hangzik.
Amúgy kezdő Meskásként én is azt gondoltam, hogy hűűű, mennyi tehetséges hobbyvarrónő. Aztán amikor feltűnt, hogy mindenki ugyan azt a nyurga angyalt varrja, akkor jobban szétnéztem, aztán meg nagyot. Én sem értettem, hogy miért. Aztán egy bárány erejéig én is elcsábultam a Tildák felé (persze szigorúan hangsúlyozva, hogy ez nem az én figurám!), de már elmúlt. Nekem az önmagam keresésének a fázisában volt ez. Ha majd mások is megtalálják azt, ahol és amiben a legszívesebben alkotnak, akkor talán majd kevesebb ilyen közkézen forgó minta alapján készített figura lesz látható a Meskán is. Bár mindig lesznek újak, és ugye újszülöttnek....
De azt azért tényleg nem értem, hogy ha valakinek nincsenek saját ötletei, akkor miért áll elő egy ilyen bolttal. Hiszen nagyon sokan vannak, akik a kész szm alapján gyönyörűen megvarrnak bármit.
Előzmény: Camea (25758)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25761

Igen, teával.:-)

Nem hiszem, hogy én találnék ilyen szép csipkéket nálunk...:-(((

A babavarráshoz nem kell feltétlenül szm....:o))) Csak fej-test-kezek lábak, aztán variálod a formát!:-)))

IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25760
Te melyikeket találtad meg? Én komolyan mondom, örülnék, ha a másolókat legalább egymás közt lelepleznénk, mert nekem komoly önértékelési problémát okoz, hogy mások ennnnnyire kreatívak, nekem meg alig van néhány saját ötletem.. Persze, nem sárdobálásra, gyűlölködésre gondoltam, csak arra, hogy képzeljétek, esse saját... vagy épp a gyanút hessegethetjük el, mint amit múltkor én elfelejtettem:

Mici mondta, Trilla (?) babáihoz hasonlót látott Violini blogján. Szerintem Vio azt a tündért úgy vásárolta a Meskáról. Én is vennék, vagy talán veszek is.. A lány már elég régen csinálja ezeket a figurákat, a kötős topicon már tavaly is láttam a munkáit, anyukája dicsekedett a szépségekkel (amúgy a topicunk nyitásakor itt is mutogatta a babáit a büszke mama, csak akkor még másfélékkel próbálkozott, nagyon tehetségesen. :D)
bvedono-Szömörce 2010.02.26 Creative Commons License 25759
Értem én, de ne is beszéljünk róla:)
Előzmény: Camea (25758)
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25758
... rengeteg olyan alkotás van a Meskán, ami újságból innét-onnét van, szerintem ez nem gáz (annyira) ... egy újszülöttnek minden (vicc) cica új... meg minden egyéb is. Aki nem látta a mintát, annak semmit nem von le az élevezeti értékéből... aki meg látta, szerintem annak se. Ha megvan rá a vásárló, akkor nincs gond, mert mindkét fél jól járt. ... ennyi... :o)) Engem meg mosolyogtat inkább, mint a múltkor az a boltos, hogy nagy tervezőkkel dolgoztat...meg kreativitás meg húúúú meg haaaa..... miért nem írja, hogy varrónő, aztán kész. :o))))
Előzmény: bvedono-Szömörce (25754)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25757
Mici, ez önkéntes alapon működik nálunk is...:-))) Sőt, ha odébbtessékelem őket, jön a hiszti...:-)))
Előzmény: szarvasmici (25750)
bvedono-Szömörce 2010.02.26 Creative Commons License 25756
De nem akarok vitát elindítani, már nem is vagyok dühös..:)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25754)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25755

Ja, jól sikerült a festés, de "bevált" a módszer már párszor... mindig IKEA vásznat festek így..

Io, fantasztikusakat lehet alkotni!!! Ez a többszörös, rugós tű nagyon szuper!

Előzmény: Kaoka (25747)
bvedono-Szömörce 2010.02.26 Creative Commons License 25754
A blogomba feltettem egy cicamintát , ami nem saját, de akkor is..és az köszönt vissza...
pági (prücsök) 2010.02.26 Creative Commons License 25753
Réka,
Már nem is olyan kicsik a fiúk! :) Vendus nagyon hasonlít rád.
Teával festenek?
Nekem is az lesz a jövő heti projekt. Nagyszerű lepedőket találtam hozzá. Na és persze a tegnapi festésem is felvillanyoz.

Azt hiszem, ha most hazamegyek anyuékhoz, nekem is csipkéket kell keresgélnem nagymamámnál... :)
Babát varrni egyelőre úgysem tudok, kéne hozzá nyomtatni szm-et.
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25752
Ezt én is akartam kérdezni, mármint hogy mi volt a Meskán, ami dühítette Szömörcét. Én nem dühös lettem, csak szomorú, mert az egyik csajszi helyes kis babákat varr, és én szentül meg voltam győződve arról, hogy ezeket ő találta ki, és annyira tetszenek. Aztán meg a Skippo belinkelte azt a sokat, és az egyik bonecás újságban megláttam azokat az édes babcikat...
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25751
Sziasztok! Köszönöm, lehet is irigyelni..:o)))))))))) A nagyobb 3 éves múlt, a kisebb másfél éves múlt.
szarvasmici 2010.02.26 Creative Commons License 25750
Te kis rabszolgatartó! :D Bár én is voltam már így, hogy befogtam a fiúkat. Dorián már szépen tömi a testeket, de Csabus pl. a steppelt vatelint szokta csíkokra vágni, és egyszer Dominik nem tűrte, hogy ő mindenből kimarad, tehát neki is ki kellett próbálnia a vatelin csíkozást, aztán a két kicsi feldarabolt 2 m-t, és a csíkokat csinos kis tekercsekbe tekerték, és szépen sorba belepakolták egy erre kijelölt dobozba. Na azóta nem jönnek olyan sűrűn a műhelybe. :) De mindenképpen ragadós az anyuci munkája, szóval a Te kicsikéid is nemsoká fognak majd érdemben is segíteni.

Az idő uraiban végül felfedeztem a lógó orrú lényt is, csak az nem a röpködős fajtából való, hanem egy nagytestű, nagyseggű, lószerű valami. Valószínűleg az édes kis röpködő mákvirágok, Gyula, és Jean, meg a lógóorr összekapcsolódtak az emlékeimben.
Kaoka 2010.02.26 Creative Commons License 25749
Ja! Még a végén kitaláljátok, hogy légy van benne. :))))
Előzmény: Camea (25748)
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25748
... és temperát? ... kávéügyileg! :DD
Kaoka 2010.02.26 Creative Commons License 25747

Hi! Hozom a kávémat, de több képet nem kaptok kávéügyileg. :D

Réka édesek a gyerekek. Így könnyű festegetni. Amúgy, hogy sikerült?

Stigi örülök, higy előkerültél. Csipke nálam is van ömlesztve. :)

Szömörce! mit láttál a Meskán, ami feldühített?

bvedono-Szömörce 2010.02.26 Creative Commons License 25746
Mekkora fiaid vannak:))Hány évesek?
Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25745
Áh... bűbájosak... :o) ... nem is találok szavakat... hjaj, de irigyellek. :o)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25744

Köszönöm, tanulmányozom...:-)))

Előzmény: IOkaste (25741)
bvedono-Szömörce 2010.02.26 Creative Commons License 25743
Már megittam, de még mindig csak kóválygok, mint az a bizonyos a levegőben..
Előzmény: IOkaste (25739)
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25742
Persze, nyugodtan, azért hoztam, hogy büszkélkedjek velük, hogy még ksfiúkat is rá lehet venni a babaalkotásra...:-) (ha feliratoznád: Levi a cumis, Vendus a fürtöske)
Előzmény: IOkaste (25740)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25741
Ha a Youtube keresőjébe beírod, hoyg felting vagy elt making és tutorial, rengeteg ismertetőt kidob.. :D
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25740
Ezeket a képeket elvihetem a honlapra? Annyira tüneményesek!! :)
IOkaste 2010.02.26 Creative Commons License 25739
Hali!! Kávézik valaki?

Stigi, a csipkeszivecskéd az utolsó csepp volt a pohárban Kustraera csodás táskája után.. most már muszáj megkeresnem a csipkéimet... (Az a baj, hogy még nálunk is vannak kicsomagolásra váró dobozok, örülök neki, hogy néhány inkább anyuéknál maradt még a padláson.. csak hát, pont ezekben vannak a kincsek.. :) )
illesreka 2010.02.26 Creative Commons License 25738

Sziasztok!

Ahh, Az idő urai... mennyire szerettem...:-))) Egyébként nekem kicsit Csukás István- Sajdik F. figurájára, a Radírpókra emlékeztetnek a turcsiorrok.:-))) 

Stigi, szerintem én is "béna" lennék net nélkül... már annyira hozzászoktam, hogy ezen tartom a kapcsolatot a világgal.

A tűnemezelt haj nagyon tetszik Pjulcsy kék hajú babája óta. Imádom. Tegnap este elszaladtam Meseboltba (kellett egy kis felüdülés a nap után), és tesómnak megmutattam, hogy milyen eszközöket kérek hozzá a szülinapomra.:-))) Egyébként ehhez kell valamilyen spec. gyapjú, és maga technika hogy működik? Aledi már magyarázta a talin, de hogy lesz belőle olyan szép frizura, mint Julcsi zöld hajú Felicityjének? Valaki fel tudna homályosítani a témában?

Képzeljétek, tegnap elkezdtem Rageddy Ann-t, és ha ilyen segítőim akadnak továbbra is a kisfiam személyében, akkor nagyon hamar kész is leszek vele!:-)

Camea 2010.02.26 Creative Commons License 25737
off: Hahóóóó! Pihe! Ma jött be 4 leveled, amit tegnapelőtt reggel írtál... írtam tegnap és ma is... légyszi idevakarni, hogy kimennek-e tőlünk a levelek hozzád. Pusz.
ejjkukk 2010.02.25 Creative Commons License 25736

Sziasztok! Jajj, de nagyon megy itt az élet!

Megy holnap a baba Cameának, és jövőhét elején küldöm a másikat is. (...bocsi  csúszással, nagyon zajlik az élet nálam is....)

Jó volt nézegetni a képeket a taliról, sajnálom, hogy nem tudtam menni, de egy kicsit azért örülök is, mert nagyon szégyeltem volna magam, hogy nincs mit mutatnom.

Én még nagyon le vagyok maradva Felicitinél, mert elképesztő édes az a minta.....szeretném még ebben az évben elkészíteni....

Előzmény: bvedono-Szömörce (25720)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25735
Bocsi, csak vmiért pipa lettem... felejtsétek el amit írtam:(
Előzmény: bvedono-Szömörce (25734)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25734
Amúgy észrevettétek, hogy ha teszünk fel ide vagy a blogjainkba szabásmintát rövid időn belül megjelenik a Meskán?
szarvasmici 2010.02.25 Creative Commons License 25733
Gugli segített. Az idő urai. Bele is kuksiztam, azt hiszem a mákvirágokra gondoltam. Tökre nem ilyenek, de nagyon cukik azok is.
Előzmény: szarvasmici (25732)
szarvasmici 2010.02.25 Creative Commons License 25732
Szó sincs róla, nem gondoltam az irigységre, inkább azon csodálkozom, hogy én ilyen lépéseket meglépek. Rumini sem miattam lett ismert, ha rajtam múlt volna, akkor egy lakna Érden, és slussz passz. De a megrendelő feltétlenül akarta hogy lássa Berg Judit, a többi meg a nyakamba zúdult. De ezek a kis szivárványorrúak, meg az egerke annyira meglőtték az agyamat. Eccerűen imádnivalóak. Hát hogy mikor lesz belőlük figura, azt nemtom, de nagyon izgatja a csőrömet. És ez baj, mert nem haladok a kötelező körökkel. :(
Sajnos nem tudom, hogy hol és miben szerepeltek ezek az édes lógóorrú izék, de volt régen egy mesefilm, francia-magyar kooprodukció, valami rajzfilm, abban voltak ilyesmi lények. Lehet, hogy pont nem ilyenek, de hasonlóan bájos nemtommik voltak, meg egy babának való szőke srác volt a főszereplő. Jaj, mi volt a címe...???
Előzmény: Skippo (25731)
Skippo 2010.02.25 Creative Commons License 25731
Dehogy gondolom, hogy nyomulós lennél! Épp tetszik, hogy ilyen a hozzáállásod, hogy - egyrészt nem hagyod a lehetőségeket elsétálni -, másrészt meg megtiszteled az alkotót... :) Meg persze ez már kenyérkérdés is, nálad. :) S ez nem irigykedés részemről. Remélem nem annak vetted! :) Én inkább drukkolok neked, hogy tényleg közelebb kerülj ezzel a megélhetési szinthez! Szeretem az ilyen sikertörténeteket, amikor az embernek az lehet a hivatása, amit szeret, s mégha - szerényebben is - de megél belőle. Nekem anno volt egy kézműves ajándékboltom, ahol fiatal kézművesek termékeit árusítottam bizományban. Sajnos helyben volt, így nem is éltünk meg belőle, se mi, se a többi alkotó. Ha Pesten lett volna, mondjuk a Vácin... :) De nem úgy alakult... Mindenestre a többi, fiatal kézműves is díjazta a próbálkozást. Mifelénk csak ilyen útja lehet(ett volna), összefogással... De nem volt elég kereslet rá. :( Többször próbáltam/tunk összefogni a helyi fiatalságot vagy így-vagy úgy, de sajnos kevés eredménnyel... A sok kudarcba meg belefáradtam... Ezért is becsülöm azt, aki nem adja fel, s még van ereje, hite küzdeni. :)
Ezért nem gondolkodom még árusításon. Én inkább csak a magam örömére. Egyenlőre. Meg inkább tanuljam előbb ki a dolgokat... Aztán ha a GYEd lejár, már lehet nem szeretném kérdés lesz, hanem muszájé... :( Még lehet pnzügyi területre is vissza kell mennem, akárhogy nem szeretném...

Mindegy. Hagyjuk a piszkos anyagiakat, meg a kevésbé napos oldalakat... :) Aztat mondjátok meg inkább, hogy ezek a szívárványorrúak miben szerepeltek?! Annyira ismerősek, de nem tudom honnan...

Stigi! Nagyon jó ötlet így megőrizni a csipkéket. Sajna én a nagyrészüktől megszabadultam. Most meg már nagyon örülök, ha egy-egy darab a kezembe akad, ami véletlen megúszta a rövid úton történő elajándékozást. :)
szarvasmici 2010.02.25 Creative Commons License 25730
Szia Stigiiiiii! Nekem is hiányoztál! És a tali óta minden szabad percemet horgolással ütöm el. Az én cipőcském nagyon ipici lett, szóval változtatnom kellett a pálcák számán, sőt plusz még egy kört kell tegyek a talpon is és az oldalán is, de azt hiszem kialakult a jó méret. Most már csak baba kellene hozzá.
Amihez gratulálni kell? Nem kell igazából, szerintem nem olyan nagy durranás. IO linkelt be édes figurákat, és én írtam a rajzolójuknak, hogy szeretném őket 3D-ben. És ő beleegyezett, abba is hogy forgalmazzam. Természetesen ha lesz prototípus, akkor mutizom az ihletadó rajzokkal együtt.

Skippo! El ne képzeld ám, hogy általában nyomulós vagyok, csak nem szeretném, ha az a vád érne, hogy más találmányát teszem magamévá. És ezek a mütyik nagyon megtetszettek, ezeket akartam, és kész. Ez a tisztább út, és Szuperapu is megköszönte, hogy korrekt voltam. És igazad van, nagyon halál szimpatikus srác.
Előzmény: stigglinnc (25727)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25729
:DDDDDDDDDDDD

Csók Neked, Évikém!!

(Reggel jövök majd olvasni vissza rendesen, most csak bekukk... kávénál találkozunk! Szép estét nektek!! :D)
Előzmény: 36évi (25721)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25728
Ez a sikertörténet: tehetséges, fiatal magyar alkotók egymásra találása.. :D
Mi meg majd gyönyörködünk.. :D
Előzmény: szarvasmici (25716)
stigglinnc 2010.02.25 Creative Commons License 25727

Ja, nem varrtam sokat, mert kb annyi időt töltöttem telefonálgatással, mint korábban internetezéssel + 2x annyit idegeskedéssel :-( Legalább 10 évet öregedtem is ezalatt.

Annyira átálltam az internetre, annyira mindent itt intézek, hogy teljesen le voltam bénulva...

Fogadjatok meg egy tanácsot: a Fibernet-tel ne kezdjetek, semmilyen szinten és műfajban!

Előzmény: ezkriszti2 (25724)
stigglinnc 2010.02.25 Creative Commons License 25726

Remélem, nem hullik ki szálanként:-) Viszont, sajnos, asszem nemezesedni fog és úgy már nem annyira csinos.

A szív saját, húgomnak ajándék, anyánk, nagyanya, nagynénénk csipkéi vannak rajta - egy kis nosztalgia...

Aledi, köszi!

Előzmény: ezkriszti2 (25724)
Aledi 2010.02.25 Creative Commons License 25725
Jó, hogy te is itt vagy. Ugye, hogy megeredt mindenki nyelve? Jót tett a tali.
Gyönyörű az a szívecske.
Előzmény: stigglinnc (25722)
ezkriszti2 2010.02.25 Creative Commons License 25724
Eddig jól bírja a haj. Majd jelentem időnként az állapotát. 3-4 éveseknél lehet hogy már működik? Nem volt neted, akkor biztos sokat varrtál. :-) Szivecske saját?
Előzmény: stigglinnc (25722)
stigglinnc 2010.02.25 Creative Commons License 25723

Én is gratulálok, bár nem tudom miről van szó:-)

Lehetne látni a kiindulási figurákat (meg majd azt, amit te csinálsz belőlük)?

stigglinnc 2010.02.25 Creative Commons License 25722

Hát, lányok, alaposan megdolgoztattatok! Ennyit dumálni :-)))

Mindenre úgysem tudok reagálni, meg már nem is érdemes, csak néhány szót, távirati stílusban.

Köszönöm a topictalálkozót, a szervezést, benneteket, a jó hangulatot, a kedves fogadtatást, meg mindent... Irtó jó volt látni a sok szép kész babát és egyebet. Végre meg tudtam figyelni alaposan, hogyan csinálják a profik. A fotókért is hálás vagyok (bántam, hogy én elfelejtettem elvinni a fotóapparátot...), különösen skipponak a feliratokat, neveket!

Mind helyesek voltatok, de legjobban a kiskutyát élveztem:-) Hihetetlenül jól érezte magát, csak én aggódtam, hogy valaki véletlenül rálép, de ügyesen megúszta. Tündérpofa, köszönöm neki, hogy elhozta a mamáját közénk:-) Mici, gyönyörű lett a kiscipő!

Aledi, édes lett a Felicity-d! Én is kaptam egy csodás egységcsomagot IO-tól tavasztündérre, de mivel nem volt netem, nem fértem hozzá a szabásmintához (se), pedig annyira meg akartam csinálni:-)

A gurulós babához: annyira izgatott a tűnemezelt haj, amit tőletek láttam, hogy amikor megérkezett ezkriszti babája, nem tudtam ellenállni és gyapjúból szurkáltam be a két kis copfját. Már úton volt skippóhoz, amikor belémhasított, hogy most a gyapjú nem volt a legjobb ötlet, egyrészt az utazgatás, csomagolás miatt, másrészt meg  a kisgyerekek miatt, akik nyilván fognak vele játszani... Sajnos tényleg összetöppedt a frizurája egy kicsit, mire célbaért...

36évi 2010.02.25 Creative Commons License 25721
na, hát, de komolyan... mondok magamnak, két nap nem a világ, kcisit visszaolvasok.
Aha, hat oldalt mentem vissza.

Ez a reggeli rendetlenkedés meg... kislányok, ne aggódjatok, ti ketten senkit nem tudtok lenyomni szótagszámban. :DDD
Camea, drágám, mielőtt IO kartársnőt befenyíted velem, közlöm, hogy egy hsz-szel maradtál le a második helyről, Pihe előzött meg. Ahhoz képest, hogy viszonylag hosszan hallgattál... :DDD

Azt mondtam már, hogy imádom ezt a topikot? :)))
Írnék egy csomó ezt-azt, de mire elolvasom, má megint más jut az eszembe. :)

Fannihoz sak annyit, hogy amikor mondta Julcsi, hogy a Fanni dobálja Verocst, kicsit aggódtam, de lenyugtatott, hogy jól csinálja. Most a képet nézve el kezdenék aggódni, de most meg má minek? :D
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25720
Ejjkukk, Camea babája kapott arcot, Kaokáé pedig hajat, holnap feladom:))

Így már csak egy ruhavarrás vár rám, ha megkapom a te babádat. Elküldted az Cameának az Ufodat?
illesreka 2010.02.25 Creative Commons License 25719
De jó, Mici! GRATULÁLOK!!!:-) Akkor inkább meg se próbálom megvarrni... úgyse menne...:-(((, majd lecsapok rá a Meskán!:-P :-))))))))
Skippo 2010.02.25 Creative Commons License 25718
Bocs, nem turcsi, izé... logóorr. :)
Skippo 2010.02.25 Creative Commons License 25717
Annyira tudtam, hogy megpróbálod! :) (Téged aztán könnyű kiismerni! :P)
Titkon, magamban, drukkoltam is neki! De - ahogy belestem tegnap Szuperapu blogjába - azt is tudtam, hogy megkapod. Nem olyan vérmes kapitalistának nézem a tagot. :P Főleg a törcsis képében. :) Már alig várom, hogy lássak egy ilyen plüss turcsiorrot! Mi kell ahhoz, hogy az ember ilyen fizimiskákat rajzoljon? :)
szarvasmici 2010.02.25 Creative Commons License 25716
Ez igen! Megint miről maradtam le! De most is rohanok tova.
Pusszantok mindenkit!

IO! A szivárványorrúak és társainak elkészítéséhez (és forgalmazásához is) kaptam beleegyezést. :) Jaj csak lenne egy kis szabad időm... Vigyetek csak bele a rosszba. Hát nincsen nekem elég dógom???
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25715
Köszönöm mindenkinek a segítséget, átküldtem az ismerősömnek a linkeket, remélem megbirkóznak vele:)
Skippo 2010.02.25 Creative Commons License 25714
Ui.: lavor=lavór :)

Amúgy inkább előtte mosd ki az anygot, avasd be! De elképzelhető, hogy festés közben is zsugorodhat. Érdemesebb utóbb szabni! :) Nah ennyit okoskodtam mára. Bocsi. :)
Előzmény: Skippo (25709)
Skippo 2010.02.25 Creative Commons License 25713
Üdvözlünk! :) Köszönjük a szép szivecskédet is. :)
Előzmény: stigglinnc (25711)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25712

...uhhhhh.... de cééééééééép! :) Ahhh, gyönyörűűű! :o)

Előzmény: stigglinnc (25711)
stigglinnc 2010.02.25 Creative Commons License 25711

Hahó lányok, megjöttem!

A 25038. hsz-tól mostanáig nem volt netem. 23 oldalt.-)))  kell visszaolvasnom, utána jövök!

Addig is köszönöm azoknak, akik aggódtak értem és páginak, aki felhívott és mindenkinek, akinek hiányoztam!

Édesek vagytok, hálából küldöm ezt a szívecskét:

Skippo 2010.02.25 Creative Commons License 25710
Nah csak sikerált kifelejtenem valakit:

Lidimommy! Remélem jól írom a neved. Aranyosak a teremtményeid. Különösen az álmos egérke tetszik. Főképp az öteletes szemmegoldása miatt. De a kukacok is bájosak.

Jut eszembe, van ilyen topik itt az indexen, ahol a fórumozók már csináltak hasonlót. Talán őket lehet nyaggatni egy kis segítségért:
Korabeli ruhák

Linket mindig alul fel kell venni. Elnevezni. Ha feltöltötte, kívánt helyre szúrni. Nem ördöngősség. Csak plusz 2 perc. :)
Skippo 2010.02.25 Creative Commons License 25709
Hú Lányok! Korán reggel ennyit csacsogni? Én még csak most tudtam ideülni. Uraság szabadnapos. :)
De csak olvasok, olvasok - közben telnek az oldalak... :)

Camea! Köszi az szm-et. Az a sportos vádli nekem is bejön. :) Jah, az Arany vers nekem is tetszik. Én is ilyen pukkancs voltam… Voltam? :D

Húhh... Ez a feladat tényleg inkább szülői házinak tűnik. Ha igazán a kor szellemét akarná megidézni, akkor szerintem a pedagógus rukkol elő ilyen babával, s nem a szülőket szívatja... Mert ha ez a házi az otthon fellelhető dolgokból nem kivitelezhető - márpedig nem - akkor ez már szívatás. Szerintem. :) S IO-val értek egyet, tuti bemennék egy prototípusért. Hallhatjátok, hogy még tapasztalt babavarrók sem állnának neki egy ilyen babának. Nemhogy 10 évesek, vagy azok szülei, akik nem biztos, hogy épp ügyesek az ilyesmiben. Hogy mik vannak?
Amúgy Barbie nem felel meg az akkori emberi arányoknak. Inkább olyasmik voltak az asszonyságok, mint én, rövidek, s tömzsik, telihódas képpel, s még nálam is alacsonyabbak. :) De szép is lenne. Visszamenni abba a korba, amikor ilyen volt a nőideál, s még magasnak is számítanék... :)))

PÁgi! A Colombust a jó színhatás kedvéért érdemes főzni, legalább egy marék sóval, mert főzés közben a hő és a só fixálja. Ehhez kell némi biztonsági óvintézkedés. Gumikesztyű, fakanál, gyerek eltakarítása a tűzhely mellől. Érdemes már a tűzhely mellé az ecetes öblítőt odakészíteni lavorban. Így nem a forró leves edénnyel kell a házon átvágni a fürdőig. Igaz, így a lavor környékét valszeg fel kell majd mosni, de én így csináltam anno. Az ecet meg kiszellőzik majd. Különben meg antibakteriéális, amellett, hogy színmegkötő. (Én ecetessel mosok fel, ablakot, WC-t, mosógépvízkötlenítésre stb. Öko, biológiailag lebomlik, a gyerek, macska sem áll fejre tőle, max. kicsit szúros a szaga.) Száradást követően érdemes még átvasalni valami anyagon keresztül, fonákról, hogy még jobban fixálódjon. Elképzelhető, hogy az első mosásokkor ereszt, ezért külön kell mosni, s ecettel öblíteni.
pági (prücsök) 2010.02.25 Creative Commons License 25708
A szalagokat nézzétek az alján.
pági (prücsök) 2010.02.25 Creative Commons License 25707
Ezt találtam:
http://www.vatera.hu/haboru_elotti_fonott_lavorallvany_olcson_163721247.html?cod=163721247&q=r%F6vid%E1ru&c=0&ob=4#mifss-anchor
Csodaszépek.
lidimommy 2010.02.25 Creative Commons License 25706
Köszi, megnyugtattál. Egyszer csak összejön :)))
Előzmény: ezkriszti2 (25705)
ezkriszti2 2010.02.25 Creative Commons License 25705
linkelést megtanulni problámasabb mint a kép felrakás.
Valamiért előre odateszi a http:-t ha simán másolás, beszúrással írsz be, lehet hogy duplán lesz. Akkor már nem szokott működni. Gyakorolni kell. Sokáig mumus volt nekem is.
Előzmény: lidimommy (25702)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25704
... szépséges... :o) Valóban, versenyre ez kell... barbibaba szép ruhába... :o) Mi a fenének kevertük bele ebbe a gyerekeket és a műveltséget...így utólag már nem is értem... ;)
Előzmény: lidimommy (25702)
lidimommy 2010.02.25 Creative Commons License 25703
Jajajjj! ;)
Előzmény: Camea (25701)
lidimommy 2010.02.25 Creative Commons License 25702
Na jó... marad a gyalog módszer.

http://picasaweb.google.hu/pkanya003/MyFavoriteDollBookJennyFriendBook5#
Előzmény: lidimommy (25700)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25701
.... minden linknélküli hozzászólásod + 10 év. :o)))
Előzmény: lidimommy (25699)
lidimommy 2010.02.25 Creative Commons License 25700

Beszúrtam...ha nem lesz ott sikítok... na jó csak halkan.
Előzmény: lidimommy (25699)
lidimommy 2010.02.25 Creative Commons License 25699
Pillanat a linket elfelejtettem... öregszem vagy mi a szösz.
Előzmény: lidimommy (25698)
lidimommy 2010.02.25 Creative Commons License 25698
Sziasztok!

Szömörce!
A lányom turkált a Picasa-n és talált néhány reformkori babarucit. Barbie méretű babákra készültek, az meg ugye jó eséllyel akad szinte minden lányos háztartásban. A gyerekek nem fogják egyszerűnk találni, de hátha ihletet tudnak meríteni belőlük.

Jó böngészést!

Előzmény: bvedono-Szömörce (25622)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25697
És egyébként is!! Én egy évvel korábban kezdtem el topicolni , mint Te!! Bleeeeee!! :DDDD
Előzmény: Camea (25696)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25696

Miután megcsináltunk egy reformkori óratervet 4.-5. osztályra, én is lépek.... megszóóóó'gá'ni a fizetésem. :o))

Előzmény: IOkaste (25695)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25695
EZ övön aluli volt.. :D Azé' mert a Te szörfölésednek nincs ilyen nyilvánvaló nyoma.. :PP

Nah, megyek is, próbálom visszaredukálni a hsz számomat.. gyereknek, kertnek, madárnak jót fog tenni. (Meg Nektek is.. :D)
Előzmény: Camea (25694)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25694
Éviiiiii, Éééééééévi36.... gyere mondd meg az IO-nak, hogy ki lóg itt legtöbbet, mert elfelejtette. ;)))
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25693
Jah, ha egyeseknek más dolga sincs, mint a neten lógni.. :D
(Bezzeg szólni nem szólt maga!!! Úgyhogy ne cesztesszen itten.. )
Előzmény: Camea (25692)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25692
Már napok óta.... :o))
Előzmény: IOkaste (25691)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25691
ON: Ktimóval van interjú a Meskán!! :)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25690
Nem vitafórum, Brainstorming.... (ötletelés) ... :o))
Előzmény: bvedono-Szömörce (25687)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25689
szerencsére Nimród nem ebbe az oviba fog járni...
Előzmény: Camea (25688)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25688
Szó nélkül hagytad? Én annak idején megreformáltam az iskolát... tanító néni évekkel utána is olyan szeretettel borult a nyakamba, hogy milyen sokat tanult tőlem, pedig akkor már 50 körül volt lazán. :o)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25686)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25687
Nem baj, jó volt ez a kis vitafórum, amúgy nekem most mondták meg, hogy versenyfeladat...
Előzmény: Camea (25685)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25686
Amúgy a padagógusokon nem csodálkozok, egy alsós tanítónéni pl. nem tudta, hogy hol van az Őrség amikor meséltem róla. a helyi oviban azért nem viszik ki levegőzni a gyereket, mert nem tud önállóan felöltözni és szülőin( óvoda) felhívták a figyelmet arra, hogy otthon feladatlapokat oldjanak meg a gyerekekkel ... az óvodai farsangon pedig a Piros bicikli...szólt:((
Előzmény: Camea (25683)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25685
Így van... Barbi és Ken magyar reformkori viseletben.... most kb. nekem is ez a véleményem a suliról.... hmmmm... pedig mi itt milyen jól kitaláltuk... papírbaba meg népviselet meg történelem... meg művészettörténet... meg irodalom... meg népdalok... áhhhhhhh.... :o)
Előzmény: IOkaste (25684)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25684
Ahhhha!! Szóval nem kötelező??!! Jól megvezettél minket!! :D
Nekünk áltisk-ban azt találták ki a tanarak, hogy a helyi népviseletekről tartsunk osztályok között verseny, babával, előadással stb... Kb. két hét megfeszített kutatás után a gyerekek és szüleik kitalálták, hogy NEM LÉTEZIK Fejér megyei népviselet.. Bruhhaha... :D
Akkor lett szabadon választható. Anyum varrta meg az egy méteres álló műanyag babámra a gyönyörű rábaközi viseletet, azóta is abban pompázik.. perpill még a padláson.. :D

Akkor egy ügyes kezű anya öltöztesse fel Barbiet és Kent!! :D
Előzmény: bvedono-Szömörce (25681)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25683

Visszavonom minden pozitív és melegszívű véleményemet, amit magamban a pedagógusról akottam. :o((

Versenyre akkor az úrinép ruháját tessék.... :o(

Előzmény: bvedono-Szömörce (25681)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25682
... két gyermekkel végigcsináltam.... ha nem is így, de én remek ötletnek tartom ezt az anyagfeldolgozást.... hjóóóó nálunk apuka nem volt, aki a lexikont forgatta volna, de kisiskolás korukban mindig néhány leckével előrébb jártam mint ők, hogy elegendő érdekességet tudjak eléjük tálalni. :o)) Amikor Vicus alsós volt, akkor adta ki az Orbán Viktor az Ezeresztendő című kettős könyvet, egy olvasókönyv és egy daloskönyv volt hozzá. Most Orbán Viktorról nem becéééééégetünk, mer' csak, de a könyv az pont ilyen családi beszélgetésekhez íródott.... mi nagyon szerettük. :o) Aztán nálunk a népitáncnak is ilyen szerepe volt....  Ne légy pesszimista IO... van ilyen. :o)
Előzmény: IOkaste (25680)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25681
nyugi lányok:) versenyre kell a baba, de jó lesz a papír alapú is:))
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25680
Édesem, szerintem Te sokkal idealistább vagy, mint a tanár... de szép dolog másokról jót feltételezni.. :D (pl. a szülőkről: jaj, az nagyon szép lenne: este ül a család a kandallónál, anya öltögeti mosolyogva a babát, apa meg nagy lexikonokkal az ölében (keble áttüzesül és arca felpirul..) magyarázza a csillogó szemű, figyelmes fiacskájának az a csodás időszakot, amikor MAGYARNAK lenni tényleg jelentett valamit..) szerinted??
Előzmény: Camea (25677)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25679
... miért lenne ecet szaga? ;) A büdös húst is ecetes vízzel szagtalanítják. :o)))
Előzmény: Kaoka (25678)
Kaoka 2010.02.25 Creative Commons License 25678
Nem kell mosógépbe rakni. Öblítés után szárítás vasalás és kész. :) Nem lesz ecet szaga.
Előzmény: pági (prücsök) (25676)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25677
... kikről szólnak a reformkor idején született irodalmi alkotások? ;)
Előzmény: IOkaste (25674)
pági (prücsök) 2010.02.25 Creative Commons License 25676
Kao,
Köszi. És még egy kérdés: Kimossam az anyagokat még1x géppel, hogy ne legyen ecet szaguk? Hogy szokás?
Tizenéves koromban festettem utoljára ruhát és nem emlékszem. :)

További kérdés: Ki tudja hol lehet kb. 50x50 cm-es szegett géz darabot venni (kb. mint az orvosi)?
Blanka etyeki kezes-lábosos kendőjéből elment a szín az első mosás után, most meg beleraktam az első vízbe és rózsaszín helyett piros lett. Én naiv...
Gyógyászati segédeszköz bolt lehet a megoldás?

Reformkori baba témában én az öltöztetős papírbabára szavazok. Tessék tanítónénit jobb belátásra bírni! Én imádtam az öltöztetősöket. Nemrég meg is találtam egy adagot nagymamámnál. Még hurkapálca is volt a hátulján bábozáshoz.
Előzmény: Kaoka (25659)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25675
Így van... mert őket tanítják a suliban... történelem és irodalom órán. :o) Valószínű ezért adta a tanár a feladatot, hogy egy kicsit mélyebben bele lehessen ásni.... jó feladat egyébként, mert ha a szülő is komolyan veszi, akkor nagyon érdekes a téma, és nagyon jó dolgokról lehet beszélgetni közben.
Előzmény: IOkaste (25674)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25674
De a reformkorról azok jutnak eszedbe, aki azt csinálták, nem? És az nem a Mari meg a Jóska volt.. :)
Előzmény: Camea (25668)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25673
JULISKA ELBUJDOSÁSA  

Töredék

Egyszer egy kis leány[*] mit tett fel magába?
Azt, hogy ő biz' elmegy széles e világba,
Elbujdosik messze, a határon végig,
A mező párkányán leboruló égig,
Túl a három nyárfán, a tanyákon is túl.
Fele sem bolondság, mert már épen indúl;
Látszik, hogy korántsem tréfa volt a terve;
Szegénykét, vajon mi indíthatta erre? -

Hát bizony gyakorta megesik, nem újság
A gyerek-szobában az ily háborúság:
A fiú vagy lányka tisztjét megfeledi:
Papa megdorgálja s a mama megfeddi,
Sőt, ha nagy a vétség s nagyon rossz a gyermek,
Az se hallatlan, hogy valakit megvernek,
Azzal kényszerítik a maga javára,
Melynek egy-két könnycsepp nem olyan nagy ára.

A mi kis lányunkat vereség nem érte:
De fájt neki a szó s megneheztelt érte;
Félreül duzzogni, csinál képet, hosszút,
Töri fejét nagyba, mikép álljon bosszút.
Mellé sompolyog a cicus, vigasztalja,
Dorombol egy nótát, a kezét is nyalja:
De a keményszivű elveri a macskát,
Orrára nyomintván egy goromba fricskát.

Jön az ebéd sorja, csörög tányér, kalán:
Ez a kis haragost megbékíti talán?
Ó dehogy! akármint terítnek, tálalnak:
Ő még arra sem néz, elfordul, a falnak.
Majd összekeresi, ami csak az övé,
Szép rendetlenségbe köti mind együvé;
Nem marad ki semmi, vele megyen a báb:
Lesz kivel az úton beszélni legalább.

Akkor megcsókolja szüleinek kezét,
Búcsúzik örökre; nem használ a beszéd;
Anyja szépen kéri: "Ugyan hova mennél?
Hol hálnál az úton? mit innál? mit ennél?
Ne menj el galambom! ne menj el virágom!
Ki lesz akkor az én kedves kis leányom?
Ha te engem itt hagysz, ugyan hova legyek?"
Gondolá a rossz lány: azért is elmegyek.

De az édes apja komolyan így szóla:
"Már fiam, ha elméssz, nem tehetek róla:
Itt van egy fehér pénz a nagy útra, tedd el;
Erre sem vagy méltó önnön érdemeddel."
Fanyalogva nyúlt a kis leány a pénzhez,
Otthon maradásra szinte kedvet érez;
De örökségét már kiadá az atyja,
Egy szó kellene csak: szóval sem marasztja.

Elindult világra, de az utcaajtónál egy kutyát látott,
s nem mert világra menni.
A. J.

Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25672
... és a Széchenyit és a Kossuth-ot kellene öltöztetni, hogy rögzüljön az arcuk... :o)))
Előzmény: Camea (25671)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25671
Öltöztetős baba az OK, az nekem is bejönne.... odapakolnék nekik egy csomó ruhát mindenféle stílusban és öltöztessék reformkorba, tehát válogassák ki, ami oda passzol. .... meg ilyesmi.... én bírnám. :o))
Előzmény: IOkaste (25669)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25670

Ááááh, a képgyűjtés snassz.... azt jobb gyerekek maguktól megcsinálják! ;))

De most már kiváncsi lennék, hogy milyen tantárgyhoz, milyen műhöz kapcsolódik tényleg a feladat!

Előzmény: IOkaste (25667)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25669
Az ilyen agyborult pedagógusnak nem biztos, hogy tetszene..

Szömörce, kérd meg az anyukát, hogy menjen be a tanárhoz, és kérje el tőle az általa készített prototípust, fotózza le, mert ezt NAGYONNAGYON szeretném látni!!!

Camea, szerintem az öltöztetős baba nem túlbonyolítás.. a babavarrás 10 évesen tudod magadtól is, milyen szintű.. édes, de abban semmi reformkort idéző nem lesz.. Viszont rajzzal, papírral, 2D-ben még textillel is már elég ügyesek ahhoz, hogy a jellegzetes részleteket kiemeljék.. S ha már filozófiai szinte akarjuk terelni a témát, jellemző, hogy a KÜLSŐSÉGEKKEL akarják megidézni a kor szellemét...

(Én még emlékszem, a rajztanárunk általánosban milyen lelkesen énekeltette velünk a kommunista indulókat, volt ott lábdobbantás, vörös kendő lengetés, vivátolás.. éreztük is, milyen jó nekünk, hogy építhetjük majd nemsoká mi is a nagy szocializmust... :DDD)
Szóval Gábor Áron rézágyújával meg Kossuth Lajos kalapjával is lehetne ilyen érzéseket előhozni... csak jó tanár kellene hozzá...
Előzmény: Camea (25666)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25668
Szerintem ott csúsztunk meg, hogy a reformkori festményeken szép hosszú ruhákban vannak a hölgyek kis kalapkákkal... meg nemtom, de ezek a képek a nagyon kevés városi művelt rétegről készültek. Magyarországon akkor még nem voltak nagyon városok.. és főleg nagyon kievés volt a művelt ember, hiszen - többek közt - éppen ezért akartak "újítani"... a népnél (falvak, mezővárosok lakói) akkor jön a népviselet... hiiiiidddddd el nekem! :o))) Az kell! :o)))
Előzmény: IOkaste (25667)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25667
Ah, aranykor.. :D

Szerintem ne szálljatok el, gondoljatok bele, egy KABÁTOT, szűk nadrágot még a szülőknek is nagyon nehéz megvarrni (még nekem is az lenne!, vagyis az.. magyarázat később...), nemhogy egy gyereknek!!!

Ha a tanár magyarkodni akar, miért nem azt kérte, gyűjtsenek képeket, vagy valami????!!

Reformkori öltöztetős babák középtájt...
Előzmény: Camea (25663)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25666
Amúgy kinél van a Rózsa Sándor baba? Ő pl. kimondottan jó lenne! :o))
illesreka 2010.02.25 Creative Commons License 25665

Szerintem a március 15-éhez kapcsolta!:-)))

4. osztályosoknak kell??? Ők tarthatnak kb. most a refomkornál az olvasókönyvben...

Előzmény: Camea (25664)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25664
... hja... és érdemes megnézni a tankönyvet, hogy mihez kapcsolta a tanár a feladatot... művészettörténet, irodalom, rajt, történelem.... lehet, pl. hogy egy vers valami tulipánosra emlékszem... akkor az kapásból tud inspirálni. :o)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25662)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25663
Nem kell túlbonyolítani... értem a pedagógust. Végülis az egésznek az értelme, hogy a mai népi - népművészeti kultúránknak a reformkorban keresendő a gyökere. Akkor ébredt tudatára/magyarságára a magyar. :o)) (Aztán, hogy most milyen tudatokat élünk, az más kérdés.... de azt, hogy erre a gyerek rájöjjön, ahhoz ismernie kell azt, amikor még magyar akart lenni a magyar. :o))
Előzmény: IOkaste (25661)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25662
Én is, ez a szülőnek feladat, nem a gyereknek.. no komment.
Előzmény: IOkaste (25661)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25661
Én azt hittem, ez csak vicc..

Amit javasolnék: tégy a gyerek elé egy képet az akkori divatról, nyomtassatok ki valahonnan egy emberi test körvonalat, kartonra vele, a gyerek rajzolja meg ffivá, vagy nővé- a kép alapján megfelelő hajviselettel, aztán csináljatok belőle öltöztethető babát (alak felsőtestét körberajzolni, egy kicsi ráhagyás, és rárajzolni a kabát részleteit stb.. ) a kis fülecskéket se felejtsétek el. Ha nagyon turbózni szeretnétek a dolgot, kasírozzatok különféle textileket a papírra (csizmának filc vagy bőr, ruhának vászon, kis darab szőrme gallérnak, pici gombot, gyöngyöt gombnak, fülbevalónak...) Ne legyen túl kicsi, hogy a gyerekkezek is tudjanak vele dolgozni.

Ja, és ne felejtsétek le a kokárdát! :D
Csókoltatom a pedagógust!
Előzmény: bvedono-Szömörce (25649)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25660
Mennyi idős? Simán a pigotta baba jó hozzá... csak kicsit kissebben. :o) De amúgy a babád vard körbe Te... (sőt akár az egész osztályét bevállalhatod)... ők meg tömik és felöltöztetik...  Ha elejétől fogva a varrást is ő csinálja, el fog menni a kedve, amire a lényeghez ér. :)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25658)
Kaoka 2010.02.25 Creative Commons License 25659
Na akkor fazékkal együtt indulás a kádba elkészített hideg ecetes vízhez. Fakanállal felemelni és jól lecsúrgatni az anyagról a vizet, aztán mehet az ecetesbe. Utána pár perc múlva simán addig öblíteni amíg tiszta lesz a víz. A festékes vizet nem kiönteni és hígitani, hanem mehet bele a másik anyag, de az kisebb legyen kb. a másik fele. És addig ismételheted, amíg van szine a víznek. kb. 3-4x. Így egy adag festékből több árnyalatot nyerhetsz. Majd mutass képeket, hogy sikerült. :)))
Előzmény: pági (prücsök) (25651)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25658
köszi szépen:)) megpróbálom nekik először elmagyarázni, hogyan kell babatestet varrni, aztán majd a többit:)
Előzmény: Camea (25657)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25657

Próbálom összerakni amit művtöri tanultam annak idején... nem voltunk önállóak, ugye még monarchnia volt... és a reformkor hozta az önállósodási törekvést, ezért mindenben a magyarságunkat, a nemzetiességünket próbáltuk erősíteni és felszínre hozni...  szerintem bármelyik mai magyar viseletet megnézitek, az alapján megcsinálható. Én ezt tenném, de persze utána néznék a történelmi és művtöri alapoknak, hogy beszélgetni is tudjak közben a gyerekkel.... ;))

... szerintem a pedagógus is ezt várja általános iskolában.

Előzmény: Camea (25655)
illesreka 2010.02.25 Creative Commons License 25656

Szóval ezt:

Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25655

Hjaaa... gyerekek, bocsiiiii! Mekkora gyerekek?

Nah... szóval a romantikát tanulját ezek szerint. Reformkor...  a "népnek" (nem az úri népnek), akkor jött az erősen magyaros, nemzeti viselet... jól emlékszem? .... akkor viszont a hagyományos fehér blúz, húzott szoknya, alsószoknya, piros szalag a hajban...  vagy konty... 

a férfiaknak a zsínóros mente, csizma... nadrág. Igen, a lány baba mindenképp megcsinálható.

illesreka 2010.02.25 Creative Commons License 25654

Nem normális, de nagyon kreatív, és sok-sok szülőt megmozgat! Ilyen is kell néha!:-)))))))))))

Szerintem ezt a fajta "kabátot" viszonylag egyszerű megcsinálni, akár filcből is...

Úgyis a gombok adják a jellegét!

bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25653
vmi tutoriál vagy minta? neten tartjuk a kapcsolatot az ismerőssel , így nem tudom megmutatni neki.
Előzmény: Camea (25652)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25652
Nah...cóval... én cicis babát csinálnék.... és felül egy szűk felső.... alul bő szoknya... hátul kicsit hosszabb (mármint a szoknya)... feltűzött haj... és tennék bele színes pihe-tollat... vagy kis kalapka pihécskével... :o))
Előzmény: bvedono-Szömörce (25638)
pági (prücsök) 2010.02.25 Creative Commons License 25651
Hirtelen felindulásból elkövetett ruhafestésben vagyok. S.O.S. segítséget kérek: a Columbust kell fixálni ecettel? Hogyan? Mikor?
Csak tessék! Csak bátran! Csak gyorsan! Mert az anyag már a piros trutyiban úszkál, hamarosan a barnában is. :)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25650
Köszi szépen a linkeket, de szerintem azt tudják hogy mit viseltek, csak azt nem hogyan tudják megcsinálni ezt a babában.
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25649
és esetleg vmi olyan, ami alapján el tudják készíteni, életükben nem varrtak babát. szerintetek normális egy ilyen feladat általános iskolában?
Előzmény: Camea (25646)
illesreka 2010.02.25 Creative Commons License 25648
Esetleg a Képes divattörténet c. könyv??? Abban nagyon sok minden benne van! Ha kell, este el tudom hozni anyuéktól, és szkennelek be néhány ruhát!
4Hópihe 2010.02.25 Creative Commons License 25647

http://mek.niif.hu/02100/02115/html/1-1530.html

a link alján emlékkép fiu és nöi reformkori viseletröl..

Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25646
4Hópihe 2010.02.25 Creative Commons License 25645
akkor kreativ jóreggel van ma.. és stilizált a temperafesték..!!
Előzmény: Camea (25641)
illesreka 2010.02.25 Creative Commons License 25644

Jó reggelt! Én is kérek szépen kávét!:-))) Hmmm, az a "tempera"-jam nagyon finom... csak kevés...:-)

CAmea, köszi a felhomályosítást Rageddy Annről - tegnap, később megtaláltam a wikipédián, hogy ez egy mesefigura....:-) Eddig azt hittem ez a csajszi találta ki:

http://ohsewdollin.com/category_25/Printed-Patterns.htm

Előzmény: Camea (25630)
4Hópihe 2010.02.25 Creative Commons License 25643

Az asszonyokon általános volt a fehér ruha, mely ingből és pöndölből állt. Pruszlikot, ingvállt, szoknyát, továbbá mentét, gubát és ködmönt hordtak. A férfiakon szintén általános volt a fehér ruha. Viseltek még lajbit, nadrágot, kankót, szűrt, gubát és ködmönt.  A csizma mindkét nemnél általános volt.

http://www.sulinet.hu/oroksegtar/data/telepulesek_ertekei/Mako_monografia_sorozat/pages/monografia_3/images/008_d_nepmuvviselet_clip_image002.jpg

Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25642
Nő vagy fiú baba?
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25641

Hjaaaaaaaaaa.... kééééééééééééérem, aki 5 csillagos helyekre jáááár! :o))))

(Amúgy pedig nem kell 5 csillagosnak lenni a helynek hozzá, de ez titkos... ;)))  ... és nemcsak mézet és lekvárt, hanem majonézt, mustárt, kecsapot ... mindent tesznek ilyen kis üvegbe... nekünk is volt egy időszak, hogy teli volt a hűtő vele. :)) (A majonéz naggggggggyon car volt.)

.... de ez akkkkkor is temperafesték, mert CSAK! :o))

Előzmény: 4Hópihe (25637)
IOkaste 2010.02.25 Creative Commons License 25640
El kell menni nyaralni egy szállodába, nem mindig csak sátorozni, kirándulni, oszt az ember lyánya lát ám ilyen kis csodákat is.. :D :PP

Mehike, azért használjuk a szmájlit, hogy senki ne bántódjon... Aki meg bántódós, hááááát, most micsinájjunk? :D

Kao, köszi! :) (Valami beleesett a kávéba.. :P) Hozom a sajátom.. Kata láztalan, tataaaaaa!! :D
Előzmény: Camea (25632)
4Hópihe 2010.02.25 Creative Commons License 25639

van ilyen "kiszerelése" a nöi nemiszerveknek,hogy mézesbödön... lehet,hogy ez az utánpótlás,hogy valóban mézes legyen.

:o)

Előzmény: bvedono-Szömörce (25635)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25638
hát nem is tudom... akkor már nem csak piás banda lennénk...

Vmi ötlet reformkori babára?
Előzmény: Camea (25636)
4Hópihe 2010.02.25 Creative Commons License 25637

5csillagos helyeken  a reggeli svédasztalhoz ilyenben kinálják a mézet a lekvárt a kaviárt.

a kis kiszerelésü mézeket is ilyen üvegcsékben adják a karácsonyi vásárban..

Előzmény: Camea (25629)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25636
Kifejtenéééééééééééd! :o)))
Előzmény: bvedono-Szömörce (25635)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25635
..vagy lehet nem is evésre szánták azt a mézet..:)
Előzmény: pági (prücsök) (25634)
pági (prücsök) 2010.02.25 Creative Commons License 25634
Biztos azért, mert nagy üveg méz elfogyasztása után már nem szerelmes fantáziákra gondol az ember. :)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25633)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25633
egyszer kaptam a férjemtől ilyen mézet, vmi szerelmes fantázia neve volt......:))
Előzmény: Camea (25632)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25632
Ááááááááááááá, kizáááááááááárt... azok nagyobb üvegben vannak. Temperafesték az, ha mondooom! :o)))))))))
Előzmény: bvedono-Szömörce (25631)
bvedono-Szömörce 2010.02.25 Creative Commons License 25631
méz, lekvár..:))
Előzmény: Camea (25629)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25630
A rageddy az rongyost jelent vagy valami ilyesmit.... tehát bármelyik rongybabára ráfogható a rageddy...  A Rageddy Ann pedig ugye a mesefigura... ami ugye olyan, ahogy megrajzolták. :o))
Előzmény: illesreka (25620)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25629

......és miéééé' van hozzá temperafesték? :OO

:o)))

Köci! :o)

Előzmény: Kaoka (25628)
Kaoka 2010.02.25 Creative Commons License 25628
Szép napot mindenkinek! Ki kér egy kávét. :)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25627
... vagy mégsem... szóval kijózanodva ... :o))
Előzmény: Camea (25626)
Camea 2010.02.25 Creative Commons License 25626

Íme Camea, kijózanódva! :o)) Jó reggelt! :o)

Ahhoz ezt a szabásmintát használtam:

Előzmény: IOkaste (25616)
Aledi 2010.02.25 Creative Commons License 25625
Jaj, ne bolondozz. Dehogy bántottál.
Előzmény: mehike (25624)
mehike 2010.02.25 Creative Commons License 25624
Lányok!Elnézést az előzőért,remélem nem bántottam meg senkit.Hisz annyira jó fej társaság vagytok.
mehike 2010.02.25 Creative Commons License 25623
Milyen iszákos bandába keveredtem:-) Aztán nehogy varrás közben balesetet szenvedjetek

Lidi -Nagyon édes a bohóc,az egér meg tünemény
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25622
Segítség kérés:

Egy ismerősömnek reformkori(az öltözék) babát kellene varrni az iskolába. Valahol láttatok ilyet? Vmi egyszerű lenne jó. mert általános iskolások kapták feladatnak...
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25621
Ki mit akar , mert egy mintával szinte megvarrható akár mindkettő:)
Előzmény: illesreka (25620)
illesreka 2010.02.24 Creative Commons License 25620

Sziasztok!

Io, nagyon aranyosakat találtál! Tetszenek a figurák! A szivárványorrú nekem is KELL!!! Annak még talán nekiállok!

Mici, benne lennék a plüss szarvasban, de azt hiszem, nekem ez túl nagy falat lenne - még szabásmintával együtt is...:-(((((((((

Szömörce, akkor most gyúrjuk össze??? Én most csináltam mammert - vittem is a talira, és a LÁnyok felvilágosítottak, hogy ilyet már varrtatok közösben...:-) (Pedig az enyém angyalból készült, csak közben mutálódott mammerré!:-))) A felső Rageddy Ann??? Akkor tegnap mit nyomtattattam ki a párommal???:-O Na mindegy, akkor meglepetés lesz, ha kész leszek vele....:-)))))))

Skippo - örülök, hogy kislányodnak tetszett a baba!:-) Nagyon hasonlítotok egymásra az utolsó képen. Ja, azt nem mondtam, de a baba cipője textilfesték vasalóval fixálva. Nem hiszem, hogy lejönne a mosásban, de a kisasszony ne rágja azért...:-)))

pági (prücsök) 2010.02.24 Creative Commons License 25619
Camea magyar hangja IO. :) Vagy Pági magyar hangja és Camea tolmácsa? (BEvallom én is ittam ma egy kis pohár borocskát vacsora után.)
Cóval igen, arra a babára gondoltam, amiről IO írt. De a g-portálos szabásminta is jó lesz, úgy néztem.
Nyuszi csak egy jött, csak félreír a gépem. :) Vagy lehet, hogy már vacsi előtt is boroztam, csak nem emlékszem?

Lidi,
Irtó helyesek a figuráid. Én nem vagyok nagy bohóc rajongó, de ez levett a lábamról. Az egérke meg aztán pláne.

Na mindenki aludja ki a mai borozgatást, aztán reggel tiszta fejjel és pár bögre kávé társaságában találkozunk. :)
Még a végén topikcímet cserélünk, például: kreatívan babavarrunk és közben jókat borozgatunk. :D
katafolt 2010.02.24 Creative Commons License 25618
Mi van ma,mindenki iszik...? Én igazán ritkán,de most a forralt borocskámat kortyolgatom itt,igaz,szigorúan gyógyászati céllal.

Lidimommy,nagyon szépeket varrsz.MINDENT le kell fényképezni ! Később majd jó lesz visszanézni.

IO,szövetből varrni szerintem is önkínzás,de egyszer azért ki fogom próbálni.Látok néha baglyokat meg mindenféle állatkát belőle és annyira tetszenek.
Előzmény: Aledi (25614)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25617
Nagyon aranyosak!! :)
Előzmény: lidimommy (25603)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25616
...van üveg is.. :)

Camea: bemutattuk a gurulósodat, tudod, aminek én varratam az arcát, Exi meg a ruháját. Aztán mutattál egy képet, amin a régi, hajlított lábú babáddal együtt fotóztad a kész gurulóst. Na, az kell Páginak! ÉÉééérted?? :)
Előzmény: Aledi (25613)
lidimommy 2010.02.24 Creative Commons License 25615
Szép álmokat mindenkinek!!!!!!
Aledi 2010.02.24 Creative Commons License 25614
Na, míg kiderül az igazság megyek és megiszom egy pohár borocskát : ) Szép álmokat mindenkinek.
Előzmény: Camea (25611)
Aledi 2010.02.24 Creative Commons License 25613
Igen, persze. Én általában nem szeretem a műanyag szemet, de ezzel az álmos szemhéjjal aranyos lett.
Előzmény: lidimommy (25612)
lidimommy 2010.02.24 Creative Commons License 25612
Nem foszlós anyaggal félig bevonom a szemet és vele együtt varrom fel. Fel varrható műanyag szemet használok. Érthető voltam???
Előzmény: Aledi (25610)
Camea 2010.02.24 Creative Commons License 25611
... celintem az az általatok countrynak titulált figura az.... :o) ... ő az?
Előzmény: IOkaste (25608)
Aledi 2010.02.24 Creative Commons License 25610
lidimommy,
Gondolatolvasó vagy? : )
Ez az egérke is tüneményes. A szeme hogy készült? Pontosabban a szemhéja.
Előzmény: lidimommy (25603)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25609
(Minek iszik, aki nem bírja? ;))
Előzmény: Camea (25607)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25608
Arról az egyetlen másikról beszél.. :D
Előzmény: Camea (25607)
Camea 2010.02.24 Creative Commons License 25607
Nem hiszem... mivel a lábáról beszél... furi lába meg csak annak az egyetlen MÁSIK típusnak van. Amúgy a festettnek nincs szabásmintája... rajzolódott o'szt vágódott.... :o)))
Nyuszit én küldtem... egyet Neki, mert az aprónép azt kereste. :o))
Előzmény: IOkaste (25606)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25606
Édesem, Ági a festett bőrű babád szm-ját kéri. Az eredetiét, nem a gurulósét... Tudod.. mutattad őket együtt múltkor.. :D A nyuszira nincs tippem.
Előzmény: Camea (25604)
Aledi 2010.02.24 Creative Commons License 25605
Nem tudtam beleírni az üres lapba, nem jelent meg a kurzor, Apuci szerint szerver gond volt. Hát, ő csak tudja : ) Köszi a választ.
lidimommy,
Jé, téged ismerlek a Meskáról : ) Nagyon kedves ez a bohóc. A kukackáidat is mutasd a lányoknak, imádom őket.
Előzmény: IOkaste (25601)
Camea 2010.02.24 Creative Commons License 25604
Jesszus.... az a tündérkeresztanya lehetett... én nem küldtem másnak nyuszit... (meeeeeeeeeeeer' irigy vagyoooooooook! :o)))
És mi az az extra gyors gurulós formás lábú barátnője? ... hjajjjj, ne kínozzzz két pohár vörösbor után! :DDD ... az extra gyorsom a nagyon színes udvari bolond figura volt... neki milllllyen barátnő dukál? Írd már le a félig alkoholistává vedlett topiklakó társadnak, hogy pontosan miiiiiiiiiiiiiiiiit is szeretnél. Mindenem a Tiéd... csak tudjam mit akarsz! :o)))))))))))))
Előzmény: pági (prücsök) (25590)
lidimommy 2010.02.24 Creative Commons License 25603
Lányom elővarázsolt még néhány fotót.
Egér ElekEgér ElekKukac BerciKukac Manci
Aledi 2010.02.24 Creative Commons License 25602
Várjuk a képet :)
OFF Blogprobléma megoldódott magától, mint annyi minden más :) Türelemben nem vagyok jó.
Előzmény: lidimommy (25597)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25601
Hát, akkor passz... HOgy nem tudsz íni? Nem találod az új bejegyzést, vagy írsz,de nem küldi el....?
Előzmény: Aledi (25596)
lidimommy 2010.02.24 Creative Commons License 25600
Köszi! Most esett le, hogy nem szúrtam be. Technikai antitálentum vagyok...de fejlődő képes. :)Jancsi bohóc
Előzmény: 4Hópihe (25599)
4Hópihe 2010.02.24 Creative Commons License 25599

kép tallózás-feltöltés-beszurás

Előzmény: lidimommy (25597)
4Hópihe 2010.02.24 Creative Commons License 25598
ébn is az ajtódiszek szerelmese vagyok... és egyértelmüjelzés a figuráról ,hogy nem játékszer hanem dekoráció, igy több lehetöség van turbozni a figurát kellékekkel...
Előzmény: bvedono-Szömörce (25569)
lidimommy 2010.02.24 Creative Commons License 25597
Remélem most a kép is felmegy, mert az előbb nem sikerült.
Aledi 2010.02.24 Creative Commons License 25596
Á, igen, meg bezár, újraindít... Még Apuci is megnézte, és ő sem érti.
Előzmény: IOkaste (25595)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25595
Fenti sávban bejelentkeztél (jobb felső sarok)? Időnként automatikusan kilép (biztonsági funkció)
Előzmény: Aledi (25594)
Aledi 2010.02.24 Creative Commons License 25594
Lányok, bocs, egy kis OFF. Találkoztatok olyannal, hogy nem tudtok bejegyzést írni a saját blogotokba? : (
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25593
Nem ugyanaz, de hasonló volt 2008 májusban a közös varrás: itt
Előzmény: pági (prücsök) (25590)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25592
Én bútorszövetből próbáltam Tilda mackót varrni, gyakorlatilag minden szálat külön meg kell varrni, akkor is feslik... nem is lett befejezve azóta sem.. :S

Előzmény: katafolt (25586)
lidimommy 2010.02.24 Creative Commons License 25591
Sziasztok!
Köszönöm a szíves fogadtatást!!
Sajnos csak a "Jancsi bohóc"-ról van képem, mert én kissé(???) béna vagyok a fotózáshoz és meg kell várnom, hogy a lányom lefényképezze a "babákáimat". (A szomszéd kislány nevezte így így a babáimat.) Ha elkészültek a képek, felrakom.
A régebbiekről nem készült kép, (sajna') mert amint elkészültek elajándékoztam őket.
pági (prücsök) 2010.02.24 Creative Commons License 25590
Most aztán legalább egy hétig tessék szüneteltetni a képtárak linkelését, mert én is csatlakozok IO véres terveihez. :) Szombat óta több webalbumot néztem és jegyeztem fel a Picasan, mint az elmúlt 1 évben összesen. Annyi gyönyörűség van, hogy megvarrni sem lehet egy élet alatt... :(
Ráadásul tegnap rendet raktam az anyagaim között és rájöttem, hogy vásárolnom kell. :) Tele vagyok klassz sötétítőfüggöny anyagokkal, de a pamutvásznaim a végüket járják.

Én most naposcsibében utazom, ma vagy 2 tucatot kiszabtam. :) Valahogy a nyulakra nem gerjedek egyelőre, pedig a sziámik igen bájosak.

Camea,
Szombaton nem is láttam a tündérszárnyaidat, pedig biztos ott voltak valahol, mert nem csak Blankának érkezett ma nyuszi. :D Köszönjük szépen.
Lehetne, hogy az extra gyors gurulósod formás lábú barátnőjének szm-jét megosztod velem/velünk? Olyan lábú babát szeretnék varrni. Mekkora is a mérete?
ktimó 2010.02.24 Creative Commons License 25589
Julcsi! Rendben megérkezett a baba még hétfőn.

Jó volt látni a találkozó képeit. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Még olvasgatom vissza, amiket azóta írtatok.
Előzmény: PaJulcsi (25585)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25588
Az a bajom velük, hogy sziámi ikrekre emlékeztetnek...
Előzmény: bvedono-Szömörce (25587)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25587
Ők is nagyon jók, de én egyesével varrnám meg:)
katafolt 2010.02.24 Creative Commons License 25586
Nem láttam,csak egy másik fajtát,de most azt sem találom.Ha megkerül,hozom.
Szövetet ilyen kicsiben és sok darabbal én csak eldolgozva mernék varrni.
Előzmény: PaJulcsi (25582)
PaJulcsi 2010.02.24 Creative Commons License 25585
Ez a pofa! Jópofa kutyapofa:)
Előzmény: katafolt (25583)
szarvasmici 2010.02.24 Creative Commons License 25584
Oké, ez nem volt sok, de tényleg legyen az utolsó!!!!
Előzmény: katafolt (25583)
katafolt 2010.02.24 Creative Commons License 25583
Előzmény: szarvasmici (25581)
PaJulcsi 2010.02.24 Creative Commons License 25582
Katafolt! Láttál ezekhez a malacokhoz szabásmintát is? Bende imádja a disznókat és közeleg a névnapja.
Egyébként ha a szövetet cikk-cakk ollóval vágod ki, nem könnyebb vele dolgozni? Nem tudom, csak egy ötlet.
Előzmény: katafolt (25579)
szarvasmici 2010.02.24 Creative Commons License 25581
Na most már tényleg jó lenne abbafejezni a linkek mutogatását!!! Hát mi lesz a vacsorával?
Aledi 2010.02.24 Creative Commons License 25580
Na, ezek a malacok tényleg nagyon jók.
Előzmény: katafolt (25579)
katafolt 2010.02.24 Creative Commons License 25579
Ugyanolyan stílusban nyulak.

És malacok.
Tetszik,hogy szövetből vannak,pedig nem lehet könnyű dolgozni vele.Vastag is,foszlik is,de a végeredmény nagggyon jó.
Előzmény: katafolt (25578)
katafolt 2010.02.24 Creative Commons License 25578
Óóó,Ferdinánd :D ! Tüneményes :)))))

Azon az oldalon még biztosan akad pár jó dolog.Csak az a baj,hogy amíg én nézelődöm,nem varr helyettem senki.
Előzmény: Skippo (25562)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25577
Köszönöm, már több órája nem tudok belépni:(
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25576
Küdjek egy Gmail-os meghívót? Nagyon elégedett vagyok vele. :) 
Előzmény: bvedono-Szömörce (25575)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25575
Nekem meg a freemail-ből van elegem...
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25574
Igen:)
Előzmény: A maranta (25572)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25573

Egy csomó helyre nem tudok felmenni. Pl. Lonciéra sem. :( Ahova meg fel tudok menni, oda meg nem enged kommentet hagyni. Így lassan feledésbe merülök.

Ez azóta van, mióta új Explorerem van. Az előzőnél, mindig lefagyott a gépem.

Csak nem közöset készülsz varrni? :)

Előzmény: A maranta (25570)
A maranta 2010.02.24 Creative Commons License 25572
Most akkor ez a márciusi közös?
Előzmény: bvedono-Szömörce (25549)
szarvasmici 2010.02.24 Creative Commons License 25571
Én nem csaplak agyon, csak sajna nálunk nincsen olyan ajtó, amire díszt lehet akasztani. Legalább is textilt nem. Az egyiket eső veri, a többi meg nem funkcionál ajtóként. :(
Előzmény: bvedono-Szömörce (25569)
A maranta 2010.02.24 Creative Commons License 25570

Kaoka!

Miért nem enged be a blogod?

bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25569
nekem még ő is nagy kedvenc:9 lehet agyoncsaptok már az ajtódísz és egyéb dekor mániámmal:)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25568

Én meg sapkát kötök Emmának, már vagy a századikat, de sohasem érkezik vele vissza. :D Aztán megyünk levegőzni, ha felébred. Azt hiszem egy blogban láttam a csészést, de sajnos nem lesz már meg, mert elveszett a süllyesztőben. :(

Előzmény: bvedono-Szömörce (25567)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25567
nekem nincs kedvem varrni, így netezek helyette, pedig a hétem be akarom fejezni a filcképet..
Előzmény: Skippo (25562)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25566
Jó lenne, ha előkerülne:)
Előzmény: Kaoka (25553)
szarvasmici 2010.02.24 Creative Commons License 25565
Kao, megcsinálom a szm-t, és felteszem ide, ha szeretnéd. Cak moszt még annyi dóóóóóógom vóna. Hüle internet! Ja, meg uszikálni jár a csöppem, oda is mindjárt röppenhetek, a két mai napi manópenzum meg ott fagyoskodik az asztalomon a csupaszon. Meg a gurulós kis drágaság is. Úúúútálom az idő rohanását!
Előzmény: Kaoka (25559)
szarvasmici 2010.02.24 Creative Commons License 25564
IO, ezek nagyon állatok. Az egér lábaitól teljesen odáig vagyok, meg vissza. Jaj a szivárványorrúak is tényleg nagyon cukkancsok. Akarom őket!
Előzmény: IOkaste (25560)
Skippo 2010.02.24 Creative Commons License 25563
Mátészalka (szabolcsi kisváros), lakhelyem. :)
Előzmény: kustrae (25561)
Skippo 2010.02.24 Creative Commons License 25562
IO! Akkor légyszíves Mvirágot fojtsd meg! A nevemben is. :) Ő hozta a linkeket, én csak linkelhetővé tettem őket. :P De én feszt odaragadok a székhez ezek előtt az albumok előtt. Behalltam attól, amiket a tejesdobozokból ki lehet hozni. No meg egy csomó más jósági is a látóterembe került.
Nálam most ezek a sláger. Nem vagyok egy farmmániás, de ezek a bikák, haláliak. Akarok egy ilyet! :)
Persze én is csak táskamintát keresgélni ültem le, de már minden mást leltem. :( Ha ezt az időt másra fordítanám... Hümm. Kicsit én is elszálltam a netezéssel az utóbbi napokban. Jó hír, hogy magamtól észrevettem. Kis szüneteltetés lesz részemről. Legalábbis igyekszem. Csak lenne már szép idő! :)
kustrae 2010.02.24 Creative Commons License 25561
Én a turkálód elérhetőségére lennék kíváncsi,azt értettem kincsesbánya alatt :)) Azért a blogos kincsesládád igazán helyén van!
Előzmény: Skippo (25463)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25560
Én meg ezeknél gondoltam, arra, hogy Mici milyen jól plüssbe tudná ölteni.. A szivárványorrúak olyan édesek! :D

A szarvas érthetően dobogtatta meg a szíved... ha csinálsz belőle közös szm-t, én is megcsinálom... de nem szarvasnak.. :P
Előzmény: szarvasmici (25557)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25559
Ah.... :) A szarvas az egyik kedvencem. Én jövök, csa vasárnap szabadul fel a vendég-varró szobám. Addig, csak elméletben. :) Mintát mindenki maga gyárt, vagy honnan? Köszönöm a receptet. :)
Előzmény: szarvasmici (25558)
szarvasmici 2010.02.24 Creative Commons License 25558
Előzmény: szarvasmici (25557)
szarvasmici 2010.02.24 Creative Commons License 25557
itten meghaltam, szerelembe estem vele, akarom őt plüssből. Meg is csinálom. Velem tart valaki?
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25556
Akkor gyorsan hugica. :D
Előzmény: bvedono-Szömörce (25555)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25555
Június 01.-től..annyira nem vágyok rá:(
Előzmény: Kaoka (25553)
mehike 2010.02.24 Creative Commons License 25554
IO - Lökj fel szombaton ha nem vennélek észre

Kustrae - Jó kis életképek,dínó meg így jó ahogy van,kreatív a lánykád
Mint az anyukája

Skippo- örülök,hogy jársz arra

Aledi- sajnos nem voltam a talin,én kimondottan örülök az új képeknek
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25553
Valahol láttam, de fogalmam sincs hol. :(  Akkor ezek szerint mész vissza dolgozni?
Előzmény: bvedono-Szömörce (25552)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25552
ahhoz nincs minta, de majd kitaláljuk:)
Előzmény: Kaoka (25551)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25551
Azt is kérjük. :)))
Előzmény: bvedono-Szömörce (25550)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25550
Era azért mi varrunk csészés babát a konyhánkba?
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25549
Íme: Raggedy Ann ás Mammer együtt:)

Lehet összegyúrni őket:)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25548
Lehet, hogy az nem is olyan szörnyű, mint nálam, ui. már három hete vár a körbevarrt baba kifordításra.. Én ott akadtam el, ahonnan Aledi pikkpakk összedobta.. :)
Előzmény: szerika0122 (25546)
szerika0122 2010.02.24 Creative Commons License 25547
Köszi a receptet.
Előzmény: szarvasmici (25536)
szerika0122 2010.02.24 Creative Commons License 25546

Nekem tetszik!

Mondom, aki tegnap jutott el odáig, hogy kivágja a Felicity mintáját... :-))

Előzmény: bvedono-Szömörce (25538)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25545
Ok, délután döntök:)
Előzmény: IOkaste (25542)
A maranta 2010.02.24 Creative Commons License 25544

Sziasztok!

Esz a sárga írígydég a tali miatt...

Majd még tüzetesebben visszaolvasok, de csak este, lefekvés után. Ha valakit érdekel, akkor tettem fel a blogomra közeli képeket a betlehemi figurákról. Sajnos ide még nem tudok, mert kicsinyíteni kellene és a gépem még nem tökéletes hozzá.

Betlehem

IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25543
Egy csomó ujjbáb.. Virtuálisan megnyuvasztom, aki még egyszer ennyi linket tesz fel!! :D
(Ahelyett, hoyg végre befejezetm volna vmelyik ufómat..)
Pusza mindenkinek!!
Előzmény: bvedono-Szömörce (25541)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25542
Ezek is olyan tündériek.. :D

Abszolút hülyeség, amit csinálunk, remélem tudjátok. Szömörce, ne totojázz, mondj EGYET és az lesz! Punktum!! AZtán a köv. hónapban mond majd más.. :D
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25541
Kaoka, holnaptól már a szabadságomat töltöm...
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25540
Nimród szép..én már kevésbé:)
Előzmény: Aledi (25521)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25539
Szerintem a határidő lehetne március 10.
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25538
ehhez mit szóltokm mintha a mammer és raggedy ann lenne összegyúrva..és így mindenki jól járna.
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25537
szarvasmici 2010.02.24 Creative Commons License 25536
Sziasztok!

Épp most lőttem el a válaszomat. :)

Talitorta,
avagy Mici feketeerdőszerű tortája:

Alsó szint: Egyszerű kakaós piskóta lap, kicsit több kakaóporral, hogy picit kesernyés legyen az íze. Amikor hűlt, megszurkáltam egy késsel, és meglocsoltam meggylikőr és rum keverékével, nem spórolva a szesszel, ráment kb. 2 dl.

Meggyes szint: Én fagyasztott meggyet használtam, kb. fél kilót. Felöntöttem annyi meggyízű szénsavas ücsivel, ami ellepte, és még kb. 2 kanál cukorral megszórtam, és csak egyet rottyantottam rajta, majd egy kis keményítőt (2-3 kanál) öszekevertem meggyücsivel, és besűrítettem vele a meggyet. Amikor picit hűlt, ráöntöttem a piskótalapra.

Tejszínes szint: 2 pohár 450 gr-os joghurtot és 2 cs. zselatint, meg ízlés szerint cukrot elkevertem, és meglangyosítottam annyira, hogy feloldódjon a zselatin és a cukor. Felvertem 2 doboz tejszínt, a kicsi Hulala-t, és belekevertem a joghurtba, ráöntöttem a meggyre, és durvára reszelt csokoládéval megszórtam.
Kb. 2 óra alatt szépen megdermed, de az ízeknek kell egy éjszaka, hogy összeérjen.

Remélem megfelel így a recept. Bocs, hogy nem nagyon írok mennyiségeket, de én nem szoktam méricskézni.
Előzmény: szerika0122 (25532)
pági (prücsök) 2010.02.24 Creative Commons License 25535
Februári közöset illetően nem lehetne, hogy egyszerűen csak country baba címszó alatt fut kivételesen és mindenki egy neki tetszőt készít...
Nekem Szömörce javaslataiból amúgy inkább a csészés jön be. Meg ahogy ez a hét fest, úgyis márciusi lesz nekem a februári is. :)
pági (prücsök) 2010.02.24 Creative Commons License 25534
Idén libatojást kell festeni Húsvétra és csésze helyett arra ültetni csésze-kisasszonyt. :)
Előzmény: Kaoka (25530)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25533
Egyáltalán nem érvekre gondoltam. :) Csak úgy kérdeztem, mert furcsa a csészében. :D Na a végén még megvarrom, már csakazértis. :D
Előzmény: IOkaste (25531)
szerika0122 2010.02.24 Creative Commons License 25532

Mici!

Ha erre jársz, írtam egy kérdést Feléd a mailedre.

Ja, és a tortareceptet el lehet kérni?

Hátha sikerül gluténmentes változatban is....

IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25531
Most persze úgy jöhet ki a dolog, hogy csészike mellett érvelek, de higgyétek el, nem így van.. Én mindenképpen meg fogom csinálni és nem zavartatom magam attól, hogy egyedül leszek vele.. :) És hogy mire jó?? Hát, pl. amire a Felicity baba is.. :D
Előzmény: Kaoka (25530)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25530
És a csészés mire jó, hova kell tenni?
Előzmény: IOkaste (25528)
Camea 2010.02.24 Creative Commons License 25529
... de jó, hogy nem csak én éreztem így. :o) Meg se mertem mukkanni, mert én azt se csináltam meg, de tisztán lejött, hogy Ő az... vagy a tesója. :o))
Előzmény: IOkaste (25527)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25528
Ajjaj.. ki volt aza bűnöző, aki ezeket a picasás albumokat feltette?? HOl vagy Kriszta, győzz meg, hoyg nem is kell őket végignézegetnem!! :D
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25527
Nem akarok nagyon kötözködő vagy ünneprontó lenni, de ez TÖK UGYANAZ, mint az SZTK mammer.. A különbség csak annyi, hogy más szabású a cipője, és fodor van a ruhái alján... Szóval, ha ezt akarjátok, a szm már meg is van... De szívesebben tölteném fel az eddigi mammerek mellé az újakat is.. :P
Előzmény: bvedono-Szömörce (25502)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25526
IO! Itt van, valahogy elakadt a hóban. :)))
Előzmény: Kaoka (25497)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25525
Asszem, ez nem nekünk szól, hanem azoknak, akik nagyban játszanak- inkább művészekre gondolok... Pl. egy-egy festmény árához képest a 35e nem olyan sok.. A kézművesek esetén nem tudom... nos, ha már vkinek megéri befizetni ezt a regisztrációs díjat, az inkább ipari mennyiséget feltételez.. (bááár.. ha azt veszem, hogy egy kaolcsai terítőért kint 10e-t is elkérhetnek, 4 terítő árából már megvan a díj..) De a mi babáink esetén ugye max.a W. jönne szóba, abból meg van annyi kint is, ha elhajítasz egy macskát... tudod.. :D
Előzmény: Aledi (25521)
PaJulcsi 2010.02.24 Creative Commons License 25524
Legyen az alsó! Már fejben el is készült. De nem februárban...:)
PaJulcsi 2010.02.24 Creative Commons License 25523
Igen, el tudom képzelni milyen lehet:)))
Előzmény: Skippo (25515)
PaJulcsi 2010.02.24 Creative Commons License 25522
Igen. Nagyon jól elvoltak, amiért nem tudok elég hálás lenni Fanninak! Mert így én lazán elvoltam egész nap, jó kezekben tudhattam Vercsit:)
Előzmény: IOkaste (25520)
Aledi 2010.02.24 Creative Commons License 25521
Hú, lányok, de pörögtök, és ez milyen jó : )
Skippo,
Köszönjük a képeket. Lehet, hogy, aki nem volt talin, kicsit már unja, de én örömmel nézegettem. A Prüntyőd meg... mit is mondhatnék.. tündéri. Örülj neki, mert hamar boszorkányosodnak : ) Nagyon hasonlít rád.
4Hópihe,
A nődokival is egyetértek ám : )
lidimommy,
Naná, hogy jöhetsz, örülünk neked.
bvedono-Szömörce,
De szépek vagytok! És milyen komoly a fiatalember : )
mehike,
Jó ez a nagyon vidám kép, én sosem tudok igazán kacagni, ha fotóznak, olyan erőltetett lesz.
kustrae,
A barbiruhás dinó nem semmi : ) Köszi a nosztalgia képeket.
katafolt,
Én nem lennék hajlandó látatlanba, előre fizetni, azért, hogy majd esetleg árulják a termékeimet. A 35 000 meg jó húzós összeg.
Kaoka,
Te varrtad a játszószoba faliképét? Milyen nagylelkű vagy. Miért nem szóltál, én is megnéztem volna.
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25520
Az csak annyit tesz, hogy bénán vakuztak.. :D

Kustrae, behalok a lányodtól.. :D (A tanácsadó mit mond rá? :D)

KAo, nem látom a bejegyzésed, amire Katafolt reagált..

Julcsi, a lányodat Fanni emelgeti??? :o

Előzmény: katafolt (25519)
katafolt 2010.02.24 Creative Commons License 25519
Igen,akrilfestékkel van festve.Most néztem meg,az egyik patchwork-újságomban van egy egész oldalas kép erről a babáról,leírás nélkül.Rondán csillog a cipője.
Előzmény: bvedono-Szömörce (25516)
kustrae 2010.02.24 Creative Commons License 25518
Kdattától kaptam a nyakmelegítőt,azóta már aktív használatban van :)
Előzmény: Skippo (25515)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25517

lidimommy!Üdvözöllek a babásoknál, gyere gyakran és mutass nekünk babákat. :)))

Skippo köszönöm a képeket. Nagyon jók. :)))

Szömörce! helyesek vagytok. Ahogy elnézem a kisfiadat, lassan mehetsz vissza dogozni, vagy jöhet a hugica. :D

Előzmény: lidimommy (25484)
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25516
Szerintem ráfestették, az ausztrál újságokban gyakran alkalmazzák ezt a módszert. Eddig 2 szavazat az ajtódíszre. Délután felrakom az szm-t. Most elmegyünk tanácsadásra, mert egy védőnő gyerekét is el kell vinni 2 éves státusz vizsgálatra:))
Előzmény: Kaoka (25514)
Skippo 2010.02.24 Creative Commons License 25515
Örülök, hogy tetszenek a képek. Főleg férjúr :) fotózott. Csak a beazonosíthatóság végett feliratoztam. Sajnos gyerekek neveinél már bajban voltam. :( De akit tudtam, beírtam. Magamhoz képest nagyon jó, csodálkoztam is, hogy ennyi mindenkit, s mindent meg tudtam jegyezni. Pocsék a névmemóriám. Amúgy Kustrae Te kitől is kaptad a nyakmelegítőt?
Julcsi! Videót akkor majd megpróbálom átküldeni. Még csak a kamerán néztem, de elég ricsajos. :) Ahol ennyi nő összejön... (Amúgy csak a tombola elejét vette fel. Akkor szóltam neki, hogy inkább fotózzon, azt könnyebb megosztani.)
Szömörce! Köszönjük, hogy szolidaritásképp Te is bevállalod a képes oldalad! :) Sajnáljuk, hogy nem tudtál ott lenni, de ahogy olvastam komoly kötelezettségeid voltak. :) Nagyon aranyos a "nagy" legény. Boldog szülinapot neki! Így jó, hogy leszűkítetted. Én az ajtónállóra szavazok, legfeljebb 20 centisben csinálom meg.
Szerika! Köszönöm, megnézem! :)
Camea! Köszi. :)
Mehike! Én már láttalak a blogodon. :)
Kustrae! Az ám a babázás! :D Jobban is néz ki az a dínó, mint a Barbie. :)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25514

Akkor ezek közül lehet választani? Nekem az alsó nagyon tetszik. :) Azt a cipőt, hogyan csinálhatják?

Szerika, Köszönöm. :)))

IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25513
Köszi a fotókat!! :D
A legédesebb képsor az, amikor Camea kihúzza Aledi ajándékát..ahogy Camea keresi, Aledi meg várja, hogy rájöjjön... olyan aranyosak vagytok rajta, lányok.. :D

Meg van egy olyan, hogy IO arcvarrást oktat.. haha... egyetlen öltés volt..- remélem, nem okoztam senkinek csalódást vele..

Előzmény: Skippo (25489)
szerika0122 2010.02.24 Creative Commons License 25512

Kaoka!

Nagyon szép lett! Ügyes vagy.

Előzmény: Kaoka (25473)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25511
Tyű a mindenit! Hát nem semmi.... akkor inkább kiálunk az aluljáróba. Ott úgyis mindent szabad....egyeseknek :D De mi kettesek vagyunk.:)))))
Előzmény: katafolt (25506)
PaJulcsi 2010.02.24 Creative Commons License 25510
Ezen hangosan felröhögtem:DDDD
Előzmény: kustrae (25503)
PaJulcsi 2010.02.24 Creative Commons License 25509
A középső a kedvencem:) Vajh miért?!:)
Előzmény: kustrae (25501)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25508

Levehetnék már azt az összemenesztett faliképet. Vagy tíz éve varrtam és direkt szóltam, hogy nem mosható, mert filc az alapja. Erre persze, hogy jól kimosták. :)))

Varrtunk egy közös munkát (faliképet), amit azóta sem látok, pont illene a helyére. :)

Előzmény: kustrae (25501)
katafolt 2010.02.24 Creative Commons License 25507
:D
Előzmény: kustrae (25503)
katafolt 2010.02.24 Creative Commons License 25506
Nem ingyen van ám :((
Előzmény: Kaoka (25497)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25505

Azért lett kerek pofijú, mert megbuheráltam a szabásmintát. Az már a jó, amit átküldtem neked. De már adja le a többire is a rnedelést. :D most nagy bajban vagyok, mert elfogyott a zöld és a sárga hozzávaló anyagom. Nem hiszem, hogy tudok ugyanilyet beszerezni, mert ezeket hulladékként kaptam, évekkel ezelőtt.

Lehet, hogy micisedek és átváltok plüsre, vagy leállok a fifi gyártással. :D

Előzmény: IOkaste (25500)
szerika0122 2010.02.24 Creative Commons License 25504
Köszi
Előzmény: mehike (25496)
kustrae 2010.02.24 Creative Commons License 25503
Aztán lenne itt még egy kép....kislányom így babázik(a barbiruhában egy dinoszaurusz van :)):dínókirálylány
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25502
Akkor 2 lehetőség maradt:
Előzmény: IOkaste (25498)
kustrae 2010.02.24 Creative Commons License 25501
Én is hoztam néhány képet a taliról,mostmár nosztalgiaképpen :)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25500
Szia! :D

Én megyek.. vagyis maradok.. :) Fehérvári vagyok, de asszem, megint Ezkrisztire kell bíznom magam, hogy elrángasson.

Kao, nekem is nagyon tetszik Kankalin, az ufóját már a talin is megcsodáltam.. most mit csináltál másként, hogy ilyen szép kerek pofija lett?

Az újaknak üdv, gyertek, írjatok sokat, mondjatok valamit magatokról és mutogassatok sok szép babát!! :D
Előzmény: mehike (25496)
PaJulcsi 2010.02.24 Creative Commons License 25499
Hát ezek a képek! Nagyon jó volt újra átélni! Köszönjük a férjúrnak a fotózást és a kamerázást. (Célzás nélkül írom: azért egyszer megnézném a felvételt is:) Szerintem a folytonos hangzavaron és röhögésen kívül mást nem nagyon hallani:DD)
Az elején egy kicsit megijedtem, hogy az egészet feliratozni fogod:)
IOkaste 2010.02.24 Creative Commons License 25498
Ne csináljátok már!! Ez így nagyon komikussá kezd válni.. nem tökmindegy??? :D Én is javasoltam már olyan kv-t, amit nem csináltam meg, de más se nagyon.. :P És aztán pont tavaly húsvét előtt kerítettünk megint ilyen nagy feneket a dolognak (megjegyzem, az én javaslatomat leszavazták.. :P), rengetegen szavaztak a rengeteg ötlet közül, aztán a végén a kutya sem csinálta meg.. Na. Csak azért.

Ha túl nagy a kínálat, a két szék között a pad alatt maradunk.
(Én valamikor megvarrnám Mici Sizzix babáját is.. :D, de most a csészikét fogom, csakazértis, sőt, már két ötletem is van rá.!! :D)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25490)
Kaoka 2010.02.24 Creative Commons License 25497

Szép napot kívánok!Köszönöm a fifihez való kedves megjegyzéseket. :)))

Nézzétek!  Ezt találtam, hátha valakinek jól jön. Itt. :) 

mehike 2010.02.24 Creative Commons License 25496
Sziasztok Lányok !

Nem volt egyszerű dolgom,két napig nem tudtalak olvasni benneteket és máris több oldalt kellett végig nyálaznom:-)
Mivel újra itthon,sajnos +int kevés időm lesz kommenteket hagyni,de olvasni foglak benneteket és ha időm engedi ezentúl baba is fog készülni.Szeretnék minimum havi egyet mutatni Nektek.

Igaz nem tőlem kérdezte valaki,de én az érfogót bolhapiacon vettem.

Skippo - Nagyon jó,hogy ennyi képet készítettél és még aláírás is van,legalább azonosítani tudok már.Köszönjük

Kao - Fifi egyszerűen tünemény,már a múltkor is megcsodáltam.Utána is néztem milyen mese

Pihe - A csésze baba cserépbe átültetve sokkal jobb

Ezkriszti - Nagyon édes lett a gurulósod.

Hétvégén jön valaki Fehérvárra?Jó lenne páratokkal találkozni

Még annyi mindent írnék.Bocs ha sok voltam.
Ja,ez vagyok én:-)Igaz nem mostani kép,de nem változtam sokat
PaJulcsi 2010.02.24 Creative Commons License 25495
Édeseim! Ti már reggelire is gyorsítót isztok? Vagy konyakos kávét?:)) Mire hozzászólnék bármihez is, már rég lecsengett a dolog:)

Kao! Kankalin is csuda helyes lett, nagyon ügyes vagy. Honnan szerzel anyagot a továbbiakhoz?:))

lidimommy! Üdv a megszállottak között! A "beugróhoz" kell néhány kép is ám!:))))

Szömörce, édes! Mosolyogjál, kérlek!:)))) És dönts, mert csak 5 nap van hátra februárból:) A végén csak egy egyszerű tojást fogunk varrni februárban:)
Camea 2010.02.24 Creative Commons License 25494
Kis komoly anyuka... és kis komoly fiatalember... Szépek vagytok. :o)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25492)
Camea 2010.02.24 Creative Commons License 25493
Hjaaaaaaaaaaaaaajjjj... nagyon jóóóóóóóóóók.... :o))... és imádom a felirataidat... és gyönyörűek vagytok "prüntyöm"-mel. :o)))
bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25492
Era írta, hogy mutassunk magunkról fotót. Páran már ismernek, de azért mutatok egy egészen friss fotót:)
szerika0122 2010.02.24 Creative Commons License 25491

Skippo!

Anyagot itt nézhetsz, + még Martfűn is lehet pöttyös ( ha kell a cím, küldöm)

http://foltvarras.eu/

Képeket majd máshol megnézem, kíváncsi vagyok ám! :-)

bvedono-Szömörce 2010.02.24 Creative Commons License 25490
Éppen ezt nem szeretném, főleg ha vmi ok miatt én sem készíteném el...
Skippo 2010.02.24 Creative Commons License 25489
Üdvözöllek. :) Majd mutass bíbelődés eredményeit! Kíváncsi vagyok. :)

Szerintem is Szömörce, Te döntsd el! Aztán legorsszabb esetben egyedül csinálod meg. :D

De kis gonoc vagyok. Talán mert eddig a fotókkal szórakoztam.
Taliképek

Réka, Szerika, a számotokra "érdekes" rész a végén van. Lánykám örömködő feje. Talán ez az "igazi" köszönet. :)

Jó éjt!
Előzmény: lidimommy (25484)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25488
Szerintem az:) én sem vagyok annyira képben, az utolsó pár könyv már nem jött be és az első 3-4 könyvét szeretem igazán:)
Előzmény: Mvirág (25486)
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25487

Sziasztok!

Na, látom, mégsem lett zöldág a februári közös dologból.... Sebaj, már egy fél UFO-m elkészült délután, és a szuperjó icicpici maradék testanyagomból meg éppen kijön egy Minidoll - holnap ezekkel foglallatoskodom, ha hagyják a manók...

Szömörce, szerintem igenis vállald magadra a döntést, hiszen ez a szabály!:-)))

Pihe, szerintem jobb előtte felvarrni, akkor könnyebb feszesre hurkolni a szálakat!

Mvirág 2010.02.23 Creative Commons License 25486
Nekem a "br" nélkül is bejön. Az Oleluskát viszont elírtam, bocsika: Olelushka !!!
Aha, erre gondoltam, hogy ez az új Tildas, de lehet, hogy még sem? A Szömörce e téren nagyon képben van.
Skippo 2010.02.23 Creative Commons License 25485
Megfejtettem a linkeket. Két bötű hibádzik. Linkelhetővé téve mellékeltem. Csaki az az oleluska, vagy kié, nem akar bejönni. De leltem egy olyan Tildát, amit én még nem láttam. Ez az új?
Tilda Summer Ideas
http://picasaweb.google.com.br/Mezenina1
http://picasaweb.google.com.br/tkarabanova
http://picasaweb.google.com.br/chanycountry
http://picasaweb.google.com.br/andiemacleod
http://picasaweb.google.com.br/monykiris
lidimommy 2010.02.23 Creative Commons License 25484
Sziasztok!
Még új vagyok itt és imádok babákkal "bíbelődni".
Láttam a szebbnél szebb babáitokat.
Jöhetek én is????
Mvirág 2010.02.23 Creative Commons License 25483
Egy édes nyuszipár:
Mvirág 2010.02.23 Creative Commons License 25481
Hát az tuti :-)) Még fülig szerelmes is tud az ember lenni... ajaj!!! :-)) És ez a Szerelem más, több, érettebb, odaadóbb, megfontoltabb, bölcsebb és nagyon szép. No erről ennyit...

Nem értem, hogy miért nem jönnek be a linkek. Esetleg elírtál valamit?

Azért itt a kedvenc dagadt nyulam, képekben. Az szm. meg valamelyik a sok közül. Ám az is lehet, hogy nincs is ott, mert akárhogy meresztgetem a szemem...
Előzmény: 4Hópihe (25480)
4Hópihe 2010.02.23 Creative Commons License 25480
egy vezetö nődoki egy kis elöadásában , majdnem ugyanezeket mondta el ,amit te is- szexuális vonatkozásban-mely szerint a nök 36tól kezdik virágkorukat élni. gyerek, karrier minden meg van,nyugodtak,érettek és több energiájuk jut a szexuális élmények befogadására és azutáni vágyakozásra...
Előzmény: Aledi (25479)
Aledi 2010.02.23 Creative Commons License 25479
Mvirág,
Jaj nekem! Köszönöm. Hát, szép az 20 évesen sem voltam, de a jó nővel kiegyezek, ez kicsit összetettebb, és nem csak a genetikán múlik : ) Úgy van, ahogy írod, én 40 leszek idén, és soha jobban nem éreztem magam a bőrömben. A gyerekek már elég nagyok ahhoz, hogy ne kelljen állandóan figyelni rájuk, de még jócskán ontják rám feltétel nélküli szeretetüket. Több a türelmem, jobban odafigyelek a szeretteimre, kevésbé (na jó, egyáltalán nem : ) foglalkozom számomra nem fontos emberek véleményével. Rájöttem, hogy nem szeretnék menő menedzser lenni egy multinál, van időm, energiám azzal foglalkozni, ami örömet okoz, és úgy élek, ahogy nekem tetszik. Éljenek a negyvenesek!
4Hópihe,
Én előbb felvarrom a sapit a babára, szerintem úgy egyszerűbb.
Előzmény: Mvirág (25477)
4Hópihe 2010.02.23 Creative Commons License 25478
nálam egyik link sem jelenik meg...
Előzmény: Mvirág (25477)
Mvirág 2010.02.23 Creative Commons License 25477
Sziasztok!

Aledi! Látod nem haragudott meg Szarvasmici, hogy összekevertelek bennetek a blogbéli képek alapján, azért mert mindketten "jó csajok" vagytok. Olyan KORTALAN SZÉPSÉGEK! Én a 46. évemet taposom és most érzem magam igazán NŐ-nek. Hát nem gondoltam volna 10-20 évvel ezelőtt, hogy ez a kor ennyi szépséggel, örömmel, boldogsággal jár. Úgy képzeltem, kövér leszek, szúrós, undok, ritkás ősz hajú és a kutya sem néz rám. Hát nem így lett. Ősz hajam egy szál sem, a hurkáimmal békességben vagyok, szeretek öltözni, imádom a mintás harisnyákat és a magassarkú cipőket és a pasik is megnéznek olykor. Tavaly azt hitték, hogy a fiam a barátom. Na jó, egy kicsit már sötét volt :-))
Amúgy meg Fifit is szeretem Zümivel és Kankalinnal együtt. Hétvégén, reggelente kicsit lustálkodom és közben nézem a mesefilmeket, onnan ismerem őket. Nagyon élethűek az itteni alkotások.

Itt láttam a Tildas könyvet: http://pisasaweb.google.com/Oleluska
A macskák szerelmeseinek: http://pisasaweb.google.com//Mezenina1
És még: http://pisasaweb.google.com/tkarabanova,
http://pisasaweb.google.com/chanycountry, (aranyos nyuszipár)
http://pisasaweb.google.com/andiemacleod (jópofa játékok)
Itt a 14-es számú újság mögött van egy dagi rózsaszínű nyúl, elkészítési útmutatóval:
http://pisasaweb.google.com/monykiris

Olyan szépeket varrtok, én meg nem :-(( . Hogy csillapítsam az alkotóvágyam, hát esténként szörfözök a Picasaweben. No Felicitiről nem mondok le!! Előbb-utóbb megvarrom és azt a dagadt rózsaszínű nyulat is.
Skippo 2010.02.23 Creative Commons License 25476
Határozott "Fifievolúciót" láthatunk! Nagyon szép lett. Szerintem jobb, mint a gyári. :) S van foga! :P Mondjuk Nefelejcs Fifi (igen, már ezt is tudom :P) meg épp azért volt aranyos, mert fogatlan mamuska benyomását keltette.:)
4Hópihe 2010.02.23 Creative Commons License 25475

Kaoka nagyon helyes a virágbabád..

-------------------

akit felizgatott a mágneses kezü baba_ az opitecnél most lehet kapni ráadásul tavaszi akciós áron kenhetö mágnest.. magas vastartalommal 3rétegben felhordva 12órásszáradási idöközönként kiváltható a mágneses hatás.feszitett vászonra is lehet,és mivel ugyis kitömött kézre orcára kerülbe az igy gondolom kimeriti  a feszitett vászont.

-------------------

lányok akik stigi instrukciói alapján készitettek már hurkolt haju babát a horgolt hajalapra-azt kérdezném hogyan könnyebb  felvarrva a babára vagy anélkül????

---------------------

aledi köszi)))

Aledi 2010.02.23 Creative Commons License 25474
36évi,
Szerintem ez nagyon jó ötlet, én szívesen csatlakoznék a "nagy testvérhez" : )
4Hópihe,
Ilyen formában ez már nem is csészebaba, és nagyon jópofa, nekem jobban bejön, mint az eredeti :)
Kaoka,
Ez a Fifi is nagyon profi munka, a fejdísze meg csodaszép. Nem vagyok szaki a témában, de szerintem a mesében nem ilyen édesek ezek a figurák : )
Előzmény: 36évi (25471)
Kaoka 2010.02.23 Creative Commons License 25473

Nem rossz! Aztán jóidőt kéretik megrendelni. :)))

Hoztam megint Fifit, de most Kankalin. :))) Aztán olyan amilyen. :D Emma birtokba vette már, annyira örült neki. :)

Előzmény: 36évi (25471)
4Hópihe 2010.02.23 Creative Commons License 25472

én ilyen formában készitettem tavaly csészebabát.. cserépbeültetve és apróságokat lehet bele dugdosni.tildának van papir cucca is azon láttam hasonlótcsak átültettem cserépvariációra és másfajta babára..

tulképpen a  fedöként funkcionál.

de össze dekorációként is belépett körberaktam falevéllel a cserepet,hogy kilogjanak  és ugy ült a baba egy kupac falevél  között... a cserépben...

36évi 2010.02.23 Creative Commons License 25471
Kedveskéim,

olvasok ám vissza, nem megy egyszerűen, mert a gépem behalt, most az uramén garázdálkodok...

Mondjátok ezt a nyári talit.

Erre mondom nektek azt, hogy van egy új megmozdulásunk (foltosoknak): Európában eddig öt országbna, idén velünk együtt hatan a nyár leghosszabb napján, jún. 19-én a fotlos társadalom kivonul a zöldbe és együtt, egyszerre sok helyen varrunk, dumálunk, jól érezzük magunkat. Ezzel népszerűsítjük a kézimunkát, illetve a foltvarrást.
Én azt gondoltam, hogy ehhez nyugodtan csatlakozhatnának a babavarrók is (mint foltos szakág), és esetleg aennek apropóján tarthatnánk egy talit.

Mit szóltok?
(megyek vissza olvasni, képet nézni)
Előzmény: mehike (25233)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25470
Nekem ő is tetszik:)
Mintát persze nem találtam..
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25469
Cameának tökmindegy... egyetlen közöst csinált meg eddig... a Fanny-angyalt...(és nem is biztos, hogy akar többet!) :o))
Előzmény: IOkaste (25454)
Kaoka 2010.02.23 Creative Commons License 25468

Skippo! :)))))

A közös varrásról az a véleményem, hogy mindeni maga dönti el akrja, vagy sem.  Viszont, nagyon jó közös téma és összetarja a társaságot is. Ez nem elhanyagolható. A csészebaba érdekes, de nem tudom mire jó. Azonkívűl nekem jöhet bármi. :)))

gabogergo 2010.02.23 Creative Commons License 25467
Nekem van sötétkék tűpettyes anyagom, de talán láttam is a méteráruban feketét, valamelyik nap ha megyek arra megnézem.
gabogergo 2010.02.23 Creative Commons License 25466
Köszönöm!
Remélem lesz időm mert ötletem az van :)
Előzmény: Kaoka (25465)
Kaoka 2010.02.23 Creative Commons License 25465

gabogergo, teljesen jó. :))) Ügyes vagy mutass máskor is babákat, :))))

Előzmény: gabogergo (25462)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25464
Nyúl
Skippo 2010.02.23 Creative Commons License 25463
Kustrae! Jobb oldalt van egy Pandorás kép, amint kíváncsiskodik a ládába. Ha arra ráböksz, az egyből odarepít, bele a kötzepébe. :) Ha így se, akkor inkább küldök linket!
Nem tudom miért nem megy a komment. :( Én tudtam. Már be voltam jelentkezve, s a bejegyzés alatt írtam. Nem vagyok nagy blogspotos. Kis segítség többiektől?! :) BocsOFF.

LBZS köszi, hogy élesztgeted a topikom. :) Mindjárt írok oda valamit én is. :)

Személy szerint mindegy mit döntöttök. Én úgy is a döntést követően, utóbb döntöm el, hogy akarom-e vagy sem. :D Csészelakó nekem sem buli. Konyhában - macskalakó miatt - úgy sem tarthatok kint semmit, pláne nem törékenyt. S a baba sem lenne hosszúéletű. Szobába meg mégúgyse tom elképzelni. Varrjunk nyuszit! Úgyis mindjárt húsvét. :)

Gabo! Üdvözöllek. :) Jól sikerült kis baba. (Imádom azt a pöttyös kartont, ami rajta van. Nekem bevásárlókocsi-takaró lett belőle. Feketében, fehér pöttyökkel nem láttatok ilyet, esetleg tűpettyeset valahol?)
Amúgy miért baj, ha tetltkarcsú? Épp így karakteres. Nem Barbienak készült, ugye? :)

Köszi Kaoka a dícséretet! Puszi érte. :)
gabogergo 2010.02.23 Creative Commons License 25462
gabogergo 2010.02.23 Creative Commons License 25461
Nemrég találtam erre a fórumra és nagyon megtetszett amit láttam.
Nekem is elkészült az első babám, olyan teltkarcsú mint én :)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25460
Eléggé különböző emberek vagyunk, nehéz lesz megegyezni... visszavonulok.
Előzmény: bvedono-Szömörce (25459)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25459
Elég nehéz, és én nem is igazán akarom ezt a terhet magamra vállalni... rátok bízom a választást.
Előzmény: Kaoka (25458)
Kaoka 2010.02.23 Creative Commons License 25458
Nem bonyolítok. Ha akarjátok legyen közös, ha nem akkor ne legyen. :D Nekem 8.
kustrae 2010.02.23 Creative Commons License 25457
Skippo!Nekem sem működik a blogodon a kommentek rész.A kincsesbányád helye érdekelne,ha nem titok :)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25456
szerinted elkészülnek még ezen a héten?
Előzmény: IOkaste (25454)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25455
Őhozzá mit szólnátok? remek tavaszi ajtódísz lenne:))
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25454
Én azért a helyetekben nem bonyolítanám agyon a dolgot... van elég hónap az évben, jut mindenre idő, s nem hiszem, hogy valaki is arra pályázna, hogy idén akármi áron megvarrja az összes közöst.. :D

Szerintem Szömörce tett egy javaslatot, mint első elkészült felicitys.. ha még öten azt mondják, jó, legyen az ő verziója.. Hm? Mit gondoltok??
(Egy szavazat mellette,, vagyis kettő, mert CAmea is biztosan szeretné még.)

Ez a belinkelt tutorial nem tudom, mennyit ér, de jó ez a trükk a hurkapálcával-szívószállal! :D

bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25453
Most már emlékszem:)
Előzmény: szerika0122 (25452)
szerika0122 2010.02.23 Creative Commons License 25452

Remélem fogunk találkozni.

Valami babás újságod volt eladó...

Előzmény: bvedono-Szömörce (25448)
szerika0122 2010.02.23 Creative Commons License 25451

Kakaót én sem adnák szörnyeknek, mert azt én jobban szeretem.  :-))

Mára tőlem ennyi

További szép napot Nektek. Majd kifúrja otthon a kíváncsiság az oldalamat, hogy mit választotok februárra közösnek!!

Előzmény: IOkaste (25450)
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25450
Nem, csak közeli a stílusotok.. :D

Micim, tényleg elég negatív vagy ma.. Én is gombostűsnek képzelném el, esetleg egy zsebbel a pici hímzőolló számára.. Persze, nem csak romantikus csészével, romantikus formában lehet megvalósítani.. pl. pont most olvastam egy verset Sárának a Bögreszörnyről, akinek a kakaómra fája foga.. :D
Előzmény: bvedono-Szömörce (25445)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25449
gyorsan megnéztem, hogy milyen messze van tőlünk Répcelak: 160 km.
Előzmény: szerika0122 (25447)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25448
Biztos, hogy találkozunk Zegen:))
Az egerszegi csajok szoktak menni hozzátok, remélem én is eljutok majd egyszer:)
A babás könyv ügyre nem emlékszem, néha tiszta zokni az agyam:(
Előzmény: szerika0122 (25447)
szerika0122 2010.02.23 Creative Commons License 25447

Hát én már megkukkoltalak Téged a blogodban, de azt hiszem nem találkoztunk, csak mailt váltottunk babás könyv ügyben....

Kaoka képtárában felismerhettél, én nyertem Camea gyönyörűségeit. Babát, nyuszit két sk könyvecskét, ufót.... Puszi érte neki.

De találkozhatunk, mert ha jól tudom, Zalaegerszegen lesz a régiós varrósnap idén.

Oda tervezzük, hogy elmegyünk a foltvarró csoportommal.

Ja, azt vezetek Répcelakon.

Volt kiállításunk is, remélem működik...

http://www.youtube.com/user/Julis64#p/a/u/0/TzCXK6LqsxA

Bocs a reklámért.

Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25446

http://www.happyheartpatterns.com/tutorials.html

Az újság alatti linken van a leírás.... hm.. "külföldiül".. :o))

bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25445
ez egy egeres leírás, vagy csak én nem látom a babát:)

Általában és lakásdekorációnak varrok a babákat, ezért nagyon el tudom képzelni a konyhánkba egy ilyen csészés babát és illene is hozzám/hozzánk.
varrhatunk mást is..max. én ilyet varrok majd, ha lesz időm és energiám, mert most ólmos fáradtság húz az ágy felé. és főztem is gyorsan egy kávét.

Szerika ismernem kellene téged?
Előzmény: Camea (25441)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25444
...én még mindig a gyerekkori érzéseimmel járok színházba, de múzeumba, képtárba és akár egy könyvesboltba is. Elvarázsol az atmoszféra... mindent végigsimogatnék... és újra ott ácsorognék a zenekari árok fölött és kukucskálnék befelé... :o)
Előzmény: szarvasmici (25442)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25443
Ezt nem értem... kifejtenéd:)
Előzmény: IOkaste (25431)
szarvasmici 2010.02.23 Creative Commons License 25442
Magát a darabot nem láttam, csak a jelmezeket. Nem mindet, a kannát azt tuti. De mondom, hogy be vagyok szűkülve, mert ha láttam volna sem mozdul meg bennem semmi. Régebben nagy színházba járó voltam. Bérletes előadáson kívül is eljártam, olyan volt, mint a drog. Aztán most pár év kihagyás után újra lett bérletem. Na halálosak azok az estéim. Eleve a rákészülés, aztán az ott eltöltött idő, és semmi hatása. Max annyi, hogy megint elcsesztem egy csomó időt. És mondjuk szomorú vagyok emiatt, de ez van. :(
Jaj, megint írtam egy finomatlant. ;)
Előzmény: Camea (25437)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25441

... és pont a csészés a tutorial. :o)

Én megcsináltam, de nem így és stílustalan lett... amúgy gombostűket pl. simán lehet tartani alatta. :o)

Előzmény: LBZS (25439)
katafolt 2010.02.23 Creative Commons License 25440
Nem hiszem el,csajok,csak fél nap nem volt áramunk,s összeírtatok itt pár oldalt !
Jót tett nektek a tali :).A képek nagyon kedvesek,jó nézegetni őket,még akkor is,ha irigykedem kicsit,mert nem lehettem ott...egyébként valamiféle elfogódottság majdnem mindenkinél látszik.

Tüneményeket mutogattok,nem tudok nagyon hozzászólni,muszáj még varrnom is,ha már elhenyéltem a napot.A csészés csajt én nem bírnám megvarrni,de érdekel,hogy ki mit hoz majd ki belőle.Vagyis inkább tesz bele :D.
LBZS 2010.02.23 Creative Commons License 25439
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25438
... nah, ha nem láttad, akkor nem is tudod, miért írtam.... ott volt a konyhai mindenféle teáskanna, csésze, tányérak zsolnay mintával...  és úúúúúúgy... én pl. a teáskannát Molnár Piroskával láttam.:o))) ... szóval nekem ott hátul benn... azok az érzések jöttek elő tőle. :o))
Előzmény: Camea (25437)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25437
Hjaaaaaaaaa.... aki nem látta a szépség és szörnyeteget az Operettszínházban... mert nem láttad, igaz? ;DDD
Előzmény: szarvasmici (25432)
Kaoka 2010.02.23 Creative Commons License 25436
Ő volt az. :) De mivel, hogy én már megvarrtam, szívesen hajlok másfelé. :)))
Előzmény: szarvasmici (25433)
szerika0122 2010.02.23 Creative Commons License 25435
ok, megvárom :-))
Előzmény: Skippo (25411)
Kaoka 2010.02.23 Creative Commons License 25434

Voltam olyan szerencsés, hogy élőben szemügyre vehettem. Gyönyörű szép baba, a ruhája is tökéletes, az arca is szépen ki van dolgozva. :)))

Előzmény: ezkriszti2 (25412)
szarvasmici 2010.02.23 Creative Commons License 25433
Jaja! Kaoka! Muti csak azt a babát? Nekem rémlik, hogy az tetszett.
szarvasmici 2010.02.23 Creative Commons License 25432
Majdnem összepisiltem magam, merthogy azért jöttem fel, de előbb ránéztem a fórumra. Atyaisten majd 3 oldalt írtatok!

IO! Hálásan megköszönöm az anyagot, ha le tudsz mondani róla. Ja, és ki is fizetem természetesen! :)

A Trilli babákért én is odavagyok, de a múltkor elszomorodtam, mert valahol láttam ilyen babát, de az nem drótvázas volt, de ugyanez a forma,meg stílus, csak nagyobb. Nem tudom ki volt előbb. Ha jól emlékszem Violini blogjában az egyik fotón, ahol az új gyerekágyat mutatta meg. Azt hiszem afölött lógott. Végül is azt lehet, hogy ő maga varrta meg, mert esetleg tetszik neki is. Nemtom. De azért akkor is édesek.
És a Figurkák is szívem csücskei. Azt hiszem a királylányok csupán azért lettek így beárazva, mert egyediek, nincs belőlük két egyforma darab.

Hű nemléxem, hogy írt-e még valaki nekem. Bocsika.

Ja! Nekem nem tetszik a csészés... mmmmmmmm baaj??? Amikor először láttam, rögtön azt kutattam magamban, hogy miafenére jó. És szerintem semmire. Hát mit keres egy asszonyság egy csészében? Mondjuk kissé be vagyok szűkülve mostanában, de nem lett kedvencem. Talán csésze nélkül. :( Hozzáteszem, konkrétan csészém sincs. Na és ezért nem is vennék.
Eleget fikáztam? Tiszta negatív vagyok, pedig kétezer ágra süt a nap.
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25431
Erika tényleg hihetetlen precizitással varr, és nagyon szépeket.. :) Szömörce, szerintem lenne közös társalgási témátok.. :D
Előzmény: ezkriszti2 (25427)
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25430
:DD Jóvan, szóval azt akarod mondani, hogy a lányod agyára mentem.. :D

Amúgy van egy (lassan) felesleges mézeskalács házikónk... hétvégére terveztema rituális felfalását.. de ha neked kell díszletnek.. :D

(Azt még nem is meséltem, gondolatban már kismillió darabra felszabtam a szép blúzt, mait tőled kaptam... de elkövettem A Végzetes Hibát: előtte felpróbáltam... jaj.. )
Előzmény: ezkriszti2 (25427)
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25429

Hááát, nagyon tetszenek, és az évszakos is tuti ötlet (elraktározom ajándéknak esetleg), de szm nélkül...:-((( Maradok valamelyik countrynál..:-)))

Kaoka, nekem bejött a piroscsíkos ruhás csajszi, csak akkor még Micire vártunk épp.

Előzmény: Camea (25421)
Skippo 2010.02.23 Creative Commons License 25428
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy - mivel volt szerencsém élőben látni - nagyon szép, szépen megvarrt ruhája van. Nekem így is tetszik. Bár mondom, nekem kissé pikáns, s épp azért tetszik. Bár nem az én babám, s még nem hallottuk, hogy mit gondolt róla a tualj. :)
Előzmény: szerika0122 (25424)
ezkriszti2 2010.02.23 Creative Commons License 25427
Stigi a gyapjú hajjal, meg a szétálló coffokkal megadta az alaphangot, az biztos. A ruháról elkell mondjam hogy teljesen levehető és Szerikás hihetetlen pontossággal van varrva. Akik fogták a babáit látták milyen szépen varr.
Vera, persze elcsaklizta. Először elnevezte Sárának. :-)) Vajon hol hallotta ezt a nevet?

Aztán kikötött annál hogy JULISKA.
Senki Juliskát nem ismer, max. a meséből, bár az otthon nem téma. Lehet hogy az oviból? Tényleg Juliskás. Aztán elképzeltem hogy kéne egy Jancsi is. Meg egy remek boszorkány? Na és az egész nem érne semmit egy igazi-giccses mézeskalácsházikó nélkül. Ajjvé. Lenne vele dolog rendesen.
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25426
Szerintem aranyos lett.. tényleg Pippi! :)

Pusza mára mindenkinek!!
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25425
Mici nézte le a ruhát az egyik babámról.. :PP Merthogy Miának is olyanból van... Gondoltam, szegényke ne cidrizzen, tudja felöltöztetni az anyja, küldök neki némi alapanyagot.. :D (Ha elég..)
Előzmény: Skippo (25418)
szerika0122 2010.02.23 Creative Commons License 25424

Szóval, nálunk a lányok bontottak csomagot!

Anya, ez egy néptáncos- nagyon élvezték ám a gurulós játékot-

Na, nekem harisnyás Pippi jutott eszembe róla.

Gondoltam vagy Pippi vagy valami rosszcsont csaj. Bőrgatyás, cigizős...

Azért Pippihez is összekentem volna ám szívemszerint maszatosra- de nem mertem.

Így lett egy szolid csaj.

Azért remélem tetszik.

Előzmény: ezkriszti2 (25420)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25423
és egy csomó variáció látható, ki milyet szeretne, akár évszakonként más-más babát el tudok képzelni a konyhában:)
Előzmény: Camea (25421)
Kaoka 2010.02.23 Creative Commons License 25422
Én is mutattam múltkor egy babát, arra nem volt különösebb reakció. Én már azt  azóta megvarrtam, csak egyelőre és ufó befejezésre vár. Végül is teljesen mindegy milyen stílusú a baba, mert úgyis mindenki a maga egyéniségét viszi bele.  
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25421
... ez aaaaaaaaaaaaaaz... még mindig tökjók. :o))) Minta nem volt hozzá... mindenki a maga csészéjének a kovácsa... :o))))
Előzmény: bvedono-Szömörce (25419)
ezkriszti2 2010.02.23 Creative Commons License 25420
Háát, ...ha ezt látod bele, akkor az uraddal kéne kommunikálnod. :-) Szerika vagy?
Előzmény: Skippo (25416)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25419
Itt vannak a csészés babák, mintát nem leltem:)
Skippo 2010.02.23 Creative Commons License 25418
Itt írtál valamit. Lehet nem nekünk... :)
Előzmény: IOkaste (25361)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25417
Figurka királylányát viszem ma haza képen ihletnek. Aztán meglátom mi lesz belőle. :o))
Előzmény: IOkaste (25415)
Skippo 2010.02.23 Creative Commons License 25416
Nah tényleg utolsó most, mert gyerek megborul.

Mikor megkaptam, már volt neki haja. Ez az édes vörös gyapjú. A szemszín így adta magát. Nekem kellett szemöldök is, hogy kissé elkerekedett szemet tudjak varázsolni neki. Egy vigyorgó, komisz kislányt képzeltem bele. /Bár a hímzést még mindig gyakorolnom kell! :) Tényleg volt egy kis utólagos ráncfelvarrás. Bocsi. / Az én képzeletemben kissé modernebb kötényruhát kapott volna polóval, szakadt harisnyával, szandival. Mint aki most jött a játszótérről.
No de ezzel a menyecskeruhával inkább olyan, mint egy fiatal parasztlány, aki úgy vigyorog, mint akit khümkhüm... visznek. :D Bocs Kriszti. De nekem a nászéjszaka előtt álló fiatalasszony képe jön át. :)
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25415
milyen anyagom?
Mivel a közösben az a lényeg, h. mindenki saját ízlése szerint készítheti, nem kell ám, h. szükségszerűen kántris maradjon a baba... :)
Előzmény: Skippo (25413)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25414
Visszakeresem a csészés babát, ha sikerül. igaz most eléggé fáj a fejem. Én ugyebár country baba "fun" vagyok, de nekem az arcukkal van problémám...de döntsetek..azért kíváncsi leszek ki készül el vasárnapig:))
Előzmény: Skippo (25411)
Skippo 2010.02.23 Creative Commons License 25413
Mindenki beteg? :( Jobbulást Babzsáknak is. Micsoda név. :) Bár a mi lánykánk meg Prüntyőke. :D De tényleg lépnem kell.

Ha jól emlékszem nyuszi feje thermo anygból van, de a frotír is megfelelő lehet.

IO! Milyen anyagod is van?

Ha már húsvét: Tavaly ezt a tojásgyűjtő tarisznyát csináltam unokaöcsinek. Egyszerű kézi rátét a kész lenvászon tarisztnyára, frotírból. Répával záródik. :)Nyuszis tatyó
Előzmény: LBZS (25410)
ezkriszti2 2010.02.23 Creative Commons License 25412
Akkor én most szabályt szegek. Felteszem a megkapott gurulósomat, aztán a fázisfotókat majd begyűjtjük. Stigi meg majd akkor mesél, ha lesz. Skippó, Te jössz a regélésben.

Skippo 2010.02.23 Creative Commons License 25411
Ok. Megnyugodtam, hogy minden ok. :)

Bocs Szerika, most nem tudom még külön felrakni. Nálunk is kezdődik az alvóidő.

Réka! A Ti apróságaitoknak is jobbulást! Mi szerencsére decemberben átestünk a javán. (Kopp-kopp-kopp.) Épp elég volt az az egy hónap...

Hát csak nekem ezek tetszenek, de Ti döntötök. Én max. nem csinálom meg, ha esetleg olyanra esik a választás. :) Nekem a Country nem a szívem csücske.
Egyszerű country mintám nekem meg ilyen van:

12543
LBZS 2010.02.23 Creative Commons License 25410

Lemaradtam. Akkor mi lesz a februári (?) közös?

IO: jobbulást a picilánynak! Babzsák is beteg, piros a torka és lázas. Holnaptól ketten leszünk otthon, így talán utolérem magam (Felicity, Camea gurulósa...)...

Camea: nagyon tetszik ez a rongybaba minta. Nekem azzal van bajom, hogy azokat a jellegzetes country anyagokat itthon nem, vagy csak aranyáron lehet kapni. :((( Pl. ezt a kicsit barnás anyagot ti mivel helyettesítitek? Nálam az anyagfestés nem jöhet szóba (mert arra gondoltam, hogy esetleg molinót kellene teával festeni).

Azok a csíkos lábak, zoknik szenzációsak!!!!

Skippo topic-ját szoktátok nézegetni? És írtok bele???? :)

Az a "baj", hogy annyi jó ötletet pakoltok fel ide, hogy csak győzzük megvarrni. :))) És a húsvét is kopogtat már, bár valószíűleg Szera nyuszijai lesznek a nyerők, nálunk ők lesznek a kopogtatók. :)) Ha addig nem jön más, amibe beleszeretek. Aztán nem fogunk tudni bemenni az ajtón. :))) Ki, milyen anyagból csinálja meg? Az eredeti frottirból van (ha jól emlékszem).

pági (prücsök) 2010.02.23 Creative Commons License 25409
Míg felhívtam Stigit és megírtam a hsz-t, betelt veletek 2 oldal. Ma is gyorsító van a kávétokban?
9600 Ft nekem sok egy 45 centis babáért, ezért nekem különösen az lenne, mert semmi extra nincs rajta, benne. Persze ettől még bájos, de ennyit egy igényes waldorf babáért adnék inkább, valami ilyesféléért: http://rongybabak.hu/

Raggedy Ann szm-je itt én pedig jobbra el.
Aledi 2010.02.23 Creative Commons License 25408
Nem akarok érzelgősködni, de nem megható, ahogy aggódtunk Stigiért? :) Nagyon ügyes vagy, hogy felhívtad, örülök, hogy minden rendben.
Előzmény: pági (prücsök) (25405)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25407
Tedd fel szerintem... aztán majd eldöntjük mi is az. :o))
Előzmény: pági (prücsök) (25405)
ezkriszti2 2010.02.23 Creative Commons License 25406
Ó, édes mariskám! Reggel óta 3 oldalt beszéltetek? Megyek egy kávéért és visszaolvasok.
pági (prücsök) 2010.02.23 Creative Commons License 25405
Aledi,
Ez nagyon jó kis Felicity lett. Szerintem idén ő hozta a tavaszt. :)

IO,
Kis skarlátosnak jobbulást!

Skippo,
Annyira nem gerjedek a macskákra, kutya párti vagyok, de azért nagyon helyesek ezek a textil cicusok. A nyújtózkodó nagyon a szívembe lopta magát. Ki tudja...
Sophia Sparkles igazán tühtig asszonyság. Lehetne valami egyszerűbbet? Mafalda és Glória nekem nem annyira jön be.

Nem gondoltam, hogy február 23-án még februári közös varrás lesz a téma, azt hittem napoljuk márciusra. (Most irulok-pirulok, hogy ilyen ilyen lusta vagyok. :D)

Stigiért ne aggódjatok tovább! Felhívtam, minden oké, csak a netük és szolgáltatójuk sz@rakodik kedd óta. Puszil mindenkit és jön, ahogy tud.

Érdekel valakit a Szerika által keresett country baba szm-je? Mert megtaláltam.
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25404
Tök igazad van.. :) Jó lenne (?), ha ott tartanánk, hogy vérre mennénk, ki mondja meg, mi legyen a közös.. :D

Az árképzéssel is igazad van. Én is meg szoktam kérdezni magamtól, mennyit adnék érte? Hááát... semennyit, inkább megvarrnám magamnak.. :D
(Én az árakat a Te babáid alapján szabom meg.. :PP) Talán ma estére kivégzek egy ufót, és nagyon lassan (brühühü... bééééna IO) Exi babájával is haladok..
Előzmény: Aledi (25385)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25403
... mondjuk nekem a 9.600 Ft egy textilbabáért nem elérhető ár. :o(
Előzmény: IOkaste (25401)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25402
Szivi. :o) Egy jól működő minta egyébként... megcsináltam régebben... :o))
Előzmény: illesreka (25400)
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25401
A csészés baba is country.. :D

Camea, azé' lett country, mert annak a jegyeit hordozta magán.. a nagy szempillás kerek szem, csálé száj és háromszög orr.. meg a kis esetlensége.. nagyon tetszett!! :D

(Ja, az előző hszomat nehogy komolyan vegye valaki!! Egyszerűen valahogy nem vesz rá a lélek, hogy egy olyan valamit megvarrjak, amit itthon, hozzám elérhetően közel és elérhető áron megvarrt valaki más, aki mondjuk kitalálta.. Nehéz megmagyarázni ezt az érzést.. )
Előzmény: bvedono-Szömörce (25389)
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25400

Köszi, Camea!!

NA, megyek gyereket altatni... aztán később visszanézek, hogy mi lett a közös!:-)

Előzmény: Camea (25396)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25399
hjaaa.... hjaaa.... csak én nem bírtam illllllyen tudományosssssssan megfogalmazni! :o))))))))))
Előzmény: IOkaste (25397)
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25398
...bocs, szóval öltéshossz... a szakzsargon még nem megy...
Előzmény: illesreka (25387)
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25397
Azért, mert a mi művészetünk már túlmutat a szolgai másoláson.. :D

Előzmény: Camea (25374)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25396
Előzmény: illesreka (25393)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25395
Legalább lenne indokom miért akarok bolhára menni..csészét keresni:)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25388)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25394
ez kegyelemdöfés:))
Előzmény: Camea (25391)
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25393

Átküdenéd a mailemre? Vagy feltöltenéd majd ide? KÖSZI!!!

Előzmény: Camea (25384)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25392
Wow... köci! :o))
Előzmény: szerika0122 (25390)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25391
Jó, akkor keresd vissza Te! :o))))
szerika0122 2010.02.23 Creative Commons License 25390

Country- nemcountry mi szeressük őket, de nagyon. :-))

Meg Téged is :-)

Előzmény: Camea (25380)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25389
és ha 2 lehetőséget adnánk? csészés baba és country
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25388
lehet én vagyok az:)) én a csészés babára szavaznék:)
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25387

Bocsi! Nem tudtam, hogy van ilyen szabály...:-))) De nekem mindegy, csak LEGYEN közös a hónapban is.

Tegnap beüzemeltem nagyim régi, de alig használt, Neumann gépét (Mici, ezen sok minden nincs, de az öltéstávolság állítható:-))), és muszáj babát varrnom rajta!

illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25386

Igen, varrjunk Raggedy Annt!!!!!!!!!!!!:-)))))))))))))))

Előzmény: IOkaste (25375)
Aledi 2010.02.23 Creative Commons License 25385
Nem akarom elvenni a kedveteket, de a SZABÁLY szerint, nem az kéne megmondja a következő közöst, aki elöszőr elkészítette az előzőt? : )
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25384

Ennek a mintája van meg egy word doksiban ha kell, akkor megcsinálom fetölthetően képekben.

Előzmény: illesreka (25381)
szerika0122 2010.02.23 Creative Commons License 25383
bocsi, de mit jelent a csészés babavarrás?
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25382
Én varrtam, de nem lett cép.... majd talán a következő. :o)
Előzmény: bvedono-Szömörce (25379)
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25381
Lányok! Ezeket én is imádom!:-))) Mi lenne ha közösnek ilyen lenne??? (Bár már annyi ötlet van, csak dönteni kéne...:-))) Camea, tdsz feltenni szm-et?
Előzmény: Camea (25371)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25380
... hát nem tudtam mi a csudáról beszéltek.... ki mondta, hogy az country baba? Eszembe se jutott.... az egy baba o'szt kész... a saját szabásmintám alapján. Kicsit csálé a pofija, aztán má' country-t csináltok belőle? :o))
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25379
én varrnék olyan csészés babát:))
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25378

Ezek a tündérkék nekem is tetszenek, de drótváz nem.:-) Miért nem látható a többi terméke???

Előzmény: IOkaste (25369)
szerika0122 2010.02.23 Creative Commons License 25377

Mici!

Érfogót hol szermányoltál? Említetted kifordításhoz.

Aledi 2010.02.23 Creative Commons License 25376
IO,
Szerintem kérhetsz nyugodtan ennyit egy babádért, aztán, hogy kapsz-e... :) Elkelnek ám a drágább babák is, kérdés, hogy mennyi idő alatt, és, hogy mi a jobb, kevesebbet árulni nagyobb áron, vagy esetleg alacsonyabb áron, de nagyobb mennyiségben. Árképzésnél én egyébként úgy vagyok, hogy a ráfordított energiát csak az Etsyn kérem meg, Meskán meg annyit kérek, amennyit én is adnék egy hasonló termékért.
Előzmény: IOkaste (25364)
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25375
Ez azt jelenti, hogy akkor lesz gombod? Ne viccelj már, az a jó, hogy sokat hoztál!! AZ meg extra jó, hogy még kaptunk is belőle! :D (Keresem ám a manómintát..csak ha tudnád, milyen rendetlen vagyok.. :( )

Húú, Camea country babájától én is lehidaltam- állati jó lett!! :) (Lehet a febr.végi közös egy country is, Raggedy Ann-t még úgysem varrtunk... de pl. benne lennék egy csészés babavarrásban is, MERT AZT HITTEM, HOGY LESZ OLYANOM, DE NEM!! :P)

Gabicza ezer bocs, hogy Gubike nevével összekevertem a Tiédet, természetesen csak fáradtságból elírás volt.. :)
Előzmény: szerika0122 (25370)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25374
Nem tudom... ez csak egy érzés... :o)
Előzmény: illesreka (25372)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25373
:o))) ezeket is kiszúrtam. :o))
Előzmény: IOkaste (25369)
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25372
Magadnak, otthoni használatra, látvány alapján, miért gáz????
Előzmény: Camea (25368)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25371
Nekem ez az összes ki van nyomtatva és össze van fűzve, valamikor én is beléjük voltam szeretve. :o))
Előzmény: szerika0122 (25370)
szerika0122 2010.02.23 Creative Commons License 25370

Puszillak IO!

Már nézegettem, hogy mit rendeljek Micinél, és becsempészek egy zacsit ebből is.

Na, jó , én is izgultam ám! Mert Julcsin és Évin kívül nem nagyon ismertem senkit- Gabiczáról nem tudtam, hogy jön.

De örültem Nektek, és bocs, hogy annyi cuccot vittem..

Ja, és Camea megfertőzött, de csak jó értelemben

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.raggedysmiles.com/images/bestfriendsbearpattern.jpg&imgrefurl=http://www.raggedysmiles.com/patterns.html&usg=__9Y1_rliVeAtRBh3Gv39Z1dmQtUI=&h=406&w=318&sz=54&hl=hu&start=67&itbs=1&tbnid=5-NIzh04xv916M:&tbnh=124&tbnw=97&prev=/images%3Fq%3Dcountry%2Bdoll%26start%3D60%26hl%3Dhu%26sa%3DN%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1

Nem tudok szabadulni, nekem kell ilyen baba brühüüü

Előzmény: IOkaste (25363)
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25369
Hát, szerintem már megszokhattad, hogy szétoffoljuk időnként a topicot, ne kérj bocsánatot.. :D

Arról, hogy meg tudok-e én is csinálni egy ilyet.. Biztosan meg tudnám csinálni.. de nem ilyen lenne.. és itt nem a kivitelezésen van a hangsúly (mert pl. szerintem technikailag talán jobban csinálnám), de kitalálni??

Van még egy ilyen kedvencem, őt már korábban is mutattam.. Simán le tudnám másolni.. sőt, gondolkodom is rajta, mert bűbáj, amit csinál, de a drótváz nem jön be annyira, mintha textil teste lenne.. de aztán mindig meggondolom magam.. ha egyszer újra lenne kisbabám, biztosan ilyen tündérkékből rendelnék neki mobilt.. :D
(HA kisfiú lenne, AKKORIS!! :P) (Nem tudom, miért- vagyis van tippem- nem láthatóak a korábban eladott kis babócái, de néha érdemes bekukkantani a boltjába)
Előzmény: illesreka (25367)
Camea 2010.02.23 Creative Commons License 25368
... húúúúú.... nekem is tetszik... én is nézegetem egy ideje. ... és én is meg tudnám csinálni valószínűleg, de az úgy olyan gáz lenne...... neeeeeeeeeeeeeeem?
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25367

Oh, Io, köszi, de párásítót, kamillás gőzölést, Babylufot, Calcimuscot, Fenistil cseppet, Spiropentet, szárazborogatást, hideg, friss levegőt, infralámpát stb. mindezt egyszerre....:-((( Állítólag "csak" hörghurut, de már egy kis láza is van...:-(((

Bocs az OFF-ért...:-(

Előzmény: IOkaste (25363)
bvedono-Szömörce 2010.02.23 Creative Commons License 25366
Egyetértek Rékával...
Előzmény: illesreka (25365)
illesreka 2010.02.23 Creative Commons License 25365
Io, szerintem ezt Te is meg tudod csinálni, ha nagyon vágysz rá!
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25364
aba, ami nekem most nagyon tetszik: bár az ára igen húzós.. bárha én is elkérhetnék ennyit egy egyszerűbb babámért egyszer.. :D
IOkaste 2010.02.23 Creative Commons License 25363
Óó, sajnálom. Próbáltatok már esetleg párásítót?
Látod, menynire érdekes.. nekem pont a ruhája nem tetszik, a nő babái nagyon.. bár inkább a szomorkodós szegénygyerekei.. :D

Szerika, ugye Te kérdezted a virágos gombokat? Bár nekem is csak egyharmadnyi dobozzal jutott (a lányokkal osztoztunk három félén), ha szeretnél, egy párat szívesen küldök.. :D
Előzmény: illesreka (25353)