Keresés

Részletes keresés

deszegregator Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10519

Ha tejelsz semmi gond! Tartalékra kell íratni , vagy a gáztkéményt, qrvára nemérdekli van e bélelve, főleg akkor nem ha nem takaríttatsz vele, hanem csak tejelsz...

Előzmény: Zozi79 (10513)
bippa Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10518

Sziasztok olyan kérdésem lenne,hogy van egy dupla kéményünk.Idáig csak gázt használtunk,de szeretnénk egy faelgázositó kazánt beszereltetni.A kéményt kell béleltetni?A gáz az bélelt kémény.A válaszokat előre is köszönöm.

csabanoble Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10517

Én nem tettem.
Felrakatam bontott téglából címeressen fugázva.
A födémig visszabontava, készítve neki egy beton alapot a födémen.
A belsejébe raktam egy 200-as műanyag csövet, ez volt a zsalu.
Építés közbe jó cementes anyagot használtam és periód vastat.
Amikor felraktam 6-7 sor húztam a csövön eggyet.
A tetején kijjeb hoztam a téglákat és megvasalva lezártam egy betonréteggel.

8KW-OS kályhát használok. van huzat rendesen :)

Előzmény: Zozi79 (10510)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10514

de nem kell letagadni, mi sem tagadtuk le, rá volt kötve a kandalló a kéményre... nem volt probléma belőle.:)

 

vagy a kéményseprők nyilvántartásában az a kémény nem is létezik jelenleg?

Előzmény: Zozi79 (10513)
Zozi79 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10513

Köszi a válaszokat! Az "elhallgatással" annyi a gond, hogy a kéményseprő hozzánk télen jár és hát, csak van annyi esze, hogy felnéz a házra. És ha ott látja, hogy füstöl egy kémény, akkor már nehezen fogom tudni letagadni :-)

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10512

mi is kandallókályhával fűtöttünk tavaly télen egy 14x14-es téglakéményben. előtte az a kémény nem volt használva, nem is fizettünk érte, csak tavaly... amikor kijött a kéményseprő a szokásos ellenőrzésre a gázkémények miatt és meglátta a kandallót, nem problémázott rajta egyáltalán, a kéményen sem, csak átírta a "naplójában" tartalék kéményről használatban lévőre... és persze beseperte a pénzt miatta.

úgy tudom, ha most építenek kéményt, már elvileg ilyen téglakéményt nem lehet újat építeni... de a tiéd az ott van elvileg (nyilvántartás szerint), nem? Csak felújítás lesz, amiről nem is kell tudniuk... rákötsz és kész.

Előzmény: Zozi79 (10510)
Mr.V. Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10511

ha jól tudom, csak a gázos kéményt kell bélelni, a vegyes tüzelésűt nem.

ha nem akarsz magadnak ősz hajszálakat, csomó időt elb..ni valamint felesleges pénzkidobást, hallgass az egészről

Előzmény: Zozi79 (10510)
Zozi79 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 10510

Sziasztok!

 

 

Volt a házunkban valaha egy kémény, melyet a tető felújításakor visszabontottak a tetőszintig. Most szeretnék újra üzembe helyezni (nyilván újra felépítve), egy 6-8 kW-os kányhát szeretnénk az egyik szobába tenni, amit fával fűtenénk. Ilyen esetben kell-e a kéményt bélelni és / vagy engedélyeztetni? A kéményseprő beleköthet-e abba, hogy nincs bélelve? Köszönöm a válaszokat!

deszegregator Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10509

Érdekes dolog amit írsz a hőszigetelésről, a lukacsosnak igazság szerint jobban kéne szigetelni mint a tömörnek ( kisméretű tégláról van szó!) , a benne lévő levegő miatt. Inkább a stabilitása néz ki gyenge pontnak első ránézésre ha kéményről beszélünk, ha pusztulni kezd akkor nagyon meggyengülhet. Ugyanakkor ott a másik oldala, a malter a lukacsokba ékelődve döbbenetes kötést hoz létre, szedtem már szét ilyen kéményt, pontosabban szétverni kellett. A tömörtégla bontása nem jár igazán rombolással, azt épen, és jóval könnyebben szét lehet  szedni.

Előzmény: Vezo228 (10507)
deszegregator Creative Commons License 2012.09.24 0 0 10508

Főcsapás, kazánkémény! Arról van szó, hogy kb. 1,5 métert raknék még rá, a régebbi szakasza is ilyen téglából van Kátrányosodás mentesen használtam eddig, pedig a kémény nagy réászea szabadban van, nem padlástérben, öttéglás. Béléscső a padlástérig va benne. A padláson kívűli rész eddig 3, ezek után kb. 4,5 méter lesz, támasztással persze. Nagyon szerencsétlen a kazánház elhelyezkedése, sajnos csak így tudom megoldani a kéményt is. A fűtőanyag pedig zömében lignit (hónapokig szárítva), és fa, az is száraz. Sok konixot használok, és a kémény koromzsákból havonta takarítok ki jó félvödörnyi kormot. Egyszer szívtam meg nedves fával tüzeltem benne, na az kátrányolt. Elolvasom a tapasztalatodat erről.

Előzmény: Vezo228 (10507)
Vezo228 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10507

lehet, csak szerintem nem érdemes. Inkább a tömör tégla való oda, mert a lukacsos nagyon kihűti a füstöt pontosan a kémény azon szakaszában, ahol már eleve hidegebb a füst, mint kéne az áramláshoz.

Nekünk ez volt beépítve és frankón kátrányosodott is a kémény (persze nme csak ettől, de volt szerepe ennek is, de keress rá a nevemre és az itteni hozászólásaimra, dokumentáltam :) )

Persze, ha tartalék kéméyn, és soha nem tüzelsz benne, akor gond nélkül mehet :)

Előzmény: deszegregator (10505)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10506

Így már világos ! értem az érveket...pár dologra nem is gondoltam sajnos...főleg arra, hogy az alolról jövő sung, lehűtheti a kémény. Mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsokat ! ( azt hiszem hogy ezután, gyakran foglak benneteket olvasni )

deszegregator Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10505

A lukacsos kisméretű téglát be lehet építeni a kémény szabadba eső részére? Kéménytéglaként árultták, pár éve vettem, semmi baja, nem volt beépítve, a lukak négyzetes alakúak benne.

csiba00 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10504

Én úgy tudom, hogy egy kéményre egy valami lehet rákötve. Tehát, ha a cserépkályha megy, akkor a másik nyílást meg kell szüntetni.

De ha nem lesz megszüntetve, akkor is tartsad zárva! Az onnan szívott levegővel úgy le tudja hűteni magát a kémény, hogy csak na. aztán majd lesz jó kis kátránygyár.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10501)
gmkiev Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10503

egy csatlakozási nyílás, egy-két zárható tisztító ajtó = egy kémény.

Tehát az egyenleten nem szerepelhet szabad nyílás!

Előzmény: Törölt nick (10501)
Vezo228 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10502

Szerintem mindenképpen zárd le, hogy ne kapjon fals levegőt a kémény.

Ha nem végleges a dolog, akkor véss be egy ajtót abba a lyukba és így csak ideiglenes lesz a lezárás.

Előzmény: Törölt nick (10501)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10501

Sziasztok !  bemásolnák én ide, egy másik topikba írt hozzászólásomat, ( lusta vagyok egy újat írni :-) talán ti tudtok valamit mondani a problémámra...                    "Elkészült a kémény...elég fasza lett, de a cserépkályha ajtajánál, mégsem érzek huzatot.....viszont lent az alaksorba, ahol a kazán volt bekötve, ott behúzza az újságpapírt ! :-) talán majd ha befűtök, jobban fog dolgozni a levegő...Most azt nem tudom, hogy azt az alaksori lenti lyukat lezárjam ,vagy hagyjam nyitva ? a cserépkályha huzatjának a szempontjából, melyik megoldás lenne az előnyösebb ? Vagy lehet hogy az öreg mester, olyan katakombát épített a cserépkályhába, hogy a levegő sem talál ki belőle ? :-)) "                                                                                                                                                                  

deszegregator Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10500

Szólj az öreg Szalókinak (ha él még), vagy pl. a Szilágyi Robi gyereknek! ...:D

Előzmény: csupika (10490)
ilias Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10499

Szia!

 

Köszi, megnyugtattál!!!! :)

A vakolással nem lesz gond. Szerencsére egy kisebb létráról elérem a felső részét is.

A falazó nem fog mögötte utána tovább málni? És esetleg később a vakoló? Gondolom egy 1.5-2 centis vakolat elég rá.

Mi lehet egyébként a málás oka?

Akkor szigetelni nem fogom feleslegesen.

Köszi.

Előzmény: Vernichter (10493)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10498

nekünk az utóbbi van, az, amiről képet is raktam

Előzmény: gmkiev (10497)
gmkiev Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10497

A tárcsa és az esővédő sapka nem ugyan az!

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10496

ez nekünk 200-as schiedel kéményen van (fatüzelésre), csupán abból a célból, hogy legalább az eső egy részét kivédje, ne zuhogjon bele annyi.

gmkiev Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10495

Ez a tárcsa valóban "hunbuk"-nak kinéző dolog, mint a minden esetben felszereltetett tetőjárda, amit csak és kizárólag az időjárás viszontagsága vesz igénybe. lehet, hogy a kéményseperőknek visszább kellene venni a kívánalmakból, illetve az előírásaikból, melyeket ők maguk kreálnak periódusos rendszerben mindig költségesebb kialakításokkal.

Megjegyzem, a fogyasztóknak van módjuk ezeket az előírt tartozékokat használtatni is a szakemberekkel. Pl.: minden esetben ki lehet sétálni a tetőre!

Kérdés: minek?

Szinte minden kémény tisztítható (beleértve főleg a turbó tető égéstermék elvezetőket melyekben szennyeződés általában nincs) a rajtuk lévő tisztító ajtókon keresztül, ahogy tették ezt a "klasszikus" kéményseprő szakemberek évszázadon keresztül.

Sajnos ez valahogy nem szempont. Szempont a lakásba való bejutás, az előírt új dolgok kikényszerítése, majd ha nem mutatkozik fogyasztói hajlandóság akkor fel, illetve bejelentés.

És ha már itt tartunk. Miért nem választhatjuk meg a kéményseprőnket úgy, mint pl.: a villanyszerelőt, televízió, hűtő szekrény javítót, vagy a gázkészülék szerelőt.

Talán ez is lehetne az egyik útja a fogyasztó barátabb szolgáltatásnak.

Végezetül.

Nem vagyok ellene a kéményseprő ellenőrzés szükségessgének és nem is kérdőjelezném meg soha.

De azt szeretném megérni, hogy a kialakult már-már "antagónisztikus" ellentét a fogyasztó, gépész ilettve a másik oldalon a kéményseprők között megszűnjöm.

Talán abban az esetben újra, a kéményseprők láttán a gombunkat keresnénk és nem a kalandjainkra emlékeznénk velük kapcsolatban.

Előzmény: Vernichter (10494)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10494

 Ugyan az  a kettő !

 

 

  A meidinger féle tárcsa aminek egzakt  magyarázata  a hasznára nincs, ugyan az mint az esővédő .

 Persze tudós elmék magyarázatot adnak ennek is.

 Ott vannak pl. a bélelt  kiskazán kémények - másnéven a háztartási kazánok kéményei.

 Gáznál, de már talán mindenütt bélelést írnak elő.

 Gáznál mindre előírják a  tárcsát föléje - ezt az esővédőt.

 Van szabály is rá (szabályt mindenre lehet alkotni ) Na szóval a szabál az, hogy  a tárcsa átmérő 1,5 D , már ahol nálam pl.  pont a duplája . 80 mm es a cső és 160 mm a tárcsa átmérő. Aztán van a magasságra is egy szabál, hogy mennyi,  nem tudom, nyiván túl közel nem lehet.

 De az a szabály se szentírás.

  A tavasszal konstatáltam, hogy az én turbós kéményemre feltették ezt tárcsát  még az összel, majd a szomszédéra  - társasház  - 5 m-rel arrébb a kémény,   nem tették.

 Hogy megváltoztak  a szabályok ? Kamú !  A lányom 6 éve épült kéményére se tettek.

 

    Még a rendszerek is azonosak - mind a  3 zártégésterű,   szétválasztott rendszer.

 Sőt a kerület is azonos.

Előzmény: tunderlala-3 (10489)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10493

 Semmi baj !

 

 

 Ezek a problémák még a bélelés előtt keletkeztek.

 Rendbe kell tenni !

 Alaposan megtisztítod a kéményfalat, majd  bevakolod.

 Kell vagy 3 -5 vödör habarcs,  kb  1,6  - 1,9 méterig kényelmesen eléred a fölött állást csinálsz.

 Pl.  2 db. hokkedli,  rajta  palló.

 Ha sok időd van le is szigetelheted - habár  egy bélelt kéménynél annak sok jelentősége nincs.

 Nem véletlen, hogy nem szólt a kéményseprő.

 Itt az idő egyébként a vakolás megtanulására,   ez egy jó gyakorló felület !!

Előzmény: ilias (10492)
ilias Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10492

Sziasztok!

 

Van egy téglából épített kéményünk (ami bélelve is van) és a 24 kW-os cirkó van belekötve. A padlástéren kb 3 méter magas (összesen jó ha 4,5 méter az egész), utána már megy a szabadba. Tavaly vettük a házat. A problémám/észrevételem az, hogy a falazott kémény téglái közül málik ki a falazó (nem centis mélységben). A téglák amúgy állagra jó állapotúak, de el vannak szineződve (olyan kivirágzás szerűen) és vakolat is csak kb. 40 centi magasan van rajta, fölötte semmi.

Kb. három hete volt a kéményseprő kötelező ellenőrzésen, nem mondott rá semmit, minden rendben.

 

Van egy használaton kívüli kémény is, az teljesen fel van vakolva. Gondolom a problémás is teljesen vakolt volt valamikor.

 

Mi lehet a gond? Szigetelnem kellene?

 

Hogyan tudnám orvosolni a dolgot, így tél előtt?

 

Köszi előre is a válaszokat.

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10491

Szia!

 

Mi Egerszalókon lakunk, nem vagyunk messze... ha gondolod, megadom annak a kőművesnek a számát, aki nálunk építette a kéményt. Publikus vagyok, írj egy mailt.

schiedel vizsgája van, a ter. képviselőjük ajánlotta nekünk, bár ez nálad nem lényeges, inkább csak amiatt írom, hogy megbízható szaki... dolgoztak, mint a gép, a régi kémény visszabontása és az új kémény építése 1,5 nap alatt megvolt.

Előzmény: csupika (10490)
csupika Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10490

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy tudtok-e valakit ajánlani, aki a búbos kemencémhez tartozó kéményemet megjavítaná. A padláson lévő rész itt-ott "szétnyílt", jön ki a füst a padlásra is, és úgy látom, hogy nem lenne elég csak befoltozgatni a réseket, hanem azt a részt újra kéne építeni. Nem merek hozzákezdeni, szakemberre, vagy gyakorlott, hozzáértő emberre lenne szükségem.

 

Borsod megyében, Négyesen lakom, ez egy Mezőkövesd környéki pici falu.

 

Köszönöm előre is!

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10489

nem tudom, az mi, ez esővédő sapka

Előzmény: Vernichter (10486)
Mr.V. Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10488

szerintem ez az íves is csak azért van, hogy ne essen bele az eső a kéménybe. a szél pedig minden irányból tud fújni.

annyit talán tudsz tenni, hogy tapasztalati úton a jellemző szélirányra keresztbe rakod fel

Előzmény: deszegregator (10487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!